Új Szó, 1959. november (12. évfolyam, 302-331.szám)

1959-11-23 / 324. szám, hétfő

Kellemes és kellemetlen meglepetések a női kosárlabda-ligában (ár) — Az ľ. női kosárlabda-liga má­sodik fordulóját Bratislavában nagy ér­deklődéssel várták e sportág kedvelői. Sajnos, a kétnapos forduló csalódást oko­zott, mert a Slovan együttesétől jobb szereplést vártak. Nagy meglepetéssel szolgált a Lok. Kyjov ligaújoac együtte­se, mindkét találkozón kemény ellenál­lást tanúsított- és csak minimális arány­ban szenvedett vereséget. Az egyes ta­lálkozóról a következőket jelentik: SLOVAN BRATISLAV A-LOKOMOTÍVA KYJOV 48:39 (21:18) A Slovan együttese nem fogott ki jó napot és ez a játékán is észrevehető volt. Bár állandóan néhány ponttal vezettek a bratislavai játékosok és végeredmény­ben biztosan nyerték a találkozót, a li­gaújonc kijovi együttes egyenrangú ellen­felüknek bizonyult és nem játszott alá­rendelt szerepet, mint ezt a találkozó előtt a közönség soraiban várták. A fö­lényes győzelem tehát elmaradt és az nemcsak a vendégek lelkes játékának, ha­nem a hazaiak gyengébb szereplésének az eredménye. LOKOMOTÍVA BRATISLAV A­SLÁVI A BRNO 57:63 (25:29) A nagyon szoros, izgalmas, sőt néha drámai küzdelemben a rutinosabb és erőnlétileg is jobb együttes szerezte meg a győzelmet. Ezen a találkozón a ven­dégek vezettek néhány ponttal és elő­nyüket a találkozó végéig tartani tudták s a végén elfáradt bratislavaiak felett biz­tos győzelmet arattak. LOKOMOTÍVA BRATISLAVA — LOKOMOTÍVA KYJOV 46:36 (24:25) A vendégek vasárnap délelőtt megis­mételték jó szereplésüket. A találkozót ugyan elvesztették, de sokáig kétségessé tudták tenni a bratislavai együttes győ­zelmét. Hisz az első félidő végén még a Kyjov csapata vezetett, ugyancsak egy ponttal, de sokkal jobban dobtak mint a hazaiak. Szünet után a bratislavai együt­tes végre magára talált, és sokkal pon­tosabban játszott és dobott kosárra, mint az első félidőben. Ennek meg is volt az eredménye, mert a találkozót 10 pontos különbséggel megnyerték. A kyjovi együttes második napi találkozóján is nagyon jó benyomást keltett, különösen ha figyelembe vesszük, hogy a csapat na­gyobbrészt ifjúsági játékosokból áll. Ha megtanulnak pontosabban kapura dobni, az I. liga bármely csapatának egyen­rangú ellenfelei lehetnek. SLOVAN BRATISLAVA-SLÁVIA BRNO 54:78 >26:30) Ezen a mérkőzésen a Slovan együttese különösen a második félidőben nagy csa­lódást keltett. Még az első percekben 12:6-arányú vezetésre tettek szert, de azután a brnói együttes kiegyenlített és a félidő végéig állandóan 2—3 ponttal vezetett. A második félidőben azután a Slovan különösen a mérkőzés végére tel­jesen visszaesett. Pontatlan volt az össz­játék. nem sikerültek a dobások. Ennek ellenkezője volt tapasztalható a vendégek­nél. Lelkesen játszottak, elveszettnek hitt labdákat szereztek meg és főleg ponto­san dobtak kosárra. Amíg kiegyensúlyo­zott volt a küzdelem olyan ideges volt egyik másik játékos, hogy pl. Hanáková egymásután kétszer is, saját kosarára do­bott, szerencséjére pontatlanul. Végered­ményben azonban a Slovan súlyos és nem várt 24 pontos vereséget szenvedett. További eredmények: Slávia Prešov-­Tatran Ostrava 63:57 (28:25), Sp. Sokolo­vo—Orbis A 52:55 (24:26), Slávia Praha VŠ—Slovan Orbis B 41:39 (18:18). Az I. férfi kosárlabda-ligában csak két találkozóra került sor szombaton. Iskra Svit—Jednota Košice 82:65 (33:29), Slo­van Praha Orbii—Slavoj Vyšehrad 72:57 ••42:28). (Tä) Kelet-szlovákia újonc női ligacsa­pata két értékes győzelmet aratott szom­baton és vasárnap. Jőiramú mérkőzése­ken szoros küzdelemben minimális arány­ban ugvan, mégis megszerezte mindkét esetben a győzelmet. SPORTHÍRADÓ MimmiiiiimiHiiiii iiiimmiiimimiiiii • Sidney: Dél-Wales teniszbajnoksága férfi egyesének középdöntőjében Emerson 6:0, 3:6. 3:6, 6:4, 6:3 arányban győzte le honfitársát Lavert (mindkettő ausztrál). A női egyes döntőjében a brazil Buen, az idei wimbledoni győztes, 2:6. 6:4, 5:7 arány­ban vereséget szenvedett az ausztrál Le­hanetol. C Washington: 50 éves korában Holly­woodban elhunyt Max Baer. az egykori ne­hézsúlyú profi ökölvívó-világbajnok. • London: Brightonban Anglia olimpiai labdarúgó-válogatottja selejtező mérkőzést játszott Szabad Írország csapatával. Az an­golok 3:2 (2:0)-ra győztek. • Peking: A fiatal szovjet kosárlabda­együttes további mérkőzéseket játszott a Kínai Népköztársaságban. A férfi együttes 71:54-re győzte le Siu-suei tartomány vá­logatottját, a kfnai spartakiád bajnokát, a nők ugyanezen tartomány csapatától 64:70 arányú vereséget szenvedtek. SZOVJET-SVÉD jégkorong-találkozó előtt A svéd jégkorong-válogatott november 24 és 26-án Moszkvában áll ki a legjobb szovjet együttes ellen. Helsinkiben a svéd B-válogatott a finnekkel méri össze erejét. A Švéd Jégkorong Szövetség a szovjetek elleni találkozókra a következő játékoskeretet jelölte ki: Lindquist, Švensson, Stolz, Björn, Blomé, Nordlan­der, Karlsson, — Thulin, Tumba Johans­son, Sterner, Pettersson, N'ilsson, . Lund­waíl, Bröms, Granath, Oeberg. • Phenjang: Az NDK röplabda-együttese a Koreai Népi Demokratikus Köztársaságban vendégszerepel. Wonsanban az ottani válo­gatott felett 3:0-ra győztek a vendégek. ©Prága: 8 férfi és 5 női játékos rész­vételével asztaliteniszezőink minősítő ver­senyt tartanak Prágában. Egyelőre Miko ve­zet. Legyőzte Stanék'ot, Voríkát és Svábot, Posejpaltói kikapott, játszmaaránya 11:3. A másodikfhelyen Švarc áll. A Tatran Stŕešovice vízilabdázói Lengyelországban A Tatran Stŕešovice vízilabda-csapata Lengyelországban túrázik. Első állomása Ostrowiec volt, ahol részt vett. a KSZO Ostrowiec jubileumi ünnepségein. .Ebből az alkalomból emléktáblát lepleztek le az egyesület volt tagjai tiszteletére, akik a fasizmus elleni harcban életüket vesztet­ték. ľ H jégkorong-ligában 02 otthoniak győztek Á jégkorong-liga X. fordulója során szombat este három mérkőzést játszottak, melyek kivétel nélkül az otthoniak győzelmét hozták. Á Bratislavában lejátszott Slovan—Pardubice találkozó különösen a játék utolsó perceiben drámai jelene­tekben bővelkedett, de izgalmas volt a prágai Spartak Sokolovo—Chomútov ta­lálkozó is. Jelentéseink: Slovan—Pardubice 6:5 (1:2, 2:0, 3:3). A bratislavai téli stadionban 8000 néző előtt a Slovan volt a jobbik csapat, de csak nehezen szerezte meg a győzelmet. Az első harmadban a vendégek egygólos előnyhöz jutottak, a második harmadban a SÍovan Pokorný öngóljával egyenlített, majd Golonka nagyszerű akciója után megszerezte a vezetést. Az utolsó har­mad aztán döntetlen eredményt hozott, s így a Slovan 6:5 arányú győzelmet aratott. Az otthoniaknál Golonka, Fakó és Kordiák, a pardubicieknél Dvoŕáček, Spartak Sokolovo—Chomútov 4:3 (0:0, 3:1, 1:2). Az otthoniak nem nyújtották a tőlük várt teljesítményt s csak a má­sodik harmadban gyors egymásután elért két góllal szerezték meg a győzelmet. Jihlava—SONP Kladno 8:6 (4:1, 2:4, 2:1). Az jihlavai csapat a második har­madban már 5:2-re vezetett, de aztán a kladnóiak vették át a kezdeményezést. Nyolc perccel a mérkőzés vége előtt még 6:6 volt az eredmény, amikor aztán a jihlavaiak rákapcsoltak és 8:6 arány­ban a maguk javára döntötték el a mér­kőzést. Pokorný és Franc voltak a legjobbak. • •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• H H + HHHHHH HI A BRATISLAVAI SZÍNHAZAK MŰSORA: NEMZETI SZlNHÁZ: Aida (19), HVIEZDOSLAV SZlNHÁZ Beláthatatlan messzeségek (19), ÜJ SZÍNPAD: Viszontlátásra, szerelem (19). A KASSAI MOZIK MOSORA: Hétfő, november 23. A BRATISLAVAI MOZIK MŰSORA: PRAHA: Ványa (szovjet) 10.30. 14, 16.15, 18.30, 20.45, 'METROPOL: 105 százalékos alibi (cseh) 16, 18 15, 20.30. POHRANIČ­NÍK: Bátraké a szerencse (szovjet) 16, 18.15. 20.30, SLOVAN: Hruscsov elvtárs Amerikában (szovjet) 16, 18.15, 20.30, TATRA: Borús reggel (szovjet) 16, 18.15, 20.30, MLADÝCH: Elveszett a kutyánk (szovjet) 16. DUKLA: Mézeshetek (szov­jet) 18, 20.15, MIER Messzi világok felé 15.45, 18, 20.15, OBZOR: Nyomok a hó­ban (szovjet) 18, 20.15, MÁJ: Szülői ház (szovjet) Í8.15, 20.30. STALINGRAD: A be­mutató elmarad (NDK) 18, 20.15, ZORA: Az én drága párom (szovjet) 18, 20. PO­KROK: A Kék nyúl (szovjet) 18, 20.15, PARTIZÁN: Többé nem balkezes (szovjet) 17, 19, NÁDEJ: Álmatlan évek (magyar) 19. SLOVAN: A Kék nyíl (szovjet), TAlRA: Felégetett hidak (szovjet), Üsmev: A 18-as év (szovjet), DUKLA: Főnyeremény (cseh), PARTIZÁN: Rettenes Iván II. rész (szovjet). A KASSAI ÁLLAMI SZlNHÁZ MOSORA: MA: Öt este (19), HOLNAP: Ha az asszony kezében a gyep­lő (19). IDŐJÁRÁS Derült idő. A legmagasabb nappali hő­mérséklet 2—5 fok között, Északkelet­Szlovákiában 0 fok körül. Északkeleti szél. A CH került a mezőny élére KASSÁN VERESÉGET SZENVEDETT A SLOVAN BRATISLAVA • GYŐZELMET ARATOTT A PRÁGAI DUKLA ÉS A STALINGRAD • PARDUBICÉN DÖNTETLENÜL JÁTSZOTT A SPARTAK TRNAVA Az I. liga labdarúgó-bajnokságában az őszi utolsó előtti fordulóra került sor. Bratislavában a ČH legyőzte a Tatran Pre­šov csapatát és tekintettel arra, hogy Kassán vereséget szenvedett a Slovan Bratislava, a Dukla Praha pedig még szombaton csal; 1:0 arányban bizonyult jobbnak a Spartak Praha Sokolovonál, jobb gólarányával a 17 pontos ČH került az élre. A prágai Dukla, mely ugyancsak 17 ponttal rendelkezik, most a második, harmadik pedig a Slovan Bratislava. Győzelmet aratott a Spartak Praha Stalingrad és Baník Ostrava csapata is. Az utóbbi Brnóban szerzett két pontot, de azért még mindig a 10. helyen áll. A Spartak Trnava Pardubicén döntetlen eredményt ért el. Veresége után persze megmaradt a sereghajtó szerepé­ben a Spartak Praha Sokolovo mely ősszel alig javíthat már helyzetén. Jelentéseink a mérkőzésekről: ČH Bratislava—Tatran Prešov 4:2 (3:1) (h) A hűvös, szeles őszi idő ellenére 4000 néző jelent meg a tegnapi ČH Bratislava— Tatran Prešov labdarúgó-ligamérkőzésen. A vendégcsapat teljes felállításban szállt küzdelemben, csupán L. Pavlovié játszott a balszélen. A vendéglátóknál Matlák volt a jobbhátvéd, Kacsányi a jobbösszekötő helyén, Dolinský balösszekötő, Ujváry bal­szélen szerepelt. A tavalyi bajnok erőnlétéről már a szer­dai Glasgow Rangers elleni mérkőzésen ízelítőt kaptunk, s ezen a ligatalálkozón sem mutatott javuló formát, A csatárok régi. pepecselő hibájukba estek, a véde­lem figyelmetlen és néha felületes munkát végzett. A Tatran Pavlovié R. révén szer­zett vezető gólja a védők hibájából esett. A ČH az első gól után erősített ugyan, de kiegyenlítési törekvése csatárainak ha­tározatlansága és a kiválóan záró prešovi védelem következtében csütörtököt mondott. A 20. percben a Tatran védelme vétett végzetes hibát, Petroš a saját kapujába nyomta a labdát. 1:1. A prešoviak táma­dásai nem szűntek meg ezután sem. Ha ritkábban is kerültek Hlavatý kapuja elé, lefutásaik veszélyesebbek' voltak, mint a ČH csaknem állandó ott-tanyázása a Tatran térfelén. A vendégek önfeláldozóan, lel­kesen küzdöttek, gyorsan rajtoltak a lab­dára. Bobok, a prešoviak kapuvédője rossz napot fogott ki. a 23. percben Buberník lövése a kezét érintve zúgott a hálóba, majd a 44. percben a ČH fedezetjátékosa Bobok lába között rúgta be a vendégek harmadik gólját. Szünet után Bobokot Večerka váltotta fel, aki sokkal biztosabban látta el dolgát, mint elődje. A prešoviak nem adták fel a küzdelmet, s minden áron javítani akar­tak az eredményen. Törekvésüket a 30. percben siker koronázta. L. Pavlovié a kapujából kifutó Hlavatý mellett 3:2-re szépített, Már-már úgy alakult a helyzet, hogy a vendégcsapat kiegyenlít! Erre azon­ban Martinček, középcsatár és Gavroft el­hamarkodott lövései miatt nem került sor. A ČH tovább támadott és egy lefutás ered­ményeképpen Dolinský 4:2-re állítja az eredményt. A vendégek lendületesen játszottak, nem volt mit veszíteniük. Az első félidőben Večerka hiányát érezte a csapat. Ha kez­dettől fogva ő védett volna, talán más­ként alakult volna a végeredmény. A Tat­ran a jétékidő vége felé fáradtnak bizo­nyult. Az eléggé nagy iram sokat vett ki belőlük. A ČH Bratislava színtelen, erőtlen játékot nyújtott. Számos gólszerzési lehetősége volt, de rendre elmulasztották. A két csapat így állt fel: ČH Bratisla­va: Hlavatý — Matlák, Tichý, Weiss — Buberník, Rias — Gajdoš, Kacsányi, Cimra, Dolinský, Ujváry. Tatran Prešov: Bobok (Večerka) — Varga, čepček, Felszeghy — Petroš, Pali — Ferenc, R. Pavlovič, Mar­tinček, Gavroň, L. Pavlovič, Jednota Košice—Slovan Bratislava 1:0 (0:0) (tä) Slovan: Šroiff — Urban, Popluhár, Jankovič — Trochta, Bilý, (Čirka) — Bá­lázik, Moravčík, Pažický, Molnár, And­rejkovič. Jednota: Švajlen — Pavlík, Ka­réi II., Csákvári — Hájek, Gajdoš, — Illés, Kostínyi, Pintér. Górnicky, Svarc. Napsütéses időben mintegy 16 000 néző előtt folyt le Kassán az idény utolsó liga­mérkőzése, amelyen a Jednota megőrizte immár kétéves hazai veretlenségét. A Jed­nota ezen a mérkőzésen igen jó teljesítményt Sportok Sokolovo—Sportok Stalingrad 9:2 (0:1) A két prágai együttes találkozója kel­lemes, napfényes időben szépszámú kö­zönség előtt került sorra. A Sokolovo csatárai már az első percekben maguk­hoz ragadták a kezdeményezést s né­hány veszélyes támadást vezettek a Sta­lingrad kapuja ellen, de eredménytelenül. Később feljött a Stalingrad is és formás támadásokkal veszélyeztetett a Spartak kapuja előtt. A 24. percben Kobza jó ütemben érkezett egy előreadott labdára, és szép lövéssel küldte a hálóba. l:0-ás vezetésre tett szert a Stalingrad együt­tese. A gól után a Sokolovo fokozta az iramot és mezőnyfölényt harcolt ki, de a Stalingrad védelme jól áll a lábán, és így gólt elérni nem tudott. A vendégek szórványos támadásai azonban sok ve­szélyt jelentettek a Sokolovo kapujára és Dukla Pardubice-Sp. Trnava 1:1 (1:1) A két csapat az első perctől kezdve kemény harcot vívott a győzelemért, ami azonban egyik csapatnak sem sikerült. A vendégek Šturdik révén már a második percben megszerezték a vezetést. A gól után a hazaiak is támadásba lendültek, és a 26. percben Kozmán góljával sike­rült is a vendégcsapat előnyét behozni. Ezután változatos játék következett, mindkét csapat csatársora veszélyezte­tett, de gólt elérni egyik együttes sem tudott. Az első félidőhöz hasonló játékot hozott a második félidő, azzal a különb­séggel, hogy ebben a játékrészben egyik együttes csatársors sem volt eredményes. Végül is ez a találkozó igazságos dön­tetlennel végződött. A tabella állása: 1. ČH Bratislava 11 7 3 1 22:9 17 2. Dukla Praha 12 7 3 2 21:11 17 3/ Slovan Bratislava 12 5 5 2 25:14 15 4. Sp. Praha Stalingrad 12 4 5 3 17:12 13 5. Sp. Hr. Králové 12 4 5 3 20:17 13 6. Slovan Nitra 12 5 3 4 20:18 13 7. RH Brno 12 6 1 5 17:16 13 8. Sp. Trnava 11 4 4 3 18:17 12 9. Jednota Košice 12 5 2 5 14:18 12 10. Baník Ostrava 12 5 1 6 12:16 11 11. Tatran Prešov t 12 3 2 7 19:24 8 12. Dynamo Praha T2 3 2 7 36:23 8 13. Dukla Pardubice 12 3 2 7 12:21 8 14. Sp. Sokolovo 12 3 0 » 11:28 6 csak čvrtníček jó védése akadályozta meg a további gólokat. A félidő végéig az eredmény már nem változott. Csere után a Stalingrad együttese tar­totta kézben a játék irányítását, és a Sokolovo csak szórványosan jutott el el­lenfele kapujához, csatárai azonban ak­kor sem tudtak veszélyesek lenni. A 34. percben a Stalingrad 2:0-ra növelte elő­nyét, és ezzel el is dőlt a mérkőzés sor­sa. A Sokolovo nem talált magára a ké­sőbbiek folyamán sem. Csatárai erőtlenek voltak a jól működő védőkkel szemben, viszont a Stalingrad ügyesen kombinált és sokszor okozott zavart ellenfele vé­delmében. A találkozót megérdemelten nyerte, sőt a gólarány még nagyobb is lehetett volna. # Prága: Rögby-tornát rendeztek a cseh­szlovák-szovjet barátság kupájáért. Ered­mények: Dynamo Praha—Spartak' Praha So­kolovo 17:0 (14:0). Spartak Praha AZKG B —Dukla Bratislava 26:12 (13:6). nyújtott és minden tekintetben felülmúlta a nagy csalódást keltő, szétesően játszó Slovan együttesét. A hazai csapat az egész mérkőzés alatt kezében tartotta a játék irányítását, s győzelme nagyobb arányú is lehetett volna, ezt azonban a , csatá­rok gólképtelensége meghiúsította. A Slo­vannál az összjáték terén is fogyatékosság mutatkozott, csupán Popluhár és Sroiff (egy hibától (eltekintve) s a csa­társorban Pažický játszott elfogadhatóan. A Jednota az első percektől fogva nyo­masztó fölényben játszott, amelyet Pintér három szabadrúgása és 5 szögletrúgása jellemzett. A Slovan első veszélyes táma­dása a 25. percben Bilý lövésével végző­dött, amelyet azonban a jó formában védő Švajlen hárított. A másik oldalon a 30. percben Švarc 5 méterről kimondott gól­helyzetben hibázott. A II. félidőben folytatódott a megszo­kott kép — a Jednota csatárainak és a Slovan védelmének a párharca A 10. perc­ben Gajdos szabadrúgását Švarc közelről a figyelmetlen Slovan védelem közt a há­lóba továbbította. A Slovan a játék továb­bi részében sem küzdött úgy, mint ahogy egy élvonalban levő csapattól várható volt. Gólszerzési alkalom ugyan volt a 26. perc­ben, amikor Bálázik átjátszotta a Jednota védelmét, de Švajlen bravúrosan hárított. Szögletarány 10:3. A mérkőzés túlkemény játékot eredményezett, de Pacovský já­tékvezető általános megelégedésre látta el nehéz feladatát. RH Brno-Baník Ostrava 0:1 (0:1) A, nagyon élénk iramú mérkőzése* csaknem állandóan a hazaiak támadtak és mindvégig a vendégek térfelén folyt a játék. Ennek ellenére a brnói együttes vesztesként hagyta el a játékteret, amit elsősorban a vendégek kitűnően működő védelmének köszönhet. A Baník játékosai jól semlegesítették a hazaiak legveszé­lyesebb játékosát, Obertet és ezzel ki­húzták az RH cnéregfogát. Az egyetlen gólt még az első félidőben a vendégek legjobbja Pospíchal szerezte mintegy 19 m-es távolságról leadott lövéssel. Magyarország—Ausztria 2:1 SZLOVÁKIA sporttorna-bajnoksága Liptovský Mikuláson tartják Szlovákia sporttorna-bajnokságát. A nők közül Ma­eháčková (Bratislava) bizonyult a legjobb­nak és 37,2 ponttal bajnokságot nyert. Második helyen Syrová (Prešov), harmadi­kon Belejová (Prešov) végzett Az után­pótlás bajnokságát Žilinec (Kassa) nyerte 57,10 ponttal az ugyancsak kassai Mauer előtt. Az utánpótlás csapat-bajnokságában a kassai együttes szerezte meg az első helyet 167,80 ponttal a Slavoj Bratislava Vinohrady előtt. • Prága: A Spartak Praha Sokolovo női kézilabdázói a jövő héten az NSZK-ba utaznak. Első vetélkedésükre pénteken, november 27-én kerül sor Stuttgartban az ottani Kickers ellen. Szombaton Herrn­bergben Augsburg csapatával játszanak, majd portyájukat vasárnap, november 29-én Bietigheimben fejezik be. Az olimpiai labdarúgó-selejtező közép­európai csoportjában vasárnap Budapesten a Népstadionban került sor Magyarország —Ausztria olimpiai labdarúgó-együttesei­nek találkozójára. Ködös, egyáltalán nem eszményi időben nehéz talajú pályán a két csapat jó iramú játékot mutatott. A magyar csapat rögtön támadásba len­dül és már az 1. percben megszerzi Al­bert révén a vezetést, aminek azonban sokáig nem örülhet a hazai közönség, mert a 7. percben a kapujából kimozduló Faragó mellett Kohlhauser, az osztrákok jobbszélsője a hálóba lövi a labdát. l:l-re egyenlítenek tehát az osztrákok. .Az első húsz perc elteltével a játék egy kissé ellaposodott. Volt ugyan a magyaroknak n'éhány veszélyes támadásuk, de gólt szerezni nem tudtak. így a félidő végéig az eredmény már nem változott. Szünet után az osztrákok már az első percben védelmi hiba miatt majdnem gólt lőttek. A 3. percben Rákosit a kapu előtt szabálytalanul szerelik, a játékve­zető büntetőrúgást itél s ezt Várhidi a hálóba vágja. 2:1. A következőkben sokat támad a magyar csapat, de az osztrák védők helyükön vannak és mindig ide­jében közbelépnek. Veszélyesen rohamoz­nak az osztrákok is és kétszer csak Fa­ragó önfeláldozó vetődéssel menti a helyzetet. Utána Kohlhauser bombája csak centiméterekkel kerüli el a magyar •kaput. A 28. percben Göröcs veszélyes labdáját Kitzmüller osztrák kapus szerzi meg, utána pedig Riegler lesgólt lő, ezt persze nem adja meg a játékvezető. Az utolsó negyedórában hol az egyik, hol a másik csapat tör kapura, közben sok a szabálysértés. Egy perccel a játék vége előtt Albert jó helyzetben kapu mellé emeli a labdát, majd osztrák támadás köz­ben a játékvezető a mérkőzés végét jelzi. . A magyar csapat csalódást okozott. Ä háts* sorok sok hibát vétettek s nem felelt .meg a várakozásnak a csatársor sem. Az osztrákok jól védekeztek, csa­társoruk azonban a gyenge magyar vé­delemmel sem bírt és több jó helyzetet hagyott ki. Legjobb játékosuk Kitzmüller kapus volt. A visszavágóra 1960 tavaszán Bécsben kerül sor. Spanyolország-Ausztria 6:3 (3:1) Valenciában 60 000 néző előtt került sor, a negyedik spanyol-osztrák találko­zóra, melyet a spanyol együttes 6:3 (3:1) arányban a maga javára döntött el. Gól­lövők: Di Stefano (2:), Suarez (2), Marti­nez és Mateos, illetve Hof, Senekovitsch és Knoll. Az otthoniak nagy fölényben voltak és több gólt is lőhettek volna. Férfi és női kézi labda-torna Prágában A Spartak Praha Stalingrad Vinohrady tornatermében férfi és női kézilabda­tornát rendeztek. A csehszlovák férfi vá­logatott 25:9 (14:31)-re győzte le a Ba­ník Libčico csapatát. A második találko­zón válogatottunk a Spartak Praha Sta­lingráddal játszott és 22:15 (11:8) arány­ban bizonyult jobbnak. Női válogatott együttesünk a Spartak Praha Koh-i-noor csapatát 15:7 (8:3) arányban kényszerítette megadásra, a Spartak Stalingrad felett pedig 11:5 (7:2) arányban győzött A SAZKA és a ŠPORTKA eredményei 1, 15, 37, 38, 39, 43. 123456789 10 11 12 122x12111 — 1 — „ÜJ SZ Ô" kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központi Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava, Gorkého u. 10. sz., T e 1 e f o n : 347-16, 351-17. 232-61 — főszerkesztő: 352-10. — főszerkesztő-helyettes: 262-77, titkárság: 326-39, — sportrovat: 325-89. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 312., telefon: 337-28. Előfizetési díj havonta Kčs 8, — , T r­jeszti a Posta Hirlapszolgálata. Megrend< lhető minden postahivatalnál és kézbe.sítőnél. Nyomás: Pravda, Szlovákia Kommunista Pártja Központi Bizottságának kiadóvállalata, Bratislava. A-577"?59