Tolnai Népújság, 2018. május (29. évfolyam, 100-124. szám)

2018-05-14 / 110. szám

2018. MÁJUS 14., HÉTFŐ SPORT 15 A Szekszárd Szentlőrincen szenvedett vereséget, a Paks pedig hazai pályán a Tiszakécskétől Történelem: megvédte BL-elsőségét a Győri ETO KÉZILABDA Megvédte címét a Győri Audi ETO KC a női Baj­nokok Ligájában, mivel a bu­dapesti négyes döntő fináléjá­ban - akárcsak egy évvel ez­előtt - hosszabbításban 27-26- ra legyőzte a macedón Var­­dar Szkopje együttesét. A Győ­ri ETO hetedszer játszott finá­lét és négyszer (2013, 2014, 2017, 2018) aranyérmet nyert. Ambros Martin utolsó győri BL-mérkőzésével történelmet írt a kisalföldi csapat, ugyan­is a final four bevezetése óta még egyetlen klubnak sem si­került a címvédés. A Győr sokkal jobban kez­dett, a félidő felénél három góllal elléptek a Rába-partiak (7-4). A játékrész második fele azonban a Vardaré volt, a ma­cedónok kihasználták a győri­ek tízperces gólcsendjét és for­dítottak (7-8). A két csapat kő­keményen védekezett, és két kapus, Grimsbö és Leynaud is parádésan védett. Harminc perc játék után a 9-9-es állás hűen tükrözte, hogy micso­da küzdelem zajlott a pályán. A 34. percben a meccsen elő­szörvezetett két góllal a Szkop­je (9-11). Két gól azonban nem előny, Görbiczék folyamatosan ott voltak a macedónok sarká­ban, még úgy is, hogy több­ször emberhátrányban kellett játszaniuk. Az utolsó perc na­gyon izgalmasan alakult, vé­gül 20-20 állt az eredményjel­zőn 60 perc után. A hosszabbítás első felében Amorim vette hátára csapatát, és öt perc alatt lőtt három gól­jával a Győrnél volt az előny (24-23). Oftedalék három gól­lal is elléptek - Broch kétper­ces kiállítása nehéz helyzet­be hozta a zöld-fehéreket -, a végén Kiss Éva bravúrja kel­lett az újabb BL-trófeához. A harmadik helyet az előző idényben is bronzérmes CSM Bucuresti szerezte meg, miu­tán 31-30-ra legyőzte az orosz Rosztov-Don csapatát. NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, A DÖN­TŐBEN. Győri Audi ETO KC­­Vardar Szkopja (macedón) 27- 26 (9-9, 20-20, 24-23). Budapest, Papp László Sport­aréna, 11.000 néző. A legjobb góldobók: Groot 8, Amorim 6, Bódi 4, Görbicz 3, illetve Le­­kics 6, Radicsevics 4, Penezic 3, Lacrebere 3. B. L. A húszéves Szabó Roland talpon kibírta mind a hat menetet Kilencből kilenc. Halász Gá­bor egyhangú pontozással verte meg a budapesti Sza­bó Rolandot a IX. Harcosok Éjszakája elnevezésű gálán, ezzel továbbra sem talált le­győzőre a szekszárdi sport­­csarnokban. A hazaiak má­sik nagy kedvence, Novák György ellen egy menetet sem bírt szlovák ellenfele. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu KÜZDŐSPORT A hétvégén is­mét bebizonyosodott, van igény a megyében a jó színvo­nalú küzdősportra. Az idei gá­la hivatalos kezdése előtt né­hány perccel már nem lehetett parkolóhelyet találni a városi sportcsarnok mellett, sokan közvetlenül a főbejárat előt­ti placcon vagy a szomszédos strandfürdő parkolójában tet­ték le járművüket. Az a több száz néző, aki vé­gül a Harcosok Éjszakája el­nevezésű eseményt válasz­totta szombat esti program­jául, összességében nem csa­lódott. Amatőr bokszmeccse­ken szurkolhattak az UNIÓ Box Team fiatal bunyósainak (Józsa Béla, Horváth Márk, Takács Bálint), de láthattak MMA-harcot is, ami kiesett foggal és TKO-val ért véget, il­letve Kl-es címmérkőzést is. Utóbbi egyik főszereplője az a Dóka Aliza volt, aki tavaly éppen Szekszárdon szerzett WFC-övet, ezúttal ezt tette kockára Odor Lili ellen. A két törékeny lány négy meneten keresztül ütötte-vágta egy­mást, melynek végén - egy­hangú pontozással - új junior bajnokot avattak. A gála sajnos idén sem múlt el alibizés nélkül. Több mint másfél éves kihagyás után lé­pett ismét kötelek közé a ha­zaiak egyik nagy kedvence, Novák György. A 32 eszten­dős öklözőre a szlovák Marek Kraslan várt, akinek edzője 20 másodperc után úgy gondolta, nekik ennyi elég, és bedob­A fiatal Szabó Roland dicséretesen tartotta magát, Halász Gábor (jobbra) pontozással nyert. Képgaléria: TEOL.hu Fotók: Makovics K. érthető, hogy Novák sem ilyen visszatérésről álmodott. Halász Gábor mérkőzésén már a tapsé volt a főszerep, egy kisfiú a nézőtérről annyi­ra belemelegedett a szurkolás­ba, hogy kedvence mozdulata­it utánozva csak annyit tudott ismételgetni: „Hajrá, Gábor!” Halász pedig ment előre, s úgy tűnt,- a megszeppent rivá­lisát már az első menetben le­teríti a szekszárdi óriás. A 20 éves Szabó Roland azonban meglepően állta az ütéseket, néha vissza is támadott, ami­ből egy jó meccs kerekedett. A show-t egyértelműen a budapesti srác vitte el, aki már-már Roy Jones Jr.-hoz ha­sonló pimaszsággal hajolt el az ütések elől. A több ütést így is Halász vitte be, hol felütés­sel, hol horoggal talált be, s egyhangú pontozással tovább­ra is veretlen a Harcosok Éj­szakáján, megszerezve pálya­futása 39. győzelmét. ta a törölközőt. Abban a szűk fél percben sem csinált sem­mit, Novák viszont nagy elán­nal kezdett, s talán ez rémiszt­hette meg ellenfelét. Kár, hogy nem tudott kijönni belőle a fel­készülés alatt elvégzett mun­ka. Az első és utolsó füttykon­cert ekkor harsant fel a közön­ségtől, jogosan. Közel három órát végigülni ezért a produk­cióért kár volt, s teljességgel Odor Lili (jobbra) elvette az övét Dóka Alizától Ezúttal színvonalasak voltak a Kl-es meccsek Végre ütős ellenfél jutott Halász Gábornak a gálán Győzött a célfutball, pont nélkül csapataink LABDARÚGÁS Közép csoport, 27. forduló. Szentlőrinc SE­­Szekszárdi UFC 1-0 (0-0). Szentlőrinc: Pacéka - Németh M., Nagy R., Vajda, Hampuk, Berdó (Aszalós, 85.), Fenyve­si, Keresztes, Tihanyi (Tóth A., 67.), Mayer (Pergel, 77.), Dudás D. Vezetőedző: Túri Zsolt. Szek­szárd: Szűcs K. - Arena Á., Nagyváradi, Kovács D. (Dallos, 64.) - Kvanduk J. (Rácz F., 82.), Lékó (Csigi, 74.), Kozics, Juhász M., Hegedűs M. - Budai, Fejes. Vezetőedző: Kvanduk János. A két együttes lemásolta őszi mérkőzését: a vendégcsa­pat tett többet a sikerért, végül azonban a hazai nyert. A ven­déglátó Szentlőrinc kapusa, Pacéka Norbert kapus ihletett formában védett a találkozón. Gólszerző: Nagy R. (48.). Kvanduk János: - Ez a meccs beleférne akkor, ha sta­bilabban tudtunk volna teljesí­teni az év során. Paksi FC II.-Duna Aszfalt TVSE 1-3 (0-2). Paks: Mol­nár P. - Bagó, Zachán, Nagy Á., Hanoi - Báló, Nagy R., Bog­nár D. (Pámer, 77.) - Kesztyűs M. (Steinbach M., 70.), Pál (Vla­sies, 70.), Simon M. Edző: Osz­­termájer Gábor. Tiszakécske: Helesfay - Oláh M., Zámbori, Csáki, Juhász L., Tölgyesi (Hor­váth B. 64.), Kalmár F., Puskás Nagy Ádám (30) lép bele az akcióba. Galéria: TEOL.hu Fotó: M. Gy. Z., Kardos (Ludánszki, 34.), Markó (Pintér, 82.), Kocsis G. Edző: Szabó István. A fizikálisán erős vendégek célratörően kezdtek, alig több mint tíz perc után már 0-2 volt az állás. A paksi Csapat lassan átvette az irányítást, pontrúgá­sokkal veszélyeztetett, a Tisza­kécske azonban szervezetten játszott. A szünet után a Paks még egy fokozattal feljebb kap­csolt, és tíz emberrel is szépíte­ni tudott. Gólszerzők: Zámbo­ri (öngól, 83.), illetve Csáki (5.), Kalmár (12.), Juhász (89.). Kiál­lítva: Molnár P. (75.). Osztermájer Gábor: - Az el­ső 15 percet elrontottuk, mert kishitűen futballoztunk. Hi­ába játszunk 70 percig nagy­szerűen, de sajnos eredmény­telenül. Az ellenfél célfutball­­ja megöl minket. Balázs L. 1. Pécsi MFC 27 20 3 4 73-22 63 2. Tiszakécske 27 19 5 3 67-31 62 3. Iváncsa 27 16 7 4 57-38 55 4. Dunaújváros 27 16 3 8 45-31 51 5. Szentlőrinc 27 13 5 9 40-33 44 6. SZEOL 27 13 5 9 32-28 44 7. Dabas 27 13 3 11 43-38 42 8. Szekszárd 27 9 8 10 32-38 35 9. Paksi FC II. 27 10 4 13 36-43 34 10. Bp. Honvéd II. 27 9 4 14 39-42 31 11. Rákosmente 27 8 5 14 29-38 29 12. Kozármisleny 27 7 7 13 24-39 28 13. Makó 27 7 7 13 30-53 28 14. Hm.vásárhely 27 7 6 14 28-45 27 15. Mórahalom 27 3 7 17 27-53 16 16. Vecsés 27 3 7 17 18-48 16