Új Kelet, 1997. október (4. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-20 / 245. szám

Sport Fitt 7 próba Sóstón F. T. (Új Kelet) __ Az ötödik megmérettetés­hez érkeztek a hétvégén a hétpóbások. Vasárnap dél­előtt a Paradise Hotelben fel­állított rajtnál több százan készülődtek a nagy megmé­rettetésre. A legkisebbeknek piros, illetve kék szalagok­kal jelölték ki a verseny út­vonalát. A tizennégy éven fe­lülieknek már nem volt ke­gyelem. Nekik térkép alap­ján kellett megtalálniuk a pontokat. A Sóstói erdő északkeleti szegletében el­helyezett tájékozódási pon­tokat a próbázók többsége azért első nekirugaszkodás­ból megtalálta. A szervezők tudták, nem profi tájfutókkal van dolguk, és lehetőség sze­rint könnyen fellelhető he­lyekre rakták a lyukasztó­gombokat. Az élményszerzés és a kedvcsinálás volt a cél, amit sikerült elérniük. Bácskái ausztriai győzelme MTI Magyar és szlovák győ­zelmet hozott az ausztriai St. Wolfgangban megrende­zett, tó körüli futóverseny. Bácskái Zsolt közel egy perccel előzte meg a bolgár Tehotovot, s szerezte meg a győzelmet. A nők mező­nyében a szlovák Helena Javornik több mint két perc­cel utasította maga mögé Rakonczai Beátát. Sajnos egy tragédia is beárnyékol­ta a rangos eseményt, mivel egy 71 éves bécsi férfi a 27 km-es táv megtétele után a célban összeesett, s hiába érkezett az orvosi segítség, meghalt. Eredmények: férfiak: 1. Bácskái Zsolt 1:29:53 ó 2. Ivan Tehotov (bolgár) 59 mp hátrány 3. Heiko Schinkitz (német) 1.02 mp h. nők: 1. Helena Javornik (szlovák) 1:45:34 ó 2. Rakonczai Beá­ta 2.13 p hátrány 3. Elizabeth Rust (osztrák) 5.34. Jönnek a törökök! L.Jóth Lajos (Új Kelet) Két „tuti” vereség után a hőn áhított otthoni győzelem remé­nyében fogadta a Szakszig NRK azt a fővárosi „vasu­tasszerelvényt”. amely már át­zakatolt a Jászberényen és a Szegeden is. 1. játszma: Mit sem ér a nagy előny a szett elején, ha a vesz­tésre álló fél összekapja magát, fokozatosan kipuhatolja a rivá­lis gyengéit, erényt kovácsol a túloldali elemi bakikból, és ti­zenkilenc perc leforgása alatt InterCity-sebességgel meg sem áll a játszmanyerésig. Főleg ütőerőben volt szembetűnő a különbség... (4-0.4-3,6-3.6-6. 7-6, 7-15). 2. játszma: A „koreográfia” ugyanaz volt 7-6-ig, aztán kí­sértett a térfélcsere előtti tem­pó: a Lengyel-csapat elhúzott, emígyen újfent csehül álltak a nyírségiek. Már a második időkérés sem segített a króni­kus önbizalomhiányban szen­vedő hölgykoszorún, ezúttal huszonhat perc idézte elő a ki­siklást. (1-0,2-2,4-2,4-4.7-4. 7-6, 7-12,8-12.8-15). 3. játszma: Végre egy kis pezsgés: kis időre lázba jött a közönség a kedvencek (később kiderült: időleges) feltámadá­sa láttán, a röpgyorsulás után viszont ismét csikorogtak a kerekek. Hiába voltak látvá­nyosak a forgást érő akciók, a ponttá váltás már gyötrelmesen alakult. A hajrában aztán össze­kapták magukat a „szakszi­1997. október 20., hétfő 5 L3 Röplabda Extraliga, nők, 4. forduló Szakszig NRK Nyiregyháza-BVSC 1-3 (-7, -8,12,-0) Nyíregyháza, Bem József Ált. Isk., 200 néző, V.: Szabó F., Csemák. Szakszig NRK Nyíregyháza: Gaál, Erdősné, Adorján, Lőrinczné, Ferencz, Koipai. Csere: Kozák. Edző: Szekér László. B VSC: Ancsin, Rcvjakinné, Polányi, Lombosné, Gudmann, Brecher. Csere: Nagy. Mb. edző: Lengyel Ildikó. gesek”, Adorján ejtése a hu­szonöt perces játékrész pozitív kicsengését jelentette. (1-0, 1-1,7-1,8-3,8-5,10-5,10-8.12- 8,12-11,14-11,15-12). 4. játszma: No comment... Tizenkét percig tartott a siral­mas alakítás. A tavaszi osztálvozón a mostaninál jóval erősebb, az NB I-et éppen kinövő Nyír­egyháza simán elkapta a ha­gyományosan élvonalbeli BVSC-t. Miközben a vendég­látóktól csak mentek, a vendé­gek nemrégiben három posz­ton is megizmosodtak. En­nek a két végletnek hű tükre volt a lenullázódással zárult kora délutáni bajnoki... Szekér László: - Ennyit tudunk... Lengyel Ildikó: - Izzadt- ságszagú győzelemnek örül­hetünk! *** Juniorbajnokság, 3. for­duló: Vasas-Budai Tégla- Szakszig NRK Nyíregyháza 3-0. * * * A 3. forduló még nem kö­zölt eredményeifiVSC-Szí’- gcdiDRE3-l (15.12.-13.3). A végig agilis Ancsin szerez pontot, a Gaál-Erdösné sánc ezúttal hatástalannak bizonyult Futottak az eredmény után, és győztek! Kosárlabda NB I B férfiak, piros alcsoport, 6. forduló Nyíregyházi TK-lsobau-MEAFC 72-70 (27-31) Nyíregyháza, 300 néző. V.: Jobbágy, Dernjén. Nyíregyházi Tk-Isobau: Kozma 8, Dunai 10, Gergely 17, Zogovics 26, Oroszvári 2. Csere: Kamrás, Lakatos 4, Herczku 5/3. Edző: Kamarás György, Varga Sándor. Miskolci EAC: Jávorszki 22. Vadkerti. Tóth 18, Vitális, Sneider 21. Csere: Bene 10. Edző: Miien Vukicevic. Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-6,10. p.: 13-8,15 p.: 19- 21,25. p.: 31-43,30. p.:42-54,35. p.: 55-63,37. p.: 61-67,38. p.: 65-67. A Pini-Kaposvár SE az elő­zetes várakozásokat megcá­folva biztosította helyét a Baj­nokcsapatok Európa Kupájá­nak második fordulójában. A kaposiak a zilahiakon túljut­va egy török együttessel, ne­vezetesen a Netas Istanbullal vehetik fel a harcot a Bajno­kok Ligájába kerülésért. Az első találkozót november 29- én vagy 30-án a Boszporusz partján játsszák le, míg a vissza­vágóra december elején Ka­posvárott kerül sor. A női csa­patok legrangosabb sorozatá­ban a magyar bajnokcsapat, az AgriaComputer a második for­dulóban kapcsolódik be a küz­delmekbe. A bolgár Levszki Siconco Szófia együttesével viaskodnak az egriek, szintén a Bajnokok Ligájában. A Ku­pagyőztesek Európa Kupájáért zajló csatározásban a magyarok kiemeltként, a második fordu­lóban lépnek pályára. A Medi- kémia-Szeged férfiegyüttese a jugoszláv Partizán Beograddal, míg a Vasas-Budai Tégla női csapata a belga Isola Tonge- renncl játszik november végén, illetve december elején a 16 közé jutásért. (MTI) Ré vay Zoltán (Új Kelet) Nem jól indult a meccs. Már majdnem elmúlt öt perc, és 0-6 volt az állás. Gergely kezdte el a hazaiaknál a pontgyűjtögetést. A második öt perc épp ellentéte volt az elsőnek, a hazaiak dob­tak 11 pontot, a miskolciak kettőt. Ekkor úgy tűnt, Zogovics vezényletével - ő ekkor dobta első kosarait a Bujtosi Sza­badidő Csarnokban - a főis­kolások megtalálják a fiatal egyetemi csapat gyors és ag­resszív védekezésének az ellen­szerét. Nem így lett, Kozma ide­gesen játszott, több labdát is el­adott, és a miskolciak ismét át­vették a vezetést. A félidő hajrá­jában csak Szasa, a bemutatko­zó szerb játékos növelte pontja­inak a számát - egy tripla talála­ta is volt de az sem volt elég az eredmény megfordításához. Természetesen minden hazai szurkoló azt várta, hogy a máso­dik félidő majd jobban kez­dődik. Nem így volt! Ebből a játékrészből már hét perc is el­telt, és a főiskolások csak hat újabb pontot szereztek, míg az egyetemisták tizennyolccal nö­velték pontjaik számát (33-49). A tk-sok hajrába kezdtek, de még mindig nem csökkent iga­zán a hátrányuk. Az utolsó tíz perc elején Herczkut és Lakatost is pályára küldte Kamarás edző, és a közönség biztatása közben - elsősorban Gergely pontjaival ■— csökkenni kezdett a hátrány. A center példáját követve a két fiatal is növelte a hazai pontok számát, Herczku egy triplát is be­dobott. Az utolsó tíz percre fel­javult az Isobau védekezése. Alig három perc volt hátra, ami­kor még mindig hat ponttal ve­zettek az egyetemisták. Zogo­vics közeli dobása lecsorgott a gyűrűről, de Gergely érkezett, és ő nem hibázta el a ziccert, Koz­ma kétpontosa következett, majd Zogovics két jó büntetője: 68-67! Újra vezetünk-sóhajtot­tak fel a nézőtéren ülők, akik űzték, hajtották a nyíregy­háziakat. A következő támadás­nál Bene dobásait figyelte a kö­zönség - két büntető követke­zett, csak a második volt sikeres (68-68). Már csak 46 másodperc játékidő volt hátra. Drámai pil­lanatok következtek, 70-68-as állásnál Sneider büntetői kö­vetkeztek, nem zavarta a hatal­mas csatazaj, egyenlített. Az utolsó kilenc másodperc követ­kezett, a dudaszó előtti pillanat­ban került helyzetbe Dunai, aki el is dobta a labdát, és be is talált (a legjobbkor) a gyűrűbe! Nagyon küzdelmes mérkőzés folyt a pályán, a hazaiak csak az utolsó tíz percben tudtak ráhan­golódni az ellenfél harcmodo­rára. Bár a játék közepes színvo­nalú volt, a közönség mindazt láthatta az utolsó percekben, ami a kosárlabda-küzdelmeket drámaivá teheti. Ráadásul kedvenceik - az utolsó másod­percben - megszerezték a győzelmet. Kamarás György: - Sokszor egy ilyen győzelem többet ér, mint egy sima siker! Nagyon örülök, hogy Lakatos és Hercz­ku személyében sikerült meg­találni azt a két játékost, akik visszahozták a pályára a győ­zelembe vetett hitet. Miien Vukicevic: - Sajnos kikaptunk, de el kell ismerni, a hazai gárda jobb. Kosárlabda NB I, B Junior mérkőzés: Nyíregyházi TK-Isobau-NYSI- MEAFC 107-101 (54-50)'. NYSI: Boczkó 13/3, Lakatos 21, Marton 10, Zácói 31. Herczku 16/6. Csere: Nagy Z. 1, Kóder 13/3, Baksa, Koós 2. Edző: Vajda László A TOTÓ 42. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Ferencváros-Győr 1-0 1 2. Stadler FC-GázszerFC 1-1 X 3. Duisburg-Dortmund 0-0 X 4. Karlsruhe-Bavern München 1-1 X 5. Leverkusen-Kaiserslautern 1-1 X 6. Rostock-Schalke 04 4-1 1 7. 1860 München-Wolfsburg 2-1 1 8. VfB Stuttgart-Hertha BSC 4-1 1 9. Bari-Juventus 0-5 2 10. Brescia-Vicenza 4-0 1 11. Fiorentina-Roma 0-0 X 12. Lazio-Atalanta 0-2 2 13. Napoli-Internazionale Pluszmérkőzés: 0-2 2 14. Debrecen-Ljpest 1-2 2 Foto: Csonka Robert Fotó: Csonka Robert Sz omorú vasárnap - lenullázódással