Új Szó, 1989. november (42. évfolyam, 257-282. szám)

1989-11-06 / 261. szám, hétfő

ÚJ szú 7 1989. XI. 6. I. labdarúgóliga, 10. forduló élyponton a DAC (tics) - Tegnap hat mérkőzést játszottak az I. labda­rúgóliga 10. fordulójában. A bajnok Sparta idegenben, a Trnava pályáján szerzett két pontot. Változás történt a táblázat alján: az újonc Povazská Bystrica otthoná­ban gól nélküli döntetlent ért el a Vítkovice ellen és egy hellyel feljebb került. A DAC csúszott az utolsó helyre, miután Prágában kiütéses vereséget szenvedett a Duklától. A csallóköziek egyre nehezebb helyzetbe kerülnek... A forduló ma két mérkőzéssel fejeződik be: Inter - Slovan (16.00) és Bohemians - Olomouc (17.00). A következő forduló párosí­tása (november 18., 19.): Slavia - Vítkovice, B. Bystrica - Bohemians, Cheb - Pov. Bystrica, DAC - Zbrojovka, Olomouc - Trnava, Ostrava - Nitra, Slovan - Dukla, Sparta - Inter. I.LIGA 0:1 (0: Trnava Sparta Trnava, 7000 néző, játékvezető: Maurer. Góllövő: P. Novák. Ami a nemzetközi porondon semmi­hez sem elegendő, az az I ligában min­denhez. Ezt bizonyította a Sparta tegnapi győzelme. És azt: ilyen már a bajnok­ság... Úgy indult a mérkőzés, hogy a könnyedén, nagy kedvvel futballozó Trnavának nem okoz majd gondot a két pont megszerzése a nehézkesen mozgó prágaiak ellen. Főleg addig volt ez érez­hető és szemmel látható, amíg a karmes­ter Solár egyre-másra adta a jobbnál jobb labdákat csatártársainak. Malatinsky erős lövéseit (3. p és 9. p) csak üggyel-bajjal tolta szögletre a mezőny egyik legjobbja, Stejskal kapus. Az első fél órában úgy tűnt, mintha a hazaiak eggyel többen lennének a pályán, rendre ők birtokolták a labdát, a Sparta csak ritkán jutott a trna­vai tizenhatos elé. Igaz, Griga kétszer kecsegtető helyzetből mellé lőtt. A 36. percben az említett játékos elfutott a jobb oldalon, beadott, a trnavai védők hagyták, hogy Novák addig-addig forgolódjék a labdával, míg azt mintegy 12 méterről a jobb sarokba küldte. Szünet után a Trnava beszorította ellenfelét, a tizen­hatosig szépen meg is játszotta a labdá­kat, de a helyzetek kihasználása már nem ment. Klejch elügyetlenkedett egy lehető­séget, Solár tisztán állva nem találta el a kaput, Malatinsky (a hazaiak legjobbja) bombáját Stejskal szögletre védte. Nem érdemelt vereséget a Trnava, mert jobb volt a csak védekező ellenfelénél, szám­talan gólhelyzetet hagyott kihasználatla­nul. De hát ezzel a gonddal már hosszabb ideje küszködik Ladislav Kuna edző csa­pata. A Sparta csak az eredménynek örülhet, játéka csapnivaló volt. Adatok: kapura tartó lövések 4:1, mellé 8:4, szög­letarány 10:3, szabálytalanságok 14:20. Sárga lap: Fasiang, ill. Novák és Bílek. (t. v.) Nitra B. Bystrica Nyitra (Nitra), 4000 néző, játékveze­tő: Dibitanzl. Góllövők: Moravcík és Borko (2-2), Vcelka, ill. Cvacho. Végig élvezetes, jó színvonalú mérkő­zést láthattak a nézők. A hazaiak már az első félidőben megnyugtató kétgólos ve­zetést szereztek. A 13. percben Moravcík egyéni alakítása után Vcelka könnyedén talált a hálóba. Hét perccel később sza­badrúgásból Moravcík káprázatos gólt rú­gott. Szünet után kissé könnyelműen kez­dett a Plastika és a vendégek az 52. percben Cvach góljával szépítettek. Ezu­tán ismét rákapcsoltak a nyitraiak, szám­talan gólhelyzetet dolgoztak ki és három pazar góllal biztosították nagyarányú győ­zelmüket. Ezen kívül még négy kapufát rúgtak, ami hűen tükrözi fölényüket. cbherka 3:1 (1:0) Brno, 8000 néző, játékvezető: Cho- cholous. Góllövők: Zelnícek, Őmíd, R. Kafka (11-esből), ill. Hornák. Feltűnően óvatosan kezdtek a csapa­tok, az első 45 percben többnyire a két tizenhatos között folyt a játék. A vendégek eddig idegenben még nem szereztek pontot és mindenáron arra törekedtek, hogy ne kapjanak gólt. A Zbrojovka a 17. percben szerzett vezetést, amikor Hamrík kicselezte a chebi védelmet és pontos átadását Zelnícek közelről értékesítette. Térfélcsere után erősen megnőttek a ven­déglátók esélyei, hiszen a 47. percben a játékvezető kiállította a chebi áilhavyt, miután előzőleg már sárga lappal büntet-, te. A Brno már 3:0-ra vezetett, amikor a 76. percben Hornák gólja elfogadhatóvá tette a nyugat-csehországiak számára a vereséget. Ostrava Slavia Ostrava, 5000 néző, játékvezető: Strechaj. Labdarúgó NB I, 13. forduló Idegenben győztek az éllovasok (Lépesfalvi) - A magyar labdarúgó NB l-ben a hét végén a 13. fordulót játszották le - különösebb izgalom nélkül. A rangadónak kikiáltott Rába ETO-Ferencváros mérkőzés alacsony színvonalat és döntetlent hozott. Az Ú. Dózsa és az MTK-VM egyaránt idegenben nyert, most azonos gólkülönbséggel, de eggyel több lőtt góljával éppen az Újpest vezeti a táblázatot. A Pécs nyert a Fáy utcában, de ez már nem is meglepetés. A 14 forduló párosítása: Ú. Dózsa-Békéscsaba, Siófok-Bp. Honvéd, Ferencváros -Veszprém, Vác-Vasas, Pécs-MTK-VM, Videoton-Tatabánya, Debrecen-Rába ETO, Csepel-Szombathely. Szombathely-MTK-VM 1:2 (1:0), góllövők: Csertői, ill. Balogh G. (2). Az izgalmas és küzdelmes mérkőzésen a Haladás támadott többet, védői azon­ban nem figyeltek a szünetben beálló Balogh Gáborra és ő öt perc alatt meg is fordította az eredményt. Az MTK-VM jobb csapatjátékának köszönheti a sikert. Békéscsaba-Siófok 1:0 (0:0), góllövő. Csanálosi (11-esből). A hazai pályán meglehetősen szokatlan hadrendet vá­lasztott a Békéscsaba: egyetlen csatárral játszott. A gól után a siófokiak kerültek fölénybe, de a Csaba tartani tudta a mini­mális előnyt. Vasas-Pécs 0:1 (0:1), góllövő: Bó­dog. Tervszerűbben, atlétikusabban és gyorsabban futballoztak a vendégek. A Vasas rendszerint oldalra adogatott, játékosai rengeteget hibáztak. Csepel-Ú. Dózsa 1:3 (1:1), góllövők: Jakab, ill. Schróth (2) és Katona (11- esből). A Csepel hamar vezetést szerzett és tovább támadott. Szünet után az Új­pest már nagyobb igyekezettel játszott és vezető gólja után a Csepel mindent egy lapra föltéve rohamozni kezdett - veszté­re. Ezen a mérkőzésen a Dózsa egy dologban múlta felül ellenfelét: a góllö­vésben. Rába ETO-Ferencváros 2:2 (1:1), góllövők: Sullivan, Hajszán, ill. Kincses és Páling. A Győr otthonában is csak 'védekezett, és még azt az előnyt sem tudta kihasználni, hogy vezetést szerzett. A Ferencváros játékában sem volt benne a győzelem lehetősége, így lett igazságos döntetlen. Veszprém-Vác 1:1 (1:1), góllövők: Bognár, ill. Kerekes. A Vác egy ártatlan támadásból szerzett vezetést és hiába támadtak többet a hazaiak, erejükből csak az egyenlítésre futotta. A csatárok egyik oldalon sem jelentettek igazi ve­szélyt a kapura. Tatabánya-Debrecen 1:0 (0:0), gól­lövő: Váczi. Meglepetésre a vendégek is bátran futballoztak, s ezáltal izgalmassá vált a találkozó. A Tatabányának több helyzete volt. Bp. Honvéd-Videoton 2:2 (1:1), gól­lövők: Csehi (2), ill. Petres és Máriási. A vendégek nem illetődtek meg Kispesten és végül egy ponttal távoztak. A Honvéd is nyilván elégedett, mert a döntetlen azt mutatta, hogy valamelyest sikerült kihe­verni a lisszaboni 0:7 okozta sokkot. Az NB I táblázata: 1. Ú. Dózsa 13 9 1 3 20­-9 28 2. MTK-VM 13 9 1 3 19­-8 28 3. Pécs 13 7 5 1 21­-8 26 4. Ferencváros 13 6 4 3 20­-11 22 5. Tatabánya 13 6 1 6 8­-9 19 6. Vasas 13 5 3 5 13­-14 18 7. Videoton 13 4 5 4 10­-13 17 8. Bp. Honvéd 13 4 4 5 14­-15 16 9. Debrecen 13 4 4 5 10­-12 16 10. Szombathely 13 4 4 5 15­-19 16 11. Siófok 13 3 6 4 10­-12 15 12. Békéscsaba 13 4 3 6 8­-15 15 13. Veszprém 13 2 8 3 7­-10 14 14. Rába ETO 13 2 4 7 11­-14 10 15. Vác 13 1 7 5 9­-14 10 16. Csepel 13 0 8 5 7­-19 8 Már az első félidő végén füttykoncert kísérte* az öltözőbe a két csapat játékosa­it. A nézők, érthetően, elégedetlenek vol­tak a csapnivaló játékkal. Mindkét együt­tesnek csak felvillanásai akadtak, feltűnő­en pontatlanul, nagy hibaszázalékkal fut­balloztak. A második félidőben a vendé­gek álltak közelebb a győzelemhez. A 73. percben Necas bombája a kapufáról vá­gódott vissza a mezőnybe. Mindent összegezve: a mutatott teljesítményért egyik csapat sem érdemelt volna pontot. ra 5:0 (1:0) Prága, 1500 néző, játékvezető: Stiegler, Góllövők: Luhovy (3), - (egyet 11-esből), Hapal, Korejcík. Az első gólhelyzet a vendégek előtt adódott. A 7. percben Takác beívelését Prokop alig fejelte a kapu mellé. Ezután a katonák vették át az irányítást és Vaha- lának egyre több munkája akadt. A 12. percben a DAC kapuvédője helyett Kapko hárította a gólvonalon Foldyna lövését. A 21. percben Karoch átadásából Hapal juttatta vezetéshez a Duklát. A második félidőben a katonák fokozták az iramot, pontosabban adogattak és gyakran okoz­tak sakk-matt helyzetet a DAC kapuja előtt. Főleg Luhovy remekelt. Az 50. perc­ben Foldyna pontos átadásából szerezte a vendéglátók második gólját. A 70. perc­ben ismét eredményes volt, biztosan érté­kesítette a büntetőt, melyet felvágásáért ítélt meg a játékvezető. Hat perccel a be­fejezés előtt szerezte Luhovy a harmadik gólját, mellyel tetőzte a Dukla nagyarányú győzelmét. Előzőleg Korejcík volt ered­ményes, aki közelről pofozta a csallóközi­ek hálójába a kapufáról lepattant labdát. Pov. Bystrica Vítkovice I. jégkorongliga, 17. forduló Tizenegy gólt ütött a Jihlava (r-ton) - Az I. jégkorongligában kéthetes szünet után folytatódott a pontvadászat. Az éllovas Jihlava időnként lenyűgözően játszott és tizenegyszer talált be a Litvínov hálójába. A második helyezett Dukla Trencín Őeské Budéjovicén is fölényes győzelmet aratott. A VSZ Kosice gólokban gazdag mérkőzésen bizonyult jobbnak ellenfelénél, a Tesla Pardubicénél. A táblázaton nagyobb változások nem történtek, a Brno rosszabb gólarányával visszaesett az utolsó helyre. A következő forduló párosítása: Litvínov -Kosice, Pardubice-Vítkovice, Sparta-Kladno, Brno-Gottwaldov, Plzen-Ö. Budé­jovice, Trencín-Jihlava. Kosice-Pardubice 7:5 (2:0, 3:4,2:1), gólütők: Liba (2), Vodila, Pavol Zúbek, Stefanovic, Bozík, Danko, ill. Janecky, Hrubes, Herold, Őejba, Jiroutek. Villám­rajtot vett a hazai csapat, 90 másodperc alatt 2:0-ra vezetett. A gyorsan szerzett előnyt azonban a második harmad elején gyorsan el is vesztették és máris a vendé­gek vezettek 3:2-re. A két pont sorsát végérvényesen Liba 60. percben ütött gólja döntötte el. Vítkovice-Sparta 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), gólütők: Zachar, Vavrecka, Holán, ill. Cerny és Hosták. A Sparta válogatott kapusának, Brízának kitűnő teljesítménye sem mentette meg a prágaiakat a vere­ségtől. A vendégek a záróharmadban csak három támadósorral játszottak, de lényegesen ez sem javított a teljesítmé­nyükön. 67 mp-cel a mérkőzés vége előtt lehívták a kapu védőt, azonban az ered­mény nem változott. Gottwaldov - Plzen 2:2 (0:2, 2:0, 0:0), gólütők: Pavlas, Radévic, ill. Bruk és Kampf. Váratlanul a vendégek kezd­tek jobban és 2:0-ás vezetésre tettek szert. Az ezúttal halvány játékot nyújtó Gottwaldov szünet után feljavult és egyenlített. Az utolsó játékrészben már egyik csapat erejéből sem futotta gólra. Jihlava - Livínov 11:4 (4:0, 5:1, 2:3), gólütők: Vlk (2), P. Kankovsky (2), Cih- lár (2), Strída, Polcar, Srsen, Kucera, Kastner, ill. Kastak, Rosol, Reichl, Rú­zicka. Az első harmadban úgy játszott az éllovas, ahogy az a nagykönyvben meg­van írva. Szellemes támadásokat veze­tett, s játékosai szinte azt csináltak a jé­gen, amit akartak. A végére lefékeztek és így a vendégek szépítettek. Ő. Budéjovice - Trencín 1:5 (0:1, 0:1, 1:3), gólütők: toupal, ill. Gregor, Kölnik, Jurík, Otevrel és Horák. Már a 3. percben vezetést szerzett a Dukla, ami növelte magabiztosságát. A hazaiak a mérkőzés végéig nem tudtak magukra találni és csupán vereségük aránya volt kétséges. Kladno - Brno 6:4 (1:1, 3:1, 2:2), gólütők: V. Kames, Kasík, Eberle, Pro­cházka, Lhocky, Kadlec, ill. Dufek, No- hel, Kocour és Konecny. Az utolsó har­mad második percében 5:2-re vezettek a hazaiak. A vendégek azonban nem adták fel a küzdelmet, 5:4-re szépítettek, s az utolsó percben lehívták kapusukat. Ez a húzás azonban nem sikerült, elvesz­tették a korongot és a Kladno biztosította győzelmét. Az I. jégkorongliga állása: 1. Jihlava 17 12 4 1 79:34 28 2. Trencín 17 12 0 5 76:71 24 3. Kosice 17 10 3 4 71:46 23 4. Vítkovice 17 10 2 5 69:57 22 5. Kladno 17 7 5 5 66:65 19 6. Gottwaldov 17 8 2 7 57:48 18 7. Sparta 17 8 2 7 50:43 18 8. Litvínov 17 7 0 10 65:82 14 9. Pardubice 17 6 0 11 78:87 12 10. C. Budéjovice 17 4 4 9 55:74 12 11. Plzen 17 2 3 12 47:72 7 12. Brno 17 2 3 12 41:73 7 Povazská Bystrica, 4000 néző, já­tékvezető: Drastík. Két ellentétes félidejü mérkőzést lát­hattak a nézők. Az első 45 percben élve­zetes, változatos volt a küzdelem. Szünet után azonban ellaposodott a játék, he­lyenként az unalomba fulladt. A hazaiak nem boldogultak a Vítkovice kemény vé­delmével. A vendégek nem titkolták, a gól nélküli döntetlenért jöttek az újonc ottho­nába és mindent ennek a taktikának ve­tettek alá. Ennek ellenére akár a győzel­met is megszerezhették volna. A 12. percben Bartl faképnél hagyta a hazai védőket és közeli lövése a kapufán csat­tant. A második 45 perc egyetlen említés­re méltó eseménye Kukucka távoli sza­badrúgása, melyet a vendégek kapusa csak üggyel-bajjal hárított. A hajrában a vítkovicei Kovácik kétszer is próbára tette a hazai kapuvédő tudását. Áz I. labdarúgóliga táblázata:- Norvégia 20:14 (9:8), Jugoszlávia- Ausztria 26:24 (14:11). A sorrend: 1. Szovjetunió 6, 2. Jugoszlávia 4, 3. Auszt­ria 2, 4. Norvégia 0 p. • Luzernben a sakkcsapat-világ­bajnokság 7. fordulójában a Szovjet­unió 3,5:0,5 arányban győzött Kína ellen és ezzel gyakorlatilag eldőlt, hogy megvé­di elsőségét. További eredmények: Anglia- Hollandia 2,5:1,5, Svájc - Magyaror­szág 2,5:1,5, Jugoszlávia - Kuba 2:2, USA- Afrika 2:1 (1). Az állás: 1. Szovjetunió 22,5, 2. Anglia és Jugoszlávia 16 - 16, 4. USA 15 (1), 5. Magyarország 14,5, 6. Kuba 13,5 p. • Az olasz labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában az éllovas Napoli ott­honában 3:2-re győzött a Lecce ellen és megerősítette vezetését. Az eredmé­nyekből: Verona - Inter 0:3, Lazio - Ber- gamo 1:2, AC Milán - Juventus 3:2, Sampdoria - AS Roma 4:2, Fiorentina;- Bologna 0:1. Az állás: 1. Napoli: 18, 2. Inter 16, 3. Juventus 14 p. Labdarúgó SZNL II Nyugati csoport: Trencín-Púchov 0:2, Doprastav-Hutník Sered' 1:1, N. Mesto-Bánovce 2:0, Matador-CH 0:1, Slovan jun.-ZI. Klasy 0:1, Topol’cany-N. Zámky 3:0, VTJ Trencín-lnter jun. 1:0, Dubnica-Vráble 4:0. Keleti csoport: Ruzomberok-Gíral- tovce 1:1, Bardejov-Vranov 2:0, R. Sobo- ta-Sp. N. Vés 2:0, Lucenec-Stropkov 0:0, Martin-Fiíakovo 4:1, Budkovce-Bytca 1:0, Detva-Bard. N. Vés 3:1, Kys. N. Mesto-Snina 2:1. Labdarúgó SZNL I, 14- forduló Ki lesz az őszi első? 1. Sparta 9 7 1 1 16:8 15 2. Ostrava 10 5 4 1 14:10 14 3. Nitra 11 6 1 4 21:15 13 4. Slovan 10 3 6 1 9:6 12 5. Inter 9 4 3 2 14:10 11 6. Vítkovice 10 5 1 5 16:15 11 7. Slavia 11 4 3 4 17:16 11 8. Bohemians 8 4 3 1 17:11 10 9. Zbrojovka 11 4 2 5 17:16 10 10. Dukla 10 3 3 4 13:11 9 11. Olomouc 9 4 1 4 12:12 9 12. Trnava 10 3 3 4 8:11 9 13. B. Bystrica 10 3 1 4 9:13 7 14. Cheb 10 3 1 6 12:18 7 15. Pov. Bystrica 11 2 2 7 13:23 6 16. DAC 11 2 2 7 9:22 6 • A férfi kézilabda IHF Kupa 2. for­dulójában a Dukla Praha 27:18 (14:10) arányban győzött a Dinamó Bucuresti ellen. A visszavágóra egy hét múlva kerül sor a román fővárosban. • Gyengén szerepeltek a csehszlo­vák női kézilabdázók a Sziléziai Kupá­ért rendezett tornán Katowicében. Szombaton 22:30 (14:17) arányban kikap­tak Lengyelországtól, tegnap 17:24 (12:10)-re az NSZK-tól és így az utolsó helyen végeztek. A végső sorrend: 1. Lengyelország 6, 2. NSZK 4, 3. Litván SZSZK 1, 4. Csehszlovákia 1 pont. • A párizsi nemzetközi férfi tenisz­tornát Becker nyerte, miután a döntőben 13 500 néző előtt két óra alatt 6:4, 6:3, 6:3-ra diadalmaskodott Edberg ellen. Az elődöntőben: Becker - McEnroe 7:6, 3:6, 6:3, Edberg - Krickstein 6:4, 4:6, 6:2. • A vártnál gyengébben szerepel­tek a csehszlovák kulturisták a párizsi világbajnokságon A 70 kg-os súlycso­port Prekop nem jutott a legjobb tizenöt közé, a 80 kg-osoknál Zemba a 10., a 90 kg-on felüli súlycsoportban Pék 6. lett. • Az ausztriai Bad Vöslauban ren­dezett nemzetközi női kézilabdatorna utolsó napi eredményei: Szovjetunió A Sazka 45. játékhetének telitalála- tos szelvénye: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 0121102011 1 2 0 (tón) - Egy fordulóval az őszi idény befejezése előtt még bizonytalan, ki lesz az első. A 14. forduló slágermérkőzésén Kassán (Kosice) a ZfS megérdemelten győzött az éllovas Levice ellen. Miután a Presov lelépte a Michalovcét, az utolsó fordulóban Léván (Levice) az elsőségért mérkőzhet. A 15. forduló párosítása: Senica - Hurbanovo, Spoje - Prievidza, Michalovce - Trebiáov, Levice - Presov, Lokomotíva - ZTS Kosice, Humenné - Senec, Jelsava - Óadca, Sal’a - Zilina. ZTS Kosice - Levice 3:0 (2:0), góllö­vők: Sevcík, Tomko és Serbin. A ven­déglátó együttes kezdettől fogva felülmúl­ta az éllovast. A vendégek csalódást keltettek, a mérkőzés során egyetlen egy­szer sem veszélyeztették Olejár kapuját. Presov - Michalovce 4:1 (1:0), góllö­vők: Gombár (2), Tóth, Dzubara, ill Őizmár (11-esből). A vendégek eleve védekezésre rendezkedtek be. A hazai­aknak egy félidőn át tartott, amíg beleme­legedtek a játékba, de szünet után fölé­nyüket már gólokban is kifejezésre jut­tatták. Zilina - Jelsava 0:1 (0:1), góllövó: Figúr. A Jelsava lelkesebben küzdött, pontosabban adogatott és követéses em­berfogást alkalmazott. A találkozó sorsa, a 37. percben dőlt el, amikor a hátvéd Figúr szögletrúgás után a hálóba talált. A Zilina csak árnyéka volt egykori önma­gának, csatárai képtelenek voltak áttörni a vendégek védelmét. Senec - Lokomotíva 2:0 (1:0), góllö­vők: Nagy és Fekete. Jó mérkőzést vívott a két együttes. A hazaiak az elpuskázott helyzetek után a 36. percben szabadrú­gás révén lőtték be a vezető gólt. Az 51. percben Fekete fejese jelentette a máso­dik találatot. Trebiáov - Spoje 1:0 (1:0), góllövő: Rusnák. A Trebiáov az első félidőben nem nyújtott meggyőző teljesítményt. A postások támadó futballt játszottak és több helyzetet hagytak kihasználatlanul. A hazaiak viszont nem lőttek be egy tizenegyest. Hurbanovo - Őal’a 3:0 (0:0), góllövők: Medgyes, Gendiar és Zsákovics. Végig a Hurbanovo nyújtott jobb teljesítményt, rengeteget támadott, és fölényét szünet után gólokban is kifejezésre juttatta. Cadca - Humenné 1:1 (1:0), góllövők: Mahút, ill. Kopac. Az első félidőben jó futballt, sok szép mozzanatot és hazai helyzeteket látott a közönség. A Cadcá- nak azonban csak egyszer sikerült be­vennie az ellenfél kapuját. Szünet után fokozatosan feljött a Humenné, és a 88. percben egyenlített. Prievidza - Senica 1:0 (1:0), góllövő: Kuzma. A vendégek gyakran alkalmazták a lestaktikát A két pont sorsát eldöntő gól a 45. percben született, amikor Kuzma a kapusról lepattant labdát a hálóba to­vábbította. 1. Presov 14 11 0 3 41:16 22 2. Levice 14 10 2 2 20:7 22 3. ZtS Kosice 14 9 3 2 24:10 21 4. Zilina 14 7 1 6 23:16 15 5. Jelsava 14 7 1 6 22:20 15 6. Senica 14 5 4 5 18:13 14 7. Hurbanovo 14 5 4 5 21:16 14 8. Senec 14 6 1 7 13:20 13 9. Sala 14 5 3 6 12:19 13 10 Prievidza 14 5 2 7 16:17 12 11. Öadca 14 4 3 7 14:19 11 12. Lokomotíva 14 4 3 7 9:16 11 13. Humenné 14 2 7 5 14:22 11 14. Spoje 14 4 2 8 19:25 10 15. Michalovce 14 4 2 8 12:23 10 16. Trebiáov 14 4 2 8 11:29 10