Új Szó, 1963. március (16. évfolyam, 60-90.szám)

1963-03-13 / 72. szám, szerda

Drámai küzdelem után döntetlen CSEHSZLOVÁKIA — KANADA 4:4 (2:1, 1:2, 1:1) (—r) — Immár hatodik napja folynak Stockholmban ai < idei jégkorong-világbajnokság küzdelmei. Az A csoport Bsz­^ szecsapásai közül eddig csupán a Svédország—Szovjetunió találkozó hozott izgalmat és mint ismeretes, a hazaiak győ­zelmével végződött. A többi mérkőzésen a papírforma be­vált és az esélyesek nagyobb megerőltetés nélkül vették az akadályokat. Amint ez várható volt, az amerikai válogatott ez idén csupán másodrendű feladatot tölt be és eddig va ^ lamcnnyi ellenfelétől vereséget szenvedett. így az Idén az esélyesek száma 4-re csökkent. Érthető tehát, hogy a leg­Az Ural északi részében található a ] Medve-barlang. Innen származik a barlangi medve koponyája is, amelyet B. Guszlicer tudományos dolgozó vizs­gál. (CTK — TASZSZ felv.) — * — Á CSEHSZLOVÁK ÁLLAMI BANK hivatalos helyiségeiben évente több mint egymilliárd ércpénzt és csak­nem 3 milliárd darab bankjegyet szá­molnak meg. Tehát a bank dolgozói­nak kezén naponta csaknem 13 mil­lió ércpénz és bankjegy megy át. Az Állami Bank havonta öt tonna pa­pírpénzt semmisít meg és pótol újjal. AN1AI japán városban 802 tanulót beoltottak kanadai gyermekbénulás elleni vakcinával. Az oltás után 40 tanuló súlyosan megbetegedett. Egyi­kük eszméletlen állapotban van. Az orvosok nézete szerint a kanadai vakcina okozta a tanulók megbete­gedését. TAVALY a helyi gazdálkodásban 4600 újítási javaslat megvalósításá­val több mint 14 millió koronát ta­karítottak meg, csaknem 3 millió ko­ronával többet, mint 1961 ben Az újí­tóknak és feltalálóknak jutalom cí­mén több mint 2,25 millió koronát fi­zettek ki. A. MISNYEVSZKIJ tanár, ismert szovjet sebész munkatársaival kidol­gozta az elszigetelt agy vérkeringés­módszerét. E módszert már két mű­tétnél alkalmazta, a beteg agyét az egyik esetben 14 percre, a másik esetben 19 percre kapcsolták ki a természetes vérkeringésből. MEXIKÓBAN Adolf López Mateos miniszterelnök programja szerint 1971 végéig teljesen meg akarják szüntet­ni az írástudatlanságot, jelenleg a lakosságnak egyharmada nem tud sem írni, sem olvasni. A program keretében a gyermekek ingyen kap nak tankönyveket évente 150 millió pezó értékben. ' A TASZSZ hírügynökség közlése szerint elhatározták, hogy a sarkkör mögötti nagy murmanszki kikötőt, amely nem fagy be, lényepesen ki­bővítik A következő öt évben itt 33 500 lakásból álló háztömböket építenek. A NOVÉ ZÁMKY i járásban az EFSZ tagok 12 millió koronát helyeztek takarékbetétkönyv/re a zárszámadás keretében kapott díjazásból A járás­ban összesen 60 000 takarékbetét-tu­lajdonos nan. vagyis minden második lakóinak van betétkönyve AZ ŰSTl NAD LABEM I Egyesült Vegyi és Kohóipari üzemben Premtx néven új mesterséges anyagot állítot­tak elő Ez az anyag Igen jó villany­szigetelő tulajdonsággal rendelkezik, szilárd, rugalmas és magas hőfokot is elbír A MICHALOVCE1 járásban a Sob rancei Állami Gazdaságban a kemény fagyok ellenére ján Grell kollektívá ja már friss zöldséget termel s 400 csomó újhagymát. 50 kg petrezsely­met zöldiével 50 köteg zellert és 1500 jej salátát szállított a közellá­tás céljaira A SZLOVÁKIA! IRÖK SZÖVETSÉ­GÉNEK magyar szekciója f. év már­cius 13-án 16 órai kezdettel — a Szövetség klubjában — nyilvános munkaértekezletet rendez Az érte­kezleten Dénes György: Hallod, hogy zengenek a fák című kötetét vitat­|ák meg Bevezetőt mond: Űyurnsó István „SANZON AZ ÉLETEM" címmel Bratislavában vendégszerepel Zsol­nai Hédi Az európai viszonylatban élvonalba tartozó művésznő fellépé­sére f. év március 12-től 17-ig ke­rül sor, a TATRA-revűben. Jegyelő­vétel: a Tatra-revű pénztárában, vagy a Turista Szlovák Nemzeti Felkelés terén levő kirendeltségénél. Az első döntetlen az A csoportban A világbajnokság 5. napján sťíiletett meg az A csoport első döntetlen ered­ménye, mégpedig a Finnország—NSZK találkozón. Az eredmény kétségtelenül meglepetés. Am nem szabad megfeled­keznünk arról, hogy az esélyes finnek az előző nehéz ellenfelek elleni mérkő­zések okozta fáradtsággal lábukban áll­tak ki a németek ellen s ez különösen az első harmadban éreztette hatását. Na­gyon nehezen és későn lendültek Játék­ba, így a mérkőzés kimenetelét már nem tudták a maguk Javára fordítani és kénytelenek "voltak a 4:4-es döntet­lennel megelégedni. A nap második mérkőzésén Kanada ugyan legyőzte az USA csapatát, de tjem olyan arányban, mint azt általában vár­ták. Az' amerikaiak az érdekes és iz­galmakban bővelkedő találkozóm az el­ső harmadban már 2:0-ra vezettek és a kanadaiak csak a második harmad 3. percében tudtak egyenlíteni. Ejsután azonban győzelmük már nem volt kétsé­ges és a végeredmény 10:4 (1:2, 4:1, 5:1) volt a kanadalak Javára. Biztos szovjet győzelem A tegnapi nap küzdelmei az A cso­portban a Szovjetunió—NDK találkozóval kezdődtek. Az eddigi mérkőzéseken az NDK válogatottja az első harmadban mindig kellemetlen ellenfélnek bizonyult. Hiszen válogatottunk ellen az első har­madban 3:l-es, sőt a kanadaiak ellen 4:0-ás vezetésre tettek szert. Nem volt ez így tegnap a- Szovjetunió elleni ta­lálkozón. A szovjet válogatott az első perctől kezdve kezében tartotta a Játék nagyobb érdeklődés az „erős négyes" egymás elleni talál­kozói 'iránt nyilvánul meg. A szakemberek, szurkolók egy­aránt Agy vélekednek, hogy a világbajnoki címért folyó küzdelem valóban csak tegnap kezdődött — a Csehszlová­kia—Kanada találkozóval. Ezenkívül a Szovjetunió az NDK­val, Svédország pedig az USÁ-val mérkőzött. A másik két csoportban a következő találkozókat játszották. B csoport: Norvégia—Jugoszlávia, Lengyelország—Franciaország. C cso port: Ausztria—Belgium, Dánia—Magyarország, irányítását. Védelme szinte hibátlanul működött, csatárai pedig Jól kihasználták gólhelyzeteiket és így anélkül, hogy gólt kaptak volna, fölényes győzelmet xirat­ta k A délután lejátszott mérkőzésen a své­dek nagyarányú győzelmet arattak az USA együttese felett. Az amerikaiakon a Kanada elleni mérkőzés fáradságának jelei mutatkoztak és így nem is csoda, hogy a hazai környezetet élvező svéd válogatott 17:2 (6:0, 4:1, 7:1) arányban győzött. Győzh ettünk volna A tegnapi nap fénypontja Stockholm­ban a Csehszlovákia—Kanada jégkorong mérkőzés volt. Az NDK elleni találkozó előtt a csehszlovák együttest tartották a VB esélyesének. Mivel azonban válo­gatottunk ezen a mérkőzésen csupán a második harmadban nyújtott elfogadha­tó teljesítményt a csapat „kurzusa" né­mikép esett. Ennek ellenére a tegnapi mérkőzés előtt jóval többen tippelték a csehszlovák csapat győzelmét mint a kaaadalét. Válogatottunk edzője és Š OMk a VSJí aaíamennifi mévfí&zéôét táitáfi (Stockholmi telefonjelentésünk) A Viligbajnokság A­csoportjának ualamennyi mérkőzését bizonyára elég kevesen látták. Há­rom edzőnk — Laco Horský I Bratislava), Václav B u b nik (Vítko­vice) és Gustáv Bubník [Lltvlnov) — azonban el­maradhatatlan figyelői a küzdelmeknek. .Egymás mellett ülnek, kezükben ceruza, előttük jegyzet­füzet. A füzet lapjai gyor­san telnek. Megkértük tehát őket, számoljanak be eddigi megfigyelé­seikről. LACO HORSK?: A vi­lágbajnokság színvonalá­ról korán lenne még meg­állapítást tenni, 'hiszen a java még hátra van. Egyelőre az A-csoport­nak arról, a négy részt­vevőféről alkothatunk vé­leményt, amelyek az el­sőségre nem pályáznak. Megfigyeléseim szerint elsősorban a finnek azok, • akik leghamarább meg­közelíthetik az európai jégkorong három „nagy­hatalmát": Svédországot, a Szovjetuniót és Cseh­szlovákiát. A finnek to­vábbi fe'lődésében bizo­nyára előnyt jelent majd az ts, hogy egyáltalán nem respektálják a nagy ellenfeleket és a jónevű játékosokat. Nem így az NDK válogatottjának tág­ját, akik szinte saját ár­nyékuktól Ijedtek még, amikor a kanadalak el­len 4:0-ra, ellenünk pe­dig 3:1 re vezettek. Akár­inilyen eredménnyel zá­rul is ez a világbajnok­ság, részemre a kana­daiak csalódást okoznak. Vitathatatlan ugyan, hogy kiváló jégkorongozók, de az is bizonyos, hogy Ka­nada régebbi képviselői köziil a P e n t i n c t o n V e e s, a W hit by D u n l o p s vagy a B e 1­l e o 111 e M c F a r­l a n d s jobb együttes, s fóval több kiváló játé kossal rendelkezett. Ne­kem legjobban a svédek tetszenek — magunkról most nem beszélek. — Főleg a csapatmunkájuk fejlődött sokat­VACI.AV BUBN1K: Az európai légkorong sport nagy fejlődést mutat. Er­re utalnak az európai csapatoknak a tengeren­túliak elleni eredményei, valamint a ftnn és a ke­letnémet válogatott csa­pat egyre jobb játéka. Az utóbbi időben a csapa­tok, általában a gyorsa­ságra fektetik a fősúlyt még akkor ts, ha ez né­ha a technika rovására megy. Részemre a své­dek jelentik a legna­gyobb meglepetést. Sok­szor játszottam már elle­nük a válogatott csapat­ban is, s mindig az volt róluk a véleményem, hogy kiváló taktikusok, de nem valami jó kor­csolyázók. Most viszont azt mondom, hogy kor­csolyázásban szinte 100 százalékos fejlődést ér­tek el, s ráadásul rend­kívül egységes együttest képeznek. Á négy baj­nokaspiránsról egyelőre az a véleményem, hogy egyik sem rendelkezik elég biztos védelemmel s ezért még minden le­hetséges ... GUSTÁV BUBNIK: fín azt hiszem, hogy cokat fognak még vltaticoznl ar­ról, hogy nyolc csapattal kell-e lebonyolítani a vi­lágbajnokságéin folyó küzdelemsorozatot, vagy ennél jóval kevesebbel? Sokkal érdekesebb és reálisabb lenne ugyanis a •küzdelem. ha a „négy nagy" kétfordulós kör­mérkőzést vívna egymás­sal. Az eddigi mérkőzé­sek tapasztalata szerint egyre inkább előtérbe ke­rül a támadó játék, amit pozitíven kell értékelni, mivel ez ís hozzájárul a sportág népszerűsítésé­hez. A bajnokjelöltek között jelentős tudáskü­lönbségei felfedezni ne­héz lenne. A világbaj­nokságot a pillanatnyi forma dönti majd el. Egy izonban bizonyos: Stock­holmban kifogása senki­nek sem lehet, mert. a fedett stadionban kitűnő jégen bonyolítják le a küzdelmeket. 1-n Szerda, március 13. FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava): HVIEZ­DA: Fracasse kapitány (francia) ! 15.30, 18, 20.30, SLOVAN: Nap a hálóban (szlovák) 15.30, 18, 20.30, PRÄHA: Dél­ben (USA) 10.30, 13, 18, 18.30, 21, MET­ROPOL: Kétszemélyes ló (francia) 15.30, 18, 20.30, POHRANIČNÍK: .89 gól Chilé­ben (NSZK) 15.45, 18.15, 20.45, TATRA: A nap birodalma (olasz) 15.45, 18.15, '20.45, MIER: Az ötödik ügyosztály (cseh) 16.30, 19, Viridlana (spanyol) 21.30, OB­' ZOR: Valóság (lengyel) 18, 20.30, DIMIT­ROV: Szállítmány a paradicsomból (cseh) 17.30, 20, PARTIZÁN: A nagyváros örö­mei (francia) 17, 19.30, DRU2BA: Egy • asszony meg a lánya (olasz) 19, BRI­GÁDNIK.- Visszavárlak (szovjet) 19.30, ' DUKLA: A másodpilóta és a szerelem (NDK) 18, 20.30, MÁJ: Szerencselovag (NSZK) 18, 20.30, MLADOSŤ: A fehér bál­na (USA) 17.30, 20, ISKRA: A Titanic ! végzete (angol) 17.30, 20, ZORA: Minden­ki ártatlan (magyar) 17.30, 20, POKROK: Boriska kastélya (cseh) 17, 19.30, DRUZ­1 STEVNlK: Vízkereszt, vagy amit akartok (szovjet) 20. FILMSZÍNHÁZAK (Košice): SLOVAN: Kétszemélyes ló (ftancia), TATRA: Pík­nľft (USA), 0SMEV: Házasságból elég­' séges (magyar). SZtNHAZAK (Bratislava): NEMZETI SZÍNHÁZ: Seherezádé, A csodálatos I mandarin (19.30), HVIEZDOSLAV SZÍN­HÁZ: Szent Johanna (19.30), KIS SZÍN­PAD: Göb (19.30), Oj SZÍNPAD: Egy éj Velencében (19.30), ZENEI SZÍNHÁZ: Hanglemezújdonságok (19.30). ÄLI.AMI SZÍNHÁZ (Košice): MA: A nap gyermekei (19), HOLNAP: Hamlet (191. A CSEHSZLOVÁK—SZOVJET BARATSAG HÁZA (Bratislava): 10.00: Mes/délelőtt. 16.00: Tanyai esték, film Gogol művéből. 19.00: Emlékezés Makarenkora. Zászlók a bástyán, film. A televízió míísora BRATISLAVA: 10.00: A Csehszlovákia­Kanada Jégkorong VB TV-íelvételének közvetítése. 14.50: Az Intervízió mű­sora. Dukla Praha —Benfica Lisszabon labdarúgó EK közvetítése Prágából. 18.00: Fizika-tanfolyam. 18 40: Kicsinyek műsora. 20.00: TV Híradó. 20.20: Tar­tuffe II, a prágai Rokoko Színház mű­sora. 21.20: Szárnyaló dallamok. 21.30: Kulturális híradó. 22.00: TV Híradó. 22.15: Angol nyelvtanfolyam. BUDAPEST: 9.20: TV Híradó (Ism.J. 9.25: A lelkiismeret lázadása I. rész. Magya­rul beszélő NDK TV-fllm. 12.15: Hírek. 17.00: Hírek. 17.05: A TV mezőgazdasági szakmunkásképző műsora. 18.05: Tanul­junk oroszull Nyelvlecke kezdőknek. 18.25: Aranypelyhecske, szovjet kisfilm. 18.45: TV Világhfradó. 19.00: A TV me­sekönyve. 19.05: Közvetítés a Nemzeti Színházból Shakespeare: Othello. 22.30: Hírek. TV Vllághíradó (Ism.). ID0|ÁRÁS: Északon és keleten kezdetben sűrű felhőzet és eső, a magasabb fekvésű he­lyeken havazás. Az éjsiakal hőmérséklet plusz 1—4 fok, nappali hőmérséklet pluíz 5—8 fok, délnyugaton 10 fok kit rül. Nyugati szél. A nap folyamán foko­zatosan javul az idő. vezetői kijelentették, hogy jégkoromgo­zóink sokkal jobb teljesítményre Is ké­pesek mint amit az eddigi találkozókon nyújtottak. E sorsdöntő mérkőzésen a két csapat S következő fellálításban szerepelt: Csehszlovákia: Mikoláš — Kasper, Ti­kal, Potsch, Svéntek — Bubník, Bukač, Vlach — Starší, Vanäk, Cerný — Dola­na, Valtr, Jlíík. Kanada: Martin — Fletcher, Maki, Ferguson, Smith — McLeod. Jones, Mclntyre — Forhan, Tambellini, Peacosh — Pennerü Hornby, McNlght. Mintegy 15 000 néző előtt csehszlovák támadásokkal kezdődött a találkozó. Az Iram eléggé gyenge volt. Mindkét együttes kereste a ellenfele gyenge ol­dalát. Csaknem négy percen át sike­rült válogatottunknak a kanadaiakat be­szorítaniok, azonban eredménytelenül. Ezután feljöttek a kanadaiak ts és a 7. percben Jones csapatkapitányuk egy ka­pu előtt kavarodásból megszerezte csa­patának a vezetést. Válogatottunkat azonban nem zavarta meg a gól, továbbra is Igyekeztek Mar­tin kapuját bevenni, azonban Černý, Vlach, Valtr távoli és erős lövéseit jó érzékkel védte a kanadaiak kapusa. A 13. percben Fergusson kiállítása foly­tán emberelőnyhöz Jutottunk, azonban ezt kihasználni nem tudtuk. A játék Irama fokozatosan gyorsult. A 20. perc­ben Doiana remek átadását Valtr lőtte a kanadaiak hálójába és ezzel l:l-re egyenlített a csehszlovák válogtott. Alig telt el 28 másodperc és megszü­letett csapatunk vezető gólja ts. Vlach átadását ugyanis Bubník továbbította Martin kapujába és a csehszlovák Játé­kosok boldogan ölelkezhettek a jégen, mert 2.1-re vezettek Kanada ellen. A második harmadban mindkét csapat nagy iramban kezdte a játékot, és ka­puk előtt néhány veszélyes helyzet adó­dott. A legnagyobbat Dolana nem érté­kesítette, mégpedig Martin „Jóvoltából". Dolana egyedül tört kapura, cselek üté­sét azonbaii a kiváló kanadai kapus re­mekül védte. A játék gyors, élvezetes volt é bővel­kedett izgalmakban, sőt gólokban is. A 11. percben a kanadaiak kapitánya Jo­nes 2:2-re egyenlített. Alig telt el azon­ban két perc és Vanék góljával ismét a csehszlovák együttes szerezte meg a vezetést 3:2. Válogatottunk védelme azon­ban néha „kihagyott" és ennek tulaj­doníthatjuk, hogy a kanadaiaknak sike­rült a 16. percben egyelíteniük. Tabel­lini átadását Peacosh védhetetlenül Ütöt­te Mikoláš hálójába. 3.3. — Ezután Is­mét emberelőnyhöz jutottunk, de csatá­raink nem tudták a kanadai védelmet a harmad végéig kijátszani. Így az ered­mény már nem változott. Az utolsó harmadban mindjárt a 3. percben védelmünk hibázott, ezt Tam­bellini kihasználta és 4:3-ra állította be az eredményt. Ezután Fletscher került a kiállítás sorsára, de az emberelőnyt nem használtuk ki. Jifík egyedül tört kapura, de nagy helyzetben kapu mellé lőtt. A kanadaiak arra törekedtek, hogy a csehszlovák együttes ne tudjon kibon­takozni és támadásatink ezért nem voltak folyamatosak. A 13. percben azonban a szemfiiles Jifík Martin kapujának közeiében elcsíp­te a korongot és máris rezgett a háló. 4:4-re egyenlítettünk. Az utolsó hét perc drámai küzdelmet hozott. Walter, Potsch és Ferguson Jutott csaknem egyszerre a büntető padra. Az előnyt azonban a ka­nadaiak sem tudták kihasználni, és így az eredmény már nem változott. Válogatottunk értékes döntetlent har­colt ki a kanadai együttes ellen, de csak hajszálon múlott és megszerezhet­te volna a győzelmet is. Ehhez azonban hiányzott csatárainknak , pontosabb játé­ka. Védelmünk is ki-kihagyott, s ígý végeredményben elégedettek lehetünk a döntetlennel A-CSOPORT: Szovjetunió—Finnország 12:0 (4:0, 4:0, 4:0). Svédország—USA 17:2 (8:0, 4:1, 7:1). B-CSOPORT: Norvégia—Nagy-Britannia 9:2 (2:0, 4:1, 3:1). Svájc—Franciaország 5:0 (2:0, 1:0, 2:0). C-CSOPORT: Magyarország—Dánia 10:3 (3:0, 3:1, 4:2). A VB mai műsora: A-csoport: Svédország—NSZK, NDK— Finnország, B-csoport: Svájc—Lengyelország. C-csoport: Hollandia—Belgium, Dánia­Bulgária. A csehszlovák jégkorongozók iránti Érdeklődés Stockholmban lépten-nyomon megnyilvánul. Felvételünkön Mikoláš és Dzurilla, a válogatott két kapusa au­togramoRat ad a stockholmi fiatalok­nak. (Foto CTK) Az Európa Kupa mai nagy eseménye előtt — Prágai telefonjelentésünk. — Ezen a héten igazán nem panaszkod­hatnak a szurkolók. légkorong-világbaj­nokság, labdarúgó Európa Kupa és Ku­pagyőztesek Kupája — mérkőzés szerepel a műsoron. Prágában is hol a stockholmi közvetítéseket figyelik az emberek, hol pedig a mai mérkőzés esélyeit vitatják. A Dukla—Benfica találkozó egyébként európai esemény! Szerte a kontinensen ugyanis az a vélemény, hogy ennek a két csapatnak a küzdelméből kikerülő győztest kell az Európa Kupa idei esé­lyesének tekinteni. , Prágának nincs olyan nagy stadionja, amély valamennyi érdeklődőt befogad­ná. A mérkőzés Jegyeit már Januárban eladták. Az eseményt azonban mégis százezrek láthatják majd a televízió jó­voltából. (A közvetítés 15 órakor kez­dődik.) Amikor felkerestük a portugál csapat szálláshelyét, a Benfica Játékosai éppen, edzésről tértek vissza. A Jalta szálifi előtt hatalmas tömeg gyűlt össze s leg­alább egy pillanatra midnenki látni akarta az Európa Kupa kétszeres védőit. Először a Jalta szálló egyik pincérétől kapunk „tájékoztatót": — Az egész szálloda hangos a por­tugál nyelvtől. A déli temperamen­tum kiütközik a portugál labdarúgókon is. Egy cseppet sem látni rajtuk, hogy idegesek lennének. A csapat vasárnap érkezett meg. Hétfőn és kedden délelőtt is edzést tartott a Hadsereg Stadion­ban. A portugál vendégek közöl Femando Rlera edzőt igyekeztünk nyilatkozatra bírnt. De csak ennyit mondott: — Szeretnénk legalább oliyan kelle­metlen meglepetésben részesíteni a Duk­lát, mint amilyen kellemetlen meglepe­tésben nekünk volt részünk Lisszabon­ban. A portugál csapatról egyébként sokat írnak a prágai lapO'k. Megemlítik, hogy a Benfica már 14-szer nyert hazájában bajnokságot és kétszer volt az EK győz­tese. A csapat legidősebb tagja Aguas, aki 32 éves, a legfiatalabb pedig a 19 éves Simoe6. S ki a legfeketébb? Az a Coluna, aki Lisszabonban a Bepfíca mindkét gólját rúgta . .. A Dukla stadionjában tegnap nagy nyugalom uralkodott. A pénztárosnak már nincs egyéb dolga, minthogy kiad­ja a sajtójegyeket. Más vezető nem is tartózkodott a stadionban, s ezért meg kellet elégednünk a pénztáros tájékoz­tatójával: — A fiúk nincsenek a fővárosban. A mérkőzés előtt nyugalomra van szük­ségük, s ezért csak szerdán délben jön­nek vissza Prágába. A csapat összeállí­tása még bizonytalan, mert Novák és Kučera sérüléssel bajlódik. Mi mind­nyájan reméljük, hogy legjobbjaink va­lamennyien ott lesznek a küzdelemben, s azt is, hogy kiharcolják a továbbju­tást. Prágában egyébként kedden borús volt az idő. A fagyos talaj kissé felenge­dett, a pálya talaja tehát nem lesz a legkifogá sta lana bb. Reméljük viszont, hogy az eredménnyel elégedettek le­szünk ... SZTRIHA NÁNDOR Šoitys és FíedSerová nyerte a mülesiklást A Magas-Tátrában megkezdődtek a. or­szágos lesiklő bajnokságok küzdelmei. Az első szám a műlesiklás volt. Ebben 66 versenyző állt rajthoz. Hiányzott azonban közülük Mohr, a tavalyi bajnok, aki még mindig sérülésével bajlódik. Nagy sikert arattak a kelet-szlovákiai versenyzők, akik az elsó két helyet sze­rezték meg. A műlesiklás eredménye: 1. Soltýs 114,7 (58,5 és 56,2), 2. Krajüák (mind­kettő Kelet-Szlovákia) 117,7 (60,8 és 56,9), 3. Hennrich (Eszak-Csehország), 118,7 (60,2 és 58,5), 4. Rychvalský (CH) 119,3, 5. Cermák (Dukla) 119,4, 6. Uhiíf (Dukla) 121. A női mülesiklásban a Szlovákia nagy­díjáért kiirt versenyt a lengyel Wania nyerte, az országos bajnokságban Fied­lerová végzett az első helyen. Eredmények: Szlovákia Nagydíja: 1. Wania (lengyel) 107,4, 2. Gande (oszt­rák) 108, 3. Fiedlerová (Észak-Csehor­szág) 110. Országos bajnokság: 1. Fiedlerová 110, 2. Živcová (Praha) 112,7, 3. Mrklasová (Llbérec) 113, 4. Mohrová (Kelet-Szlová­kia) 115.2., C— y) „Cj SZÖ" kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központ! Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő Szerkesztősre- RratKiavs, ,n Telefon: 537-16, 512-23, 335-68, 506-39,- főszerkesztő 532-20 - titkárság: 550-18. - sportrovat: 505-29. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon- 503-89 É Iőfizetésl rt h!,,,!;, « Terjeszti a Posta Hírlapszolgálata. Megrendelhető és előfizethető: a Posta Központi Hírlap Irodánál, Bratislava, Gottwald tér 48/V1I. Megrendelhető méa ml'ndVn Dostahi^tnái fii ,2 h f" tőnél. A külföldi megrendeléseket a posta sajtókiviteli szolgálata Poätovfc novinový úrad « y?voz tlače, Praha I, Jindfiäská 14, « intézi el postahivatalnál é^ sézbesl-