Új Szó, 2003. november (56. évfolyam, 252-274. szám)

2003-11-10 / 258. szám, hétfő

20 Sportvilág - labdarúgó corgoň liga ÚJ SZÓ 2003. NOVEMBER 10. Zajac, a besztercebányaiak kapusa jó teljesítményt nyújtott az Inter elleni taálkozón (TASR-felvétel) Ismét utolsó a Slovan; a bajnok Žilina már a második helyen; két vendéggyőzelem Elszalasztott esély TABELLA 1. B. Bystrica 15 7 5 3 21:16 26 2. Žilina 15 6 5 4 25:19 23 3. Ružomberok 15 6 4 5 25:25 22 4. Trenčín 15 7 1 7 20:20 22 5. Inter 15 5 6 4 18:14 21 6. Dubnica 15 5 5 5 14:17 20 7. Trnava 15 5 4 6 20:22 19 8. Petržalka 15 4 6 5 19:21 18 9. Púchov 15 5 2 8 18:22 17 10. Slovan 15 3 6 6 13:17 15 EZ KÖVETKEZIK A 16. forduló mérkőzéseinek párosí­tása - november 15., szombat, 13.30: Dukla Banská Bystrica- Trenčín, Dubnica-Ružomberok; 18.00: Žilina-Púchov. November 16., vasárnap, 10.30: Petržalka-In- ter; 17.30: Slovan-Trnava (élőben közvetíti az STV2). GÓLLÖVŐLISTA 9 gólos: Števko (Ružomberok); 8 gólos: Krejčí (Petržalka); 7 gólos: Dovičovič (Dubnica); 6 gólos: Bar- toš, Semeník (mindkettő B. Bystri­ca), Bažík (Žilina). Porázik már nem tér vissza! Börtönben a csatár Máriatölgyes. Egy biztos, az idei bajnokságban már nem léphet pá­lyára a Dubnica színeiben a csapat egyik erőssége, Andrej Porázik. Az utánpótlás válogatottban is szere­pelt csatár ugyanis csütörtökön el­búcsúzott társaitól, mert rács mögé került! Azért kapott nyolchónapos börtönbüntetést, mert 2001 nya­rán tragikus közlekedési balesetet okozott, melyben egy ember életét vesztette. Jozef Jankech, a ZTS ve­zetőedzője az egyik kereskedelmi televízióban azt nyilatkozta, hogy Porázik már nem tér vissza Mária- tölgyesre, de a végleges döntést Ivan Nemečkay klubelnök mondja majd ki, aki jelenleg külföldön tar­tózkodik.” (zsi) Nem megy a Slovannak Adameccel nyeretlenek Pozsony. Jozef Adamec személyé­ben az őszi idényben már a 4. edző irányítja a Slovan futballcsapatát. Jozef Valovič kezdte, őt az ukrán Oleg Tárán váltotta. Miután az uk­rán befektető nem egyezett meg a klubvezetéssel angolosan távozott a tréner is. Ezután Libor Fašiang ka­pott megbízást, majd jött Adamec. Azonban neki sem sikerült felráznia az együttest. Vezetésével még nem nyertek az égszínkékek, s mind­össze egy gólt szereztek: B. Bystrica 0:0 (otthon), Ružomberok 0:0 (ide­genben), Petržalka 1:1 (o), Púchov 0:1 (i). (sz. z.) Pozsony. A szombati és a va­sárnapi meccsek után újra mozgolódások történtek a táblázaton, a rózsahegyieket idegenben 4:l-re lelépő baj­nok Žilina feljött a második helyre, viszont az utolsóra esett vissza az Adamec edző vezetése alatt nyeretlen Slo­van. Három pontra növelte előnyét a táblázat élén álló B. Bystrica, amely Pozsony­ban győzött az Inter ellen. TOMI VINCE Új éllovasa lehetett volna a bajnok­ságnak, ha... Ha a sárga-feketék legyőzték volna a besztercebányai katonákat. Volt is rá lehetőségük, de nem tudták azt kihasználni. Köztudottan mindkét csapat az ag­resszív, letámadásos, aktív támadó játék híve, s szombaton sem tagad­ták önmagukat. Persze a kemény­séget, a hajtást nem vitték annyira túlzásba, mint láttuk azt a két hét­tel ezelőtti Petržalka-B. Bystrica meccsen. Taktikai faultok, tekin­télyt parancsoló belemenések nél­kül igyekeztek futballozni, ezért volt érdekes, a maga módján nívós az összecsapás. A katonák olyan bátran játszottak, mint amilyen ve­hemenciával futkosott, utasításo­kat adott, reklamált az oldalvonal mentén az edzőjük, Ladislav Mol­nár. A tréner ráfizetett merészségé­re (a 80. percben a lelátóra küldte a játékvezető), a csapat viszont megszerezte a három pontot. Már a meccs elején ügyes, egyérintős kombinációkkal próbált eredmé­nyes lenni, de a távoli lövések nem jártak sikerrel. Aztán a 26. perc­ben megszületett a gól: Semeník szabadrúgását követően a sorfal­ról lepattanó labda a tisztán álló Svintek elé került, aki okosan át­emelte a kifutó Hýílt (26.). A fiatal sárga-fekete ^alakulat azonban nem arról ismert, hogy egy pilla­natra is rezignálna, és a 30. perc­ben egyenlített: Zajac kapus rosszul ütött ki egy beívelést, s a felfutó Kunzo fejjel egyenlített (30.). A gól után még nagyobb kedvvel futballoztak a hazaiak, já­tékuknak volt eleje, közepe és vé­ge. Persze olyan vége, hogy az úgynevezett egyből futballozásu- kat csak lövésekkel (Čech, Sebő, Halenár) fejezték be, nem pedig góllal. így történt ez a második fé­lidő elején is, és ahogy ez ilyenkor lenni szokott, az ellenfél szerzett gólt: szögletrúgás után a közép­hátvéd Veselý bombafejese jutott a hálóba. Soha rosszabb I. ligás mérkőzést. Jó iramú, szép táma­dásokkal, lövésekkel tarkított 90 percet láthattunk, mindkét csapat aktívan futballozott, szinte nem akadt üresjárat a találkozón. INTER-B: BYSTRICA 1:2 (1:1) Góllövők: Kunzo (30.), ill. Svintek (26.), Veselý (71.). Játékve­zető: Jaška, 1022 néző. Sárga lap: Gáspár, Halenár, Svintek, Ve­selý, Kunzo. INTER: Hýll-Čišovský, Gáspár, Kunzo-Burza, Mráz (75. Brezík), Paulík (81. Chalúpka), Petráš, Čech-Halenár, Šebo (81. Plichta). B. BYSTRICA: Zajac-Pančík, Veselý, Kentoš, Tóth-Pečovský (90. Juska), Kunzo, Svintek, Libič-Kulík (41. Pe- nov)-Semeník (66. Škuta). EDZÖMÉRLEG Gáspár József minden meccsen csere nélkül szerepelt Eljön még az én időm... PECZE KÁROLY (Inter): „Érdekes mérkőzést láthattunk, de védence­im elmaradtak a várakozástól, elsősorban ami a támadójátékot és az eredményességet illeti. Ellenfe­lünk játékosságban nem volt jobb nálunk, a minimumból a maximu­mot érte el. A szerencse is elpártolt tőlünk”. JOZEF PROCHOTSKÝ (a B. Bystri­ca másodedzője): „Erős riválisunk ellen igazolni akartuk, hogy nem véletlenül állunk a táblázat élén. Megfelelő játékkal sikerült jó ered­ményt elérnünk”. JOZEF VUKUŠIČ (Ružomberok): „Megérdemelten nyertek a zsolnai­ak, minden tekintetben felülmúl­tak bennünket”. JURAJ ŠIMURKA (Žilina): „Di­cséret illeti védenceimet, Rózsa­hegyen kitettek magukért. Bízom benne, hogy az őszi idény hátralevő részében is sikeresek leszünk.” ŠTEFAN ZAŤKO (Púchov): „Mind­két együttes védekezésre fektette a hangsúlyt, nekünk sikerült az első félidő hajrájában meglepni ellenfe­lünket, s ez döntött. A szünet után bátortalanul játszottunk, nem mer­tünk betörni a Slovan tizenhatosá­ra”. JOZEF ADAMEC (Slovan): „Tarta­lékosán léptünk pályára, taktikai­lag jó teljesítményt nyújtottunk, le­hetőségeinket azonban nem tud­tuk gólra váltani. Az ellenfél védel­mi hiba után rúgta a győztes gólt.” KAROL KISEL (Trenčín): „Taktikus játékunknak köszönhetjük a há­rom pontot. Örülünk, hogy meg­nyertük a számunkra rendkívül fontos összecsapást.” JOZEF JANKECH (Dubnica): „Csak közepes, helyenként még annál is gyengébb játékot hozott a mérkőzés, amelyet nem nyerhet­tünk meg, hiszen a 90 perc folya­mán egyszer sem veszélyeztettük a hazaiak kapuját. Négy stabil játé­kos nélkül álltunk ki a mérkőzésre, Ševela, Porázik és Dovičovič elsősorban támadásaink során hiá­nyoztak”. (SITA) ÚJ SZÓ-JELENTÉS Pozsony. Magas, megtermett fut­ballista. Kitűnően fejel, gyors, lát a pályán, jó a pozíciós játéka, passzai szinte sosem tévesztenek embert. Nagyjából így jellemezhető Gáspár József, az Inter középhátvédje. Csa­pata eddigi mind a 15 meccsét csere nélkül játszotta végig, s nem kis ér­deme van abban, hogy az Inter kap­ta a legkevesebb gólt a bajnokság­ban. A szombati mérkőzés után Pec- ze Károly edző őt nevezte meg csa­pata legjobb játékosának. Annak el­lenére is, hogy a sárga-feketék két gólt inkasszáltak a besztercei kato­náktól. „Nem érdemeltünk veresé­get - mondta némileg szomorúan a krasznahorkaváraljai születésű fo­cista, aki serdülő korában szlovák bajnoki címet szerzett súlyemelés­ben! - Nem voltunk rosszabbak, helyzeteink is akadtak, elpártolt tőlünk a szerencse. Az első félidő hajrájában és a második elején annyi helyzetünk volt, hogy könnyen javunkra fordíthattuk vol­na a meccset.” A 24 éves játékostól arra is kíváncsiak voltunk, minek következtében javult az együttes védőjátéka. „Tavaly sok gólt kap­tunk, bíráltak is emiatt bennünket. De akkor olyan időket éltünk, hogy csak ismerkedtünk egymással, új csapat volt alakulóban, inkább az offenzívára helyzetük a hangsúlyt. Most felelősségteljesebben, figyel­mesebben, határozottabban ját­szunk.” Gáspár ebben az idényben eddig egy gólt lőtt, de sokat hárí­tott. Mégis: a pontrúgásoknál nem tudná jobban kamatoztatni magas­ságát és fejelő-készségét? „Sokat gyakoroljuk a tréningeken a szabad­rúgásokat, én általában csak a szög­letrúgásoknál jutok el az ellenfél ka­puja elé, ilyenkor nagy a tömörülés a tizenhatoson belül, nem egyszerű eredményesnek lenni, de remélem, eljön még az én időm.” Júniusban lejár a szerződése, hogyan tovább? „Télen minden eldől. Van egy homá­lyos külföldi ajánlatom, de ha nem sikerül kijutnom Európába, szívesen maradnék az Interben.” (T. V.) Matador Púchov-Slovan Bratislava 1:0 (1:0) Breška gólja döntött SITA-JELENTÉS Puhó. Küzdelmes 90 percet hozott az utolsó két helyezett párharca. Húsz percig nem történt említésre méltó esemény. A 44. percben megszületett a találkozó egyetlen gólja: Belák mintaszerű átadása után Breška a Slovan hálójába lőtt. A második félidőben is gyengén futballozott mindkét csapat. Góllövő: Breška (44.). Játékvezető: Tomčík, 2200 néző. Sárga lap: Breška, Holčík, Nejmec, Šlahor, Fodrek, Bednár, Onofŕej. PÚCHOV: Bernady-Hricko, Ovad, Brisuda, Holčík-Beliančin (70. Majerník), Belák, Peter Vavrík, Gegics (11. Jambor)-Nemec (81. Mužlay), Breška. SLOVAN: Trančík-Pecko, Polgár, Hornyák, Ed. Hrnčár-Bed- nár,_ N. Hrnčár, Fodrek, Onof- rej-Šlahor (83. Krutý), Šesták (66. Takáč). AS Trenčín-ZTS Dubnica 2:0 (0:0) Jobbak voltak a hazaiak SITA-TUDÓSÍTÁS Trencsén. Alacsony színvonalú ta­lálkozót láttak a szurkolók, mind­két csapat a védekezésre helyezte a hangsúlyt. Fordulást követően na­gyobb sebességre kapcsoltak a ven­déglátók, ám sokáig nem sikerült gólt szerezniük. A 78. percben szögletrúgást követően az előrelo­pakodó Mičenec közelről megsze­rezte a trencséniek vezető gólját. Nem sokkal a befejezés előtt a cse­reként beállt Vavruš 16 méteres lö­vése utat talált a kapuba. A játék képe alapján megérdemelten nyer­tek a hazaiak. Góllövők: Mičenec (78.), Vavruš (87.). Játékvezető: Hrčka, 1300 néző. Sárga lap: Palša, Lietava. TENČÍN: Volešák-Palša, Škrteľ, Mičenec, Homér-Hanko (90. Jakú- bek), Velický, Kopačka (59. Vavruš), Kubala-Ivana, Kozák (59. Lietava). DUBNICA: Kováč-Zimen, Doležaj, Švestka, Mráz-Švikruha (76. Iž- volt), Sokol (64. Šupka), Držík, Kiška, Suchý (82. Filo)-Straka. Spartak Trnava-Artmedia Petržalka 0:1 (0:0) Hat meccs után nyertek ÖSSZEÁLLÍTÁS Nagyszombat. Ligeti győzelem szü­letett a 15. forduló nagyszombati zá­rómérkőzésén. Ezzel megszakadt az Artmedia hat bajnoki találkozón át tartó nyeretlenségi sorozata. A mérkőzés egyetlen gólja az 57. perc­ben születetett: tetszetős akció vé­gén Krejčí talált Čech kapujába. Gól­lövő: Krejčí (57.). Játékvezető: 01- šiak, 2000 néző. Sárga lap: Straka, Čobej. TRNAVA: M. Čech-Hrabal, Filip, Poljovka, Ježík (46. Novotný)- Hodúr (85. Juhász), Staňo, Ďuriš, Gašparík (75. Masaryk)-Kriss, Ko­žuch. PETRŽALKA: Čobej-Ševins- ký, Borbély, Maixner, Ďurica-Straka (87. Kusalík), Kozák, Krejčík, Šolt- is-Vaščák (72. Mikulič), Krejčí. (ú) Ružomberok-MŠK Žilina 1:4 (1:3) Remekelt a bajnok SITA-JELENTÉS Rózsahegy. Kezdettől fogva a baj­nok zsolnaiak irányították a játé­kot, s már a 6. percben vezetést szereztek: Bažík szögletrúgása után Špendla talált a hálóba. Az el­ső negyedóra végén Trabalík kapus óriási hibája után Tomko egyenlí­tett. Azonban nem tartott sokáig a hazaiak öröme, mert a félidő hajrá­jában Bažík két alkalommal bizo­nyult eredményesnek. Az 58. perc­ben az elmélázó hazái védők mel­lett a hórihorgas Sninský állította be a végeredményt. Góllövők: Tomko (15.), ill. Špendla (6.), Bažík (38., 45., az utóbbit 11- esből), Sninský (58.). Játékvezető: Šuniar, 3200néző. RUŽOMBEROK: Mucha-Školník,v Pospíšil, Laurinc, Had-Hloušek, Žofčák, Kurty (46. Bédi, Tomko (46. Jelšic)-Urban, Števko. ŽILINA: Trabalík-Kosmeľ, Špendla, Labant, Drahno-Barčík (87. Besta), Zabavník, Bažík (80. M. Ďurica), Sninský-Gottwald (74. Rusnák), Šimček. Miroslav Bažík (világos mezben) két gólt lőtt a rózsahegyieknek (TASR-felvétel)