Tolnai Népújság, 2019. november (30. évfolyam, 254-278. szám)

2019-11-13 / 263. szám

14 SPORT 2019. NOVEMBER 13., SZERDA Atomos aranyak a galántai kupáról CSELGÁNCS Öt érmes és több kiváló helyezéssel tér­tek haza az Atomerőmű SE fiataljai a szlovákiai Galán­­tán múlt héten megrende­zett versenyről. Eredmények, aranyérem: Anderkó Ben­ce (Ull, 46 kg), Tóth Bar­na (U15, 50 kg). Ezüstérem: Tóth Zsombor (U13,42 kg). Bronzérem: Molnár Ákos (Ull, 27 kg), Harsányi Már­ton (U15, 55 kg). Ötödik hely: Farkas Levente (U9, 30 kg), Pálszabó Levente (Ull, 38 kg). Hetedik hely: Grosan Erik (U9, 30 kg), Petrik Ri­­chárd (U13, 42 kg). B. S. Elmarad a DKKA siófoki bajnokija KÉZILABDA Ugyan vasár­nap játszott selejtezőt a női EHF-kupában a címvédő Sió­fok KC, s hatalmas megle­petésre 32-24-re nyert a Nantes otthonában, repülő­járatuk törlése miatt még­sem tudott hazautazni a csa­pat Franciaországból. A Ba­­laton-parti klub három kü­lönböző útvonalon, szerda hajnalban érkezik (érkezett) meg, így a Dunaújvárosi Ko­hász KA elleni mára terve­zett bajnoki mérkőzésük el­marad, azt várhatóan vasár­nap játsszák le Siófokon. A Siófok 2., a DKKA 7. helyen áll az NB l-ben. B. S. Menesztették László Csabát LABDARÚGÁS A román élvo­nalbeli Sepsi OSK menesz­tette a nyáron vezetőedző­nek kinevezett László Csa­bát, akivel a székelyföldi együttes tíz döntetlen mel­lett csupán két bajnoki mér­kőzést tudott megnyerni a Liga 1 eddigi 16 fordulójá­ban. A sepsiszentgyörgyi gár­da a vasárnapi, Gaz Metán elleni hazai 1-0-s vereség után a tizenegyedik helyen áll a tizennégy-csapatos baj­nokságban. B. S. Az FGKC az első félidőben döntött Marcaliban A tamásiak nyerték a megyei rangadót Gulyás Lenke (a labdával) volt az egyik legjobb tamási játékos a rangadón A sereghajtót fogadja a Szekszárd • - ' - • ■ Beküldött fotó Női NB II. Délnyugat, az alias KÉZILABDA A Tamási Tolnán győzött az NB ll-es bajnok­ság Délnyugati csoportjá­ban, míg a szekszárdiak Marcaliban ünnepelhettek. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu Tolna KC-Tamási KC 20-35 (12-15) Tolna, 100 néző. V.: Hull­­mann, Weitner. TOLNA; Tancz, Lénárt E. (kapusok), Lengyel­­falusy 5, Pásztor F. 2, Csajkó 7, Gál D. 3, László K., Szmacs­­ka 1, Molnár-Steiner 1, Izsák Adél 1, Domsa. TAMÁSI: JÁNOS F. - SEEMANN 1, HORVÁTH P. 7, Schmidt N. 10 (2), SÁKO­­VICS K. 3, GULYÁS L. 9 (7), SALAMON Cs. 3. Csere: Bar­­kóczi (kapus), SÁKOVICS B., Fölkér 1, Tillmann 1, Ribányi, Izsák Anna, Nagy S., Farkas E. Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hetesek: 2/1, ill. 10/9. Három részre lehet bontani a megyei rangadó első félide­jét: az elején felváltva estek a gólok, majd a tolnai rövidzár­latot kihasználva hat góllal el­léptek a vendégek (21. perc: 5-11), amiből kozmetikázni tudtak a hazaiak. Fordulás után magára talált a Tamási, amely megállíthatatlannak bi­zonyult ebben a játékrészben. Gálné Vígh Zsuzsanna: - Az idei évben egy hullám­vasúton ülünk. Most a völgy legalacsonyabb pontján va­gyunk, amiből remélem, hogy a hét végére kilábalunk. Se a támadásunkat, se a védeke­zésünket nem lehetett ezen a mérkőzésen értékelni. Varga László: - Kellemes meglepetést okozott a csapa­tom. Ezen a találkozón min­den szempontból jobbak vol­tunk a Tolnánál, igaz, a má­sodik félidőben hitehagyottá váltak a hazaiak. Marcali VSZSE-Szekszárdi FGKC 25-31 (10-18) Marcali, 150 néző. V.: Szöl­­lősi D., Szöllősi S. FGKC: Szalai Sz. - KAPÁS 2, NAGY Sz. 8 (3), 1 PEAC 7 6 0 1 245-170 12 2. Siófok U22 7 6 0 1 230-182 12 3. Nemesvámos 7 5 0 2 220-187 10 4. Szekszárd 7 5 0 2 205-173 10 5. Veszprém 7 5 0 2 230-201 10 6. K.misleny U22 7 4 0 3 195-182 8 7. Marcali 7 4 0 3 192-204 8 8. Balatonboglár 7 2 0 5 217-213 4 9. Tolna 7 2 0 5 180-230 4 10. Tamási 7 2 0 5 161-212 4 1L Nagykanizsa 7 1 0 6 156-233 2 12. Hévíz 7 0 0 7 155-199 0 TÓTH B. 2, Bencze, FEHÉR T., 10, Feri D. Csere: Nagy A., BÍ­RÓ F. 5, Balázs K. 2, Szolnoki 1, Ambrus K. 1, Kocsis A. Kiállítások: 10 perc, illetve 10 perc + kizárás. Hetesek: 5/3, ill. 4/3. Védekezésben nem kezdett túl acélosan a Szekszárd, po­tyogtak is a gólok, de abból Fehér Tímea, Nagy Szilvia és Tóth Barbara támadójáté-A Szekszárd hazai pályán sze­repelnek, a Tolna és a Tamási idegenben játszik a bajnokság hétvégi, 8. fordulójában. A tolnaiak az NB l-es siófokiak második számú csapatával, az U22-es gárdával meccseinek szombaton, 16 órától. kának köszönhetően a ven­dégek szereztek többet (16. perc: 8-10). A szünetig javult az FGKC védekezése, és Bí­ró Fanni is beszállít a gólter­mésbe. A második félidő köze­pére kialakult a mérkőzés leg­nagyobb különbsége (45. p.: 15—25). Bencze Dóra kiállítása és Bíró Fanni sérülése zavart okozott, de a hazaiak csak rái­jeszteni tudtak a Gólyákra. A szekszárdiak vasárnap déle­lőtt 11 órakor játszanak a se­reghajtó hévíziek ellen a me­gyeszékhely sportcsarnoká­ban, míg a tamásiak szintén vasárnap a Veszprém vendégei lesznek, ez a találkozó 15 óra­kor kezdődik. Tabajdi Ferenc: - Voltak a mérkőzésnek pozitív idősza­kai, ahogy fejben komoly za­varok is. Az első félidőben ezt még rendbe tudtam tenni, de a mérkőzés utolsó szakaszában képtelen voltam rá. Látogasson el hírportálunkra! TEOL.hu Gyengébb védekezés is belefért a Hollernek KÉZILABDA Mérkőzését végig kézben tartva szerezte meg a két pontot a Holler UFC férfi­­csapata az NB Il-es bajnokság Dél-nyugati csoportjának hét­végi fordulójában. A Hőgyé­­szi SC-nek nem jutott sikerél­mény, mert az első félidőben mutatott játéka miatt alulma­radt „hazai pályán” a Mecsek­­nádasddal szemben. Hőgyészi SC-Dél Takarék Mecseknádasd 25-29(12-17) Tamási, 100 néző. V.: Ga­­rai B., Varasdi L. HOGYESZ Ta­kács Á. - Teimel M. 1, Nyitrai 4, Bock 8 (4), Gadányi 1, VOJ­­KOVICS I. 4, Szabó T. 2. Cse­re: Farkas G., Molnár B. (ka­pusok), Héger, Vald 5, Balas­­kó, Debreczeni, Pap B., Kiss L. , Oláh B. Edző: Bán Tamás. Kiállítások: 4, ill. ó perc. Hetesek: 4/4, ill. 6/6. Bán Tamás, a hőgyésziek edzője: - Jelen pillanatban jobb csapat a Mecseknádasd, ettől függetlenül az első féli­dei játékunkra nincsen ma­gyarázat. Holler UFC-Kiskőrösi KS 35-31 (17-15) Simontornya, 80 néző. V.: Hornyik, Zörgő. HOLLER UFC DUNAFÖLDVÁR: Nagy B. - GER­GELY B. 10 (2), Vonya 5, LEND­­VAY 6, TAKÁCS Á. 5, Dórnak 4, Kocsi Horváth J. Csere: Bősz (kapus), REICHERT 5, Hajnal M. Edző: Törő Szabolcs. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hetesek: 3/2, ill. 9/9. Törő Szabolcs, a dunaföld­váriak edzője: - A háromhe­tes bajnoki szünet meglátszott a csapat játékán, védekezés­ben nem voltunk olyan szin­ten, mint a korábbi mérkőzé­seken. Ennek ellenére végig kézben tartottuk a találkozót, s megérdemelten nyertünk. Berg S. | Férfi NB II. Déí-n; 1. Nagykanizsa 7 7 0 0 228-160 14 2. Mecseknádasd 7 5 0 2 204-171 10 3. Kalocsa 7 5 0 2 225-209 10 4. Dunaföldvár 7 5 0 2 210-194 10 5. Baja 7 5 0 2 206-190 10 6. Siklós 8 5 0 3 224-224 10 7. Nagyatád 8 4 0 4 213-239 8 8. Hőgyész 7 3 0 4 203-205 6 9. Barcs 8 2 0 6 225-236 4 10. Kiskörös 8 2 0 6 208-233 4 11. Csurgó 7 1 0 6 185-212 2 12. Pécsi VSE 7 0 0 7 185-243 0 A decsiek szoros mérkőzésen nyertek Marcaliban, a paksiak viszont „hengereltek” Komlón Győzelemmel kezdtek a Tolna megyei klubok SAKK Mindkét Tolna megyei sakkcsapat győzött az NB li­es bajnokság Asztalos cso­portjának nyitókörében. A decsiek Marcaliban, a paksiak Komlón nyertek - utóbbiak fölényes sikere még nagyon sokat érhet a végel­számolásnál. A sárköziek az éltáblákon még rosszul álltak, de a 9., a 10. és a 11. táblán is teljes pontot szereztek, ez pe­dig győzelmet ért számukra. EREDMÉNYEK, 1. FORDULÓ. Marcali VSZSE-Decs 1990 5,5:6,5. Eredmények: Ha­szon Dávid-Papp Tamás dön­tetlen, Tóth Dániel-Nagybí­­ró László 1:0, Babits András-Horváth Balázs 0:1, Garai Ta­más-Szabó Richárd döntetlen, Pálfi Péter-Gál Péter 1:0, Ha­szon Ábel-Szuhai Balázs dön­tetlen, Horváth József-Forster Tamás döntetlen, Mike János- Lukács Anna Kata 1:0, Dégi Já­­nos-ifj. Balázs Imre 0:1, Nagy Balázs-Hölczl Attila 0:1, Ha­szon Attila-Papp Csaba 0:1, Kötéljártó Áron-B. Garai Le­hel döntetlen. Komlói BSK-ASE II Paks 1:11. Eredmények: Németh Attila János-Losonczi Mar­cell 0:1, Györke Zoltán-Mol­­nár Béla 0:1, Benedek István- Tancsa Tamás döntetlen, Bátor Balázs-Tóth Gergely 0:1, Var-Szuhai Balázs (jobbra) döntetlent ért el Beküldött fotó ga Miklós-Benedeczky Le­hel 0:1, Thürmer lenő-Szen­­te Varga Fruzsina 0:1, Kádár Gábor-Berta Tibor döntetlen, Száz Ferenc-ifj. Forgács Atti­la 0:1, György Ger­­gely-Bernáth Ben­ce 0:1, Kresz Ta­­más-Nagy Lajos 0:1, dr. Grünwald Géza-Buri Pet­ra Zsuzsanna 0:1, Kálnai Borbála- Buri Kata 0:1. NB II, ASZTALOS CSOPORT, az 1. forduló továb­bi eredményei: Sakk Egylet Nagyatád-Bajai SSC 7,5:4,5, Szentlőrinc-Karmin PSSE 5:7, Sárosd Bástya-Kaposvári Bás­tya SE 8,5:3,5. Az állás: 1. ASE II Paks 2 (11), 2. Sárosd Bástya 2 (8,5), 3. Sakk Egylet Nagyatád 2 (7,5), 4. Karmin PSSE 2 (7), 5. Decs 1990 2 (6,5), 6. Marca­li VSZSE 0 (5,5), 7. Szentlőrinc 0 (5), 8. Bajai SSC 0 (4,5), 9. Kaposvári Bástya SE 0(3,5), 10. Kom­lói BSK 0 (1). A 2. fordulóban, vasárnap Decs 1990 a kapos­váriakat, az ASE II a nagyatá­diakat fogadja. A találkozók 10 órakor kezdődnek. R. G. A tizenkettő­ből tizenegy pontot meg­szerzett az ASE gárdája