Új Szó, 1961. november (14. évfolyam, 303-332.szám)

1961-11-13 / 315. szám, hétfő

36 gól az utolsó előtti fordulóban A ČH 2:0-ra, a Tatran Prešov 3:l-re vezetett, mégis vereséget szenvedett • Frešovon és Brnóban az utolsó percben esett gól jelentősen megváltoztatta az eredményt • A Slovan fokozatosan felőrölte a Spartak Sokolovo ellenállását A labdarúg ó-liga utolsó előtti fordulójában a legnagyobb meglepetést a nitraiak okozlak, akik Presnvról vitlők haza a két bajnoki prtntot. A pályaválasztó csapatok egyébként poiuszüretet" tartottak, mivel öt találkozót megnyertek. Az őszi elsőséget még ez a forduló sem tisztázta véglegesen, noha aligha lehet kétséges, hogy a bajnok Dukla Praha je­lentősebb pontsiőnnyrl végez majd az őszi bajnoki táblázat élén. A jelenlegi sorrendet némileg befolyásolja az a kö­rülmény, hogy a 11. fordulóból három mérkőzést elhalasz­tottak Az utolsó előtti fordulóban egyébként feltűnően sok gól eseit. A vendéglátók 27, a vendégek pedig 9 gólt érlek el. úgyhogy átlag 5 gól jutott egy-egy mérkőzésre. A baj­noki műsor már pénteken megkezdődött a Dukla Praha— SONP Kladno (9:0) mérkőzéssel, szombaton pedig a Spartak Stalingrad—Spartak Trnava (4:0) mérkőzéssel folytatódott. \ vasárnapi öt találkozóról alábbi tudósításaink számolnak be. Sv '*• ' Tatran Prešov—Slovan Nitra 3:4 (1:2) (Tä) Prešov, 7000 néző. Erre az ered­ményre szinte senki sem számított a prešovi nézőtéren a második félidő 11. percében, amikor Martinöek a kapujából kifutó nitrai kapus felett hálóba tejelte a labdát, és a hazai csapat 3:l-re veze­tett. A nitraiak azonban nem adták fel egy percig sem a küzdelmet, s megér­demelten vívták ki nem várt győzelmi! kot. A nitrai együttes nyugodtabban, higgadtabban játszott már az első fél­időben is. Leginkább azonban az válik dicséretére, hogy lelkes játékával meg tudta fordítani a vesztésre álló mér­kőzés sorsát. A győztes csapatban a leg­jobb teljesítményt a Dukla Br'eznótól át­igazolt Dinga nyújtotta, aki nemcsak a csatársorban jeleskedett, hanem segítsé­gére -volt csapata védelmének is. Általá­ban igen élvezetes, jó iramú és Időnkónt magas színvonalú játékot hozott a mér­kőzés. A nitraiaknak több gólhelyzetük volt, és ennek alapján megérdemeltnek kell tekinteni győzelmüket. A vezetést a prešov! együttes szerezte meg már az 5. percben Laco Pavlovič révén, aki jól kihasználta a nitrai vé­dők hibáját. A gyors prešovi gól nem törte le a nitrai csapatot. A játék hul­lámzó, érdekes, változatos volt. A 22. percben Varga saját hálójába sodort egy labdát, és ezzel a nitraiak egyenlí­tettek. A prešovi védelem meglehető­sen nagy hibaszázalékkal játszott, en­nek ellenére a 32. percben Riasz kapás­lövése utat talált a hálóba, és a prešo­viak jutottak vezetéshez. Szünet után Pucher már az első percben szinte „holtbiztos" helyzetben hibázott. A 11. I percben Martinček a kifutó kapus fölött hálóba fejelte a labdát. 3:11 A nitraiak továbbra is higgadtan és lelkesen küz­döttek. A 26. percben Majerník hibájá­ból Pucher 3:2-re javított, majd a 32. percben Dinga távoli lövésével a nitraiak kiegyenlítettek. (A jól védő Bobok ka­Slovan Bratislava CHZJD 4:0 (k) — A bratislavai Slovan a Soko­lovo elleni találkozóján folytatta si­kersorozatát. Csaknem az egész mér­kőzésen át fölényben volt, amit a csa­tárok .gólokban is kifejezésre juttat­tak. A Sokolovo védelme Rufussal az élén jó teljesítményt nyújtott, ennek ellenére nem tudta megakadályozni a hazai együttes biztos győzelmét. A ven­dégcsapat csatárainak támadásai csak szórványosak voltak, és nem sok ve­szélyt jelentettek Schroiff kapujára. Kezdés után azonnal a Slovan len­dült támadásba és lelkes játékával nagy nyomást gyakorolt a prágaiak ka­pujára, s (gy Rufusnak bizony sok dolga akadt. A hazai együttes a 7. perc­ben szerezte meg a vezetést. Obert a kapuját találta el, s az onnan vissza­pattanó labdát MoravSík hatalmas lövés­sel védhetetlenül küldte a hálóba. 1:0. Továbbra is a hazaiak irányították a játékot, és nem kellett sokáig várni, a második gólra sem. A 19. percben Moravölk talált ismét a hálóba, s 2:0­Dynamo Žilina—CH Bratislava 3:2 (0:0) Žilina, 10 000 néző. Játékvezető: Re­pet. A hazai csapatbői Dávid, a bratisla­vai együttesből Matlák, Buberník és Scherer hiányzott ezen a mérkőzésen. Hullámzó, gyorsiramú volt a játék az A bajnokság állása: 1. Dukla Praha 11 9 2. Sp. Stalingrad 11 7 3. Sp. Plzeň 12 B 4. Slovan Bratislava 12 7 5. CH Bratislava 12 4 6. Baník Ostrava 11 4 7. Sp. Hradec 12 3 8. Dynamo Žilina 12 4 9. Sp. Sokolovo 12 4 10. Slovan Nitra 11 3 11. Tatran Prešov 11 5 12. Sp. Trnava 11 3 13. SONP Kladno 12 4 14. Sp. Brno KPS 12 1 2 45:10 18 3 29:17 15 3 29:25 15 5 28:18 14 3 22:14 13 3 19:13 12 3 16:21 12 6 29:28 10 fi 21:22 10 4 22:24 10 0 6 20:25 10 3 5 12:20 9 1 7 19:42 9 3 8 13:45 5 A bajnokság további mfísora: Kedden: Spartak Trnava—Dukla Praha. Szerdán: Baník Ostrava—Tntran Pre­íov, Slova? Nitra—Spartak Stalingrad. Kosárlabdázók a bajrtoki pontokért Az elmúlt hét végén az I. kosárlab­da-ligában a nők csoportjában 4 mér­kőzés lejátszására került sor. A brnói rangadón a Slávia A együttese fölénye­sen legyőzte a B csapatot. Prešovon a Slávia a Dynamo Hradec Králové csapatát látta vendégül és biztos győ­zelmet aratott. Tegnap a Slovan Orbis Ostín a helyi Lokomotíva felett köny­nyü és nagyarányú győzelmet ért el. A Spartak Pferov pedig íaját ottho­nában is vereséget szenvedett a tavaly még ligaújonc, kyjovi együttestől. Eredmények: Slávia Prešov—Dynamo Hradec Králové 38:15 (16:9), Slávia Brno A-Slávia Brno B 64:37 (28:13), Lokomotíva Ostí—Slovan Praha Orbis 29:93 (11:53), Spartak Pferov—Iskra Kyjov 45:59 (18:27). első félidőben, gól azonban egyik ol­dalon sem esett. Szünet után egy ideig a bratislavai csapat irányította a küz­delmet és ekkor gyors egymásután­ban két gólt ért el. A 15. percben Gaj­doš, a 17. percben pedig Gáborík volt eredményes. A bratlslavaiak tehát 2:0-ra vezettek! A fordulópontot a 30. perc hozta meg, amikor Marušin szépített az eredményen. A gól fellelkesítette a hazai csapatot, amely az utolsó ne­gyedórában kiharcolta a győzelmet. A 33. percben szabadrúgás után Mravec elé került a labda, aki kiegyenlített, majd röviddel utána Majerčík megszerezte a győztes gólt. A Zilinaiak nagy lelke­sedéssel küzdöttek ezen a mérkőzésen a technikailag jobban felkészült ellen­felükkel szemben. Spartak Brno KPS— Baník Ostrava 2:2 (1:1) Brno, 4000 néző. Játékvezető: Fabšo. Annak ellenére, hogy az ostravai bányászcsapat — különösen a második félidőben — nagy mezőnyfölényben játszott, majdnem elvesztette a mfir­kőzést. A 17. porcben Schejbal révén a/ hazaiak szereztek vezetést, a 34. perc­ben azonban Valošek kiegyenlített. Szü­net után az ostravaiak állandó fölé­nyében folyt a küzdelem, a brnóiak csak ritkán jutottak szóhoz. Egy vá­ratlan és gyors ellentámadásnál azon­ban Rys lövése az ostravai hálóba ke­rült és a hazaiak 2:l-re megszerezték a vezetést. Az ostravaiak szinte tíz em­berrel támadtak és ennek az utolsó pil­lanatokban megszületett a gyümölcse. Valošek félmagas lövéssel megmentette csapatának az egyik pontot. Fiatal tornásznőink országos pus ennél a gólnál hibázott.) Az egyen­lítés után ismét fellángolt a prešovi ti­zenegy harci kedve s mintegy 10 per­cen keresztül támadást támadás után vezetett. Már csak másodpercek voltak hátra a mérkőzésből, amikor a nitraiak jól kihasználták Bomba hibáját és az üresen álló Pucher révén megszerezték a győztes gólt. - Spartak Praha Sokolovo (2:0) ra növelte együttese előnyét. A'félidő végéig ugyan akadt még a hazaiaknak néhány jó helyzete, melyeket azonban a csatárok vagy elhamarkodtak, vagy pedig lövéseik pontatlanok voltak. Így ebben a félidőben az eredmény már nem változott. Szünet után a Slovan lendülete egy cseppet sem lankadt, gyors támadások­kal közelítették meg Rufus kapuját, s a 10. percben Moravčík lövése nyomán ismét rezgett a háló. 3:0. A Sokolovo a három gól ellenére igyekezett ma­gához ragadni a kezdeményezést, ez azonban a nagy lelkesedéssel játszó Slovannal szemben nem sikerült. Ellen­kezőleg, a 28. percben a jobbszélső Král jól eltalált labdája kötött ki a prágaiak hálójában. 4:0. Ezután a hazai együttes egy kissé engedett az iramból, s így a mérkőzés végéig az eredmény már nem változott. A Slovan ilyen arányban ls megérde­melte a győzelmet, mely még nagyobb lehetett volna, ha a csatárok gólhely­zeteiket jobban kihasználják. Snartak Plzeň—Spartak Hradec 3:0 (0:0) Plzeň, 10 000 néző. Játékvezető: Pla­cek. A hazaiak gyorsan, a hradeclek meg­lehetősen lassan, körülményesen vezet­ték támadásaikat. Plzeň már az első 'félidőben is többet támadott, Lopata két lövését a kapufa verte vissza, gói azonban nem esett. Szünet után a plze­ülek fölénybe kerültek és azt gólok­ban is kifejezésre juttatták. A 12. perc­ben Lopata éles lövése jutott a háló­ba. a 23. percben Homola hatalmas 20 méteres bombát zúdított az ellenfél kapujába, a 32. percben pedig Lopata tizenegyesből állította be a végered­ményt. A 40. percben a játékvezető Böhmöt (Plzeň) kiállította. Tdrökorszáö—Szovietunió A Slovan Bratislava fölényes győztl met aratott a Spartak Sokolovo együt­tese felett. Felvételünkön parázs jelenet Rufus kapuja előtt. (Alexy felvétele) SzírvoogIgs lüideliel o E ferduóbaa Csak a Slovan CHZJD győzött idegenben • A Jihlava megkö­zelítette az RH Ernőt • Értékes pontot vesztett a Kladno saját otthonában (ár) — Az I. jégkorong liga XI. fordulójában általában a hazai pálya elő­nyét élvező együttesek szerezték meg a győzelmet, csupán a bratislavai Slovannak sikerült idegenben is két bajnoki pontot szereznie. Kladnón pedig a vítkovicei együttes értékes döntetlent ért el. A forduló két leg­fontosabb találkozóját Prágában és Pardubicén vívták. Mivel inind a Slo­van. mind pedig a Sokolovo kiharcolták a győzelmet, a táblázat élén a helyzet nem változott. Továbbra is a bratislavai együttes vezet két ponttal a Sokolovo előtt. Az I. jégkorong-ligabajnokság első negyedének utolsó fordulója színvonalas küzdelmeket hozott. Kivétel csak a jihlavai találkozó, melyen a hazai együttesnek nem volt nehéz a gyengén játszó budéjovicei csapat felett megszerezni a győzelmet. bajnoksága 1:2 (1:2) '.. , í&osvütÍSl Felvételünk a Lokomotíva—Slovan Bratislava női kosárlabda-találkozón készült. Haluzická (középen), a Slovan játékosa kosárra dobásét kétoldalt No­váková és Kluvánková figyelik. (Foto Alexy) A Bratislavában, a károlyfalusi-úti tornateremben két napon át küzdöttek í iatal tornásznőink az ifjúsági bajno­ki címekért. A bajnoki címet Sediácko­vá (SZ Litvinov) szerezte meg 73,897 p. 2. D. Kraji-írová 73,424 p, 3. M. Krajci­rová (mindkettő Bratislava Vinohrady) 72,563), 4. Skutková (Litvinov) 72,531. A Juniorok négytusájában a szabadon választott gyakorlatokon a következő volt a sorrend: 1. Valeniová 37,799, 2. Perglovvá 37, 732, 3. Pechková (vala­mennyi Prága (37,399), 4. Mrvová (Bra- tislava) 36399. — A Vasas az őszi első A Magyar Nemzeti Bajnokságban va­sárnap játszották le az őszi idény utol­só fordulóját. Eredmények: Salgótarján —Vasas 0:1. Tatabánya—MTK 3:0. Hon- ! véd—Szeged 1:2 (!), Ferencváros—Do­rog 2:0, Győr—U. Dózsa 2:5, Csepel — Ózd 2:3, Komló—Pécs 1:0. Az őszi idény befejezése után a ta­bella élcsoportja igy alakult: 1. Vasas 13 9 1 3 32:16 19 2. Tatabánya 13 8 1 4 24:13 17 3. U. Dózsa 13 7 3 3 24:15 17 4. Dorog 13 7 2 4 20:16 16 14 pont: Honvéd. MTK, Ferencváros. 12 pont: Pécs, Űzd. 11 pont: Salgótarján, Komló. 9 pont: Csepel. 8 pont: Győr, Szeged. A Magyar Nemzeti Bajnokságot a kö­vetkező három héten a tavaszi Idényről , előrehozott mérkőzésekkel folytatják. I Tegnap négy világbajnoki selejte­ző-mérkőzést játszottak, melyek so­rán a Szovjetunió válogatottja Török­ország együttese felett aratott győ­zelmével kiharcolta a chilei 16-os döntnbe jutását. A Spanyolország — Marokkó mérkőzésről lapzártáig nem kaptunk értesítést. A szovjet válogatott már a Ifi. percben Guszarov és Manikin góljával 2:ü-ás ve­zetésre tett szert. Egy jjerccel a félidő vé­ge előtt azonban Oktay, a törökök legjobb csatára 2:l-re szépített. Az eredmény a második félidőben már nem változgtt s így a szovjet válogatott is ott lesz a chilei döntőben. További eredmények: Svá)c—Svédor­szág 2:1 (0:1), Bulgária—Franciaország 1:0 (0:0). Trenčín az őszi első — két pont előnnyel A II. ligában a múlt vasárnapról el­halasztott mérkőzéseket játszották le. jednota Trenčín—Kablo Topoľčany 2:0 j 2:0). Játszották Trenčínben 3500 néző előtt. Góllövők: Bencz és Kopa­nický. A trenčiniek e győzelmük ré­vén két pont előnnyel zárták az őszi idényt. Tj Nové Zámky—ZPS Kysucké Nové Mesto 7:0 (3:0). Játszották Nové Zám- kyban 1500 néző előtt. Gólszerzők: Fu- esik (2). Ondruch (2), Hóbor, Ponesz és Sevcsík. A hazai csapat Idei leg­jobb teljesítményét nyújtotta ezen a mérkőzésen, és ebben az arányban ls megérdemelten nyert. Spartak Martin—Spartak Pov. Bystrt­ca 2:1 jl:l). Játszották Martinban 2000 néző előtt. Góllövők: Ruják és Suhajda, ill. Cahajda. • « • A Csehszlovák Kupáért: Lokomotíva Košice—Slavoj Bardejov i 3:0 (1:0 j. Játszották Košicén 500 néző I előtt. Góllövők: Duchnovsfcý, Caban és Snír. A SAZKA és a ŠPORTKA eredménye 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. ! 112X111X1 1 121 1, 5, 15, 19, 28, 33. A pardubicei stadion zsúfolásig meg­telt az érdeklődéssel várt találkozóra. A harmadik helyezett hazai csapat — mely saját otthonában a legnehezebb ellenfelek egyike — ezúttal csak az első harmadban volt a Slovannak egyen­1 Is^SKTv? rangú ellenfele. A második és a har­fiSrR-^Sif madik harmadban azután a vendégek kitűnő teljesítményt (jg nyújtva győzték le a ~ pardubicei csapatot. A 13 000 néző azon­ban nem távozott elégedetlenül a sta­dionból, mert ked­vencei vereségéért bőven kárpótolta őket a Slovan remek teljesítménye. Prágában a pardubicei találkozóhoz hasonlóan nagy várakozással tekintet­tek a Sokolovo—RH Brno találkozó elé. A több mint 12 000 néző érdekes, izgal­makban bővelkedő összecsapást szurkol­hatott végig, és hazai győzelemnek tap­solhatott. A ;, Sokolovo — mintegy héttel ezelőtt n Slovan ellen — ezúttal is már az első harmadban 3:0-ás vezetésre tett szert. A második harmadban az RH volt a jobbik csapat, s úgy látszott, hogy behozza a hazaiak előnyét, a So­| kolovo azonban újítani tudott, s meg­i nyerte a találkozót. ! Értékes győzelmet aratott a -Dukla í Jihlava a budéjovicei csapat felett, i s ezzel behozta a negyedik helyezett | tavalyi bajnok RH Brno előnyét, i Kladnón a hazai csapat biztos győ­j zelmet szalasztott el, hiszen már 4:0-ra és 5:l-re vezetett a Vítkovice ellen. Azonban úgy látszik túl korán könyvel­ték el győzelmüket, ami megbosszúlta magát, mert az utolsó harmadban a vendégek három gólt ütöttek a kladnói csapat hálójába, s értékes döntetlent értek el. Litoméficén a hazai együttes megle-­petésre harcias játékkal legyőzte a Spartak Plzeň csapatát. Chomútov sa­ját otthonában ezúttal immár második győzelmét aratta s így helyet cserélt ellenfelévé!, a litvinov! együtessel, mely veresége következtében kénytelen volt átvenni a sereghajtó szerepét. A forduló eredményei: A mezei futás csehszlovákiai bajnokságai Pardubicén rendezték meg a mezei futóbajnokságot. Eredmények: nők: 1500 méter 1. Kulhavá Spartak Ostí nad La­bem 4:58,6 perc. 2. Švadlenková Slávia Praha VŠ 5, 14, 2 perc, 3. SimkSvá Slá­via Košice 5,16,4 perc, Férfiak: 4000 m: 1. Zháňal 12:22 p, 2. Vejvančický (mindkettő Gottwaldov) 12, 28,4 p. 3. Kupka (Dynamo Praha) 12,35,4 p. Fér­fiak: 10 000 m: 1. Hec (Dynamo Praha) 32,53, 8 p, 2. Dr. Kantorek (ČH Praha) 32,54 p, 3. Chudomel (Spartak Praha Stalingrád) 32,59 p. Dukla MMm oierték Prop íiíjá! Szombaton és vasárnap nemzetközi kézilabda-tornát bonyolítottak le Prága város díjáért. A torna ezzel az ered­ménnyel zárult: Dukla Praha 10, Bu­karest 6, Csehszlovák junior-válogatott 6, Gottwaldov 3, Roskilde (Dánia} 3, Prága 2 pont. A Dukla valamennyi el­lenfelét legyőzte. Eredmények: Juniorok—Bukarest 11:7, Dukla Roskilde 18:8. Gottwaldov—Ju­niorok 9:7, Roskilde—Prága 12:9. Prága —Gottwaldov 11:8, Juniorok—Prága 13:12, Juniorok—Roskilde 15:9, Dukla Praha—Gottwaldov 13:6, Bukarest— Roskilde 7:3. TESLA PARDUBICE —SLOVAN BRATIS­LAVA CHZJD 0:4 (0:0, 0:2, 0:2). Gólok: Starší 2, Gregor, Zábojník. SPARTAK PRAHA SOKOLOVO—RH BR­NO 5:3 (3:0, 1:2, 1:1). Gólok: Pokorný 2, Charouzd 2, Hejtmánek, ill. Scheuer 2, Vanek. DUKLA JIHLAVA—SLAVOJ C. BUDÉJO­VICE 6:3 (1:1, 3:1, 2:1). Gólok: Klapác 2, SindeláF 2, BukaC, Kvasnica, ill. Hajš­man, Bufič, Rob. SONP KLADNO—TJ VŽKG 5:8 (2:0, 3:?, 0:3). Gólok: Wimmer 2, Volek 2, Lidic­ký, ill. Vlach 2, Tesarik, Netolicka, Seiml. VTŽ CHOMUTOV-SZ LITVINOV 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Gólok: Klíma 2, Sailer, ill. Zima. DUKLA LITOMERICE—SPARTAK PLZEŇ 7:4 (4:2, 1:2, 2:0). Gólok: Oufedník, Ku­na, Kožela, Havel, Hrabe, Srámek 2, ill. Stogr, Habr, Šášek, Hrabéta. A bajnok­ság állása: 1. Slovan Bratislava 11 9 1 1 54:23 19 2. Sokolovo Praha 11 8 1 2 55:24 17 3. Tesla Pardubice 11 7 1 3 51:40 15 4. CH Brno 11 6 2 3 54:35 14 5. Dukla Jihlava 11 7 0 4 46:39 14 6. SONP Kladno 11 5 2 4 48:47 12 7.. VŽKG 11 4 3 4 38:33 11 8. Spartak Plzeň 11 4 2 5 31:39 10 9. Dukla Litomeŕlce 11 4 0 7 47:69 8 10. SI. C. Budéjovice 11 1 3 7 40:66 5 11. VTŽ Chomútov 11 2 0 9 31:58 4 12. SZ Litvinov 11 0 3 8 35:57 3 A BRATISLAVAI MOZIK MŰSORA: HVIEZDA: Feltámadás (szovjet) 15.30, 18, 20.30, SLOVAN: Első út a csillagok felé (szovjet) 15.30, 18, 20.30, PRAHA: Tiszta égbolt (szovjet) 10.30, 13.45, 16, 18.30, 21, METROPOL: Fmberek a hídon (szovjet) 15.30, 18. 20.30, POHRANIČ­NÍK: A vihar kapujában (szovjet) 15.45, 18.15, 20.45, TATRA: Gördülő erőd (szovjet) 15.45, 18.15, 20.45, MIER: A 905-ös kóta (jugoszláv) 16, 18.30, Fúvós­zenekar (holland) 21, PALACE: Egy is­meretlen telefonál (USA) 21.30, DUKLA: A negyedik (lengyel) 18, 20.30, OBZOR: légparádé (osztrák) 18, 20.30, MÁJ: A vihar kapujában (szovjet) 18,' 20.30, STALINGRAD: Nyikita Szergejevics Hruscsov (szovjet) 17.30, 20, MLADÝCH: Bűvös szőnyeg (szovjet) 15.30, PARTI­ZÁN: Dolmányos sirály (kínai) 17, 19.30, NÁDEJ: Csodatevő (szovjet) 19, A KOSlCEI MOZIK MŰSORA: SLOVAN: Emberek a hídon (szovjet), TATRA: Árulás és győzelem (cseh), DUKLA: Alázatosan jelentem (magyar), PARTIZÁN: El nem múló emlék (szov­jet), ÚSMEV: Kocsubej (szovjet). A BRAIISLAVAI SZÍNHAZAK MŰSORA: NEMZETI SZÍNHÁZ: Svätopluk (19), Űj SZÍNPAD: Nehéz Borbála (19), ZE­NEI SZÍNHÁZ: Az Irodalmi Színpad mű­sora (19.30). A KOSlCEI ALLAMI SZÍNHÁZ MŰSORA: MA: Hamupipőke (19). HOLNAP: Kál­mán apó feltámadása (19) A televízió műsora: BRATISLAVA: 18.00: Természetbúvárok klubja. 18.30: TV-technikai magazin. 19.00: TV-híradó. 19.30: A Lúčnica mű­sorából. 20.15: Majakovszkij versek. 20.35: A szovjet nép egy napja, szov­jet kisfilm. 21.30: TV-hírad6. Erősen felhős idő, helyenkó/it erővel. A várható legmagasabb napn'all ha?n|r­séklet keleten 10, másutt 5—8 fok. Gyenge szél. ~ í® 1 • íl lL PSrtJSnak Ko zP° nt i Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelőst Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava Gorkého u 10 sz Telefon: 537-16, 512-23. 333-68, o06-39 - főszerkesztő, 532-20, - titkárság: 550-18, - sportrovat: 505-29. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon. 503-89. Előfizetési dŕj haZtľ^ - Kíľ' Teriek ľp£ľ. Hírlapszolpálats Megrendelhető minden postahivatalnál és kézbesítőnél. Nyomási Pravda. Szlovákia Kommunista Pártja Központi Bizottságának kiadóvállalata, Bratislava K-19'11397