Tolnai Népújság, 2016. szeptember (27. évfolyam, 205-230. szám)

2016-09-22 / 223. szám

SPORT 11 2016. SZEPTEMBER 22., CSÜTÖRTÖK Még szoknia kell a futsalt Izsák Géza csapatának Fontos hiányzók, lerobbant busz, peches kosár Peches volt a BKSE FUTSAL A tavaly tizennegyedik helyen végző Garvittax ellen játszotta le első mérkőzését az újonc Tolna VFC az NB II Kö­zépnyugati csoportjában. „A hazaiak győzelme megér­demelt volt, de a gólkülönbség a játék képe alapján túlzó. Még szokni kell a változásokat, hi­szen eddig csak nagypályán, füvön, kemény labdával ját­szottunk” - mondta Izsák Gé­za, a VFC szakvezetője. A tolnaiak hétfőn az Air­­nergy FC-t fogadják a városi sportcsarnokban (19.30). „Számunkra minden ellen­fél új, annyit tudunk csak ró­luk, hogy egy egységes csapat­ról van szó, akik több éve ját­szanak együtt. Sok mindentől függ majd a csapat összetételé­től, de még nem raktuk össze, hogy kik játszhatnak majd - fo­galmazott Izsák. Garvittax-Tolna VFC 9-1 (2-0). Budapest. V: Juhász D. (Hamza, Máyer). Tolna: Bildhé­­ber B. - Karszt L, Vadas, Ben­­cze, Karszt A. Cserék: Bildhé­­ber G., Kovács L, Gödör, Bor­da, Budai, Wéber, Izsák G. Iá­­tékos-edző: Izsák Géza. A tol­naiak első futsalos gólját Izsák szerezte a 3T. percben. Kiválóan kezdte a mérkőzé­sét a régóta NB Il-es Tolna-Mö­­zsi FSE a REAC ellen hazai pá­lyán, elég volt hat perc ahhoz, hogy négyszer beköszönjenek Kneller Balázsék. Mégsem si­került nyerniük. „Sajnos ellőttük az összes puskaporunkat az első félidő­ben. A szünet után hibát hibá­ra halmoztunk, amit nem bírt el a csapat. Az ellenfél mindent elkövetett, hogy felzárkózzon, nagy erőkkel támadott. Amit az elején felépítettünk azt a vé­gére tönkre tettük” - értékelte a mérkőzést a játékos-edző. A tolna-mözsiek a második fordulóban ■ Piliscsabára utaz­nak (péntek, 19.30). Tolna-Mözsi FSE-REAC 5-5 (5-1). Tolna. V: Babos (Fe­kete L., Szabó P.). Tolna-Mözs: Széchenyi - Kneller B., Sós, Merkl M., Kecskeméti. Cse­rék: Szőcs, dr. Papp, Kurun­­czi, Frankowszky, Erdei. Játé­kos-edző: Kneller Balázs. A tol­­na-mözsi gólokat Kneller Ba­lázs (3., 6., 20.), Kecskeméti De­­nisz (4.) és dr. Papp Tamás (4.) szerezte. Berg S. Két rutinos játékosa nélkül; hosszabbítás után maradt alul a Metal-Work Bonyhádi KSE együttese a hűség vá­rosában a SMAFC-NYME el­len az NB l/B-s bajnokság nyitófordulójában. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu KOSÁRLABDA Rossz előjelekkel várta az NB I/B-s szezonrajtot a bonyhádi együttes. Rutkai Péter tudta, hogy egyik alap­emberére, Tömösváry Mátéra nem számíthat majd SMAFC ellen, Kovács Balázs hiánya vi­szont váratlanul érte a vezető­edzőt. A bedobónak ugyanis egy nappal korábban begyul­ladt az ínhüvelye a dobókezén, így két tapasztalt játékosa esett ki a bonyhádiak. Mindemellett útközben a csapat busza is le­robbant, így kis csúszással ér­keztek meg Sopronba. Nem is kezdte jól a mérkő­zést a BKSE, 4-0-val ellépett a tavaly a 19. helyen záró ha­zai együttes. Rövid időn be­lül sikerült felvenni a találko­zó ritmusát a völgységieknek, Meixner Márk és Baki Sán­dor révén összejött a fordítás. Az első negyedben hozzájuk nem tudott felnőni más, így végül kétpontos hazai előny­nyel zárult a játékrész. A rö­vid szünetet követően kap­­kodóan folytatódott a mérkő­zés, majd a szakasz közepén az agresszív védekezésével több labdát is szerző Bonyhád egy 8-0-val fordított - ekkor a nyáron érkezett Braun Bence vitte hátán a völgységi csapa­tot. A félidő hajrája egyértel­műen a SMAFC-é volt, amely egy 15-2-es részhajrával (az utolsó négy percben Braun három büntetője ért csak pon­tot a BKSE-nek) tíz pont fölötti vezetést szerzett, a szünetben pedig nyolc ponttal járt ellen­fele előtt a hazai gárda. A nagyszünet után a bony­hádiak agresszív letámadá­sukkal gyakran hajszolták be­le eladott labdákba a soproni együttest. Egyértelműen a ven­dégeké volt ez a negyed, felállt védelem ellen is könnyűszerrel szerezték betörésekből a kosa­rakat. Leginkább Baki volt ele­mében ebben a negyedben, ösz­­szesen 12 pontot tett a közösbe Baki Sándornak csak a trikóján volt két nulla, a jegyzőkönyvben 24 pont került a neve mellé (végül 24 ponttal, 9 lepattanó­val zárt). A zárófelvonás köze­pén még kilenc pontos előny­nél járt a BKSE, de a hazaiak egy utolsó rohammal felzár­kóztak két pontra, majd pilla­natokkal a vége előtt egy null­szögből eleresztett sikeres Ko­vács Benedek-dobással (a lab­da a palánk oldaláról hullott a hálóba) egyenlíteni tudtak. A hosszabbítást a bonyhá­diak kezdték jobban, Meixner mindkét büntetőjét értékesí­tette, de Baki és Ugrinics csak egyet-egyet (összesen 35-ből csak 17-et értékesítettek a ven­dégek). Papp Barna vezérleté­vel azonban visszavette a veze­tést a SMAFC, amire már nem volt válasza a fáradt bonyhádi csapatnak. NB l/B, Nyugati csoport, 1. forduló. SMAFC-NYME-Me­­tal-Work Bonyhádi KSE 78- 73 (19-17, 19-13, 13-26, 14-9, 13-8). Bonyhád: Ugri­nics 11, Braun 12, Gébért Zs. 3, Baki S. 24/6, Meixner 14/6. Cserék: Gébért A. 7, Fetzer 2, Dávid R., Juhász, Pechár, Her­bei. Vezetőedző: Rutkai Péter. A Bonyádi KSE pénteken 19 órától, hazai pályán a Pápai KC együttesét fogadja. Rutkai Péter elégedetten értékelt- Jól játszottunk, szívüket, lel­kűket odatették a srácok. Mondtam nekik a mérkőzés után, hogy a szememben ők a nyertesek - értékelt Rutkai Péter. - Magukért és egymá­sért is hajtottak. Ha kicsit job­ban koncentrálnak a bünte­tőknél, vagy ha nincs a két hi­ányzónk, akkor valószínűleg hoztuk volna ezt a mérkőzést, de a sportban nincs ha. Ez­zel a fiatal, rutintalan csapat­tal most ennyire tellett. Ám eb­ből a mérkőzésből is meríthe­tünk tapasztalatot: amit a fel­készülés alatt gyakorolni pró­báltunk, az működött, elége­dett vagyok a csapat által nyúj­tott teljesítménnyel. A két Milan-csatár döntött a Lazio ellen LABDARÚGÁSA Milan hazai környezetben 2-0-ra nyert a Lazio ellen az olasz élvo­nalbeli bajnokság (Serie A) 5. fordulójának nyitó mérkő­zésén. A Milánnak a remek formában lévő Carlos Bac­­ca (képünkön) szerzett veze­tést a 37. percben, ezzel már öt gólnál jár a kolumbiai csa­tár a mostani szezonban. A második félidőben M’Baye Niang tizenegyesből állítot­ta be a 2-0-s végeredményt. A Milan február óta először nyert meg két egymást köve­tő bajnokit, és feljött a tabel­la harmadik helyére. R. G. Gemenc JK: három aranyat is nyertek CSELGÁNCS Három aranyér­met is szereztek a szekszár­di Gemenc JK indulói a Száz­halombattán megrendezett rangsorversenyen. Szepesi József tanítványai közül a má­sodik osztályban Gál Gergely első, Rőfi Balázs második he­lyen végzett a 73 kilogram­mosok súlycsoportjában. Az összevont súlycsoportban Gál nyert, Rőfi harmadik lett. A harmadik vonalban pedig Gál első, Rőfi második helyen végzett a 81 kilogrammosok mezőnyében. R. G. Róma nem ad pénzt az olimpiára OLIMPIA Róma polgármeste­re, Virginia Raggi megvonja a város támogatását a 2024- es nyári olimpiai játékok megrendezésére benyújtott pályázattól - jelentette szer­da reggel a Reuters brit hír­­ügynökség. Róma kiesésével Budapest mellett Párizs és Los Angeles pályázik, a Nem­zetközi Olimpiai Bizottság pe­digjövő szeptemberben, Li­mában dönt a helyszínről. Ér­dekesség, hogy a felméré­sek szerint a 18 és 25 év kö­zötti római fiatalok többsége támogatja az ötkarikás kan­­didálást. R. G. Foghíjas kerettel is helytálltak NŐI FUTSAL A Magyar Kupa után az NB Il-es bajnokság­ban is bemutatkozott a Gerjen SK együttese. Horváth György hét játékossal utazott Nyíregy­házára, hogy már az első perc­ben hátrányba kerültek a ger­­jeniek, végül 4-1-es vereséget szenvedett a Nyírség NSC-től. NB II, Keleti csoport, 1. for­duló: Nyírség NSC-Gerjen SK 4-1 (3-0). Nyíregyháza. Vezette: Takács Á. (Kiss Pál, Kiss Petra). Gerjen: Marosi J. - Marosi L, Klézli, Horváth Cs., Grill. Cserék: Magyarné Hor­váth Zs., Horváth Sz. Edző: Horváth György. A gerjeni gólt Klézli Szandra szerezte a 40. percben. Berg S. A vezetőedző több pozitívumot látott az 1-6-os vereségben, mint az 1-2-ben Elmaradt a tolnai-szekszárdi párharc NŐI LABDARÚGÁS Két hete nagy esélyt szalasztott el az Atom­erőmű SE csapata, amikor ha­zai pályán kikapott a soproni­aktól (1-2). Javítani a főváro­si Kelen-Budaörs ellen tudtak volna a paksiak. „Furcsa ezt mondani, de pozi­tívabbra értékelem ezt a mérkő­zést, mint a Sopron ellenit. Bát­rabbak voltak a lányok, nem voltak görcsösek, dekoncentrál­­tak. Le a kalappal előttük” - fo­galmazott Sánta István. A hazaiaknál ott volt a Tol­na-Mözs két játékosa, Bern­hardt Barbara és Bernadett, az ASE edzője ellenben nem szá­míthatott a Szekszárdi FC-ben szereplő Buchmüller Petrára. Laszlóczki Anna (balról) szerezte a paksiak gólját Kelen ellen „Megbeszéltük Micskó Márk­kal, hogy ha a két csapat mér­kőzésein átfedés van, akkor a futsal élvez elsőbbséget. Petra mellett más hiányposztunk is van, de azt is hozzá kell tenni, hogy nem tudtuk felvenni a ver­senyt a fizikális fölényben lévő Kelennel!” - mondta az edző. NB II, 4. forduló. Kelen-Bu­­daörs-Atomerőmű SE 6-1 (5-1). Budaörs: Pityó (Káli, 46.) - Koiss (Dreisziger, 46.), Né­meth, Pavlik, Kovács Sz. - Kiki (Szűcs Á., 46.), Kókány (Tarpa­taki, 30.), Mercz (B. Nagy, 46.), Garamvölgyi - Bernhardt Bar­bara (Gyenes, 46.), Bernhardt Bernadett (Orosz K., 46.). Edző: Könczey Zsolt. ASE: Szabó A. -Lotz, Orbán R., Debreceni, Ko­vács Zs. (Bajor, 64.) - Maláti G., Adorján V., Lovász V., Bagó - Laszlóczki, Maláti D. (Kovács M., 50.). Edző: Sánta István. Gól: Bernhardt Barbara (36., 40., 42.), Garamvölgyi (16.), Kó­kány (18.), Gyenes (59.), illetve Laszlóczki (22.) 1. Berg S. 1. DVTK 4 4 0 0 41-1 12 2. Szent Mihály 3 3 0 0 21-0 9 3. Monor 4 3 0 1 14-8 9 4. Pécsi MFC 4 3 0 1 5-6 9 5. Videoton 4 2 1 1 14-7 7 6. Airnergy 4 2 1 1 10-7 7 7. Kelen-Budaörs 4 2 0 2 24-10 6 8. Sopron 4 2 0 2 8-18 6 9. Vasas 4 1 0 3 5-12 3 10. Zalaegerszeg 3 0 0 3 3-19 0 11. Balatonfüred 4 0 0 4 3-27 0 12. Atomerőmű 4 0 0 4 2-35 0