Új Szó, 1964. május (17. évfolyam, 121-150.szám)

1964-05-07 / 127. szám, csütörtök

Már csak két pont a Dukla előnye a Slovan bravúros győzelme után A VSS nem tudott gólt lőni a tŕinecieknek ® A prešoviak Ostraván, a trenčíniek Brnóban , vesztettek ö Vasárnap Prešov-Dukla és Slovan-Motorlet Négy győzelem, két döntetlen és egy vereség — ezzel ta mérleggel zárult az I. liga 21. fordulója a pályaválasztó csapatok szempontjából. Az otthonukban mérkőzött csapa­tok kOzül egyedül a bajnok Dukla Praha szenvedett ve­reséget i ez döntfien befolyásolhatja a bajnokság további kimeneleiít. A Dukla előnye ugyanis legyőzőjével, a Slo­van Rratislavával szemben két pontra csökkent. Ez a két pont bármely fordítóban elveszhet. Talán már vasárnap, amikor a bajnokcsapat Prešovon mérkőzik. A bajnoki címért eddig nem volt valami érdekes a harc. Annál inkább az lehet most, hiszen a Slovan Bratislava ősszsl és most ls legyőzte a Dukla Prahát, ami azt jelenti, hogy elég azonos pontszámot elérnie a Dnklával ahhoz, hogy Bratislavába kerüljön a bajnoki cim. A kiesési fronton némileg tisztult a helyzet. A Spartak Hradec Králové egyre inkább lemarad a nagy versenyben. A trineclek újból kitettek magukért, pontot szereztek Ko­ülcén. Általában úgy szokás megítélni a helyzetet, hogy az 50 századékos teljesítményt el nem érő csapatokat fe­nyegeti a kiesés. Ebből a szempontból a Jednota Trenčín helyzete is rosszabbra fordult, s mivel a csapat tavasszal meglehetősen eredménytelenül szerepel, a hajrában még gondjai lehetnek. A valószínűség azonban emelett szől, hogy a Spartak Motorlet és a Spartak Hradec Králové mel­lett a harmadik kieső csapat sem szlovákiai együttes lesz. 0:1 (0:1) Dukla Praha Sn. Bratislava Prága, 10 000 néző, vezette ValeS, gól­lövő: Adamec, a 35. percben. Az az alig több, mint tízezernyi néző, aki kiment erre a találkozóra, még a Dukla košicei kudarca ellenére sem szá­mított újabb vereségre. A Slovan határo­zott taktikával lépett pályára és Játáko­sai minden helyzetben betartották a ka­pott utasításokat. A találkozó első félidejében a Dnkla határozottan Jobb csapat benyomását kel­tette, de a Slovan tömör védelmi falával a körülményesen Játsző prágai csatársor aehogysem boldogult. Schrojf és PQPlu­hár vezérletével a Slovan hátsó alakza­tai nagyszerűen állták a harcot és egy­ra másra verték vissza a meg-megújuló Dukla támadásokat. Amikor a 35. percben egy mintaszerű Jokl—Adamec adogatás után az utóbbi megszerezte a vendégcsapat gólját, so­kan még nem hitték, hogy ez marad a mérkőzés Yégeredménye is. A kapott gől nagyon rossz hatással volt a prágai csa­patra. Mintha kizökkentek volna a szo­kott ütemből és azt már a találkozó vé­géig nem ls találták meg. A hazai együttesben csupán Knesl és Pluskal játszott végig egyenletesen Jől. Az első félidőben még Geleta ts a tMe megszokott fáradhatatlan teljesítménnyel rukkolt kl, de a szünet utánra már nem maradt annyi az erejéből, hogy megis­mételhesse a kezdeti jó játékot. A csa­társor mozgató ereje Masopust volt. ÉI­ményszámba ment Jó néhány remek ala­kítása és állandó párharca, amelyet fel­váltva vívott a szívós Slovan védőkkel. Magára hagyva azonban Igazán veszé­lyes nem tudott lenni. Támogatásban társai részéről nem nagvon részesült. A többi Dukla csatár eltűnt a mezőny­ben. A Slovan remek taktikájának és határ­talan harcikedvének köszönheti a győ­zelmet. A már említett Schrojfon és Popluháron kívül, akik önmagukat múl­ták felül még Horváth játszott különö­sen Jől a védők közül, míg a csatársor­Sporting Lisszabon— MTK Budapest döntő Amint arról már beszámoltunk, a" Ku­pagyőztesek Kupájának döntőjét május 13-án Brüsszelben játsszák. Eddig csupán az volt Ismeretes, hogy a döntő egyik résztvevője a budapesti MTK, amely bra­vúros vlsszavágőbell második félidejé­vel biztosította helvét a nagy küzde­lemben. A másik kilétéről csupán szer­dán este történt döntés. A Sporting Lisszabon—Olympique Lyon párharc so­rán három mérkőzésnek kellett sorra kerülnie, hogy ismeretes legyen a vég­ső győztes, a továbbjutó. Ez a harma­dik találkozó Madridban került lebo­nyolításra és a Sporting 1:0 arányú győ­zelmét hozta. A győztes csapat egyetlen gótját a mérkőzés 68. percében Oswaldo lőtte. Előzetes értesítés szerint az MTK — Sporting találkozóról a budapesti TV közvetlen adást sugároz. Madridban sorsoltak Madridban kisorsolták a Nemzetek Eu­rópa Kupájának elődöntő mérkőzéseit. Ennek értelmében Június 17-én Madrid­ban Spanyolország válogatottja a Ma­gyarország—Franciaország párharc vég­ső győztesét fogadja, mlg Barcelónában Dánia a Szovjetunió—Svédország kettős viadal győztesével mérkőzik. Június 21­én a két győztes Madridban vívja a döntőt, míg a két vesztes Barcelónában küzd a 3. helyért. Minden jel arra vall, hogy akár a szovjet, akár a svéd válo­gatott jut tovább, nem okoz majd prob­lémát számára, a dán válogatott legyő­zése, s így simán jut a NEK döntőjébe. ban a Jokl—Adamec kettős Játszotta a prímet. Adamec, a nagy bombázó végre megszerezte első gólját az új együttes, a Slovan színeiben és ez mindjárt két értékes bajnoki pont megszerzését je­lentette. Annyit tárgyilagosan meg lehet állapítani, hogy a győztes csapatban ez­úttal nem volt kimondottan gyenge pont és minden játékos tudása legjavát nyűjJ totta. (F) Brno ZJŠ /-l Jednota Trenčín A IU ^ IIKJ) Brno, 11 000 néző. Játékvezető: Fencl. Góllövők: Vojta és Jankulovský. A tavaszi idényben mindkét csapat meglehetősen gyengén szerepel, s ezért a középcsoportban való megkapaszkodás­hoz két pontra volt szükség. Ez a brnőlaknak sikerült, akik eléggé gyenge színvonalú mérkőzésen fektették kétváll­ra ellenfelüket. A játék általában a me­zőnyben folyt, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Az első félórában például egyetlen lövést sem adtak le a csatá­rok. Három perccel a félidő előtt Vojta végre Rihošek kapujába Juttatta a lab­dát. Szünet után kissé felgyorsult a já­ték, de nem sokáig. Amikor a brnőiak elérték második góljukat (61. perc), az eredménnyel megelégedtek, s inkább az idő húzására törekedtek. Feltűnő, hogy a trenőlni csapat, amelynek ősszel a csatársor volt az erőssége, ezúttal sem tudott eredményt felmutatni. SONP Kladno O O /O ŕ\\ Spariak Sokolovo l^UJ Kladno, 20 000 néző. fátékvezető: Ko­rpus. Góllövők: Rys és Nešvera, illet­ve Veselý ás Gura. Hatalmas közönség előtt vívta nagy harcát prágai ellenfelével a kiesésre állő kladnői csapat. A Spartak Sokolovo a sérült Kvašfták és a játéktől eltiltott Vojta nélkül szerepelt. A kladnőlak ha­talmas Iramot diktáltak az első félidő­ben. A játék színvonala ugyan nem elé­gítette ki a nézőket, érdekességben, Iz­galomban azonban nem volt hiány. A vezetést a harmincadik percben szerez­te meg a hazai csapat. Rys szabadrúgás­ból, aki bombaként küldte hálóba a lab­dái. Két perccel a félidő befejezése előtt Nešvera átjátszotta magát a prágai vé­delmen és gyenge lövése utat talált a hálóba. A második félidőben a Sokolovo ka­pust cserélt. A Játék képe ekkor telje­sen megváltozott. A Spartak vette át a Játék irányítását és diktálta annak Ira­mát. Az 55. percben Veselý szépített az eredményen, majd a 75. percben Maiok átadásából Gura egyenlített. A hazai csapatban Rys volt a legjobb Játékos. Rajta kívül Holubek, Kadraba és Nešvera Játékát kell még dicsérni. A prágai csapat védelmében az első félidőben csak Tichý volt biztos pont. Anglia—Uruguay 2:1 (1:0) Uruguay válogatottja nagyszabású por­tyájának harmadik mérkőzését London­ban játszotta, ahol az angol válogatott­tői 2:1 (1:0) arányú vereséget szenve­dett. Ez volt a vendégcsapat második veresége a szigetországban. A pontokért Nyugat-szlovákiai kerület I. osztály (A-déli csoport): Bernolákovo—Kúty 2:1, PovažstroJ—Devínska Nová Ves 3:0, Ga­lovo—CH Bratislava 0:2, Sellye—Trnávka 8:0, Szene—Pusztafödémes 3:1, Skali­ca—Malacky 2:0, Hlohovec—Piešfany 5:1. Čszaki A-csoport: Myjavi—Dolné Krška­ny 6:2, Bánovce— Érsekújvár B 1:0, Zl. Moravce—Šurany 2:3, Tlmače— Léva 3:0, Partlzánské—Tardoskedd 5:3, Bánov— Horné Srnte 5:0, Palárikovo—Bošany 2:1. B-csoport: Dunaszerdahely B—Slovan Bra­tislava C 2:2, Ksblo—MIhályfai Družstev­ník 1:1, Vinohrady Stavokomblnát—Tex­til 2:1, Matador— Főrév 0:4, Somorja— Spoja 2:2, Serecf—Sládkovlíovo 3:1. A román labdarfigö-utánpőtlás váloga­tott 4:1 (4:0) arányú győzelmet aratott a München 1860 csapata felett. Jubileum és rekord. A vasárnapi ma­gyar—jugoszláv B vízilabda mérkőzésen Kárpáti György dr. 125-ször szerepel a magyar válogatottban. Ugyanezen talál­kozón a sportág történetében páratlan rekord született: Julién Bauvens belga Játékvezető több mint másfél évtlzedgs pályafutása során 128-adszor bíráskodott nemzetközi mérkőzésen. Ezzel megdön­tötte az eddigi 127-szeres nem hivatalos világrekordot, amelyet az ugyancsak bel­ga Delahaney tartott. A magyar férfi és női röplabda-váloga­tott szovjetuniói portyája során Kijevben az ukrán rőplabdázók ellen lépett pá­lyára. A magyarok a férfiaknál 3:1, a nőknél pedig 3:2 arányú győzelmet arat­tak. Barcelónában nemzetközi gyephokltor­nát rendeztek. Az első nap eredményei: Spanyolország—Olaszország 5:0, Dél-Af­rika—Spanyol utánpótlás 1:1, Franciaor­szág—Svájc 1:0, Belgium—Svájc 2:1. Belgium labdarúgó-válogatottja l:0-ra (0:0) győzte le Luxemburg együttesét. Elutazott a lengyel fővárosba a szom­baton kezdődő Carső—Berlin—Prága Bé­keversenyre a magyar kerékpáros-válo­gatott. A csapat tagjai: Megyerdt, Balas­ko, Juszko, Horváth, Juhász és Maho. Szünet után kevesebb munka hárult a prágalak védelmére, mert az egész Spar­tak feljavult és megérdemelten harcol­ta ki a döntetlen eredményt. VSS Košice Q.Q TZ Trinec \J,\J Košice 10 000 néző. Játékvezető: Fiala. A két csapat a következő felállítás­ban játszott: VSS: Svajlen — Pavlik, Tóth I., Csákváry — Felszeghy (Plršč), Somosi — Tóth II., Strausz, Müller, Mravec, Kánássy. TFinec: Stros — Kre­tek, Nadzan, Holeksa — Draguft, Za­char — Rukošini, Bújok, Kopanicky, Duda, Kendzlor. A mérkőzés lefolyásából bizony nem lehetett következtetni arra, hogy egyik élvonalbeli együttesünk a kiesés ellen küzdő csapattal játszik saját pályáján. A trineci együttes játékosai hamar le­küzdötték kezdeti idegességüket, nyílt játékot produkálták és amikor észre­vették, hogy a VSS fedezetpárja és bel­ső hármasa gyenge napot fogott kl, me­rész támadásokkal közelítették meg Svajlen kapuját és Időnként jő játékkal mezűíölériyt harcoltak kl. A csupán közepes színvonalú első fél­időben csak a 30—33. perc közötti Idő­szak hozott némi izgalmat. Először Mül­ler lövését Zachar az utolsó pillanatban mentette a gólvonalon és az ezt követő ellentámadás végén Duda hatalmas lövé­se csattant a VSS kapufáján. Ezenkívül az első félidőben kiegyen­súlyozott mezőnyjátékkal teltek a per­cek. A legkevésbé elfoglalt két játé­kos Svajlen és Stros kapus volt. S:ünet után meglepetésre ismét a ven­dégcsapat kezdeményezett többet. De erőfeszítése csupán három szoletrúgást eredményezett. Ekkor Kopanicky átte­kintő irányításával több góllal kecseg­tető helyzetet dolgoztak ki a trineci csatárok, de Svajlen kapus kétszer ls bebizonyította, kivételes kŕpességett. A 81. percben pedig Kendzior három mé­terről a kapufát találta el. Ekkor a vendégek különösen gyor­saságban és lelkesedésben valamint lö­vőkészségben múlták felül a VSS játé­kosalt. A 87. percben egy formás tri­neci támadás végén Kopanicky ismét a kapufát találta el. A látottak alapján — ha a vendégek csatárai jobban kihasználják a VSS vé­delmének sorozatos hibáit, akkor mind­két bajnoki pont könnyen TMnecbe ván­dorolhatott volna, bár az utolsó percben kétségtelenül a szerencsének köszönheti Stros kapus, hogy nem a hálóban kötött kl a labda. A hazai csapatban csupán Csákváry, Tóth II. és Svajlen játéka érdemel di­cséretet. A tfinecl együttes végig lelke­sen küzdött. A legjobb teljesítményt Stros, Kretek, Kopanicky és Kendzior nyújtotta. (tä) Baník Ostrava Tatran Prešov Ostrava, 13 000 néző. Játékvezető: Slá­ma. Góllövők: Valošek, Sirý és Pospi­chal. Az őszi fordulóban a prešoviak arat­ták a legnagyobb győzelmet, most vi­szont ők szenvedték el a legnagyobb vereséget. A háromgólos ostravai győze­lem ellenére ls érdekes, és eléggé szín­vonalas mérkőzésnek lehetett tanúja a közönség. Kezdetben a prešoviak vezet­tek több támadást. Az első télidőben ugyanis a szél Is támogatta őket. Már a 6. percben óriási helyzete volt Laco Pavloviénak, aki szinte a félpályáról vit­te fel a labdát, de Mokrohajský Időben kifutott eléje, s hárította a lövést. A vezetést a 11. percben érte el a ha­zai csapat. Valošek hatalmas lövése a kapufáról pattant vissza, a labda azon­ban a vetődő Holeš kapus hátáról mégis a gólvonal mögé jutott. Bár az ostravai csapat támadott többet, a prešoviak mégis többször veszélyeztették ellenfe­lük kapuját. Egy alkalommal Kozmán lö­vése a kapufáról pattant vissza. Szünet után a 23. percig nyílt volt a küzdelem. Ekkor Sirý gólja tette biztos­sá a hazaiak sikerét. Több ostravai tá­madást nagyszerűen hárított Holeš, a prešoviak kapusa. A 35. percben azon­ban a kitörő Posplchalt csak szabályta­lanul tudta feltartant. Emiatt tizenegyest ítélt a játékvezető. A büntetőt Pospíchal értékesítette. AZ I. LIGA ÁLLÁSA: 3:0 (1:0) 1. Dnkla Praha 21 13 4 4 43:20 30 2. Slovan Bratislava 21 12 4 5 37:22 21! 3. Baník Ostrava 21 10 7 4 44:27 27 4. VSS Košice 21 11 4 6 35:22 26 5. Slovnaft Brat. 20 9 B 5 32:18 24 B. Spartak Sokolovo 21 10 3 8 35:28 23 7. Tatran Prešov 21 8 5 B 30:27 21 8. Spartak Brno ZjS 21 7 7 7 25:25 21 9. Jednota Trenčín 21 7 8 8 20:23 20 10. SONP Kladno 21 7 5 9 27:32 19 11. ČKD Praha 21 8 1 12 24:30 17 12. T2 Tíinec 20 6 4 10 25:50 16 13. Sp. Hr. Králové 21 8 2 13 31:39 14 14. Spartak Motorlet 21 1 4 18 11:50 6 Nyomasztó fölénye ellenére a Slovnaft Bratislava csupán egy gól különbségű győzelmet aratott a Spartak Hradec együttese felett. Ezt nemcsak Jindra kapus, hanem az egész hradecl csapat kitűnő védekezésének köszönhette. Felvételün­kön egy Slovnaft támadás látható, melyet ezúttal a magasba ugró „veterán" Hlcdík tisztáz, de a kapu előtt tanyázik a többiekkel együtt a jobbszélső is. Ilyen tömör védőfalat áttörni pedig nem könnyű feladat. Ezt tükrözi Alexy fel­vétele is. Á magyar csapat megváltotta a tokiói repülőjegyei Magyarország-Spanyolország 3:0 (2:0) Budapesten 15 000 néző előtt, eszményi labdarúgó Időben került sorra a nagy ér­deklődéssel várt magyar—spanyol olimpiai labdarúgó-selejtező mérkőzés vissza­vágója. Bene széllel szemben indította el a labdát 90 perces útjára. Már a 2. percben a spanyol csapat há­lójában táncolt a labda. A jobboldalon futó támadást figyelemmel követő Bene remek gólt lőtt. A spanyolok heves el­lentámadásokkal feleltek és Velasquez lövése alig szállt kapu mellé. A 6. perc­ben remekül kitörő Dunai II.-t a tizen­hatosán belül buktatták, de a játékveze­tő nem ítélt büntetőt. i,smét spanyol el­lentámadások következtek és egy alka­lommal Montesina remek lövését Gelei biztosan hárította. Utána nagyszerű Du­nai—Eene adogatás következett, de a védők fel tudtak szabadítani. Az ellen­támadást Tejada szintén lövéssel fejezte be, de Gelel Ismét védett. A 19. percben Nagy szögletet harcolt kl. Az ellentáma­dás befejezéseképpen Velasquez ugyan u hálóba fejelte a labdát, de előzőleg lö­kött :s így a gől érvénytelen volt. A 21. percben az újra remekül kitörő Dunai II-t a tizenegyes pontnál fellökték, de a bíró sípja ezúttal is néma maradt. A spanyolok újra támadásba lendültek, de a magyar védelem jől állt a lábán. Az első félidő egyik legszebb jelenete a 30. percben zajlott le, amikor Bene ha­talmas lövése a felső lécről pattant vlsz­sza a mezőnybe. A 35 .percben szabad­rúgás után Komora szép lövését védte Rodrlguez. A 41. percben Bene remekül ugratta ki Duna II-t, akinek lövését a kapus kiütötte, de a résen álló Palotai a hálóba továbbította a labdát. Szünet után újra a magyar csapat lé­pett fel támadőlag. Az első esemény Ko­mora lövése volt, amely azonban kapu fölé szállt. Az 50. percben Nagy elvi­harzott a szélen, beadását Dunai jól lőt­te, de Rodrlguez résen volt. Két perc múlva Benét buktatták. Palotai iveit sza­badrúgását Katona egyből lőtte és a lab­da alig kerülte el a kaput. Az 54. perc­ben Bene kitört. Első lövését a kapus ki­ütötte, de Bene másodszorra nem hibá­zott, 3:0. Az 55. percben Dunait a tizen­hatosnál buktatták, de a szabadrúgás eredménytelen maradt. Négy perc múlva Bene Jó helyzetből kapu mellé lőtt. Az egyre gyérülő spanyol ellentámadások egyikének végén a 60. percben de Filip­po az oldalhálőba lőtt. A 82. percben Nagy remekül futott el, Benével való vál­tása után a hálóba is juttatta a labdát, de a játékvezető les cimén nem adta meg a gólt. A 65. percben Velasquez lö­vését Gelei biztosan hárította. A spanyol csapat mintha a második félidőre elké­szült volna erejével. A csatárok lövései ezúttal már nem voltak pontosak. Jlme­nez a 78. percben kiugrott, de kapu fölé lőtt. A 83. percben Dunai pattogós lövé­sét védte a spanyol kapus. A 86. perc­ben a kiugró Benét tévesen lesen találta a játékvezető. A 88. percben ismét Bene ugrott ki, lövése a kapusról kipattant, de nem akadt aki kihasználja a kínálko­zó gólhelyzetet. Az utolsó előtti perc­ben Grosso nagy lövését Gelel szögletre ütötte. Közvetlenül a befejezés előtt Bene ugrott ki, de lövése a kapu fölé szállt. A magyar csapat még ebben az arány­ban ls feltétlenül rászolgált a győzelem­re. Egységes egészet alkotott és a csa­patban úgyszólván nem volt gyenge pont. Egyénileg Gelei, Orbán, Palotai, Bene és Nagy Játszott kiválóan, de a többiek Is becsülettel és jól küzdöttek. Talán csak Dunai II-nek nem ment úgy a játék, mint máskor szokott. A spanyol csapat, amíg erővel bírta, szépen Játszott, az első félórában elég gyakran veszélyeztetett, de szünet után már meg sem tudta közelíteni első fél­időbeli teljesítményét. 36. Bb71 H8a6 (Ba5:?-re természetesen Bb8: vezért nyer.) 37. Hc3 Bb8 38. Bb8: Hb8: 39. Vb7 H8a6 40. Hb5 Va8 41. Va8: Ba8: 42. Fc8 Hb4 43. Fb7 és sötét feladi ta — a tiszt elveszett. Királyindiai védelem. Világos: Furman — Sötét: Nowak 1. d4 Hf6 2. c4 g6 3. g3 Fg7 4. Hf3 d8 5. Fg2 0-0 6. Hc3 c6 (eltér a szokásos Mbd7 folytatástól. Játszható e helyen 6. ... Hc6 vagy az ún. „jugoszláv változat": 6. ... c5 is.) 7. 0—0 Fg4 8. h3l (külön­ben sötét Vc8l és Fh3-al folytatja.) 8. ... Ff3: 9. Ff3: Hbd7 10. Fg2 e5 11. d5 c5 12. e4 He8 13. h4?l h5 (félreérti az állás szellemét — 13. ... £5! után sötét kielégítően állt volna.) 14. Fg5 Ff6 15. Fe3 a6 16. Ve2 Bb8 17. Bfbll a5 (vilá­gos amúgy ls keresztülviszi b4-et, ezért számításba jött 17. ... b5?l gyalogáldo­zattal némi ellenjátékot keresnil) 18. a3 Ba8 19. 63 Hc7 20. Fh3l b6 21. Ba2 Ve7 22. Bab2 Ha6 23. Ha2l Bfb8 24. b41 ab4: 25. ab4: Vd8 26. Vc2 Kg7 27. Kg2 Fe7 28. Bb3l Hf6 29. Blb2 Ve8 (több vé­delmet nyújtott He8) 30. Vbll Vd8 31. bc5: bc5: 32. Bb5 He8 33. Fd2 Hec7? (most már bele kellett harapni a sava­nyú almába Bb5:-el, bár sötét akkor is rosszul áll.) 34. Fa5l f6 35. Bb8: Hb8: („Tidskrift för Schack" 1962) Világos indul és 2 lépésben mattot ad. (2 pont) Ellenőrző jelzés: Világos: Ka5, Bd7 és e7, HbB és f3, Fc7 (6 báb). Sötét: Kc5, Bh5 és h6, Fc8 és d8, gy: a4, b4, b5, c6 és h4 (10 báb). A megfejtések beküldésének határide­je: május 16. Megfejtések az 0| Sző szerkesztőségének címére küldendők „Sakk" megjelöléssel. A helyes megfej­tők között minden héten könyveket sor­solunk kl, továbbá állandó megfej­tési létraversenyt vezetünk. A 327. sz. fejtörő (C. SenecaJ helyes megfejtése: 1. Hd4ll Az e heti nyertesek: Flcker Viliam, Spišská Nová Ves, Gottwaldova 25. Husko Václav, Znojmo II, VŰ 9108/KL. Delmár Gábor A lengyel néphadsereg megalakításá­nak 20. évfordulója alkalmából Varsóban megrendezték a Lengyelországgal szom­zédos szocialista országok hadsereg-vá­logatottjainak találkozóját. Amint várha­tó volt, az igen erős csapattal induló szovjet sakkozók (Geller és Vaszjukov nagymesterek, Gufeld és Furman nem­zetközi mesterek Játszottak a csapatban) fölényesen győztek a „Légion" — a Len­gyel Hadsereg Házának csapata előtt, melynek első tábláin Plater, FUlpowicz, Sztuksta és Gawllkowskt Játszott. A har­madik helyen a csehszlovák katonák vé­geztek. (M. Urbanec, Zajfc, Hora, Skýva, Knapp, Poisl összeállításban.) Negyedik Lengyelország lett, az NDK néphadsere­gének együttese előtt. Bemutatjuk a szovjet—lengyel találkozó kitűnő pozí­ciós játszmáját: 329. sz. fejtörő H. A h u e t •t V j „0) Sző* k"l«aia Szlovákia Kommunista Pártjának Központi Bizottsági. Szerkeszti i szerkesztő Bizottság. Felelős; Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség! Bratislava, Gorkého u. 10. sz. Telefon; 522-39, 512-23, 335 68, — főszerkesztő: 532-20, titkárság: 550-18, sportrovat: 505-29, gazdasági ügyek: 508-39. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon: 503 89. Előfizetési díj havonta 8,— KCs. Ter­jeszti a Posta Hfrítpszolgálat. Előfizetéseket elfogad minden postahivatal és postai kézbesítő. Külföldi megrendelések: PNS m Ústredná expedícia tlače, Bratislava, Gottwaldovo nám. 48/VII. K-13*41364' i