Új Szó, 2003. december (56. évfolyam, 275-298. szám)

2003-12-01 / 275. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2003. DECEMBER 1. Sportvilág ARANY ÁSZOK LIGA Tököli lövésébe a földön fekvő Szélesi ért bele, ezzel a góllal szerzett vezetést a Fradi az Újpest elleni rangadón (nbl.hu-felvétel) Ötpontos előnnyel a Balaton FC telel az élen; Gera Zoltán parádés gólt lőtt az Újpestnek Fradi-siker a rangadón TABELLA 1. Balaton FC 16 10 2 4 19:7 32 2. MTK 16 7 6 3 25:15 27 3. Debrecen 16 8 3 5 24:14 27 4. Ferencváros 16 9 5 2 23:15 26 5. Pécs 16 6 5 5 17:16 23 6. Videoton 16 5 6 5 22:22 21 7. Sopron 15 6 3 6 19:20 21 8. Újpest 16 4 8 4 20:19 20 9. Győr 16 4 4 8 17:21 16 10. Haladás 16 3 7 6 11:26 16 11. Békéscsaba 15 3 4 8 13:21 13 12. Zalaegerszeg 16 3 1 12 18:32 10 Az FTC-től 6 büntetőpont levonva. A 11. fordulóból elhalasztott Sop- ron-Békécsaba mérkőzést decem­ber 6-án játsszák. GÓLLÖVŐLISTA 9 gólos: Kovács Z. (Újpest. 7 gólos: Torghelle (MTK). 6 gólos: Csordás (Balaton), Pest K. (Pécs), Sabo (ZTE), Tóth M. (Sop­ron). 5 gólos: Dvéri (Videoton), Gera (FTC), Horváth Gy. (Pécs), Nicsen­ko (Győr), Sumudica (DVSC), Tüs­ke (Haladás). 4 gólos: Bajzát (DVSC), Hercegfal­vi (Videoton), Illés (MTK), Miriuta (Győr), Sasu (FTC), Silva (MTK), TóthP. (Haladás). 3 gólos: Balaskó (Sopron), Czvit- kovics (MTK), Éger (DVSC), Józsi (ZTE), Kovács B. (Békéscsaba), Ko­vács P. (Balaton), Medved (Video­ton), Miculescu (Békéscsaba), Si­mek (Újpest), Szanyó (Újpest), Tóth B. (Videoton), Tököli (FTC). Miriuta nem lőhette a büntetőt Győr. A Győr-MTK mérkőzés jól kezdődött a hazaiak számára, hiszen négy perc elteltével büntetőhöz ju­tott az ETO. A tizenegyest a szoká­soktól eltérően Bajevsld végezte el, ám rosszul helyezett, gyenge lövése után Végh védeni tudott. A kihagyott büntető a végén megbosszulta ma­gát, így a hazaiak sajnálhatták az el­szalasztott lehetőséget. Vasile Miri­uta különösen szomorú volt a mérkőzés után, hiszen ő volt kijelöl­ve a büntetőrúgásra. - Miután a já­tékvezető megítélte a tizenegyest, odamentem, hogy elvégezzem, de Bajevski nem adta ide a labdát, ha­nem magához ölelte és elindult a ti­zenegyespont felé - mesélte a kö­zéppályás. - Próbáltam elvenni tőle, de ő ellökött, és annak ellenére, hogy én voltam kijelölve, odaállt a büntetőpontra. Kinéztem a kispad- ra, de semmilyen reakciót nem lát­tam, ezért nem tudtam mit csinálni, engedtem, hogy a csapattársam lőjön. Sajnos kihagyta, pedig ha ér­tékesíti, egész másként alakulhatott volna a meccs, és talán sikerült vol­na nyerni. Szomorú vagyok, hogy nem szereztük meg a három pontot, és bosszant az eset, mert ilyennel még sohasem találkoztam pályafu­tásom alatt, (nbl.hu) Pénteken a Balaton FC-Video- ton (1:0) találkozóval rajtolt Arany Ászok Liga őszi záró fordulója. Győzelmükkel be­biztosították őszi elsőségüket a a siófokiak. A Fradi hazai pályán jobbnak bizonyult az Újpestnél. A Pécs a Sopront verte, a Haladás-Békéscsaba, és a Győr-MTK meccs döntet­lenre végződött. NEMZETI SPORT Az orvosok félig tettek csodát: a pén­teken vírusos fertőzéssel kórházba szállított Dragoner nem épült fel, így nem lehetett ott a stadionban, pá­lyára lépett viszont az ugyancsak gyomorrontással bajlódó Lipcsei, persze az a kezdés előtt még kérdé­ses volt, hogy menynyire tudta ma­gát túltenni a betegségen. A Ferencváros szakmai igazgatója, Garami József egyébként eredeti terveit megváltoztatva nem nevezte a kezdők közé Rósa Dénest, viszont bizalmat kapott Adem Kapie. Újpes­ti részről is feljegyezhettünk egy vál­tozást: bekerült a csapatba az a To- kody Tibor, aki a két csapat legutób­bi Üllői úti mérkőzésén vezetéshez juttatta a vendégeket, ám akkor vé­gül 2:l-re a hazaiak nyertek. A nagy rangadó a megszokottnál gyorsabb iramban kezdődött, bár az első percekben a mezőnyjáték do­minált, csupán Gera Zoltán fejesénél hördült fel a publikum. Mindkét csa­pat alaposan megszervezte védeke­zését, volt, hogy Tököli Attilára két védő jutott, és a Tokody Tibor, Ko­vács Zoltán páros sem unatkozott Bognár Zsolt és Zováth János állan­dó társaságában. Aztán a 8. percben már ez is kevés volt, mert vezetést szereztek a zöld-fehérek - igaz, egy lila öngól révén... A gól után sem csökkent az iram, de a hátrányban lévő Újpest nem tudott eljutni az FTC kapujáig, a hazaiak viszont né­mi mezőnyfölényre tettek szert a nem sokat mozgó vendégekkel szemben. Ezért is okozott némi meglepetést, hogy Simek Péter a fé­lidő közepén egyenlíteni tudott. Ettől felbátorodott az Újpest, és egy- re-másra kezdeményezte az akció­kat, ám a hazaiak sem voltak restek, így jó iramú futballt láthattunk. A látványosságra sem lehetett pa­nasz, hiszen Simek távoli kísérlete után a kapufán csattant a labda, majd ennél meghökkentőbb ese­ményt is történt: az Újpest-szurko­lók felöli részen Lipcsei szeretett vol­na szögletrúgást elvégezni, és ott hatalmas kockacukorzápor fogad­ta... A lefújás előtt Tököli fejelt meg egy labdát, amelyet Vlaszák kiütött - a zöld-fehér játékosok szerint a gólvonalon belülről. Ezt a meccs után az újpestiek is elismerték. A 2. félidőt aktívabban kezdte a ha­zai gárda, de Vlaszák jó napot fogott ki, és kétszer is bravúrral tudott hárí­tani. Ám az 58. percben már az ő ké­pességeit is felülmúlta Gera, hiszen a csatár lövése után a hálóban kötött ki a labda. A hátralévő időszakban a zöld-fehérek nem akarták erőltetni különösebben a futballt, az Újpest pedig nem tudta. így aztán visszafo­gott 2. félidő után a fordulás utáni teljesítményének köszönhetően megérdemelten nyert a hazai gárda. Folytatódott viszont az Újpest rossz sorozata, a lilák legutóbb 1994-ben tudtak nyerni az Üllői úton, és im­már az utolsó öt ferencvárosi látoga­tása alkalmával veszített. Randalírozó szurkolók Budapest. Az Árpád hídi metrómegállónál a rendőrség 22 szurko­lót állított elő a Ferencváros-Újpest bajnoki labdarúgó-mérkőzés után. A megvadult drukkerek az Újpest-Központ felé közlekedő metrón jelentős károkat okoztak, s emiatt az utasok nagy része fé­lelmében leszállt a szerelvényről. A rangadó előtt három újpesti drukkert állított elő a rendőrség. Később egyiküket rendzavarás, míg a másik kettőt garázdaság miatt őrizetbe vette. Az Üllői úti sta­dion előtt ugyancsak garázdaság miatt a BRFK egy hazai fanatikust vettek szabálysértési őrizetbe. (MTI) Végh Zoltán, az MTK 32 esztendős kapusa bravúrok sorozatát mutatta be a győriek elleni találkozón Szeretne végre külföldre szerződni NB1.HU A szombati Győr-MTK mérkőzés legjobb teljesítményét kétségtelenül Végh Zoltán, a vendégek kapusa nyújtotta, bravúijai nélkül a győriek minden bizonnyal nyertek volna. Remek teljesítményt nyújtott a mérkőzésen. Valóban elég jól játszottam, volt vé­deni valóm bőven. Mióta az MTK­Végh Zoltán (nbl.hu-felvétel) ban játszom, még nem kellett egy meccsen ennyit védenem, örülök, hogy jól oldottam meg a feladatom, bár sajnálom azt az egy bekapott gólt, még ha nem is volt sok esélyem a hárítására. Ennyivel jobbak voltak a győriek? Kétségtelenül jól játszott az ÉTO, de talán mi is kellettünk ahhoz, hogy ennyi helyzetet kidolgozhassanak a hazaiak. Kis szerencsével győzhet­tünk volna, hiszen l:l-nél, nem sok­kal a vége előtt, előttünk adódott a meccs talán legnagyobb helyzete. Igaz, a győzelmünk talán kissé igaz­ságtalan lett volna, ezért azt mon­dom, a döntetlen reális eredmény. A várakozásoknak megfelelően alakult az MTK őszi teljesítmé­nye? Felemás érzések vannak bennem az ősszel kapcsolatban, hiszen nyáron azt terveztük, hogy tovább menete­lünk a nemzetközi porondon, és a Magyar Kupában is. Ehhez képest mindkettőből hamar kiestünk, egye­dül a bajnokságban állunk úgy, hogy továbbra is megvan az esélyünk a si­kerre. A saját őszi teljesítményem­mel kilencven százalékban elége­dett vagyok, nem volt sok hibám. A nemzetközi porondon a realitás érvényesült. A Celtic ellen már a sorsolás pillana­tában tudtuk, hogy nincs sok esé­lyünk, és ez beigazolódott, hiszen si­mán jutott tovább ellenfelünk. A Di­namo ellen már több esélyünk volt, de azon a két meccsen elpártolt tőlünk a szerencse. Hogy élte meg, hogy egy sikerte­len év után az elmúlt három sze­zonban újra felfelé ívelt a pályafu­tásod? Amikor 2000-ben eljöttem az MTK- tól, óriási bizonyítási vágy élt ben­nem, meg akartam mutatni, hogy nem kispados kapus vagyok. A Vide­otonban lehetőséget kaptam, amivel élni tudtam, és végül két csodálatos évet töltöttem Fehérváron. Ez óriási lendületet adott a továbbiakra, ami közrejátszott abban, hogy az MTK- ban tartom a jó formámat, sőt visszakerültem a válogatott keretbe. Akár további évekig is kitarthat ez a bizonyos lendület? Úgy gondolom, igen. Azt érzem, hogy nagy meglepetések már nem érhetnek pályafutásom során. Har­minckét éves vagyok, mostanra érett kapus lettem, nem hiszem, hogy nagyobb formaingadozások érhetnek a jövőben. Jelenlegi formája alapján jó esé­lye van arra, hogy szerződést kap­jon akár egy komolyabb nyugati klubtól. Olyan korban, és olyan formában vagyok, hogy ha érkezne egy megfe­lelő külföldi ajánlat, akkor minden­képpen belevágnék. Persze nem haj­tom minden áron, hogy vigyen el egy külföldi klub, de ha meglesz a lehetőségem, élni fogok vele. Úgy tudom, a közeljövőben sok magyar játékos el fog szerződni külföldre, talán sikerülhet nekem is. FERENCVÁROS-ÚJPEST 2:1 (1:1) Üllői út, 10 ezer néző.Játékvezető: Dubraviczky. Gólszerzők: Tököli (7.), Gera (57.), illetve Simek (21.). FTC: Szűcs-Bognár, Vukmir, Zo- váth-Kriston, Lipcsei (74. Szkuka- lek), Kapie, Kiss-Gera (90. Penksa), Tököli (74. Sasu), Leandro. ÚJPEST: Vlaszák-Szélesi, Tamási (46. Nagy G.), Juhár, Vanczák-Simek, Erős (62. Polonkai), Farkas, Rósa H. (74. Rajczi)-Tokody, Kovács Z. GÓLOK - 7. perc: Kriston beadása Tökölihez került, aki 9 m-ről próbál­kozott, a labda Szélesi lábán meg­pattant, s a kissé kint álló Vlaszák fö­lött a kapuba hullott (1:0). 21. perc: Tokody a bal oldalon elfu­tott, középre passzolt, Kovács ügye­sen elengedte a labdát, s az üresen érkező Simek 12 m-ről belsővel a ka­puba lőtt (1:1). 57. perc: Bal oldali beadás után Gera 14 m-ről félfordulatból gyönyörű gólt lőtt a bal sarokba (2:1). Mestermérleg Garami József (Ferencváros): - Rangadóhoz méltó, jó játékot hozott a találkozó. Örülök, hogy az Újpest minden futballistája és edzője is ki­állt amellett, hogy a bajnokságnak a pályán kell eldőlnie. Nehéz szezon van mögöttünk, azt hiszem, ez a csa­pat a tavasszal meg tudja valósítani a céljainkat. Mezey György (Újpest): - Jó meccs volt, olyan, amelyik látványos küz­delmet hozott. Volt egy kis szeren­csénk is, de az FTC jól szervezett, jó játékosállományú, erős csapat, és bi­zony megfelelő hatékonysággal használta ki a 6 pont újbóli levonásá­ban rejlő motivációs lehetőséget. GYÖR-MTK 1:1 (0:0) Győr, 2500 néző. Játékvezető: Ju­hos. Gólszerzők: Miriuta (79.), illet­ve Czvitkovics (58.). GYŐR: Sebők-Regedei, Böjté, Jakl-Németh N., Nyilas (76. Oross), Kartelo, Nagy T. (65. Perie), Miriu- ta-Varga, Bajevski (71. Nicsenko) MTK: Végh-Molnár, Juhász (25. Za­bos, 46. Czvitkovics), Komlósi, Pusz- tai-Jezdimirovic, Zavadszky, Illés, Füzi-Silva (76. Szabó O.), Rednic. GÓLOK - 58. perc: Czvitkovics tört előre a jobb oldalon, s 14 m-es, lapos lövése a vetődő Sebők mellett a jobb sarokban kötött ki (0:1). 79. perc: Nicsenko visszagurítására Miriuta érkezett és 14 m-ről a kapu jobb oldalába bombázott (1:1). Mestermérleg Kiprich József (Győr): - Ilyen jól és ötletesen még nem játszott csapa­tom, de sajnos ez is csak egy döntet­lent eredményezett. Biztosan más­képp alakult volna a találkozó, ha a negyedik percben megítélt tizene­gyest értékesíteni tudjuk. Egyébként nem tudom miért Bajevszki állt a labda mögé, amikor Miriutát jelöl­tem ki az esetleges büntető végre­hajtására. Egervári Sándor (MTK): - Már hét közben is sok nehézséggel küszköd­tünk, és ez a mérkőzés során is foly­tatódott. Juhász Roland és Zabos At­tila egyaránt sérülés miatt jött le a pályáról, ám a kényszerű cserék után is megszereztük a vezetést, de előnyünket a hajrában nem tudtuk megtartani. Azt gondolom, igazsá­gos döntetlen született. HALADÁS-BÉKÉSCSABA 1:1 (0:0) Szombathely, 2000 néző.Játékve­zető: Bede. Gólszerzők: Tóth P. (70.), illetve Miculescu (87.). HALADÁS: Tóth I.-Szűcs (46. Far­kas V.), Lőrincz, Seper, Farkas A-Kincses, Czeglédi, Jagodics, Tóth P. (85. Zöld)-Tüske, Nagy S. BÉKÉS- CSABA:Fekete-Schindler, Vilotic, Grujic, Valentényi-Kovács N. (73. Hoffmann), Bánföldi (64. Simon), Kovács B., Vincze Z.-Miculescu, Jav- rujan (85. Tóth Gy. 85.) GÓLOK - 70. perc: Tóth P. 26 m-es szabadrúgása megpattant egy védőn és a labda így vágódott a jobb alsó sarokba (1:0). 87. perc: Miculescu 35 m-ről iszo­nyatos erővel bombázott a jobb felső sarokba egy legurított szabadrúgást (1:1). Mestermérleg Bozsik Péter (Haladás): - Remény­kedtünk benne, hogy a székesfehér­vári sikerünket egy hazai pályán el­ért győzelem követi, nagyon sajná­lom, hogy csak döntetlen lett belőle. A végén sokkal jobban kellett volna figyelnünk. Supka Attila (Békéscsaba): - Gólok­kal kellett volna nyernünk, minden tekintetben jobbak voltak. Vélemé­nyem szerint a játékvezető egy sza­bályos góltól és egy jogos tizene­gyestől fosztott meg bennünket PÉCS-SOPRON 2:0 (0:0) Pécs, 3000 néző. Játékveztő: Szar­ka. Kiállítva: Balaskó (56.). Gólszerzők: Horváth Gy. (56., 11- esből), Pest K (72., 11-esből). PÉCS:Németh G. (90. Herbert)-Si- pos, Bajusz, Dienes, Gaál-Szaba- dos-Mihalecz (80. Berdó), Pavice- vic, Erős G. (75. Horváth S.)-Hor- váth Gy., Pest K. SOPRON: Horváth T.-Bagoly, Lambulic, Pető Z.-Grósz, Lazic, Pintér, Hanák (61. Cseke)-Ba- umgartner (46. Balaskó), Tóth M., Sira (71.Bausz) 56. perc: Horváthot Balaskó a 16- oson belül lerántotta. A megítélt büntetőt a sértett értékesítette (1:0). 72. perc: Grósz a 16-oson belülre be­futó Sípost fellökte. Ez is 11-es ért, amelyet Pest K. a kapubalőtt (2:0). Mestermérleg Nagy Tamás (Pécs): - Az első fé­lidőben a szervezett, jól játszó Sop­ron megnehezítette a dolgunkat, az­tán a szünet után megváltoztattam a csapat szerkezetét, és ez eredmény­hez vezetett. Pintér Attila (Sopron): - Nem ját­szottunk olyan jól, mint korábban szoktunk, és sajnos több kulcsjáté­kos is gyengén játszott. ZALAEGERSZEG-DEBRECEN 0:1 (0:0) Zalaegerszeg, 3500 néző. Vezette: Makai. Góllövő: Flavio Pim (72.). ZALAEGERSZEG :Varga-Kocsárdi, Molnár, Csóka, Kráľ(87. Gyö- re)-Kresz (75. Szíjjártó), Ljuboje- vic, Balog Cs., Józsi-Sabo, Gyánó. DEBRECEN: Tomic-Nikolov (55. Dombi), Éger, Flavio Pim, Selymes (74. Szatmári)-Vincze G., Habi, Ba­log Zs.-Madar, Halmosi, Csehi (64. Bajzát). GÓL - 72. perc: Debreceni szöglet végén a labda a bal oldalon Selymes elé került, akinek beadása után az ötösön egyedül álló Flavio Pim fejel­te a léc alá (0:1). Az újpesti szurkolók előbb bedobáltak pár kiló kockacukrot, majd „bele- betegedhettek" a vereségbe... (nbl.hu-felvétel)