Új Szó, 1999. június (52. évfoyam, 124-148. szám)

1999-06-21 / 141. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 1999 JÚNIUS 21. SPORTVILÁG - HIRDETÉS D Foto: Karul Kdltay így ünnepelte a dallasi csapat a Stanley Kupa-győzelmet (TASR-képszolgálat) Több mint öt és fél órán át tartott a finálé utolsó, hatodik találkozója PLUS R KONTO Csodálatos a dolgokat felülnézetből látni! Ha érzi egy adott kapcsolat tá­mogatását és biztonságát, az Ön boldogsága körülölelheti a földet... Ez a legelőnyösebb - szilárd kamatláb a lekötés egész idejére és a lekötés idő­tartamának automatikus meghosz­szabbitása abban az esetben, ha úgy dönt, a közös szabadság még várhat. Elég átgondolni, mivel a lekötés idő­tartama lehet 7 nap, 1 hónap, 3 hónap vagy 6 hónap. Ezután a betét lejártának napján a pénzt kiveszi, vagy egyáltalán nem tesz semmit. Ez esetben a betét au­tomatikusan tovább kamatozik. Ez a felülnézet adja azt az érzést, hogy helyesen választott. A PLUS R KONTO egyenesen arra termett, hogy a magasabb betéteket rövid idő alatt kedvező kamatokkal kamatoztassa. VŠEOBECNÁ ÚVEROVÁ BANKA Az Önök pénzének otthona A Dallasé a Stanley Kupa Buffalo. A Dallas Stars nyer­te az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Stanley Kupa-döntőjét, miután a fi­nálé hatodik mérkőzésén, háromszori hosszabbítás után, 2:l-re legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Buf­falo Sabrest. MTI- ÉS TASR-HÍR BUFFALO-DALLAS 1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:1) - háromszori hosszabbítás után. Gólszerzők: Barnes (39.), illetve Lehtinen (9.), Hull (115.); 19 000 néző (telt ház). Kapura tartó lövések 54:50. (Ez volt minden idők má­sodik leghosszabb Stanley Kupa­döntője, 1990-ben mindössze 22 másodperccel tartott tovább az Edmonton-Boston meccs!) A baj­nokságot tehát a Dallas nyerte 4:2-es összesítéssel. Az első harmad 9. percében po­tyagóllal szerzett vezetést a Dal­las. A finn Lehtinen bal oldalról tört be a kapu elé, majd az alap­vonal közeléből lőtt, a korong a rövid sarkot rosszul záró cseh Hašek lába mellett került a háló­ba. A második játékrészben is a vendégek játszottak fölényben, de a szünet előtt egy ellenakció végén egyenlített a Buffalo. Bar­nes a jobb oldali bedobókörből az elfekvő Ludwig hátvéd fölött lőtt a kapuvas segítségével a hosszú sarokba. Ettől kezdve a két csapat visszavett az iramból. A nézőté­ren nem csak a késői időpont mi­att aludtak el többen (helyi idő szerint hajnali fél kettő után ért véget a több, mint öt és fél órás találkozó), hanem azért is, mert a masszív védekezés révén egyik csapat sem kerülhetett igazi gól­helyzetbe. A hatodik játékrész végén meg­született a bajnokságot eldöntő gól. Egy kapu előtti kavarodásnál Hašek nem tudta megszerezni a korongot, Hull lecsapott rá, majd közelről a fekvő kapus fölött a há­lóba továbbított. A rájátszás legértékesebb játéko­sának a dallasi Joe Nieuwendy­kot választották, így idén ő vehet­te át a Conn Smythe-díjat. Az elmúlt négy évben mindig a Nyugati Főcsoportból érkező egy­üttesek nyerték a Stanley Kupát. VK-550/4 VK-552/1 Rajt a női foci-vb-n Nagy az érdeklődés New York. Az Egyesült Ál­lamokban megkezdődött a női labdarúgó-világbajnok­ság. A nyitómérkőzésen a hazai válogatott magabiz­tos győzelmet aratott Dánia együttese felett. A találko­zót nagy érdeklődés kísér­te, rekordnak számító 78 970 néző látogatott ki a helyszínre. A vb-n 16 csapat négy cso­portban küzd. Az első két­két helyezett jut a negyed­döntőbe. A címvédő Norvé­gia, az Európa-bajnok Né­metország. Á torna egyben a 2000-es sydneyi olimpiá­ra is kvalifikál. Amennyi­ben Ausztrália a legjobb nyolc közé jut, a negyed­döntő valamennyi részt­vevője elindulhat a jövő évi ötkarikás játékokon. Ha az ausztrálok nem jutnak a ne­gyeddöntőbe, akkor a négy elődöntős, valamint a ne­gyeddöntő három legjobb mutatóval rendelkező vesz­tese szerepelhet a házigaz­dák mellett Sydneyben. Az első játéknapon a következő eredmények születtek - A­csoport. USA-Dánia 3:0; B­csoport: Brazília-Mexikó 7:1; C-csoport: Japán-Kana­da 1:1; D-csoport: Kí­na-Svédország 2:1. (MTI) Építkezés Keressen fel bennünket! PRVÁ STAVEBNÁ SPORITEĽŇA