Új Szó, 2003. december (56. évfolyam, 275-298. szám)

2003-12-01 / 275. szám, hétfő

Sportvilág - corgoň liga ÚJ SZÓ 2003. DECEMBER 1. A Corgoň Liga őszi idényének utolsó mérkőzéseit játszották a hétvégén. Felvételünkön a rózsahegyi Helbich (8-as számmal) próbálja szerelni Blažej Vaščákot a tegnapi Petržalka-Ružomberok (2:1) találkozón. (TASR-felvétel) Újonc telel az élen - az őszi idény után a besztercebányai Dukla a listavezető Števko nem Van Basten Banská Bystrica-Matador Púchov 3:0 (1:0) Parádézott a Dukla TABELLA 1. B. Bystrica 17 8 5 4 24:18 29 2. Ružomberok 18 8 4 6 31:29 28 3. Žilina 18 6 8 4 30:24 26 4. Trnava 17 7 4 6 25:22 25 5. Petržalka 17 6 e 5 24:22 24 6. Trenčín 15 7 1 7 20:20 22 7. Inter 18 5 6 7 18:19 21 8. Púchov 18 6 3 9 22:27 21 9. Dubnica 18 5 e 7 18:24 21 10. Slovan 18 4 7 7 17:24 19 HAZAI PÁLYÁN 1. B. Bystrica 8 6 2 0 18:4 20 2. Petržalka 9 5 3 1 15:7 18 3. Ružomberok 9 5 3 1 17:12 18 4. Trenčín 8 5 1 2 11:5 16 5. Púchov 9 5 1 3 14:9 16 6. Dubnica 9 4 3 2 13:10 15 7. Trnava 8 4 2 2 14:7 14 8. Žilina 9 3 5 1 18:14 14 9. Slovan 9 4 2 3 9:11 14 10. Inter 9 3 3 3 12:9 12 IDEGENBEN 1. Žilina 9 3 3 3 12:10 12 2. Trnava 9 3 2 4 11:15 11 3. Ružomberok 9 3 1 5 14:17 10 4. Inter 9 2 3 4 6:10 9 5. 8. Bystrica 9 2 3 4 6:14 9 6. Trenčín 7 2 0 5 9:15 6 7. Petržalka 8 1 3 4 9:15 6 8. Dubnica 9 1 3 5 5:14 6 9. Slovan 9 0 5 4 8:13 5 10. Púchov 9 1 2 6 8:18 5 GÓLLÖVŐLISTA 11 gólos-Števko (Ružomberok) 10 gólos - Krejčí (Petržalka) 9 gólos - Dovičovič (Dubnica) Roland Števko TAVASSZAL A 19. forduló párosítása - feb­ruár 28.: Dubnica-Slovan, B. Bystrica-Žilina, Tmava-Ru- žomberok, Inter-Tren-ün. Feb­ruár 29.: Petržalka-Púchov. A játékoskeretek titkai 11 „kassai” futballista Pozsony. Az idei szezonban nincs kassai csapat az élvonalban, a játé­koskereteket böngészve azonban megállapítható: a kassai futball közvetve mégis jelen van az első osztályban. A Petržalka-Ružombe­rok meccs nevezési listáján tizen­egy olyan játékos szerepelt, akik­nek közük volt az l.FC-hez vagy a Lokomotívához: Lipčák, Hane, Šoltis, Zvara, Kozák, Vaščák, Obšit- ník az egyik, Školník, Urban, Zošák és Tomovčík a másik oldalon, (jgj) Pozsony. Véget ért a Corgoň Liga 2003/2004-es szezonjá­nak őszi idénye; félidei baj­nokként az újonc beszterce­bányaiak várják majd az első helyről a tavaszi folytatást. A húsz éven aluliak világbaj­noksága miatt azonban lehe­tetlen objektív mérleget von­ni, a trencséniek ugyanis a vb miatt három mérkőzéssel kevesebbet játszottak, mint a csapatok többsége. J. GAZDAG JÓZSEF Azt lehetne írni: meglepetésre az újonc besztercebányaiak vezetik a Corgoň Ligát - ha lennének megle­petések a Corgoň Ligában. Azt le­hetne írni: a Corgoň Ligában azért nincsenek meglepetések, mert egyforma játéktudású csapatokból áll a bajnokság mezőnye - ha nem lenne túlzás játéktudásról beszél­ni. Azt lehetne írni: ebben a ligá­ban mindenki lehet listavezető - és nem járnánk messze a valóságtól. Az őszi idény során ugyanis hat csapat büszkélkedhetett el azzal, hogy vezeti a pontvadászatot, csak éppen ez a tény nivellálja az ideig­lenes első hely jelentőségét. Ve­gyük lajstromba: az első forduló után az Inter állt az élen, majd jött a Petržalka (2-4. forduló), a Trenčín (5-8. forduló), a Trnava (9-11. forduló), a Ružomberok (12-13., 17.), és a besztercebányai Dukla (14-16., 18.). Vasárnap délelőtt az említett ha­tosfogat két csapata (Petržal­ka-Ružomberok) találkozott; s a meccs előtt mindenki Krejčí-Štev­ko gólpárbajt várt, a tízgólos ligeti Krejčí, és a tizenegy találatával gól­lövőlista-vezető, s az elmúlt hetek­ben médiasztárrá avanzsált rózsa­hegyi Števko egyaránt remek for­mában játszik, utóbbi ráadásul az „U20-as affér” óta szinte dacból is betalált a bajnokikon. Aki Krejčíben bízott, csalódott, hiszen a hazaiak támadója igyekezett ugyan, volt is egy szép, félfordulat­ból leadott kapáslövése.^ de gólig ezúttal nem jutott. Aki Števkóban bízott, az is csalódott, a rózsahegyi fiú amolyan Van Bastent idéző já­tékkal próbálkozott: kevés mozgás, észrevétlen jelenlét a pályán (ed­dig stimmelt), aztán egyetlen moz­dulattal eldönteni a mérkőzés ki­menetelét. Ez a csattanó azonban elmaradt, hiszen egyszer helyzetbe került ugyan (87. perc), de akkor is csak a felső lécre fejelte a labdát - addigra azonban már eldőlt a meccs. Števko passzivitásáért részben Borbély Balázs is „okolható”, a li­getiek védője szoros emberfogás­ban őrizte a vendégek egyetlen ászát, s mint kiderült, alighanem ez volt a sorsdöntő húzás Weiss edző részéről, aki, bármilyen hihe­tetlenül is hangzik, támadó felfo­gásban küldte pályára csapatát. A ligetiek támadtak is becsülettel, ennek ellenére az első nagy le­hetőséget a vendégek hagyták ki: egy eladott labdára lecsapva Urban azonnal lőtt, s mielőtt a hazai védők eszmélhettek volna, Čobej kapus már az égieknek - és a felsőlécnek - mondott köszönetét. Rózsahegyi kollégája nem volt ilyen szerencsés, a 25. percben Ko­zák ívelt beadása után Ševinský fe­jelt kapura, és Hajdúch szerencsét­len mozdulattal bevédte a bal alsó­ba tartó fejest: 1:0. A ligetiek a má­sodik félidő közepén megismétel­ték a jelenetet, Kozák középre adott, és a rosszul kimozduló Haj­dúch fölött Hanc csúsztatta a kapu­ba a labdát: 2:0. Jozef Vukušič cserékkel próbálta meg felrázni csapatát, de talán túlságosan is a harci szellemre apellált Jendrišek esetében, aki azonnal kapáslövéssel próbálko­zott, a mozdulat mégis inkább thai-boxot idézett: a labda helyett Ševinský gyomrát találta telibe. A vendégek későn hitték el, hogy Števko helyett más is rúghat gólt, így Jelšic a 91. percben szépített ugyan, de már nem tette izgal­massá a hajrát. SITA-TUDÓSÍTÁS Besztercebánya. A hazai szurkoló- tábor kemény magja görögtüzek- kel, a besztercebányai Dukla játéko­sai pedig kihagyott helyzetek soro­zatával kezdték a mérkőzést. Sovič, Semeník, Kulik és Kentoš azonban nem tudott élni a lehetőséggel, utóbbi például két méterről fejelhe­tett kapura, de Bernady bravúrral hárított. A 32. percben azonban már ő is tehetetlen volt, Kulik fejes­góllal juttatta vezetéshez a hazaia­kat. A puhóiak veszélytelenül fut­balloztak, s ezt a második játékrész­ben jó érzékkel használták ki a ven­déglátók: előbb Kentoš növelte a Máriatölgyes. A mérkőzés első fél órájában a hazaiak sorra alakítot­ták ki a gólhelyzeteket Rzeszoto kapuja előtt. Majdnem minden támadás Švikruhától indult, aki re­mek indításokkal hozta helyzetbe a Nemec, Straka csatárduót. A baj­nok zsolnaiak csak az első félidő utolsó perceiben lendültek játék­ba, elsősorban a csereként beállt Varadin jóvoltából, aki Fabušsal veszélyes ékpárt alkotott. Gólt mégis a hazaiak értek el: a 64. percben egy szöglet után a tehetsé­ges Nemec fejesgóllal szerzett ve­zetést a máriatölgyesieknek. A be­kapott gól felrázta a bajnokcsapa­tot, de Sninský és Gottwald zicce­rét Kováč hárítani tudta. Az idő ÖSSZEÁLLÍTÁS Ladislav Molnár (Banská Bystri­ca): Örülök, hogy győzelemmel és jó játékkal búcsúztunk el közönsé­günktől. Mi diktáltuk az iramot, el­lenfelünk csak azt játszhatta, amit megengedtünk neki. Ez a győze­lem afféle kedvcsináló volt a téli felkészüléshez. Štefan Zaťko (Púchov): Volt egy biztató sorozatunk, amelynek most vége. Ezen a mérkőzésen az egész csapat csalódást okozott, úgy tűnt, mintha a játékosaim előre megadták volna magukat. Nincs mit értékelnem, játékunk minősíthetetlen volt. Jozef Jankech (Dubnica): Majd­nem az egész mérkőzésen mi vol­tunk a jobbak, sajnos rengeteg, gólt ígérő helyzetet hagytunk ki. Közel voltunk a három pont meg­szerzéséhez, de végül egy védelmi hibának köszönhetően be kell ér­nünk a döntetlennel. Kiška és Do­vičovič ezúttal a szokottnál halvá­nyabb teljesítményt nyújtott. Juraj Šimurka (Žilina): A Dubni­ca ellen sem játszottunk jól. Az első félidőben a hazaiak veszélye­sebbek voltak, szünet után már ne­künk is voltak lehetőségeink, véle­ményem szerint azonban a muta­tott játék alapján nem szolgáltunk rá az egy pontra. Vladimír Weiss (Petržalka): Úgy Dukla előnyét, majd a végjátékban Libič parádés mozdulattal emelte át Bernadyt. Az utolsó percekben a besztercebányaiak futballbemuta- tót tartottak, és győzelmük ilyen arányban is megérdemelt. Góllövők: Kulik (32.), Kentoš (61.), Libič (85.). Játékvezető: Jára, 3300 néző. B. BYSTRICA: Zajac-Vyskoč, Kun- zo, Kentoš, Pančík-Libič, Svintek, Kulik (79. Penov), Sovič, Urgela (88. Juska)-Semeník (61. Bartoš). PÚCHOV: Bernady-Hricko, Brisu- da, Pavol Vavrík, Holčík-Beljančin, Belák, Jámbor, Čvirik (61. Peter Vavrík)-Nemec (66. Mužlay), Breška. előrehaladtával egyre inkább saját kapujuk elé szorultak a hazaiak, a vezetést azonban nem tudták megőrizni, Varadin átadása után Fabuš a 86. percben egyenlített. A ráadás perceiben a zsolnaiak akár a győzelmet is megszerezhették volna: Držík kis híján öngólt vétett - Kováč csak üggyel-bajjal tudott menteni. Góllövők: Nemec (64.), illetve Fa­buš (86.). Játékvezető: Šuniar, ,2400 néző. DUBNICA: Kováč-Pleva, Doležaj, Švestka, Mráz-Švikruha (80. So­kol), Držík, Dovičovič, Kiška-Ne- mec, Straka. ŽILINA: Rzeszoto-Kosmeľ, Labant, Zábavník, Drahno-Barčík, Bažík, Sninský, Šimček (36. Varadin)-Fa- buš, Gottwald (76. Rusnák). gondolom, az őszi idény hazai mérkőzései közül a mai találkozón nyújtottuk a legjobb teljesítményt. A fiúkon látszott, hogy győzelem­mel szeretnének elbúcsúzni a kö­zönségtől, és azt hiszem, egy góllal valóban jobbak voltunk. Sajnálom, hogy Marek Krejčí ma nem lőtt gólt. , Jozef Vukušič (Ružomberok): Megérdemelten nyert a Petržalka, sokkal aktívabban támadójátékot mutatott be. Az eredményt igazsá­gosnak tartom, hiszen csak a mérkőzés legvégén adódtak gól­szerzési lehetőségeink, ez azonban az egy ponthoz ma kevés volt. (ú) Ladislav Molnár (ČTK-felvétel) PETRŽALKA-RUŽOMBEROK 2:1 (1:0) Góllövők: Ševinský (25.), Hanc (70.), ill. Jelšic (90.). Játékvezető: Minárčik, 3000 néző. PETRŽALKA: Čobej-Ševinský, Borbély, Maixner, Hanc-Straka (22. Vaščák), Krejčík (88. Obšitník), Kozák, Kusalík-Krejčí, Mikulič. RUŽOMBEROK: Hajdúch-Školník (78. Jendrišek), Mikuláš, Pos- píšil, Had-Bédi (41. Kročko), Helbich, Urban, Božok (78. Bačík)-Jelšic, Števko. ZTS Dubnica-Žilina 1:1 (0:0) Egy gól itt, egy gól ott SITA-TUDÓSÍTÁS EDZŐI VÉLEMÉNYEK ŠK Slovan Bratislava-lnter Bratislava 1:0 (0:0). Nem érdemeltek vereséget a sárga-feketék tegnap este - végül a csereként beállt Sloboda fejesgólja döntött a 90. percben Ismét győzni tudott a sereghajtó Slovan. Képünkön Fodrek (Slovan, balra) Šedivývel csatázik (TASR-felvétel) A döntetlen igazságosabb lett volna ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Pozsony. Míg az Inter hét stabil játé­kosa nélkül állt ki a rangadóra, ad­dig a Slovan a jelenleg legerősebb csapatát küldte pályára, köztük a pénteki edzésen játékostársát inzul- táló Peckóval. A kapitányi tisztségtől azonban megfosztották, a karszala­got a második legidősebb játékos, Homyák viselte. Hiába no, az ég­színkékeknél hagyomány, hogy az öregek a szóvivők. És az újdonsült vezér a második percben a tizenha­tos vonaláról, jó szögből rosszul he­lyezte a szabadrúgást, védett a ka­pus. Utána sokáig mezőnyjátékban élték ki magukat a csapatok, a 16. percben a társait állandóan biztató Kiss kapus kivetődve az utolsó má­sodpercekben tisztázott Burza elől. Nem nagyon forogtak veszélyben a kapuk, a mozgékonyabb vendégek szorgalmasabban igyekeztek előre, de hasztalanul. A 30. percben Bar- talský kapusnak akadt dolga, két­szer is védte Takáč közeli lövését, fe­jesét. Az első félidőben nem akadt sok látnivaló, ösztönösen fútballoz- tak a csapatok, a szimpla, ádátszó kezdeményezések rendre zátonyra futottak. A 38. percben Chalúpka tá­voli lökete pontosan a kapu közepé­be tartott, Kisst természetesen nem lepte meg a labda. A második félidő elején már akadt látnivaló, a Slovan-szurkolók egy csoportja tűzijátékot rendezett a le­látón, de ez nem nagyon hatotta meg a csapatokat, továbbra sem tudtak semmi érdemlegeset produ­kálni. Csak futkostak és rúgták a lab­dát, de sohasem jó helyre, rendsze­rint nem tudtak mit kezdeni vele. Az igyekezet megvolt, ezt azonban ma­napság nem díjazzák. A 62. percben már-már úgy tűnt, Petráš éles ke- reszdövése gólba tart, a labda azon­ban a kapu mellé ment. Aztán min­dig csak rossz helyre, ellenfélhez, taccsvonalon túlra. Fodrek fejese is célt tévesztett (72.). Az Inter helyen­ként jól kombinált a mezőnyben, el­lenfele már kevésbé, helyzetek nem nagyon adódtak. A 86. percben Chlebo előtt adódott nagy le­hetőség, de ismét nem találta el a kaput. Aztán jött Sloboda és egy beí­velést fejjel küldött a hálóba, s utána néhány másodperccel véget ért a meccs. A Slovan nyolcadik mérkőzé­sén tudott újra győzni, az Inter öt ta­lálkozó óta nyeretíen. Tegnap dön- tedent érdemeltek volna a sárga-fe­keték, annál is inkább, mert szinte a B-csapatukkal is egyenrangú ellen­felei voltak az égszínkékeknek. A Slovan a tőle megszokott futballt produkálta, kevés kombinációval igyekezett eredményes lenni, ami végeredményben sikerült is neki. Góllövő: Sloboda (90.). Játékve­zető: Hriňák, 2000 néző. SLOVAN: Kiss-Pecko, Homyák, Polgár, E. Hrnčár-Bednár, Vomáčka, Volf, Ta­káč (63. Sloboda)-Šlahor (24. Suchý), Fodrek. INTER: Bartalský- Čišovský, Šedivý, Kunzo-Burza, Pa- ulík, Mráz, Chalúpka, Petráš-Bre- zík (74. Chlebo), Lelkeš. (T. V.)