Új Szó, 2004. március (57. évfolyam, 50-76. szám)

2004-03-29 / 74. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2004. MÁRCIUS 29. MFK Ruzomberok-Matador Púchov 3:0 (0:0) Stevko elemében volt SITA-JELENTÉS Rózsahegy. Játékra szinte al­kalmatlan pályán csak küzdötték a futballt a csapatok. Az első ko­molyabb helyzet a vendégek előtt adódott, Breska beadásáról Jám­bor maradt le az ötösön. A 29. percben pedig gólnak is örülhetett a puhói Bakos, a játékvezető azonban lest jelzett. A második félidő hazai rohamokkal kez­dődött, az 52. percben Sapara tá­voli bombáját kellett hárítania Bernadynak, három perccel ké­sőbb azonban a vendégek kapusa már tehetetlen volt: Zofcák átadá­sát Stevko közelről értékesítette. A rózsahegyiek ezután beszorítot­ták ellenfelüket, és előbb Pospísil, majd Stevko révén megérdemel­ten növelték előnyüket. Gólszerzők: Stevko (55., 75.), Pospísil (65.). Játékvezető: Suni- ar, 2500 néző. RUZOMBEROK: Mucha-Skolník (85. Ondovcák), Mikulás, Pospísil, Laurinc-Hel- bich, Zofcák, Sapara (78. Bozok), Zosák-Latiak (85. Svento), Stev­ko. PÚCHOV: Bernady-Holcík, Pavol Vavrík, Majerník, Hric- ko-Jambor (71. Peter Vavrík), Gúla, Bélák, Papaj (61. Ge- gics)-Bakos (66. Besta), Breska. AS Trencín-MSK Zilina 1:0 (1:0) Hullámvölgyben a bajnok SITA-HÍR Trencsén. Remekül kezdte a mérkőzést a hazai csapat a cím­védő zsolnaiak ellen: a 7. percben Lietava játszotta magát tisztára a tizenhatos előtt, és okos lövéssel vezetéshez jutatta a trencsénie- ket. A gól azonban meglepetésre a zsolnai csapatot nyugtatta meg, amely fokozatosan át is vette a já­ték irányítását, de hiába játszot­tak mezőnyben jól, Volesák kapu­jára veszélytelenek voltak. Szünet után sem változott a játék képe, a vendégek támadtak ugyan, de eredmény nélkül. A 63. percben Fabús került helyzetbe, a 72. perc­ben pedig M. Durica a kapufát ta­lálta el. A trencséniek kibekkelték az utolsó zsolnai rohamokat is, noha a hajrá perceiben Sesták az ötösről kis híján egyenlített. Gólszerző: Lietava (7.). Játékve­zető: Udvardy, 1200 néző. TREN­CÍN: Volesák-Palsa, SkrteT, Mice- nec, Homér-Vascák, Sémán, Ve- licky, Lietava (46. Hanko), Ka­mensky (67. Chomistek)-Suhaj (90. Majsniar). ZILINA: Traba- lík-Zabavmk, Vomácka, B. Labant, Aderaldo (46. SninskyT-KosmeT (67. M. Durica), Dolezaj, Bazík, Stas (36. Barcík)-Fabus, Sesták. Spartak Trnava-Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0) Győztes nélküli rangadó SITA-JELENTÉS Nagyszombat. A tabella alapján a forduló slágermérkőzését ját­szották Nagyszombatban, a nívót- lan játék azonban nem ezt igazol­ta. A Spartak hamar mezőnyfö­lénybe került, de sem Duris (12. perc), sem Húsár (21. perc) lövése nem jelentett veszélyt a beszterce­bányai kapura. A vendégek az első félóra végén kerültek először hely­zetbe, Semeník ugratta ki Urgelát, aki középre ívelt, Jakubko azon­ban lemaradt a beadásról, az ér­kező Pecovsky pedig pontatlanul célzott. Az ellentámadásból Gasparík szerezhetett volna gólt, lövése azonban a kapufán csattant. A második félidőben a hazaiak tá­madtak többet, a Dukla gyors kontrái azonban veszélyesebbek voltak: előbb Semeník, majd Svin- tek tette próbára Cech kapust. A 82. percben egy kapu előtti kava­rodás után Fali szerzett vezetést a hazaiaknak, a katonacsapat azon­ban nem adta fel, és a 89. percben a nagyszombati védők hibáját ki­használva Pecovsky lapos lövéssel egyenlített. Gólszerzők: Fali (82.), ill. Pecovsky (89.). Játékvezető: Mi- nárcik, 4900 néző. TRNAVA: Cech-Fall-Poljovka, Stano-Gas- parík (88. Bestvina), Duris, Uj- laky, Filip, Husár-Kriss (76. Mol­nár), Kozuch. B. BYSTRICA: Za- jac-Kentos, Vesely, Dzúrik, Vys- koc-Pecovsky, Svintek, Kulik (91. Penov), Urgela-Jakubko (90. Bra- nicky), Semeník (57. Bartos). A nagyszombati Vladimír Kozuch (balra) nyolc gólt szerzett ed­dig a Corgon Ligában, a besztercebányaiak ellen azonban ő sem brillírozott. (TASR-felvétel) Sportvilág - labdarúgó Corgon Liga 21 TÉNYEK A bajnokság állása: 1. B. Bystrica 2310 8 5 32:23 38 2. Ruzomberok . 2311 5 7 40:32 38 3.Trnava 2310 5 8 30:26 35 4. Zilina 23 7 10 6 34:29 31 5. Petrzalka 23 7 10 6 30:26 31 6. Dubnica 23 8 7 8 27:27 31 7. Inter 23 8 6 9 22:24 30 8. Trencín 23 9 3 11 23:30 30 9. Slovan 23 5 9 9 23:32 24 10.Púcbov 23 7 3 13 23:35 24 Góllövőlista 14 gólos: Stevko (Ruzomberok) 12 gólos: Krejcí (Petrzalka) 9 gólos: Dovicovic (Dubnica), Bazík (Zilina) 8 gólos: Kozuch (Trnava), Se­meník (B. Bystrica). Rzeszoto és Demeter a földön, Pecko pedig már csak dermedten figyeli, amint Marek Krejcí meg­szerzi azArtmedia vezető gólját. A tegnap délelőtti pozsonyi derbin: Petrzalka-Slovan 1:1. (TASR-felvétel) Következik: Április 3, szombat, 15.30: Bans­ká Bystrica-Inter, Dubnica-Tren- cín, Slovan-Púchov, 18.00: Zili­na—Ruzomberok. Április 4, 10.30: Petrzalka-Trnava. Győzelmet vártak az esélyesebb ligetiektől, de döntedenül végződött a rangadó Iram volt, nívó nem Pozsony. A jó futball remé­nyében sok szurkoló ment ki a pozsonyi derbire, de elégedetlenül távoztak. Já­tékosságban egyik csapat sem elégítette ki őket, csak küzdelmet láthattak. TOMI VINCE Harmadik iksz a pozsonyi ran­gadón, vasárnap is l:l-re végződött a Petrzalka-Slovan ösz- szecsapás. És a trénerek a meccs utáni sajtóértekezleten nem győzték hangsúlyozni, nem is volt ez olyan rossz derbi, elégedetten távozhattak a nézők, nem játszot­tunk rosszul. Kifelé jövet a stadi­onból azonban mást hallott az ember a nagyérdeműtől: gyenge volt a mérkőzés. A szurkoló nem szokott „falazni”. Bizony. Iram volt, ez tagadhatatlan, de az erőfutbaU önmagában nem mi­nőségi labdarúgás. Mert nézzük csak: három-három kapura tartó lövés, nagyon kevés kijátszott helyzet, még kevesebb emlékeze­tes egyéni alakítás, és talán még ennél is kevesebb góllal kecseg­tető akció. Annál több tisztátalan, szabálytalan párharc (a faultok ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Pozsony. A sárga-feketék öt stabil játékosuk nélkül úgy futbal­loztak (futballoztak?) a máriatöl- gyesiek elleni szombati meccsen, mint az önszorgalomtól megré- szegült hangya: megállás nélkül futottak, nagyon akartak, mentek előre. Mivel azonban rengeteget hibáztak, egyáltalán nem volt ní­vós a játékuk és az egész mérkőzés. A nézők (majdnem több ember volt a pályán és a kis- padon, mint a lelátókon) unalom­ba fulladt, szigorúan izgalom­mentes 90 percnek voltak szemta­núi, de nem láttak semmi olyas­mit, ami emlékeztetett volna az igazi labdarúgásra. Annál is in­kább nem, a mert a tavasz „csoda­csapata”, a Dubnica (szombatig három győzelem és egy döntetlen volt a mérlege) csalódást okozott. Itt-ott megcsillantott valamit a ko­rábban látott szervezett, kombi­aránya 19:30), eladott labda, hamvába holt támadás. Eleinte a ligetiek megpróbáltak játszani a labdával, gyorsan, cél­irányosan, ellenfelük masszívan védekezett és sikeresen. A 22. percben Miroslav Kozák elfutott a jobb szélen, a 16-osra belőtt lab­dáját Krejcí könyörtelenül a háló­ba vágta. Az addig jellegtelenül, eseüegesen, de önbizalommal futballozó égszínkékek aktívabbá váltak, nem éppen kifinomult, ke­vésbé megkomponált, harcos csa­patjátékkal mentek előre, hogy aztán a ligetiek is átvegyék ezt a játékmodort. Zajlott is az ütközet - a két 16-os között. Bukvics ál­landóan riogatta a ligeti védőket (Borbély nem bírt a szerbbel ), egy ellene elkövetett szabályta­lanság után a kapu elé küldött szabadrúgást követően az előre húzódó Hornyák használta ki a natív játékából, de ez talán csak azért tűnt csillogásnak, mert a jó sztahanovista módjára igyekvő, futásban és küzdésben a tervet túlteljesítő sárga mezes ellenfelük olyan benyomást keltett, mintha az utcáról tévedt volna a pályára. Mindkét oldalon kilátástalan passzok, fantázia nélküli megol­dások, gyatra egyéni megmozdu­lások és lövési kísérletek jellemez­ték a meccset. A játékról kár lenne beszélni. Nem volt. De akkor mi történt a másfél óra során, amire emlékezni kell? Két eseményre. Rögtön a szünet után az Inter ka­pu elé ívelt egy szabadrúgást, Per- nis kapus nem tudta megtartani Sebő lövését, s mivel a vendég­védők - ahogy mondani szokták - éppen moziban voltak, csak néz­ték, ahogyan Chalupka két mé­terről hálóba pofozta a labdát (47. perc). Tíz perc múlva Adam Ne- mec egyenlíthetett volna, átfejelte a labdát a kifutó Hyll kapus fölött, zűrzavaros helyzetet (28.). Erre fel mindkét csapat még jobban el­kezdte küzdeni a futballt, feltűnő volt ez a hazaiak részéről. A Slovanon nem csodálkozunk, ő sohasem balettelőadásokkal szokta elkápráztatni a nézőket, de a ligetiek mikor fogják már játszani a labdarúgást? Szezononként megvesznek három-négy futballis­tát, játékosságban azonban nem és nem tudnak ötről hatra jutni. A könnyű lábú Pinte sem tudott beil­leszkedni ebbe a brusztos fociba, a láthatatlan ember szerepében tet- szelgett a középpálya bal oldalán, úgy érezhette ott magát, mint a hal, ha leeresztik róla a vizet. Kín­lódott. Igaz, kevés jó labdát kapott. Sucháneket, ill. Onofrejt és Bukvi- csot a szünet után kétszer is vélet­lenül kecsegtető helyzetben találta a gömb, de a kapusba rúgták. Ennyit a nívóról. de Barmos a gólvonalon mentett. Ennyi történt szombat délután a Disznómezőn. Edzői vélemények: PECZE KÁ­ROLY (Inter): „Nem volt könnyű dolgunk, hiszen öt játékosom is hi­ányzott a kezdőcsapatból, de takti- kaüag érett teljesítménnyel értékes győzelmet arattunk.” JOZEF JAN- KECH (Dubnica): „A nehéz talajú pályán elsősorban a küzdelem do­minált. Mezőnyben hiába bizo­nyultunk egyenrangú ellenfélnek, ha a kapu előtt elfogyott a tudomá­nyunk.” * Gólszerző: Chalupka (47.). Já­tékvezető: Dvorácek, 690 néző. IN­TER: Hyll-Petrás, barmos, Se- divy-Burza, Mráz, Paulík, Tomcák (90. Kunzo), Chalupka-Sebo (88. Brezík), Lembakoali (78. Hor­váth). DUBNICA: Pernis-Zimen, Spendla, Svestka, Pleva-Sevela, Drzík (58. Svikruha), Kopacka, Kiska-A. Nemec, Izvolt (66. So­kol). (T.V.) Chovanec jön Zsolnára? Lemondott Simurka Zsolna. A trencséni vereséget követően lemondott Juraj Simur­ka, a bajnok zsolnai csapat vezető­edzője. A 43 éves szakember szep­temberben váltotta fel Milan Lesickyt. Egyelőre még nem jelöl­ték ki Simurka utódját, a jól érte­sültek szerint Jozef Chovanec ül majd az MSK kispadjára. Ha ő nem vállalná az ostravai Werner Licka lehet a befutó, (sita) EDZŐMÉRLEG JOZEF VUKUSIC (Ruzombe­rok): „A szünetben azt hangsú­lyoztam játékosaimnak, hogy át­adásaikkal Stevkót keressék, aki ilyen talajon egy az egyben is ké­pes érvényesülni a védőkkel szem­ben. Második félidei játékunkért megérdemeltük a győzelmet.” STEFAN ZAÍKO (Púchov): .Já­tékosaim mintha féltek volna fut­ballozni, márpedig felelősségvál­lalás nélkül nem lehet eredményt elérni.” STANISLAV JARÁBEK (Tma- va): „Játékosaimtól nincs mit szá­mon kérnem, Kriss kivételével mindannyian jól játszottak. Azt, hogy mi vagyunk a mérkőzés es­élyesei, csak az újságírók állítot­ták. A magam részéről elégedett vagyok a döntedennel.” LADISLAV MOLNÁR (Banská Bystrica): „Magas színvonalú fut- ballelőadást láthattunk, és e te­kintetben mindkét csapat dicsére­tet érdemel.” KAROL KISEL (Trencín): „Fe­gyelmezett játékkal sikerült le­győznünk az esélyesebb zsolnaia­kat, bár el kell ismerni, hogy a má­sodik félidőben voltak időszakok, amikor saját kapunk elé szorul­tunk.” JURAJ SIMURKA (Zilina): „A hazaiak mintha jobban akarták volna a győzelmet. Tisztában va­gyok azzal, hogy edzőként engem is felelősség terhel a mutatott játé­kért és a vereségért egyaránt.” VLADIMÍR WEISS (Petrzalka): „Megérdemelten egyenlített a Slo­van, vezető gólunk után túlságo­san megnyugodtak játékosaim.” JOZEF ADAMEC (Slovan): „Ér­dekes, változatos, jó iramú mér­kőzés volt, amelyen teljesítmé­nyünkkel rászolgáltunk az egy pontra. Ma elsősorban eredmé­nyesek szerettünk volna lenni, de a játékunkkal is elégedett vagyok. Külön kiemelném Rzeszoto kapus teljesítményét.” (sita) Petrzalka-Slovan 1:1 (1:1) Gólszerzők: Krejcí (22.), ill. Hornyák (28.). Játékvezető: Michel, 4900 néző. PETRZALKA: Cobej-Burák, Borbély, Maixner, J. Duri- ca-Zárecky (46. Suchánek), Krejcík, Soltis (68. J. Kozák), Pin- te-Krejcí, M. Kozák (81. Mikulic). SLOVAN: Rzeszoto-Pecko, Deme­ter, Polgár, Hornyák, E. Hmcár-Krsko (82. Bednár), Takác (69. Fod- rek), Obsitník, Onofrej (88. Pecalka)-Bukvics. Inter Bratislava-ZTS Dubnica 1:0 (0:0) - szigorúan izgalommentes 90 perc Unalomba fulladt a mérkőzés