Új Kelet, 1996. december (3. évfolyam, 281-304. szám)

1996-12-05 / 284. szám

Sport 1996. december 5., csütörtök Kézilabda Magyar Kupa A legjobb tizenhat között Dunaújvárosi ÁC—Kis- várdai SE 21-29 (8-12) Dunaújváros, 100 néző. KSE: ' Páll—Baunok 2, Gálái 3, Kulcsár 8, Erdei 3, Gábor 7/2, Rigmányi 1. Csere: Bírta (kapus), Vass 2, Nagy K., Ignatyenkó 1, Oftus 2. Mb. edző: Zagyiraka Lud­milla Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2. Végig hatalmas ködben utaztak a kisvárdai lányok a legjobb tizenhat közé kisor­solt találkozóra, és a kezdés előtt pár perccel érkeztek meg, így nem sok idejük volt a bemelegítésre, ami a mér­kőzés első tíz percének já­tékában meg is látszott, mert az NB IB-s ellenfelük villámrajtot vett, és 5-1-re elhúztak. Ám ennyi idő elég volt a vendégeknek, hogy kellő hőfokra mele­gedjenek, mert a 18. perc­ben már ki is egyenlítettek. 6-6. Majd a félidő végére négygólos előnyre tettek szert. A második félidőre teljesen helyreállt a rend a várdai csapatnál, és köny- nyedén leiskolázták ellen­felüket, és biztosan nyerték a kupatalálkozót. Ezzel a győzelmükkel Kulcsárék bekerültek a leg­jobb tizenhat csapat közé. Megyei bajnokság ______ Ko sárlabda Munkatársunktól Férfi felnőtt: Kereskedelmi Szakközépiskola (Nyíregyhá­za)—Korányi Frigyes Gimnázi­um (Nagykálló) 75-60, Nagy- ecsed—START Sportula (Nyíregyháza) 77-85, TRIO DSE (Nagykálló)—MGFSCII. (Nyíregyháza) 64-117, Korányi Frigyes Gimnázium (Nagy­kálló)—Nagyecsed 69-65. Ta- urus-Sportiskola (Nyíregyhá­za)—START Sportula (Nyír­egyháza) 81-99, EXPO EAST (Nyíregyháza)—TRIO DSE (Nagykálló) 101-74, Kereske­delmi Szakközépiskola (Nyír­egyháza)—MGFSC II. (Nyír­egyháza) 46-83. Fiú kadett: Sportiskola II. (Nyíregyháza)—Sportiskola ül. (Nyíregyháza) 28-93, Körösi Csorna Sándor Gimnázium (Nagykálló)—Krúdy Gyula Gimnázium (Nyíregyháza) 45- 97, Korányi Frigyes Gimnázi­um (Nagykálló)—Krúdy Gyu­la Gimnázium (Nyíregyháza) 67-82, Sportiskola IV. (Nyír­egyháza)—Kereskedelmi Szak- középiskola I. (Nyíregyháza) 25-112, Krúdy Gyula Gimná­zium (Nyíregyháza)—Kereske­delmi Szakközépiskola I. (Nyír­egyháza) 104-82, Kereskedelmi Szakközépiskola II. (Nyíregy­háza)—Sportiskola I. (Nyíregy­háza) 45-64, Sportiskola III. (Nyíregyháza)—Korányi Fri­gyes Gimnázium (Nagykálló) 36-121, Sportiskola II. (Nyír­egyháza)—Körösi Csorna Sán­dor Gimnázium (Nagykálló) 153-34, Sportiskola I. (Nyír­egyháza)—Kereskedelmi Szakközépiskola I. (Nyíregy­háza) 130-58, Sportiskola III. (Nyíregyháza)—Sportiskola II. (Nyíregyháza) 43-123, Keres­kedelmi Szakközépiskola I. (Nyíregyháza)—Sportiskola II. (Nyíregyháza) 72-98, Kereske- delmi Szakközépiskola II. (Nyíregyháza)—Sportiskola II. (Nyíregyháza) 89-59, Kereske­delmi Szakközépiskola I. (Nyíregyháza)—Sportiskola 111. (Nyíregyháza) 97-40, Krú­dy Gyula Gimnázium (Nyír­egyháza)—Sportiskola I. (Nyíregyháza) 53-52, Kereske­delmi Szakközépiskola II. (Nyíregyháza)—Korányi Fri­gyes Gimnázium (Nagykálló) 86-73, Körösi Csorna Sándor Gimnázium (Nagykálló)— Sportiskola IV. (Nyíregyháza) 31-49. Női ifi: Kereskedelmi Szak- középiskola (Nyíregyháza)— Tanárképző Főiskola (Nyíregy­háza) 41-85, Krúdy Gyula Gimnázium (Nyíregyháza)— Korányi Frigyes Gimnázium (Nagykálló) 51-55. Sakk Sohajda Mihály-emlékserleg Újabb híreket kaptunk a megyei sakkélet esemé­nyeiről. A csapatbajnokságok mellett a hétvégén a megyei egyéni bajnokság első négy fordulóját is megrendezik. Új Kelet-információ _____ Megy ei I. osztályú csapatbaj­nokság 4. forduló eredményei: Nyíregyházi Start SK— NYVMK SC 1,5-6,5, Záhonyi VSC—Fehérgyarmati SE 5,5- 2,5, Nyírbátori ÁFÉSZ SE—Nyír­egyházi Vízügyi SK 2,5-5,5. A bajnokság állása: 1. Zá­honyi VSC 22,5 pont, 2. NYVKM SC 18,5 p.. 3. Nyír­egyházi Vízügyi SK 13,0 p., 4. Fehérgyarmati SE 12, p„ 5. Nyír­egyházi Start SK 11,5 p., 6. Nyírbátori ÁFÉSZ SE 10,5 p. Megyei II. osztályú bajnok­ság A másodosztályban két cso­portban folynak a küzdelmek. Míg a nyíregyháziban már a ki­lencedik fordulót is lebonyolítot­ták, addig a fehérgyarmati cso­portban most rajtolt a bajnokság. Ebben a bajnokságban nem csak az elsőségért küzdenek a sakk­csapatok, ugyanis a Tukacs László testnevelő tanár által fel­ajánlott Sohajda Mihály-emlék- serleget is elnyeri az első helye­zett. A nemrégiben váratlanul el­hunyt Sohajda Mihály tiszteletes úr, maga is nagyon sokat sakko­zott, és sokan tanúsíthatják, hogy nem rosszul. Egyébként a tiszte­letes úrhoz más sportágak is kö­zel álltak. Fehérgyarmati csoport A bajnokság állása: 1. Fehér- gyarmati SE n. 11 pont, 2. Vajai Rákóczi SE 8,5 pont, 3. Nyír­bátori ÁFÉSZ SÉ II. 8 pont. 4. Túrricse SE 7,5 pont, 5-6. Tisz­taberek SE A. Sonkádi Sakkba­rátok 7-7 pont, 7-8. Túristvándi DSK A, Tisztaberek SE B 4-4 pont, 9. Túrricsei Általános Iskola 2 pont, 10. Túristvándi DSK B 1 pont. ■■■■ UJ KELET Sikertelen búcsú a Bujtositól :Jü| NB 1 férfiak végeredmény 17-26 félidő Kárpát-Hús Nyíregyházi KC—Fotex KC (fi Veszprém (10-15) Nyíregyháza, 2000 néző V.: Brecska, Halmai. NYKC: Lencsés, Szergyuk 1, Bécsi 2, Medve 1, Kerekes 3, Habuczki 1, Kun 6/4. Csere: Szabó (kapus), Dengi, Tóvizi 2, Déváid 1. Edző: Rácz Sándor Veszprém: Szatmári, Oszlánczki, Gulyás, Csoknyai 2/1, Sótonyi 10, Éles 7, Pásztor 3. Csere: Svajlen, Bergendi 4, Kiss. Edző: Vass Sándor Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1. Fullajtár András (Új Kelet) Régen telt már meg így NB I-es kézilabda-mérkőzésen a Bujtosi Szabadidő Csarnok, mint a mostani, utolsó hazai mérkőzésen a veszprémiek el­len. Ennek oka nagy valószí­nűséggel nem a nyíregyháziak eddigi szereplése volt, hanem a bajnokságban és a nemzetkö­zi kupában is kitűnően sze­replő veszprémiek. A mieink kezdték a játékot, és a közön­ség hatalmas buzdítása köze­pette rögtön az első percben Kerekes szerzett vezetést. Vi­szont az ellentámadásnál a vá­logatott Éles egyenlített. A har­madik percben Sótonyi góljá­val átvette a vezetést a Veszp­rém, de a negyedik percben is­mét Kerekes volt eredményes (2-2.) Eddig volt partiban a nyíregyházi csapat, mert a folytatásban rájuk sem lehetett ismerni, lelketlenül, és minden tűz nélkül játszottak, de talán helyesebb az a kifejezés, hogy csak a pályán voltak. A vendé­gek félgőzre kapcsoltak, és a 10. percben máris 2-6 volt az állás. A 11-12. percben Ha- buezkinak és Szergyuknak volt egy talált gólja, majd ismét há­rom Fotex-gól következett. A közönségre nem lehetett pa­nasz, mert mindent elkövettek, hogy felrázzák téli álmukból a hazaiakat, ez valamelyest sike­rült nekik, mert kiegyenlítet­tebbé vált a játék, és a 21. perc­ben sikerült feljönniük három gólra (8-11). Majd. ismét elfe­lejtették, hogy illő lenne a 2000-es nézőseregnek valamit mutatni, mert a veszprémiek a félidő végére ötgólos előnyre tettek szert úgy, hogy egyálta­lán nem erőltették meg magu­kat. Például nem egy esetben Éles hétméteren álló helyből felugorva lőtt gólokat, úgy, hogy senki sem akadályozta meg! Már csak abban lehetett re­ménykedni, hogy a második félidőre összeszedi magát az NYKC, de játékukkal tovább­ra is csalódást okoztak. A 40. percben még 14-17 volt az eredmény, és attól kezdve jó­formán csak a veszprémiek voltak a pályán, akik tovább­ra is félvállról vették a ven­déglátójukat, azonban az 55. percig jóformán csak ők lőt­tek gólokat (16-25). Közben a 48. percben egyszer Kun ta­lált szélről a hálóba. Az utol­só másodpercekben még szé­píthetett volna az eredmé­nyen a hazai együttes, de Kun a megítélt hétméterest kihagyta. Hatalmas csalódással távo­zott a sportcsarnokból a szép­számú publikum, titkon min­denki azt remélte, hogy leg­alább egy olyan játékot láthat kedvenceitől, mint két évvel ezelőtt, amikor egy góllal si­került megverni a veszprémi­eket. Nem remélt senki győ­zelmet, de azt joggal elvárta mindenki, hogy az edző és a játékosok mindent megte­gyenek a győzelemért. Azon­ban erre semmilyen utalás nem volt érzékelhető részük­ről ezen a mérkőzésen. Az esélytelen „nyugalmával” léptek pályára a nyíregyházi­ak, és ez meg is látszott a já­tékukon. Egy mondatban úgy lehetne értékelni: csapnivaló­an játszottak. Rácz Sándor: — Nagyon gyengén játszottunk! Vass Sándor: — A második félidőben pár percig megbot­lottunk, de utána, ahogy re­méltük, könnyedén nyertük a találkozót. Az első gólt Kerekes lőtte Foto: Racskó Tibor Villámrajt után hullámvasutaztak |Jg I NB 1 B, ZÖLD alcsoport, férfiak végeredmény 96-83 Nyíregyházi TK Isobau—Diósgyőri KSK \Á ; Tábori félidő (48-34) Bujtosi Szabadidő Csarnok, 200 néző. V.: Vasvári, Ádám. Nyíregyházi TK Isobau: Kozma 13, Oroszvári 11/3, Gócs 26, Dunai 20, Gergely 15. Csere: Sárosi 11/9, Kam­rás. Edzó': Kamarás György, Varga Sándor. Diósgyőri KSK Tábori: Bede, Áron 9/3, Ricks 37/15, Szőke 20, Bozi. Csere: Hajdú 4, Karácsonyi 7/3, Fédcrer 4, Farkas 4. Edző: Baumann Gáspár Eredménv alakulása: 5. p.: 18-7, 10. p.: 28-15, 15. p.: 38-24, 25. p.: 57-48, 30. p.: 66-58, 35. p.: 76-70. Kipontozódott: Szőke 36. percben. Révay Zoltán (Új Kelet) A mérkőzés nagyon jól in­dult, a hazaiak végre kitűnően kezdtek. Megszerezték a feldo­básnál a labdát, és akcióból kosarat szerezett Kozma. Ezu­tán kétszer megszerezték a vendégektől a labdát, két védő lepattanót is begyűjtötték, és minden akció kosárral végző­dött. Sorra mutatkozott be az ellenfélnek Gócs, Oroszvári és Gergely a vendégeknek pont­jaival. Még nem telt el két perc a vendégek időt kértek. Ennek ellenére már hét perc el telt és még mindig csak 9 pontot dob­tak, míg a hazaiak már 24-et. Ekkor azonban Áron és Szőke dobásaival hat pontra csök­kentették a hátrányukat. Tíz perc eltelte után Kozma meg­sérült, az őt helyettesítő Sárosi triplával mutatkozott be. Há­rom perc volt az első játékrész­ből, amikor Ricks észrevette, hogy eddig alig dobott pontot, és gyorsan öttel (egy tripla és egy dupla) pótolta az elmara­dását. A hazaiak előnye ennek ellenére nem csökkent a hazai előny, mert Gócsot nem lehe­tett ebben az időszakban meg­állítani (az első félidőben 17 pontot szerzett). A második játékrészben a vendégek egy „másik” Rickset küldtek a pályára. A színes­bőrű fiú betört, aztán visszalé­pett és dobott, éppen onnan ahol volt, nagyrészt betalált. Egyébként a huszonötödik perctől egy időszakra dobó­versennyé alakult a találkozó. Védekezni elfelejtkeztek a csa­patok. Egy ideig mindkét olda­lon estek kosarak, a 31. perc­ben 68-58 volt az állás, de több hazai helyzet kimaradt, és a vendégek négy pontra megkö­zelítették a főiskolásokat. Kamrás edző kénytelen volt Kozmát visszaküldeni, ő egy kicsit megállította a csapat ro­hanását. A hajrára a hazaiak pontosabbak és gyorsabbak is lettek. Kozma és Gócs pontjai­val, ismét tíz pontos előnyt sze­reztek. Az utolsó két percben még rengeteg pont esett, első­sorban büntetőket dobhattak a hazaiak. Az elsőfélidőben egy na­gyon jól játszó hazai gárdát láthatott a közönség. Kozma kiválása sem okozott ekkor gondokat, Sárosi jól irányított. A második félidőben a vendé­gek sokkal gyorsabban ját­szónak, Ricks elemében volt, és a TK-ban nem akadt, aki a tempót lassította volna. Aztán a kezdő ötös a végére rákap­csolt, és biztosan nyerték a meccset. Kamarás György: — Az első félidei teljesítménnyel elége­dett vagyok, mind védekezés­ben, mind támadásban. Kozmát sérülése után egy darabig jól helyettesítette Sárosi, de aztán gondolkodás nélkül kezdett ját­szani a csapat, és ez az, ami a kosárlabdában a legjobban megbosszulja magát. Baumann Gáspár: — A nagy köd miatt későn értünk Nyír­egyházára, és nagyon rosszul kezdtünk, a hazaiak jobban raj­toltak, a második játékrészben felébredtünk, de addigra késő volt. Sárosinak meggyűlt a baja Ricks-szel Fotó: Racskó