Új Szó, 1963. június (16. évfolyam, 149-178.szám)

1963-06-03 / 151. szám, hétfő

Csehszlovákia-Magyarország2:2(1:0) J» ÄffEíiÄ Javuló formája ellenére sem győzött a csehszlovák tizenegy A tartalékos magyar válogatott nagy lelkesedéssel küzdött A csehszlovák és a magyar válogatott csapatok 29. talál­kozóján — a . strahovi stadionban — Igazságos döntetlen született. Az angolok elleni vereség után tokozott érdek­lődéssel várta a csehszlovák labdarugó szurkolók tábora ezf a találkozót. A hazai csapat ezúttal nem okozott csa­lódást. Mind a védelem, min d pedig a csatársor sokkal jobb teljesítményt nyújtott, mint az idei küzdelmek bár­melyikén. Hogy mégis csupán döntetlent ért el, — az fő­leg a magyar válogatott telkes játékának tulajdonítható. A magyarok erősen tartalék os együttessel vették fel a küzdelmet. Az állandó magyar válogatottból ezúttal Sán­dor, Solymosi, Sipus, Göröcs és Albert hiányzott, ami ta­gadhatatlanul hátrányt jelentett a vendégek számára. A legjobbak hiányát azonban a tartalékok és a többiek is lelkesedéssel pótolták, ami végűiig számukra értékes dön­tetlent eredményezett. Prága: 30 000 néző. Vezette: Bloomen — angol. Csehszlovákia: Schrojf — tála, Po­pluhár, Novák — Pluskal, Buberník — Pospichal, Scherer, Kadraba, Kvašňák, Mašek. Magyarország: Ilku — Mátrai, Mé­szöly, Sárosl — Nagy, Nógrádi — Bene, Rákosi, Machos, Ti'chy, dr. Fenyvesi. Gólok: 21. p. Scherer, 67. p. Tichy, 68. p. Machos, 84. p. Kadraba. Kel­lemes, jó labdarúgó időben gyülekez­tek a nézők a strahovi stadionban, hogy Szemtanúi legyenek a 29. Csehszlová­kia—Magyarország labdarúgó-találko­zónak. Mindkét csapat tagjai kissé ide­gesen készültek a mérkőzésre, ami nem is csoda, hiszen a magyar válogatottat a visszavágás vágya fűtötte, a cseh­szlovák együttes viszont ezen a mér­kőzésen akart javítani idei rossz mér­legén. Mindez azonban nem látszott meg a csapatok játékán, mert az első perctől kezdve nemcsak lelkesen, de jól játszottak. A csehszlovák vá­logatott azonnal tá­madásba lendült, de Buberník fölé lőtt Továbbra is a hazai csapat Irá­nyította a játékot. A 3. percben azon­ban Tichý kiugrott, hatalmas lövést zú­dított a csehszlo­: vák kapura, de Schroif remekül védve a kapu fölé I tolta a labdát. Ezt követően is­mét csehszlovák tá­madásokat láthatott a közönség. Mašek veszélyesen lőtt ka­pura. de llku jó érzékkel védett. Buber­ník tört kapura, de Mészöly szerelte. A 8. percben Rákosi bombázott kapura, de Schrojf. ezúttal ls remekelt. Bene ívelte a szögletet, de a csatárok nem tudtak helyzetet teremteni belőle. LENDÜLETES JÁTÉK — CSEHSZLOVÁK GÚL Jő iramú, élvezetes volt a játék. Mind­két együttes játékosai teljes erőbedobás­sal játszottak és igyekeztek a vezetést jelentő gólt megszerezni. Mátrai indítot­ta támadásba a magyar csatárokat. Rá­kosihoz került a labda, aki a kapura lőtte. Schroif kiejtette a labdát, de Bu­berník az utolsó pillanatban felszaba­dított. Utána Kvašňák szöktette Pospíchalt, aki­nek remek lövését Ilku kitűnően hárítot­ta. Az ellentámadás során Machos lőtt mellé. Majd Fenyvesi lövése Láláról pat­tant szögletre. A 21. peroben gyors csehszlovák támadás futott a pályán Pospichal adását Kadraba a jól helyezkedő Scherer elé fejelte, aki védhetetle­nül lőtt Ilku hálójába. 1:0. Továbbra is a csehszlovák csapat EGYENLÍT A CSEHSZLOVÁK VÁLOGATOTT NOVÁK am Hétfő, június 3. FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava): HVIEZ­DA: A szép, amerikai (francia) 15.30, 18, 20.30, PRAHA: Frigó gépen (USA) 10.30, 13.30, 16, 18.30, 21, METROPOL: Harmadik csengetés (lengyel) 15.30, 18, 20.30. POHRANIČNÍK: Ellopott boldogság (magyar) 15.45, 18.15, 20 45, TATRA: Az első század embere (cseh) 15.45, 18.15, 20.45, SLOVAN: Éva j EAK) 15.30, 18, 20.30, PALACE: Fekete Orfeusz (francia) 22, MIER: A groteszk aranykora (USA) 16.30, 19. DUKLA: Háború és béke 1.—II. (USA) 18, OBZOR: Egy csepp méz (an­gol) 18, 20.30. MLADOSŤ: Három lágyto­jást (cseh) 17.30, 20, PARTIZÁN: Kérem, ne ébresszenek (cseh) 17. -19.30, VÁR­UDVAR: Éjféli mise (szlovák) 20, HVIEZ­DA (kertmozi): Frigó gépen (USA) 20. FILMSZÍNHÁZAK (Košice): SLOVAN: Frigó gépen (USA), TATRA: Ellopott boldogság (magyar), ŰSMEV: Kalipezo (francia-olasz), DUKLA: A 10-es asztal vendégei (argentin), KERTMOZI: Háború és béke I. rész (USA). SZÍNHÁZAK (Bratislava): NEMZETI SZÍNHÁZ: Feltámadás (19), 0) SZÍNPAD: Csókolj meg, Katalin! (19.30). ÁLLAMI SZÍNHÁZ (Košice): MA: An­dorra, HOLNAP: A bolygó hollandi (19). A TELEVÍZIÓ MŰSORA Bratislava: 13.00 A kísérleti stúdió mű­sora. 18.00 Ismerjük meg a nagyvilágot. 18.30 Angol nyelvtanfolyam. 19.30 TV Híradó. 20.00 Reginald Rose: Lázadás a Sycamore utcában, TV-játék. 21.30 A klaun álma. Bianca Cavaiini énekel NDK TV-filmben 21.50 IV Híradó. Reggel derült idő, napközben válto­zó felhőzet. A délutáni órákban zivata­rok várhatók. Az éjszakai hőmérséklet 7—10 fok, északon 4—7 fok. Északke­leti szél mellett a délutáni hőmérséklet 21—24 fokra, északon és keleten 18—21 fokra emelkedik. TICHY maradt támadásban. Mašek átjátszotta Mátrait az üresen álló Kvašňák elé játszott, aki elhamarkodva a felső léc­nek fejelte a labdát. Ezt követően esett a játék irama. A támadások a két tizenhatos között mozogtak, mivel azonban mindkét vé­delem jól állt a lábán, a csatárok nem tudták egyik kaput sem bevenni, így az első félidőben az eredmény már nem változott. KÉT GYORS MAGYAR GÖL Szünet után felgyorsult a játék, ami inkább a magyai játékosok érdeme volt. Látszott, hogy a vendégek a kiegyenlí­. • *» • tésre törekedtek. Már az első percben Tichy hatalmas lövé­sét védte a cseh­szlovák kapus jó ér­zékkel. Majd ismét a magyar balössze­kötő lövése adott sok munkát Schrojf­nak. Állandóan a ma­[gyár csapat irányí­jtotta a játékot. Feny­Ivesi, majd Rákosi 1 támadását szerelte 'a csehszlovák véde­lem. Tichy alsó sa­rokba tartó lövését védte elvetődve Schrojf. Egymás után két szögletet értek el a magyarok, míg a szórványos csehszlovák támadások rendre lesen akadtak el. A 22. percben Rákosi a balszélen elfutott Tichyhez adott, aki 18 mé­terről remek lövéssel a hálóba küldte a labdát. 1:1. Kezdés után ismét a magyarok sze­rezték meg a labdát. Nógrádi Feny­vesit szöktette, aki lelutotta Lalát és kapura tőtt. Schrojf kiejtette a labdát és a szemfüles Tichy belsővel a há­lóba továbbította. 1:2. A második magyar gól felrázta a csehszlovák csapat tagjait is. Először Mašek lőtt kapásból mellé. Majd Sche­rer Kadrabához ívelt, akinek fejese mel­lé szállt. Ei förfént külföldön TENISZ: A Davis Kupa európai zóná­jának ÍI. fordulójában eddig ezek a rész­eredmények születtek: Svédország—Rho­desia 3:2 (végeredmény), Jugoszlávia­Ausztria 3:0, Románia—Dél-Afrika 1:2, Szovjetunió—Chile 2:1 (Lejusz vereséget szenvedett, Mozer győzött, a párost a szovjet kettős nyerte), Belgium—Anglia 0:3, Spanyolország—Olaszország 2:1, Franciaország—Brazília 1:1. • Marokkó nemzetközi bajnokságán Javorský vere­séget szenvedett. Gulyás győzött. A ne gyeddöntő eredményei: Emerson— Javor­ský 4:6, 6:3, 8:6, 6:1, Gulyás—Atvarez 6:1, 7:5, 6:3, Mílligan—Merlo 6:2, 7:5, 0:3, Buding—Gaifdenzi 10:8, 6:1, 6:1. TORNA. Schwerinben, az NDK—Cseh­szlovákia női viadalon a csehszlovák nők 186,501:185,998 pontarányú vezetést sze­reztek a kötelező gyakorlatok során. Az egyéni versenyben a német Radloha áll legjobban. SAKK. Szocsiban megkezdődött a Csi­gorin-emlékverseny A csehszlovák dr. Kozma vereséget szenvedett a szovjet Polugajevszkijtöl, a magyar Haag dön­tetlent ért el, Bilek játszmája függőben maradt. LABDARŰGÁS. Nemzetközi mérkőzések: FC Saarbrücken—Botafogo (brazil) 2:2, Bayer Leeverkusen—Bolgár vál. 1:2, AS Roma—Manchester United 2:3, Ado den Haag—Bp. Vasas 1:0, Üjpesti Dózsa—Zá­grábi Dinamó 2:0. (Ez utóbbi két mér­kőzésen a junior-csapatok találkoztak.) ATLÉTIKA. A Brit Játékok szombati eredményeiből: Salinger 1 mérföldön 4:07,3 p (második a magyar Simon), Clif­ford 880 yardon 1:50,8 p (Odložil har­madik, a magyar Parsch negyedik), Taitt 120 yardon 14,4 mp (Čierny negyedik), Schumann 220 yardon 22,1 mp (Csutorás második). • Brumel, a magasugrás vi­lágcsúcstartója, Zágrábban 218 cm-t ug­rott • Itkina vasárnap Rigában 100 m­en 11,4 mp időt ért el; ez az idei leg jobb európai eredmény ® Zielinski, a lengyelek kiváló vágtázója Varsóban 10,2 mp-es eredményével beállította 100 m-en a lengyel csúcsot. LABDARDGÁS. Az amerikai nemzet­közi torna újabb eredményei: Valen­ciennes (francia)—Mantova (olasz) 2:1, West Ham United (angol)—Kilmarnock 3:3, 0 Nemzetközi mérkőzések: jugo­szlávia—Anglia 2:4 (2:3) — 23 éven Az iram továbbra is erős volt. Hol az egyik, hol pedig a másik kapu for­gott veszélyben. A 32 percben szöglethez jutottak a hazaiak. Mašek ívelte be a labdát, a magyar védelem megtorpant és Kad­raba fejéről a hálóba pattant a lab­da. 2:2. A hajrában a csehszlovák válogatott fokozta az iramot, a magyarok viszont igyekeztek a játékot lassítani. Négy perccel a mérkőzés befejezése előtt Ma­chos remekül ugrott ki, de lövése a felső lécről pattant vissza. A hazai csapatnak is volt egy nagy helyzete, Scherer beadását Kadraba ve­szélyesen fejelte kapura, de Ilku reme­kül védett. Az utolsó percekben már Inkább küzdelem, mint szép játék folyt a pályán, és gól már nem született. (K) A Motorlet kikapott, a Sp. Brno B növelte előnyet A II. labdarúgó-ligában jelentős eseményeket hozott a 23. forduló. Az A-c?a­patban a Motortet I'raha 3:2 arányú vereséget szenvedett Üstíban a Chemička együttesétől. A B-cioportban a Spartak Brno B csapata 4:1 arányú győzelmet aratott a Dynamo Praha B ellen, és mivel riválisa, a TJ Vítkovice 3:l-re kika­pott Táborban, a brnóiak 3 pontra növelték előnyüket. A C-csoportban. ahol a szlovákiai csapatok játszanak, most már szinte biztosra vehető, hogy a VSS Košice nyeri a bajnokságot. A kassaiak 4 pontra növelték előnyüket, s a hátra­levő három fordulóban már csak 2 pontra van szükségük, hogy az I. ligába jussanak. A szlovákiai csoport 23. fordulójának eredményei egyébként a követ­kezők: sítményt nyújtottak, minden tekintetben felülmúlták ellenfelüket és ebben az arányban ls megérdemelten győztek. Spartak Pov. Bystrica—Slavoj Trebišov 2:1 (2:1), Považská Bystrica, 4000 néző. Vezette. Kalivoda. Góllövők: Brumovský és Čakajda, illetve Weber. A hazai csa­pat teljesítménye alatta maradt a vára­kozásnak, ennek ellenére nagyobb gól­aránnyal ls győzhetett volna, de Čakaj­da kihagyott egy tizenegyest. TJ Ružomberok—Partizán Banská Bys­trica 1:2 (0:0). Ružomberok, 600 néző. A kiküldött játékvezető nem jelent meg, a mérkőzést Košecký Instruktor vezette. Góllövők: Lubelan, 111. Feldmayer és Čo­baj. Dukla Komárno—Spartak Trnava 2:0 (0:0). Játszották Komáromban Plavecký vezetése mellett. Góllövők: Farmačka és Farkas. VSS Košice—Lokomotíva Košice 2:0 (0:0). Játszották szombaton. Slovnatt Bratislava B—Dynamo Žilina 4:0 (1:0). Bratislava, 1800 néző. Vezet­te: Jílek. Góllövők: Bartalos (2), Bar­talský és Novák. A žilinaiak balszeren­csés mérkőzést vívtak; lövéseik többször a kapufáról pattantak vissza. A hazai együttes a hajrában érte el váratlanul nagy győzelmét. Kablo Topoľčany—Partizán Bardejov 0:0. Topolčany, 3000 néző. Vezette: Pla­cek. A hazai együttes az egész mérkő­zés folyamán nagy fölényben volt, de csatárainak tehetetlensége és a barde­jovi kapus kitűnő védése miatt nem tu­dott gólt elérni. TJ Nové Zámky—Spartak Martin 4:1 (3:1). Érsekújvár, 2000 néző. Vezette: Maťašovský. Góllövők: Ponesz és Sevcsík (3), illetve \Satgó (öngól). Az érsekúj­váriak ezen a mérkőzésen kitűnő telje­Némec és Kajdi Európa-bajnok A szocialista országok döntő fölénye: 6 szovjet, 2 lengyel, 1 csehszlovák és 1 magyar ökölvívó győzött a moszkvai EB-n A moszkvai sportcsarnokb an zsúfolt nézőtér előtt bo­nyolították le a XV. ökölvívó Európa-bajnokság 1963. évi döntő mérkőzéseit, melyek Szovjetunió—Európa válogatott viadalnak is beillettek, mivel 2—2 lengyel és olasz, 1—1 bolgár, jugoszláv, magyar, skót, román és csehszlovák ver­senyző mérkőzött 10 szovjet ökölvívó ellen. Az ökölvívó EB történetében most fordult elő először, hogy egy ország­nak mind tíz versenyzője eljutott a döntőig! A küzdelmek megkezdése előtt a szakemberek körében az a vélemény alakult ki, hogy elsősorban a bolgár Panajotnv, a magyar Kajdi és a lengyel Pietrzykowski veszélyezteti majd a szov­jet ökölvívók elsőségél. A szakértők nem sokat tévedtek. A szovjet ölökvívók valóban EB-csúcsot állítottak fel. Az EB történelmében ugyanis eddig egy ország maximálisan öt győzelmet ért el (1953 ban Lengyelország, 1961-ben a Szov­jetunió), most viszont szinte mindent elsöprőnek bizonyult a szovjet tülény. Az EB vége redménye egyébként így ala­kult: * LÉGSÚLY. Európa-bajnok: Bisztrov (Szovjetunió), 2. Panajotov (Bulgária), 3. Ciuca (Románia) ás Vacca (Olaszor­szág). A 31 éves Bisztrov minimális arányú győzelmekkel jutott el a dön­tőig, ott azonban egyhangú pontozás­sal győzött Panajotov ellen, aki a volt Európa-bajnok, olasz Vacca ellen elért kiütéses győzelmével jutott a döntőbe. HARMATSÚLY. Európa-bajnok: Grigor­jev (Szovjetunió), 2. Petrics (Jugoszlá­via), 3. Poser (NDK) és Puiu (Románia). A 25 éves szovjet versenyző, aki 1957­ben Prágában EB-aranyérmet, 1960-ban pedig Rómában olimpiai bajnokságot nyert, most másodszor lett Európa-baj­nok. Döntőbeli ellenfelét, a jugoszláv Petricset a harmadik menetben kiütötte. PEHELYSÚLY. Európa-bajnok: Sztye­paskin (Szovjetunió), 2. Girghenti (Olaszország). 3. Adamski (Lengyelor­szág) és Olteanu (Románia). A 23 éves szovjet versenyző kiütéses győzelmekkel jutott el a döntőig, ott azonban meg kellett elégednie egyhangú pontozásos sikerrel a jó taktikát aikalmazó olasz ellenfelével szemben. KÖNNYŰSÚLY. Európa-bajnok: Kajdi János (Magyarország), 2. Nyikonorov (Szovjetunió), 3. Halonen (Finnország) és Sabri (Olaszország). A 23 éves ma­gyar versenyző, aki két évvel ezelőtt a belgrádi EB-n már bronzérmet nyert, most megérdemelten került a győzelmi dobogó legmagasabb fokára, ö volt a moszkvai EB első külföldi versenyzője, akinek sikerült szovjet ökölvívó eilen győzelmet aratnia. Pontozással győzött. KISVÁLTÓSÚLY. Európa-bajnok: Kulej (Lengyelország), 2. Tumins (Szovjetunió), 3. Arcari (Olaszország) és Dieter (NSZK). A 22 éves varsói fiú győzelme nagy meglepetést keltett a bajnoki cí­met védő Tumins felett. A döntő lefo­lyása azonban olyan volt, hogy a pon­tozók akár Tumins mellett is „szavaz­hattak" volna. VÁLTÓSÚLY. Európa-bajnok: Tamulisz (Szovjetunió). 2. Bertlni (Olaszország), 3. NémeCek (Csehszlovákia) és Kálmán (Magyarország). A 25 éves Tamulisz — aki az elődöntőben súlyos pontozói téve­désnek köszönhette Némeček elleni győ­zelmét —, a döntőben nagy harcban ugvan, de megérdemelten nyert olasz ellenfelével szemben, s megvédte Bel­grádban szerzett bajnoki címét. NAGYVÁLTÓSÚLY. Európa-bajnok: La­gntyln (Szovjetunió), 2. Wyper (Skócia), 3, Badea (Románia) és Olesch (NDK). Borisz Lágutyin — 26 éves — a világ egyik legjobban képzett amatőr ökölví­vója, aki még csak egy nemzetközi küz­delmet vesztett el. Lagutyin ellen egyet­len ellenfele sem bírta ki a három me­netet. A döntőben a skót tengerészt a harmadik menetben léptették le ellene, — Lagutyin tehát erőfölénnyel győzött. KÖZÉPSÚLY. Európa bajnok: Popen­csenkn (Szovjetunió), 2. Monea (Romá­nia). 3. Jakovlevics (Jugoszlávia) és Schulz (NSZK). A 25 éves szovjet fiú már az első menetben háromszor föld­re küldte román ellenfelét, mire erőfö­lény-győzelmét hirdették ki. FÉLNEHÉZSÚLY. Európa bajnok: Pietr­zykowski (Lengyelország), 2. Poznyak (Szovjetunió), 3. PoláCek (Csehszlová­kia) és Thebault (Franciaország). A 28 éves lengyel versenyző negyedik Euró­pa-bajnokságát nyerte Moszkvában. A döntőben némi szerencsével győzött, mert Poznyak szemöldöke felrepedt, s azért az orvos nem engedte vissza a szorítóba. NEHÉZSÚLY. Európa-bajnok: Jozef Nž­mec (Csehszlovákia), 2. Abramov (Szov­jetunió), 3. Degenhardt (NDK) és Cane (Olaszország). A 30 éves sokszoros csehszlovák bajnok a döntőben ponto­zással győzte le a háromszoros Euró­pa-bajnok Abramovot, a moszkvaiak 1. sz. kedvencét. Némec ügyes beugrásglval szerezte értékes pontjait. Győzelmében szerepet játszott az is, hogy a moszkvai versenyzőt a 2. menetben megintették. Hogyan szerepeltek versenyzőink a szófiai birkózó-világbajnokságon? A Szófiában folyó XV. szabadfogású birkózó Európa-bajnokságon a szovjet, a japán, a bolgár és az iráni versenyzők játsszák a legnagyobb szerepet. A küz­delmek során már több meglepetés tör­tént. Ezek közé tartozik a szovjet Rubas­vili kiesése. Az 1961. évi szovjet világ­bajnok — egy évi szünet után — ismét megjelent a szőnyegen —, de a világ­bajnokság első két fordulójában veresé­get szenvedett. A finn Jaskarin és a ja­pán Watanabe győzte őt le. Kiesett már a küzdelemből a könnyűsúlyú világbaj­nok, bolgár Valcsev is. A csehszlovák versenyzők közül Tóth és Kubát áílta meg legjobban a helyét.. Mindketten kiestek ugyan, de csak a negyedik fordulóban. Tóth ennek ellené­re is helyezést ér el súlycsoportjában, Nemzetközi mérkőzések Jednota Trenčín—Ipswich Town 1:5 (1:3.) Trenčín, 3000 néző. Vezette: Ham­bálek. A csehszlovák együttes négy tar­talékkal játsZott, mivel legjobbját az olimpiai csapatban szerepeltek. Az első félidőben a hazai csapat volt fölényben, aluli labdarúgó-válogatottak mérkőzése; A 12. percben Ševfitk látványos góllal Landskron (svéd)— Fluminense (brazil) 0:6. @ Már csak egy csapat veretlen a szovjet bajnokságban, a Moszkvai Di­namó. A CSZKA l:0-ra kikapott a Ku­taiszi Torpédo együttesétől. A sportfogadás hírei 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 xllllllxxx x 1 0 0 9. 14. 23. 30. 36. 40. Prémiumszám 45. megszerezte a vezetést, s bár a trenčí­niek továbbra is többet támadtak, gólo­kat már csak az angolok lőttek. Az an­gol csapatból Crawford középcsatár há­rom, Phillips balösszekötő és Moran jobbösszekötő pedig egy-egy gólt ért el. A tavalyi angol bajnokcsapat egyszerű, de igen eredményes futballt mutatott be; kevés támadásból is sok gólt lőtt. A Rappan Kupa A-csoportjában meg­kezdődtek a küzdelmek. Az első ered­mények: Fiorentina (olasz)— Sedan (francia) 5:4, Olympique Nimes (fran­cia)—Sampdoria (olasz) 2:0. mivel a legjobb hat közé került. Louko­ta a váltósúly harmadik fordulójában (a legjobb 16 között) esett ki a küzdelem­ből, Krupaf viszont már a második for­dulóban. Tóth egyszer győzött, kétszer döntetle­nül végzett, egyszer vereséget szenve­dett. Kubát pontozásos, vereséget szen­vedett Ivanickij szovjet világbajnoktól, azután két pontozásos győzelmet aratott, majd a negyedik fordulóban a magyar Reznákkal döntetlenül végzett. NDK—Anglia 1:2 (1:1) A lipcsei, stadionban 85 000 néző előtt Anglia labdarúgó válogatottja 2:l-re le­győzte az NDK csapatát. A hazai együt­tes egyenrangú ellenfél volt, elkövette azonban azt a hibát, hogy csak a táma­dásokra helyezte ...a fő súlyt és a véde­kezésről megfeledkezett. A gólokat Duc­ke, 111. Hunt és Charlton lőtték. Bajnoki pontokért Kézilabda nők: Start Bratislava— Iskra Otrokovice 6:5 (4:2), ČKD Praha—Stavo­industria Bratislava 13.4 (6:1), KS Brno —Slavoj Olomouc 7:6 (3:3), Slavoj Praha —Sokolovo 6:3 (4:3). Férfiak: Dukla Pra­ha—Tatran Prešov 11:14 (4:6), Baník Kar­vlnná—TJ Gottwaldov 17:16 (9:9), Spar­tak Plzeň—Spartak Kr. Pole 24:10 (12:2). Röplabda — férfiak: VŽKG— Budéjovice 3:1, Slávia Praha—Z)S Brno 3:0, RH Pra­ha—RH Brno 3:1, Potrubí—ČH Bratislava 3:0. Motorlet Praha—Slávia Bratislava 2:3, nők: ČKD Praha—Tatran Stfešovice 1:3, Iskra Jablonec—Valašské MezifíCi 1:3, az osztrákok hívták meg. A magyar Emil Zátopek, a többszörös csehszlo­vák olipmlai bajnok, négy csehszlovák edző kíséretében ellátogat Indonéziába, hogy előkészítse az ottani atlétákat a novemberben sorra kerülő versenyekre és a jövő évi olimpiára. A botránnyal végződött Skócia—Auszt­ria válogatott mérkőzésről — mint isme­retes az angol játékvezető két osztrák játékost állított ki — az Osztrák Labda­rúgó Szövetség az elmúlt napokban je­lentést tett a FlFA-nak közölve, hogy a súlyos sportszerűtlenséget elkövetett Ne­mecet egy válogatott mérkőzéstől el­tiltotta. k válogatott középcsatár tehát nem szerepelhet a június 9-i bécsi Olasz­ország elleni találkozón. A Budapesten megjelenő Labdarúgás című szaklap összeállította minden idők legjobb újpesti tizenegyét. íme, az ér­dekes csapat: Henni — Fogl II., Szűcs, Bíró — Solymosi, Szalai, — Egresit, Göröcs, Zsengellér, Szusza, Tóth III. Mint érdekességet említjük meg, hogy a háború alatt Szalai a bratislavai Vas csapatának volt az edzője és játékosa. •b. Végleges már, hogy az Európa Kupa IX. kiírásában Angliát az Everton, Fran­ciaországot a Monaco, Spanyolországot a Real Madrid, Portugáliát a Benfica, Olaszországot a bajnok Internazionale és a kupavédő FC Milan, Skóciát a Glago­we Rangerss, Görögországot a Panaihi­noikos, Luxembugot a jeunesse Ech, az NDK-t a Motor jena képviseli, s a jelen­legi helyzet szerint nagy esélye van a részvételre a csehszlovák Dukla Prahá­nak, a belga Standard Liégenek, a sváj­ci FC Zürichnek, a iugoszláv Partizán­nak, a lengyel Zabrzének, a magyar Fe­rencvárosnak. •ír „Régóta nem láttam ilyen jó küzdel­met, mint Papp Lacinak az amerikai Randy Sandy elleni bécsi mérkőzésé volt' — mondotta Harangi Imre az 1936. évi berlini ökölvívó olimpiai baj­nok, aki Papp meghívására utazott az osztrák fővárosba. Papp egyébként már tovább folytatja edzéseit, s legközelebb valószínűleg az NSZK-ban lép ismét szo­rítóba. •ir Két magyar szakedzőt hívtak meg kül­földre. Sárosi László vízilabda edző már el is utazott Athénbe, ahol a görög vá­logatott trénere lesz. Matúra Mihályt, a külföldön is jól ismert birkózó-edzőt 5p. Brno—Slovan Bratislava 3:0, Slávia Bratiilava— Ostrava 3:0. sportember nyáron tesz eleget az osztrá­kok meghívásának. „ŰJ SZÖ" kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központ! Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelősi Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőségi Bratislava, Gorkého u 10 sz Telefon: 537-16, 512-23, 335-68, 506-39. — főszerkesztő 532^0 — titkárság: 550-18. — sportrovat: 505-29 Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon: 503-89. Előfizetési díj havonta 8 Kčs Terjeszti a Posta Hlrlapszolgálata. Megrendelhető és előfizethető: a Posts Központi Hírlap Irodánál. Bratislava, Gottwald tér 48/VII. Megrendelhető még minden postahivatalnál és kézbesí­tőnél. A külföldi megrendeléseket a posta sajtóklviteli szolgálata — EoStov? novinuvý úrad —. vývoz tlače, Praha L, Jindŕiäskí 14. — intézi el, K-U3*312i3