Új Szó, 2003. november (56. évfolyam, 252-274. szám)

2003-11-24 / 269. szám, hétfő

Sportvilág CORGOŇ LIGA ÚJ SZÓ 2003. NOVEMBER 24. TÁBLÁZAT MFK Ružomberok-Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0) Megilletődött éllovas Miroslav Hýli, az Inter kapusa a nagyszombati Peter Hodúr közeli lövését hárítja (TASR-felvétel) MŠK Zilina-Slovan Bratislava 3:3 (0:1) Újabb helycsere az élen, már a Ružomberok vezet; Zsolnán pontot szerzett a Slovan Anyátlan sárga-feketék Meglepő döntetlen 1. Ružomberok 17 8 4 5 30:27 28 2. B. Bystria 16 7 5 4 21:18 26 3. Žilina 17 6 7 4 29:23 25 4. Trnava 17 7 4 6 25:22 25 5. Trením 15 7 1 7 20:20 22 6. Petržalka 16 5 6 5 22:21 21 7. Inter 17 5 6 6 18:18 21 8. Púchov 17 6 3 8 22:24 21 9. Dubnica 17 5 5 7 17:23 20 10. Slovan 17 3 7 7 16:24 16 EZ KÖVETKEZIK A18., utolsó őszi forduló pá­rosítása - november 29., szombat, 13.00: Banská Bystrica-Púchov, Dubnica nad Váhom-Žilina. November 30., vasárnap, 10.30: Petržalka- Ružomberok; 17.30: Slovan Bratislava-Inter Bratislava (élőben közvetíti az STV 2). A Trnava-Trenčín meccset ta­vasszal játsszák. Slovan: végre volt fizetés! Elmaradt a sztrájk Pozsony. A sereghajtó Slovan lab­darúgócsapatának játékosai pénte­ken kijelentették, sztrájkba lépnek, ha a zsolnai mérkőzésig nem kap­ják meg fizetésüket. Nos, az illeté­kesek azon nyomban hallatták hangjukat, s megígérték, rövide­sen rendezik adósságaikat. Karol Palka, a kékek szóvivője azt nyilat­kozta, vasárnapig megkapják a pénzt a futballisták. Végül ugyan kaptak pénzt a Slo- van-futballisták, de csak az elma­radt összeg egyharmadát. A szak­vezetés azt ígéri, rövidesen újabb tételt utalnak majd át a játékosok számlájára. A sztrájk tehát elma­radt, ám a helyzet továbbra is fe­szült a téglamezei stadionban, s ez érezhető volt a legutóbbi edzé­sen is... (zsi) Tomáš Bernadyt, a Púchov kapusát fejbe rúgták, percekig ápolták, majd ilyen „szerelésben" folytatta (TASR-felvétel) ŠTEFAN ZAŤKO (Púchov): „A mérkőzés elején a szó legszoro­sabb értelmében lerohantuk ellen­felünket. Már régen sikerült ilyen gyorsan kétgólos előnyre szert tennünk. Az igazat megvallva, szinte minden sikerült játékosaim­nak. A továbbiakban is jól futbal­loztunk, csak a kapu előtt voltunk bizonytalanok. Úgy gondolom, a nézők élvezték a játékot, s jól szó­rakoztak. Sajnos, több gólt már nem sikerült rúgnunk az első fé­lidőben. A hajrában egy kicsit el­méláztunk, szépített az ellenfél, ekkor egy kicsit megijedtem, de szerencsére az utolsó percben be­biztosítottuk győzelmünket.” JOZEF JANKECH (Dubnica): .Át­lagos mérkőzés volt, balszeren­csénkre két gólt kaptunk az ele­jén, s ez megpecsételte sorsunkat. Bevallom őszintén, attól tartot­tam, nehogy nagy arányú vereség­gel távozzunk a Púchov otthoná­ból. Nagy kár, hogy nem sikerült korábban szépítenünk. Mindent összevetve, nagyon tanulságos meccset játszottunk.” JOZEF VUKUŠIČ (Ružomberok): „Mindkét csapat kezdettől fogva igen harcos teljesítményt nyújtott, sokat futottak a játékosok. Két Pozsony. Megint csonka for­dulót rendeztek az élvonalbe­li futballbajnokságban (ezút­tal a Trenčín-Petržalka) meccs maradt el. Szombattól már a rózsahegyiek vezetnek, miután legyőzték a korábbi éllovas besztercebányaiakat. Nem kis meglepetésre pontot szerzett a bajnok Žilina ott­honában a sereghajtó Slovan. TOMI VINCE Szigorúan izgalommentes kilencven percet hozott az Inter-Tmava mérkőzés. Ha a mintegy 150 nagy- szombati drukker nem énekelte vol­na végig a meccset (néha durva tar­talommal, ahogy azt már megszok­tuk tőlük), és ha a készenlétben álló rendőrkutyák nem ugattak volna, a kis létszámú nagyérdemű elbóbis­kolt volna a lelátókon. A hét társukat nélkülöző (sérülések, válogatottbeli kötelezettségek) sárga-feketék - stí­lusosan a ködös őszi időjáráshoz - szürke masszát alkottak, olyan fut- ballalakulatot, amelynek tagjai amolyan anyátlan benyomást keltet­tek. Kevésbé energikus játékuk az első félidőben egyenlő volt egy nagy rakás semmivel. Vezér nélküli sereg­ként szorgalmasan rohangáltak, fu­tottak, csak éppen nem futballoztak rendesen, annyira nem, hogy az első félidőben ha egy, futballra emlékez­szép gólt lőttünk, védőink hibát­lan, fegyelmezett teljesítményt nyújtottak. Természetesen elége­dett vagyok a játékkal és az ered­ménnyel, talán annak örülök a legjobban, hogy védenceim ezút­tal taktikából jelesre vizsgáztak.” LADISLAV MOLNÁR (B. Bystri­ca): „Csalódott vagyok, sokkal többet vártam a csapattól! Saj­nos, az őszi idény leggyengébb teljesítményével rukkoltunk elő. Az első gólt követően még re­ménykedtem, de amikor nem sok­kal a szünet előtt növelte előnyét a Ružomberok, már félteni kezd­tem a csapatot. A hazai játékosok feltűnően sokat színészkedtek, de ennek ellenére megérdemelten nyertek, s gratulálok nekik.” VLADIMÍR EKHARDT (a Trnava másodedzője): „Rosszul kezdtünk, ám az első negyed óra után felja­vultunk, s helyzeteink is akadtak. Megérdemelten szereztük meg a vezetést az első félidő hajrájában. A második játékrészben feltűnően passzívan futballoztunk, átenged­tük a kezdeményezést a pozsonyi­aknak, szerencsére az ellenfél ezt nem tudta kihasználni. Nagyon örülök, hogy a Slovan után az Intett is legyőztük.” (SITA) tető akciójuk volt, s mindössze egy­szer próbálkoztak kapura lövéssel. Az önbizalomtól duzzadó, játékos­ságban jobb, rutinos vendégek ne­gyedóra után megérezték, van esé­lyük, nyerhetnek, és Ujlaky vezeté­sével elkezdtek támadni. Nem vala­mi öldöklő iramban, ám így is gyak­ran kerültek emberfölénybe az Inter tizenhatosa tájékán, de sokáig elmó­kázták a helyzeteket. Kriss, a mérkőzés legidősebb játékosa (nem volt annyira elemében, mint Az Inter az utóbbi három meccsen mindössze egy gólt lőtt és hatot kapott. a Slovan elleni meccsen) kétszer a kapufa mellé küldte a labdát. Hýli nem is mozdult rá. Később szeren­cséje volt a hálógondnoknak, kifu­tásai során belé lőtték a labdát. Harmadszori ütemtelen kimozdu­ÚJ SZÓ-JELENTÉS Pozsony. Nehéz helyzetbe került az Inter labdarúgócsapata. Né­hány héttel ezelőtt még úgy tűnt, az I. liga őszi hajrájában előkelő helyezésekért fog küzdeni, de mostanság egészen más a helyzet: a kieső zóna elkerülése a tét. „Nem játszottunk rossz meccset a Trnava ellen, de hét stabil játékos hiánya megmutatkozott a teljesítményün­kön - mondta némileg kedvtelenül a szombati mérkőzés után Pecze Károly edző. - Az első félidőt el­vesztettük, de a másodikban kie­gyenlítettük a játékot, fokoztuk az iramot, és a találkozó egyes időszakában tizenhatosa elé szorí­tottuk ellenfelünket. Kár, hogy igyekezetünket nem tudtuk góllal koronázni. Voltak lehetőségeink.” Gondban van hát a tréner, aki más­fél évvel ezelőtt azzal a céllal vette át az Inter irányítását, hogy a fiata­lokból erős csapatot formál. Kü­lönböző okoknál fogva ez eddig nem sikerült. „Három játékosom az U20-as világbajnokságon van, Lembakoali sérült, betegségek, el­tiltások tizedelik az együttest, min­dez komoly érvágás a csapaton” ­lása azonban rosszul végződött szá­mára: Kožuch szép löbböléssel át­emelte (32.). Csak a szünet után kezdett úgy-ahogy tempófutballt játszani az Inter, igyekezete révén fölénybe is került, helyzetei is akad­tak, de ez volt minden. Burza két beadását sem Chaloupka, sem Bre- zík nem tudta az ötös sarkáról a ka­puba fejelni, mindkétszer Čech ka­pus kezében landolt a labda. Mond­ta is az Inter trénere, hogy balsze­rencse. Lehet. Ám azt is tudni kell, hogy a helyzetek kihagyása nem csak balszerencse, a kapu bevétele (mindegy, hogy lábbal vagy fejjel) elsősorban technikai feladat, amit éppen ezért egy bizonyos szintig meg lehet tanulni. Hát az említett játékosok (igaz, rendszerint nem kezdőemberek, tartalékok) csak „bizonyos szintig” tanulták meg. És talán a többiek is. Mert az Inter az utóbbi három meccsen mindössze egy gólt lőtt és hatot kapott. Nem valami szívderítő. folytatta mondókáját a tréner; az őszi hajrát tartalékokkal kénytelen befejezni. „Ezek a játékosok nem ütik meg a hiányzók színvonalát, képességeik behatároltak, de mit tehet az edző, kénytelen beépíteni őket a kollektívába. Ez azonban nem megy egyik napról a másikra, csak nehezen helyettesíthetik gó­lerős társaikat. Időre van szüksé­gük, hogy adoptálódjanak az I. li­gában.” Á szakvezető példákat is említett, hogy egy-egy kiváló játé­kos milyen szolgálatot tehet a csa­patnak. Megemlítette a ligeti Krejčít, aki szinte számolatlanul rúgja a gólokat. Utalt a már Né­metországban futballozó Vittekre: „Képzeljék el, hol lett volna tavaly a Slovan a gólvágó nélkül, és ho­gyan vegetált, amikor az elmúlt idény végén nem ment Vitteknek a játék. Nem dolgozunk valami ideá­lis körülmények között, azokból a futballistákból kell csapatot alakí­tanunk, akik rendelkezésünkre áll­nak; mi nem változtathatják meg a fejlődési irányzatot. Ezért van az, hogy hétről hétre radikálisan áta­lakul a táblázat. És ez nem jó. Nem a nívós meccsek miatt vannak a megdöbbentő helycserék.” (T. V.) SITA-TUDÓSÍTÁS Rózsahegy. Bátran kezdtek a házi­gazdák, s már a 10. percben veze­tést szerezhettek volna, amikor is Zajac kapus kiejtette a labdát, Hel- bich azonban közelről az égbe lőtt. A másik oldalon Urgela tört kapu­ra, Hajdúch kapus bravúrral hárí­tott. A14. percben Penov beadását Bartoš Hajdúch kapusba fejelte. A 30. percben megszerezte a veze­tést a rózsahegyi gárda. Božok szögletét Števko fejjel Jelšic elé to­vábbította, aki közelről a hálóba bólintott. Tíz perccel később növel­te előnyét a nagy kedvvel futballo­zó Ružomberok. Urban nagy len­dülettel elfutott a jobb szélen, Jelšichez továbbított, aki Števko elé tálalt, a hazaiak gólzsákja nem hibázott. Fordulás után ügyesen, taktikusan futballozott a rózsahe­gyi együttes, tartotta kétgólos előnyét, a listavezető besztercebá­nyaiak pedig nem tudtak kibonta­ÖSSZEÁLLÍTÁS Zsolna. Szinte mindenki azt hitte, csak védekezni fog a bajnok ottho­nában a sereghajtó Slovan, ám nem így történt. A kékek kezdettől fogva bátran futballoztak, gyors ellentá­madásokat vezettek, s ez a taktika láthatóan meglepte a könnyelmű házigazdákat, aldk szétesően, sok hibával futballoztak. A 33. percben egy látványos Fodrek-Völf kontrát követően az utóbbi futtából a hálóba bombázott. A váratlan gól megza­varta a favoritot, alig-alig került helyzetbe. A 43. percben növelhette volna előnyét a pozsonyi gárda, ám Šlahor ígéretes helyzetben addig forgolódott, amíg szerelték. Nem sokkal ezután Sninský 14 m-es lövé­sét könnyűszerrel hárította a Slovan kapusa. Fordulás után nagyobb se­SITA-TUDÓSÍTÁS Puhó. Remekül kezdtek a házigaz­dák, s már az első negyed órában eldőlt a három pont sorsa, hiszen gyors egymásutánban két gólt is lőttek. A harmadik percben Kováč nagy bravúrral védte Čvirik jól he­lyezett szabadrúgását. Két perccel később azonban már tehetetlen volt: Čvirik fejese a hálóban kötött ki. A 15. percben ismét a máriatöl- gyesiek hálójában táncolt a labda. A házigazdák egy látványos akciót követően Beljančin révén növelték előnyüket. A kétgólos előny tuda­tában is nagy lendülettel futballo­zott a Matador, de a kapu előtt elü- gyetlenkedték a lehetőségeket a já­tékosok. Fordulás után feljött a Dubnica, egyre gyakrabban tartóz­kodott Bernady kapuja előtt. Igazi kozni. Tíz perccel a befejezés előtt a cseh játékvezető másodszor is felmutatta a sárga lapot D. Tóth- nak, s mehetett zuhanyozni. A haj­rában két rózsahegyi helyzet ma­radt kihasználatlanul. A helyen­ként ötletesen futballozó Ružom­berok megérdemelten szerezte meg a három pontot, az újonc besztercebányaiak igencsak megil- letődötten futballoztak. Góllövők: Jelšic (20.), Števko (40.). Játékvezető: Helebrant (cseh), 4500 néző. Sárga lap: R. Urban, Božok, ill. F. Kunzo, V. Ve­selý, D. Tóth, Sovič. Piros lap: D. Tóth (79.). RUŽOMBEROK: Haj- dúch-Školník, Mikuláš, Pospíšil, Had-Bédi (71. Hloušek), Hel- bich, R. Urban, Božok-Jelšic (85. Báčik), Števko (89. Tomko). B. BYSTRICA: Zajac-M. Pančík (73. Libič), V. Veselý, Kentoš, D. Tóth-Penov (42. Skuta), F. Kun­zo, Sovič, Urgela-Bartoš (42. Se- meník), Vyskoč. bességre kapcsolt a bajnok, s az 50. percben majdnem kiegyenlített: Sninský 12 m-ről fölé durrantott. Tovább rohamoztak a hazaiak, s nyolc perc alatt fordítottak, de 12 perccel a befejezés előtt megint egyenlő volt az állás. A 84. percben újra a zsolnaiak örülhettek, ám nem sokkal ezután jött Takáč egy pontot érő fejesgólja. Góllövők: Bažík (67. - 11-esből), Za- bavník (71.), Sninský (84.), illetve Volf (33. és 78.), Takáč (86.). Játék­vezető: Michel’; 3000 néző. Kiállít­va: Štrba (87.). ŽILINA: Rzeszoto- Kosmeľ, Špendla (75. Štrba), B. La- bant, Drahno-Barčík, Bažík, Snins­ký, Zabavník-Gottwald, Rusnák (53. Fabuš). SLOVAN: Kiss-M. Su­chý, Hornyák, Polgár, Ed. Hrn-čár-V. Bednár, Volf, Vomáčka, Onofrej- Šlahor (58. Takáč), Fodrek. (t-zsi) helyzetet azonban nem tudott ki­dolgozni, a másik oldalon viszont Breška újabb gólokat lőhetett vol­na, ám baj volt az irányzókkal. Öt perccel a befejezés előtt szépítettek a vendégek, de az utolsó szó a pu- hói futballistáké volt. A látottak alapján teljesen megérdemelten nyert a hazai csapat. Góllövők: Čvirik (8.), Beljančin (15.), Breška (90.), ill. A. Nemec (85.). Játékvezető: Olšiak, 3000 néző. Sárga lap: P. Straka, Pleva. PÚCHOV: Bernady-Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Holčík-Beljančin (76. Bakoš), Belák, Peter Vavrík, Čvirik (71. Jamborj-Miroslav Nemec (75. Mužlay), Breška. DUBNICA: P. Ko- váč-Pleva, Doležaj, Švestka, B. Mráz-A. Šupka (46. Švikruha), Do- vičovič, Držík, Kiška-M. Filo (46. Sokol), P. Straka (81. A. Nemec). A Púchov második gólja után a Dubnica szurkolói tiltakozásból hátat for­dítottak a játéktérnek (TASR-felvétel) INTER BR ATI SLAVA-TR NA VA 0:1 (0:1) Góllövő: Kožuch (33.). Játékvezető: Tomčík; 1250 néző. Sárga lap: Benko, Gáspár, Burza, Plichta, illetve Stano, Hrabal. INTER: Hýll-Čišovský, Gáspár, R. Kunzo-Burza, P. Mráz (88. Horváth), Chalúpka, P. Petráš, Benko (30. Chleboj-Lelkeš (73. Plichta), Brezík. TRNAVA: M. Čech-Fall, Poljovka, Hrabal, Filip—P. Hodúr (46. Masaryk), Ujlaky (86. Bestvina), Stano, Ježík-Kriss (70. Ďuriš), Kožuch. EDZÖAAÉRLEG A fiúknak időre van szükségük, hogy adoptálódjanak Pecze Károly gondj ai Matador Púchov-ZTS Dubnica 3:1 (2:0) Lerohanták az ellenfelet