Új Szó, 2003. október (56. évfolyam, 225-251. szám)

2003-10-06 / 229. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 2003. OKTÓBER 6. Sportvilág ARANY ÁSZOK LIGA EREDMÉNYEK MTK Hungária-Békéscsaba 2:0, Újpest-Videoton 1:2, Pécs-Győr 1:0, Sopron-Siófok 2:1, Zalaegerszeg-Haladás 4:0, Debrecen-Ferencváros 5:0. TABELLA 1. MTK 9 5 2 2 16:9 17 2. DVSC 9 5 1 3 16:7 16 3. Videoton 9 4 4 1 14:11 16 4. Sopron 9 4 2 3 13:10 14 5. Siótok 9 4 2 3 9:6 14 6. Pécs 9 4 2 3 10:10 14 7. Győr 9 3 2 4 8:13 11 8. Ferencváros 9 4 4 1 13:11 10 9. Újpest 9 2 4 3 9:9 10 10. Haladás 9 2 4 3 8:12 10 11, Békéscsaba 9 1 3 5 8:15 6 12. ZTE 9 1 0 8 11:22 3 KÖVETKEZIK A tizedik forduló műsora: októ­ber 17,18.00: Videoton FCF- Matáv Sopron, október. 18. 18.00: MTK Hungária-Debre- ceniVSC. október 19,18.00: Balaton FC Siófok-Zalae­gerszegi TE, Lombard Fc Hal­adás-Pécsi MFC, Győri ETO FC-Ferencvárosi TC. A fehérvári Herczegfalvival (a labdával) nem bírtak az újpesti védők. (nbl.hu-felvétel) Mint a filmeken... Hat mérkőzés óta nyeretlen az Újpest, Mezey György felajánlotta lemondását g”rek Hullámvölgyben a lilák a játékosokra Zalaegerszeg. Parádés győzelem­mel szakította meg nyolc mérkő­zésből álló nyeretlenségi sorozatát a ZTE, szépen ünnepelve az Arma­da névre keresztelt szurkolói cso­port megalakulásának 10. évfor­dulóját. A hazai drukkerek - saj­nos - nem elégedtek meg a győze­lemmel, némi vendégjátékos-ve- réssel szerették volna „feltenni a koronát” az amúgy is tökéletesnek tűnő napra. A Haladás három játékosa, Schaf- ranek Ádám, Tüske Roland és Ba­logh Tamás, autóval próbált meg hazajutni. „Rendőrök állítottak meg minket a stadion közelében - mondta Balogh Tamás, a Haladás kapusa. - Normális igazoltatás volt, elkérték a papírokat Safitól, tudniillik Schafranek ült a volán­nál. Kiszálltunk a kocsiból, ekkor néhány ZTE-szurkoló odajött és elkezdtek lökdösődni, a rendőrök közbeléptek, és mondták, hogy akkor a balhé elkerülése végett menjünk tovább. Csakhogy piro­sat mutatott a lámpa. Ahogy ptt álltunk, nagyjából 200 szurkoló indult meg felénk. Szerencsére Safinak volt annyi lélekjelenléte, hogy hátramenetbe tette a kocsit, és a négysávos úton - szembe a forgalommal - elkezdtünk tolatni vagy nyolcvannal. Olyan volt, mint a Taxi című filmben. Safi a végén csinált egy kézifékes fordu­lást, és végül kikecmeregtünk a kényes szituációból. Mindeneset­re meleg helyzet volt!” Budapest. A kilencedik for­dulóban megszerezte első pontjait, s mindjárt 4:0-ra nyert a Zalaegerszeg a Hal­adás ellen az Arany Ászok Li­ga szombati játéknapján. A Pécs és a Sopron otthon tar­totta a három pontot a Győr, illetve a Balaton ellenében. A Videoton a Megyeri úton győzte le az Újpestet, a Deb­recen pedig futballiskolát tartott a Fradinak a tegnapi rangadón. ÖSSZEÁLLÍTÁS Az Újpest-Videoton párharc nem volt nagy meccs, az iram sem a ko­ra délutáni Liverpool-Arsenalt idézte, ám az a tribün legfelső so­rából is látható volt, akarnak, haj­tanak a gyepen szaladgálok. A fél­idei állásból is látszott, mindez csak az egyik oldalon gyümölcsö­zött: a 26. percben Hercegfalvi Zol­tán góljával került előnybe a Vide­oton. A támadó időzítése előtt amúgy le a kalappal: éppen abban a pillanatban talált a hazai kapuba, amikor a kisebb késéssel befutó fe­hérvári ultrák elözönlötték a ven­dégszektort. Ha nem is az átszervezésnek kö­szönhetően, de mindjárt a máso­dik felvonás elején egyenlíthetett volna a házigazda, csakhogy Ko­vács Zoltán kihagyta a kihagyha- tatlant. Rossz poén, ám igaz: ez a kihagyás - no meg a többi - sokba került az újpestieknek... A látogatók tudniillik azt játszhat­ták, amit a legjobban tudnak: a Csank-iskola tananyagát bema­golva visszazártak, gyakorlatilag hiba nélkül bekkeltek, s időnként még ellencsapásokra is vállalkoz­tak. Az időközben felcsendülő „Mikor lövünk gólt?” kezdetű nó­ta persze nem nekik, hanem rivá­lisuknak szólt: a 67. percre a bána­tukban dalra fakadó nézők ugyan­is kiszámolták, immáron 418 mi- nutum telt el anélkül, hogy újpesti találat miatt talpra szökkenhettek volna. Nos, a 80. percben Szanyó végre megtörte az átkot, azonban a drukkerek csak legyintettek egyet a magabiztosan értékesített bün­tető láttán. Hogy a Megyeri útra nem költözött vissza a boldogság az érthető: addigra már 2:0-ra ve­zettek a fehérváriak. A lila-fehé­rek „gólérzékenységét” ismerve nem meglepő, hogy az egyenlítés már nem jött össze a lefújásig. A Videoton győzött, ehhez aligha szükségeltetik bővebb magyará­zat. Az Újpest viszont megint nem győzött (immáron hat meccse tart a nyeretlenségi széria), s ez, úgy hisszük, nem kommentárt, hanem alapos elemzést és esetleg egy-két változást igényel. A mérkőzés után Mezey György, a lila-fehérek szakmai igazgatója fe­lajánlotta lemondását Lukács Fe­rencnek, az Újpestet működtető kft. tulajdonosának. A szakembert mind a klub vezetője, mind a játé­kosok arra bíztatták, hogy folytas­sa tovább az elkezdett munkát. Röviden: Lukács Ferenc nem fo­gadta el a lemondást, így továbbra is Mezey felel az Újpesten zajló szakmai munkájáért. (NS, mti) Tüntetés Újpesten Budapest. Az Újpest újabb vereségét nem állták meg szó nélkül a csapat szurkolói. A lila-fehérek immár hat forduló óta nyeretlenek, és ezt természetesen nehezményezték a drukkerek, akik a Videoton elleni mérkőzés lefújása után az öltözőépület elé vonultak és köve­telték, hogy a játékosok menjenek ki hozzájuk. Kérésük meghallga­tásra talált, hiszen a lila-fehérek futballistái kibaktattak a klubház elé, majd pedig beszélgetni kezdett a drukkerekkel. De talán ponto­sabb hangos szóváltásról beszélni, hiszen a rajongók igencsak indu­latosan kérték számon az eredmények elmaradását a futballistákon. A vehemens szurkolók szerint az összes pályára lépő csapattag hetek óta valós tudása alatt teljesít. Az elégedetlenkedők egy csoportja még egy órával a meccs után is a székház előtt álldogált, és próbálta számon kérni a két hónapja nyeretlen játékosokon a gyenge produk­ciót. (NS, nbl.hu) A két gólt szerző Egressy Gábor vezérletével a Haladás elleni derbin kezdte el a pontgyűjtést a sereghajtó ZTE Egerszegen továbbra is a felsőház a cél NB1.HU-INTERJÚ Zalaegerszeg. A ZTE - kilencedik nekifutásra - megszerezte első győzelmét és első pontjait, ráadá­sul a régió rangadóján, a Haladás ellen. Arra, ami a pályán történt, még a legvérmesebb ZTE-szurko- lók sem számítottak: a hazai csapat nemcsak nyert, hanem drukkereit kiszolgálva, szórakoztatva, szép gólokkal verte meg riválisát. Az első félidőben szinte csak a ZTE előtt adódott komoly gólszerzési lehetőség, és Egressy 26. percben szerzett találatával a vezetést is megszerezték. A félidő hajrájában pedig el is döntötték a három pont sorsát. A mérkőzés legjobbja Eg­ressy Gábor lett, aki két góljával és gólapsszával érdemelte ki a titu­lust. Mi történt? Végre nyertünk. Az rendben is van. Csakhogy ed­dig nyolc vereség állt a csapat neve mellett, a gyenge sorozatot pedig éppen a rangadón, egy pa­rádés győzelemmel sikerült megszakítani. Mi változott? Semmi. Szerintem több szeren­csénk volt, mint az eddigi összecsa­pásokon. Most is ugyanúgy hajtot­tunk, akartunk, csak most ki is jött a lépés. Örülök, mert sikerült győzelemmel, nem is akármilyen­nel megünnepelni az Armada (a ZTE szurkolótábora - a szerk. megj.) tizedik születésnapját. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy a mérkőzés elején kimaradt egy­két lehetőség, féltem is tőle, hogy ez a meccs is úgy alakul, mint az eddigiek. De nem úgy alakult... Nem, mert az első gól után megnyu­godott a gárda, és a félidő hajrájá­ban sikerült bebiztosítani a győzel­met. Egyébként érdekes, hogy talán először az idényben jókor találtunk az ellenfél kapujába, értem ezalatt, hogy lélektani szempontból jó időszakokban lőttük a gólokat. A csapat az idény előtt a felsőhá­zat célozta meg. Reálisnak tartja ezt most, a kilencedik forduló után is? Azt gondolom, hogy ez a bajnok­ság nagyon kiegyenlített, így ha sikerül a következő fordulókban tartani a Hali ellen mutatott tem­pót, akkor azt mondom, hogy igen. Éppen az eddigi eredmény­telenség nem tükrözte hűen a rea­litást. Ha már szóba jött a következő forduló: két hetet kell várni a Ba­laton elleni mérkőzésre, hiszen a válogatott mérkőzés miatt baj­noki szünet vár a csapatokra. Jól jön ez most, vagy nem? Szerintem jól jön, mert a csapat­nak időre van szüksége ahhoz, hogy kijavítsa az eddig előfordult hibákat. Remélem, hogy nem törik meg a lendület, és elkezdjük a fel­zárkózást. SOPRON-SIÓFOK 2:1 (1:1) Sopron, 4000 néző. Gólszerző: Ba- laskó (39.), Tóth M. (90.), illetve Kuttor (42.) Játékvezető: Szabó Zs. SOPRON: Milinte-Grósz, Bagoly, Lambulic, Pető-Baumgartner, La- zic, Balaskó (66. Pintér), Ha- nák-Tóth M., Cseke (Bausz, 66.) SIÓFOK: Csernyánszki-Juhász, Ra­dies, Kuttor, László-Mészáros (74. Győrök), Kovács P. (54. Virág), Vö­rös, Usvat-Csordás, Sitku (83. Po­temkin) Gólok - 39. perc: Balaskó 25 m-ről végzett el szabadrúgást, a sorfal fö­lött átemelt labda egy pattanás után Csernyánszki kapujának jobb alsó sarkában kötött ki (1:0). 42. perc: Usvat bal oldali szögletére Kuttor robbant be, és 5 m-es fejesét követően a labda a jobb kapufáról pattant a soproni kapuba (1:1). 90. perc: Tóth M. keveredett ki egy hosszú beadás után a bal oldalra, s az alapvonal közeléből egy testesei után középre lőtte a labdát, amely lágyan Csernyánszki fölött a bal ol­dali kapufáról a siófoki kapuba pattant (2:1). Mestermérleg: PINTÉR ATTILA (Sopron): Olyan csapatunk van, amely az első perctől kezdve akár a 92.-ig küzd, a mai győzelmet is ennek köszön­hetjük. Ehhez hozzájárul remek közönségünk, akik a játékosoké­hoz hasonló lelkesedéssel végig hajtották a fiúkat. CSERTŐI AURÉL (Balaton): Út­törőcsapatom ilyen gólokat nem kaphat. A játékvezetőtől kellene megkérdezni, vajon miért nem ítélte meg a jogos tizenegyest a számunkra? ZALAECERSZEC-HALADÁS 4:0 (3:0) Zalaegerszeg, 7000 néző. Gól­szerzők: Egressy (28., 42.), Ljubo- jevics (45.), Vincze O. (48.) Játék­vezető: Juhos. ZTE: Varga-Kocsárdi, Molnár (70. Csóka), Balog-Babati, Ljubojevics, Vincze O., Józsi (76. Koplárovics), Szamosi-Sabo (52. Gyánó), Eg­ressy. HALADÁS: Balogh T.-Farkas A., Lőrincz, Horváth R., Seper-Szabó Z. (76. Kaj), Jagodics (35. Farkas V.), Dubecz, Tóth P. (54. Nagy S.)-Somfalvi, Tüske Gólok - 28. perc: Józsi szöktette remek labdával a balösszekötő he­lyén Egressyt, aki a kifutó Balogh mellett 10 m-ről a hosszú sarokba gurított (1:0). 42. perc: Babati cselezgetett a 16- oson, majd kiugratta Egressyt, aki Megyeri út, 4000 néző. Gólszerzők: Szanyó (81.), illetve Hercegfalvi (26.), Medveď (75.) Játékvezető:ve- zette: Dubraviczky. ÚJPEST: Vlaszák-Szélesi, Vanczák, Juhár, Nagy G. (46. Tokody)-Simek, Farkas B., Erős K. (83. Bükszegi), Polonkai (64. Rósa H.)-Kovács Z., Szanyó. VIDEOTON: Tudor-Koller, Ristic, Tereánszki-Tóth-Magasföldi (76. Savu), Schwarcz, Dvéri, Tóth B., Szabó T. (51. Kóczián)-Medved (87. Horváth G.), Hercegfalvi Gólok - 26. perc: Dvéri ugratta ki Hercegfalvit, az újpesti védők lest je­leztek, de a csatárt ez nem zavarta és egy csel után Vlaszák kapujába gurí­tott (0:1). 75. perc: Hercegfalvi és Medved vezette rá Vlaszákra a labdát. Az első gól szerzője önzetlenül ki­szolgálta csatártársát, aki közelről 12 m-ről a kimozduló Balogh fölött a kapu közepébe lőtt (2:0). 45. perc: Ljubojevics 5 m-ről az üres kapu közepébe gurított (3:0). 48. perc: Vincze vezette fel a lab­dát, majd 25 m-ről hatalmas erővel a bal felső sarokba bombázott (4:0). Mestermérleg ­MIHALECZ ISTVÁN (ZTE): Pará­dés első félidőt produkáltunk, a másodikban inkább már csak a taktikus játékra helyeztük a hang­súlyt, mert a pálya talaja csúszós és mély volt. Féltem, hogy ez sokat kivesz a játékosokból. GUJDÁR SÁNDOR (Haladás): Beletiportak minket a sárba, ezzel az agresszív játékkal nem tudtuk felvenni a rit­must. A szurkolók többet érdemel­tek volna ennél a teljesítménynél. az üres kapuba helyezett (0:2). 81. perc: Kovács gólhelyzetben ug­rott ki, elhúzta a labdát Tudor mel­lett, aki összeakasztotta a csatár lá­bát. így büntetőt rúghatott az Újpest, melyet Szanyó értékesített (1:2.) Mestermérleg: MEZEY GYÖRGY (Újpest): Jól fel­készített csapatok izgalmas, látvá­nyos mérkőzése voltľ A fehérváriak kétszer rúgtak kapura, és mindkét kísérletükből gól lett. Kellemetlen ilyen mérkőzésen kikapni, nagy összefogásra van szükség ahhoz, hogy az Újpest jobban szerepeljen. CSANK JÁNOS (Videoton): Valamivel több helyzete volt a ha­zaiaknak, mint azt szerettem volna, de jó kapusunk van. A középpályán többször átjátszottak minket. A két csatárunk fizikuma jobb, mint az új­pesti védőké, ez ki is derült, hiszen mindkét gólt ennek köszönhettük. ÚJPEST-VIDEOTON 1:2 (0:1) PÉCSI MFC-GYÖRI ETO 1:0 (0:0) Pécs, 5000 néző. Gólszerző: Die­nes (63.)Játékvezető: Kiss B. PMFC: Németh G—Pavicevic, Die­nes, Szabadó—Sipos, Horváth S. (80. Ulrich), Pest K., Závoda, Gaá—Horváth Gy. (69. Berdó), Márton (57. Mihalecz) Győr: Sebők Zs—Jákl, Böjté, Ger— Németh N. (80. Oross), Nyilas, Kartelo, Aranitovic (73. Nagy T.— Miriut— Nicsenko, Kalina (59. Herczeg) Gólok— 63. perc: Dienes 23 m-ről, nagy erővel, félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt (1:0). Mestermérleg: Nagy Tamás (Pécs): Hetek óta arra kértem a játékosokat, hogy min­den meccsen küzdjenek, és ezt csak munkával tudjuk elérni. Ma ez sikerült és örülök neki, hogy mosolygós arcunkat mutattuk a hazai közönségünknek. Kiprich József (Győr): Az első fé­lidőben a Pécs futballozott jobban, a második félidőben viszont mi voltunk a jobbak. Ez azonban nem sokat ért, hiszen ezt a mérkőzést nem a két csapat játékosai döntöt­ték el. DEBRECEN-FERENCVÁROS 5:0 (3:0) Debrecen, 6500 néző. Játékvezető: Ábrahám. Gólszerzők: Dombi (11.), Halmosi (38.), Szekeres (42.), Madar (67.), Sumudica (69.) DVSC: Tomic-Nikolov, Éger, Sze­keres, Szatmári-Dombi (28. Ma­dar Cs.), Habi, Sándor T., Kiss Z. (84. Andorka)-Bajzát (57. Sumu­dica), Halmosi. FTC: Szűcs-Kris- ton (46. Bognár), Dragoner, Kiss Gy.-Zováth, Lipcsei, Kapie, Leand­ro, Szkukalek (46. Balog)-Rósa D., Sasu. A hazai együttes gyakorlatilag a mérkőzés első félidejében eldön­tötte a három pont sorsát. Gólok - 11. perc: Sándor Tamás adott kötényt Kapicnak, majd indí­totta Halmosit, akinek a beadását Szűcs az érkező Dombi elé tenye- relte, s a debreceni játékos 6 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt (1:0). 38. perc: Kiss Zoltán középre adása üresen találta Bajzátot, akinek feje­sébe Szűcs még bravúrral beleka­pott, a kipattanót viszont a szintén üresen érkező Halmosi két lépésről a léc alá vágta (2:0). 42. perc: szöglet után Szekeres 8 méterről, mindenkit lefejelve bó­lintott a bal felső sarokba (3:0). 67. perc: Sándor Tamás ívelt előre a tizenhatosig, ahol Madar reme­kül lépett ki a védők közül, s a ki­mozduló Szűcs mellett spiccel a sa­rokba lőtt (4:0). 69. perc: Sándor Tamás cselezge­tett a tizenhatos jobb oldalán, átí­velt a túloldalra, ahol a szokás sze­rint teljesen egyedül hagyott Su­mudica oktatófilmbe illően bólin- tottabal alsó sarokba.(5:0).