Új Szó, 2004. március (57. évfolyam, 50-76. szám)

2004-03-29 / 74. szám, hétfő

22 Sportvilág ÚJ SZÓ 2004. MÁRCIUS 29. Gonos (balra) üldözi a szenei Juskát, aki alighanem a forduló legszebb gólját lőtte szombaton a bacsfaiak ellen (Örzsik Ödön felvétele) II. liga - rimaszombati győzelem, sellyei döntetlen, bacsfai vereség Csatársor nélkül nehéz Vízilabda Euroliga: befejeződtek a csoportküzdelmek Két magyar továbbjutó MTI-JELENTÉS TÉNYEK A bajnokság állása: 1. Rím. Sobota 18 10 7 1 30:11 37 2. Presov 18 9 7 2 32:17 34 3. Safa 18 7 8 3 26:13 29 4. Podbrezová 17 7 7 3 22:16 28 5. Senec 18 8 4 6 26:22 28 6. Bác 18 8 4 6 21:20 28 7. Licartovce 18 7 6 5 29:19 27 8. Prievidza 18 7 6 5 21:19 27 Ü.Vranov 18 7 5 6 21:21 26 10. Nitra 18 7 3 8 24:20 24 11. Kys. Lieskovec 18 5 9 4 14:16 24 12.Humenné 18 4 8 6 23:29 20 13. Rapid 18 4 4 10 15:24 16 14.Senica 18 3 6 9 17:29 15 15. DAC 17 3 3 11 14:32 12 16. FC Kosice 18 2 3 13 17:44 9 Góllövőlista 13 gólos: Jakubko (Presov) 11 gólos: Iskra (Senec/Rim. So- bota) 9 gólos: M. Adam (Licartovce) 8 gólos: Bognár (DAC), Pagor (Licartovce) Következik: Április 3., szombat, 10.30: Ra- pid-Bác; 15.30: Rim. Sobota-Nit- ra, DAC-Licartovce, Prievidza- Kis. Lieskovec, Senec-Presov, Se- nica-Sala, Humenné-FC Kosice, Vranov-Podbrezová. További eredmények 1. FC KOSICE-VRANOV 3:5 (0:4), góllövők: Gajdos (54.), Ju­hás (77.), Kalmár (79.), ill. Lazúr (5., 12.), Jenecko (26.), Vozny (42.), Homofa (64.). Játékvezető: Ihringová, 200 néző. PRESOV-SENICA 3:0 (1:0), góllövők: Friga (23.), Die (70.), Dzurícek (88.). Játékvezető: Gon- da, 1100 néző. Piros lap: Gerich (53., Presov). KYS. LIESKOVEC-LICARTOV- CE 2:1 (1:0), góllövők: Gállik (17.), Rybon (60.), ill. Tomko (87.). NITRA-RAPID 2:1 (0:1), gól­lövők: Rák (48.), Barbosa (90.), ill. Végh (4. - 11-esből). Játékve­zető: Angus, 530 néző. Mindvégig a Nitra irányította a mérkőzést, de csak a hajrában sikerült kicsikarni a győzelmet. A PODBREZOVÁ-DAC mérkő­zést a pálya alkalmatlansága miatt későbbre halasztották, (sita, ie) Jobb volt a gömöri csapat Bravúros győzelem Privigye/Pozsony. Folytatja jó szereplését a listavezető rima- szombati gárda, amely ezúttal Po- rivigyén tudott nyerni. PRIEVIDZA-RIM. SOBOTA 0:1 (0:0), góllövő: Iskra (71.). Játék­vezető: Somoláni, 1850 néző. Igencsak tartottak a gömöriek a privigyei találkozótól, s az első fé­lidőben - a hazaiakhoz hasonlóan -jobbára csak védekeztek. Az első 45 percben nem sok említésre méltó esemény történt a pályán. Szünet után azonban változott a helyzet. Sebő László, a rimaszom­batiak menedzsere: „A folytatás­ban bátrabban támadtunk, s egy látványos akcióból megszereztük a vezetést. Piszár mesteri átadását Iskra lőtte nagy erővel a hálóba. Ezt követően növelhettük volna előnyünket, de Maruniak a kapu torkában elügyetlenkedte a zic­cert. Az ellentámadásból majd­nem kiegyenlített a hazai együt­tes. A helyzetek alapján 3:l-re kel­lett volna nyernünk, de természe­tesen az l: 0-ás győzelemmel is elégedettek vagyunk!” (zsi) Bacsfa. Megszakadt a csallóköziek hét mérkőzés óta (5-2-0) tartó veretlensé­gi sorozata, miután szom­baton hazai pályán szen­vedtek vereséget a tavaszi szezont gyatrán, két vere­séggel kezdő szenciektől. Meglepetés? Korántsem. J. GAZDAG JÓZSEF A látottak alapján meglepőbb lett volna, ha bacsfai győzelem születik. Nem lehet ugyanis mérkőzést nyerni csatársor nél­kül, márpedig a csallóközi újonc - akár csak a szezon elején - ismét csatárínséggel küzd. Ősszel az In- terből kölcsönbe érkező Tomcák oldotta meg a támadósor gondjait (öt gólt lőtt), s a hírek szerint nem elképzelhetetlen, hogy a téli visszatérése óta a sárga­feketéknél többnyire csak a csere­padot koptató támadó ismét Bacs- fán folytatja a szezont. Szükség is lenne egy agilis befejező csatárra, hiszen két hazai meccs az elmúlt héten, verhető ellenfelek, és a szé- gyellnivaló mérleg: száznyolcvan perc alatt tulajdonképpen hely­zetbe sem került a csapat, s egyet­len árva gólt lőtt, de az is inkább a véletlen műve (lásd Majoros be­SZABÓ ZOLTÁN Vágsellye. Meglepő döntetlen­nel zárult az alsóházban tanyázó homonnai együttes mátyusföldi vendégjátéka. SAKA-HUMENNÉ 1:1 (1:1). Góllövők: Vyskoc (29.), ill. Geri (40.). Játékvezető: Slis, 800 néző. Kiállítva: Paraska (43.). Sárga lap: Kovác, Lalák, ill. Geri, Opiela. A Duslo összeállítása: Valensky-Mik- la (77. Masny),Sikorjak, Molnár (25. Klusa)-Kovác, Lancz, Cirik, Lalák (84. Simonides)-Lőrinc, Hol­mik, Vyskoc. Kezdettől fogva a ha­zaiak diktálták az iramot, akik az eltiltott Andódi és a sérüléssel baj­lódó Masny (a hajrában szóhoz ju­tott) nélkül léptek pályára. A 10. percben Holmik bombáját bravúro­san hárította Cerny. Az első félóra végén Holmik átadása után Vyskoc adását szombaton)... Ez a bacsfai csapat egyelőre nyomokban sem idézi az ősz végén menetelő gár­dát. Pedig ha az újonc hozza a két hazai „kötelezőt”, akkor most 33 pontjával karnyújtásnyira lenne a listavezetőtől. így viszont nincs dobogós hely, s ami rosszabb, egyelőre fazonja sincs a csapat já­tékának. Az előkészületi mérkőzéseken remekül teljesítő máriatölgyesi Filo mintha lámpalázas lenne a bajnoki meccseken, alibifutballja miatt már az első negyedóra végén cserét ér­demelt volna: egyszer sem kérte a labdát, nem futott üres területre, és minden párharcból vesztesen ke­rült ki. Az eddigiek alapján nem váltotta be a hozzá fűzött reménye­ket az egykori válogatott csatár, Jó­zef Majoros sem. Szombaton kö­zéppályásként kezdett, de a meg­lepő taktikai variáns hamar csődöt mondott, és Mentei edzőnek is be kellett látnia: lehet, hogy Majoros még mindig technikás játékos, jól fedezi a labdát és lát is a pályán, de ügyesen lefordult védőjéről, s 9 méterről a hálóba lőtt. Ekkor úgy tűnt, simán nyernek a vágsellyeiek. Azonban 10 perccel később góllal végződött a keletiek első szöglete: az elalvó védők mellett az előrelo­pakodó Geri Gergely (korábban Ri­maszombatban játszott) közelről a kapuba bombázott. Ezután Paras­ka érthetetlenül elvesztette a fejét, s a félpályán teljesen feleslegesen csúnyán elgáncsolta a technikás Lőrincet. Slis játékvezető habozás nélkül kiállította. Szünet után folytatódott a hazai fölény, de az emberhátrányban ját­szó homonnaiak szívósan védekez­tek. A hajrában szinte a kapujához szegezte ellenfelét a Duslo, Lőrinc és Holmik a felső lécet találta el, majd Sikorjak és Simonides lövését Opiela két alkalommal is gólvonal­ról vágta ki. Röviddel a lefújás előtt szembeszökően lassú. Olyan játékossal pedig, aki nem bír futni, nem ildomos a középpályán (a középpályán sem) kísérletezni. A szenciek okosan, türelmesen fociztak, ők irányították a játékot, ami nem volt sem elegáns, sem tet­szetős (talán ezért is fújta le az első félidőt Straka játékvezető már a 44. percben), de legalább eredményes volt: az 56. percben Halahija be­adása után Majemík az ötösről fe­jelt (0:1). A 75. percben Juska alig­hanem a forduló gólját lőtte, miu­tán Angelovic labdáját 16 méterről kapásból a jobb felsőbe küldte - gyönyörű gól volt. Tegyük hozzá: az akció Majorostól indult, aki egy ígéretesen induló hazai támadás­nál eladta a labdát, az ellenféll pe­dig villámgyorsan fordult, és el­döntötte a meccset. Majoros talált gólja (beadásánál többen is lema­radtak a labdáról, amely általános meglepetésre a hálóban kötött ki) már csak arra volt elég, hogy az utolsó percekben felforrósodjon a levegő a pályán. Sikorjakot szabálytalanul szerelték a tizenhatoson belül, ám a bíró síp­ja néma maradt. A játék képe alap­ján győzelmet érdemeltek volna a hazaiak, akik közül Cirik és Lőrinc teljesítménye emelhető ki, a túlol­dalon Geri és Cerny kapus jeleske­dett. „Kár, hogy sokáig középen erőltettük a támadásokat, s csak a meccs végén játszottunk a széle­ken. Fortuna istenasszony telje­sen elpártolt tőlünk” - mondta la­punknak Ján Rosinsky, a vág­sellyeiek edzője. Vladimír Rusnák, a homonnai együttes mestere így látta a talál­kozót: „Védenceim dicséretet ér­demelnek, hogy végig elszántan küzdöttek. Nyolcvan percig fe­gyelmezetten futballoztak, elis­merem, a hajrában nagy szeren­csénk volt.” Budapest. Befejeződtek a küz­delmek a férfi vízilabda Euroligá- ban, a magyar csapatok közül a Honvéd és a Vasas bejutott a ne­gyeddöntőbe, kiesett viszont a BVSC. Honvéd-Dubrovnik (horvát) 8:5 (2:3, 2:1, 2:0, 2:1), a magyar góldobók: Molnár 2, Szívós, Fodor 2-2, Bereczki 1. Többször is veze­tett a horvát együttes, de a hajrá­ban a magyar csapat fordított. Vasas-Barceloneta (spanyol) 7:6 (0:1, 1:3, 4:1, 2:2), a magyar gól­dobók: Varga Zs. 3, Vindisch 2, Ká­sás, Steinmetz Á. 1-1. Csak a har­madik negyedben sikerült átvennie a vezetést a Vasasnak, amely cso­port elsőként jutott tovább. BVSC-Primorac Kotor (szerb- montenegrói) 8:9 (1:3, 2:4, 32:1, Komárom. A szombati Vrútky elleni találkozón nehezebben len­dült játékba a Duna-parti együt­tes, de az utolsó negyedben már egyértelművé vált a rutinosabb, nagyobb játékerőt képviselő ha­zai csapat fölénye. A két amatőr gárda összecsapá­sán megérdemelten győzött a job­bik csapat. KOMÁRNO- VRÚTKY 15:6(3:1,2:1, 4:3 és 6:1). A ha­zaiak góljait Kádár 5, Martinsky 4, Misovic 3, Horváth, Gajdác és Hodek 1-1 lőtték. A vasárnapi találkozónak a baj­nok volt az egyértelmű esélyese. Komárno-Nováky 9:13 (2:5, 1:3, 2:3 és 4:2). Hazai gólok: Horváth 3, Misovic 3, Kádár 2 és Jankovic 1 lőtték. A hazai csapatban eltiltás miatt nem játszott a kapus Tabi Péter, ÚJ SZÓ TUDÓSÍTÁS Komárom. A bajnokság során eddig nem igen termett babér ven­dégcsapatnak Komáromban. Szombaton megtört ajég. Playoff-negyeddöntő, 1. meccs: Komámo-Handlová 68:75 (35:35), Ridzon 18, Kablar 16, Szupper 8, ill. Milosevics 30. Mindkét együt­tesjátékára az előretolt védekezés és szoros emberfogás volt a jel­lemző. Az első félidőben még semmi sem dőlt el, 35:35 volt az állás. Jól kezdték a komáromiak a harmadik negyedet, sikerült 9 pontos előnyre szert tenniük (50:41), de a soroza­tos hibák, a sok kihagyott helyzet révén a handlovái csapat nagyon hamar ledolgozta hátrányát, há­rompontos dobói pedig ismét re­mekeltek. A harmadik játékrészt az ellenfél két pontos előnnyel zár­ta (52:54). A találkozó végjátéká­ban a handlovái gárda 5 pontos 3:1). A harmadik negyed elején 8:3-ra vezettek a vendégek, a Va­sas 8:8-ra egyenlített, de a győzel­met nem tudta megszerezni és kie­sett. Nem alakult valami szerencsé- ses a magyarok számára a negyed­döntő sorsolása, hiszen összeke­rült egymással a Vasas és a Hon­véd. Az első mérkőzést április 14-én játsszák, a visszavágót 28-án. A to­vábbi párosítása: Mladost Zag- reb-Primorie Rijeka, Barcelona- ta-Jadran Hercegnovi, Primorac Kotor-Sturm Csehov (orosz). Közzétették az Euroliga premi­zálásáról szóló döntést. A nyolcad- döntő résztvevői 3000-3000 eurót kapnak, a nyolc közé jutott csapa­tok 6000 euróval lesznek gazdag­abbak, míg a négyes döntőben 37 ezer eurót osztanak szét. de a második számú hálóőr, Bar- talos több jő védéssel hívta fel magára a figyelmet. A profikkal szemben az amatőrök jól helytáll­tak, a végeredmény az ő szemszö­gükből elfogadhatónak mondha­tó. (kg) Férfi I. liga, 7. kettősforduló: Slávia Bratislava-Nováky 3:8, Piesfany-SKP Kosice 4:20, To- pofcany-ATU Kosice 14:3, Slávia Bratislava-Vrútky 19:3, Piesfany- ATU Kosice 11:12, Topolcany- SKP Kosice 3:9. 1. Nováky 13 12 0 1 202:56 24 2.SKP 13 11 0 2 139:69 22 3. Slávia 13 10 0 3 139:73 20 4. Topolcany 12 5 1 6 97:98 11 5. Komárno 12 5 0 7 118:122 10 6. ATU 13 5 0 8 97:148 10 7. Piesfany 13 1 1 11 84:169 3 8. Vrútky 13 1 0 12 61:216 2 előnyre tett szert amit már a hazai­ak nem tudtak behozni. Paulik József, a vendéglátók edzője: „Az irányító posztján ve­szítettük el a mérkőzést, Szupper formán kívül játszott míg a hand- lováiak irányítója, Milosevics 30 pontot dobott. Szerdán mindent megpróbálunk, előre nem adjuk fel, mert akkor-nem lenne értel­me odautazni, de csodának kell történnie a hozzáállásban és a fe­jekben is.” Drágán Tomanovic, a vendégek trénere: Az ideges hangulatú talál­kozón kihasználtuk a magassági fölényünket, távoli dobóink pedig hozták a formájukat.” (kg) További eredmények: Chemosvit Svit-Inter Bratislava 83:75 (41:45), legeredményesebbek: Jan­kovic 19, ill. Opatovsky 22; SPL Nitra-Levice 70:68 (40:36), Sé­mán 15. ill. Klein 26; Lucenec-Slá- via Kosice 98:88 (56:44), Bicsvic: 30, ill. Misinsky20. SPORT A KÉPERNYŐN MTV - 23.05: Amiről nem be­szélünk... (élő). RTL KLUB - 23.55: Sportklub (összefoglaló) PRIMA - 16.40: Liberec-Tepli- ce cseh bajnoki futballmérkőzés (élő) EUROSPORT - 11.30: Labda­rúgó Bajnokok Ligája (összefog­laló) GALAXIE SPORT - 10.25: Or­lando-Dallas NBA-mérkőzés (ism.) 13.00: Toronto-Ottawa NHL- mérkőzés (ism.) 15.25: Bochum-Schalke német bajnoki futballmérkőzés (ism.) 22.15: Arsenal-Manchester Uni­ted angol bajnoki futballmér­kőzés (ism.) Bác-Senec 1:2 (0:0) Gólszerzők: Majoros (81.), ill. Majemík (56.), Juska (75.). Játékvezető: Straka, 650 néző. A hazaiak összeállítása: Kostoláni-Mi- kulec, Albert T, Puchner, Gonos-Szíjjártó, Fűzik (54. Mafas), Pukalo- vic, Majoros-NagyT. (82. Sviecka), Filo (51. Mészáros). A homonnai csapat Bacsfa után a Duslo-stadionból is pontot rabolt Balszerencsés vágsellyeiek VÍZILABDALIGA Férfi kosárlabda Extraliga, playoff-negyeddöntő Komáromi vereség