Új Szó, 2003. november (56. évfolyam, 252-274. szám)

2003-11-24 / 269. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2003. NOVEMBER 24. Sportvilág ARANY ÁSZOK LIGA A sérüléséből felépült Gera elől Végh szerzi meg a labdát az MTK-FTC találkozón (nblhu-felvétel) Ezúttal Debrecenben győzött, s már a tabella élére ugrott a Balaton FC Igazságos döntetlen MTK-FERENCVÁROS 1:1 (1:0) TABELLA 1. Balaton FC 15 9 2 4 18:7 29 2. Ferencváros 15 8 5 2 21:14 29 3. MTK 15 7 5 3 24:14 26 4. Debrecen 15 7 3 5 23:14 24 5. Videoton 15 5 6 4 22:21 21 6. Sopron 14 6 3 5 19:18 21 7. Újpest 15 4 8 3 19:17 20 8. Pécs 15 5 5 5 15:16 20 9. Győr 15 4 3 8 16:20 15 10. Haladás 15 3 6 6 10:25 15 11. Békéscsaba 14 3 3 8 12:20 12 12. ZTE 15 3 1 11 18:31 10 EZ KÖVETKEZIK A 16. forduló műsora - november 28., péntek, 18.00: Balaton FC- Vi­deoton. November 29., szombat, 16.00: Ferencváros-Újpest, Győr- MTK, Haladás-Békéscsaba, Pécs- Sopron. November 30., vasárnap, 15.00: Zalaegerszeg- Debrecen, (ú) GÓLLÖVŐLISTA 9 gólos: Kovács Z. (Újpest). 7 gólos: Torghelle (MTK). 6 gólos: Csordás (Balaton), Sabo (ZTE),TóthM. (Sopron). 5 gólos: Dvéri (Videoton), Nicsen- ko (Győr), Pest K. (Pécs) Sumudica (DVSC), Tüske (Haladás). 4 gólos: Bajzát (DVSC), Gera (FTC), Hercegfalvi (Videoton), Horváth Gy. (Pécs), Illés (MTK), Sasu (FTC), Silva (MTK). 3 gólos: Balaskó (Sopron), Éger (DVSC), Józsi (ZTE), Kovács B. (Bé­késcsaba), Kovács P. (Balaton), Medveď (Videoton), Miriuta (Győr), Szanyó (Újpest), Tóth B. (Videoton), Tóth P. (Haladás), (ú) Ötvenezret ért a belépő Megtapsolták Sándort Budapest. Az MTK-FTC örökran­gadó kezdőrúgását Sándor Ká­roly, a magyar labdarúgás, és azon belül is az MTK élő legendá­ja végezte el. Sándor a napokban ünnepelte a 75. születésnapját, ezért a klub nevében Fülöp Fe­renc, az MTK egyik résztulajdono­sa és ügyvezetője köszöntötte fel a kezdőkörben, és ajándékba töb­bek között az MTK 75. számú me­zét adta. Figyelemreméltó, hogy Sándort, az FTC szurkolói is kitörő lelkese­déssel és tapssal fogadták. A mérkőzésre jegyet váltók egyéb­ként igen értékes biléták tulajdo­nosai lettek, mert az MTK egyik szponzora, a Suzuki Hollós vezér­kara felajánlotta: ha a meccset az MTK nyeri, úgy a budaörsi márka- kereskedésben történő vásárlás esetén 150 000 forint kedvez­ményt ad a jegyek felmutatóinak, vendég-győzelemnél 100 000 míg döntetlen esetén 50 000 forint kedvezményjár. (nbl.hu) Budapest. Folytatja szenzáci­ós szereplését a Balaton FC: a siófokiak a 15. fordulóban Debrecenből hozták el a há­rom pontot, így átvették a vezetést a tabellán. A Hala­dás is vendégként nyert a két tizenegyest hibázó Videoton ellen, míg a Pécs Újpesten játszott értékes döntetlent. Az MTK-Ferencváros örök­rangadó döntetlennel zárult. NEMZETI SPORT Gera Zoltán felépült sérüléséből, az FTC csatára gyorsan főszerepet kap­hatott volna az MTK otthonában, ám egy gyors akció végén a 16-oson belül meglehetősen furcsa szerelési kísérlet nyomán esett a földre, de Ábrahám továbbot intett. Megle­hetősen egysíkú futballt láthatott a publikum, rengeteg technikai hibá­val. Aztán jött egy MTK-gól. A Fradi megpróbált nagyobb sebességre kapcsolni, de valahogy nem érezték az ütemet a ferencvárosiak. A kö­zönség mégsem unatkozott, mert hol az egyik, hpl a másik tábor szid­ta kórusban Ábrahámot, aki nem élete csúcsformájában vezette az amúgy nem túl nehéz mérkőzést. A hajrára aztán felpörögtek az esemé­nyek, Juhász ziccerlabdával hozta helyzetbe Tökölit, aki elhúzott Végh mellett, majd hibázott... Tökölivel kapcsolatban meg kell jegyezni, nem találja helyét a pályán, mintha önbi­zalomhiánnyal küszködne. Vissza­tért a Fradiba - de nem ugyanaz a Tököli, aki a botrány előtt lőtte a gó­lokat. Hogy mikor talál magára, és hogy ezt a Fradiban teszi-e avagy el­adják őt, ahogy a háttérből hallani, azt most még nem tudni. Mint ahogy az is érdekes lehet, hogy a té­len milyen változások várhatók a legutóbbi bajnoknál, lesz-e szövetsé­gi kapitány Egervári Sándorból, és akkor jön-e Lőrincz Emil meg a kihe­lyezett bodajki légió. Ä 2. félidő futballt hozott, annak persze a magyaros változatát, de a jobbik fajtából! A két csapat egyér­telműen a győzelemre tört, és ez ek­kor már érdekes, helyzetekben bővelkedő folytatást hozott. Előbb az MTK veszélyeztetett többet, az­tán fokozatosan átvette a játék irá­nyítását a Ferencváros. Igaz, ehhez kellett Garami József cseréje is. Sa- sut küldte pályára a zöldek mestere, és a román csatár ezúttal sokat és veszélyesen mozgott. Jöttek előre a vendégek, és egyre hangosabb lett az addig jobbára visszafogottan szurkoló Fradi-tábor. Hát még ami­kor Dragoner látványos fejesgóllal egyenlített! Az MTK ezekben a per­cekben ijedten futballozott. Ekkor egyértelműen kiegyeztek volna az ikszszel a hazai drukkerek, ám ked­venceik a hajrában újra megrázták magukat. Volt egy olyan perc, ami­kor minden megfordult, és csak Szűcs két bravúrján múlott, hogy nem megint a kékeknél volt az előny. Drámai perc volt az, előbb Il­lés fejesét, majd Zavadszky erős lö­vését hárította az FTC kapusa. Vé­gül maradt az igazságos döntetlen. Hidegkúti Nándor-stadion, 4000 néző. Játékvezető: Ábrahám. Gól­szerzők: Illés (20.), illetve Dragoner (66.). MTK: Végh-Molnár, Komlósi (46. Zabos, 79. Pisont), Juhász, Fűzi -Zavadszky, Pusztai, Jezsdimiro- vics, Rednic (79. Czvitkovics)-Illés, Silva. FTC: Szűcs-Vukmir, Dragoner, Kiss-Kriston, Lipcsei, Zováth, Leand- ro-Rósa D. (56. Sasu), Tököli, Gera. GÓLOK - 20. perc: bal oldali hazai szöglet után a hosszú saroknál álló Pusztai 10 m-ről lőtt, s a labda az ötösön helyezkedő Illés lábáról vá­gódott a léc alá (1:0). 66. perc: Lipcsei jobb oldali szögle­tét a remek ütemben, s üresen fel­ugró Dragoner 7 m-ről nagy erővel fejelte a kapuba (1:1). Debrecen, 5000 néző.Játéjvezető: Megyebíró. Gólszerző: Vörös (81.) DVSC: Tomics-Nikolov (46. Balog), Éger, Flavio Pim, Selymes (64. Böőr)-Dombi (46. Kiss), Vincze, Sándor, Halmosi-Sumudica, Andor- ka. BALATON FC: Csernyánszki-Ra- dics, Hegedűs, Kuttor, László-Mé- száros, Kovács, Vörös (86. Körösi), Virág, Győrök (90. Sallai)- Csordás (40. Sitku) GÓL - 81. perc: Vörös 17 m-ről a jobb felső sarokba bombázott (0:1). Szusza Ferenc-stadion, 2500 néző. Játékvezető: Hanacsek. Gól­szerzők: Kovács (82.), illetve Sza­bados (14.). Kiállítva: Sketiani (81.). ÚJPEST: Vlaszák-Szélesi, Tamási, Vaskó, Vanczák-Simek, Farkas B., Erős K. (46. Polonkai), Rósa H. (46. Szanyó)-Kovács Z., Rajczi (62. Tokody). PÉCS: Né­meth G.-Szekeres (41. Márton), Szabados, Dienes, Bajusz-Gaál, Pavicevic (15. Sketiani), Erős G., Sipos-Horváth Gy. (79. Berdó), Pest K. GÓLOK - 14. perc: Erős G. szögle­tét követően az előrehúzódó Sza­Székesfehérvár, 2000 nézőJátékve- zető: Saskőy. Gólszerzők: Szabó T. (35.), illetve Kaj (18.), Tüske (45.). VIDEOTON: Tudor-Tereánszki-Tóth (65. Szalai), Pantic, Ristic (60. Nagy D.), Koller-Voicu, Szabó T. (84. Sá­vú), Dvéri, Kóczián-Medveď, Her­cegfalvi. HALADÁS: Tóth I.-Lőrincz, Jagodics (87. Farkas V.), Seper-Kaj, Szűcs M., Somfalvi (75. Kincses), Farkas A., Zöld-Tüske, Czeglédi. GÓLOK - 18. perc: Somfalvi beadá­sát Kaj ügyesen levette és 15 m-ről, félfordulattal a kapu jobb oldalába lőtt (0:1). 35. perc: Hercegfalvi beadására Mestermérleg - Egervári Sándor (MTK): Óvatos első félidőt látha­tott a közönség, bár ebben az időszakban mi vezettünk. Sajnos a folytatásban éppen akkor kap­tunk gólt, amikor már kezdtem magabiztosabbnak érezni a csapa­tomat. A hajrára ismét felpörög­tünk, de Szűcs Lajos kiváló telje­sítményt nyújtott. Garami József (FTC): Jól kezd­tünk, de szerencsétlen gólt kap­tunk, s a fiúk ebben az időszakban többet hibáztak. A szünet után fel­javultunk, és Dragoner fejes gólja után azt hittem, győztesen távo­zunk. A végén az MTK-nak is vol­tak lehetőségei, ezért reális ered­mény született. Mestermérleg - Szentes Lázár (Debrecen): Kegyetlen érzés, de ezt is el kell viselnünk. Nemcsak si­ker, hanem kudarc is van a játék­ban, és nekünk abból kell erőt me­rítenünk, hogy most az ellenfél öl­tözője harsog. Csertői Aurél (Balaton FC): Ra­gyogó mérkőzést vívtak a csapa­tok, mindkét oldalon sok volt a helyzet. Az döntött, hogy mi ebből a sok helyzetből egyet érté­kesítettünk. bados a 11-es pontról a kapu kö­zepébe fejelt(0:l). 82. perc: Farkas B. a vendég térfél közepétől ívelt a 16-os előterébe, ahonnan a jól helyezkedő Kovács Z. fejjel a kapu bal oldalába csúszta­tott (1:1). Mestermérleg - Mezey György (Újpest): A Pécs fegyelmezetten játszott, jól védekezett. A helyzete­ink ugyanakkor megvoltak, úgy­hogy nyernünk kellett volna. Nagy Tamás (Pécs): Pontot akar­tunk szerezni, ebben a reményben érkeztünk Újpestre. A játékhoz sze­rencse is kell, és nekünk ez megvolt. Dvéri csúszott be, s végül a berobba­nó Szabó T. egy lépésről a hálóba lőtt(1:1). 45. perc: Tüske 16 méterről a háló­ba lőtt (1:2). Mestermérleg - Csank János (Vide­oton) : Volt három kapufánk és a má­sodik tizenegyes mögé már nem mertek odaállni játékosaim. Herceg­falvi elvállalta, aki életében nem rú­gott még büntetőt, ki is hagyta... Bozsik Péter (Haladás): Megeme­lem a kalapom a csapat előtt, hogy a múlt heti vereség után talpra tudott állni. Ha így folytatjuk, lehet esé­lyünk a jobb szereplésre. Háborús készültség, de minek? Budapest. Érdemes lenne megkérdezni az illetékesektől, miért van szükség már-már háborús készültségre az MTK-Fradi meccs előtt. Miért kell az örökrangadóra induló kisgyerekek, fiúk, unokák kezét szorongató szurkolóknak marcona lovasrendőrökkel szembetalál­kozniuk a Hungária körút sarkán, amikor lassan már néző sem lesz a lelátókon. Fő a biztonság, de azért ezt is át kellene értékelni... (NS) SOPRON-ZALAEGERSZEG 2:1 (1:0) DEBRECEN-BALATON FC 0:1 (0:0) ÚJPEST-PÉCS 1:1 (0:1) VIDEOTON-HALADÁS 1:2 (1:2) Csertői Aurél, a siófokiak vezetőedzője: „Az anyagi gondok nem a mutatott játékban csapódnak le" Solcan a lettekhez hasonlítják őket NB1.HU-INTERJÚ Mindenki egyetért abban, hogy a bajnokság meglepetéscsapata a nyáron a megszűnés szélére sodró­dott Balaton FC. A siófokiak játéka tavaly is üde színfoltja volt a baj­nokságnak, idén azonban Csertői Aurél irányítása alatt azt a teljesít­ményt is felülmúlta a csapat. Csertői Aurél (nb1.-hu-felvétel) A debreceni meccs előtt azt mondtata, egy döntetlennel is kiegyezne. A csapat tehát ismét felülmúlta a várakozásokat... Az, hogy kiegyeztem volna a dön­tetlennel, nem zárja ki, hogy ne re­ménykedtem volna egy bravúros győzelemben. Sikerünk értékét nö­veli, hogy Debrecen nyertünk, ami ebben a bajnokságban egyetlen csapatnak sem sikerült. A Balaton kapta eddig a legkeve­sebb gólt a bajnokságban. A jó védekezés lehet a csapat eddigi szereplésének záloga? Ha csak a védekezésünk lenne jó, azzal nem sokat érnénk, ezzel bizto­san nem nyertünk volna öt meccset sorozatban. Nem csak azért védeke­zünk, hogy ne kapjunk gólt, hanem azért is, hogy labdát szerezzünk belőle, és támadást vezethessünk. Az elmúlt öt meccsen minimum annyival jobbak voltunk ellenfele­inknél, hogy mi belőttük a lehetősé­geinket, a másik csapat pedig nem. Valami hasonló játékkal ért el si­kert a lett válogatott. Megállhat­ja a helyét ez az analógia? Szerintem nem... Nem hasonlíta­nám a lett csapathoz a mi stílusun­kat, mert míg ők szinte feladják a mezőnyben való játékot, addig mi ott is jól játszottunk. Persze, egy válogatottat amúgy sem célszerű egy klubcsapattal összemérni. Míg máshol a klub nehéz körül­ményei negatívan befolyásolják a csapat teljesítményét, addig Si­ófokon ez pozitívan hat a csapat­ra... Tény, hogy a klubnál vannak gon­dok, de ennek semmi köze sincs ahhoz, hogy hogyan szerepel a csa­pat, és a játékosokat egyetlen do­log motiválja: a győzelem. Igyek­szem arra is hangsúlyt fektetni, hogy megfelelő legyen a hozzáál­lás, rend legyen a fejekben. Emel­lett nagyszerű közösség van a csa­patnál, és minden játékos a kellő alázattal áll hozzá a munkához. Szerintem ez elengedhetetlen a jó szerepléshez, Magyarországon pe­dig még inkább meg kell lennie en­nek a hozzáállásnak. Tehát a csapat szintjén nem érezhetőek az anyagi gondok? Természetesen érezhetőek, de ezek nem a mutatott játékban csapódnak le. Nyilván hátrányban vagyunk a többi csapattal szemben, hiszen míg máshol 22 játékos alkotja a keretet, addig nálunk 16, ráadásul most sé­rülések és eltiltás miatt ez a szám is lecsökkent, vagyis gyakorlatilag 13 játékosból választhatok a következő meccsen. Természetesen az igazolá­sokhoz is pénz kell, csakúgy, mint egy normális szakmai stáb fenntar­tásához, ezért ilyen formában nem működhet sokáig a klub. Ilyen körülmények között van esély téli erősítésre? Azt egyelőre nem tudom, erről a vezetőknek kell dönteniük. A nyári óvatos célkitűzések vál­toztak a sikerek hatására? Látjuk, .és nagyon örülünk annak, hogy a vártnál jobban megy a csa­patnak, de a kitűzött célok egyelőre nem változtak, mert még sok meccs hátra van. Mindig csak a következő meccsre koncentrálunk, és megp­róbálunk minél kevesebbet számol­gatni. Arra ugyanis ráérünk majd az alapszakasz befejezése után. Sopron, 2500 néző. Játékvezető: Solymosi. Gólszerzők: Lambulic (31.), Tóth M. (81.), illetve Sabo (62.). SOPRON: Horváth T.-Fehér (46. Horváth A.), Lambulic, Bagoly- Grósz (64. Cseke), Lazic, Pintér, Ha- nák-Sira (57. Balaskó), Tóth M., Ba­umgartner. ZTE: Varga-Kocsárdi, Molnár, Csóka, Kráľ (46. Kopláro- vics)-Babati (88. Szekeres), Ljubo- jevics, Józsi, Balog-Nagy L., Sabo (73. Kresz). 31. perc: ívekt szabadrúgást köve­tően Lambulic hét méterről fejjel a bal sarokba csúsztatott (1:0). 62. perc: Molnár B. a leshatáron álló Sabóhoz játszott, aki 10 m-ről, a ki­Békéscsaba, 1500 néző.Játékve- zető: Sápi. Gólszerzők: Javrujan (8.), Miculescu (46.). BÉKÉSCSABA: Fekete R.-Schindler, Vüotic, Valentényi, Bujáki (85. Sze- verényi)-Kovács N., Bánföldi (52. Balázs), Kovács B., Vincze Z.-Javru- jan (68. Hoffmann), Miculescu. GYŐR: Sebők-Böjte, Stark, Geri-Pe- ric (46. Herczeg), Nyilas (46. Kali­na), Kartelo, Miriuta (63. Oross), Nagy T.-Németh N., Bajevszki. GÓLOK -8. perc: Javrujan lefor­dult Nyilasról és 6 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (1:0). 46. perc: Javrujan jobbról beemelt a győri kapu előterébe, Miculescu mozduló Horváth mellett a jobb alsó sarokba helyezett (1:1). 81. perc: Hanák adott középre bal­ról, az alapvonal közeléből, a berob­banó Tóth M. 5 m-ről a léc alá csúsz­tatott (2:1). Mestermérleg - Pintér Attila (Sop­ron): Gyengén kezdtük, de negye­dóra elteltével felpörögtünk, és ez­után több gólszerzési lehetőségünk volt. Jól szervezett csapat ellen sze­reztük meg a három pontot. Mihalecz István (Zalaegerszeg): A házigazdák agresszívabban játszot­tak, és döntőnek bizonyult, hogy há­tul kevesebbet hibáztak, mint a mi játékosaink. pedig közelről a kapu jobb oldalá­ba fejelte a labdát (2:0). Mestermérleg - Supka Attila (Bé­késcsaba): Az ősz utolsó hazai mérkőzésén megérdemelten tar­tottuk itthon a három pontot. Az első félidőben akadozott ugyan a játék, de előnyt szereztünk, amit a második játékrész elején gyorsan növeltünk, és ezután még három­négy nagy helyzetet kihagytunk. Kiprich József (Győr): Én szégyel­lem magam, remélem, játékosaim is így éreznek. Senkit sem tudok ki­emelni csapatunkból, elismerésem a Békéscsabának a mutatott telje­sítményhez. BÉKÉSCSABA-GYÖR 2:0 (1:0)