Új Szó, 1958. november (11. évfolyam, 302-331.szám)

1958-11-04 / 305. szám, kedd

Ľz ^ ir^xJs xiK­vľ . ÍL tKttmiS JBaaac Spartak Brno jégkorong-csapata VEZET AZ I. LIGÁBAN Áz I. jégkorong-ligában egymást érik a meglepetések. Az RH Brno, a tavalyi bajnok, már két ízben vereséget szenvedett, s csupán a har­madik fordulóban szerezte meg első győzelmét a Spartak Královo Pole csapata ellen. Eddig tehát nem váltja be az együttes edzőjének szavait, aki az idény megkezdése előtt kijelentette, hogy az ország jégkorong­bajnokságát újra az RII Brno csapata van hivatva megszerezni. Az I. liga eddigi legnagyobb meglepetése a Spartak ZJŠ Brno csapata, amely újoncként szerepel ebben a legmagasabb fokú sportvetélkedésben. Mind­három mérkőzését megnyerte, s 6 pontfal, 9:2-es gólaránnyal áll a ta­bella élén. A harmadik forduló, éppen úgy, mint az 1. és 2., sem vég­ződött meglepetés nélkül. A vítkovicei együttes itt szenvedte el első vereségét. A Dukla Jihlava csapatával játszott és 3:5 arányban vereséget szenvedett, s 4 ponttal, ll:9-es gólaránnyal a tabella 5. he­lyét foglalja el. A jihlavai csapat ez­zel a győzelmével a ranglista máso­dik helyére került. A mérkőzések ki­menetele nem volt sima, egyik csa­pat sem mondhatta előre magáénak a győzelmet. így például a RH Brno — Spartak Kr. Pole-találkozón nem hiányzott sok az újabb meglepetés­hez. A Spartak csapata már az első percben Bárta révén vezetésre tett szert. Csupán a Královo Pole-i véde­lem hibájából tudtak a brnóiak az el­ső harmad végén kétszer Bartoň ré­vén 2:l-re szépíteni. A második har­mad 0:0-lás eredménnyel végződött. A harmadik harmad egyetlen gólját egy kapu előtti kavarodásból Danda, a brnóiak csatára érte el. A talál­kozó magas színvonalú volt és drá­mai fordulatokban bővelkedett. Vég­eredményben a tavalyi bajnok 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) arányban győzött. A VŽKG—Dukla Jihlava-mérközés 3:5 (2:2, 0:1, l:2)-re végződött. A katonaegyüttes harciasan küzdött s nagyon ötletes és változatos játék­kal szerezte a gólokat. A győztes csapatban főleg a Vimr —Karas —Li­dický-támadósor tűnt ki. A vítko­viceieknél Vlach hiányzott, Seiml és Netolický pedig formán alul játszott. Legjobb játékosuk Mikoláš kapuvédő, Lidral a védelemben és Blažek a tá­madósorban volt. A tabella állása a harmadik fordu­ló után a következő; 1. Spartak Brno ZJŠ 3 3 0 0 9:2 6 2. Dukla Jihlava * 3 2 0 1 14:8 4 3. SONP Kladno 3 2 0 1 15:11 4 4. Sp. Sokolovo 3 2 0 1 13:9 4 5. TJ VŽKG 3 2 0 1 11:9 4 6. Dynamo Pardubice 3 1 1 1 8:9 3 7. Č. Budéjovice 3 1 1 1 8:12 3 8. ČII Brno 3 1 0 2 7:7 2 9. Spartak Plzeň 3 1 0 2 14:15 2 10. Slovan Bratislava 3 1 0 2 12:13 2 11. Chomútov 3 1 0 2 10:17 2 12. Sp. Kr. Pole 3 0 0 3 6:15 0 A csehszlovák úszó-csapatbajnokság eredményei A múlt hét végén befejeződtek a csehszlovák úszó-csapatbajnokság 3. fordulójának küzdelmei, melyeknek során több érdekes eredmény és né­hány országos csúcs is született. A Slávia Bratislava úszói és úszó­hői ezúttal is bebizonyították, hogy Csehszlovákiában a legjobbak közé tartoznak. A férfiak a Lok. Hradec Králové együttese felett 48:27 ará­nyú, a nők a Slávia Plzeň úszónöi felett pedig 50:26 pont arányú győ­zelmet arattak. Eredmények: 100 m gyors: Vaňová 1:12.2, llopka 1:01.9, 200 méter mell: Matulaiová 3:14.1, fckovajsa 2:48.8, 4X100 m vegyes Vasárnapi nemzetközi mérkőzések NDK—Norvégia 4:1 (2:1). Az NDK lab­darúgó-válogatottja Lipcsében .látszotta utolsó idei nemzetközi labdarú.qó-mér­kőzését. A norvégek elleni mérkőzésen a német válogatott jó teljesítményt nyúj­tott és sikerült az oslói 6:5 arányú ve­reségért visszavágnia. Góllövök: Müller 2, Assrny és Schröter 1:1, illetve Henn. Románia—Törökország 3:0 (0:0. Az újon­nan bevezetett nemzetek serlege labda­rúgó-tornájának keretében Románia elő­ször Törökország ellen mérkőzött. A ro­mán válogatott 100 000 néző előtt igen érdekes küzdelemben megérdemelt győ­zelmet aratót. Góllövők: Vaidu Constan­tin és egy öngól. váltó: Nők: Slávia 5:35.2, férfiak: Slávia 4:44.8. A piešťanyi EVA-fürdöben a helyi Slovan úszói 48:29 arányban győzedel­meskedtek a Dukla úszói felett. A prágai találkozón a Dynamo Praha úszónöi a Spartak Stalingrad együt­teséről 36:41 arányú vereséget szen­vedtek. Brnóban a VAAZ Brno férficsapata 41:36 arányban győzte le a Slávia Praha VS csapatát, míg az úszónők 50:25 pontarányú győzelmet arattak a prágaiak felett. Ezen a versenyen Kašparová 1:12.l-es idejével új if­júsági csúcsot állított fel a 100 m-es női gyorsúszásban. Kosárlabdázók a bajnoki pontokért A hétvégi férfi kosárlabdaliga­bajnokság további eredményei: Duk­la Mariánské Lázné —Slávia Praha 57:85, Lokomotíva Karlovy Vary — Slovan Praha Orbis 74:93, Spartak Brno ZJS-Jednota Košice 84:42, Slavoj Visehrad-Slávia Bratislava 85:50. A Sazka 45. fogadóhete • 1. Spartak Praha Stalingrad—RH Brno, I. labdarúgó­liga. Vasárnap mindkét együttes elvesztette mérkőzését. A Sta­lingrad Pardubicén 6:l-re, az RH Brno Ostraván 2:0-ra. Ezek szerint egyformák az esélyek. Tippünk: 1, X. @ 2. Slovan Bratislava— Baník Ostrava, I. labdarúgó-liga. A vasárnapi eredmények szerint (Košice—Slovan 1:0, Ostrava—RH 2:0) egyformák az esélyek és minden le­hetőség fennáll. Valószínű, hogy a mér­kőzés döntetlenül fog végződni. Tip­pünk: X. 9 3. Dynamo Žilina —Jednota Košice, I. labdarúgó-liga, Žilina Prágában a So­kolovo ellen 2:1 arányú vereséget szen­vedett, de játéka szerint megérdemelte volna a döntetlent. A Hazai pályán ve­szélyes és győzelme valószínű. Tippünk: 1, X. 9 4. Dukla Praha—Spartak Praha Soko­lovo, I. labdarúgó-liga. Papírforma szerint a Dukla együtesét tartjuk kimondott fa­voritnak. Vasárnap a Dukla a Spartak Üstí ellen 1:1 arányban döntetlenül ját­szott. Tippünk: 1. 9 5. Tatran Prešov—Spartak Ústí n./L., I. labdarúgó-liga. A Tatran Prešov saját otthonában eddig eredményesen szerepelt. Ezen a találkozón is valószínű a győzelme. Tippünk: 1. P 6. Spartak Trnava —Dynamo Praha, I. labdarúgó-liga. Trnava a ČH Bratislava elleni 2:2 arányú döntetlen utón meg­mutatta, hogy formája mérkőzésről mér­kőzésre javul. Ezen a találkozón is ki­mondott esélyesnek számít. A Dynamo Praha utolsó mérkőzései során 4:0-ra vesztett a Dukla ellen és vasárnap otthon Prešov ellen 0:0 arányban döntetlenül játszott. Tippünk: 1. 9 7. DynamoKarlovy Vary—SONP Klad­no, II. labdarúgó-liga. Ezen a találkozón a vendégcsapatot tartjuk jobbnak. Vasár­napi eredmények: K. Hora— K. Vary 6:0, Kladno—Liberec 3:0. Tippünk: 2, X. 9 8. Baník Déčín— Spartak Praha Motor­let, II. labdarúgó-liga. Vasárnap mindkét csapat megnyerte mérkőzését, Déčín Ra­doün ellen 3:1, a Motorlet a Dukla Tábor ellen 1:0 arányban. Ügy véljük, hogy a mérkőzés eredményét a hazai pálya elő­nye fogja eldönteni. Tippünk: 1, X. 9 9. Spartak Pov. Bystrica—TJ Topoľ­čany, II. labdarúgó-liga. Mindkét csapat­nak 11—11 pontja van és a tabellán egy­más mellett szerepelnek. Vasárnap Pov. Bystrica 3:0 arányú vereséget szenvedett az Odeva Trenčíntol, de Topoľčany sem szerepelt jobban, mert otthon 0:l-re ki­kapott a Slovan „B" csapatától. Ezek szerint tippünk: 1, X. 0 10. Lokomotíva Košice —Dukla Brezno, II. labdarúgó-liga. Košice jelenleg a ta­bella 10. helyezettje, a Dukla viszont az 5. helyen áll. A két együttes utolsó ered­ményei: Brezno—Vítkovice 0:3, Piešťany— Košice 1:1. Tippünk: 1, X. 9 11. Slavoj Č. Budéjovice— Dynamo Č. Budéjovice, labdarúgó-divízió. Helyi ran­gadó, melynek nincs kimondott favoritja s minden eshetőséggel számítani kell. Tippünk: 1, X. 2. % 12. SONP Kladno—Dukla Jihlava, I. jégkorong-liga. Vasárnap mindkét csapat eredményesen szerepelt, Kladno csapata 7:4-re győzte le a Slovan Bratislavát és a Dukla Jihlava Vítkovicét 5:3-ra. Ezek szerint egyformák az esélyek. Tippünk: 1. 2. # 13. Slávia Praha VŠ—Slovan Bratislava, női kosárlabdamérkőzés. Utolsó találkozá­suk során a Slovan győzött 50:48 arány­ban. Most viszont a hazai pálya előnyben levő Slávia csapatát tartjuk jobbnak. Tip­pünk: 1. O 14. Tatran Praha—SC Dynatno Mag­deburg, nemzetközi vízilabda-mérkőzés. Tippünk: 2. Megkezdődött m őszi idé w jjgjjjjjg Fejfej mellett haladnak az élcsoport tag jai * Vetélytársaink pontvesztesége miatt tarthatta meg vezető helyét a Tatran Prešov * A sportszerűség csődje Kassán A ligabajnokság IX. fordulója után, annak ellenére, hogy a Dynamo Praha ellen Prágában pontot veszí­tett, megtartotta első helyét a Tatran Prešov, mert ug^ncsak döntetlenül játszott a ČH és a Dukla Pra­ha is. Az élcsoporlban most még tömörebb a helyzet, mint eddig volt. A Tatran Prešov most 13 ponttal el­ső, utána pedig három 12 pontos csapat következik: a ČH, a Baník Ostrava és a Dukla Praha, de őket is csak árnyalatnyi gólkülönbség választja el egymástól. A ČH STADIONJÁBAN megütközve tekintettek egymásra az otthoniak szurkolói, amikor Ja­rábek góljával az első félidő 15. percében 2:0-ra vezettek a trna­vaiak. A vendégek azonban később azt a hibát követték el, hogy tarta­ni igyekeztek az eredményt, túlsá­gosan védekezésre rendezkedtek be, de az egyre javuló ČH ennek elle­nére kiegyenlített s ezzel megmen­tett egy pontot. AZ UTOLSÓ MÁSODPERCEKBEN rúgta a xilinaiak hálójába győzel­mét jelentő gólját a Spartak Praha Sokolov csapata. Práqában nagy küz­delmet vívott a két együttes s már mindenki elkönyvelte az l:l-es vég­eredményt, amikor gyors támadás után a 90. perc második felében Ja­reš lövése a žilinai hálóban kötött ki. ^ VASÁRNAP KASSÁN a Jednota és a Slovan igen alacsony színvonalú, azonkívül pedig soroza­tos durvaságokkal tarkított mérkő­zést Vívott. Az egyetlen gólt az el­ső félidő 43. percében Kvašnák Új atlétikai világcsúcs A Tbilisziben folyó Szovjetunió orszá­gos atlétikai csapatbajnokságán Bisztróvá Európa-bajnok új világcsúcsot állított fel a noi öttusa-versenyben. Bisztróvá 4872 pontos teljesítménnyel állította fel az új világcsúcsot. Eredménye 26 ponttal jobb, mint az eddig érvényes világcsúcs. A Moszkvai Szparlak nyerte a szovjet kupát 100 000 néző előtt a moszkvai V. I. Le­nin Stadionban került sor a Szovjetunió labdarúgó-kupa döntő mérkőzésre. Két moszkvai együttes, a Szpartak és a Tor­pédo került a végküzdelembe. A találkozó bővelkedett érdekességek­ben. A játékidő végéig 0:0 volt az eredmény, a mérkőzést újabb 30 perccel kellett meg­hosszabbítani. A meghosszabított játékszakaszban a Szpartak játékosai még inkább fokozták az iramot és a 8. percben Iszajev, aki a találkozó egyik legjobb emberének bizo­nyult, áttört az ellenfél védelmén, to­vább adta a labdát Szimonyannak, aki védhetetlen gólt lőtt. Ezzel a Moszkvai Szpartak immár hatodszor szerezte meg a Szovjetunió kupájáért kiírt bajnoksá­got. A Tatran Prešov lett a kézilabdázók őszi bajnoka Á múlt hét végén befejeződött a kis­pályás kézilabda-bajnokság őszi idénye. Az utolsó forduló eredményei: Spartak Praha Stalingrad—Dukla Bratislava 14:11, Spartak Praha Sokolovo— Sokol Telnice 11:8, Spartak Plzeň—Dukla Stŕíbro 21:9, TJ Gottwaldov—Dukla Praha 7:10, Sokol Paskov— Tatran Prešov 3:4. Az őszi idény befejezésével a Tatran Prešov 20 ponttal első, második a Dukla Praha 18 ponttal, harmadik a Spartak Plzeň 16 ponttal. Ausztria nemzetközi asztalitenisz­bajnoksága Az osztrák nemzetközi asztalitenisz-baj­nokságot befejezték. A férfi egyes döntő­jében Freudendorfer (NSZK) 3:2 (22:20, 21:11), 12:21, 18:21, 21:16 (arányban le­győzte Stípeket (csehszlovák). A mérkő­zés érdekes sportot hozott. Mindkét fél nagyszerű formában játszott. Ausztria női egyes bajnoka Simon (holland) lett, aki a végküzdelemben az angol Rovvet 3:0 (21:17, 21:7, 21:12)-ra győzte le. Š tipe k a svéd Mellströmmel nyerte a nemzetközi asztalitenisz-bajnokság férfipárosát. A Po­sejpal— Polakovič-párt 3:1 (21:18, 22:24, 22:20, 21:17) arányban győzték le. A női páros a Simon (holland) — Roland (bel­ga)-pár zsákmánya lett. A döntőben a Rowe—Thompson (angol) párral kerültek szembe és 3:1 (21:12/16:21, 21:17, 21:14)­re győztek. 0 Prága: A kézilabda-bajnokcsapatok Európa Kupájáért az első forduló mérkő­zéseit január 15-ig, a köveLkezö for­dulóét február 15-i.q, az elődöntőt március 15-ig kell lebonyolítani. A döntőre 1959. április 18-án Párizsban kerül sor. E pohár védője a Dukla Praha csapata. rúgta. A jobb Jednota egyébként rá­szolgált a két bajnoki pontra. PRÁGÁBAN A TATRAN PREŠOV érdekes mérkőzést vívott az ottani Dynamóval, de mindkét ötösfogat gólképtelennek bizonyult. Az ered­mény igazságos, annak ellenére, hogy a vendégeknek több gólhelyzetük volt. A váratlan eredmények sorába tartozik a Spartak Praha Stalingrad nn.gas gólarányú veresége, melyet Pardubicében szenvedett el. Kassán a Jednota —Slo­van-találkozó sportszerűt len jelenetekben bővelkedő harcot hozott, melyből minimális gólaránnyal az ott­honiak kerültek ki győztesként. Negyedik veresége után a Slovan továbbra is a nyolcadik helyen vesz­tegel. KILENC EMBERREL kapott ki 6:l-re a Spartak Praha Stalingrad. Pardubicében, az ottani­Dukla elleni mérkőzésen igen ide­gesen játszott a prágai csapat, két emberét kiállította a játékvezető, amit ellenfele ügyesen, kihasznált és fél­tucat góllal terhelte meg a vendé­gek hálóját. UGYANCSAK DÖNTETLENÜL végződött a Dukla Praha és a Spar­tak Üstí n. L. labdarúgónak talál­kozója. Az otthoniak a 88. percig l:0-ra vezettek. Az utolsó előtti percben aztán Pluskal szabadrúgás­ból kiegyenlített. A JOBB CSATÁRSOR SIKERE Ostravában az ottani Baník ötös­fogata már az első félidőben be­állította a végeredményt az RH Br­no ellenei mérkőzésen. A vendégek csatársorának legjobb embere Obert volt, de ő sem bizonyult eredmé­nyesnek. (— i) Több meglepetés az alsóbb labdarúgó-bajnokságokban A II. labdarúgó-liga IX. fordulója sem volt meglepetésektől mentes. A forduli egyes mérkőzéseiről a következőkben számolunk be: II. liga „A"-csoport. Ebben a csoport­ban az éllovas Spartak Hradec Králové csapata biztosan tartja az első helyet. Annak ellenére, hogy a Slovan Liberec a SONP Kladnótól vereséget szenvedett, egyelőre nem változott köztük a hely­zet, s a második helyet továbbra is a Slovan foglalja el, míg a Kladno csapata harmadik. Meglepetés a Dynamo Kutná Hora fölényes győzekne a Karlovy Vary csapata felett és a Spartak Čelákovice— Spartak Plzeň-találkozó döntetlenje. Mind­ezek ellenére a tabellán lényegesebb 'nelyváltozásra nem került sor. Eredmé­nyek: Baník Déčin—Spartak Radotín 3:1, Spartak Motorlet— Dukla Tábor 1:0, Spar­tak Čelákovice—Spartak Plzeň 0:0, Dyna­mo Praha ,, B"—Tatran Teplice 2:1, Dy­namo Kutná Hora—Dynamo K. Vary 6:0, SONP Kladno—Slovan Liberec 3:0. A ta­bella állása: 1. Sp. Hr. Králové 11 10 0 1 40:8 20 2. Slovan Liberec 11 6 3 2 22:18 15 3. SONP Kladno 11 6 1 4 34:12 13 4. Sp. Motorlet 11 6 1 4 17:21 13 5. S p. Plzeň 11 4 4 3 17:15 12 6. Dynamo B 11 4 3 4 12:21 11 7. Dukla Tábor 11 5 0 6 27:28 10 8. Sp. Radotín 11 4 2 5 17:20 10 9. Dynamo K. Vary 11 4 2 5 23:29 10 10. Dynamo K. Hora 11 4 2 5 18:26 10 11. Sp. Čelákovice 11 3 3 5 18:19 9 12. Baník Déčín 11 3 2 6 18:19 8 13. Tatran Teplice 11 3 2 6 18:29 8 14. Iskra Semtín 11 1 3 7 15:31 5 „B"-csoport Gottwaldov. csapata annak ellenére, hogy a második helyezett Prostéjovtól vere­séget szenvedett, jobb gólaránya révén megtartotta vezető helyét. Folytatja rossz szereplését a TJ Topoľčany csapata, mely odahaza újból vereséget szenvedett. Ha­sonló meglepetéssel szolgált a Dukla Brezno csapata, mely odahaza veresé­get szenvedett a kiegyensúlyozottabb TJ VŽKG együttesétől. Az Odeva Trenčín csapata biztosan szerezte meg ebben a fordulóban a győzelmet és ezzel a ta­bella 3. helyét foglalta el. A Slovan Nitra hazai pályán annak ellenére, hogy játé­kosai sok gólhelyzetet kihagytak, így is biztosan szerezték meg a győzelmet és ezzel a tabella 7. helyére kerültek. A Kas­sai Lokomotíva labdarúgó főleg védeke­zőjátékuknak köszönhetik, hogy csak döntetlent értek el a Slavoj Piešťany csapata ellen. Eredmények: TJ Topol čany — Slovan Bratislava ,,B" 0:1, Slovan Pro­stéjov—TJ Gottwaldov 1:0, Dukla Brezno —TJ VŽKG 0:3, Odeva Trenčín—Spartak Pov. Bystrica 3:0, Slovan Nitra—TTS Trenčín 3:0, Iskra Otrokovice—Spartak Králové Pole 1:1, Slavoj Piešťany—Loko­motíva Košice 1:1. A tabella állása: 1. TJ Gottwaldov 11 5 4 2. Slovan Prôstéjov 11 7 0 3. Odeva Trenčín 11 6 2 4. TJ VŽKG 11 5 3 5. Dukla Brezno 11 4 4 6. Slovan B 116 0 7. Slovan Nitra 11 5 1 8. Pov. Bystrica 11 4 3 9. TJ Topol čany 11 4 3 10. Lok. Košice 11 3 4 11. Iskra Otrokovice 11 3 4 12. Sp. Kr. Pole 11 3 2 13. TTS Trenčín 11 3 1 14. Slavoj Piešťany 11 0 7 21:11 14 23:14 14 19:13 14 27:21 13 17:11 12 17:18 12 24:20 11 17:20 11 16:20 11 17:19 10 13:18 10 6 15:22 8 7 15:24 7 4 7:17 7 11 8 1 2 36:16 17 11 8 0 3 26:12 1(5 11 5 4 2 31:19 14 11 6 2 3 23:15 14 11 6 1 4 21:12 13 11 5 2 4 21:22 12 11 5 1 5 17:21 11 11 4 2 5 20:18 10 11 3 4 4 19:21 10 11 3 2 6 26:25 8 11 3 2 6 14:16 8 11 3 2 6 14:32 8 11 3 1 7 17:30 7 11 3 0 8 9:35 6 1. Lučenec-Opatová 2. Slovan ONV C 3. Handlová 4. Nové Zámky 5. ČII B. Bystrica 6. Pezinok 7. Bánovce 8. Prievidza 9. Sere ď 10. Petržalka 11. Komárno 12. Palárikovo 13. Lanžhot 14. Piesok ,,F"-csoport: Zemplín Michalovce—TJ Ružomberok 3:1, Lokomotíva Sp. Nová Ves—Spartak Martin 1:4, Jednota Kežma­rok—Slavoj Trebišov 2:1. Jednota Košice „B"—Jednota Vranov 1:0, Tatran Hu­menné—Iskra Puchov 1:1. Dukla Žilina — Pokrok Krompachy 3:4, Slovan Solivar— Tatran Turany, 3:2. A tabella állása: 1. Martin 11 8 1 2 42:14 17 2 Krompachy 11 6 2 3 25:19 14 3. Vranov 11 6 1 4 13:13 13 4. Michalovce 11 5 3 3 18:19 13 5. Trebišov 11 5 2 4 24:17 12 fi. Sp. Nová Ves 11 5 1 5 26:25 11 7. Kežmarok 11 5 1 5 29:32 11 8. Puchov 11 4 2 5 26:19 10 9. Ružomberok 11 5 0 6 28:27 10 10. Humenné 11 3 4 4 17:26 10 U. Dukla Žilina 11 3 3 5 22:21 » 12. Košice B 11 4 1 6 18:20 9 13. Turany 11 3 3 5 17:23 9 14 Solivar 11 3 0 8 18:48 6 Kedd, november 4. A divízióban a IX. forduló a következő eredményeket hozta: ,,E" csoport: Spar­tak Petržalka—Baník Handlová 2:2, Spar­tak Komárno—Slovan Bratislava „C" 1:2, Slovan Nové Zániky—Slavoj Sereď 4:1, Baník Prievidza—Spartak Bánovce 2:1, STZ Lučenec-Opatová —Slovan Pezinok 6:3, Lokomotíva Palárikovo —Sokol Lanž­hot 3:1. A tabella állása: Hollandia—Svájc 2:0 (1:0). Rotterdam­ban 65 000 néző előtt a holland váloga­tott Kruver 2 góljával harcolta ki a győzelmet. A BRATISLAVAI MOZIK MŰSORA: PRAHA: Orgonakapu (francia) 10.30, 14, 16, 18.15, 20.30, METROPOL: A fia­talság keresztútján (japán) 16, 18.15, 20.30, SLOVAN: Szállnak a darvak (szovjet) 14, 16.15, 18.30, 20.45, POHRANIČNÍK: Lq és föld között (cseh) 16.15, 18.30, 20.45, TATRA: Tamango (francia) 16, 18.15, 20.30: MIER: Kasszafúrók (cseh) 15.45, 18, 20.15, OBZOR: A felemésztett üzlet (cseh) 18, 20.15, STALINGRAD: Két val­lomás (magyar) 18, 20.15, DUKLA: Tes­tének ura (jugoszláv) 18, 20.15, MÁJ: Gyilkosság a Sziget utcában (cseh) 18.30, 20.30, NÁDEJ: Zenica (jugoszláv) 19, ZORA: A Teuton-kard akció (német) 18,20 PARTIZÁN: A fekete zászlóalj (cseh) 17.15, 19.15, POKROK: Idegen föld (ju­goszláv) 13, 20.15: ISKRA: A nagy bünper (osztrák) 17,19, MLADÝCH: Egy pálya­udvaron történt (szovjet) 16. A BRATISLAVAI SZÍNHÁZAK MÖSORA: NEMZETI SZÍNHÁZ: Don Carlos (19), HVIEZDOSLAV SZÍNHÁZ: A szenátor úr ötórai teája (19), ÜJ SZÍNPAD: Valahol délen (19). ZENEI SZÍNHÁZ: Tipitipitipso (19.30). A KASSAI MOZIK MŰSORA: SLOVAN: A saleml boszorkányok (fran­cia), ÜSMEV: Dulská asszony erkölcse (cseh), TATRA: Éjjeli őrjárat (szovjet). A KASSAI ÁLLAMI SZÍNHÁZ MŰSORA: Ma: Don Carlos (19), holnap: Ilyen nagy szerelem (19). A BRATISLAVAI TELEVÍZIÓ MŰSORA: 17.00: Gyermekműsor. 19.00: Televíziós híradó. 19.30: Ismerjük meg a szovjet Komszomolt. 20.00: Viliam Figuš Bystrý: A gyetvai legény, opera. 21.25: A nap visszhangja. Időjárás Sűrű felhőzet, borús idő, helyenként eső, különösen Közép- és Kelet-Szlo­vákiában. A legmagasabb nappali hő­mérséklet 6-9 fok. Közép- és Kelet­Szlovákiában délnyugati szél, másutt enyhe északnyugati szél. „ÜJ SZÖ" kiadjaf Szlovákia Kommunista Pártjának Központi Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava, Gorkého u. 10. sz. t Telefon; 347-16, 351-17, 232-61, - főszerkesztő: 352-10, - főszerkesztő-helyettes: 262-77, titkárság: 326-39, - sportrovat: 325-89. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8„ telefon: 337-28. Előfizetési díj havonta Kčs 8,~. Terjeszti a Posta Hírlapszolgálata Megrendelhető minden postahivatalnál és kézbesítőnél. Nyomás: Pravda. Szlovákia Kommunista Pártja A-55420? Közoonti Bizottságának kiadóvállalata. Brati&lawi