Új Szó, 1999. június (52. évfoyam, 124-148. szám)

1999-06-14 / 135. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 1999. JÚNIUS 14. Vendéggyőzelem született Buffalóban a jégkorong Stanley Kupa döntőjének harmadik mérkőzésén Elégedettek a jövő évi labdarúgó Eb szervezői Jól halad a jegyeladás MTI- HIR Brüsszel. A 2000-es labdarúgó Eu­rópa-bajnokság belga és holland szervezői 365 nappal a brüsszeli kezdés előtt arról számoltak be, hogy a jegyeladás első szakasza si­keres volt. Március 29-től, a belépők árusítá­sának kezdetétől 130 ezer igény­lőlap érkezett. Őszesen 1 millió 50 ezer jegyet igényeltek a szur­kolók, noha a szervezők ebben a szakaszban csak 400 ezret, vagyis az összes belépő 34 százalékát juttatták el a pénztárakba. De­cember 12-én, a csoportok sorsolá­sa után kezdődik majd az árusítás a részt vevő országokban. Az érke­ző csapatok szurkolóinak a jegyek 34 százalékán kell osztozniuk. A szervezők 14 százalékot a szpon­zoroknak, 8 százalékot a sajtónak, 5 százalékot az UEFA-nak és to­vábbi 5 százalékot különböző cé­geknek tartanak fenn. Hazai és külföldi atlétikai versenyek Medgyes kitett magáért ÖSSZEÁLLÍTÁS Pozsony. A Grand Prix Panasonic­sorozat 7. versenyének színhelye Nagyszombat volt, ahol 34 egyesü­let 184 versenyzője mutatkozott be. A legjobb eredmény a női diszkosz­vetésben született Ivona Tomanová (Slávia UK) 56,85 m-re javította idei legjobbját. Kitűnően szerepelt a magasugróként ismert dunaszer­dahelyi Medgyes Renáta, aki a női távolugrásban 602 cm-rel győzött, és ezzel teljesítette a lengyelországi ifjúsági Eb nevezési szintjét. Med­gyes a hármasugrásban is bemutat­kozott 12,52 m-rel második lett. Az eredményekből - nők, 200 m: Me­ző (DAC) 26,68, magas: Medgyes 175, 5000 m: Protics Krisztina (MAC Rača) 19:43,34, súlylökés: Korčeková (Vital) 14,04 m, 800 m: Bronišová (Nové Mesto n/V.) 2:23,15,2. Protics 2:25,79. Férfiak, 800 m: Gombarský (B. Bystrica) 1:57,98, kalapács: Kliment (Brez­no) 61,03, távol: Široň (Dukla B. Bystrica) 736 cm. A német Yvonne Buschbaum 435 cm-re javította a női junior rúdug­rás világcsúcsát a báden-würten­bergi bajnokságon. A tavalyi buda­pesti Eb bronzérmese 4 cm-et javí­tott a korábbi világrekordon, ame­lyet honfitársával Monika Götzcel közösen tartott. A németországi Bad Langensalz­ban rendezett viadal legjobb ered­ménye a férfi távolugrásban szüle­tett, ahol a jamaicai Beckford 840 cm-rel lett első a francia Toure 818 cm előtt. A nőknél a német Piedtke győzött 678 cm-rel. A Nagysurányban rendezett szom­bati gyaloglóverseny győztesei ­férfiak, 20 km: Malik (Slávia UK) 1:26:02. Nők, 5 km: Malíková (Šu­rany) 24:07 perc. (sr) Augusztusban tér vissza az egykori világbajnok Nieuwendylc volt a főszereplő Buffalo. A vendég Dallas Stars egygólos győzelmet aratott a Buffalo Sabres el­len az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Stanley Kupa döntőjének 3. mérkő­zésén, közép-európai idő szerint vasárnap hajnalban. A dallasiak az összesítésben 2:l-re vezetnek. ÖSSZEÁLLÍTÁS BUFFALO-DALLAS 1:2 (0:0, 1:1, 0:1), gólszerzők: Barnes (28.), ill. 2 (36., 50.). Kiállítások 3:9, gól emberelőnyből 0:0, kapura tartó lövések 12:29,14 600 néző. Az el­ső harmad viszonylag kiegyenlí­tett játékot hozott, bár a Dallas többet birtokolta a korongot. A szünet előtt kettős emberelőnybe került a hazai csapat, de nem tu­dott élni a lehetőséggel. Közel állt a gólszerzéshez a hazai színekben korongozó szlovák Miroslav Šatan is, ám jó helyzetben csak a kapust találta el. A vendégek csapatában már az első harmad elején megsérült a veterán Brett Hull, és kérdéses további sze­replése. A vendégek orosz hátvédje Zubov a 26. percben a kapufát ta­lálta el. Két perc múlva vezetéshez jutottak a házigazdák: a cseh Šmehlík lövése egy védő irányt vál­toztatott, ez becsapta Belfour ka­pust, és Barnesnek nem okozott gondot az üres kapuba találni. Ez­után nagyobb sebességre kapcsol­tak a vendégek és 4 perccel a har­mad befejezése előtt egyenlítettek: Langenbrunner a középre passzolt Nieuwendyk első lövési kísérlete visszapattant a cseh Hašekról, az ismétlést azonban már nem hibáz­ta el a csatár. Ettől a pillanattól A Dallas Stars együttese az összesítés­ben 2:l-re vezet. kezdve a Stars uralta a játékot, időnként nyomasztó fölényben voltak a vendégek. Az utolsó 20 percben szokatlanul fáradtan játszott a Buffalo, szinte nem is tudott helyzetet kialakíta­ni. Az 50. percben ismét Langenb­runner játszott mesterien közép­re, az üresen álló Nieuwendyk egy ügyes csellel elfektette Hašekot, majd higgadtan a bal felső sarok­ba emelt. Nem sokkal később egyenlítési al­kalom adódott a vendéglátók előtt, amikor a dallasi Hrtac került a büntetőpadra, ám a Buffalo játé­kosai enerváltan, erőtlenül koron­goztak, nem tudták kihasználni a lehetőséget. A hazaiak teljesítmé­nyükkel nagy csalódást okoztak szurkolóiknak és az idei play off során megérdemelten szenvedték el első hazai vereségüket. A döntő 4. mérkőzését közép-európai idő szerint szerda hajnalban rendezik Buffalóban. Vélemények - Joe Nieuwendyk (Dallas): „Langenbrunner a kapu mögött remek munkát végzett. Ügyes átadásait sikerült értékesí­tenem. Tudtam, hogy Hašek sze­ret térden állva védeni, ezért emeltem meg a korongot a bal fel­ső sarokba." Craig Ludwig (Dal­las): „Úgy gondolom, Joe na­gyon örült a két gólnak. Jelenleg remek formában játszik, és gól­jait a lehető legjobb időpontra időzítette." Jay McKee (Buffalo): „Ritkán mondjuk el, hogy elégedetlenek va­gyunk játékunkkal, most azonban tényleg gyengén játszottunk. Erre nincs semmiféle mentségünk. Ele­mezni fogjuk az elkövetett hibákat." Dominik Hašek (Buffalo): „Az el­ső harmadban kitűnően játszot­tunk. Első gólunk után azonban ellenfelünk diktálta az iramot. Úgy gondolom, még van elegen­dő önbizalmunk ahhoz, hogy a hátralévő négy mérkőzésből hár­mat megnyerjünk." Milce Tyson újra edz MTI-HIR Rockville. A börtönből május 24-én szabadult Mike Tyson amerikai pro­fi nehézsúlyú ökölvívó Arizónában engedélyt kapott arra, hogy meg­kezdje felkészülését a visszatérésre. A korábbi világbajnok bokszoló há­rom és fél hónapot töltött börtön­ben, mivel egy közúti baleset után megütötte a másik autó két utasát. Tysont egy évre ítélték el, májusban azonban mégis szabadlábra helyez­ték. Felügyelete mégsem szűnt meg, rendszeresen jelentkeznie kell az arizónai hatóságnál, emellett közmunkát végez és önkontrollt se­gítő pszichológiai kezeléseken vesz részt. Az amerikai ökölvívó várható­an augusztus 21-én a német Axel Schulz vagy a dán Brian Nielsen el­len tér vissza a kötelek közé. Juneau (90-es számmal), a Buffalo hátvédje sem tudja megakadályozni a Dallas második találatát a Stanley Ku­pa-döntő harmadik mérkőzésén (Fotó: CTK) APROHIRDETES MUNKÁT KERES-KÍNÁL VEGYES • Munka mindenkinek. Informá­ció: Németh, P.O.BOX 191, 929 01 Dunajská Streda. Válaszboríté­kért-)-50 koronáért (pénzesutalvá­nyon). DS-1152 ADASVETEL • Gázkazánok, gázkályhák (4890 Sk-tól), gáz- és kombinált tűzhe­lyek (6490 Sk-tól) és bojlerek kap­hatók a TREBOR-nál. Házhoz szál­lítás. Galánta-Matúškovo 52. Tel.: 0707/780 35 46. VS-26/1 • Kiadó vagy eladó Gútán a piac­téren 18 m 2 üzlethelyiség. Tel.: 0819/941 120, 7-től-15 órá­ig. KN-545 • Szabadföldi kiüitetésre eladó paprikapalánta. Cím: Kucsora Já­nos, Cserhát 7, Komárno. Tel.: 0819/730 014 (14 óráig), 731 756. KN-528 • Eladó karambolozott Fiat Tempra 1,9 TDs motor és egyéb al­katrész iratokkal. Ár megegyezés szerint. Tel.: 0709/559 02 80. DS-1132 • Eladó megkímélt Škoda Favorit 135 LS, Sport Line, gyártási év 1992 (szeptember), 80 000 kilo­méterrel. Tel.: 0905/420 002. KN-546 • Külső műanyag redőnyök szere­lése - részletfizetésre is! Cím: THERMO B&B GEMINI s.r.o. Veľké Dvorníky 218. Tel./fax: 0709/552 39 28, mobil: 0905/407 639. VS-01 • Tetőcserép gyártása és eladása. Ára adóval együtt csak 179 koro­na/m*. Vásároljon a gyártótól"­megéri! S & Z, Múzejná 2, Dunaszerdahely. Tel.: 0709/552 89 31. VS-439 • Lapostetők szigetelését vállaljuk 90 koronától. Tel.: 0709/552 52 08, 0903/341 475. DS-1090 SVÁJCI MINŐSÉGI LIASZ­NÁLTRUHA NAGYRAKTÁR Komáromban 0819/731 444 Losoncon 0863/43 23 537. VSk-521/3 HA POROTERM P+D téglát akar, legolcsóbban vásá­rolhat nálunk. STAVIL s.r.o. Povodská cesta 7 929 01 Dunajská Streda Tel.: 0709/552 29 28 Fax: 0709/552 46 28. VSk-578 NYARA LAS • Nyaralási lehetőség Balaton­bogláron családok (8 személy) ré­szére június, július hónapban. Szállásfoglalás este a 003685/352 807-es telefonszámon. DS-1150 Családi Könyvklub Ha könyvről van szó ... A/l i ért jó, ha Ön klubtag? ľ O Klubtagsága ingyenes és semmiféle kötele­zettsége nincs! • A legolcsóbb árakon házhoz jön a könyv! • Évente 4 alkalommal ingyenesen egy 20 oldalas könyvkatalógushoz jut! • Kényelmesen, otthonában vásárolhat! Ne habozzon!!! Lépjen be a Családi Könyvklub napról napra gyarapodó tagjai közé, s mi elküldjük Önnek a katalógusunkat! Családi Könyvklub P.O.BOX 39, Dunajská Streda 929 01 Tel./fax: 0709/552 92 06 Jelentkezhet tagnak ingyenes Zöld Vonalunkon is: 08 20 25 1967. VNB-15 MŰANYAG ABLAKOK ÉS AJTÓK GYÁRTÁSA * ÁRUSÍTÁSA * SZERELÉSE * KŐMŰVESMUNKÁK Ajánlatunk legyőzi a konkurencia legkedvezőbb árát! Saját termékeink további választéka: Meranti-ból készült (fa) euro-ablakok és -ajtók standard üvegezéssel k=1,1 Wm 2/k SILCO,s. r. o., Staničná 18, Bratislava tel.: 07/ 434 243 64, fax: 434 200 45 REPUBLIC-KONCERT A NYÁRASDI FUTBALLPÁLYÁN ROSSZ IDŐ ESETÉN A NYÁRASDI SPORTCSARNOKBAN 1999. június 18-án, pénteken 20.00 órától Jegyelővétel a helyi kultúrházban. CSAK NYÁRASDON!!! Tájékoztatás: 0709/952 388 VK-545 Hirdetésfelvétel magánszemélyektől tel: 07/582 38 262 VK-576