Új Szó, 1966. április (19. évfolyam, 90-118. szám)

1966-04-12 / 100. szám, kedd

Hat csapat még nem nyert tavasszal A Slávia két ponttal vezet, de az Inter a tavaszi idény legjobban szereplő csapata 0 Tizennyolc gólt hozott a negyedik forduló • A VSS védelme „eladott" egy pontot • Trnava bizonyított: jobb, mint a Slovan A labdarúgó-liga negyedik tavaszi fordulójában három mérkőzésen győzött a pályaválasztó csapat, négy találkozó pedig döntetlenül végződött. Eb ben a fordulóban 18 gólt rúglak a csapatok, ami tavaszí gólcsiicsnak számít. A góllövésből ezúttal kivette részét a Sparta, a Prešov, a Trenčín, és a Hradec Is, tehát azok, amelyek az első három fordulóban egyetlen gólt sem értek el. A légvárat lanabb eredmény ezúttal a VSS Košice —Spartak Hradec Králové mérkőzésen született — a hazai védelem könnyelműsége miatt. Érdekes, hogy még mindig hal olyan csapat vaa, amely a tavaszi idényben győzelmet nem aratott: Brno, Slovan. Sparta. Prešov, Treciu és Hr Králové. Veretlen séggel dicsekedhet az Inter Bratislava és a négy döntetlent elért Spartak Brno. Az Inler a tavaszi idény táblázatán az első helyen áll 3 győzelemmel és 1 döntetlennel. A bratislavai csapat egyébkén! Ismét közelebb került a két vezető prágai együt­teshez. A Spartával szemben már csak három pont a hátránya. A bajnokság élén továbbra is a Slávia áll, 2 pont előnnyel. A pénteken leját­szott Brno—Lokomotíva Košice (0:0) és a szom batoa lebonyolított Slávia —Sparia (1:11 mérkőző sek után húsvétkor az alábbi öt találkozóra kö­rűit sor: 4:2 (3:0) Inter Ostrava Bratislava, 2000 néző. Játékre setö: Valeš. Góllövők: Medvitf, Molnár, Ondrášik és Levický, il­letve Stanczo és Michallk. Inter rohamokkal kezdődött a mérkőzés, és Mlkšik, a vendég csupat kapusa már az első perc­ben hárította Szlkora távoli lö vesét Az első gól az ostravai vé delein hibájából esett. Szlkora egy elveszettnek tűnő labdával leiutott és beadását Medvlcf a há­lóba fejelte. Amikor a 10. perc bun Molnár 20 méteres bombája MikSIk kapujának felső sarkában kötött kl, már várható volt az Inter biztos győzelme. Az első 45 percbén állandóan az Inter tá­madott, csatárai sok gólhelyzetet dolgoztak kl, míg az ostravalak csak elvétve vezettek rajtaütés szerű ellentámadásokat. Az utolsó negyedórában az Inter csökken tette az trainot, ennek ellenére Ondrášik révén sikerült megsze­reznie harmadik gólját. Szünet után a hazai együttes magabiztosan és könnyelműen kezdett s ez megbosszulta magát. Stanczo mintegy 30 méterről le adott bombája Füle kapus ka­pufájáról pattant le, a játékve zető azonban a partjelző beinté sere gólt ítélt. A következő tá madás során Michalík volt a iná sodik ostravai gól szerzője. Láb ra kapott a vendégcsapat és az átlandóan szemerkélő esőtől ned ves talajon nagy harc bontako­zott ki Az Inter idejében felis­merte, hogy győzelme veszélyben forog és isimét rákapcsolt. Sike­rült ls enyhe mezőnyfölényt kl harcolnia, azonban csatárai so­kat önzösködtek és ezért a mér kőzés hátralévő részében már csak egy gól esett. A 82. percben Levický 25 méteres lövése a meg lepett MikSík mellett besurrant a hálóba. Az Inter teljes mértékben rá­szolgált a győzelemre, játékosai közül Füle, Weiss. Szikora és Molnár nyújtotta a legjobb telje­sítményt. Az ostravai együttesből Vačo­rak. Stanczo. Outiak. Michalík ás Bartalský játéka tetszett. 2:0 (2:0) Trnava Slovan Trnava. 1 000 oéző. |átékveza lő: Kopcio: ( illövők: Kravárik és tfec. Az első hús/ perc a vendégcsa pat fölényét liuzta. A bratislavai játékosok gyors és szellemes tá­madásokat vezettek, de Hrdliéka, Obert és Horvátb lövése rendre a kapufán csattant. A hazaiak­nak a 8. percben vezetett gyors ellentámadását már nagyobb sze­rencse kísérte, mert Adamee esz­ményi beívelését Kravárik bizto­san továbbította a hálóba. A vendégcsapat kezdeti lendüle­te később alábbhagyott, és egyre több munkája akadt a Slovan vé­delmének A 30. percben azon­ban ismét zörgött a bratislavai háló. Kravárik és Kuna kihasznál ta a Slovan védelmének megingá­sát, remek váltások után a labda Svechez került, aki nem hibázott. A második félidő elején Ismét a Slovan rohamozott, azonban a trnaval védelem jól állt a lábán. A - mérkőzés hajrájában csökkent a játék irama, a hazaiak labdatar tásra rendezkedtek be. Nagyobb izgalmat csak a 60. perc hozott, amikor Lukáč lefutotta a védő­ket, de Geryk merész vetődéssel leszedte a lábáról a labdát. A Slovanban Vencel, Horváth, Urban, Hrdlicka és Obert nyújtott jó teljesítményt. A trnaval együt­tesben Geryk kitűnően őrizte ka púját, a hátsó sorokban Zlocha és Jarábek, a támadósorban Svec és Kuna játszott a legjobban. 2:2(1:0) VSS Košice Hr. Králové Košice, 5194 fizető néző. Játék­vezető: )anda. Góllövők: Tóth II. és Kánássy, illetve Zikán (2). A VSS a 72. percben még 2:0-ra vezetett, és szinte állandó fölény­ben játszott. Aligha gondolt va­laki Is pontveszteségére ... Az el­ső gólt Tóth Tibor már a 4. perc­ben elérte, amikor Mravec ideális beadását Jindra üres kapufába fejelte. A második félidő 4. percé­ben ls gólt ért el a VSS. Ekkor is Mravectől Indult el az akció, tisztára játszotta Kánássyl, aki ki­cselezte a védelmet és biztosan lőtt a hálóba. A VSS védelmének fölényes, „magabiztos" játéka azonban a hajrában megbosszulta magát. Moník, a 68. percben nagy gólhelyzetbe kerüli, de elhamar­kodottan fölé lőtt. Nem így Zl­kánt Először a 72. percben Pirsfi ordító hibáját, majd a 81. percben a teljes VSS védelem megtor­panását kihasználta, és 9 peri: alatt kiegyenlített. Közben a VSS csatárai végleg eldönthették vol na a küzdelmet, de a 8(1. percben előbb Desiatnik, majd Tóth Tibor lövése csak a fnlifi kapufán csat tant. Közepes teljesítményt nyújtott ezen a találkozón mindkét csapat. Annál több szabálytalan, kemény belemenést láthatott a közönség — különösen a vendégek részé ről. A VSS csapatából Boros. De siatnlk, és Mravec megsérült. Az utóbbit le kellett vinni a pályáról. A VSS legjobb csapatrésze a Desiatnik —Sumosi ľedezetpár volt. A vendégeknél Pičmao. Sil bernagel és Zlkán nyújtottak át­lagon felüli teljesítményt — tü— AZ I. LIGA ÁLLÁSA 3:0 (2:0) Dukla Praha Teplice Prága. 8000 néző Játékvezető: Fenni Góllövők: Strune, Nedorost és Mráz. Két egymástól eltérő félidő jellemezte a mérkőzést. Az első 45 percben a Dukla, szünet utáu a Teplice uralta a mezőnyt Mindkét félidő kezdetén a prá gaiak léptek fel kezdeményező leg, s bár a vendégcsapat lelke sen védekezett, a Dukla techni kásabh játékosai gyakran talál tak rést a teplicei védelmi fal ban A mély talaj elsősorban a vendégcsapat játékosait gátolta « kibontakozásban. A hazaiak fergeteges rohamai után a 29. percben született az első gól. Mráz beívelését Strune fejjel a hálóba továbbította, llá rom perccel később ismét Strune előtt nyílt góls^erzési alkalom, de lövése a kapufán csattant. A 42 percben kavarodás támadt a teplicei kapu előtt, ós Nedorost lövése utat talált a hálóba. A 72 percben Vacenovský be adásából Mráz volt eredményes, aki ezzel a Dukla színeiben első ligagólját lőtte A katonacsapat megérdemelten győzött, és az eredmény megfe lel a ' játék lefolyásának. A Dukla hátsó alakzataiban Tá borský, Masopust és Cadek kitü nő teljesítményt nyújtott. A csa­társorban a szélsők játéka érde­mel említést. A vendégeknél Kamenik, aki a sérült Sedláčeket helyettesítette, megbízható kapuvédőnek blzo nyúlt A védelemből Maiina gyor saságával és Myslivec körültekln tő játékával hívta fel magára a figyelmet 1:1 (1:0) Prešov Trenčín Prešov, 7000 néző. Játékvezető: Fiala Góllövők: Milko, illetve Masný. A hazai csapatból hiányzott a beteg Bomba. Az első percekben hullámzó játék folyt a pályán, később a hauiak fölénybe kerül­tek és a félidő végéig irányítót ták a küzdelmet. A trenčíntek a játéknak ebben a részébein csak Navrátil gyors elfutásaival vészé Iyeztettek A 30. percben Milko lövését Čemez, a gólvonalról vágta ki, de három perccel ké­sőbb Milko újabb lövése utat ta Iáit a hálóba. A 41. percben a Tatran növelhette volna előnyét, de Potrulák 5 méterről gyengén lőtt és flihošek kiütötte a labdát. Szünet után mintegy 10 percig folytatódott a Tatran fölénye, az 58. percben azonban a vendégek Mtasný révén egyenlítettek, sőt fölényt harcoltak kl és győzelem­re törtek. A 01. percben hatalmas gólhelyzet alakult kl a Tatran kapuja előtt, de Bencz nagyot hibázott. Az utolsó húsz percben már nem volt érdekes a Játék, mindkét csapat láthatólag bele­nyugodott a döntetlenbe. Jók: Holei, Rias, Grenčík, Milko és Kozmán, Illetve ftihošek, Po­korný, Hojsík, Žltúanský, Navrá­til és Masný 1. Slávia 17 10 5 2 29:13 25 2. Sparia 17 9 S 1 34:19 23 3. Inter 17 7 8 4 27:22 20 4. Trnava 17 9 1 7 25:16 19 5. Dukla 17 7 5 5 25:19 19 6. VSS Kotlca 17 7 4 S 21:22 l« 7. Trenčín 17 » 5 6 19:18 17 S. Prešov 17 5 8 • 21:22 18 9. Hr. Králové 17 5 1 • 20:21 16 10 Slovan 17 5 5 7 23:23 15 11. Teplice 17 • 2 9 13:24 U 12. Brno 17 3 7 7 9:21 13 13. Ostrava 17 4 4 • 22:26 12 14 Lok. Košice 17 3 S 9 11:33 U Az élcsapat ň 2] fŰl tek A II. LIGÁBAN A II. labdarúgó-liga mindkét csoportjában győzelmet arattak az élcsapatok Az A-csoportban így továbbra is a Bohemians ve zet 2 pont előnnyel a Dukla „8" és az SONP Kladno előtt, míg a B csoportban a jednota Žilina áll az első helyen, ugyancsak két jiont előnnyel. A CSOPORT VCHZ Pardubice -SONP Kladno 0:2, Baník Most Bohemians 1:2, Kovo Déčín - Dukla Praha B 2:3, Dukla Tachov—Skoda Plzeň 0:2, Dukla Slaný—Spartak Celákovlce 1:1, Spartak Radotin—Viktória Žižkov 2 :4, Dukla Tábor-LIAZ jablonec 4 :2. 1. Bohemians 17 11 3 3 34:18 25 2. Dukl Praha B 17 10 3 4 21:12 23 3. SONP Kladna 17 11 1 S 29:17 23 B CSOPORT jednota Žilina—Spartak Hradiš fan 4:1 (2:0). Žilina, 3000 néző Góllövők: Chlapík (3), Podolák, illetve Marko Zemplín Michalovce—TŽ THoec 1:0 (1:0). Michalovce, 2500 néző Góllövő Hurcik. SI. Trebišov—T| Nové Zámky 1:0 (0:0). Trebišov, 1500 néző. Gól lövő Gaško. Iskra Otrokovice — Partizán Bar dejov 5:0 (2 :0). Otrokovice. 2000 néző. Góllövők: Krár (3), Chmaia (2) Baník Ostrava B—Spartak Po*. Bystrica 1:1 (0:1). Ostrava, 2500 néző. Góllövők: Pivovarský, illetve Cakajda Múlt heti eredmények: Dukla Komárno—T| Gottwaldov 2:0. TI Vítkovice-AC Nitra 1:0. 1. Žilina 17 114 2 34:9 28 2. Vítkovice 17 U 2 4 35:18 24 3. T2 Tŕinec 17 92 8 21:15 20 |Hek szerezte a Slávia—Sparta prtgal ..örükrangadó" első gólját (CTK felvételei CSEHSZLOVÁKIA ÉS MAGYARORSZÁG AZ UEFA IFI TORNAiÁMAK 16 OS MEZŐNYÉBEN Mind a csehszlovák, mind a magyar Ifjúsági válogatott befutott az UEFA ifjúsági tornájának Jugoszláviában megrendezésre kerü­lő 18 os döntőjébe. A csehszlovák ifik, akik egy héttel ezelőtt ida­haza l:0-ás győzelmet arattak, Lengyelország ellen, a plockl visz szavágóu 1:1 arányú döntetlent harcoltak ki. A magyar fiatalak akárcsak otthonukbao, a steyerl visszavágón is agy góllal jobbaak bizonyultak osztrák ellenfelüknél. A csehszlovák-lengyel találko­zó résztvevői rendkívül idegesen játszottak és a mérkőzés véga fe­lé a hazaiak játékába sok feles leges szabálytalanság csúszott. Mindkét félidő első perceiben a lengyel csapat lendült támadás­ba. és Igyekezett a maga Javára fordítani a mérkőzés sorsát, igye­kezetét csak az első félldőheu kisérte szerencse, amikor a 11. percben Wysznewszki révén meg­szerezte a vezetést. A csehszlo­vák együttes a 70. percben Vo­bornlk góljával egyenlített és ez megnyugtatta a fiúkat. A hátra­lévő játékrészben szemre is tet­szetős technikai Játékot nyújtott a csehszlovák csapat. Leszek Rylski a Lengyel Lab­darúgó Szövetség főtitkára: „Már régen nem láttam fiataljainkat Ilyen rosszul játszani. Ez volt az utóbbi évek leggyengébb tizen agya. Jó, hogy kiestünk, mert az­zal a csapattal semmi keresniva lónk sem lett volna Jugoszláviá­ban". Dittrich (a csehszlovák Ifi vá­logatott edzője): „Mindkét talál­kozón jobbnak bizonyultunk. Jól­lehet tovább jutottunk, még sok munka vár ránk a jugoszláviai rajt elölt. Javítanunk kell a hit­só sorok játékán és legalább egv Jó szélsőre lenne szükségünk. Steyerben került sorra az Ausztria —Magyarország visszavá­gó mérkőzés. A hazalak feltétle­nül győzelemre számítottak A vendégcsapat játékosai azonban nem ismertek elveszett labdát és lelkes játékukat teljes siker ko­ronázta A találkozó befejezése előtt sikerült megszerezniük a mérkőzés egyetlen gólját, amely továbbjutásukat még Inkább biz­tosította. A magyar Ifik szemre ls szép játékát, a ragyogó időben lebonyolított mérkőzésen az el­fogulatlan hazai közönség Jóné­hányszor nyíltszíni tapssal jutal­mazta . Az esélyesek győztek a kézilabda-liga első tavaszi fordulójában A hét végén megkezdődött a férfi és a női kézilabda liga la vaszí mérkőzés sorozata. Az első fordulóban nem születtek meg lepetések és egy mérkőzés kivételével minden találkozón a hasal együtte* szerezte meg a győzelmet. A Tatran Prešov átlagos tel­jesítménnyel ís meggyőző győzelmet aralott, a Slávia Trnava as első perctől az utolsóig Jobbnak bizonyalt plzeni ellenfelénél és magas győzelme teljesen megérdemelt A nőknél semleges pályán bonyolították le a szlovákiai raag adót, amelyen a bratislavai Start a vártnál jóval nagyobb gélkű lönbséggel bizonyult jobbnak a „vendéglátó" Slávia Nitránál. Eredmények — férfiak: Spartak Plzeň— Spartak Sezimovo Ústí 21:10, Slávia Trnava —Lokomotíva Plzeň 30:10, Slávia Praha—Gumár ne Zubfí 21:8. Baník Karvinaá — K PS Bruo 22:8, Tatran Prešov— TJ Gottwaldov 25:12. Nők: Bohemians Praha—Inter Bratislava 9:4, Slávia Nitra—Starí Bratislava 3:10, Iskra Hlohovec — Slávia Praha 9:7, Dynamo Plzeň — Zora Olomouc 7:3. A női kézilabda liga 1. Bohemians 2. Dyn. Plzeň 3. Start Brat. 4. Sp. Praha 5. Slávia Praha G. Zora Olomouc 7 Slávia Nitra 8. Tatr. Stresov. 9. Odeva Hlohov 10 Inter Brat. 9 7 11 9 6 12 9 5 3 1 9 5 13 94 14 9405 9 3 15 9 2 2 5 9 2 0 7 9 2 0 7 állása: 76:53 IS 68:54 11 47:34 13 66:43 11 49:51 9 50:49 41:51 48:51 40:69 38:68 SOK CSAPADÉK — KEVES GOL a magyar labdarúgó NB I 5. fordulójában A Bp. Honvéd még nem vesztett és vezet • Varga fejese döntötte el az örökrang­adó sorsát • Mészáros új csapata még nem szerzett gólt i A magyar labdarúgó bajnokság 5. fordulójára rányomta bélye gét a csapadékos Időjárás. Két rangadó is volt műsoron. Az MTK —Ferencváros „örökrangadón* a zöld fehérek csak a 89. perc­ben szerezték meg a győztes gólt. A listavezető Bp. Honvéd és az Újpesti Dózsa nem bírt egymással. A győriek megsínylették a Palotai—Máté fedezetpár hiányát és otthonukban vesztettek egy pontot. A forduló 11 gólja közül öt Dunaújvárosban esett. Végre a Diósgyőr is kihasználta a hazai pálya előnyét. A Salgótarján ínég nem győzött, sót 5 fordulón át még egyetlen egyszer sem tudta bevenni ellenfelei hálóját. Részletes beszámoló: MTK —Ferencváros 0:1 (0:0). A Népstadion első mérkőzésén nagy küzdelmet vívott egymással a kék fehér és a zöld-fehér csapat. A játékot Jobbára Alberték irányí­tották, de az MTK csapata nagy szerűen védekezett. Különösen Lanczkor remekelt, aki néhány biztos gólnak látszó lövés hárítá­sánál tüntette ki magát. Az MTK ellentámadásai is veszélyesek vol tak. Már-már úgy látszott, hogy a hatalmas küzdelem gól nélküli döntetlent hoz, amikor a 89. percben Fenyvesi remekül tálalt a kapu elé és az elbámészkodó MTK védők között nagyszerűen fel­ugró Varga fejéről a kapuját el­hagyott Lanczkor hálójába hullott a labda Jók: Lanczkor, Nagy István, Ta­kács, Illetve Mátrát. Szűcs. Var­ga, Albert és Rákosi. Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd 0:0. Az újabb rangadó remek iramban kezdődött, mindkét oldalon egy­mást váltogatták a nagyszerű ak ciók. A befejezésekkel azonban mindkét ötösfogat egyaránt adós maradt A percek múláséval csök­kent az Iram és a második félidő közepétől már szinte unalmassá vált a játék. Az ÜJpesti csapatbau Szentmi hályi, Káposzta, Solymosi és Gö­röcs, a Honvéd együttesében Sl pos, Tichy és Komora nyújtott átlagon felüli teljesítményt Győr—Pécs 1:1 (1:0). Győrölt a hazai csapat az első félidőben uralta a mezőnyt. Addig a Palo­tai—Mátét helyettesítő fedezetek még bírták erővel. Szünet után a két hazai fedezet visszaesett, a pécslek felhagytak védekező já­tékmodorukkai, sikerült kiegyen­líteniük, s a végén még enyhe fö­lényt is kl tudtak harcolni A gó­lokat, Győrfy, Illetve Daka sze­rezte. Jók: Orbáu, Győrfy és Somogyi, Illetve Rapp, Móricz és Daka. Dl&sgyór— Dorog 2:0 (1:0). Diós­győrött a szépszámú nézősereg végre hazai győzelmet láthatott. A vendéglátó együttes minden ré­szében jobb volt. míg a dorogiak nem nyújtották legjobb teljesít­ményüket. A gólokat Kovács I és Kovács II szerezték A hazai együttes/iél a két gól­szerző a vendégcsapatban Ilka és Monostori játéka emelkedett az átlag fölé. Salgótarján—Csepel 0:0. Hiába volt a hazalak nyomasztó fölé­nye, mert csatársoruk ezt egy esetben sem tudta gólra váltani. A csepeli csapat kitűnően véde­kezett és kapujában Török régen nem látott teljesítményt nyújtott. A hazalaknál Bástl, Ferenc és Kökény, a vendégcsapatból a már említett Török, Molnár, valamint Kalmár nyújtott említésre méltót Dunaújváros—Ozd 3:2 (2:0). A hazai csapat fokozatosan „húzott el" és úgy látszott, hogy hatal­mas arányú győzelmet arat. Ek­kor azonban a vendégek rákap­csoltak s a végén szorossá tud­ták tenni a küzdelmet. A gólo^ kat Mártha (2) és Csigler. illet­ve Szandrei és Borbás lőtte Jók: Ligeti, Mártha. Nagy F. lll«tve Lutz és Szendrei. AZ NB I. ÁLLÁSA: 1. Bp. Honvéd S 4 1 8:3 9 2 Ferencváros 5 4 1 11:3 8 3. Bp. Vasas 5 3 2 9:5 8 4 Tatabánya 5 3 — 2 7:3 6 5. Ú. Dózsa 5 2 2 1 11:5 B 6. Győri ETO 5 2 2 1 6:4 8 7 Pécs 5 1 3 1 5:4 S 8 Dunaújváros 5 2 1 2 5:7 5 9. MTK 5 2 1 2 4:8 5 10. Csepel S í 1 3 3:5 3 11. Dorog 5 1 1 3 5:8 3 12. Diósgyőr 5 1 — 4 3:9 2 13 Űzd 5 1 — 4 3:13 2 14. Salgótarján S — 2 I 0:5 2 m IV.