Új Szó, 2003. október (56. évfolyam, 225-251. szám)

2003-10-06 / 229. szám, hétfő

20 Sportvilág - labdarúgó corgoň liga ÚJ SZÓ 2003. OKTÓBER 6. TABELLA 1. Trnava 11 5 4 2 20:14 19 2. Ružomberok 11 5 3 3 20:17 18 3. B. Bystrica 11 5 3 3 16:15 18 4. Trenčín 11 5 1 5 15:14 16 5. Inter 11 3 5 3 12:11 14 6. Žilina 11 3 5 3 14:15 14 7. Petržalka 11 3 4 4 16:18 13 8. Dubnica 11 3 4 4 11:14 Í3 9. Slovan 11 3 3 5 12:15 12 10. Púchov 11 3 2 6 14:17 11 A 12. forduló párosítása (ok­tóber 18-19.): Slovan-B. Byst­rica, Dubnica-Petržalka, Pú- chov-Inter, Ružomberok- Trenčín, Žilina-Trnava. Folytatódik a teleregény Miért nem kellett a Slovan? Pozsony. Vajúdtak a hegyek és még csak egy csupasz egér sem született. Ugrott a Slovan futballklub sváj­ci-ukrán befektetője. Pedig hetek­kel, napokkal ezelőtt minden olyan szépnek és jónak ígérkezett. Végre fi­zetőképes lesz az egyesület, törleszti 150-200 müliós adósságát, lesz pénz a játékosok alapbérére és a prémi­umra. A háborgó hajóhoz hasonló klub úgy várta az ukrán testvért, mint a jó kisfiú a Mikulást. Biztosan eljön. Küldött is a szponzor „előleg­be” két játékost, a Dinamó Kijev tör­zsállományához tartozó szlovák To­máš Bruškot, valamint a horvát Zo­ran Pavloviéot és egy ukrán trénert. Igor Tárán edző szétnézett a Tégla­mezőn, közben folytak a tárgyalások a kereskedelmi társaság és a Slovan- vezetők között. Már csak néhány lé­nyegtelen pontban kellett meg­egyeznünk, kilencvenkilenc száza­lékra biztos a kontraktus - így Sta- novský elnökék. A szkeptikusok azt mondták, rosszul állnak a dolgok, az optimisták pedig: lesz még rosszabb is. Lett. Az ukránok eltűntek. De mi­ért? Állítólag azt méltányolták, hogy a Slovan a szlovák futball gyöngy­szeme, de az nem tetszett nekik, hogy most olyan gyenge játékosok alkotják a keretet, mint talán még soha. Ezt néhány tréning és meccs után Tárán edző is jelezte felettesei­nek (különben Tibor Jančula, az ég­színkékek és a válogatott volt játéko­sa is ilyen értelemben nyilatkozott a sajtónak). Az ukránok elkezdtek gondolkodni: 150-200 millió a klub adóssága, évi 60 millió a költségve­tése, mikor térül meg a befektetés? Belátható időn belül nincs kilátás olyan eredményekre, amelyek hoz­nák pénzt. Előbb játékosokat kellene venni milliókért, olyanokat, akik „ki­viszik” a klubot a nemzetközi po­rondra. Hát nem. Leléptek. Most versenypályázatot írt ki a Slovan. Ál­lítólag már több belföldi és külföldi érdeklődő is akadt. Már megint. Folytatódhat a teleregény... (T. V.) Marek Čech (jobbra) Radoslav Školníkkal csatázik a labdáért az Inter-Ružomberok találkozón (TASR-felvétel) Magára talált a Žilina; elszenvedte első hazai vereségét az Inter; nyertek az élcsapatok Sok futás, de minek? Pozsony. Mozgalmas hétvége volt a bajnokságban. Saját pályáján vesztett három-há­rom pontot az Inter és a Petržalka, ismét kikapott az UEFA Kupában szereplő Pú- chov, s lecsúszott az utolsó helyre. Viszont több lépcsőfokot ugrott felfelé a táblázaton a bajnok Žilina, amely idegenben leckéztette meg a ligetieket. TOMI VINCE Amikor a műsorközlő negyed órá­val az Inter-Ružomberok meccs előtt üdvözölte a nézőket, voltunk vagy harmincán a stadionban. No nem azért, mert a nép sorban állt a jegyekért. Nem. Rendesen otthon felejtette magát. Már hagyomá­nyosan nem jár a Disznólegelőre. Szombaton negatív nézöcsűcs szü­letett. 550 szurkoló... Azok jártak jól, akik otthon maradtak. Ritkán látható össze-vissza mérkőzés zaj­lott a 15 ezer férőhelyes arénában. Az Inter a tőle megszokott tempó- futballt produkált, futottak becsü­letesen a fiatal gyerekek, szinte már földig ért a nyelvük. Félő volt, rálépnek, és földre zuhannak. Saj­nálni kezdte őket az ember, hogy nagy-nagy igyekezetük, akarásuk fuccsba ment. Egyszerűen azért, mert elfelejtettek futballozni. Me­gállás nélkül loholtak, gürcöltek, futtatták a labdát, de a nagy gyor­saságban rendre elvétették. Csak rúgták, ívelgették, nem játszottak vele, amint megkapták, rögtön szabadultak tőle. Ez az elhibázott felfogás azt eredményezte, hogy mondjuk száz átadás, passz közül kilencven nem találta a címzettet, taccsra ment, légüres térben kö­tött ki. Szinte ismeretlen fogalom volt a hazaiak előtt az összjáték, pedig öt labdarúgójuk leledzett a középpályán, de ők amolyan holt lelkek voltak; ugyanis a védők sa­ját térfelükről hosszú ívben rug­dosták el fölöttük a labdát a két csatár, Sebő és Lembakoali felé. Azok azonban csak kivételes ese­tekben tudták azt megszelídíteni, így újra visszakerült a mezőnybe. Kezdődhetett elölről a labdaker- getés. Ebben méltó partnerek vol­tak a vendégek (volt néhány gyors kombinációjuk), így kerekedett ki a bosszantóan unalmas, bűn rossz megoldásokkal tarkított 90 perc. Hogy azért akadt valami figye­lemre méltó is? Igen. Egy potya­gól: Kurty beadása után Števko lö­vésébe Cišovský belelépett, és a labda a hálóban kötött ki (20.). Ezt követően a sárga-feketék mentek és mentek előre, a máso­dik félidőben már itt-ott kombi­náltak is, de játékukból hiányzott a könnyedség; csak erőlködtek, könnyen kiszámítható, fantázia nélküli szimpla megoldásokkal próbálkoztak. Lembakoali löketét bravúrral hárította Hajdúch, Šebo gólba tartó labdáját Mikuláš men­tette a gólvonalról. Ez volt min­den. Az Inter fiatal csapata mint­ha megrekedt volna fejlődésben. Továbbra is imponáló a gyorsasá­ga, de bő másfél év alatt játékos­ságban nem sokat fejlődött. Kér­dés, ezek a lelkes labdarúgók ké- pesek-e többre, képesek-e túllépni saját árnyékukat? INTER BRATISLAVA-RUŽOMBEROK 0:1 (0:1) Góllövő: Števko (20.). Játékvezető: Ligocký; 550 néző. Sárga lap: Mráz, Čišovský, ill. Helbich, Školník. INTER: Hýll-Čišovský, Gáspár, Kunzo, Čech (46. Horváth)-Petráš, Paulík, Mráz (76. Fűzik), Brezík (81. Benko)-Šebo, Lembakoali; RUŽOMBEROK. Hajdúch-Školník, Mikuláš, Laurinc, Bédi-Žofčák (67. Hloušek), Kurty, Helbich, Zošák (83. Božok)-Urban-Števko (90. Pospíšil). Artmedia Petržalka-MŠK Žilina 1:3 (0:1) Jobb volt a bajnok TASR-TUDÓSÍTÁS Pozsony. Rossz napot fogtak ki a li­getiek, kezdettől fogva szétesően, sok hibával futballoztak, a sereghaj­tó zsolnaiak minden tekintetben fe­lülmúlták a fővárosiakat. Vladimír Weiss vezetőedző legénysége alig- alig alakított ki helyzetet az első fé­lidőben. A bajnok ügyesen, taktiku­sanjátszott és a 30. percben szerzett vezetést. A gól előtt nagyot hibázott az Artmedia védelme. A második fé­lidőben öt perc alatt újabb két gólt lőttek a vendégek, s eldőlt a találko­zó. A 60. percben sikerült szépítenie a Petržalkának, több gólra azonban már nem futotta erejéből. Góllövők: Krejčí (59.), ill. Zabavník (29.), Sninský (50.), Šimček (55.). Játékvezető: Michel, 4000 néző. Sárga lap: Špendla. PETRŽALKA: Lipčák-Ševinský Maixner, Soboňa, Ďurica-Kozák (54. Kusalík), Bor­bély, Zvara, Straka-Krejčí, Vaščák (59. Mikulič). ŽILINA: Trabalík-Ko- nečný, Špendla, B. Labant, Drah- no-Putik (68. Kosme!), Zabavník, Sninský, Barak (86. Bažík)-Šimček, Gottwald (71. Rusnák). Dukla Banská Bystrica-ZTS Dubnica 2:0 (1:0) Veszélytelen vendégek SITA-TUDOSITAS Besztercebánya. A mély talajú pá­lyán sokkal magabiztosabban kezd­tek a hazaiak, akik már a 10. perc­ben vezetést szereztek. Sovič beadá­sát Semeník fejelte a léc alá. Nagyon gyengén futballozott a "Dubnica az első 45 percben, egyetlenegy le­hetősége sem volt. Nem sokkal a szünet előtt Sovič, Penov és Seme­ník is elpuskázott egy-egy helyzetet. Fordulás után elállt az eső, a 47. percben Libič közelről fölé durran- tott, tíz perccel később Sovič célzott pontatlanul, majd növelte előnyét az újonc. Nagy kedvvel játszott a besz­tercebányai gárda, ám a további zic­cereket elpuskázta. Góllövők: Semeník (10.), Kunzo (58.). Játékvezető: Udvardy, 3500 néző. Sárga lap: Dovičovič. B. BYSTRICA: Zajac-Vyskoč, Veselý, Kunzo, Tóth (81. Urgela)-Penov (71. Pančík), Sovič, Svintek, Li- bič-Semeník (57. Škuta), Bartoš. DUBNICA: Kováč-Doležaj, Ševela, Švestka, Mráz-Zimen, Dovičovič, Držík (80. Filo), Bellák (71. Ple- va)-Kiška, Sokol (55. Šupka). Spartak Trnava-Matador Puchov 2:1 (1:1) Sok kihagyott helyzet SITA-TUDÓSÍTÁS Nagyszombat. A 12. percben Škri­pec lövését Čech szögletre ütötte. Két perccel később Kriss tört kapura, ám szerelték. A 28. percben vezetést szerzett a Púchov: Gegics Breškához továbbította a labdát, aki nem hibá­zott. Rákapcsoltak a hazaiak és nemsokára egyenlítettek. Ďuriš be­adását Kožuch továbbította a háló­ba. Az első félidő hajrájában Ber- nady pillanatai következtek, aki két ízben is nagy bravúrral hárított. Kožuch lehetett volna a mérkőzés hőse, ám gyors egymásutánban két ziccert is elpuskázott. Fordulás után nagyobb sebességre kapcsoltak a nagyszombatiak és a 66. percben megszerezték a győztes gólt. Góllövők: Kožuch (30.), Gašparík (66.), ill. Breška (28.). Játékvezető: P. Šuniar, 5000 néző. Sárga lap: Bel- jančin, Gegics. TRNAVA: Čech-Hra- bal, Fall (7. Novotný), Poljovka, Fi- lip-Ďuriš, Kopúnek (65. Molnár), Ujlaky, Gašparík-Kriss (81. Stano), Kožuch. PUCHOV: Bernady-Beli- ančin, Čvirik (71. Brisuda), Ovad, Holčík-Gegics, Belák, Peter Majer-, ník, Škripec (56.Talda)-Breška, Mi­roslav Nemec (72. Perniš). AS Trenčín-Slovan Bratislava 2:1 (1:0) A kékek ötödik veresége ÖSSZEÁLLÍTÁS Trencsén. A házigazdák kezdtek aktívabban, az első félidő közepén megszerezték a vezetést. Fordulás után is a Trenčín rohamozott töb­bet, s növelte előnyét. Ezután rá­kapcsolt a Slovan, és szépített. Góllövők: Velický (21.), Ivana (52.), illetve Obžera (68.). Játék­vezető: Vlk; 600 néző. Sárga lap: Mičenec, Greer. TRENČÍN: Vo- lešák-Palša, Škrtel, Mičenec, Ho- mér-Hanko, Velický, Kubala, Vav- rúš (80. Jakúbek)-Ivana, Lietava (46. Greer, 90. Miklas); SLOVAN: Prole-Pecko, Polgár, Hornyák, Ed. Hrnčár-V. Bednár, N. Hrnčár, Volf (15. Jurko), Onofrej-Obžera (85. Takáč), Fodrek (76. Demeter), (sr) VLADIMÍR WEISS (Petržalka): „Ezen a mérkőzésen nagyon fontos volt, hogy ki lövi az első gólt. A vendégeknek sikerült, akik ezt kö­vetően igen taktikusan és fegyel­mezetten futballoztak. Ennek kö­szönhették háromgólos előnyüket. Mi csak 1:3 után kapcsoltunk rá, de hadilábon álltunk a szerencsé­vel. Nagyon kaotikusán játszot­tunk, a kapu előtt igen határozat­lanok voltunk. Örülhetünk, hogy csupán kétgólos vereséget szen­vedtünk. Gratulálok az ellenfél­nek, teljesen megérdemelten nyert”. JURAJ ŠIMURKA (Žilina): „Egy ilyen sikeres találkozó után könnyű dolga van az edzőnek. Minden tekintetben fölülmúltuk a nehézkes ligetieket, akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Az első 20 percben a Petržalka irányí­tott, szerencsénk volt, mert meg- úsztuk gól nélkül. Szerencsés talá­lattal szereztünk vezetést, amely után a gyors kontrákra építettünk, s ezt a taktikánkat végül is siker ko­ronázta. Kár a kihagyott ziccere­kért”. LADISLAV MOLNÁR (B. Bystrica): „Hasonló mérkőzés volt, mint a EDZÖMÉRLEC Dubnica otthonában. Örülök, hogy sikerült visszavágni ellenfelünk­nek. A mély, csúszós talaj sok gon­dot okozott a játékosoknak. Véden­ceim sokat futottak, lelkesen ját­szottak, s ennek meg is lett a ered­ménye. A mérkőzés legjobbja Kun­zo volt, aki a szó legszorosabb ér­telmében felszántotta a pályád’. JOZEF JANKECH (Dubnica): „Na­gyon nehezen lendültünk bele, sok gondot okozott a vizes pálya a fut­ballistáknak. Két könnyen elkerül­hető gólt kaptunk. Nincsenek olyan gólerős játékosaink, akik 0:2 után fordítani tudnának. Tapaszta­latlan csapatom ezen a délutánon csalódást okozott”. PECZE KÁROLY (Inter): „Nagyon akartunk nyerni, s ez görcsösen ha­tott a játékosokra. A Ličartovce el­leni kupameccshez hasonlóan most is sok hibával, elképzelés nél­kül futballoztunk. Az is igaz vi­szont, hogy a sorsdöntő pillanatok­ban hadilábon álltunk a szerencsé­vel. Sajnos, jelenleg csak ennyire képes az Inter, melynek játékoske­rete igencsak szűkös”. JOZEF VUKUŠIČ (Ružomberok): „Kritikán aluli meccset láthatott a közönség, mi a találkozó előtt is hangoztattuk, három pontért jöt­tünk a fővárosba. Ezt a vártnál könnyebben teljesítettük, mert az ellenfél nagyon rossz napot fogott ki. A 90. perc folyamán alig-alig dolgoztak ki helyzetet a futballis­ták. Nagyon fontos győzelmet arat­tunk Pozsonyban, s úgy tűnik, nyu­godtan készülhetünk a következő összecsapásokra”. MIROSLAV SVOBODA (Trnava): „Elégedett vagyok a győzelemmel és a mutatott játékkal. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ám a ven­dégek kapujában Bernady csodá­kat művelt. A Púchov kapusa leg­alább hatszor hárított szenzációs reflexmozdulattal”. ŠTEFAN ZAŤKO (Púchov): „Úgy gondolom, érdekes és izgalmas mérkőzést láthatott a közönség. Kár, hogy Šuniar játékvezető gyenge napot fogott ki. Sok labdát adtunk el a középpályán, s ezzel megkönnyítettük a szorgalmas nagyszombatiak dolgát. Számta­lan helyzetet dolgozott ki a Spar­tak, szerencsénkre elpuskázta a ziccereket. Hiába szereztünk ve­zetést, mégis pont nélkül távo­zunk”. (SITA) Róbert Semeník (középen) lőtte az újonc besztercebányaiak első gólját (TASR-felvétel)