Új Kelet, 1995. szeptember (2. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-04 / 207. szám

ÜJ KELET Labdarúgás Ez történt az NB II-ben 1995. szeptember 4., hétfő 15 Egymillió forintos „bukta” Tiszavasvári ASE—Kecskeméti TE 0-1 (0-0) Tiszavasvári, 2 ezer néző. V.: Sápi (Farkas Gy., Márta) Tiszavasvári: Szabó — Fige, Szűcs, Gaica — Havelant, Veres, Fecsku, Lente, Bohács — Erdei, Rása. Edző: Szikszai Lajos. Kecskemét: Molnár — Márics, Gebri, Pisont, Sass — Far­kas, Linka, Lázár, Major — Barna, Vén. Edző: Sinka József. Csere: Havelant helyett Rása a szünetben, Rosu h. Kurilco az 58., Lázár h. Szemán a 73., Veres h. Szilágyi a 83., Barna h. Osváth a 88. percben. Gól: Barna az 85. percben. Sárga lap: Sass a 46., Lente az 52., Gebri a 75., Vén a 80.percben. Kiállítva: Kurilco a 62. percben. 2. p.: Bohács 30 méteres sza­badrúgását tenyerelte föléMol- íár. 11. p.: Farkas jobb oldalról tdta be a labdát, Vén meg­szelídítette, majd fordulásból jriási kapufát lőtt. 19. p.: Veres szerzett szem- 'ülesen labdát a 16-os jobb ol- iali sarkánál, egy csellel tisz- :ára játszotta magát, beadása ilszállt Rosu feje mellett. Még tgyanebben a percben Pisont bal oldali beadását Sass oda- 'ejelhette volna, ahova akarja, jgyeden hazai védő sem állt a cözelében. Szerencsére a volt /álogatott labdarúgó gyatrán bldotta meg a feladatot. 40. p.: Bohács 30 méteres övése alig ment el a jobb ka- bufa töve mellett. 54. p.: Hazai szöglet után az dlenfél térfelének közepén álló kentéhez került a labda. A vas- zári középpályás egyedül ira- nodott a kapura. Óriási helyzet­be kerülhetett volna, ha az előtte illő harmadik védőn is sikerült zolna áthámoznia magát. 57. p: Szabó kapus könnyel- műsködött, „felszabadító” rú­gása a 16-os közelében az egyik kecskeméti játékos elé került, de még mielőtt komo­lyabb baj lehetett volna, Szűcs­nek sikerült tisztázni. 62. p: Egy indítás után Kurilco futott versenyt az egyik kecskeméti védővel, ami nem érdemelne különösebb említést, ha közben nem rúg­ta, marta volna. A játékvezető — talán kicsit túl erélyesen — négy perc játék után zuhanyoz­ni küldte a hazai játékost. 73. p: Rása adott jó labdát Erdeinek, aki egy csel után a 16-oson belül éles szögből lőtt, a kapus azonban kiöklözte a labdát. 85. p.: Barna ugrott ki jól a Vasvári térfelének közepén, elhúzta a labdát Szűcs mellett, majd a kimozduló Szabó mel­lett a hálóba lőtt. 0-1 Vajon mikor látjuk újra a tavaszi Tiszavasvárit pályán? Ez volt a mérkőzés előtt a nagy kérdés. A legjobb válasz természetesen az lett volna: most! Őszintén szólva a har­cos, futós, egymásért küzdő vasvári gárda ezúttal is hi­ányzott. Ehelyett a bíróval foglalkozó, vitatkozó, helyze­teket kihagyó labdarúgók léptek pályára. A játékvezető gyenge teljesítményét is sike­rült néhány — meghatározó­nak hitt — játékosnak alul­múlnia. A kecskemétiek örömünnepet tartottak a mérkőzés végén az öltözőben, a hazaiak a bírót okolták a vereségért. Pedig mit tehet arról Sápi, hogy például Er­dei tiszta helyzetben képtelen a hálóba lőni? Ha feldobnak egy csapatnak 1 millió forin­tot prémiumnak, előbb meg kell érte küzdeni, és utána szabad örülni a pénznek. Vasárnap Tiszavasvári- ban fordítva történt. És ezért nem (csak) a játékvezető a hibás... Szikszai Lajos: — A legszo­morúbb az, hogy elvesztettük hazai veretlenségünket. Tény és való, hogy a mérkőzésen nem játszottunk elfogadható­an, és ebben benne van játé­kosaink fegyelmezetlensége. Kurilco nevetséges módon ál­líttatta ki magát, a játékvezető jogosan mutatta fel neki a pi­ros lapot... Sinka József: — Végtelenül boldog vagyok, hogy a nagy utazás után nyertünk. Az ellen­felünk rendkívül harcos csapat, de azt hiszem, egyetlenegy helyzetük nem volt. Megérde­melt győzelmet arattunk. Száraz Attila Az NB II Keleti csoport állása: A megyei I. osztály állása: . Diósgyőr 4 4 — — 00 1 o 12 1 . Demecser 4 4 — — 18-2 12 !. Kecskeméti TE 4 4 —. — 5-1 12 2. SZAKSZIG-Újf. 4 4 — — 13-1 12 !. III. kér TVE 4 3 — 1 9-2 9 3. V.namény Young 4 3 1 — 7-2 10 1. Tiszakécske 4 3 — 1 7-2 9 4. Tiszalök 4 3 — 1 6-4 9 i. Kaba 4 3 — 1 5-3 9 5. Kisléta 4 3 — 1 7-7 9 ). Eger 4 2 1 1 9-4 7 6. Ibrány 3 2 1 — 7-1 7 Nyíregyháza 4 2 — 2 8-4 6 7. Nyírkárász 4 2 1 1 5-7 7 !. Kazincbarcika 4 2 — 2 7-3 6 8. Nyh. Hardware 4 2 — 2 5-4 6 1. Tiszavasvári 4 2 — 2 6-6 6 9. Levelek 4 1 1 2 5-6 4 0. Kecskeméti SC 4 1 1 2 5-6 4 10. Nyírcsaholy 4 1 1 2 4-5 4 1. Salgótarján 4 1 1 2 2-4 4 11. Tiszaszalka 3 1 — 2 3-4 3 2. Hajdúnánás 4 1 — 3 2-6 3 12. Nagyhalász 4 1 — 3 2-8 3 3. Sényő 4 1 — 3 6-12 3 13. Csenger 4 1 — 3 5-13 3 4. Hatvan 4 1 — 3 4-10 3 14. Záhony 4 — 1 3 2-7 1 5. Gödöllő 4 ­1 3 1-10 1 15. F.gyarmat 4 — — 4 1-10 0 6. Hódm. 4 ­— 4 1-12 0 16. Biri 4 — — 4 0-11 0 Megyei II. osztály Erimpex csoport: Hodász—Vaja 0-1, Jánk- najtis—Nyírlugos 5-3, Nyír­iéltek—Encsencs 0-0, Nyír- asvári—Túrricse 2-3, Ti- zamenti SE—Nagyecsed 2-2, )lcsva—Tarpa 2-1, Nyír- eggyes—Balkány 4-0. Kárpát-Hús csoport: Gávavencsellő—An arcs 1 -0, Nyíribrony—Kárpát-Hús Volán 1-1, Nyírtura—Domb- rád 4-0, Napkor—Kállósem- jén 0-1, Ajak—Kálmánháza 1-0, Komoró—Kótaj 3-1, Kemecse—Tuzsér 1-1. Totó 1, x, 2, 1, 2, 2, 1, X, X, X, 1, X, 1,1. Garamvölgyi csak hullámvölgyet láthatott Nyíregyházi FC—Hajdúnánás 1-0 (0-0) Városi Stadion, 1800 néző, V.: Varga S. NYFC: Feke — Csehi, Szatke, Drobni, Göncz, Karkusz, Kovács, Bagoly, Lukács, Németh, Domokos. Klubigazga­tó: Tóth János Hajdúnánás: Nagy III. — Fazekas, Raducu. Pipó, Papp, Szemán, Szabó, Kondora, Nagy II., Kanál, Vass. Edző: Vígh Tibor Csere: Lukács h. Barna az 56., Németh h. Sira a 76., Ko­vács h. Kiss a 92. percben. Sárga lap: Papp a 45., Fazekas a 82., Kovács a 91. perc­ben. Gólszerző: Szabó (öngól a 87. percben) 3. p.: Az öltözőben maradt volna a nyíregyházi együttes? A nánási Kanál 22 m-es sza­badrúgása a szemlélődő Feke feje felett a felső lécen csattant, a visszavágódó labdát a ven­dégek fölé fejelték. 34. p.: Kondora a bal olda­lon az oldalvonalnál húzoga­tott, majd az üresen álló, ma­gát mutató Szabó elé tálalt, aki nagy helyzetben, 10 m-ről a hosszú alsó sarok mellé talált. 45. p.: Az első hazai lehetőség! Domokos jobb oldali keresztbe­ívelését a túloldalon helyezkedő Németh a kapu előterébe fejelte, ahol 5 m-ről Lukács bólinthatott — a bal sarok mellé. 53. p.: Karkusz 23 m-ről, kissé jobbról bombázott Nagy III. kapujára, de a hálóőr a bal felső saroknál mentett. 70. p.: Kondora ismét értékes labdát adott — bal oldali beadá­sa átszállt az NYFC védelme felett — ez alkalommal a tisz­tán hagyott Pappnak, aki 4 m- ről erősen a felső lécre fejelt. 87. p.: Fazekas szabálytalan­sága nyomán 23 m-es szabad­rúgáshoz jutott az NYFC. Az előrehúzódó Csehi egy legurí- tás után vette célba a kaput, lövése megpattant a sorfal szélső emberén, Szabón, így az Nagy III.-at becsapva a háló jobb oldalában landolt. 1-0. 93. p.: Fellazult a kitámadó Hajdúnánás védelme, Domo­kos sokat ígérőén iramodott meg a jobb szélen, a másik ol­dalon Sira nyargalt magányo­san egy átadás reményében, ami nem érkezett, mert Domo­kos maga akarta befejezni az akciót, de szerelték. Komor felhők gyülekeztek a mérkőzés előtt a Városi Stadion felett, de a nézők hangulata mégsem ettől lett igazán komor. Sokkal inkább attól, amit a pályán láthattak. A lelátón egyébként ott volt Garamvölgyi Lajos, a DVSC NB I-es labdarúgócsapatá­nak edzője, aki talán a két héttel ezelőtti gólfesztiválon fellelkesülve érkezett az NYFC találkozóját megte­kinteni. Nos, nyoma sem volt a piros-kékek ezelőtti három fordulójában megszokott len­dületnek, sőt, kizárólag a vendégeknek köszönhetően (bár ebben nem volt sok kö­szönet számunkra) láthat­tunk néha-néha futballra emlékeztető jeleneteket. Már ekkor látszott: igen nehéz 90 perc vár a Tóth-legénységre. Meglepetésre a Nánás enyhe mezőnyfölényben futballozott, jobbára a hazai térfélen zajlott az unalmas játék. Domokosék csak beadásokig jutottak, azok pedig vajmi kevés fejfájást okoztak a hajdúsági védőknek. A félidő utolsó tíz percére meg­élénkült a Nyíregyháza, de a 45. percig várni kellett az össze­csapás első hazai helyzetére. Szünet után semmit sem válto­zott a nívótlan produkció, az NYFC több kulcsembere ener- váltan mozgott, a Tóth János által kért merész egyéni húzá­sokból (olykor-olykor Domo­kos és Szatke próbálkozott ilyenekkel), átlövésekből na­gyon keveset láthattunk. A 70. percben ismét Feke „pártját fogta” a kapufa, majd a ven­dégek egyre többször feküd­tek le a földre — no, nem az iramtól, csak húzták az időt. Talán már mindenki elköny­velte a 0-0-át, amikor Csehi szerencsés lövése utat talált a vendéghálóba, megmentve az NYFC-t az otthoni pontvesz­téstől. A szezonban először meglehetősen gyengén muzsi­kált a „Szpari”, de szakítva a „hagyományokkal” — jó já­ték, vereség — Fortuna segít­ségével így is győzni tudott. Tóth János: — Szívósan védekező ellenfelet szerencsé­vel győztünk le, de ez már igencsak kijárt nekünk! Vígh Tibor: — A futball igazságtalansága, ami történt. Úgy érzem, mintha vezekel­nénk, az utóbbi hetekben ugyanis módszeresen üldöz bennünket a balszerencse. Csiky Nándor Egy gól — a többit felejtsük el Kábái Cukor-Hajdúszoboszló—Sényő 1-0 (1-0) Hajdúszoboszló, 1500 néző. V.: Marcsok (Fridély, Zvolenszky) Kábái CFC: Fekete R. — Kulcsár, Kondás, Szilágyi — Kiss Cs., Fekete A., Gréczi, Temován — Plókai, Kmel, Czipf. Edző: Paróczai Sándor Sényő: Varró — Szegedi, Szikszai, Herman, Torda — Rubóczki, Horváth, Balogh, Jávor — Stefanik, Knoblok. Játékos-edző: Rubóczki Tibor. Gólszerző: Plókai all. percben. Csere: Jávor h. Krasznai az 55., Horváth h. Dudás a 60., Knoblok h. Ványi a 66., Kiss Cs h. Nagy A. a 71., Kmel h. Kacsándi a 75. percben. Sárga lap: Szikszai 65. percben. (A mérkőzés előtt 1 perces gyászszünettel emlékezett a kö­zönség a nemrégiben elhunyt Kálmán Sándor rendezőre.) 2. p.: Fekete szánta lövésre magát a 16-os vonaláról, a lab­da a felső lécről vágódott az alapvonalon túlra. Nyíregyháza, Kossuth u. 8/a. Tel.: (42) 406-962 Nálunk újra kamatmentes hitel -10% előleggel vásárolhatja meg SVZUKI-ját Családi pótlék a SUZUKI-tól 6 p.: Knoblok tört be a bal oldalon, begurítását szögletre mentették a kábái hátvédek. 11. p.: Kiss Cs. bedobását Gréczi kanyarította a sényői kapu elé, az érkező Plókai pe­dig közelről lőtt a hálóba. 1-0. 12. p.: Újra Fekete célozta meg a vendégek kapuját, lövé­se kevéssel kerülte el a jobb felső sarkot. 30. p.: Czipf beadását a védőktől szorongatott Plókai pörgette kapura, a labda egy hátvédről ment szögletre. 65. p.: Kmel fejesével Plókai iramodhatott volna a kapu felé, a vele szemben álló — utolsó emberként védekező — Szik­szai feltartotta, de megúszta sárga lappal. 76. p.: A csereként beállt Nagy A. keresztbeívelését Kul­csár fejelte vissza Plókainak, akinek „stukkját” Varró ujj­heggyel tolta a léc fölé. A borzasztóan alacsony színvonalú meccsen a hazai csapat nyomaiban sem emlé­keztetett az elmúlt héten Hajdúnánáson győzni tudó gárdára, s a lelkesen küzdő, ám a kapura meglehetősen kevés veszélyt jelentő Sényő ellen jobbára csak erőlköd­tek. A vendégek gyámoltala­nul futballoztak, pedig ezen a napon lett volna keresniva­lójuk... A második félidőben sem javult a találkozó irama, a két tizenhatos között járat­ták a labdát a küzdő felek. Végül is Plókai „egyke” gól­jával három pontot vajúdott ki a hajdúsági együttes egy könnyen felejthető, csapkodó kilencven percen. N.A. További eredmények: Salgótarján—Diósgyőr 0-1. Tiszakécske—Hódmezővásárhely 4-0, Kazincbarcika—Eger 1-0, Hatvan—Kecskeméti SC 1-0, III. kér TVE—Gödöllő 1-0.