Új Szó, 1996. november (49. évfolyam, 256-280. szám)

1996-11-04 / 257. szám, hétfő

ÚJ SZÓ 1996. NOVEMBER 4. PAN O RÁMA F| II. labdarúgóliga, 16. forduló: hazai pályán döntetlenezett az éllovas Ružomberok Lincshangulat a bősi pályán RÖVIDEN Morrison és Foreman nyert Tokióban Óriási érdeklődéssel kísért profi ökölvívógálát rendeztek Toki­óban. Az első találkozón a HIV-vírussal fertőzött amerikai Morrison az első menet 38. másodpercében kiütötte honfitár­sát, Marcus Rhode-ot. Jóval hosszabbra sikeredett a veterán, 47 esztendős George Foreman küzdelme honfitársa, Grimsley ellen. A 12 menetes küzdelem után egyhangú pontozással Fo­remant ítélték győztesnek, (m) Továbbra sincs pénzügyi mérleg Az Egyesült Államok Olimpiai Bizottságának (USOC) Indiana­polisban megrendezett tanácskozásán beszámolót tartott Billy Payne, az atlantai ötkarikás játékok szervezőbizottságának (ACOG) elnöke. Az azonban ezúttal sem derült ki, hogy mi­lyen pénzügyi mérleggel zárult a nyáron megrendezett ese­mény. Payne elmondta, hogy az atlantai játékokkal kapcsola­tos végső összegzését a jövő hónapban juttatja el a Nemzetkö­zi Olimpiai Bizottsághoz, (m) Felavatták az első kínai F-1-es pályát Szombaton felavatták az első kínai Forma-l-es versenypályát. Kvi Dzsin Cseng, a Kínai Autómobil Szövetség alelnöke el­mondta, hogy hamarosan megkezdik az egyeztető tárgyaláso­kat a Forma-l-es Konstruktőrök és Gyártók Szövetségével (FOCA). Az autós gyorsasági világbajnokság versenynaptárá­ban jelenleg csak egy ázsiai (Japán) futam szerepel, de Kína, Indonézia, Malajzia és a Koreai Köztársaság is szeretne For­ma-l-es versenyt rendezni, (m) Szoros meccseket láthatott a közönség a II. labdarúgóliga 16. fordulójában. Az éllovas Ružomberok csupán remizett hazai pályán, ám még mindig vezet... (Eugen Vojtíšek felvétele) SPORTHÍRADÓ Az éllovasok közül csak a Jelšava nyert a II. labdarú­góliga 16. fordulójában. A Ružomberok csak remizett hazai pályán, ám így is lis­tavezető s gyakorlatilag őszi bajnok. Parázs hangu­lat uralkodott a bősi pá­lyán... M ÚJ SZÓ-ÖSSZEÁLLÍTÁS • KOHUCSI Gabčíkovo­Trenčín 1:1 (0:0) Góllövők: Hyža (52.), ill. Ježik (87.). Játékvezető: Bomba, 2000 néző. Sárga lap: Tóth, Czúczor, Mészáros, ill. Kriss, Cifranič, Konečný. Lincshangu­latban vonult le szünetben a já­tékvezető a pályáról. A nézők (joggal)_ nem tudtak neki meg­bocsátani két kapitális hibát: les miatt (szó sem lehetett róla, mert az egyik védő a kapufánál állt) nem adta meg Žiga gólját, majd ismételt szabálytalansá­gért nem állította ki Cifraničot. Bomba már nyúlt a lapért, vesz­élybe jutott, hogy a vétkesnek már van egy sárgája. Aztán megnyugodtak a kedélyek, mert Tóth bedobása után Ziga fejjel megtoldotta a labdát, amelyet Hyža lőtt közelről a hálóba, Később Žiga és Szabó előtt adódott lehetőség, de a gólt Ježík lőtte. A meccsen nem alakulhatott ki folyamatos já­ték, mert sok volt a kemény, kö­nyörtelen párharc, így kevés gólhelyzet adódott a csapatok előtt. Iram volt, hajtás is, izga­lom is, futball már kevésbé. A helyzetek alapján a hazaiak kö­zelebb álltak a győzelemhez. Nem kizárt, hogy a csere (a kö­zéppályás Mészáros helyett a csatár Győri) megbontotta az addig egységes hazai csapatot, s talán emiatt is történt az egyenlítés, (tv) • Jelšava­FKM N. Zámky 3:0 (0:0) Góllövők: Szorád 2 (60., 81.), Lukáč (75.). Játékvezető: Do­bos, 1200 néző. Sárga lap: Di­agne, Džubara, ill. Domik. A két csapat első ízben játszott egymás ellen bajnoki találko­zót. A vendégek bátran kezd­tek, és az első 45 percben min­den tekintetben felülmúlták ellenfelüket, ám gólhelyzetei­ket rendre kihagyták. A máso­dik félidőben megváltozott a játék képe, a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, beszo­rították ellenfelüket, és fölé­nyüket gólokban is ki tudták fejezni. • Senec­Vráble 2:1 (2:0) Góllövők: Novotný (13.), Kollár (42.), ill. Joniak (87.). Játékve­zető: Šuniar, 450 néző. Sárga lap: Kollár - Šrámek. A vendég­látók már az első percektől kezdve nagy erőbedobással küzdöttek, de a kétgólos veze­tés után érthetetlenül visszaes­tek. Az igyekvő vendégeknek azonban már csak szépítésre tellett erejükből. • Hurbanovo­Levice 4:2 (2:1) Góllövők: Haša 2 (16., 45. - 11­esből), Kováč 2 (48., 69.), ill. Vidra 2 (24., 50.). Játékvezető: Sabo, 450 néző. Sárga lap: Šaj­ter, Hovorka, Drábek, ill. Czaj­lík, Péči, Kasana. A gólokban gazdag találkozón az Agro meg­érdemelten szerezte meg a há­rom pontot. A vendéglátók nem viszonozták a lévaiak durva já­tékát, melyet a játékvezető is tolerált. • Martin­Trebiáov 1:1 (1:0) Góllövők: Török (45.), ill. Lesniak (70.). Játékvezető: Bóc, 400 néző. Sárga lap: Šefčík, Veterník-Borčík, Sá­rik. A két ellentétes félidejű találkozón a Martin ismét nem tudta százszázalékosan kihasználni a hazai pálya előnyét. A második félidőben az ügyesen játszó kelet-szlo­vákiaiak egyenlíteni tudtak, és megérdemelten szereztek egy pontot. • Púchov­ŠKP Bratislava 2:0(1:0) Góllövők: Janči (6.), Meliš (48.). Játékvezető: Ďuriš, 800 néző. Sárga lap: Meliš, Janči, Holčík, Ürge - Gramblička, Var­ga, Žingor, Godál. Az átlagos színvonalú találkozón a főváro­siak teljesen veszélytelenek vol­tak és egyszer sem tudtak gól­helyzetbe kerülni. • Stropkov­Piešťany 2:0 (1:0) Góllövők: Horochonič (42.), Re­iter (72.). Játékvezető: Mrázek, 400 néző. Sárga lap: Reiter, Ličko - Jakubička, Prokop, Gav­roű. Mindkét csapat feltűnően óvatosan játszott, a vendégek csak a védekezésre összpontosí­tottak, ám két alkalommal nem tudták megállítani a Tesla, gól­lal végződő ötletes akcióját. • Vranov­Nováky 0:0 Játékvezető: Marton, 2200 néző. Sárga lap: Kopáč, Grendel - Žember. Nem sok említésre méltó akadt a pályán. A labda többnyire a két tizenhatos kö­zött mozgott, a kapusoknak alig akadt dolguk. A második fé­lidőben a hazaiak mezőnyfö­lényben játszottak, ám nem tud­ták megszerezni a három pon­tot. • Ružomberok­Devín 1:1 (1:0) Góllövők: Adamčík (21.), ill. Szalay (84.). Játékvezető: Do­biáš, 6500 néző. Sárga lap. Adamčík - Bončo, Valachovič, Szeif. A rekordszámú nézősereg végig élvezetes támadófutballt láthatott. Az első 45 percben a dévényiek két nagy gólhelyzetet is kihagytak, majd a hazai Adamčík a 21. percben nem hi­bázott. A meglepően jól játszó vendégeknek hat perccel a befe­jezés előtt sikerült egyenlíteni­ük. • A bajnokság állása: 1. Ružomberok 16 12 1 3 34:9 37 2. Jelšava 16 11 1 4 26:9 34 3. Devín 16 10 3 3 30:11 33 4. Trenčín 16 10 2 4 23:9 32 5. Púchov 16 10 1 5 31:22 31 6. Gabčíkovo 16 7 5 4 22:11 26 7. Vranov 16 8 1 7 27:21 25 8. Senec 16 6 5 5 18:18 23 9. Trebišov 16 6 4 7 20:22 22 10. ŠKP 16 6 3 7 18:18 21 11. Hurbanovo 16 7 0 9 21:29 21 12. Nováky .16 5 5 6 16:14 20 13. Stropkov 16 6 2 8 21:23 20 14. Martin 16 5 3 8 17:22 18 15. Levice 16 4 3 9 22:32 15 16, Piešťany 16 4 2 10 9:28 14 17. Vráble 16 3 3 10 13:41 12 18. N. Zámky 16 2 0 14 10:39 6 A következő, utolsó őszi forduló párosítása: Trenčín-Stropkov, Vráble-Gabčíkovo, Tre­bišov-Senec, Levice-Martin, ŠKP-Hurbanovo, Devín-Pú­chov, N. Zámky-Ružomberok, Nováky-Jelšava, Piešťany-Vra­nov. • Az olasz labdarúgó A-liga 8. fordulójában: Bologna-AS Ro­ma 3:2, Cagliari-Perugia 2:1, Juventus-Napoli 1:1, Lazio-Vi­cenza 0:2, AC Milan-Atalanta 1:1, Sampdoria-Piacenza 3:0, Udinese-Reggiana 2:1, Vero­na-Inter 0:1. Az élcsoport: Inter 17, Vicenza 16, Juventus 15 pont. • A párizsi nemzetközi férfi te­nisztorna döntőjében Enqu­ist-Kafelnyikov 6:2, 6:4, 7:5. • Az észak-amerikai jégkorong NHL legutóbbi eredményei: Boston-New York Rangers 2:5, Vancouver-Calgary 4:3, Hart­ford-Los Angeles 2:3, NY Islan­ders-Washington 6:1 (Pálffy két gólt ütött és két gólpassza volt), Florida-Philadelphia 2:3, Pitts­burgh-Ottawa 7:3, Toron­to-Detroit 6:2, Colorado-Buffa­lo 0:0, San Jose-Montreal 4:3, New Jersey-Tampa Bay 2:1. • A spanyol Martinez nyerte a 400 000 dollár összdíjazású moszkvai nemzetközi női te­nisztornát, miután a döntőben 6:1, 4:6, 6:4-re verte az osztrák Paulust. • Az NBA tengerentúli profi ko­sárlabdaliga eredményeiből: Boston-Chicago 98:107, Detro­it-Indiana 89:95, Miami-Atlan­ta 94:81, Orlando-Washington 92:96, Toronto-New York 99:107, Denver-Dallas 91:92, Golden State-LA Clippers 85:97, Vancouver-Portland 85:114, LA Lakers-Phoenix 96:82. • A Chicagóban zajló 450 000 dollár összdíjazású női tenisz­torna elődöntőjében az ameri­kai Capriati 6:3, 6:3 arányban győzött az első helyen kiemelt honfitársa, Szeles Mónika ellen. A másik ágon: Novotná-Hingis 7:5, 6:4. • A cseh labdarúgóliga 12. for­dulójának öt eredménye. Drno­vice-Opava 2:1, Liberec-Č. Bu­déjovice 0:2, Ostrava-Slavia 1:0, Olomouc-Karviná 3:0, Brno-Žižkov 1:1. • Megszerezte első győzelmét a Blackburn az angol labdarúgó Premier League-ben. A sereg­hajtó az élmezőnyben tanyázó Liverpoolt verte 3:0 arányban. A másik vasárnapi meccsen: New­castle-Middlesbrough 3:1. Az élcsoport: Newcastle 27, Arse­nal 25, Wimbledon 23. • Nagy meglepetésre az olasz Leone nyerte (2:09:54) a 27. New York-i maratoni futóver­senyt a nagy esélyes afrikai fu­tók előtt. • A német labdarúgó Bundesli­ga I vasárnap esti mérkőzésén: Karlsruhe-1. FC Köln 4:1 (1:1). • Norvégia nyerte az oslói nem­zetközi női kézilabdatornát, mi­után a döntőben 30:22 arány­ban legyőzte az olimpiai bajnok Dániát. A házigazdák nyerték Stuttgartban a jégkorong Német Kupát Utolsó a Golonlca-legénység ÚJ SZÓ-ÖSSZEÁLLÍTÁS Stuttgartban tegnap kora este véget ért a 9. jégkorong Német Kupa nemzetközi pénzdíjas jég­korongtoma. A győzelmet a várt­nál jóval könnyebben szerezte meg a címvédő német váloga­tott, amely az elsőségért 100 000 márkát kapott. A második ola­szok 60 000, a harmadik kanada­iak 50 000, a sereghajtó szlová­kok pedig 40 000 német márká­val térhetnek haza. Meglepően gyengén szerepelt Jozef Golonka edző legénysége, ezt bizonyítja az is, hogy csupán öt gólt ütött és csak egy pontot szerzett. Olaszország-Szlovákia 1:1 (0:0, 1:0, 0:1). Gólütők: Casale (29.), ill. Kölnik (56.). Kiállítások: 7:5. A meccset a német Lichtnecker vezette. Az első harmadban mindkét gárda kritikán alul hoki­zott. A szlovákok ott folytatták, ahol a kanadaiak ellen (pénteken délután 4:3-ra kikaptak) befejez­ték. Elképzelés nélkül, szétesően játszottak, semmi veszélyt sem jelentettek a szerény képességű olaszok kapujára. A második já­tékrész közepén a német közön­ség nagy örömére vezetést sze­reztek az olaszok, akik egészen az 56. percig hibátlanul védekez­tek. Ekkor Kolníknak sikerült kie­gyenlítenie. Nagy csalódást oko­zott a Golonka-legénység; figye­lemre méltó: 7 emberelőnyös helyzetet is elpuskázott! A szlo­vák vlogatott a következő össze­állításban játszott: Rybár-Kle­páč, Mosnár, Vlk, Smerčiak, Segľa, Kledrowetz-Kolník, Ka­puš, Cíger-Pardavý, Jánoš, Pau­kovček-Plavucha, Hreus, Ilavský-Miklík, Beran, Pleva. Németország-Szlovákia 4:1 (2:1, 1:0, 1:0). Gólütők: Keller (11), Pyka, Feser (25.), Stefan (44.), m. Beran (4.). A találkozót 3000 néző előtt a finn Haajanen vezette. Kiállítások 4:5, gól em­berelőnyből 1:0; -hátrányból 0:1. A zárómérkőzésen sem ta­lált magára a szlovák válogatott, amely ugyan a 4. percben, em­berhátrányból vezetést szerzett, de a továbbiakban csapnivalóan hokizott. A szlovák csapat össze­állítása: Rovnianek (29. Mu­rín)-Bukna, Mosnár, Klepáč, Smerčiak, Segľa, Kledro­wetz-Kolník, Kapuš, Cíger-Par­davý, Jánoš, Paukovček (21. Miklík)-Plavucha, Hreus, Ilavský-Pleva, Beran-Bartoš. További eredmények: Németor­szág-Kanada 4:2, Olaszor­szág-Kanada 4:1, Németor­szág-Olaszország 3:1. 1. Németország 3 3 0 0 11:4 6 2. Olaszország 3 1 1 1 6:5 3 3. Kanada 3 1 0 2 7:11 2 4. Szlovákia 3 0 1 2 5:9 1 III. labdarúgóliga Nyertek a párkányiak Pozsony: Kalinkovo-Jur 2:0, V. Biel-Pezinok 2:0, Rapid-Inter B 0:1, Lamač-Vinohrady 1:1, To­mášov-ŠKPj. 1:1, D. N. Ves-Spoje 2:0, Slovan jun.-Malacky0:l, Ma­tador-Bemolákovo 4:3. Nyugat: Kalná-Komárno 0:0, Myja­va-Dvory 5:1, Zl. Moravce-Tma­va B 0:0, Senica-Bánovce 4:2, S. Nit­ra-Partizánske 0:1, ŠaTa-Trenčín 2:0, Vrbové-Štúrovo 0:3, Hloho­vec-N. Mesto 2:2. Közép: P. Bystrica-Zvolen 1:0, Tornai'a-Is­tebné 1:0, Žabokreky-Lučenec 1:1, Bytča-Čadca 3:1, Žilina B-Handlová 2:0, Dubová-Belá 3:0, D. Kubín-Selce 1:0, B. Bystri­ca B-Podbrezová 0:1. Kelet: Krompachy-Giraltovce 4:0, Bard. N. Ves-Svit 5:1, V. Ka­pušany-Družstevná 4:0, Košice B-Prešov B 1:1, Michalov­ce-Turňa 1:2, Lipany-Dubová 3:1, Rožňava-Ličartovce 1:1, (su) Elszenvedte negyedik vereségét a szlovák férfi kézilabda-válogatott, amely a bártfai világbajnoki selejtezőn 26:19 arányban kikapott Lengyelországtól. Ez azt jelenti, hogy a szlovákoknak már elméleti esélyük sincs a továbbjutásra. A magyar együttes viszont Százha­lombattán megint legyőzte az ukránokat, ezúttal 23:22-re, és to­vábbra is versenyben van... (TA SR-felvétel)