Új Kelet, 1997. október (4. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-20 / 245. szám

1997. október 20., hétfő Sport ...megtalálták a helyüket Röplabda Extraliga, férfiak Az NYVSC Szabolcs-Gabona extraligás férfi röplab­dacsapata pénteken újabb csatát nyert. Igaz, a ka­zincbarcikaiak elleni hazai siker kötelező penzum a számukra. Meglepetésre a vendégek indultak jobban, és az Abdrahmanov hiánya miatt új felállásával ismerkedő hazai kezdőcsapat csak 8-1-es vendégve- zetésnél kezdett felocsúdni. Ez az első játék elvesz­tésébe került. Aztán a következő három szettet akár nagyobb arányban is hozhatták volna. Erről is kér­deztük a csapat edzőjét, Botos Ferencet. Révay Zoltán)Új Kelet)- Mi okozta a csapat kez­deti mélyrepülését?- Az, hogy Abdrahmanov nélkül játszottunk, teljesen megváltoztatta a taktikánkat, hiszen a helyére beálló Z,a- jácz nem fogadott nyitásokat, és így minden játékos tíz új felállás szerinti helyét keres­te a pályán. Arra koncentrál­tak, hogy mi is az új felada­tuk, és keveset foglalkoztak a labdával. Aztán behozták a vendégek előnyét, de egy sze­rencsétlenül jött forgás után a barcikaiak beütötték a még hiányzó két pontjukat. Utá­na magára talált a csapatunk, és egy kicsit nagyobb figye­lemmel, koncentrálással még könnyebben is nyerhettük volna a meccset.-Mennyire hiányzott Abd­rahmanov a pályáról?- A meccs előtt és utána is azt mondtam a játékosok­nak, hogy nagyon sajnálom az ukrán idegenlégiós sérü­lését, de a váratlanul adódó lehetőséggel a fiataljaink­nak kell élni. Nekik kell bi­zonyítaniuk, hogy mire is ké­pesek.- Hogyan értékelte a játé­kosok teljesítményét?- Pampuch Csaba ütőerő­ben a mezőny fölé nőtt. Jósé Cutino nagyon sokszor meg­zavarta a vendégek védeke­zését azzal, hogy „szétzavar­ta” a sáncukat. Sajnos a fel­adó deréksérüléssel bajló­dik. Remélem, nem húzódik sokáig a sérülése. Bugyi Jó­zsef végig nagyon megbíz­hatóan dolgozott, nem csi­nált különleges dolgokat, de pontosan és eredménye­sen megoldotta a feladatát. Horváth Géza a középtáma­dásoknál a vendégek fölé nőtt. Veres Péter jó megol­dásai mellett néha meglepő hibákat vétett. Zajáéz Ban­di nehezen lendült bele, ez érthető is, hiszen egy év ki­hagyás után most először kellett a kezdőben bizonyí­tania. Aztán azt is megmu­tatta, hogy ütőerőben pótol­hatja Igort. —.Az első szettben feltűnő volt. hogy a hazai sáncok nem találkoztak Jánosi és Bencsik ütéseivel.- Az volt a legnagyobb baj, nem vették időben ész­re. hogy elsősorban a szélek­re kell koncentrálni, mivel középen nagyon ritkán tá­mad a Kazincbarcika. A sán­coknál Cutino sem voit elég hatékony, és az ejtéseket is sorra lenyeltük.- Mire lesz elég a most lá­tott játék pénteken, amikor is Dunaújvárosba látogat a csapat.- A Vasas elleni, könnyű­nek mondható hazai győ­zelmük után mindenki úgy gondolhatja, mi is hasonló­képpen járhatunk a Duna- parti városban. Szerintem nem lefutott az a találkozó sem. A sikerhez viszont az kell, hogy minél több játé­kosunk közelítse legjobb formáját. A 7. forduló további ered­ményei: Dunaferr SE-Vasas SC 3-0 (5,7,11), Kecskcmét- Medikémia Szeged 3-0 (-8, - 5,-8) A bajnokság állása: 1. Szeged 5 1 16-4 11 2. Kaposvár 5 0 15-2 10 3. NYVSC 4 2 14-9 10 4. Vasas SC 3 4 10-14 10 5. Csepel 3 3 10-10 9 6. Dunaferr 3 3 11-12 9 7. K.barcika 1 6 7-19 8 8. Kecskemét 1 6 5-18 8 A Kaposvár kettő, a Szeged, az NYVSC Szabolcs-Gabo­na, a Vasas SC, a Csepel SC és a Dunaferr SE egy-egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. Kikapott a Kormány A Szféra Kft. vasárnap immár második alka­lommal rendezte meg az Építők népligeti csarno­kában a Gazdaság-Kor­mány teniszmérkőzést. A 12 párostalálkozóból álló vetélkedés a Magyaror­szág legnagyobb vállalata­inak vezetőit felvonultató Gazdaság 8-4-es sikerét hozta. A Pongrácz Antal (Szerencsejáték Rt.) által vezetett együttes 4-4-es állás után húzott el a Kiss Elemér kormányszóvivő által „di­rigált" kormány-csapattól, s visszavágott a tavalyi 9-3- as vereségért. A vesztes csa­patban többek között Ko­vács László külügyminisz­ter, Kuncze Gábor sportot fe­lügyelő belügyminiszter és Fazakas Szabolcs, az ipari tárca vezetője is pályára lé­pett. (MTI) Üjabb kínai világcsúcs Új súlyemelő-világcsúcsot állított fel a kínai Shanghajban zajló 8. Nemzeti Játékokon Lan Shizhang. Az 54 kilogram­mos kategóriában induló versenyző 162.5 kilogrammot lökött, s ezzel megjavította a török Halil Mutlu 1994 no­vemberében elért 160 kg-os világrekordját. Megállították a ceglédi gyorsot! Kézilabda NB I, férfiak Kárpát-Hús Nyíregyházi KC-CEGÉP SE 29-22(12-8) Nyíregyháza, 1200 néző. V.: Kliment, Serfőző. NYKC: Szabó - Szergyuk 5, Tóvizi 1, Bécsi 6/3, Habuczki 1/1, Medve 4/1, Kun 7/1. Csere: Lencsés (kapus), Kerekes 2, Petrusevszkij 3. Edző: Köstner Vilmos. Cegléd: Cziráki - Török 1/1, Áment 6, Klemán, Jakab 4/1, Bazsik 1, Varga. Csere: Lengyel (kapus), Etédi, Dávid, Berkó 3, Molnár 1, Tóth 2, Tündik 4. Edző: Orbán István. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2. Az eredmény alakulása: 10. p.: 4-2,15. p.: 7-3,25. p.: 9-6, 40. p.: 19-12,55. p.: 25-20. Fullajtár András (Új Kelet) A közönség részéről mérsékelt érdeklődés kísérte a találkozót. Ennek oka lehetett, hogy nem a megszokott napon játszott a nyír­egyházi csapat, illetve az újonc ellenféllel szemben a mieink voltak a találkozó egyértelmű esélyesei. A találkozó első gól­ját a nyíregyháziak szerezték a második percben, amikor Med- ye hétméteresből talált Cziráki kapujába. A vendégek a 7. perc­ben jutottak el oda, hogy az első góljukat megszerezzék (2-1). Már ekkor látszott, hogy a nyír­egyháziak játszanak fölényben. de igazából nem tudták „fakép­nél hagyni” ellenfelüket. Ez amiatt lehetett, mert a ceglédiek egy „altató” lassítójálékot pro­dukáltak, és az „álmosság” rára­gadt a nyírségiekre is. A félidő hajrájában aztán felpörögtek a mieink, és Medve, Szergyuk, majd Bécsi góljaival négygólos előnyre tettek szert. • A második félidőt is bünte- tőgóllai kezdte a hazai csapat, és tovább növelték előnyüket. Ez köszönhető volt annak, hogy Kun végre a régi formájában tündökölt, és szellemesebbnél szellemesebb gólokkal keserí­tette meg az ellenfél kapusát. Ez valamelyest lázba hozta a szo­kásostól kevesebb számú pub­likumot, és azt lehetett hinni, hogy nagyobb gólarányú győ­zelem születik. Azonban az összecsapás hajrájában az ellen­fél is megmutatta, hogy többre képes, és az 52. perctől zsinór­ban három gólt lőttek, amivel feljöttek 25-20-ra, viszont az utolsó percek a nyíregyháziaké voltak, amikor Bécsi és Kun góljaival végül összehoztak egy hétgólos győzelmet. Ezen a mérkőzésen egyértelmű­en a győzelem volt a legfonto­sabb, viszont a mutatott játék a szerdai, Győr elleni újabb hazai mérkőzésen kevés lesz a sikerhez. Köstner Vilmos: — Az ered­ménnyel elégedett vagyok. Nem értem, hogy játékosaimnak mi­ért kellett átvenni az ellenfél lassító játékát. A következő mérkőzésre mind a védekezé­sünknek, mind a támadójáté­kunknak fel kell javulni. Orbán István: - Egy modern kézilabdát játszó Nyíregyházát ismertünk meg, akik az ag­resszív védekezésből eredmé­nyes támadásokat vezettek. Gra­tulálunk a győzelmükhöz. / Nem sok hiányzott a meglepetéshez Kézilabda NB I, nők Budapesti Spartacus SC-Kisvárda Papp-Ker KC 24-21 (14-8) Budapest, Kőér utca, 200 néző. V.: Hegyesi, Kisfalvi. Spartacus: Böcking-Horváth 2, Halmai, Vészeli K., Kovács 3, Viglási 12 (7), Kenyeres 4. Csere: Bán (kapus). Brigovácz, Koroknai 3, Fazekas, Böde. Edző: Pánczél Barnabás. Kisvárda: Pál - Kulcsár. Gálái 4 (3), Vass 9, Ignatyenko 2, Ovtus 3, Baunok 3. Csere: Bírta (kapus), Kulánda. Nagy K., Stoian. Edző: Rácz Sándor. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/7. ill. 3/3. Az eredmény alakulása: 11. p.: 4-6, 20. p.: 9-7, 25. p.: 11-8,41. p.: 19-14,54. p.: 23-19. ■ Új Kelet-információ Nem titkolt szándéka volt a kisvárdai csapatnak, hogy a Bu­dapesti Spartacus otthonában megpróbálkoznak a pontszerzés­sel annak ellenére, hogy ez idá­ig még nem sikerült. A fővárosi csapat nullponttal várta az össze­csapást, míg a vendégek tarso­lyában már négy gyűlt össze. Tartottak is a szabolcsi lányok­tól, félénken kezdtek, amit ki­használt a vendégegyüttes, és a 2. percben ők lőtték a találkozó első gólját. A 8. percben 3-3 volt az állás, majd Vasék 6-4-re elhúz­tak. Ezt követően érthetetlenül megtorpantak a mieink, amit a vendéglátók kihasználtak, ki­egyenlítettek, sőt átvették a ve­zetést is, és nem várt gólkülönb­séggel zárták az első harminc percet. A második játékrészben ismét feltámadt a vendégcsapat, és fo­kozatosan dolgozták le hátrá­nyukat. Az első negyedórára jellemző volt, hogy Kulcsárék két gólt lőttek, míg az ellenfe­lük egyet. Majd a mérkőzés haj­rájában előbb a Spartacus villo­gott (47. perc.: 23-16), ám ezt követően a vendégek vették át a játék irányítását, és hat gólt lőttek zsinórban, ami pillanatok alatt szorosabbá tette a mérkőzést. Sőt ki tudja mi lett volna, ha az utol­só percekben Baunok és Stoian nem hibáz százszázalékos gól­helyzetet. Összességében jól védekezett a kisvárdai csapat, és időnként eredményesek voltak a támadá­saik, ám voltak rövidzárlatok, amiket a vendéglátók kihasznál­tak, és ha minimális gólkülönb­séggel is, de nyerni tudtak. Ezen a mérkőzésen a vendégeknél bemutatkozott Stoian. a Romá­niából frissen igazolt irányító játékos, aki nem okozott csaló­dást, különösen a védekezésben jeleskedett. A védekezésben kiemelkedőt nyújtott Kulánda, Ignatyenko, Vass és Stoian, míg a támadásban Vass kilenc góljá­val a mezőny fölé nőtt. Pánczél Barnabás: - Bátorta­lanul kezdtünk, de végül maga­biztosan szereztük meg az első győzelmünket. Rácz Sándor: - Korrekt játék- vezetés mellett zajlott a találko­zó, és csak rajtunk múlott, hogy nem lett szorosabb a vége. Hevesiekkel heveskednek L T. L. (Új Kelet) Két „nullpontos” meccs (minimális különbségű vereség Szegeden, hajrá­ban elbukott találkozó az Apenta-Nestlé ellen) után egy hete a közelmúltbeli eredményei alapján az or­szág egyik legjobbjának tartott DVSC-Great Tours- Satrax otthonában „ik­szelt” a Nyíregyházi KFC a teremlabdarúgó NB I- ben. Remélhetőleg a csapat elindult a felfelé vezető úton, ennek a következő állomása a ma esti párharc lehet. A Bujtosi Szabadidő Csarnokban a Heves me­gyei Azzuro Antik Art SE (Hatvan) lesz a vendég. m m Öngyilkos labdarúgó MTI __________ Gy ászol a bolíviai labda­rúgó-társadalom. Harminc­egy éves korában öngyil­kos lett Ramiro Castillo, a Bolivar csapatának váloga­tott labdarúgója. A szurkolók egyik nagy kedvence La Pazi otthoná­ban akasztotta fel magát - számolt be a sajtónak Ro­dolfo Gutierrez nyomozó. A tragikus esemény egyik előzménye lehetett, hogy néhány hónappal ezelőtt a labdarúgó 9 éves fia mái- betegségben meghalt. A „Csokoíádécmber” bece­nevű játékos azóta dep­resszióban szenvedett. A 31 éves labdarúgó pá­lyafutása során 5 külön­böző argentin klubban sze­repelt, többek között a River Plate-ben is. Játéktu­dását 1986-ban a bolíviai kormány által alapított „Az év labdarúgója” cím­mel ismerték el. Szerepelt az 1994-es világbajnoksá­gon is. s a Spanyolország elleni mérkőzésen 23 per­cet töltött a pályán. Utolsó mérkőzését szin­tén a nemzeti tizenegyben játszotta. Az Ecuador ellen 1-0-ra elveszített világbaj­noki selejtezőn végérvé­nyesen eldőlt, hogy Bolí­via nem lehet ott az 1998- as franciaországi vb-n. Megijedtek a magyarok? MTI ____ A Jugoszláv Labdarúgó Szövetség kevesli azt az 1290 jegyet, amelyet a Ma­gyar Labdarúgó Szövetség a világbajnoki pótselejtező budapesti mérkőzésére biz­tosított a jugoszláv szurko­lóknak. Biankó Bulatovic, a ju­goszláv szövetség főtitkára úgy érzi, magyarázatot ta­lált a helyszín megváltoz­tatására: - A Népstadion az átépítések dacára megfelelő helyszíne lenne a mérkő­zésnek. Elképzelhető azon­ban, hogy a magyarok meg­ijedlek szurkolóink várha­tó tömegétől, és ezért vál­toztattak az eredeti elkép­zelésükön - mondta.