Tolnai Népújság, 2018. március (29. évfolyam, 51-75. szám)

2018-03-17 / 64. szám

14 SPORT 2018. MÁRCIUS 17., SZOMBAT Az utolsó BEAC ellen ennyi is elég volt a sikerhez Takarékos üzemben is simán nyert a KSC Erica McCall (a labdával) volt a szekszárdiak legeredményesebb játékosa a BEAC ellen Fotó: M. K. Két erősebb negyed elég volt a biztos szekszárdi sikerhez HÍREK Pupp, Csoknyai és Cirjenics is indul CSELGÁNCS Három pak­si disúdós is tatamira lép Jekatyerinburgban a hét­végi Grand Slam-viadalon. Az Atomerőmű SE verseny­zői közül az 52 kilogrammos Pupp Réka szombaton, a 81 kilós Csoknyai László és a 100 kilogrammos Cirjenics Miklós (képünkön) vasár­nap versenyez. Utóbbi tavaly aranyérmet szerzett az orosz nagyvárosban. R. G. Egy megye hármas meccs is elmarad U3D Elmarad a szombaton 15 órára kiírt Kö­­lesdi SE ll.-lregszemcsei SE megyei III. osztályú találko­zó, mert a pálya alkalmatlan a játékra, közölte a TMLSZ. Nem rendezik meg vasár­nap a megyei II. osztályban a Mórágyi SE-Simontornya TC ifjúsági (U19) meccset sem, a felnőtt találkozót ugyanak­kor szeretnék lejátszani - tá­jékoztatott a mórágyi klubve­zetés. R. G. Tizenhét góllal győzött a Tolna KC KÉZILABDA Fölényes győzel­met aratott a női NB ll-ben szereplő Tolna KC a korább­ról elhalasztott bajnokiján a Kaposvári ESE ellen. A szer­dán este megrendezett ösz­­szecsapáson 21-11-es fél­időt követően 40-23-ra nyert Gálné Vígh Zsuzsanna együttese. A tolnaiak marad­tak a kilencedik helyen a Dél­nyugati csoportban. R. G. Nem izzadt meg a BEAC-Új­­buda ellen az Atomerőmű KSC Szekszárd a női NB I péntek esti mérkőzésén. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu KOSÁRLABDA Nem tudott iga­zán felpörögni a sereghajtó fő­városiak ellen a KSC, de ezért nem lehet elmarasztalni a lá­nyokat. Ezen az estén elég volt annyi is, amennyit kiadtak magukból, ha jönnek a fon­tos meccsek, amiket meg kell nyerni, biztosan jobban fog­nak „pörögni” Bálint Rékáék. Péntek este belefért az is, hogy a második és a negye­dik tíz percet egy-egy ponttal megnyerjék a lelkes és tehet­séges fiatalokból álló budapes­tiek, akik olykor mutattak is szép dolgokat. Különösen Bar­nái Judit, aki dupla duplát ért el (15 pontja mellé 12 lepatta­nót is leszedett), ami a KSC el­len azért nem semmi. Sokat lá­tott és híres edzőjétől, Balogh Judittól meg is kapta teljesít­ményéért a dicséretet. Djokics Zseljko, a KSC mes­tere megint ezer fokon izzott, fanatizmusáról, elhivatottsá­gáról mindent elárul, hogy még egy ilyen tuti győzelem­mel kecsegtető meccset sem tudott nyugodtan végigülni. A szekszárdiak végül 24 pontos győzelemnek örülhet­tek, s már csak egy meccset, a PEAC ellenit kell megnyerni­ük ahhoz, hogy 2017 után idén is első helyen zárják az alap­szakasz-bajnokságot és kivív­ják a vele járó pályaelőnyt. Atom­erőmű KSC Szekszárd-BE­­AC-Újbuda 75-51(25-11, 13-14, 21-9,16-17). Szek­szárd, 800 néző. Vezette: Mi­­nár, Rácz Zs„ Bagi. KSC: Studer Á. 2, THEODOREÁN 9/3, Gere­ben 9, MCCALL 18/3, Kiss V. 4. Csere: Obiak 12/12, Studer Zs. 3, Bálint R. 9/3, Costa 5/3, Mansaré 4. Edző: Djokics Zselj­ko. BEAC: Szabó D„ PUSZTAI P. 19/3, Sülé K. 2, Kovács V. 2, BARNAI15. Csere: Angyal 3, Suppán 6/3, Zana, Gocsman 4, Király L. Edző: Balogh Judit. Az eredmény alakulása: 3. perc: 6-2, 6. perc: 11-4, 9. perc: 23-10,12. perc: 25-16, 15. perc: 28-20,18. perc: 34- 20, 21. perc: 41-27, 24. perc: 47-28, 27. perc: 53-30, 30. perc: 59-34, 33. perc: 65-37, 39. perc: 72-49. A bonyhádi pálya Fotó: BVLC A hó után most az eső az akadály LABDARÚGÁS A múlt heti ha­vazás után most az eső tett be a megyei futballkluboknak. A pályák többsége felázott, s a meteorológiai előrejelzés sze­rint sok jóra a következő na­pokban sem lehet számítani. Jó pár csapat már jelezte is előre, hogy nem tudja megren­dezni a hétvégére kiírt bajno­kiját. A megyei I. osztályban a szombati Bonyhád VLC-Tol­­na VFC és a vasárnapi Kakasd SE-Kölesdi SE találkozót biz­tosan nem rendezik meg, de kérdéses a mai Bátaszék SE­­Dombóvár FC, illetve a holna­pi Dunaföldvár FC-Tevel Me­­dosz SE találkozó sorsa is. A kluboktól kapott infor­mációk szerint egyelőre még bírják a pályáik, de ha a jós­lat szerint ma megérkezik az ígért húsz milliméternyi eső, akkor elképzelhető, hogy to­vábbi meccsek maradnak el. A megye egyes Tamási 2009 FC-nél érdeklődésünkre azt mondták, hogy az Őcsény SE elleni bajnokijukat minden­képpen lejátsszák, ha máshol nem megy, a műfüvesen. A Nagymányoki SE-Majosi SE találkozót is megrendezik vasárnap 15 órakor - ha nem szól közbe az eső... R. G. Az első győzelem megszerzése a cél Az ASE a felsőházba jutásért, a MAFC a bentmaradásért küzd Más a cél itt és más a cél ott Ruják András (9-esben) a MAFC elleni hazai meccsen Fotó: M. Gy. LABDARÚGÁS Papíron harma­dik, valójában második idei bajnoki mérkőzését játssza mindkét Tolna megyei NB III-as csapat a Közép csoport 19. fordulójában. A Szekszárdi UFC a 17. for­dulóban értékes döntetlent játszott a Rákosmente ott­honában (1-1), majd az egy héttel ezelőttre kiírt Duna­újváros elleni bajnokit a pá­lya használhatatlansága mi­att április 4-re halasztot­ták. A sárga-feketék ma Ma­kón lépnek pályára (15 óra). A házigazda meglepetésre jól kezdte a tavaszi idényt, előbb 2-1-re győztek Szentlőrincen, majd a 17. fordulóból később­re tett meccsen - a kiesés el­kerülése szempontjából fon­tos mérkőzésen - 4-3-ra ver­ték a megyei rivális Hódme­zővásárhelyt. Két győzelmük­kel minden esélyük megvan a bennmaradásra, miközben az UFC-ről egyelőre még nem de­rült ki, mire lesz képes tavasz­­szal. Túri Tamás és Dallos Má­té biztosan nem lép pályára Kvanduk János együttesében. A Paksi FC II. későn éb­redt a csoportban topcsapat­nak számító SZEOL ellen, így a Tisza-partiak elvitték a há­rom pontot (1-2). Osztermájer Gábor alakulata vasárnap 15 órától a Bp. Honvéd-MFA ott­honában szerepel. A kispes­tiek legutóbb derekasan küz­döttek a bajnokaspiráns Pécsi MFC ellen, de nem tudtak pon­tot szerezni (1-2). Az előző for­dulóban csalódást okozó pak­siaktól a jó eredmény elérésé­hez több kell, mint legutóbb... A forduló rangadóján ma a Pécsi MFC a Tiszakécskét fo­gadja Újmecsekalján. B. L. NB III. Közép csoport, az állás 1 Tiszakécske 17 12 3 2 43-20 39 2. Pécsi MFC 17 12 2 3 45-15 38 3. Dunaújváros 17 12 2 3 31-18 38 4. SZEOl 17 11 1 5 21-15 34 5. Iváncsa 17 10 3 4 33-23 33 6. Dabas 17 9 3 5 34-23 30 7. Paks II. 17 8 2 7 28-25 26 8. Szentlőrinc 18 7 4 7 26-26 25 9. Rákosmente 18 6 4 8 22-26 22 10. Szekszárd 17 5 6 6 20-26 21 11 K.misleny 17 5 3 9 16-27 18 12. Bp. Honvéd II. 17 5 2 10 22-24 17 13. Makó 18 4 3 11 16-39 15 14. H.vásárhely 18 3 5 10 21-35 14 15. Mórahalom 17 2 5 10 25-34 11 16. Vecsés 17 1 4 12 10-33 7 KOSÁRLABDA Bár csak a he­tedik helyen áll az Atomerő­mű SE a férfi NB I tabelláján, ugyanolyan mutatója van, mint az ötödik, felsőházi rá­játszást érő helyen álló Kecs­kemétnek. Négy meccsnyi le­hetősége lesz a Paksnak, hogy az alföldieket és a hatodik he­lyezett Zalaegerszeget maga mögé utasítva bejusson a fel­sőházi középszakaszba. Ma este az utolsó helyen ál­ló MAFC vendégei lesznek Teo Cizmic tanítványai, az ilyen meccseket kötelező megnyer­ni, máskülönben nincs is mi­ről beszélni. Sajnos nincs a legjobb helyzetben az ASE, hi­szen Eilingsfeld János, Troy Barnies és Ricky Tarrant sem teljesen egészséges, de alig­hanem mindegyikük játsza­ni fog a Gabányi László Sport­­csarnokban. „Egyáltalán nem számítok könnyű mérkőzésre, annak el­lenére sem, hogy ellenfelünk a bennmaradásért küzd, mi pe­dig szeretnénk az első ötben végezni és bejutni a felsőházi rájátszásba - mondta Teo Ciz­mic, a paksiak vezetőedzője. - A budapestiek egy meccsen belül többször is váltogatják a védekezésüket, támadásban pedig az úgynevezett small ball-t játsszák (egy-egy játé­kos több poszton is feltűnhet, a posztok egyre inkább össze­mosódnak a mai kosárlabdá­ban - A szerk.), így próbálják kizökkenteni a riválist a rit­musából. Fontos lesz, hogy mi­ként tudunk majd alkalmaz­kodni ehhez, nagyon oda kell figyelnünk, végig okosan kell játszanunk. Eilingsfeld János, Troy Barnies és Ricky Tarrant sincs teljesen rendben, de bí­zom benne, hogy mindegyi­kük vállalni tudja a játékot” - zárta a horvát szakember. A két csapat paksi meccsét decemberben nagy csatában nyerte meg 74-65-re az ASE, elsősorban a harmadik ne­gyedben (21-11) mutatott jobb játékával. Eilingsfeld János 18, Jabarie Hinds 17 pontig jutott, rajtuk kívül az azóta már tá­vozott Seth Allen tudott két­számjegyű teljesítményt le­tenni az asztalra a maga 13 pontjával. A paksiak az alapsza­kasz-bajnokságból hátralé­vő három bajnoki közül elő­ször jövő szerdán a Körmen­det fogadják, jövő szombaton Kaposvárra utaznak, április 4-én pedig a Jászberény elle­ni hazaival zárják az alapsza­kasz-bajnokságot. FÉRFI NB I. A CSOPORT, A 23. FORDULÓBAN. MAFC-Atom­­erőmű SE. Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, szombat, 18 óra. Vezeti: Pállá Z., Boros T., Rácz Zs. R. G. t