Új Szó, 1960. március (13. évfolyam, 60-90.szám)

1960-03-14 / 73. szám, hétfő

Továbbra is két ponttal vezet a Dukla A labdarúgó-bajnokság tavaszi idényének második fordulója több érdekes eredményt hozott. A két bratisíavai együttes, mely már szombaton játszott, döntetlen eredményeket ért el. A vasárnapi mérkőzések közül a legnagyobb érdeklődés a Spartak Trnava — Dukla Praha mérkőzés iránt nyilvánult meg A labdarúgósport kedvelői arra voltak kíváncsiak, hogy sikerül-e a prágai Duk­lának Trnavában is megszerezni mindkét bajnoki pontot, s ezzel olyan előnyre tenni szert a táblázaton, hogy ezt nehéz lehessen Sportok Irnavo—Oukía Praha 2:1 (1:0) (ár) — A Spartak Trnava labdarúgó együttese ezúttal játszott a tavaszi idény­ben elsó ízben hazai pályán. Ellenfele a Dukla Praha kitűnő együttese volt, s a múlt heti szereplése után kevesen hitték volna, hogy a trnavai pályán vereséget szenved majd. A mintegy 7000 főnyi nézőközönség kedvenc együttesét lelkesen bíztatva értékes győzelemnek lehetett szemtanúja. A találkozóra az előző napi esőzésektől felázott csúszós pályán kissé hűvös, szeles időben került sor. behozni. A lelkesen játszó trnavaiak azonban megérdemelt győ­zelmet arattak és így a Dukla csapata a második tavaszi forduló után csak két ponttal vezet a bajnokságban. Az utolsó három helyen nem sok változás történt. A prágai Sokolovo, a Jednota Košice felett aratott győzelmével jelenleg 9 ponttal rendelkezik, de ezzel csak a 13. helyre került. A parlubicei Dukla viszont, mely Ostravátó! is vereséget szenvedett, sereghajtó fett. A va­sárnapi mérkőzésekről az alábbiakat jelentik: A tabella állása: , A Dukla Praha együttese kezdte a já­tékot. de az első veszélyes támadást a hazaiak vezették. Ezután változatos játék alakult ki. Először Borovička jobb felsč sarokba tartó lövését húzta le jó ér­zékkel Stacho, majd röviddel utána a ven­dégek kitűnő balszélsője. Jelinek ugrott ki kecsegtető helyzetben, de a trnavaiak kapusa bravúrosan hárítani tudott. A ha­zaiak támadásai végül is meghozták az első gólt. Kadlec jobboldalról elvégzett partdobása után a labda a 16-os közepe táján hull a játékosok közé, nagy kavaro­dás keletkezik a Dukla kapuja előtt és Švec a trnavaiak jobb összekötője a há­lóba továbbítja a labdát. A gól után né­hány másodpercre véget ér az első fél­idő. Szünet után ismét a hazaiak lendülnek először támadásba, de gólt elérni nem tudnak. Ezután váltakozó játék folyik a pályán, mindkét kapu előtt adódik néhány jó helyzet, azonban vagy a csatárok irányzéka rossz, vagy pedig a védelmek állnak jól a lábukon. A 13. percben Švec remekül ugratja ki Gambičkát, aki egye­dül tör kapura, s Kouba hiába zárja el előle jól a szöget, a trnavaiak középcsa­téra nem hibáz és megszerzi csapatának a második gólt. A hazaiak továbbra is lelkesen támadnak. Azonban a 20. perc­ben egy veszélytelennek látszó Dukla tá­madás során Jelinek mintegy 20 méter­ről nehéz, szögből hatalmas lövést küld Stacho kapujára s a labda a jobb felső sarokban köt ki. 2:l-re szépítettek tehát a vendégek. A gól mintha egy kissé megzavarta volna a trnavaiak csapatát, kissé kapkodva játszanak, leadásaik pon­tatlanná vállnak. Ezt a D'ikja kitűnő tech­nikával rendelkező játékosai ki is hasz­nálják és magukhoz ragadják a kezde­ményezést. A 22. percben Borovička he­lyett Dvorák jön be a pályára. Ez a cse­re hasznára válik a vendégek csapatá­nak és 'csatáraik egymás után vezetik a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat Stacho kapuja ellen. Különösen a Dukla két szélsője nyújt kitűnő teljesítményt s nemcsak remek beadásaikkal okoznak sok zavart a hazaiak kapuja előtt, ha­nem maguk is kitűnően lőnek kapura. Az eredmény azonban a nagy Dukla-nyomás ellenére már nem változik. Tatran Prešov— S!ovan Nitra 1:1 (1:1) (tá) — Két teljesen ellentétes félidejű mérkőzést vívott a két csapat Míg a hazai együttes az első félidőben a gólhelyzetek alapján könnyen a saját javára dönthette volna cl a mérkőzés sorsát, a második félidőben Nyitra csapata került fölénybe és különösen a két jól játszó szélsője révén veszélyeztette a hazai csa­pat kapuját. A mérkőzést számos sportszerűtlen jelenet tarkította, amelyeket a bizonytalanul bíráskodó Fabsí játékvezető terhére kell írni. Felállítások: Slovan Nitra: Paduch — Istók, Halász, Staník — Fojtík, Kišý — Navrátil. Buranský, Puchér, Putyera, Kosák Tatran Prešov: Večerka — Var­ga, Petroš, Janoščin — R. Pavlovič, Páli — L. Pavlovič, Medviď, Martinčok, Gav­roň, Ferenc (Kulan). Nagy prešovi fölénnyel indul a játék, de Nyitra védelme jól zárt, tehát a tá­madások már vagy a hátvéd során, vagy a kiválóan védő Paduch kapus közbelépé­sével hiúsultak meg. Feltűnt, hogy a széllel szemben játszó nyitraiak egyik legjob játékosukat, Kučerát hátravonták, és ily módon hasznos segítségére lett védelmének. A 13. percben Pavlovič nagy gólhelyzetben hibáz, a 22. és 24. percben Gavroň és Varga labdáit védi a nyitrai kapus. A 35. percben v ismét' Gavroňnak volt gólszerzési alkalma, de a kapu fölé lőtt. A 37. percben egy váratlan nyitrai támadás után Pucher és Navrátil összjá­téka után Navrátil megszerezte csapatá­nak a vezetést. A 43. percben sportsze­rűtlen jelenet játszódott le a pályán, és L. Pavlovič a büntető területen belül fek­ve maradt. A játékvezető, miután Dras­kovies partjelzővel megtanácskozták az esetet, problematikus tizenegyest ítélt Nyitra csapata ellen, amelynek Gavroň állt neki. Lövését uayan kiütötte a kapus, de Gavroň a kipatranó labdát a háióba rúgta. A második félidőben a nyitrai csapat élénkebben játszott, de az eredményen már nem változtatott. 1. Dukla Praha 15 9 3 3 31:14 21 2. Slovan Bratislava 15 6 7 2 29:16 19 3. ČH Bratislava 15 7 4 4 24:14 18 4. Sp. Hr. Králové 15 6 6 3 25:18 18 5. Spartak Trnava 15 7 4 4 24:21 18 6. Stalingrád 14 5 6 3 21:13 16 7. Baník Ostrava 15 8 1 6 17:18 16 8. Slovan Nitra 15 5 5 5 21:20 15 9. Jednota Košice 15 5 4 6 14 21 14 10. Tatran Prešov 15 5 3 7 27:28 13 11. RH Brň'o 15 6 1 8 19:25 13 12. Dynamo Praha 14 3 3 8 18:26 9 13. Spartak Sokolovo 15 6 1 10 14:29 9 14. Dukla Pardubice 15 3 2 10 13:33 8 Az egyik Dukla támadást csak nagy nehézségek árán tudták hárítani a trna­vai védők. Aiexy felvétele Eredményesen fejeződön b e 8 SSSTST Három napon át folytak Harrachovban a nemzetközi síversenyek, melyek a II. Országos Spartakiád téli versenyeihez tartoztak. A legjobb csehszlovák síversenyzók mellett a Szovjetunió, az NDK és Finnország is képviseltette magát. Ezek a nem­zetközi versenyek egyúttal az országos bajnokságot is jelentették. A hazai verseny­zők közül a legkiemelkedőbb eredményt Melich érte el, aki az összetett versenyben megszerezte az elsőséget és egyúttal az országos bajnokságot is A külföldiek kö­zül a német Soeldner és a finn Pensonnen voltak eredményesek. Az ünnepélyes keretek között megkez­dett harrachovi nemzetközi síverseny első részében az összetett versenyben vetél­kedtek a férfiak. A 15 km-es futást Me­lich nyerle, az ugrószámban pedig a német Meinho'd bizonyult a legjobbnak. Az ösz­szesített pontversenyben azonban a cseh­szlovák Melich győzött 448,5 ponttal. Má­sodik a német Meinhold 440,4 ponttal, har­madik a német Herzer lett 435,9 ponttal. A férfiak 30 km-es sífutó versenye finn győzelemmel ért véget. A legjobb időt Pe­sonnen Finnország) érte el 1 ó 43 p 28 mp­cel. Második Jefábek, aki egyúttal az or­Spartak Praha Sokolovo—Jednota Košice 3:0 (2:0) (H) - A prágai Letnán nagyszámú I san elmérgesedett és több sportszerűtlen l>A«,",1f c r\>* /-> Un innl-i ínlonotr-o I/aríilť cnr <íŕit a \V nprrhpn nézőközönség előtt került sor e bajnoki mérkőzésre. A Sokolovo nagy erővel kezd­te a játékot és különösen az első félidő­ben nagy mezőnyfölényben játszott a košicei Jednotával szemben. A védeke­zésre beállított Jednota csapata az elsó félidőben ritkán került a hazai csapat kapuja elé. így természetesen nem is le­hetett csatáraitól elvárni, hogy a kevés támadásból még gólt is tudjanak elérni. A Sokolovo a 24. percben érte el elsó gólját, mikor Jamburg lefutott a szélen, és a szögletzászlótól beívelt labdát Kraus védhetetlenül a hálóba lőtte. 1:0. A 40. percben ismét Jamburg által indított tá­madás révén Kvašňáknak sikerült 2:0-ra növelni a hazaiak fölényét. A második félidőben a košiceiek nyílt játékot kezdtek. Ennek révén többször is a Sokolovo kapuja elé kerültek, de a széteső játékot nyújtó Jednota csatársora nem tudqtt gól_t ;elérni 4 A mérkgzés ias­Dukla Pardubice-Baník Ostrava 1:2 (0:1) Újabb tornacsarnokkal gazdagodtunk (h) - A bratisíavai Béke-üzem la­kónegyedében tegnap új tornatermet adtak át a nyilvánossúgnak. Ez a sportcsarnok egyike a város legkor­szerűbben berendezett sportintézmé­nyének. Világítását a mennyezeten elhelyezett üvegen át kapja, öltözői, mosdóberendezései meleg levegővel {ülnek, az elhasznált levegő eltávo­lítására falba épített szívóberendezé­sek szolgálnak. A vegyi ipar dolgozót 46 000 brigádórát dolgoztak le felépí­tésénél, ami 1 millió 700 ezer korona megtakarítást jelent. Az átadás ünnepélyes keretek kö­zött zajlott le, s egyszersmind sportakadémiával kötötték egybe. A Dimitrov Üzem és a Béke-üzem tornászai mutatták itt be a sparta­kiád-gyakorlatok egy részét. Az óvo­dásoktól kezdve a felnőttekig a leg­különbözőbb korú tornászok vettek részt benne. A legapróbbak bemuta­tójában szívesen gyönyörködtek az egybegyűltek, bár ügyetlenkedésükben hibát követtek el s olykor-olykor derültséget is okoztak. A serdülő leányok piros labda-gyakorlatai jó fel­készültségről tanúskodtak, s ha a ze­nekíséretben beállott zavar nem ront az összbenyomáson, még jobban sike­rülhetett volna. A nők sok bájjal és kecses mozdulatokkal mutatták be a mag földbe juttatását kifejező gya­korlatot. A műsor fénypontja a nők buzogány-gyakorlata volt. Ez a szám igényessége miatt átérzést, ritmikus mozgást és feltétlen pontos kivitele­zést követel meg. Az akadémián fel­lépő nők igazán nagy precizitással vé­gezték bemutatójukat. A svéd dobo­gón 13-14 éves diákok akrobatikus ugrásaiban gyönyörködhetett a közön­ség. A nagy fáradsággal betanított gyakorlatot a diákok szinte hibátlanul végezték. Utána a sportakadémia nö­vendékei sporttornát mutattak be Tánckettösiikben a torna és balett mozdulatai ügyesen variálva kerülnek kifejezésre. A zene hangjaira rugal­masan mozgó fiatal lányok bemutató­jukkal ennek a sportágnak biztosan sok követőt szereznek. A gazdag műsort felemás korláton és gerendán végzett gyakorlatokkal fejezték be. Az „egyensúlytartásban", „spárgában" egyaránt biztos tornász­nők ízelítőt adtak nagy tudásukból. A közönség megelégedetten távozott erről a sportünnepségről, tudván azt, hogy az új tornacsarnok még sok örömet, szórakozást fog szerezni. A Dukla Pardubice együttese, mely a múlt héten Prágában 7:0-ás vereséget szenvedett, ezúttal saját otthonában látta vendégül az ostravai bányászcsapatot. A Bánik, mely a múlt héten eredményesen szerepelt a ČH Bratislava ellen, ezúttal is jól játszott és Pardubicén is mindkét baj­noki pontot megszerezte. A bányászcsapat nagy iramban kezdte a játékot. Sorozatos veszélyes támadásokat indított a Dukla kapuja ellen. A hazai csapat ezzel szemben a mérkőzés első fe­lében csak szórványosan tudott támadá­sokat indítani. Az ostravaiak fölénye az első félidőben gólban is megnyilvánult. Az ostravai csapat a 31. percben Valášek ré­vén jutott vezetéshez. A második félidőben nagy lendülettel kezdtek a hazaiak. Ennek az volt az eredménye, hogy Zikánnak si­került egyenlítenie. Ezután hosszú mezőny­játék folyt a pályán. A kialakított gólhely- 1 ske). zeteket a csatársorok egyízben sem tud­ták kihasználni. Végül is a 82. percben Košňovský a kifutó Kluss kapuvédő mel­lett a hálóba juttatta a labdát és az ost­ravai csapat ezzel a góljával 2:1 arányú győzelmet aratott Pardubicén. Befejeződött Szlovákia ökölvívó- bajnokság a Svitben befejeződött Szlovákia idei ökölvívó-bajnoksága. A bajnoki címet a következők nyerték: Kaizer (Dimitrov Bra­tislava), Gajdoš (Považan Nové Mesto N V), Koša (Iskra Partizánske), Roman (Iskra Svit), Hrčka (Dimitrov Bratislava). Nemček (Dimitrov Bratislava), Beleš (Iskra Partizánske), Šatan (Iskra Partizánske), Čaika (Iskra Svit), Gula (Iskra Partizán­jelenetre került sor. Sőt a 32. percben a játékvezető a košicei Illést kiállította. Négy perccel később Hertl beállította a végeredményt. 3:0-lás mérkőzés-állásánál már biztos volt, hogy a Sokolovo ezt a mérkőzést megnyeri. A prágai csapatnál Jamburg, Kvašňák érdemelnek dicséretet, míg a Jednotában csak a kapus nyújtott jó teljesítményt. szágos bajnoki címet is megnyerte. Ideje 1 ó 44 p 02 mp. A nők 10 km-es versenyében a német Soeldner szerezte meg a győzelmet. Ideje 35 p 39 mp. Második Paulus, 3. Pesonnen (mindketten Finnország). Az országos baj­noki címet Patočková nyerte. Lengyelország—Csehszlovák ia 3:0, illetve 2:3 Varsóban, a Sportakadémia Sportcsar­nokában két nemzetközi röplabda mérkő­zésre került sor Lengyelország-Csehszlo­vákia férfi és női válogatottja között. A lengyel nők 3:0-ra győztek, míg a vendéglátó férfiak 2:3 arányú vereséget szenvedtek. A SAZKA és a ŠPORTKA eredménye 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. x2xllx 211111 8, 14, 28, 29, 37, 49 Győzelemmel fejeztük be a kanadai portyát HC Strathroy—Csehszlovákia 2:3 (2:1,0:1,0:1) A csehszlovák olimpiai jégkorong-válo­gatott vasárnap a hajnali órákban ját­szotta utolsó mérkőzését kanadai portyá­ja során. Jégkorongozóink ezúttal a HC Strathroy együttesével mérkőztek. Ez a csapat a kanadai jégkorongbajnokság B csoportjának győztese. Nagyon érdekes és gyors játék után válogatottunk különösen a második és harmadik harmadban nyúj­tott teljesítménye alapján megérdemelt győzelmet aratott. Az első harmadban a hazai csapat töb­bet kezdeményezett s már a 15. percben 2:0-ra vezetett. Utána Gutnak sikerült 2:l-re szépítenie. A második harmadban Pantúček 2:2-re egyenlített, majd az utolsó harmad negyedik percében Vlach gólja 3:2-es győzelmünket jelentette. A csehszlovák jégkorong-válogatott ezzel a méckőiésével befejezte kanadai portyá­ját és ma útnak indul hazafelé. RH Brno—Spartak Hradec Králové 1:3 (1:1) Több mint 7000 néző előtt játszották Brnóban ezt a bajnoki mérkőzést. Az első félidő eléggé kiegyensúlyozott volt. Mind­két csapatnak több gólszerzési lehetősége akadt, melyeket azonban csak egy-egy íz­ben tudtak kihasználni. Az ötödik percben Mika szerezte meg a vendégek vezetését, de a 13. percben Černýnek sikerült egyenlíteni. Az első 45 perc további ré­szében a lelkesen játszó Spartak csapata is fölényben volt. A csere után az RH csatársora mindjárt az elején több hely­zetet kihagyott. Ez eléggé lehangolta a csapatot s úgy látszott, hogy visszaestek. Ez a későbbiekben be is igazolódott, mert Černýnek sikerült 2:l-re növelni a Spar­Ismét teljes forduló a kosárlabda-ügában (kj) A kosárlabdaliga legutóbbi fordulója során mind a nők, mind pedig a férfiak csoportjában teljes fordulóra került sor. A kosárlabdaliga küzdelmei lassan a befejezéshez közelednek. Azok, akik az I ligától búcsút vesznek, már ismeretesek, Ennek ellenére a harc még nem ért véget, mert az elsőség kérdése még korántsem dóit el. A legutóbbi forduló során száz százalékos eredményt a bratisíavai kosárlabdázók értek el, mert míg a férfiak a Lokomotíva Košice és az Iskra Svit együttesei felett arattak győzelmet, addig a bratisíavai női kosárlabda együttesek Lokomotíva Košice ellen szerepeltek eredménye­sen, s idegenben is kiharcolták a győzelmet. A bratisíavai sportcsarnokban már az első napi találkozókon érdekes küzdelem­nek, illetve fölényes győzelemnek lehettek szemtanúi. A Slovan Bratislava együttese a Lokomotíva Košice ellen a 7. percben 20:1 arányú vezetésre tett szert és ezzel el is dölt a mérkőzés sorsa. Nem így volt azonban a Slávia Bratislava—Iskra Svit találkozó. Bár a bratisíavai együttes az első félidőben 15 pontos előnyre tett szert, az Iskra együttese lelkesen küzdve behozta a bratislavaiak előnyét és az utolsó másodpercekben kiegyenlített. A hosszabbítás során azután a Sláviának sikerült a győzelmet bebiztosítania. Más­nap a Slovan az előző naphoz hasonlóan jó játékot produkált és a sviti együttes felett is biztos győzelmet aratott. A Jed­nota Košice azonban a bratisíavai Slávia elleni találkozón az előző naphoz viszo­nyítva sokkal jobb teljesítményt nyújtott és a hazai együttesnek nagyon meg kel­lett küzdenie a kétpontos győzelemért. A Liga legnagyobb megelepetése — Prá­gában született meg, ahol a Dukla Dej­vice együttese legyőzte a Spartak Soko­lovo csapatát. Ismét kiváló teljesítményt nyújtott a brnói együttes, mely fölénye­sen győzte le a Slavoj Višehrád csapatát. A nők csoportjában mégsem kerülhe­tett sor teljes fordulóra, mégpedig azért, mert Prešovon a rendezők technikai ne­hézségekre hivatkozva mindkét mérkőzé­süket lemondták. így tehát a bratisíavai együttesek csak a Lokomotíva Košice el­leni találkozójukat játszhatták csak le. Míg a bratisíavai Lokomotíva, különösen a második félidőben nyújtott teljesítmé­pBpBS Koller (6) a Slávia Bratislava játékosa a Svit elleni mérkőzésen tisztára ját­szotta magát és így újabb kosarat dobott csapatának. (Zalay felvétele) nyével biztosan szerezte meg a győzel­met, addig a Slovan csapata csak jó haj­rájának' kösúönheti, hogl mindkét pontot megszerezte a Lokomotíva Košice ellen. Ostraván meglepetésre a Tatran győzel­met aratott a Spartak Praha Sokolovo fe­lett s a Slovan Praha Orbis A együttese mindkét mérkőzésén biztos győzelmet ara­tott. Eredmények: Férfiak: Slovan Bratislava —Jednota Košice 78:51 (38:35), Spartak Brno ZJS—Slavoj Višehrád 67:37 (29:19), Slávia Bratislava—Iskra Svit 85:83, (75:76), 47:36). Slávia Praha VŠ—Slovan Pezinok 79:68 (37:35), Spartak Sokolovo Dukla Dej­vice 69:70 (28:33). Slovan Bratislava ÚNV —Iskra Svit 86:69 (45:35), Slavia Brati­slava—Jednota Košice 82:80 (40:37), Spar­tak Praha Sokolovo—Slovan Pezinok 86:55 (45:29), Slavia Praha—Dukla Dejvice 68:53 (28:25) Spartak Brno ZJŠ—Slovan Praha Orbis 99:80 (48:36), Tatran Ostrava—Sla­voj Višehrád 111:74 (54:33). Nők: Lokomotíva Košice—Slovan Brati­slava 63:66 (36:31), Slovan Praha Orbis B—Iskra Kijov 43:62 (19:30). Slovan Pra­ha Orbis A—Slávia Brno 66:55 (32:24), Tatran Ostrava—Spartak Praha Sokolovo 48:43 (22:20), Lokomotíva Košice—Loko­motíva Bratislava 61:78 (39:41), Slovan Praha Orbis A—Iskra Kijov 64:37 (42:19), Slovan Praha Orbis B—Slávia Brno VS 35:60 (13:31), Lokomotíva Liberec—Slávia Praha 51:67 (17:32). tak előnyét, majd Andrejsek tizenegyes­ből beállította a végeredményt. A hazai együttesben a legnagyobb hiba az volt, hogy az ötösfogatben nem volt irányító csatár. Hiányzott az a középcsatár, aki osztogatni tudta volna a labdát. A hrade­ciak ezzel szemben igen lelkesen játszot­tak, s ennek köszönhetik szép győzel­müket, ami részben meglepetésnek számít. Hétfő, március 14. A BRATISLAVAI MOZIK MOSÓRA: PRAHA: Vörös és fekete ''rancia) I.— II. rész 10, 16, 19.30, METROPOL: A re­pülőtér nem fogad (cseh) 16, 18.30, 21, POHRANIČNÍK: A gaucsók háborúja (ar­gentin) 16, 18.15. 20.30, SLOVAN: Sziklák és emberek (szlovák) 16, 18.15, 20.30, TATRA: A reménység árnyékában (argen­tin) 16, 18.15, 20.30, DUKLA: Vörös és fekete I.-II. rész (francia) 18, MIER: Alá­zatosan jelentem (cseh) 15.45, 18, 20.15, OBZOR: A megszegett ígéret (szovjet) 18, 20.15, STALINGRAD: Csillagok (NDK­bolgár) 18, 20.15: NÁDEJ: Öpiumháború (kínai) 19, PARTIZÁN: A másik hangja (NSZK) 17, 19, MÁJ: Ébredezik a tajgák népe (szovjet) 18, 20.15, ZORA: Csem­pészek (magyar) 18, 20, POKROK: Vakmerő (szovjet) 17, 19. A BRATISLAVAI SZÍNHÁZAK MŰSORA: NEMZETI SZlNHÁZ: Aida (19). C J SZÍN­PAD: Moszkva-Cserjomuski (19), A KOŠICEI MOZIK MŰSORA. SLOVAN: A gaucsók háborúja (argentin), TA1RA és ÚSMEV: A nyomorultak I. rész (francia), PARTIZÁN: Felfelé a lejtőn (magyar), DUKLA: A csavargó I.-II. rész (indiai). A KOŠICEI ÁLLAMI SZÍNHÁZ MŰSORA: MA: Hamupipőke, az NDK-beli gerai színház együttesének vendégszerelése, HOL­NAP: A legenda folytatása (19). A televízió műsora: BRATISLAVA: 18,00: Gyermekek műso­ra. 18,30: Sporthíradó. 19,00: TV-híradó. 19,30: Emil Verhaeren: II. Fülöp. TV-já­ték. 21,00: Párizs lángjai, balettjelenetek. 21,30: TV-híradó. IDŐJÁRÁS. Változó felhőzet, helyenként csapadék. A legmagasabb nappali hőmérséklet 1— 4 fok. Enyhe délkeleti szél. „OJ SZÖ" kiadja Szlovákia Kommunista Partjának Központi Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztősig: Bratislava, Gorkého u. 10. sz., T e 1 e f o n: 347-16, 351-17, 232-61. — főszerkesztő: 352-10, — főszerkesztő-helyettes: 262-77, titkárság: 326-39, — sportrovat: 325-89. Kiadóhivatal- Bratislava, Gorkého 16., telefon: 33728. Előfizetési díj havonta Ki s 8.—, Ter-. jeszti a Posta Hlrlapsj.olqálata. Megrendelhet ä minden postahivatalnál és kézbesít őjj él. Nyomás: Pravda, Szlovákia Kommunista Pártja Központi Bizottságának kiadóvállalata, Bratislava. A-578740