Új Szó, 2004. április (57. évfolyam, 77-100. szám)

2004-04-05 / 80. szám, hétfő

22 Sportvilág ÚJ SZÓ 2004. ÁPRILIS 5. II. LIGA A bajnokság állása: 1. Rím. Sobota 19 11 7 1 32:12 40 2.Presov 19 9 7 3 32:18 34 3. Sala 19 8 8 3 28:14 32 4. Podbrezová 18 8 7 3 23:16 31 S.Senec 19 9 4 6 27:22 31 6. Prievidza 19 8 6 5 24:20 30 7. Licartovce 19 7 7 5 30:20 28 8. Bác 19 8 4 7 22:22 28 ü.Vranov 19 7 5 7 21:22 26 10. Nitra 19 7 3 9 25:22 24 11. Kys. Lieskovec 19 5 9 5 15:19 24 12. Humenné 19 5 8 6 25:30 23 13. Rapid 19 5 4 10 17:25 19 14. Senica 19 3 6 10 18:31 15 15. DAC 18 3 4 11 15:33 13 16. FC Kosice 19 2 3 14 18:46 9 Góllövőlista 13 gólos - Jakubko (Presov) 11 gólos - Iskra (Senec/Rim. Sobota) 9 gólos - M. Adam (Licartovce) 8 gólos - Bognár (DAC), Pagor (Licartovce) Zlacky (balra) magányos párharcainak egyike a licsérdi kapus ellen (Örzsik Ödön felvétele) Értékes pontokat vesztett hazai pályán a kiesés elkerüléséért küzdő DAC Tűzparancsra várva Következik A 20. forduló mérkőzéseit ápri­lis 10-én, szombaton rendezik (15.30): Kys. Lieskovec-DAC, Bác-Rim. Sobota, Safa-Senec, Licartovce-Vranov, Podbrezo- vá-Humenné, 1. FC Kosice-Seni- ca, Nitra-Prievidza. További eredmények PRIEVIDZA-KYS. LIESKOVEC 3:1 (1:1), góllövők: Bohácik (39., 90.), Cérnák (48.), ill. Hornák (18.). Játékvezető: Dobos, 1300 néző. VRANOV-PODBREZOVÁ 0:1 (0:1), góllövő. Voronák (42.). Já­tékvezető: Sulgan, 1100 néző. HUMENNÉ-FC KOSICE 2:1 (1:0), góllövők: R. Tomcák (43.), Murincák (94.), ill. Gajdos (57.). Já­tékvezető: Vnuk, 1200 néző. Piros lap: Turok-Hetes (90., Humenné). A hazaiak meglepően nehezen szerezték meg a győzelmet a biztos kiesőnek számító kassaiak ellen. SENICA-SALA 1:2 (0:0), gól­lövők: Kuspál (51.), M. Masny (76., 79.). Játékvezető: Chmúra, 250 néző. SENEC-TATRAN PRESOV 1:0 (1:0), góllövő: Angelovic (42.). Játékvezető: Sipos, 600 néző. Dunaszerdahely. A csalló­köziek ezúttal is adósak maradtak a támadásokkal, a szemre tetszetős játék­kal. Igyekeztek ugyan, ám a licsérdieket mégsem tud­ták térdre kényszeríteni. ÁGH ISTVÁN A sárga-kékek röviddel a fordu­lás után vezetést szereztek, a 47. percben Zlacky hatalmas bedobá­sát Javad az ötösről a hálóba pré­selte. Tizennégy perc elteltével azonban a keletiek kiegyenlítet­tek. Lesgyanús helyzetben J. Ma­joros iramodott meg a labdával a jobb szélen, s éles lövéssel a kifutó Pesko mellett a hálóba durrantott. „Kétméteres lesből kaptuk az egyenlítő találatot” - bírálta a partjelzőt Robert Pflug, a hazaiak osztrák mestere. De vajon miért is játszott csupán egy előretolt csatárral a DAC? ,A taktikai értekezleten Zlacky mellé még két iráni labdarúgónkat is támadó feladatokkal bíztam meg, ám alighanem nem értették meg elképzeléseimet” - mutatott rá a csapaton belül észlelhető kommu­nikációs problémákra a szakve­zető, aki a szélvészgyors Zlackyt a 76. percben lecserélte. „Én kértem cserét, hiszen nagyon elfáradtam. Ésszerűbb lett volna két támadóval rohamoznunk. Ám a stratégia a tréner hatáskörébe tartozik” - nyi­latkozta a párharc után a hazaiak legveszélyesebb futballistája. Úgy hírlik, egy nappal az összecsapás előtt még arról volt szó, hogy Si­mon helyett Horochonic játszik a középpályás alakzatban, elöl pedig a Bognár, Zlacky duó riogatja majd az ellenfél védőit. A kezdőcsapat azonban másként festett... A licsér- diek rutinos edzője, Jaroslav Rybár sem tudta mire vélni, hogy kollé­gája nem nagyon erőltette a tá­madójátékot. „Jó képességű játé­kosaik vannak a hazaiaknak, ráadásul szükségük van a pontok­ra, én ilyen helyzetben habozás nélkül rohamot vezényeltem vol­na” - csóválta a fejét a licsérdi tré­ner. A hazaiak játékából hiányzott a kreativitás, a szikra. „Szerdán és csütörtökön is két fázisban edzet­tünk. Ólomlábakon jártam, nem éreztem a labdát” - tudtuk meg Si­mon Gyulától. Vajon mire számít­hatnak a szurkolók a nehéznek ígérkező folytatásban, melyben a DAC két hét alatt háromszor mérkőzik idegenben? „A mindent vagy semmit jelszó jegyében há­rom idegenbeli meccsünkön mini­mum hat pontot kell szereznünk” - jelentette ki Robert Pflug. Ahhoz azonban, hogy tanítványai megva­lósíthassák tervét, a tűzparancsot is ki kell adnia! DAC-Licartovce 1:1 (0:0) Gólszerzők: Javad (47), ill. J. Majoros (61). Játékvezető: Duris, 1408 néző. Sárga lap: Horochonic, ill. Andrascík, Bicák, Kra- kovsky. A hazaiak összeállítása: Pesko-Konecny, Olejník, Lőj, M. Timko-Ashoubi (46. Buka), Mohsen, Horochonic, Simon, Javad (57. Fabula)-Zlacky (76. Bognár). Szíjjártót letaglózták, de a bíró csak széttárta karjait Botrányos játékvezetés ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Pozsony. Hiába nyújtották leg­jobb tavaszi teljesítményüket a bacsfaiak, a Rapid otthonában ez a döntetlenhez sem volt elég. Nem is lehetett. .Játszhatunk mi bárhogy, ha a játékvezető nem enged ben­nünket nyerni” - sommázta véle­ményét a találkozó után Miroslav Mentei, a csallóköziek edzője. RAPID-BÁC 2:1 (2:1), gól­szerzők: Stacho (11., 20.), ill. Filo (29.). Játékvezető: Simon, 520 né­ző. A bacsfaiak összeállítása: Kosto- láni-Mikulec, Puchner, Albert T., Gonos (28. Füzik)-Szíjjártó (81. Erős), Sviecka, Pukalovic, Mafas- Nagy T. (46. Plichta), Filo. A bacsfaiak álmosan kezdtek, és mire eszméltek, már 0:2 volt az ál­lás. A 11. percben Vesely fordult le Puchnerről, beadását Timko még nem érte el, érkezett viszont a hosz- szú saroknál Stacho, és közelről, belsővel a kapuba pofozta a labdát. A 20. percben ismét védelmi hiba előzte meg a pozsonyi gólt, Stacho- nak tíz méterről már csak a sarokba kellett helyeznie. Az első félóra vé­gére felébredtek a vendégek, és Mat’as átadása után Füo a kimozdu­ló kapus mellett lőtt a hálóba: 2:1. Szünet után egy megújult bacsfai csapat futott ki a pályára, lendüle­tes, gyors játékukkal beszorították a Rapidot, futószalagon gyártva a helyzeteket (Puchner fejesénél Lojdl a gólvonalon mentett). A le­vegőben lógott az egyenlítő gól, s mintha Simon játékvezető is ettől tartott volna, mert három büntetőt nem ítélt meg a csallóköziekjavára. A 69. percben például Pukalovic in­dította Szíjjártót, aki egy csellel el­fektette a védőt, egy másik csellel becsapta a kapust is, s már csak az üres kapu tátongott előtte, amikor szülte letaglózták. A bíró széttárt karokkal mutatta: mehet tovább, uraim, itt senkihez hozzá nem ér­tek. A 81. percben pedig, miután a bacsfai Mikulec a 16-os vonalán a meccs talán legelegánsabb mozdu­latával szerelte Timkót, szemrebbe­nés nélkül a tizenegyespontra mu­tatott. Kostoláni azonban kivédte Végh büntetőjét, majd egy bravúros visszavetődéssel hárította az ismét­lést is. S mivel az utolsó bacsfai ro­hamok sem hozták meg az egyenlí­tést, maradt a hazai győzelem. Még a Rapid drukkerei is elismerték: né­mi bírói segédlettel, (jgj) Piszár gólt lőtt és gólpasszt adott a nyitraiak ellen Fordulatos rangadó új szó -TUDÓSÍTÁS Rimaszombat. Hazai pályán „hozta a kötelezőt” a listavezető ri­maszombati együttes, amely ezút­tal a nyitrai csapat ellen diadalmas­kodott. Az eperjesiek szenei botlá­sának köszönhetően a gömöriek megerősítették vezető pozícióju­kat, s előnyük a tabella élén már hat pont. RÍM. SOBOTA-NITRA 2:1 (0:0). Góllövők: Piszár (69.), Hadviger (87), ill. Drobny (79.). Játékveze­tő: Richtárik, 1205 néző. RÍM. SOBOTA: Benko-Valkucák, Németh, Hadviger-Domík, Kundra (46. Ádám), Sl’uka, Duris-Iskra (90. Lipovsky), Piszár, Maruniak (88. Dojcan). NITRA: Senec-ky- Datko, Ceman, Szórád (71. Bar­bosa), Kostoláni-Nozdrovicky, Kó- na, Babic, Kovác (67. Drobny), Rák-Pemis Jó iramú, fordulatos mérkőzést láthattak a futballrajongók. A ta­vasszal remeklő nyitraiak Rima­szombatban sem álltak be védekez­ni, és megmutatták, nem véletlenül nyerték meg eddigi találkozóikat. Az első félidőben a listavezetőnek volt több helyzete, de a vendégek támadásai mindig veszélyt jelentet­tek Benko kapujára. Fordulás után még nagyobb fokozatra kapcsoltak a nyitraiak. A szurkolók egyre gyak­rabban adtak hangot elégedetlen­ségüknek, a foghíjas védelem pedig hálálkodhatott Benkónak. A veze­tést mégis a hazaiak szerezték meg, az addig fölényeskedő Senecky ka­pus rosszul futott ki, s Piszár lágy emelése a hálóba hullott. A gól után ismét a vendégek percei követ­keztek, a csereként beállt Barbosa cseleit csak nézték a rimaszombati védők, átadása után pedig a szintén cserejátékos Drobnynak csak a ka­puba kellett pöckölnie a labdát. Már-már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a 87. percben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak: Piszár pontos beívelését Hadviger fejelte a hálóba. „Eddig mi voltunk azok, akik az utolsó percekben kap­tunk gólt, most végre így tudtunk nyerni”, kommentálta a mérkőzést Peter Zelensky, s hozzátette: „A vendégek felszabadultabban játsz­hattak, nem volt vesztenivalójuk, míg a játékosaim mintha félnének a hazai közönség előtt. Csak ötven százalékát nyújtják annak, amire edzésen képesek.” (bt) Szlovákia harmadik lett a chebi kézilabdatornán Mares edző elégedett összeállítás Cheb. Szlovákia női kézilabda­csapata sikeresen fejezte be sze­replését a 31. chebi nemzetközi tornán. Vojtéch Mares edző vé­dencei a szombati meccsen 38:23 arányban legyőzték Görögorszá­got, s négy ponttal lettek harma­dikok. SZLOVÁKIA-GÖRÖGOR- SZÁG 38:23 (21:11), legtöbb szlovák gól: Hodosková 9, Duba- jová 8. Vojtéch Mares: „Elégedett va­gyok a nagyarányú győzelemmel, pozitívan értékelem kiváló tá­madójátékunkat. Továbbra is gyenge pontunk az emberelőny ki­használása, a védekezés során ke­vésbé koncentráltak játékosaim.” TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Cseh- ország-Lengyelország 28:22, Svédország-Lengyelország 32:26, Csehország-Görögország 34:15. A TORNA VÉGEREDMÉNYE: 1. Svédország 8, 2. Csehország 6, 3. Szlovákia 4,4. Lengyelország 2,5. Görögország 0. A szlovák Haláso- vá bekerült a torna All-Star csapa­tába. (ie) Pöstyénben folytatja a szlovák jégkorong-válogatott V Satan Pozsonyba is készül ÖSSZEÁLLÍTÁS Pöstyén. Szlovákia jégkorong­válogatottja mától kezdve Pöstyénben folytatja felkészülését az április 24-én Prágában kezdő­dő világbajnokságra. A keret ugyanaz, mint a lengyelek elleni mérkőzéseken volt, ráadásul jön a hátvéd Ladislav Cierny, aki szá­mára Oroszországban befejeződ­tek a küzdelmek. A felkészülés so­rán két edzőmeccset játszik az együttes Németország ellen, ápri­lis 7-én Nyitrán, egy nappal ké­sőbb pedig Pöstyénben. Ma hajnalban befejeződött az NHL alapszakasza, a továbbjutók névsora már ismert. Több szlo­vák hokis számára véget ért a szezon, a 2003/2004-es bajnoki évben már nem lép pályára Sa­tan, Bartovic (mindkettő Buf­falo), Stümpel, Visnovsky (Los Angeles), Gáborík (Minne-sota), Petrovicky, Majesky (Atlanta), Kölnik, Mezei (Florida), Surovy, Strbák (Pittsburgh), Suchy (Phoenix), Balej (Ran-gers), Stana, Ciernik, Podkoniky, Tvrdon (Washington), Nedorost (Columbus), Malec (Carolina) és Kudrc (Florida). A többségük azonban nem gon­dolhat hazatérésre, mivel az AHL- ben vannak kötelességeik. Frantisek Hossa edző: „Egyelő­re semmi újdonság, csak annyii tudok, hogy Miroslav Satan sze­remé játszani a svájciak elleni elő­készületi meccsen, amelyre április 21-én kerül sor Pozsonyban. A vt előtt az NHL-játékosok csak egy mérkőzést játszhatnak.” (ie) NHL: St. Louis huszonötödször a play-offban Svatos első találatai ÖSSZEÁLLÍTÁS New York. Még egy forduló és befejeződik az alapszakasz a kana­dai-amerikai profi jégkorong-baj­nokságban. A legutóbbi két játék­napon a NY Islanders, a Nashville és az St. Louis biztosította részvéte­lét a play-offban. Az utóbbi egy­másután huszonötödször került a rájátszásba. A pénteki fordulóban megszerezte első góljait az NHL- ben a szlovák csatár, Marek Svatos (Colorado), két találatot ért el a Columbus elleni meccsen. EREDMÉNYEK, PÉNTEK: Phila­delphia-Ottawa 1:3 (0:1, 1:1, 0:1), a hazaiak gólját Handzus lőtte, a kanadai csapat részéről Chára és Bondra is eredményes volt; Carolina-NY Islanders 4:6 (1:2, 0:4,3:0); Columbus-Colora­do 2:4 (1:0, 0:3,1:1), a vendégel góllövői között volt Svatos (2); At lanta-Pittsburgh 2:3 (0:1, 1:1 1:1); Buffalo-Toronto 0:2 (0:0 0:0, 0:0); Minnesota-Dallas 4:1 (1:0; 1:2,2:0), a hazaiak negyedil gólját Gáborík ütötte; Los Ange les-Calgary 2:3 (2:1, 0:1, 0:1) San Jose-Vancouver 1:4 (1:2, 0:1 0:1. SZOMBAT: Boston-New Jer sey 2:5 (1:3, 1:0, 0:2); Nashvil le-St. Louis 1:4 (1:1, 0:0, 0:3) Washington-NY Rangers 2:3 (1:1 1:1, 0:0 - 0:1); Phoenix-Chicagi 2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0); Montre al-Buffalo 6:3 (2:0, 2:2, 2:1), Montreal negyedik gólját Zední lőtte; Ottawa-Toronto 0:6 (0:1 0:4, 0:1); Tampa Bay-Atlanta 1: (0:0, 1:0, 0:2); Detroit-Columbu 1:4 (1:1, 0:2,0:1); Vancouver-Ec monton 5:2 (2:1,2:0,1:1). (ie) NBA New York. A trónkövetelő LA La­kers sorozatban 14-szer tudott győzni a bajnokság pénteki játék­napján. Másnap a vendégek fordu­lója következett, hazai pályán csak a Dallas győzött. EREDMÉNYEK, PENTEK: Orlando-Atlanta 87:95, Boston-Golden State 111:106, In- diana-Toronto 84:64, New Jer- sey-New York 108:83, Detroit-Mi- ami 92:84, Minnesota- Washing­ton 91:73, Memphis-Phoeni 109:99, Chicago-LA Clipper 114:110 - hosszabb, után, Müwat kee-Cleveland 107:89, Utah -Sa Antonio 81:94, Denver-Housto 110-100; SZOMBAT Seattle- L Lakers 86:97, Philadelphia- Ne’ York 75:86, Cleveland-Golden St; te 100:103. Chicago-Miami 83:9' Dallas-Phoenix 124:103, Por land-New Orleans 81:94. (mti) SPORT A KÉPERNYŐN CT 2 - 16.45: Slavia-Zlin cseh jégkorong Extraliga- döntő, negyedik mérkőzés PRIMA -16.40: Brno-Slavia cseh bajnoki focimeccs GALAXIE SPORT - 10.25: New Jersey-New York NBA- mérkőzés (ism.) 13.00: San Jose-Los Angeles NHL-meccs (ism.) 15.25: Dortmund-Bochum labdarúgó Bundesliga­mérkőzés (ism.) 22.15: Tottenham-Chelsea angol bajnoki labdarúgómeccs (ism.)