Tolnamegyei Ujság, 1934 (16. évfolyam, 1-101. szám)

1934-09-26 / 75. szám

4 TOLNAMEGYEI ÚJSÁG 1934 szeptember 26. Most szorongat * TSE. Pausz fejeiét a kapna fogja. Kovács II. lövóaót cask kiöklözni (adja, njabb lövése már a kapu fölé ssáll. A 14. perc­ben Majoros komért mg, es jól jön Gálinak, de Manl faultolja. A bíró habosáé nélkül 11 est Ítél, amit Pauss kapufának lé. A visssepattané labda ssögletre megy, ami GyUsstt fölé lö* vésével fejeződik be. As ellentáma- dásnál Scbrantsl lé 20 méterré! na­gyot mellé. A 28. percben Gyttsstt helyet cserél Feketével, 1 perc múlva Kovács II« hatalmas lövése megy fölé. A 32. percben Gáli egyedül megy át a védelmen, ssép lövését asonban a kapus fogja. Folch fog még egy hosssu labdát, Kéré mellé­fejel és vége a félidőnek. II. félidő. Dobolyi már a 2. nerc« ben megsérül és két percre kiáll. Majoros beadása kapu mögé megy. A 6. percben Pauss Gálihos passsol, es Gyüssüt ssökteti, akinek védhe- tetlen csavart lövése a bal alsó sa­rokban köt ki. A kapus hiába veti magát, nem védheti 1 :0. Két perc múlva Pauss teljesen tissta helyzet­ből 6 lépésről fölé ló (meccslabda volt). Most lefut a DPAC, de Ssé- lyes jó érsékkel hasaad. Újra támad a DPAC. A 21. percben Majoros ssép beadását Gyüssü fejeli léo fölé. Egy pero múlva Manlt durvaságért a biró figyelmezteti. A szabadrúgást 20 méterről Pankovios rúgja. A ssép lövést Sporsberger még szebben fogja. Az ellentámadást Ssélyes szereli szög­letre, est a védelem tisztássá. A 20. peroben Kovács II. hatalmas lövése mellé megy. Majd Gyüssü sérül meg, kösben Gáli a kapus kesébe lő. A 32. peroben Mault újabb faultjáért a biró kiállítja. Kösben Gyüssü vissza­jön. Pankovios 25 méteres szabad­rúgását a kapus elvetéssel fogja. A 35 peroben Gáli nagy helysetből mellé fejel. A 36. peroben Kóré le­rohan a balszélen, beadása Panko- viosról Balogh elé pattan, es gyö­nyörű lövéssel kiegyenlít, a lövéssel ssemben Folch tehetetlen volt 1 :1. Erősödik as iram. A DPAC már osak védekezik. Tartani igyekszik as eredményt, kösben sorozatosak a faultok. Pankovios szabadrúgása 25 méterről mellé megy. Utána Pausz szabadrúgását Fekete fejeli a kapus kesébe. Gyüssü ló még egyet mellé és TSE támadások kösben ér véget a mérkőzés. Sajnos, as eredménnyel nem lehe­tünk megelégedve. Mert amig a TSE védelme 100 ssásalékos teljesítményt nyújt, addig a támadősorunk ssinte bosssantóan tehetetlen. — Es a sor Pausz beállításával sem javult a legcsekélyebbet sem. A TSE ast mondhatjuk állandó főlényben volt, asonban csatárai a helyseteket nem tudták kihasználni. Ilyen vérszegény csatárjátékkal egy mérkőzésen sem léphet komoly győzelmi eséllyel a pályára. Sürgősen tenni kell valamit a csatársor feljavítása érdekében, ha ast akarjuk, hogy a hátralévő nagy csatákban csapatunk eredményesen képviselhesse a vármegye ssineit. A DPAC tél a már ismert Bokszol a durvaság határain mozgó erélyes já­tékot láttuk. A biró as első félidő­ben kifogástalanul látta el tisstét, de a második félidőben már nem volt Ura a mezőnynek. — NTE—NSE f:Ö. Biró: vitéz Adorján. Erős iramú mérkősést ját- ssott egymással a két csapat, amely küzdelemben as NTE-nekj kedvesett a szerenc9e. Az első félidőben az NTE támadott többet és Csáss ssép be­adásából ób közvetlen közelről kapás­ból küldött védhetetlen lövéssel meg- ssereste a vesetó gólt. As NSE ez­után erősen szorongat, de a kapu r előtt a csatároknak semmi sem si­kerül. A második félidő 25 percén át nagy fölényben van Nagymányok, as NTE védelme asonban résen van és minden helyzetben bistosan ment. A játék utolsó réssében változatos a küzdelem, as NTE igyekssik as ered­ményt megtartani, ami sikerült is. A Délnyugati I. osztály egyéb ered­ményei : SBTC—PVSK 3 : 1. PÁC—DVÁC 3:3. PEAC—NZTE 2 : 1. — Dombóvári VOGE—Csurgói TK 3: 0. Bajnoki. Biró : Simon. As élre törő VOGE bistos győzelmet aratott a csurgói együttes fölött. As első gólt as első félidő 10. percében Berta, a második gólt a 40. percben ugyanő ssereste meg csapatának. A játék képe ssünet után sem váltosik, bár gólt most Csurgó rúg, de a saját hálójába. Easel as öngóllal lett be­állítva a 3:0 ás végeredmény. Esek után a VOGE 3 mérkőzésből 6 pont­tal, 12:0 gólaránnyal a csoport első helyén áll. — Bonyhádi Reálglmn. „Kossuth** Sport Kóré folyó hó 17-én tartotta alakuló gyűlését meglehetősen lelkes hangulatban. A különböző szakosz­tályok már megkesdték működésü­ket. A footballssakosstály uj felsze­relést kap. A szezonnyitó meccset a Vili. és VI. osstály csapatai tar­tották. A mérkősést a VIII. osstály nyerte óriási fölénnyel. Kitűnő for­mát mutattak Ssarvassy, Macher és a fürge kapus Vági. — Bátaszékl Diákok Szövetsége— Tolnai I. K. E. 3 : 2. Körmérkőzés a Tóth vándordíjért. Biró: Wittenber­ger. (Szövetségi biró.) A tolnai csa­pat helysetével kesdődik a mérkő­zés, asonban Kőbőr as 5. percben a Bádissnek megszerzi a vezetést. Kö sépkezdés, lefutás és Kóosián meg- ■sersi a második gólt. Tolna fölény­ben van, komért ér el, de eredmény­telenül. A 12. percben Streier ssépit as eredményen 2 : 1. A kapu össze­dől, a kösönség berohan a pályára és mindenki saját erejéhez képest segít a kapu felállításán. Gyönyörű látvány. Végre elkéssül a kapu és megkesdődik a játék és a 22. perc­ben Bucher gyönyörű góllal egyen­lít 2:2. A második félidő első fél percében Kissi—Sárkösi akciójából Sárközi a mérkőzés legszebb gólját rúgja 3:2. Tolna támadást-támadás után intés, asonban Nyiri gyönyörű védéssel minden labdát ártalmatlanná teas. A 20. percben Michéli a 16 ról bombát küld a kapufának. A 30. percben Sárkösi beadásából Kócsián gyönyörű gólt lő, asonban a biró nem adja meg. Most már a Bádiss van fölényben és annyira nyomja a tolnaia­kat, hogy Link Antal sportBserütlen viselkedéshez folyamodik, mire a biró kiállítja, (37. perc.) A kösönség ért­hetetlen okokból támadja a bírót, fütyül, úgyhogy a biró kénytelen volt a mérkősést leállítani. Viasza- taszító volt a botrány, ami erre a mérkősésre kitört. A bírót rendőri fedezet hiányában kénytelenek vol­tak a játékosok megvédeni. Kérdem, ssabad-e ilyen botránynak előfor­dulnia egy komoly mérkőzésen, hass- nál-e ilyesmi a sportnak ? Ki esért a felelős ? A rendezőség-e vagy a rendőrség? — Wittenberg biró íb- mét teljes mértékben eleget tett ve- setőbirói kötelezettségének. A me­zőny legjobbjai: Link Antal TIKÉ, Bádiss-nál vités Lencsés éB Nyiri tűnt ki játékával. — Dombóvári VOGE-—Budapesti Vasutas 9: 7. A futballmérkőzés után került sor a nagy érdeklődéssel várt Vasutas bajnoki ökölvívó mérkősésre, mely meglepetésszerűen a dombóvári bozolók győzelmével végződött. As első pár Énekes II. Bpest—Nagy | Dombóvár volt. A jobb erőben levő | Énekessel ssemben Nagy a 2 ik me­netben feladta. Győs Énekes II. Bpest 0:2. — Zióri Bpest—Horváth Dombóvár. Győs pontosásaal Horváth Dombóvár 2:2. — Harmadik pár Szilái Bpest—Ssenyéri Dombóvár. Gyós pontozással Szilái Budapest 2:4. — Esután a nagy érdeklódéaael várt Erós Bpest—Mand) Dombóvár küzdelme következett. Mandl többet támadott, as eldöntetlen eredmény kihirdetését a kösönség nagy zajjal fogadta. 3 :5. — Ötödik pár Fiscbli Bpeat—Jauch Dombóvár. Gyóa pon­tot ássál Jancb Dombóvár. Az ered­mény állása 5:5, moat a kösönség is megnyugodott. — Klug Dombóvár győz ellenfél nélkül és igy a VOGE veset 7:5 arányban. A sorsdöntó meocs következik most: Holota Bpest —Nagy Dombóvár. A sokkal na­gyobb és erősebb fisikumunak látszó Holotát Nagy már az első menetben kiütötte. Hatalmas meglepetés az eredmény és a 9:5 re vesető VOGE ellen moBt már hiába győz ellenfél nélkül a budapesti Nagy, a VOGE a küzdelmet 9:7 arányban meg­nyerte. — Lövész verseny. A Bátaszéki Lövész Testület vasárnap lövőver­senyt tartott. 50 méteren 3 lövést adtak le. Első dijat, egy bárányt 29 ponttal Rohr István, II. dijat, egy üveg rumot Reinauer György 28 ponttal, III. dijat, 5 liter likőrt Pal­lós Lássló 27 ponttal nyerte meg. Kiadó a »Tolnamegyei U|tág< Hírlapkiadó Rt­2 szobás (parkettás) előszobás, fürdőszobás lakás 593 Major-utca 2. szám alatt, november l-re kiadó. — Érdeklődők forduljanak a Szek­szárdi Takarékpénztárhoz. Bérbeadó birtok.592 Tolnán, f. évi október hé 9-én, délelőtt 9 órakor, Afduna sor 23. szám alatt bérbe- adatik a tolnai 1. számú betétben foglalt circa 150 kát. holdnyi szántó és 50 kát. holdnyi kaszáló. — Bérbeadási feltételek ugyanott Schleicher Ákosnál, vagy a köz­ségi elöljáróságnál, Tolnán megtekinthetők. Vh. 234—1934. szám. Árverési hirdetmény. Dr Arbanász Zoltán gyönki ügyvéd által képviselt Rickers Henrik és neje javára 1710 pengő és több követelés és járulékai erejéig a gyönki királyi járásbíróság 1934. évi 1345— 1934. számú végzésével elrendelt kielégítési végrehajtás folytán végrehajtást szenvedőtől 1934 augusztus hó 27-én lefoglalt 1175 P-re becsült ingóságokra a gyönki királyi járás­bíróság fenti számú végzésével az árverést elrendelte, annak az 1908. évi XLI. te. 20. 8-a alapján fenti követelése és járulékai ere­jéig és a foglalási jegyzőkönyvből ki nem tűnő más foglaltatók javára is, ha kielégítési joguk ma is fennáll és ha ellenük halasztó hatályú igénykereset folyamatban nincs, an­nak végrehajtást szenvedőnél, Kistormás községben 141. szám alatt leendő megtar­tására határidőül 1934. évi október ho 9. napjának délután 3 óráját tűzöm ki, amikor a birólag lefoglalt sertésó), szalma, tehenek, üszők, sertések, kerékpár és egyéb ingósá­gokat a legtöbbet Ígérőnek készpénzfizetés ellenében, — esetleg becsáron alul is, — de a kikiáltási ár kétharmadánál alacsonyab­ban nem — el fogom adni. Azon ingósá­gokra. amelyeknek a kikiáltási ára egyezer pengőn felül van, az 5610—1931. M. E. számú rendelet értelmében csak azok ár­verezhetnek, akik a kikiáltási ár egytized- részét bánatpénzül leteszik. Gyönk, 1934 szeptember 20, Sziráczky István 591 kir. bir. végrehajtó« Riadó lakás. Szekszárdon, a Rákóczi-ntca 2. szám alatti házban 1 vagy 2 szobás lakás kiadó. Kiadó utca! lakás. 3 ssobs, előszoba, modem confor- tos fürdőszoba és mellékhelyiségek Béri Balogh Adim-utca 1. szám alatt kiadó. 552 Vk. 2086-1932. Árverési hirdetmény. Dr Busztin Gyula budapesti ügyvéd áltat képviselt Magyar Kender-, Len- és lutaipar Rt. végrehajtató javára közbenjárással 87 p 82 fillér tőkekövetelés és járulékai erejéig a szekszárdi királyi járásbíróság 4612—1931, számú végzésével elrendelt kielégítési végre­hajtás folytán 1932. évi február hó 6. napján lefoglalt és 2056 pengő 37 fillérre becsűik ingóságokat, közöttük botor, gazdasági esz­közök, áru, berendezés, bor, hordó, termény, a fenti Pk. számú végzés és a Vht. 102. §-a alapján Tolna községben, végrehajtást szen­vedő házánál, 1934. évi október hó 2. nap­jára, délután 3 órára most kitűzött bírói ár­verésen, a legtöbbet Ígérőnek, készpénzfize­tés ellenében, esetleg a becsár a/a részéért is el fogom adni, kivéve a Te. 74. §-ában részletezett esetekben. Szekszárd, 1934 szeptember 1. Virkonyl, 586 kir. jbir. végrehajtó. Német, olasz és hómét nyelvek tanítását jutányos áron vállalja Horváth Szabó Istvánná, Szekszárd, János-utea 23. 589 Meghivő. m An Első Mözii Gőzmalom Rt. 1934.. évi október hó 3-án délután 2 órakor,. a társaság irodahelyiségeiben rendkluOH közgyűlést tart, melyre a t. részvényeseit ezúton meghívja az igazgatóság.-----------------------E3-----------------------­Tá rgy: A felügyelőbizottság szeptember 15-i határozatának tárgyalása. Szavazati jogot csak az gyakorolhat, ki részvényeit a közgyűlést megelőző 24 órával a társaság pénztáránál letétbe helyezi. MOZI Igazgató: KBENNER JÓZSEF Szerdán, szeptember hó 26-án Csütörtökön, szeptember hó 27-én este */i7 és V*9 órakor Rádió őrjárat Bűnügyi dráma Szombaton, szeptember hó 29-én este V,7 és 1j%9 órakor Vasárnap, szeptember hó 30-án délután 3 és 5 órakor, este 7 és 9 órakor 3 órakor a helyír 40, 60 és 70 fillér Sorsok a lergetegben Főszereplők: Barbara Stauwyck, Otto Kruger Magyar világhír adó!' 16 a 1 Az eszkimó lőni Molnár-ftl* nyomdai mtüntésot éa aaab. iróalaatgyár rt. nyomása, Szokazárd.