Új Szó, 1965. április (18. évfolyam, 90-118.szám)

1965-04-12 / 101. szám, hétfő

Nagy harc várható a második helyért A Slovan 4:0-ra győzött Prágában, a Baník Ostrava 1:0-ra Teplicén • A kieső-jelöltek közül csak otrokoviceiek mentettek meg egypontot • Mindössze 15 gólt rúgtak a tavaszi idény ötödik fordulójában a csapatok A tavaszi idény ötödik fordulójában csak négy pályavá­lasztó csapat győzött, mivel Utrokovicén a VS Košice ért el döntetlent, Teplicén a Baník Ostrava, Prágában pedig a Slovan Bratislava aratott győzelmet. A bét mérkőzésen ismét kevés gól esett, mindössze tizenöt. A góllövésből ezúttal 7 csapat nem vette ki a részét. A Sparta Praha kilenc pont előnye megmaradt, mivel nemcsak a bajnokjelölt győzött, hanem a Tatran Prešov is. A második helyért azonban igen nagy lesz a küzdelem, mivel a jelenlegi másodikot a hetedik helyen álló Slovan Bratislavától csak 2 pont különbség választja el. A kiesési zóna tagjai közül ezúttal csak az utolsó helyen álló otro­koviceieknek sikerült pontot szerezniük, ami azonban raj­tuk már aligha segít. Az SONP Kladno, a Spartak Trnava és a Bohemians változatlanul kieső-jelöltnek tekintendő. A szombaton lezajlott Sparta Praha—Spartak Brno (3:0) és Jednota Trenčín—Dukla Praha (2:0) mérkőzések után va­sárnap az alábbi öt találkozóra került sor: 2:0 (2:0) Slovnaft Bratislava SONP Kladno Bratislava, 4000 néző. Játékvezető: Bouz. Gólok: 22. p. és 29. p. Gáborík. Az első húsz percben említésre mél­tó esemény nem történt a pályán. A já­ték színvonala alig emelkedett az átlag főié, és mivel a csatárok sem igyekez­tek, a kapusoknak vajmi kevés dolguk akadt. A 22. percben, amikor Levickýt, a ha­zaiak jobbszélsőjét a pálya szélén ápol­ták, és a Slovnaft csak 9 emberrel ját­szott, akkor született meg a mérkőzés első gólja. Medvid a bal oldalon szök­tette Dolinskyt, aki faképnél hagyta védőjét, ideális beadást küldött közép­re és Gáborík egyből remek gólt lőtt a kíadnóiak hálójába. Az iram továbbra ts csupán közepes maradt, ennek ellenére a vendégek kapuja előtt néhány veszélyes helyze­tet dolgoztak ki a Slovnaft csatárai. A 29. percben kapu előtti kavarodás után Medvid szépen ívelt a kapu elé és Gá­borík fejjel szerezte meg a hazaiak má­sodik gólját. Közben Levlckyt Kacsányi váltotta fel. A Slovnaft továbra ts tartotta mezőny­fölényét és a 33. percben ismét egy veszélyes támadást vezetett a kladnól kapu ellen, de Dolinsky elhamarko­dottan két méterre az üres kapu mel­lé lőtte a labdát. Szünet után már a második percben majdnem gólt kapott a hazai együttes. Weiss hazaadott, a meglepett Füle ki­ejtette a labdát, de a kíadnóiak Jobb­összekötőjének lövése elsuhant a kapu előtt. Később Medvid mintegy 25 mé­terről hatalmas kapufát lőtt. öt perccel a mérkőzés vége előtt Fülét Javorek váltotta fel. A mérkőzés végéig az eredmény nem változott. A Slovnaft győzelme teljesen megérdemelt és nagyobb arányú is le­hetett volna, ha a csatárok helyzeteiket jobban kihasználják. A hazai együttesben Weiss, Gáborík, Bubernik és Medvid Játéka érdemel di­cséretet. Különösen Gáborík formaja­vulása örvendetes. A vendégeknél Blín, Rys, Bártha, Nešvera és Bártík teljesít­ménye volt említésre méltó. A kladnói együttes Játéka ezúttal is Igazolta, hogy a csapat „megérett" arra, hogy távoz­zon az I. ligából, (k) Bohemians ČKD SI. Bratislava Prága, 18 D00 néző. Játékvezető Tyl. Góllövők: Cvetler, Urban, JokI, Ada­mec. A Slovan Schrojf —! Urban, Poplu­hár, Filo — Vengloš, Horváth — Hrd­lička, JokI, Adamec, Cvetler összeállí­tásban vívta ki nem várt nagy győzel­mét a Bohemians ellen. A vršovicei csapat — algériai portyája miatt m fáradtan állt kl erre a találkozóra, összjátéka és csatárainak teljesítmé­nye meglehetősen siralmasnak bizo­nyult. Ha a Bohemians így folytatja, könnyen a kiesés sorsára juthat. A Slovan Bár a mérkőzés elején nagy fölénybe került, és főleg két szélsője révén gyors és ötletes táma­dásokat vezetett. A 6. percben Cvetler, a 26. percben szabadrúgásból Urban, a 29. percben JokI ért el gólt, majd szü­net után Adamec állította be a vég­eredményt. A győztes csapatban Horváth, Pop­luhár és a két szélső tűnt ki. Az utol­só húsz percben a Slovan lefékezett és ekkor Schrojfnak ls akadt mun­kája, feladatát azonban jól végezte. (Z. P.) Tatran Prešov Spartak Trnava 2:1 (1:1) 0:4 (0:3) Prešov, 5500 néző. Játékvezető: Kop­cio. Gólszerzők: Obert, Kormán, il­letve Majerník.. A tartalékos Tatran — Gavroň, Zsar­nay, Pavlovič nélkül — bár nem nyúj­tott egyenletes teljesítményt, különö­sen a második félidőben feljavult Já­téka alapján megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot. Győzelme nagyobb arányú ls lehetett volna, de csatárai sok helyzetet elhamarkodtak. Bomba, Kormán, csatársorban pedig Štefan volt a hazai együttes legjobb­ja. A Spartak Trnava az első félidő­ben egyenrangú ellenfele volt a ha­zai csapatnak, ekkor néhány gyors támadást is vezettek a csatárai. Első­sorban a Benko — Kravárik fedezet­pár játszott Jőí. A csapat legjobbjai­nak Stacho és Jarábek bizonyultak. A második félidőre már nem futotta a Spartak erejéből, ekkor a védelem is. több hibát védett. Az első félidő 19. percében Obert bomba szabadrúgása a tizenhatos sar­káról védhetetlenül vágódőtt a kapu jobb felső sarkába. A 22. percben haj­szálra megismétlődött ez a jelenet, ek­kor hatalmas lövéssel Majerník ért el szabadrúgásból gólt. A 37. percben Pet­ruliak előtt nyílt kecsegtető gólhely­zet, de Jarábek a gólvonalról mentett. Három perccel később Obert kapás­lövése szállt a kapu fölé. A második félidőben állandósult a Tatran nyomása. Stacho kapujára zá­poroztak a lövések. A 46. percben Pet­roš bombáját védte Stacho, az 57. perc­ben Štefan lesgőlt ért el. De egy perc­cel később eldőlt a két bajnoki pont sorsa, amikor Kormán lábáról a háló­ba perdült a labda. A 67. pércben Obert kapufát lőtt, a 76. és a 77. perc­ben Obert és Stefan lövését hárítot­ta Stacho. Végül a 80. percben gól­szerzési alkalom nyílt a Trnava előtt, de Hašôik kapáslövése a kapus zsák­mányává vált. (tü) 0:0 Iskra Otrokovice VSS Košice Otrokovice, 2500 néző. Játékvezető Gal­ba. A két együttesnek a legnagyobb gól­szerzési alkalom a Játék utolsó percei­ben kínálkozott. A 85. percben Haj­dúk került gólhelyzetbe, azonban Svajlen hárított. A mérkőzés vége Két pontra nőtt a Lokomotíva Košice előnye A II. labdarúgó-liga mindhárom csoportjában otthon játszott az élcsapat, s mi­vel győzelmet aratott, megőrizte vezető helyét. A Lokomotíva Košice előnye 2 pontra nőtt, mert a szlovákiai csoport második rangadóján, a Nitra—Žilina találkozón megosztoztak a csapatok a pontokon. Lokomotíva Košice—Zemplín Micha­lovce 4:1 (2:0). Košice, 6000 néző. Ve­zette: Macko. Góllövők: Snír (2), Scherer és Dubiel, illetve Holý. A bajnokjelölt csapat biztosan fektette két vállra ellenfelét. Slovan Nitra—Jednota Žilina 1:1 (1:1). Nitra, 5000 néző. Vezette Ham­bálek. A II. liga szlovákiai csoportja második rangadójának is Nitra volt a színhelye, s ez a találkozó is l:l-re végződött, akárcsak a Slovan Nitra—. Lokomotíva Košice találkozó. A hazai­ak Hagara, a vendégek pedig Pallvec révén érték el góljukat. Dukla Komárno—TJ Nové Zámky 2:0 (0:0). Komárom, 2700 néző. Vezette: Fabšo. A dél-szlovákiai rangadón a komáromiak Danyo és Mojžiš révén a második félidőben harcolták ki a győzelmet. Iskra Púchov—Partizán Bardejov 0:0. Púchov, 1000 néző. Vezette: Skvarll> : A bardejoviak megerősített védelme ki­tűnően működött. Lok. Sp. Nová Ves—Strojárne Mar­tin 4:1 13:1). Sp. Nová Ves, 1500 néző. Vezette: Rehák. Cóllövők: Pribllinec (2), Murčo és Sevőík, Illetve Mády. A vártnál biztosabban győzött a hazai csapat. Slavoj Trebišov—Kablo Topoľčany 2:1 (1:0). Trebišov, 1500 néző. Vezet­te: Sokol. A hazai csapat Wagner és Mantiő góljával nyerte meg a mérkő­zést. A vendégek gólját Farkas sze­ZPS Kys. Nové Mesto— Spartak Pov. Bystrica 3:1 (2:1). Kys. Nové Mesto, 1500 néző. Vezette: Vrábel. Góllövők: Slezák, Haspra, Igaz, illetve Kivoö. A-CSOPORT: Slávia Praha—Kovo Dščin 2:1, Spar­tak Plzeň—Liaz Jablonec 1:0, Viktória Žižkov—Sp. Čelôkovice 1:1, Baník Most —Dukla Tábor 3:0, Lok. Č. Budéjovice —Motorlet 0:2, Dukla Tacbov—Dyn. Ö. Budéjovice 0:0, Spartak Radotín—DKG Hrdlovka 1:0. A Spartak Plzeň vezet 2 pont előnnyel. B-CSOPORT: TJ Vítkovice— Tepna Náchod 7:0, Dukla Praha B—Baník Ostrava B 3:0, Dynamo K. Hora—TJ Gottwaldov 1:1, KS Brno—Sp. Uh. Hradlšte 1:0, VCHZ Pardubice—TZ Tŕinec 1:1, ZKL Brno— MZ Olomouc 1:0, Dukla Slaný—Sp. Hr. Králové 0:1. Vezet a Dukla B-csapata A C-CSOPORT ÄLLÄSA: 1. Košice 17 12 2 3 39:18 26 2. Žilina 17 9 6 2 30:11 24 3. Nitra 17 9 S 3 40:21 23 4. Bardejov 17 8 4 5 24:18 20 5. Trebišov 17 7 4 e 24:25 18 6. Nové Zámky 17 8 1 B 33:26 17 7. Pov. Bystrica 17 7 3 7 24:17 17 8. Kys. N. Mesto 17 4 7 B 25:23 15 9. Komárno 17 5 S 7 21:24 15 10. Topofčany 17 5 5 7 18:27 15 U. Michalovce 17 8 3 8 20:35 15 12. Spiš. N. Ves 17 6 1 10 17:37 13 13. Martin 17 3 5 9 24:38 11 14. Púchov 17 3 3 11 19:38 9 előtt két perccel a kassai Strausz el­dönthette volna a mérkőzés sorsát, azonban ő sem talált a kapuba. A gyenge színvonalú mérkőzésen szeren­csés ponthoz jutott a vendégcsapat. A hazai csapat nyugodtan kezdett, mert nem volt veszteni valója. Az el­ső félidőben a labda jobbára a ven­dégek térfelén pattogott. Az első iz­galmat a 35. perc hozta, amikor az Iskra két játékosa a kapu torkából nem volt képes bevenni Svajlen kapu­Ját. A második félidőben növekedett a hazai csapat nyomása, csatárai azon­ban nem tudták gólokra váltani fölé­nyüket. Az Otrokovice Játékosai közül Ceve­la, Tomešek, és Winkler, valamint Chaloupka, nyújtotta a legjobb telje­sítményt. A vendégcsapat kapusa Svajlen Jő védésekkel hívta fel magára a figyel­met. A mezőnyjátékosok közül Jutka, Somosi, Kánássy, és Mfiller érdemel említést. Slovan Teplice Baník Ostrava 1:0 (0:0) Teplice, 14 000 néző. Játékvezető Ka­pusta. Gólszerző: Valošek. A mérkőzés sorsa a 60. percben dőlt el, amikor Mysllvec durva hibát vétett, a labda Valošekhez került, aki reme­kül elfutott, és megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját. A találkozó egyenlő erők küzdelmét hozta. A két csapat Játékosai számos gólhelyzetet dolgoztak ki, de a dön­tő pillanatokban rendre kihagyták őket. A második félidő a hazai csapat fer­geteges rohamaival Indult, míg a ven­dégek gyors ellentámadásokkal Igye­keztek veszélybe hozni a tepllcei ka­put. Felgyorsult a Játék irama, és szá­mos gólszerzési lehetőséggel kecseg­tető alkalom kínálkozott. Az 57. perc­ben egy szögletrúgás után Hoffmann hajszállal kapu fölé lejeit. A vendég­csapat gólja után a hazalak minden idegszálukkal egyenlítésre törekedtek, fölénybe kerültek, de az ostravaiak az utolsó 15 percben védekező játékra rendezkedtek be, nyolc játékossal vé­dekeztek és sikerült gól nélkül meg­úszni a hazaiak heves rohamalt. Az ostravai csapatban a védelem kö­zül ls elsősorban Gerik kapus Jeles­kedett. A csatárok közül Večerek gyor­sasága Jól érvényesült. A hazaiaknál Sedláček megbízható­an védett, a védelem legjobbja — egyetlen hlbá|ától eltekintve, Mysliveo volt, akit jól egészített ki Ctibor. A csa­társorban csak Grund nyújtott elfo­gadható teljesítményt. AZ I. LIGA ÁLLÁSA: 18 13 S 0 43:13 31 18 10 2 8 24:16 22 18 8 8 4 19:14 22 18 10 1 7 36:23 21 18 9 2 7 36:22 20 18 7 6 S 24:14 20 18 5 10 3 27:19 20 18 B 8 fi 26:27 17 18 4 8 6 13:22 16 18 7 1 10 19:40 15 18 4 5 9 20:28 13 18 4 5 9 17:28 13 18 4 4 10 22:30 12 18 2 5 11 14:44 9 Sparta Praha Tatran Prešov Slovnaft Jedn. Trenčín Baník Ostrava Dukla Praha . Sn Bratislava VSS Košice Spartak Brno 10. Slovan Teplice 11. Bohemians 12. Sp Trnava 13. SONP Kladno 14. Otrokovice Az Orbis megvédte bajnoki címét Sumperken befejeződött a női kosár­labda-liga első négy csapatának küz­delme a bajnoki címért. Bár az Orbis Praha győzelmét már szombaton bizto­sította, meglepetést keltett az új baj­nok 57:88 (31:25) arányú veresége a Lo­komotíva Bratislavától. A találkozó ki­egyenlített küzdelmet hozott és a má­sodik félidő 10. percében az Orbis még 45:43-ra vezetett. A mérkőzés utolsó 10 percében azonban a bajnokcsapat nem tudta hárítani a bratlslavalak rohamos támadásait. A győztes csapat legjobbja Tyrolová volt, aki 24 pontot szerzett. A nap másik mérkőzésén a KPS Brno 83:57 (31:27) arányban gyfizött a Spar­tak Praha ellen. A mérkőzés ugyancsak kiegyenlített volt, de végül a brnóiak jobb lövőkészsége döntötte el a küzdel­met. A szombati eredmények: Orbis—Sp. Královopolská 76:70 (38:33), Lok. Bra­tislava—Sparta 70:54 (37:23). A női liga élcsoportjának végeredmé­nye: 1. Orbis Praha 52 pont, 2. KPS Brno 50 pont, 3. Lokomoeíva Bratislava 49pont, 4. Sparta Praha 47 pont. A férfi kosárlabdázók versenyén a VŠ Praha ismét közelebb került a baj­noki címhez: az első négy csapat kro­méflžl versenyén meghosszabbítás után 84:75 (72:72, 23:36) arányban győzött a ZJS Brno ellen. További eredmények: Svit—Orbis 75:57 (38:18), VS Praha— Orbis Praha 86:78 (45:40), ZJS Brno— Iskra Svit 73:72 (31:34). Megérdemelt győzelmet aratott a Slovnaft a Kladnó ellen. Felvételünkön Gáborík a hazaiak első gólját rúgja. .(Alexy felvétele) A Bp. Honvéd került az élre Az Újpesti Dózsa, a Győri Vasas ETO, a Ferencváros és az MTK vereséget szenvedett az ötödik fordulóban Nagy meglepetések -történtek a Magyar Nemzeti Bajnokság tavaszi ötödik fordulójában. Az Djpesti Dózsa elszenvedte első vereségét, és kikapott a Győri Vasas, a Ferencváros és az MTK is. A bajnokság élére a Bp Honvéd keriilt, amely eddig csak az MTK ellen vesztett pontot. A Ferencváros és az MTK vereségét részben a fáradtság, a győriekét pedig tartalékos voltuk magyarázza. Vasas—MTK 2:0 (0:0). Góllövők: Mé­szöly és Ihász (tizenegyesből). A Nép­stadion első mérkőzését 60 000 főnyi közönség előtt bonyolították le. A Va­sas kezdettől fogva igen erőteljesen rohamozott, lényegesen nyugodtabban Játszott, mint ellenfele. Az MTK lelke­sen, szívósan küzdött, de játékosai Ide­gesek, fáradtak voltak. A győztes együttes játszott jobb felfogásban, ne­ki volt több helyzete, megérdemelten nyert. Jók: Ihász, Mészöly, Matesz, Farkas, Puskás, illetve Lanczkor, Ké­széi és Vasas. Bp. Honvéd—Ferencváros 3:0 (1:0). Góllövők: Tichy (2) és Tuschínger. A Népstadion második mérkőzésére 75 ezer néző gyűlt össze. Hideg, hűvös volt az idő, s éppen ezért keltett fel­tűnést a rég nem látott hatalmas kö­zönség. Izgalmas, érdekes találkozót, nagyiramú Játékot hozott a rangadó. A két pont sorsát a fedezetpárok köz­ti különbség döntötte el a piros-fehér csapat Javára. A Honvéd támadásai sokkal határozottabbak voltak. A Fe­rencváros együttese fáradt benyomást keltett. Játékosai lassan rajtoltak, ne­hézkeseknek bizonyultak. Albertet és Vargát a Honvéd védői szinte teljesen kikapcsolták a játékból. Jók: Takács, Marosi, Sipos, Nógrádi (a mezőny leg­jobbja), Tuschínger és Tichy, illetve Mátrai, Novák és Juhász. Szeged—fijpesti Dózsa 2:1 (0:0). Gól­lövők: Kalocsai és Szekeres, illetve Be­ne. Csapkodó, sok szabálytalansággal tarkított első félidő után változatos 45 perc következett, a Játék színvo­nala azonban ekkor sem sokat javult. Az újpestiek támadtak többet, ennek ellenére a szegedlek érték el az első két gőlt. Gyors ellentámadásaik veszé­lyesek voltak, a védekezésben pedig ügyesen oldották meg feladatukat. A mezőny legjobbjának az „öreg" Gi­llcz bizonyult. Rajta kívül Tóth, Ara­tó, Kürtösi dr., Szekeres és Nemes játszott Jól. A szegediek első gólját Kalocsa] Géza dr. sokszoros válogatott Játékos fia szerezte. Az újpestieknél Sóvári, Nosko és Várhidl játszott Jól. Özdi VTK—Győri Vasas ETO 3:1 (1:0). Góllövők: Szendrei (3), Illetve Takács. A nagyon tartalékos győri csapat (5 állandó Játékos hiányzott) többet tá­madott, ennek ellenére a frissebben mozgó ózdiak megérdemelten szerezték meg a győzelmet. A játék végig ér­dekes, Izgalmas volt. Jók: Balogh, Ko­vács, Frenko, Halápi és Szendrei, Il­letve Palotai, Korsós és Keglovich. Tatabánya—Pécsi Dózsa 1:0 (0:0). Góllövő: Szuroml. Jó iramú, érdekes mérkőzés. A pécslek nem álltak be vé­dekezni, s ezért gyors, Időnként igen jó játék folyt a pályán. A tatabányaiak jól akasztották meg a győrleket a ti­zenhatos vonalnál, az ő csatáraik vi­szont be tudtak törni az ellenfél védői közé. Jók: Gelel, Hetényí, Töröcslk, Lackó, Szekeres, Szuroml, illetve Rapp, Vajda, Csicsman és Hernádi. Komló—Salgótarján 0:2 (0:1). Góllö­vők: Horváth és Kocsis. Meglepően ke­vés ellenállást tanúsított a komlói csa­pat, ezzel szemben a másik bányász­egvüttes óriási odaadással küzdött. Jók: Cserháti, Szojka., Toldi, Kökény, Kocsis, Illetve Józsa, Garai és Pataki II. LABDARUGÓ NB I. ÁLLÁSA: 1. Honvéd 2. Ojpest 3. Vasas 4. Tatabánya 5. Ferencváros 0. Pécsi Dózsa 7. Salgótarján 8. Györ 9. MTK 10. Csepel 11. Szeged 12. Űzd 13. Dorog 14. Komló 13:3 13:6 10:3 6:4 7:6 5:4 7:6 5:6 6:6 7:10 4 6:10 4 5:10 3 3:10 3 2:11 0 • A brüsszeli nemzetközi úszóverse­nyen Richard Girdler (Egyesült Ál­lamok) 25 m-es medencében 52.3 mp alatt úszta a 100 métert. Az 50 m-es medencében a francia Gottvales és az amerikai Clark tartják a világcsúcsot 52,9 mp-el. 0 A brazil asztali Tenisz Szövetség visszavonta csapatának nevezését a ljubljanai asztali tenisz világbajnok­ságra. • A lisszaboni nemzetközi röplabda torna, nagy meglepetésre a belga csa­pat győzelmével végződött, mely a döntő találkozón 2:0 (11,7) arányban győzött Franciaország ellen. 0 A marokkói Rabatban rendezett kézilabda kupa-versenyen Spanyolor­szág 22:10 arányban győzött Portugá­lia; Franciaország 30:8 arányban Ma­rokkó csapata ellen. A SPORTFOGADÁS HÍREI 123456789 10 U U 12x2111x2* x 1 3, 10, 32, 45, 46. 48 Prémiumszám: 20 Földi világcsúcsot javított Az olimpiai bajnok Zdražila vereséget szenvedett Szombaton és vasárnap rendezték meg Budapesten a súlyemelő Duna Kupa 5. fordulóját. Előszűr 1961-ben Münchenben mérkőztek meg a Duna-menti országok legjobb súlyemelői csapatverseny keretében. A német város után Szófiában, Buka­restben és Ljubljanában rendezték meg a további összecsapásokat. Két további forduló múltán — az egyikre Ausztriában, a másikra Csehszlovákiában került sor — 1967-ben nyújtják át a Duna Kupa serleget az összesített pontverseny győztesének. A budapesti Duna Kupa verseny első napjának nagy eseménye a magyar Föl­di világcsúcsa volt, aki a pehelysúly­ban 128 kg-os nyomással egy kilogram­mal megjavította saját világcsúcsát. A második nap szenzációja az olimpiai bajnok Hans Zdražila ve­resége. A középsú­lyú versenyek so­rán a magyar Huszka nyomásban 145 kg-os ered­ményt ért el, míg Zdražila erejéből csupán 122,5 kg-ra fu­totta. Noha a csehszlovák olimpiai baj­nok szakításban és lökésben javított, Huszka előnyét már nem tudta behozni. Eredmények: Légsúly: 1. Nagy (Ma­gyarország) 307,5 kg, 2. Canev (Bulgá­ria) 300 kg, 3. Kužilek (Csehszlovákia) 297,5 kg. Pehelysúly: 1. Földi (Magyarország) 357,5 kg, 2, Petkov (Bulgária) 335 kg. 3. Legel (Ausztria) 315 kg, 4. Eret (Csehszlovákia) 300 kg. Könnyűsúly: 1. Otáhal (Csehszlová­kia) 390 kg, 2. Bagócs (Magyarország) 370 kg, 3. Wagner (Ausztria) 367,5 kg. Középsúly: 1. Huszka (Magyarország 430 kg, 2. Zdražila (Csehszlovákia) 420 kg, 3. Kenderliev (Bulgária) 385 kg. Félnehézsúly: 1. Tóth (Magyaror­szági 437,5 kg, 2. Petrák (Csehszlová­kia) 400 kg, 3. Sztaniszlavcov (Bulgá­ria) 395 kg. Nehézsúly: 1. Ecser (Magyarország) 482,5 kg, 2. Veszelinov (Bulgária) 475 kg, 3. Haun (Nyugat-Németország) 445 kg. A Duna Kupa 5. fordulójának vég­eredménye: 1. Magyarország, 41 pont, 2. Bulgária, 38 pont, 3. Csehszlovákia, 36 pont, 4. Ausztria, 28 pont, 5. NSZK, 25 pont, 6. Jugoszlávia, 9 pont. Az összesített pontversenyben 1. Ma­gyarország 218 ponttal, 2. Csehszlová­kia 172 ponttal, 3. Bulgária 153 ponttal, 4. Ausztria 107 ponttal. ,,0) Szó*, kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központt Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős: Dénas Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava Gorkého a 10 sz Telefon: 522-39, 512-23, 335-68, — főszerkesztő: 532-20, titkárság: 550-18, sportrovat: 505-29, gazdasági ügyek: 506-39. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon 503-89. Előfizetési díj havonta 8 — Kős Tar^ jaszti a Posta Híriapszolgálat. Előfizetéseket elfogad minden postahivatal te postai kézbesítő. Külföldi megrendiléeaki fN8 >-« Cstrsdni txpedicU tlač®, Bratislava, Gottwaldovo nám. 48/vil.