Új Szó, 1964. július (17. évfolyam, 181-211.szám)

1964-07-06 / 186. szám, hétfő

Több kiváló eredmény a Znamenszki; - emlékversenyen Scselkanova 670 cm-re javította a nöi távolugrás világcsúcsát * Danék tartja jó formáját * A csehszlovák női 4x100 méteres váltó új országos csúcsot futott A moszkvai Lenin Stadionban immár hetedszer megrendezett Znamenszkij­emlékversenyen nemcsak a szovjet, hanem a külföldi atléták is kitűnő formában versenyeztek és remek eredményeket értek el. A 18 csehszlovák atléta a várakozásnak megfelelően szerepelt. Az első napon Danék az első helyen, a csehszlovák női 4X100 m-es váltó a másudik helyen, Lehotcká pe­dig a harmadik helyen végzett. A versenyeket általában szovjet fö­lény jellemezte. Az eredmények azt bizonyítják, hogy a szovjet atléták for­mája már most is kitűnő, s mivel ál­landóan felfelé ível, az olimpián az el­sőségért folyó küzdelemben feltétlenül számolni kell velük. A férfi 100 m-es síkfutás érdekessége a kubai vágtázó Figuerola győzelme volt. 5000 méteren a szovjet Orentasz győzelme feltétlenül meglepetésnek számít, hiszen ő eddig n 3000 méteres akadályversenyeken je­leskedett. Scselkanova 670 cm-es új világcsúcsa egyenesen fantasztikus. Kívüle Tamara Press remekelt, aki 17,82 m-es dobással nyerte a súlylökést. A férfiaknál még több jó eredmény is születhetett volna, de a távolugrás­ban hiányzott Ter-Ovaneszjan, a ma­gasugrásban pedig a világcsúcstartó Valerij Brumel. Ennek ellenére mindkét számban aránylag jó eredmények szü­lettek. Az első nap eredményei — férfiak: 1DU m: 1. Figuerola (kubai) 10,2, 2. Zugov (szovjet) 10,4, 3. Polttyiko (szovjet) 10,5. Távol: 1. Barkovszklj (szovjet) 787, 2. Lefevre (francia) 777, 3. Diaz (ku­bai) 754. 110 ni gát: 1. Mihajlov (szovjet) 13,9, 2. Kontarlov (szovjet) 14,0, 3. Cor­nacchia (olasz) 14,1. SüllO m: 1. Orentasz (szovjet) 13:45,0, 2. Wlggs (angol) 13:45,6, 3. Barabás (romín) 13:49,8 — román csúcs, 6. Tomáš (csehszlovák) 13:52,2 — cseh­szlovák csúcsbeállítás. 20 kilométeres gyaloglás: 1. Agapov (szovjet) 1:30:09. 2. Golobnyicslj (szov­jet) 1:30:17, 3. Szolodov (szovjet) 1:30:35. Csak Bueno törte meg az ausztrál teniszezők fölényét Wimbledonban befejezték a nemhiva­talos tenisz-világbajnokság küzdelmeit. A vérseny győztesei: Férfi egyes: Emerson (Ausztrália), női egyes: Bueno (Brazília), férfi pá­ros: Hewitt-Stolle (Ausztrália), női pá­ros: Smith-Turner (Ausztrália), vegyes páros Stolle-Turner (Ausztrália). A wimbledoni versenyen tehát az ausztrálok domináltak. Egyedül a női egyest nem nyerték meg, pedig ebben is nekik adták a fő esélyt. Maria Bue­no, aki 1959-ben és 1960-ban már meg­nyerte a wlbledoni versenyt, ezúttal is­mét győzelmet aratott. Mint ismeretes, Bueno súlyos beteg volt (fertőző sárga­ság), s utána elég nehezen lendült for­mába. A döntőben drámai küzdelem után győzött az ausztrál Smith ellen 6:4, 7:9, 6:3 arányban. A yimbledoni versenyek legeredmén­nyesebb játékosa az ausztrál Stoile volt, aki három döntőben szerepelt. Győzött Hewitt illetve Turner oldalán a férfi- és vegyespárosban és második lett a férfi egyesben. A női egyes vigaszdíját Vera Suková csehszlovák bajnoknő nyerte, aki a döntőben az amerikai Bricka ellen 0:6, 6:3, 6:3 arányban győzött. 17 amerikai atléta már biztosította olimpiai kiküldetését New Yorkban két napon át küzdöt­tek az amerikai férfi atléták legjobbjai az olimpiai kiküldetésért. A versenyek első helyezettjei ugyanis már biztos tag­jai az amerikai olimpiai csapatnak. A két napos küzdelem során világ­csúcs ugyan nem született, de heten jobb időt értek el az olimpiai csúcsok­nál. Eredmények: Súly: Long 19,74, Mat­son 19,13, O'Brien 19,05. Kalapács: Con­noliy 68,68, Hall 63,63, Bürke 63,55. Ge­rely: Stevenson 73,97, Sikorski 73,77, Sbordone 73,70. Távol: Boston 837, Horn 822, Nille 809, Mays 802, Hokins 798. Magas: Thomas 216, Kanbo 213, Burrvell 210, 800 in: Sieber 1:47,2, Groth 1:47,2, Sugien 1:47,3, 3000 méter akadály: Fischback 8:40,4, Young 8:45. 8. 400 in: Cassell 45,9, Williams' 46,0, Lewis 46,1. 1500 m: Burleson 3:45,4, O'Hara 3:45,6, Grelle 3:46,1, 200 m: Carr 20,7, Stebbins 20.8, Drayton 21,0. Diszkosz: Oerter 61,54, Weill 58,83, Silvester 57,24, 110 m gát: Jones 13,4, Lindgren 13,7, Davenport 13.9. Rúd: Pennel 503, Tork 493, Pemel­ton 493. A SPORTFOGADÁS HÍREI A Sazka 26. hetének nyereményelosz­tása: I. díj: 2 nyertes, á 27 400 korona, II. díj: 32 nyertes, á 1710 korona, III. díj: 85 nyertes, á 800 korona, IV. díj: 344 nyertes, á 280 korona. A SAZKA 25. és 26. hetében a tárgy­nyereményeknél a következő szelvények nyerték az első három nyereményt: tele­víziós készülék 0 890 674, villany jég­szekrény S 464 Q02, rádió U 365 589, stb. A ŠPORTKA E HETI EREDMÉNYEI 7, 9, 20, 21, 30, 44. Pérlumszám 29. Diszkosz: 1. Danék (csehszlovák J 59,36, 2 Begier (lengyel) 56,74, 3. Kompanyejee (szovjet) 54,99, 4. Zernba (csehszlovák) 54,90. Magas: 1. Savlakadze 210, 2. Hmirsz­(cij 210, 3. Bolsov 205 (valamennyi szoV­jet). Nők — 100 m: 1. Cobian (kubai) 11,6, 2. Popova (szovjet) 11,8, 3. Lehocká (csehszlovák) 11,8. Gerely: 1. Gorcsakova 54,74, 2. Popo­va 54,63, 3. Ozolina 54,52 (valamennyi szovjet). Súly: 1. Tamara Press 17.82, 2. Irina Press 18,97, 3. Zlbina 16,73 (valameny­nyi szovjet). 4Q0 m: A Marocskina 55,0, 2. Szere­pegina 55,2, 3. Erikova 55,4 (valameny­nyi szovjet). Távol: Scselkanova (szovjet 670 — világcsúcs, 2. Víscopolanu (román) 622 — romá csúcs, 3. Taliíeva (szovjet) 614. 4X100 m váltó: 1. Szovjetunió (Krep­kina, Lace, Szamotészova, Popova) 45,3, (az Idei legjobb teljesítmény a világon), 2. Csehszlovákia 46,1. Ismét Garcia az élen Rendkívül nehéz, hegyes-völgyes tere­pen bonyolították le a Tour de fAvenlr nemzetközi kerékpárverseny negyedik útszakaszát, 158 kilométeres távon. A ver­senyt a lengyel Gawliczek nyerte 4 óra 52:33 p eredménnyel sz olasz Massi előtt. Kitűnően szerepelt a csehszlovák Laczo, aki a 10. helyet szerezte meg. A csehszlovák versenyzők közül Háva a 18., Kvapli a 20., Schejbal a 46., Doležel az. 54.. Lešet.ický az 57. helyen végzett. Az összetett versenyben ismét a spa­nyol Garcia került az élre, mivel a har­madik útszakasz után vezető lehgyel Be­ker a negyedik napon csak a középme­zőnyben végzett, s emiatt visszaesett a hatoilk helyre. Az első hat között most két spanyol, két francia, egy olasz és egy lengyel versenyző van. A csehszlo­vákok közül Laczo tartja magát, a leg­jobban; az összetett versenyben a 13. A negyedik útszakaszon Spanyolország nyerte a csapatversenyt (Csehszlovákia ötödik volt) s az összetett versenyben ls a spanyolok állnak az élen a lengye­lek, az olaszok, a franciák és a cseh­szlovákok előtt. A Tour de France-versenyen, amely ä hivatásos kerékpárosok küzdelme, a 13. útszakasz után is a francia Groussard vezet. Dőlnek a csúcsok! Szinte nem múlik el hét, hogy az at­léták és az úszók ne lepjék meg ra­gyogó eredményekkel a sportvllágot. A legújabb „termés" a következő: Európa-csúcs rúdugrásban. A 21 éves nyugatnémet Wolfgang Relnhardt 511 cm-t ugrott Leverkusenben, s ezzel meg­javította Preussger (NDK) eddigi Euró­pa-csúcsát amely 502 cm volt. Rein­hadrtnál idén csak két amerikai ért el iobb eredményt: Hansen 1523 cml és Pennel (520 cm). Ugyanezen a verse­nyen Salomoh 81,90 m-t hajított gerely­lyel. Négyszer Európa-csúcsbeállltás. A brit atlétikai bajnokságon a 100 yardos női síkfutásban Hyman és Bignál-Rand 10,6 mp-t futottak az előfutamok során, s ezzel beállították az Európa-csúcsot. A döntőben Arden győzött ugyanilyen időeredménnyel. Bignal-Rand egyébként megnyerte a női távolugrást 658 cm-es ragyogó eredménnyel, mellyel az idei világranglista második helyére került. Arden győzött a 220 yardos női síkfu­tásban is, mégpedig 23,6 mp eredmény­nyel, ami ugyancsak Európa-csúcsbeál­litást jelent. Az idei legjobb női 800 méteres ered­ményt érte el Berlinben a francia Du­pureur 2:03, 9 p idővel. A második he­lyen végzett a holland Kraan. Cszó-világcsficsot jelentettek Ameriká­ból, ahol a Santa Clara egyesületi váltó 4:38,l-re javította a 4X100 méteres női vegyesváltó világcsúcsát. A Slovnaft fölényesen győzött A prešoviak tizenegyest hagytak ki és kénytelenek voltak megelé­gedni a döntetlennel v A Rappan Kupa harmadik fordulújában két csapatunk játszott itthon, kettő pedig külföldön. Ezúttal az a két csapatunk volt pályaválasztó, amelyek az eddigi két fordulóban idegenben játszottak: a Slovnaft Bratislava és a Tatran Prešov. Mindkettőtől győzelmet vártunk, de csak a Slovnaft szerzett két puntot, míg a Tatran Prešov harmadik mérkőzése is döntetlen eredménnyel zárult. A Slovnaft eddigi mérlege: egy győzelem, egy döntetlen és egy vereség. A Tatran Prešov mérlege: három döntetlen. A Prešovon és a Bratislavában le­zajlott mérkőzésekről az alábbiakat jelentik munkatársaink: Slovnaft Bratislava-FC Angers 4:0 (1:0) E festői környezetben rendezik 11 év óta a Dunajecen a -nemzetközi vízisla­Iom versenyeket. (Ferericzi felvétele) Az esélyesek győztek Az immár tizenegyedszer megrende­zésre kerülő pienini slalomversenyen —, meljien az NDK, Lengyelország. Ausztria, Magyarország és Csehszlovákia legjobb­jai veitek részt — az esélyes NDK-beli versenyzők szerepeltek a legjobban. Tegnap a hideg és esős idő követ­keztében csak kevesen jöttek megtekin­teni a színvonalas és érdekes versenye­ket. A legérdekesebb küzdelemre az F-l­esek kategóriájában került sor. Az első három helyen végül is az NDK verseny­zői végeztek. A C l-esek kategóriájában is német versenyző végzett az első he­lyen, Benešnek azonban sikerült a má­sodik helyet megszereznie. Eredmények: F 1: 1. Blelig 2-30,7, 2. Brenner, 3. Kläser (valamennyi NDK), C 1: 1. Schubert (NDK) 265,3, 2. Beneä (Csehszlovákia) 279,4, 3. Kleinert (NDK) 284,6. C 2: 1. Meš'tanov testvérek 239.6, 2. Mužik, Vytlzk 257,1, 3. Kadanka. Bra­bec (valamennyi csehszlovák) 277,9. Nők F 1: Stampe 324,3, 2. Gláser (mind­kettő német) 324,7, 3. Kanková (cseh­szlovák) 326,2. • A jugoszláviai Zadarban rendezett nemzetközi férfi kosárlabda-tornán Finn­ország csapata 72:59 arányban legyőzte Magyarország együttesét, melytől a múlt héten Magyarországon kétszer is vere­séget szenvvedett. A Rappan Kupa tegnapi fordulójában a Slovnaft Bratislava a francia Angers együttesét látta vendégül. A francia csa­pat a szíves vendéglátásnak nem valami nagyon ürülhetett, hiszen a bratislavai csatárok túl bőkezűek voltak és négy góllal terhelték meg az Angers kapuját. A Slovnaft győzelme teljesen megérle­melt, még ilyen arányban ls annak elle­nére, hogy ,a négy gól közül kettő 11-es­ből esett, mert mindkét esetben biztos gólhelyzetben akasztottak szabálytalanul a hazai csatárokat. A Slovnaft az első perctől kezdve a kezében tartotta a játék irányítását és már az első félidőben több góllal vezet­hetett volna, ha a franciák kapusa nem véd olyan Jó formában. Szünet után már néhányszor tehetetlen volt a bratislavai csatárok lövéseivel szemben. A Slovnaftban Füle ezen a mérkőzésen is biztoskezű kapusnak bizonyult. Nem volt sok dolga, de amikor erre szükség volt a veszélyes helyzeteket is nagy nyugalommal tisztázta. A védeleminek nem volt nehéz dolga a körülményesen támadó francia csatárokkal szemben. A csatársorban Medvlď ezúttal halvá­nyabb teljesítményt nyújtott, a szünet után beálló Dolinský azonban lendületet vitt a Slovnaft ötösfogaténak játékába. Scherer kivette részét az összjátékból és a két tizenegyesen kívül még egy gólt lőtt. A mérsékelt iramú mérkőzésen a tech­nikásán Játszó és jól kombináló Slovnaft * játékosai a 22. percben Scherer góljá­val szerezték meg a vezetést. Az első félidő végéig azonban már nem tudtak eredményesek lenni. Szünet után Dolin- ský, több szint vitt a csatársor játékába, ami az eredményen ls megmutatkozott. Kezdés uán már az első percben veszé­lyes helyzet adódott a francia kapu előtt. A kapus kiejtette a labdát, melyet a sziemfüles Dolinský megszerzett a köz­ben befutó hátvédet kicselezte és nyu­godtan gurította & hálóba a labdát. 2:0-ra növelte előnyét a Slovnaft. A 20. percben a Slovnaft jobbszélsőjét biztos gólhelyzetben a tizenhatoson belül felvágták és a megítélt 11-est Scherer értékesítette. 3:0. A 32. percben Medviď mintha ágyúból lőtték volna ki úgy szá­guldott a kapu felé. A hátvédeket mé­terekkel elhagyta, de a kifutó kapus A Dukla Praha és a Slávia Bratislava szerzett bajnoki címet A brnói medencében véget értek az országos úszó csapat-bajnokságok küz­delmei. A nőknél a Slávia Bratislava szerezte meg az elsőséget 10 ponttal, a TJ Gottwaldov (8 p.J, és a Slávia Pra­ha (6 p.J előtt. A férfiaknál a Dukla Praha (10 p.J, RH Brno (8 p.), TJ Gott­waldov (6 p.) volt a sorrend. A kétnapos versenyek érdekesebb ered­ményei: nők: 100 m gyors: Kocendová 1:07,1, 200 m mizli: Panläkovä 3:01, 2, 4xlU0 m vegyesváltó: Slávia Bratislava 5:18,8, 4X100 m gyors: Slávia Bratislava 4:48,0, 1B0 m pillangó: Nováková 1:15,5, Férfiak: 400 m gyors: Lohnlcký 4:33,1, 200 m pillangó: Frlč 2:30,8, 200 m hát: Ferák 2:27,8, 200 m mail: Hečko 2:45,0, 4x100 m gyors: Dukla Praha 4:00,0, ÍOO m gyors: Lohnlcký 57. 4x100 m vegyes­váltó: Dukla Praha 4:29,2. Augusztus 9-én kezdődik az 1964—65. évi labdarúgó-bajnokság Szeptember 20. és november 1. között „olimpiai szünet" - ÍMeg­történt az I. és II. liga sorsolása A központi labdarúgó vezetőség szombati ülésén serleggel és érmekkel Ju­talmazták az 1963—64. bajnoki év első három helyezettjét (Dukla Praha, Slo­van Bratislava, Tatran Prešov) és a II. liga három csoportgyőztesét (Slovan Teplice, Iskra Otrokovlce, Spartak Trnava), valamint a sportszerűségi ver­seny győztesét, a Tatran Prešov csapatát. Ezután sor került az 1964—65. baj­noki labdarúgó év őszi műsorának megállapítására és az egyes fordulók mű­sorának kijelölésére. Az őszi Idényt ezúttal igen korán kezdik csapataink (au­gusztus 9-én és csak december 6-án fejezik ba, közben ugyanis hosszabb szü­net lesz az olimpiai játékok miatt, melyeken részt vesznek a csehszlovák lab darúgók is. Az I. ligában a csapatok a következő Teplice—Brno, Trenčín—Trnava, Ostrava rajtszámokat kapták: 1. SONP Kladno, —Kladno, Košice—Slovan. 2. Spartak Trnava, 3. Spartak Brno November 29: Dukla—Slovan, Kladno— ZJS, 4. Spartak Sokolovo, 5. Tatran Košice, Trnava—Ostrava, Brno—Trenčín, Prešov, 6. Slovnaft Bratislava, 7. CKD Sokolovo—Teplice, Prešov—Otrokovlce, Praha, 8. Iskra Otrokovice, 9. Slovan Slovnaft—CKD Praha. Teplice, 10. Jednota Trenčín, 11. Baník December 6: CKD Praha—Dukla, Otro­Ostrava, 12. VSS Košice, 13. Slovan kovice—Slovnaft, Teplice—Prešov, Tren­Bratislava, 14. Dukla Praha. Az egyes etn—Sokolovo, Ostrava—Brno, Košice— fordulókban a következő mérkőzésekre Trnava, Slovan—Kladno, kerül majd sor: Augusztus 9: Kladno—Dukla, Trnava— Az I. ligából az 1964/65. évi bajnokság Slovan, Brno—Košice, Sokolovo—Ostra- befejezése után az utolsó három helye­va, Prešov— Trenčín, Slovnaft— Teplice, zett esik ki, s helyüket a II. liga három CKD Praha—Otrokovice. csoportgyőztese foglalja majd el. Augusztus 12: Dukla—Otrokovice, Tep­llce-CKD Praha, Trenčin-Slovnaft, »• Mb A Ostrava—Prešov, Košice—Sokolovo, Slo- A-csoport: 1. Iskra Jablonec, 2. DPG van—Brno, Kladno—Trnava. Hrdlovka, 3. Spartak Radotín, 4. Spartak Augusztus 15: Trnava-Dukla, Brno- Plzeň S. LokomotIva Ce^é Budé|ovice, Kladno, Sokolovo—Slovan, Prešov-Koši- 6. Dukla Tachov, 7. Baník Most 8. Sla­ce, Slovnaft—Ostrava, CKD Praha-Tren- voj Žižkov, 9. Dyname , Praha 10 Spar­rín ntrnknvirp TpDlice ta k Čeiákovice, 11. Dukla Tábor, 12. cín, Otrokovice Teplice (Dynamo České Budéjovice, 13. Motorlet Augusztus 23: Dukla—Teplice, Trenčín pŕ ah a 14 Kovo Déčln. -Otrokovice, Ostrava-CKD, Košice— B-cs'oport: 1. Tepna Náchod, 2. TZ Slovnaft, Slovan-Prešov, Kladno-Soko- Tflne c 3 VCH Z p a rdubice, 4. TJ Vít­lovo, Trnava-Brno. kovlce' 5. KS Brno, 6. ZKL Brno, 7. Duk­Augnsztus 26: Brno—Dukla, Sokolovo— i a praha B, 8. Dukla Slaný, 9. Dynamo Trnava, Prešov—Kladno, Slovnaft—Sio- Kutná Hora, 10. Spartak Hradec Králové, van, CKD Praha—Košice, Otrokovice— n. Baník Ostrava B, 12. M2 Olomouc, Ostrava, Teplice—Trenčín. 13. Spartak Uherské HradištS, 14. TJ Szeptember 6: Dukla—Trenčín, Ostra- Gottwaldov. va—Teplice, Košice—Otrokovice, Slovan C-csoport: 1. Partizán Bardejov, 2. —CKD Praha, Kladno—Slovnaft, Trnava Kablo Topolčany. 3. Slavoj Trebišov, 4. —Prešov, Brno—Sokolovo. Iskra Púchov, 5. Lokomotíva Spišská No­Szepteinber 20: Sokolovo—Dukla, Pre- v<s ves, 6. Lokomotíva Košice, 7. ZPS šov—Brno, Slovnaft—Trnava, CKD Pra- Kysucké Nové Mesto, 8. Dukla Komár­ha—Kladno, Otrokovice—Slovan, Teplice n0 j g. Slovan Nitra, 10. TJ Nové Zámky, —Kóšice. Trenčín—Ostrava. Zemplín Michalovce, 13. Spartak Mar­November 1: Dukla—Ostrava, Košice— tln, 14. Jednota Žilina. Trenčín, Slovan—Teplice. Kladno—Otro- az első fordulóban 1—14, 2—13, 3— kovice, Trnava—CKD Praha, Brno—Slov- 1 2, 4—11, 5—10, 6—9, 7—8 párosításban naft, Sokolovo—Prešov. mérkőznek a csapatok. November 8: Prešov— Dukla, Slovnaft a bajnoki év végén az I. ligából kl­—Sokolovo, ČKD Praha—Brno, Otrokovi- e sg három cšapat és a II. liga 2—9. ce— Trnava, Teplice—Kladno, Trenčín— helyezettjei képezik majd az 1965 őszén Slovan, Ostrava—Košice. életbelépő új bajnoki beosztás szerint November 15: Dukla—Košice, Slovan— a jj. )jg a kétcsoportos mezőnyét. A 11. Ostrava, Kladno—Trenčín, Trnava—Tep- agában marad még a Jelenlegi három líce, Brno—Otrokovice, Sokolovo—ČKD CS Oport 10. helyezettjeinek körmérkőzé­Praha, Prešov—Slovnaft. séből kikerülő győztes. A tűbbl csapat November 22: Slovnaft— Dukla, CKD a divízióban (harmadik liga) kap majd Praha—Prešov, Otrokovlce—Sokolovo, helyet. a büntetőn belül könyörtelenül elkaszál­ta. 11-es és Scherer lövése nyomán ismét a hálóban táncolt a labda. 4:0. És ez ma­radt a végeredmény is. (k) Tatran Prešov-Odra Opole 1:1 (0:1) Prešov, 4000 néző. játékvezető: Galba. Góllövők: Petroš, illetve Jarek. Az első félidőben meglehetősen iram­talan volt a Játék. A lengyel, csapat vé­dekezésre rendezkedett be, ennek elle­nére a 24. percben egy váratlan ellen­támadás során megszerezte a vezetést. Jarek lövése a kapufától pattant a gól­vonal mögé. Szünet Után nemcsak iz­galmas, hanem igen Jó színvonalú mér­kőzést ls láthatott a közönség. A Tat­ralinak használt a Petrulák— Petroš cse­re, mert Petroš az 56. percben fejes­góllal egyenlített. Ezt megelőzően Laco Pavlovié két nagy helyzetet hagyott ki­használatlanul. Laco Pavlovié egyébként a 78. percben is eldönthette volna a mérkőzés sorsát. A játékvezető tizen­egyest ítélt a hazai csapat javára, de Pavlovié lövését Körnek kapus remek robinzonáddal kivédte. A lengyel csapatban Körnek kapuson kívül Scepanski fedezet, Jarek és Gajda csatár tűnt ki, míg a prešoviaknál Ur­ban középhátvéd és Kulan teljesítménye dicsérendő. Tä Cáslavská mind a négy szeren győzött Karlovy Varyban rendezték meg a Csehszlovákia—NDK női tornászviadalát, amely a várakozásnak megfelelően csehszlovák sikert hozott. Válogatott­jaink 377,50:375,70 pontarányban győz­tek. A verseny legjobbja Cáslavská volt, aki megnyerte az egyéni összetett ver­senyt és mind a négy szeren a leg­jobbnak bizonyult. Az egyéni összetett versenyen ez a sorrend alakult ki: 1. Cáslavská 76,95 pont, 2. Barth (német) 75,85 pont, 3. Rňžičková (cs), 4. Radochl (német), Jsz rajt" Magyarországon Az olimpiai játékok miatt Magyaror­szágon már tegnap megkezdték a lab­darúgó-bajnokság őszi Idényét. Az első eredmények: Üjpesti Dózsa—Debreceni VSC 8:1 (2:0). Bp. Honvéd —Pécsi Dózsa 7:3 (4:1). Komlói Bányász—Ferencváros 0:3 (0:1). Győri ETO—Csepel 3:0 (2:0). A gólo­kat Korsós, Keglovich és Palotai lőt­ték. Szeged—Dorogi Bányász 2:1 (0:1). A dorogiak Monostori góljával vezettek, a szegediek Nemes és Arató révén for­dították meg az eredményt. Tatabánya—MTK 2:2. A hazai csapat az utolsó percben Szekeres góljával egyenlített, egyébként nagy mezőnyfö­lényben Játszott. "wci nono Hétfő, július 6. FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava): HVIEZ­DA: A szerető (svéd) 15.30,18, 20.30, HVIEZ- DA KERTMOZI: Az ordító egér (USA) 20.30, SLOVAN: Archimedes törvénye (szlo­vák) 15.30, 18, 20.30, PRAHA: Valaki szereti a bonyodalmakat (USA) 10.30, 13.30, 16, 18.30, 21., METROPOL: Csatorna (lengyel) 15.30, 18, 20.30, POHRANIČNÍK: 1914—1918 (francia) 15.45, 18.15, 20.45, TATRA: Karrier akadályokkal (olasz) 15.45, 18.15, 20.45. VARUDVAR (a dolgo­zók filmfesztiválja). Az ordító egér (USA) 20.30, PALACE: Tanú, aki nem beszél (olasz) 22.00, MIER: Éjjeli pillangó (cseh) 16.30, 19. OBZOR: Az éjszaka közepén (USA) 18, 20.30, PARTIZÁN: A manézsbe vezető út (szovjet) 17, 19.30. FILMSZÍNHÁZAK (Košice): SLOVAN: Hétköznapok (lengyel), TATRA: Sztro­goff Mihály (jugoszláv), DUKLA: Szent Lúcia gyöngyei (mexikói), ŰSMEV: Sze­relmi románc (jugoszláv). SZÍNHAZAK (Bratislava): NEMZETI SZÍNHÁZ: nincs előadás. HVIEZDOSLAV SZÍNHÁZ: nyári szünet. ŰJ SZÍNPAD: Don Juan (19.30). ÁLLAMI SZÍNHÁZ (Košice): MA: Perpatvar Chiozzában. HOLNAP: Játék és igazság (a miskolci Nemzeti Színház vendégjátéka). A TEIEVIZIO MŰSORA Bratislava. 18.00: TV-érdekességek, 18.30: Az öregedés problémáiról. 19.00: TV Híradó. 19.30: Ostravai másodpercek. 20.00: Külföldi képeslapok. 21.00: Az ostravai rádiózenekar játszik. 21.30: Kis­filmek. 21.40: TV Híradó. Felhőátvonulások, helyenként — külö. nősen Észak-Szlovákiában — sűrű fel­hőzet és futó esők. A hőmérséklet éj­szaka 8—13, napközben Észak-Szlovákiá­ban 18—20, másutt 20—24 fok. Enyhe északnyugati szél. „ÜJ Sző" k'la'dja Szlovákia Kommün *ta Pártjának Központi Bizottsága. Szer tfsšztl t szerkesztő Bizottság. Felelős: DSnes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava, Gorkého u 10 sz Telefon­Í22-39, 512-23, 335-68, — főszerkesztő 532-20, titkárság: 550-18, sportrovat: 505-29, gazdasági Ogyek': 508-39. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., tetefoh: 503-89. Előfizetési díj havonta 8— KCs Ter­'feszti a Posta Hírlapszolgfilat. ElSflzeté.-eket. elfogad minden p.ostahlvatal és postai kézbesítő. Külföldi megrendelések: PNS Ústredná expedícia tlače, Bratislava, Gottwaldovo nám. 48/VII. ' ' K-87'4123'