Új Szó, 2003. november (56. évfolyam, 252-274. szám)

2003-11-10 / 258. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2003. NOVEMBER 10. Sportvilág ARANY ÁSZOK LIGA Dragoner Attila (balról) és Szűcs Lajos énekel együtt a ferencvárosi szurkolókkal a győztes meccs után (nbthu-felvétel) Hajrában szerzett gólokkal fordított a Fradi a Videoton ellen, és továbbra is listavezető Mez szaggató csata volt VIDEOTON-FERENCVÁROS 1:2 (1:0) TABELLA 1. Ferencváros 13 7 4 2 16:12 25 2. MTK 13 7 3 3 22:11 24 3. Balaton FC­13 7 2 4 13:7 23 4. DVSC 13 6 3 4 20:12 20 5. Videoton 13 5 5 3 19:17 20 6, Sopron 12 5 3 4 16:14 18 7. Pécs 13 5 3 5 13:14 18 8. Újpest 13 3 7 3 15:14 16 9. Győr 13 4 2 7 14:16 14 10, Haladás 13 2 6 5 8:20 12 11, Zalaegerszeg 13 3 1 9 15:26 10 12. Békéscsaba 12 2 3 7 10:18 9 KÖVETKEZIK 14. forduló, november 14., péntek: ETO FC Győr-Videoton (18.00); november 15., szombat: Zalaeger- szeg-Újpest, Pécs-MTK, Ferencvá- ros-Békéscsaba, Haladás-Balaton FC, Sopron-DVSC (16.00) GÓLLÖVŐLISTA 6 gólos: Kovács Z. (Újpest), Torg- helle (MTK). 5 gólos: Dvéri (Videoton), Pest K. (Pécs), Sumudica (DVSC), Tóth M. (Sopron) 4 gólos:Bajzát (DVSC), Csordás (Balaton), Gera (FTC), Hercegfalvi (Videoton), Nicsenko (Győr), Sabo (ZTE), Silva (MTK), Tüslce (Hala­dás). 3 gólos: Balaskó (Sopron), Éger (DVSC), Horváth Gy. (Pécs), Illés (MTK), Józsi (ZTE), Kovács B. (Bé­késcsaba), Medveď (Videoton), Sa- su (FTC), Szanyó (Újpest), Tóth B. (Videoton), Tóth P. (Haladás). Torghelle Sándor, az MTK 21 éves csatára két gólt lőtt hétvégén a Za­laegerszegnek, és Kovács Zoltánnal társbérletben vezeti a góllövőlistát (mtkhungaria.hu-felvétel) Rendbontás Sopronban Túlbuzgó lila drukkerek Sopron. Rendbontással végződött a Sopron-Újpest (1:1) labdarúgó­mérkőzés. A találkozó lefújása után az újpesti szurkolók beszakí­tották a vendégszektort a játék­tértől elválasztó kerítést és bero­hantak a pályára. A játéktéren át­szaladva megpróbáltak felmászni a soproni szurkolótáborhoz, ám ekkor a rohamrendőrök közbelép­tek. Az első hírek szerint négy sze­mélyt állítottak elő. (MTI) Székesfehérvár. A labdarúgó Arany Ászok Liga 13. forduló­jában a Videoton otthonában tudott győzni a Ferencváros, s ezzel továbbra is vezeti a ta­bellát. Az Újpest csak döntet­lenezett Soporonban, az MTK pedig Torghelle Sándor két ta­lálatával győzött a Zalaeger­szeg ellen. NEMZETI SPORT A hét elején még abban a hiszem- ben voltak a szurkolók, hogy az Arany Ászok Liga negyedik és hete­dik helyezett csapata mérkőzik egy­mással szombat délután Székesfe­hérvárott, végül azonban kiderült: a listavezető látogat a Videoton ott­honába. A zöld-fehéreknek nem kellett elmaradt mérkőzést pótolni­uk, nem kellett hétközi meccset ját­szaniuk - a legutóbbi bajnokság ezüstérmese visszakapta azt a hat bajnoki pontot, amelyet a tavaszi FTC-DVSC meccset követő botrány kapcsán az MLSZ fegyelmi bizottsá­ga elvett. Ami mindentől függede- nül igaz volt: e meccs a két gárda helyezésétől függetlenül presztízs­csata volt a javából, elég csak arra gondolni, hogy a Fradi eddigi utol­só bajnoki címét éppen azzal a Csank Jánossal szerezte meg, aki pillanatnyüag a fehérváriak szak­mai munkáját irányítja. A piros-ké­kek ebben az idényben hazai pá­lyán még nem veszítettek, ugyan­akkor a Ferencváros tíz éve nem ka­pott ki a Sóstói-stadionban. Nos, a lelátón helyet foglaló szurkolók egy pillanatig sem panaszkodhattak ér­dektelenségre. Jó volt látni, hogy mindkét együttes futballistáiban megvan a vállalkozókedv, és leg­alább ilyen pozitív volt az is, hogy a két kapus, Dániel Tudor és Szűcs Lajos mennyire együtt él a játékkal. Kritizálni inkább a Fradi fütballját lehetett, mégpedig azért, mert a zöld-fehérek csapata igencsak fél­oldalasra sikeredett. Jobb oldala szinte nem is volt a listavezetőnek, Kriston Attila teljesen kivonta ma­gát a játékból, és ez persze kedve­zett a házigazdának. Nem is zárult gól nélkül az első játékrész, és erről a Videoton csapatkapitánya, Dvéri Zsolt gondoskodott, hiszen csa­kúgy, mint a bajnokság első köré­ben az Üllői úton, ezúttal is betalált a Ferencváros hálójába. Ahogy azt várni lehetett, a folytatás­ra a hátrányban lévő FTC szakmai igazgatója, Garami József változta­tott, és Marek Penksa beállításával a korábbinál is támadóbb szelleművé tette csapatát. A változtatás valódi változást hozott, ugyanis egyér­telműen mezőnyfölénybe került a vendég tizenegy, azonban hiába rúghatott Gera Zoltán kecsegtető helyzetből szabadrúgást, hiába gör­dültek mind a jobb, mind pedig a bal szélen a támadások, igazi gólhelyze­tet a zöld-fehérek sokáig nem tudtak kialakítani. Idővel enyhült a főváro­siak szorítása, úgy is fogalmazha­tunk, hogy a Videoton játékosai rá­jöttek: hibáznak, ha magukra húz­zák az ellenfelet. így ismét mindkét kapu előtt adódtak izgalmas jelene­tek. A legközelebb Lipcsei Péter járt a gólszerzéshez, a Fradi csapatkapi­tánya szinte ugyanarról a helyről rúghatott szabadrúgást, mint a já­tékrész elején Gera, ám lövése után hiába kerültek infarktusközeli álla­potba a fehérvári szimpatizánsok, a kapufa útját állta a labdának. Beszo­rult a Videoton, és azt kell mondani, a látottak alapján nem érdemtelenül egyenlített a Ferencváros (igaz, Tu­dor kapus nem véledenül ejtette ki kezéből a labdát...). Már-már mindenki elkönyvelte a pontosztozkodást, amikor jött a csattanó: Tököli lesgyanús hely­zetből betalált a kapuba, és ezzel az FTC megnyerte a fordulatokban bővelkedő összecsapást, bár a dön- teden igazságosabb lett volna. Székesfehérvár, 8000 néző. Gól­szerzők: Dvéri (41.), illetve Kóczi- án (84., öngól), Tököli (89.) Játékvezető: Juhos. VIDEOTON: Tudor-Tereánszki­Tóth, Ristic, Koller, Kóczián-Tóth B., Dvéri, Szabó (71. Szalai), Voicu -Magasföldi, Hercegfalvi. FTC: Szűcs L.-Vukmir, Dragoner, Zováth-Kriston, Lipcsei, Kapie (Penksa a szünetben), Leandro, Kiss Gy.-Tököli, Gera. Gólok-41. perc: Hercegfalvi jobb oldali beadását Dvéri jobb lábbal, Hidegkúti Nándor-stadion, 1500 •néző. Gólszerző: Torghelle (17., 79.). Játékvezető: Dubraviczky. MTK: Végh-Molnár Z., Komlósi, Pusztai, Füzi-Zavadszky, Jezdimi- rovics, Czvitkovics (81. Rednic), Szabó O. (61. Zabos)-Illés (73. Pi- sont), Torghelle. ZTE: Varga Z.-KráT, Molnár B., Csó- ka-Kocsárdi, Ljubojevics, Balogh Cs., Szamosi-Sabo (58. Gyánó), Eg- ressy, Józsi (78. Koplárovics). A találkozó előtt az MTK baráti köré­nek képviselője köszöntötte Illés Bé­lát, aki a legutóbbi fordulóban a Ma- táv-Sopron elleni l:2-es találkozón 200. gólját szerezte az élvonalban. Gólok -17. perc: Czvitkovics bal ol­dali, veszélytelennek tűnő szöglete a védők tehetedensége miatt Torg- helléhez került, s a csatár 8 m-ről higgadtan a bal alsó sarokba passzolt (1:0). Siófok, 1500 néző, Gólszerző: Sit­ku (64.). Játékvezető: Szarka BALATON FC: Csernyánszki-Ju- hász, Radics, Kuttor, László-Mé- száros (90. Győrök), Kovács, Vi­rág, Usvat (92. Kőrösi)-Csordás (60. Sitku), Vörös. GYŐR: Sebők-Böjte, Stark, Ge- ri-Németh (71. Perie), Jovanovic, Miriuta, Kartelo, Nagy-Nicsenko (71. Oross), Bajevski. Gól - 64. perc: Usvat a 16-osról lőtt, a labda Sitku elé került, aki a Sopron, 3500 néző. Gólszerzők: Tóth M. (81.), illetve Rajczi (71.). Játékvezető: Hajdó. SOPRON: Milinte-Bagoly, Lam- bulic, Pető (18. Cseke, 91. Si- pos)-Grósz, Horváth A., Lazic, Pintér (56. Tóth M.), Hanák-Ba- laskó, Sira. ÚJPEST: Vlaszák-Németh T., Ju­hár, Tamási, Nagy G.-Erős, Far­kas, Polonkai, Rósa (Rajczi a szü- netben)-Simek (91. Kapcsos), Ko­vács Z. Gólok - 71. perc: bed oldali újpesti szöglet után Polonkai játszott Rajc­zi elé, aki 6 m-ről, estében a sopro­ni kapu bal alsó sarkába helyezte a labdát (0:1). 81. perc: Grósz ívelt előre a fe­lezővonal közeléből, az újpesti 9 m-ről pörgette a kapu jobb alsó sarkába (1:0). 84. perc: Lipcsei baloldali beadásá­nál kavarodás, lökdösődés volt a Videoton kapuja előtt, a labda vé­gül Kócziánról a kapu bal oldalába pördült (1:1). 89. perc: Lipcsei iramodott meg a felezővonaltól, nem tudták föltar­tani, a 16-oson belül sakk-matt helyzetben Tököli elé tálalt, aki 5 m-ről jobb lábbal az üres kapu kö­zepébe lőtt (1:2) - a hazai játéko­sok lest reklamáltak a gól után. 79. perc: Czvitkovics balról emelt középre, s a hosszú saroknál érkező Torghelle 6 m-ről szép mozdulattal lőtt a bal alsó sarokba (2:0). Mestermérleg: Egervári Sándor (MTK): Örömte­li, hogy itthon tudtuk tartani a há­rom pontot, főleg úgy, hogy igen nehéz volt hibára késztetni a Zala­egerszeget. Úgy érzem, mindent megtettünk a győzelemért: rúg­tunk két gólt, és egy kapufánk is volt. A játékosok motiváltságával is elégedett vagyok. Mihalecz István (ZTE): Gratulálok Egervári Sándor csapatának, meg­érdemelten győzött az MTK. Az első 25 percben bátortalanul ját­szottunk, utána azonban kiegyenlí­tettebbé vált a játék. Helyzeteinket sajnos nem tudtuk értékesíteni. Az MTK ma délután egy Torghellével mindenképpen jobb volt. kapunak féloldalt állva sarkazta azt a jobb alsó sarokba (1:0). Mestermérleg - Csertői Aurél (Balaton FC): Az egyik szemem sír, a másik nevet. Egyrészt ezer szállal kötődöm Győrhöz a mai napig, másrészt viszont örülök, hogy sikerült győznünk. Kiprich József (Győr): Addig amíg olyan meccseket, mint ez a mai is, nem tudunk megnyerni, vagy döntetlenre hozni, nem fogunk tudni előrelépni. védők rosszul számították ki a lab­da ívét, amely így a jobbösszekötő helyén kilépő Tóth M. elé került, ő 8 m-ról a jobb alsó sarokba helye­zett (1:1). Az első félidő jobbára soproni mezőnyfölény jegyében telt el, de az Újpest állt közelebb a gólszerzés­hez. A második félidőben ott foly­tatta a Matáv ahol az első végén ab­bahagyta, egymás után dolgozta ki helyzeteit, de ki is hagyta azokat. A kihagyott ziccereket góllal büntette az ellenfél. Ezt követően szinte fel­billent a pálya, és a Sopron ki is egyenlített. A helyzetek alapján a hazaiak közelebb álltak a győze­lemhez, ám mivel sok lehetőséget elpuskáztak, meg kellett elégedni­ük az egy ponttal. Csank: szabálytalan Fradi-gólok Székesfehérvár. A mérkőzés után a két edző természetesen el­térően vélekedett a 90 percről. Csank János, a hazaiak szakvezetője csalódott: „Szerintem a Fradi mindkét gólja szabálytalan volt. Az elsőnél szabálytalankodtak a kapusunkkal, a másodiknál pedig meg sem fordult a fejemben, hogy az egyedül kapura törő Lipcsei előre passzolja a labdát, s még örültem is, amikor ezt tette, ám hiába, mi­vel megadták a gólt, noha szerintem azt les előzte meg.” Garami Jó­zsef, a ferencvárosiak szakmai igazgatója örül a győzelemnek: „A második félidőben nagyszerűen futballoztunk, s ha nehezen is jött össze az egyenlítés, majd a második találat, úgy érzem, megérde­meltük a győzelmet. Annyit még szeretnék hozzátenni, hogy szerin­tem nagyon jó meccset láthatott a szép számú szurkolósereg.” (o-o) BÉKÉSCSABA-PÉCS 1:0 (1:0) AATK-ZALAEGERSZEG 2:0 (1:0) BALATON FC SIÓFOK-GYŐR 1:0 (0:0) SOPRON-ÚJPEST 1:1 (0:0) Tóth Mihály góllal tért vissza térdsérülése után NB1.HU-INTERJÚ Tóth Mihály, a Sopron csatára kö­zel egyhónapos kihagyás után az Újpest elleni, hétvégi bajnokin tért vissza a pályára: a második fé­lidőben csereként lépett pályára, majd tíz perccel a lefújás előtt az egyenlítő találatot is megszerezte. Térdsérülése után góllal tért vissza, pedig a hét elején még ko­rántsem volt biztos, hogy pályára lép. Mi változott azóta? Szerencsére felgyorsult a gyógyulá­si folyamat. Kezdtem a szobabicik­livel, majd a hét elején már a röp­labdával dekázgattam. Itt köszön­ném a meg rehabilitációs ve­zetőmnek, Richly Sándornak a munkáját, az Újpest elleni gólörö­mömben egy egyezményes jellel neki üzentem. Főleg az ő munkájá­nak köszönhetően pénteken már beállhattam a kétkapus játékba, és Pintér Attilával abban maradtunk, hogy szünet után - függetlenül az eredménytől - beállók. Sokak szerint a becserélésével még élénkebb lett a csapat tám­adójátéka. Kívülről úgy láttam, hogy már az első tíz percben eldönthettük volna a meccset és azután is mezőnyfölénybe játszottunk. A gólom előtt volt két ka­pura lövésem, egyszer pedig érzésem szerint tévesen állított meg a part­jelző lesen. A lényeg az, hogy sikerült gólt lőnöm és a térdem sem fájt. A találkozó után mindkét szak­vezető elszalasztott győzelemről beszélt. Függetlenül attól, hogy többször is tévesen állították meg lesen a tám­adásainkat, úgy érzem, reális ered­mény született. A hatodik helyen állunk, s ezzel a nyáron kitűzött cé­lunkat túlszárnyaltuk. Reális san­szunk van arra, hogy a felsőházban teleljünk. Gaál (jobbra) lőtte a Dabas-Vasas (2:5) NB ll-es mérkőzésen a vendégek első gólját. A nagy múltú budapesti csapatoknál a jelek szerint rendező­dött a helyzet, a másodosztályt a Honvéd (29 pont) vezeti a Vasas (25 pont) előtt. (nblhu-felvétel) Békéscsaba, 1400 néző. Gólszerző: Kovács B. (37. - 11-esből). Játékve­zető: Szabó Zsolt. Kiállítva: Simon (77., Békéscsaba). BÉKÉSCSABA: Simunic-Schindler, Grujic, Valentényi, Bujáki (75. Vi- lotic)-Kovács N., Simon, Kovács B., Vincze Z.-Javrujan, Hoffmann (56. Miculescu) PÉCS: Németh-Szabados, Dienes, Bajusz, Szekeres (67. Márton)-Si- pos (Jokisic a szünetben), Pavice- vic, Horváth S. (Horváth Gy. a szü­netben), Gaál-Pest K., Erős G. Gól - 37. perc: Javrujan tört kapura, Bajuszt kicselezve már a 16-oson belül járt, a kifutó Németh kapus csak a lábát tudta elhúzni, a játék­vezető 11-est ítélt. A büntetőt Ko­vács B. a kapu közepébe lőtte (1:0). HALADÁS-DEBRECEN 0:0 Szombathely, 5000 néző. Játékve­zető: Ábrahám. HALADÁS: Balogh-Szűcs M., Lő- rincz, Farkas V., Farkas A.-Kaj (85. George), Kovács A., Dubecz (46. Czeglédi), Tóth P.-Somfalvi (68. Tüske), Nagy S. DVSC: Tomic-Nikolov, Éger, Flavio, Selymes-Dombi, Habi, Böőr, Hal- mosi (76. Andorka)- Kiss Z. (66. Vincze G.), Bajzát (76. Sumudica) A Haladás támadott többet, az UE­FA Kupa-mérkőzés után fáradt csa­pat benyomását keltő Debrecennek lehetősége sem volt a gólszerzésre. A második félidőben valamelyest megélénkült az iram, kiegyenlítet­tebb lett a mérkőzés, de a hálók to­vábbra sem rezdültek, maradt a döntetlen. A Haladás így zsinórban tizedik meccsén nem tudott nyer­ni, és 655 perce gólt sem lőtt. Mestermérleg ­Bozsik Péter (Haladás): Ez a meccs hasonlított a Pécs elleni ta­lálkozóhoz, a különbség mind­össze annyi, hogy ma egy minősé­gileg jobb ellenféllel játszottunk. Végig irányítottuk a mérkőzést, és ennek örülök. A gól viszont hiány­zott a játékunkból, ennek viszont már kevésbé. Szentes Lázár (DVSC): A mai mérkőzésen támadásban nagyon keveset nyújtottunk, így meg kell elégednünk az egy ponttal. Túlteljesítés Sopronban