Új Kelet, 1995. szeptember (2. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-04 / 207. szám

14 1995. szeptember 4., hétfő Labdarúgás _ UJ KELET ____ Suller Só megyei I. osztály A szalkaiak már Baktánál elakadtak Piruló záhonyiak NB III Tisza-csoport NYÍRBÁTOR—MVSC 2-2 (1-0) Nyírbátor, 400 néző. V.: Vilmányi. Nyírbátor: Gere — Szombathy (Lengyel), Bíró (Szilvási), Kosán, Lukács, Varga (Hadházi), Kondria, Tóth, Lőrincz, Gubányi, Kertész. Edző: Unchiás Demeter. Gólszerző: Lőrincz, Kertész, illetve Márkus, Koppány. 35. p.: Kertész kitűnő labdá­jával Tóth lépett ki a védők között. A középpályás lövését a vendégek kapusa még hárí­totta, de a kipattanó labdát Lőrincz a kapuba passzolta. 1-0. 50. p.: A hazai kapu előtti kavarodás után a kipattanó lab­dát Márkus tizenhét méterről, nagy erővel lőtte a jobb felső sarokba. 1-1. 69. p.: Varga húszméteres lövését kiejtette Gere, Kop­pány pedig közelről a kapuba továbbította a játékszert. 1-2. 86. p.: Lengyel bal oldali beadását Kertész csúsztatta a kapuba. 2-2. Kiegyenlített mezőnyjáték­kal telt az első húsz perc, a hazaiak elsősorban távoli lövé­sekkel próbálkoztak. Az első helyzetre fél órát kellett várni, ekkor azonban a vendégek még ifientettek a kilépő Lő­rincz elől. Fokozatosan fölény­be került a Nyírbátor, s meg is 35. p.: Egy bal oldali be­adást követően Lehóczki 12 méterről, állítgatás nélkül lőtt a jobb felső sarokba. 1-0. Baljós előjelekkel utazott a mérkőzésre a szálkái csapat. Az amúgy is sérülésekkel megtizedelt keretből betegsé­ge miatt kidőlt Krizán, ugyanakkor a legénységet szállító autóbusz Baktaló- rántháza közelében lerob­bant! Csak a baktai vezetők gyors intézkedésének, segítő­készségének volt köszönhető — sebtiben másik buszt ke­rítettek—, hogy időben oda­értek a találkozó helyszínére. Mindezek után fél óráig ural­3. p.: Polonkai bal oldali szögletét Balogh a tizenhatos sarkáról Szilágyi elé fejelte, aki a kapunak háttal állva, ollóz­va lőtt öt méterről a háló kö­zepébe. 1-0. 44. p.: Pap negyven méte­ren keresztül vezette a labdát, a védők hátráltak, Pap pedig a támadás végén a bal alsó sa­rokba talált. 1-1. 55. p.: Mészáros húsz méter­ről vette célba Cziotka kapu­ját, lövése utat talált a bal sa­rokba. 1-2. 85. p.: Lengyel mesteri lab­dát adott Spisáknak, aki húsz méterről a kifutó Bán felett a hálóba ívelt. 2-2. Közepes iramú és színvona­lú, sportszerű mérkőzést láthat­tak a nézők. A vendégek jól szerezték a vezetést. A máso­dik félidő elején hamar ki­egyenlített az MVSC, s ez megzavarta a haziakat. Na­gyon sok labdát eladtak, pon­tatlanul, körülményesen ját­szottak. A lelkes miskolciak aztán a félidő közepén — Gere hajmeresztő hibájából — ve­zetéshez jutottak. A hajrában Kertészék minden energiájukat mozgósítva küzdöttek az egyenlítésért, ami négy perc­cel a mérkőzés vége előtt si­került is. Összességében igaz­ságos döntetlen született, mi­vel egyik csapat sem játszott igazán jól, s egyik sem érde­melte volna meg a győzelmet. Unchiás Demeter: — Kapu­sunk hibájából az ellenfél majdnem megszerezte a győ­zelmet. Bár az egyenlítés sike­rült, mi mindenképpen győzni akartunk. Jók: Lukács, Gubányi, Ker­tész, illetve Márkus, Bocsó. Barczi Róbert ták a pályát a vendégek, Kocsán kapufát lőtt, Tóth nagy helyzetben rontott. Né­miképp váratlanul jött a ha­zai gól, és bár a hátralévő időben, nyílt, küzdelmes já­tékkal folytatódott az össze­csapás, a szerencsésebb mis­kolciak megtartották mini­mális előnyüket. Mitró Károly: — Ilyen összetételben is mindent elkö­vettünk a pontszerzésért, de ez sajnos nem sikerült. Nem tu­dom hibáztatni játékosaimat, várom a szebb jövőt. ' Jók: Lehóczki (a mezőny legjobbja), Lója ill. Balogh, Szeles. megszervezték védekezésüket, darabos emberekből álló védő­falukat nehéz volt áttörni. En­nek ellenére az első félidőben több ziccere is adódott a Boda- legénységnek, ezeket azonban rendre elhibázta. Feljött a Tiszaújváros, még a szünet előtt kiegyenlített, majd a má­sodik félidő elején a vezetést is megszerezte. Már mindenki belenyugodott a vendéggyő­zelembe, amikor Spisák át­emelése megmentette az egyik pontot a Nagykálló számára. Boda Mihály: — Örülhetünk az egy pontnak. Jók: Horváth, Polonkai, Spisák, Tóth, illetve Bordás, Mészáros, Molnár, Pap. Nagy Tamás BÉVSC—MÁTÉSZALKA 1-0 (1-0) Miskolc, 300 néző. V.: Pintér Mátészalka: Balogh — Bartha (Szűcs T.), Szeles, Papp, Bíró, Kocsán (Tácej), Simák, Kosa, Szender, Oláh, Tóth Z. Edző: Mitró Károly. Gólszerző: Lehóczki. NAGYKÁLLÓ—TISZAÚJVÁROS 2-2 (1-1) Nagykálló, 500 néző. V.: Szilvási. Nagykálló: Cziotka — Horváth, Balogh, Balázs (Kígyósi), Polonkai, Spisák, Tóth, Boros, Szilágyi (Heczel), Vágó, Len­gyel. Edző: Boda Mihály. Gólszerzők: Szilágyi a 3., Spisák a 85., illetve Pap a 44., Mészáros az 55. percben. ÓZD—BAKTALÓRÁNTHÁZA 3-0 (0-0) Ózd, 500 néző. V.: Kóródi. Baktalórántháza: Mónus -— Tóth, Benkő, Barnucz (Né­meth), Pokigyko, Javoriv, Maries (Szőke). Vida. Kapin (Sós*), Gdovin, Fecsku. Edző: Nagy András. Gólszerzők: Gáli, Farkas, Magyar. Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés. Az elsőben a baktaiak veszélyeztettek töb­bet. de számtalan helyzetük közül egyet sem sikerült ki­használni. A másodikban há­rom lehetőségből három gólt rúgott a hazai csapat, amely így biztos győzelmet aratott. A 30. p.: A kitörő Kotulát a ti­zenhatoson belül a kapus el­ütötte. Tizenegyes! A megítélt büntetőt Lelt biztos lábbal ér­tékesítette. 0-1. 44. p.: Kotula jobb oldali beadása után Oláh nyolc mé­terről tüzelt a jobb sarokba. 0-2. 60. p.: Tetszetős támadás végén Oláh tizenkét méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0-3. Az esőtől felázott talajú pá­lyán Kisvárda végig irányítot­ta a mérkőzést. Már az első félidőben eldőlt a három pont sorsa, a folytatásban is a 31. p.: Papp bal oldali be­adását a szabadon érkező Szohonya öt méterről a kapu fölé fejelte. 37. p.: Tóth G. ment el len­dületesen a jobb oldalon, be­adását Tóth A. lőtte kapura. Vitkai még hárította a lövést, de a kipattanó labdát Veres közelről a kapu jobb oldalába helyezte. 0-1. 51. p.: Marcsek távoli bom­bája kevéssel kerülte el a kapu jobb felső sarkát. 55. p.: Tíz főre fogyatkozott a hazai csapat: Csorna páros lábbal szállt bele Csatáriba, jogosan villant a piros lap. Elénk, kitűnő iramú első félidőt produkáltak a csapatok. Tíz perc elteltével a Balmaz­újváros vette kezébe az irányí­tást. Gyorsan játszották át a középpályát, s gyors, fürge csatáraik révén több helyzetet labdarúgás törvényszerűsége bizonyosodott be ezen a talál­kozón: megbosszulta magát, hogy a vendégek képtelenek voltak helyzeteikből a hálóba találni. Jók: Gál, Magyar, illetve a baktaiak közül senki. szabolcsiak taktikája érvénye­sült, egy percig sem volt két­séges sikerük. A minden csa­patrészében jobb vendég­együttes megérdemelten győ­zött. Komáromi György. — Örü­lök, hogy a fiataloknak újra lehetőséget adhattam, és ők éltek ezzel. Mondhatni köte­lező győzelmet arattunk, de mint tudjuk, ezt a legnehezebb teljesíteni. Csak gratulálni tu­dok játékosaimnak. Jók: Belényesi, illetve Cze- ne, Popovics, Kotula, Oláh. Gólyán István is kialakítottak, amelyek közül egyet értékesítettek. A hazai­aknak is volt néhány ke­csegtető lehetőségük, de nem tudták bevenni Plutzer kapu­ját. A második játékrészben sem csökkent az iram. A félidő elején emberhátrányba kerül­tek a hazaiak, s ettől kezdve mindent egy lapra feltéve tá­madtak. Mindkét kapu előtt több veszélyes helyzet is kiala­kult, de gól már nem született. Nagyszerű mérkőzésen, meg­érdemelten vitte el a há­rom pontot a csoport egyik leg­jobb csapata. Veigli Géza: — Nincs szé­gyenkeznivalónk, jobb csapat­tól kaptunk ki. Derekasan küz­dött a társaság, emelt fővel jö­hettünk le a pályáról. Jók: Papp, Illés, illetve Csa­tári, Veres, Kovács. Barczi Róbert VÁMOSPÉRCS—KISVÁRDA 0-3 (0-2) Vámospércs, 200 néző. V.: Bobkó. Kisvárda: Czene — Czap, Takács, Popovics, Lipták, Kőrizs (Vincze), Balogh, Lelt, Vachter (Vedres), Oláh (Kántor), Kotula. Edző: Komáromi György. Gólszerzők: Oláh 2, Lelt (tizenegyesből). RAKAMAZ—BALMAZÚJVÁROS 0-1 (0-1) Rakamaz, 400 néző. V.: Kálmán. Rakamaz: Vitkai — Szobonya, Zákány, Csorna, Marcsek, Túróczi, Illés, Papp, Búzás (Kapusztyin), Balogh, Kocsis (Szekrényes). Edző: Veigli Géza. Kiállítva: Csorna (Rakamaz). Gólszerző: Veres. További eredmények: Hajdúböszörmény—Tiszafüred 1-1, Mád—Szikszó 2-2. A csoport állása: 1. Szikszó 4 3 1 — 9-5 10 2. Tiszafüred 4 3 1 —. 7-4 10 3. Kisvárda 4 2 2 — 9-3 8 4. Mád 4 2 2 — 9-5 8 5. Rakamaz 4 2 1 1 8-2 7 6. Balmazújváros 4 2 1 1 4-3 7 7. Baktalórántháza 4 2 — 2 11-5 6 8. BÉVSC 4 1 3 — 5-4 6 9. Ózd 4 1 1 2 4-3 4 10. Nyírbátor 4 1 1 2 7-10 4 11. Hajdúböszörmény 4 1 1 2 4-8 4 Nagykálló 4 1 1 2 4-8 4 13. MVSC 4 — 3 1 * 5-6 3 14. Tiszaújváros 4 — 3 1 3-6 3 15. Vámospércs 4 — 1 3 2-12 1 16. Mátészalka 4 — — 4 3-10 0 Kisléta—Záhony 4-1 (2-0) Kisléta, 200 néző. V.: Kará­csony. Kisléta: Babicz — Thú- róczi, Arezanou, Magyar, Nyisztor, Gyarmati (Császár), Kórász. Berettyán, Rézműves L., Illés, Kraszni. Játékos­edző: Czirbik Richárd. Záhony: Kovács — Hege­dűs (Győri), Szanyi, Kubányi, Pfaifert, Sovkula, Balázsi, Rácz L, Boida (Rácz II.), Sipos, Pokol L. Edző: Mada- lina György. Kiállítva: Kubányi, Sovkula (mindkettő Záhony). Gólszerzők: Berettyán 2, Rézműves L. 2, illetve Kubá­nyi. Ilyen arányban is megérde­melten nyertek a hazaiak. Jók: Berettyán, Kórász, Rézműves L., Arezanou, illet­ve Sipos. Tóth Kálmán Nagyhalász—Tiszalök 1-2 (0-1) Nagyhalász, 500 néző. V.: Sándor. Nagyhalász: Kormány — Borza, Müller, Urbin, Oláh, Bihari (Nagy), Lippai, Kiss, Gombkötő I. (Árokszállási), Földi, Gombkötő II. (Kama­rás). Edző: Hegedűs János. Tiszalök: Balázs — Gál, Széki, Kovács, Kurucz, Ma­rozs (Gombás), Szurkos, Pen­te, Márton, Péntek, Juhász. Edző: Gál Sándor. Gólszerzők: Oláh, illetve Pente, Szurkos. Megérdemelten nyertek a helyzeteiket jobban kihaszná­ló vendégek. Jók: Kormány, Oláh, illet­ve Balázs, Pente, Kovács. Kaponyás József Nyíregyházi Hardware— Ibrány 0-3 (0-1) Nyíregyháza, 400 néző. V.: Szabó. Hardware: Rapcsák — Lá- cza (Barkóczi), Dubóczki, Ka­tona, Kiss, Meggyesi (Minya), Koskovics, Lővei, Szalóki, Banka, Jakab (Főfai). Edző: Szilvási István. Ibrány: Vattai — Nagy, Szakács, Szentesi, Herman, Bíró, Balogh (Mészáros), Bár­di, Papp, Mikhárdi, Korpái. Edző: Szakács László. Gólszerzők: Mikhárdi, Bár­di, Hermann. Kiállítva: Dubóczki. Nem túl színvonalas, de küz­delmes mérkőzésen megérde­melten nyert a mozgékonyabb ibrányi együttes. Jók: senki, illetve Mikhárdi, Bárdi, Herman, Szakács. Tiszaszalka—Demecser 1-2 (1-2) Tiszaszalka, 300 néző. V.: Zahorán. Tiszaszalka: Szimku — Tardi, Benedek, Rózsa, Liba, Didenko (Bodnár S.), Udvar­helyi, Mihályfalvi, Drágár, Sztojka (Ács), Ruszin. Edző: Danku László. Demecser: Szőr — Huszti, Hegyes, Nagy, Kovács, Mó­nus, Seres, Brankovics, Majch- rovics (Budaházi), Óno­di, Molnár. Edző: Farkas Ti­bor. Gólszerzők: Drágár, illetve Molnár, Majchrovics. Számos kihagyott hazai lehetőség jellemezte a mér­kőzést. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Szimku, Drágár, Tardi, illetve Molnár, Ónodi. Szűcs Jenő Levelek—Biri 5-0 (3-0) Levelek. 250 néző. V.: Bel- lus. Levelek: Stekler — Svelta, Burik, Sitku P.. Busák. Bukta (Borbély), Király (Takács A.), Molnár, Takács II. (Takács I.), Pál, Sitku M. Edző: Takács János. Biri: Tóth I. — Rega, Kiss, Nagy, Munkácsi A. (Cso- mány), Munkácsi T., Mészáros (Gurzó), Czimbalmos (Varga), Tóth II., Szilágyi (Kapdos), Joszip. Edző: Munkácsi Ta­más. Kiállítva: Kapdos (Biri). Gólszerzők: Király 2, Burik, Borbély, Pál. Magabiztos játékkal fölé­nyes hazai siker. Jók: Sitku P., Király, Pál, illetve Tóth I. Tér bocs László SZAKSZIG-Újfehértó— Csenger 1-0 (0-0) Újfehértó, 400 néző. V.: dr. Jekő. , Újfehértó: Vámos — Leskó (Lácza F.), Krasznai, Kacsándi (Barna), Lácza J., Matonak, Nagy, Smejkal (Szilágyi), Lácza Gy., Ötvös, Kiszely (Krisér). Edző: Szénay Péter. Csenger: Cimpian — Burik, Szilágyi, Juhász J., Nagy, Petrik, Szabó, Osváth, Becző, Juhász Zs., Fehér. Edző: Kaza- mér Tibor. Gólszerző: Barna. A lelkesen védekező vendé­gek csak nehezen adták meg magukat. Jók: Barna. Vámos, illetve Cimpian, Szilágyi. Forró Zoltán Nyírkárász—Fehérgyar­mat 2-1 (0-1) Nyírkárász, 200 néző. V.: Kerezsi. Nyírkárász: Tóth J. — Oláli, Kozma, Rácz, Tóth L., Badar (Végső), Czető, Matyi, Lakatos (Kapin N.), Nádasi, Kapin L. Játékos-edző: Simon Zoltán. Fehérgyarmat: Barta — Szabó, Nagy, Jávor, Magyar, Gyüre, Kondor, Czibere, Ko­vács, Siti (Baráth), Hadadi. Edző: Balogh Csaba. Gólszerzők: Nádasi, Koz­ma, illetve Siti. A vendégegyüttes az utolsó percben kapott góllal szenve­dett vereséget. Jók: Oláh, Matyi, illetve Hadadi, Gyüre. Ragány Ferenc Nyírcsaholy—Vásárosna- mény Young 1-1 (1-1) Nyírcsaholy, 300 néző. V.: Lőrincz. Nyírcsaholy: Kiss I. — Magyari, Kokas, Márián, Cser- venyák J., Cservenyák Z., Kiss J., Korbács, Láposi, Czine, Petrohai. Edző: Virovecz Pál. Vásárosnamény: Tuza — Ésik, Varga T„ Tivadar (Bod­nár), Sándor, Toros, Hornyák, Szécsi (Linguar), Balogh, Szpodnyi (Varga M.), Tanyi. Edző: Farkas Béla. Gólszerzők: Czine, illetve Tanyi. Szoros mérkőzésen a hazai­ak közelebb álltak a győ­zelemhez, a helyzeteik azon­ban kimaradtak. Jók: az egész hazai csapat, illetve Tőrös, Tanyi. Komán István