Tolnai Népújság, 2015. október (26. évfolyam, 230-255. szám)

2015-10-20 / 246. szám

2015. OKTOBER 20., KEDD SPORT 11 I, Nyugati csoport 1. Nagymányok 8 7 0 D 28-9 21 2. Aparhant 8 5 0 3 27-24 15 3. Zomba 9 4 2 3 26-19 14 4. Kisdorog 7 4 1 2 25-13 13 5. Magyarkeszi 9 4 1 4 29-22 13 6. Kaposszekcső 7 4 0 3 11-11 12 7. Ma jós II. 8 4 0 4 23-27 12 8. B. Börzsöny 8 4 0 4 15-20 12 9. Döbrököz 9 3 1 5 22-29 10 10. Szakály 9 2 0 7 29-33 6 11. Kéty (-2 p.) 8 1 1 6 14-42 2 Három találkozón is 5-2-es végeredmény született a me­gyei II. osztály Nyugati csoport­ja 10. fordulójában. A Nagy- mányok a Szakályt, a Döbrö- köz a Kétyet, az Aparhant a Bonyhád-Börzsönyt verte ilyen arányban. Keleten a Madocsa kikapott Faddon, így a Mórágy Bölcskén szerzett egy pontjá­val Illés Béla együttese az utol­só forduló eredményétől füg­getlenül őszi első. Berg Sándor berg.sandor@gmail.com Nyugati csoport Nagymányoki SE-Szakály KSE 5-2 (1-2). Nagymányok, 130 néző. V: Horváth T. (Weit- ner, Piegl). Nagymányok: Bor­bánéi - Szabó R, Wolf R., Köő N. (Schmidt N., a szünetben), Köő R. - Horváth B. (Rein, 50.), Ko­vács L. (Illés V., 60.), Rafai, Lajos D. (Miklós T., a szünetben) - Her­gel' D. (Czékmány B., 58.), Bara­bás Á. játékos-edző: Czékmány Bálint. Szakály: Szőts - Läufer, Juhász G., Frendik, Horváth Kál­mán - Kovács J., Veszprémi (Bar- kóczi, 65.), Horváth D., Kovács R.- Horváth Krisztián, Schwáb. Já­tékos-edző: Nagy Zsolt. A máso­dik félidei játék alapján megér­demelt hazai győzelem született. Gól: Barabás Á. (39., 62!, 87., 88.), Miklós T. (64.), illetve Veszprémi (4L), Horváth Kálmán (43.). Jók: Schmidt N., Barabás Á., illetve Horváth D. U19:4-3. Kaposszekcső-Csikóstőt- tős KSE-Zomba KSE 3-2 (2-1). Csikóstőttős, 50 néző. V: Köves­éi (Kardos, Kiss J.). Kaposszek- cső-Csikóstőttős: Pataki - Laka­tos, Pál D., Szakó (Bordás, 66.), Végh - Bojtos (Józsa, 72.), Cser, Fehér A., Verese - Schott (Nagy P., a szünetben), Horváth Á. Edző: Iván József. Zomba: Schön - Tra­utmann, Zsolnai, Kiss L., Csuto­ra - Csizmazia, Hosnyánszki T., Hosnyánszki Zs., Osztopányi - Schäffler D., Misóczki Béla. Já­tékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. Küzdelmes mérkőzésen megér­demelt hazai győzelem szüle­tett. Gól: Bojtos (4., 47.), Horváth Á. (44.), illetve Schäffler D. (25.), Hosnyánszki T. (58.). Jók: Hor­váth Á., illetve Schäffler D., Hos­nyánszki T. U19: 0-2. Döbröközi KSE-Kéty SC 5-2 (3-2). Döbrököz, 50 néző. V: Kö- vesdi (Kurcz, Váraljai). Döbrö­köz: Simon J. (Varga P, a szünet­ben) - Dervalits, Simon L., Iber- hardt, Gillich - Varga L. (Gipp, 82.), Greschner (Török G., a szü­netben), Török Cs., Kaposvölgyi- Varga R., Keresztes (Deák, a szünetben). Játékos-edző: Var­ga László. Kéty: Erdős N. - Er­dős Z. (Domokos B., 24.), Szilá­gyi V., Fodor D., Erdős K. - Pin­tér D. (Faragó, 50.), Fazekas Á., Antal T. (Schmidt W., 89.), Ko­szorú (Kovács L, 89.) - Hajdú N. (Márton B., 85.), Szabján. Já­tékos-edző: Fazekas Ákos. A jól játszó hazaiak megérdemelten nyertek a lelkes vendégcsapat ellen. Gól:. Varga R. (19., 20., 65.), Varga L. (33.), Török Cs. (79.), il­Csalóka a felvétel: Rein Ádám (balról) és a nagymá- nyokiak nem botlottak meg a szakályiak állította aka­dályban, sót öt gólt szerez­tek és magabiztosan nyerték meg az összecsapást...- Araczki I., Hahn J., Rein, Ma­gyar I. - Szakács, Éger, Sánta (Madár K., a szünetben, Wen- hardt 71.), Schulteisz A. - Kern, Bődé I. Edző: Bődé Dániel. A na­gyon motiváltán játszó hazai­ak csak az utolsó percben tud­ták megszerezni a győzelmet jelentő találatot a jól játszó Ma- docsával szemben. A játékve­zető sajnos nem nőtt fel a mér­kőzés színvonalához. Gól: Faze­kas R. (65.), Szűcs R. (89.), illet­ve Bődé I. (23.). Jók: az egész ha­zai csapat dicséretet érdemel, il­letve Magyar, Rein. U19: október 31-re halasztották. Sióagárd SE-Simontornya TC 4-2 (4-2). Sióagárd, 80 né­ző. V: Farkas R. (Bogáncs, Had- házy). Sióagárd: Tóth Attila - Auth, Sümegi, Kelemen A., Vaj­da - Horváth R, Tóth Adrián, Si­mon Gy., Sági (Szabó R, 63.) - Orosz, Nagy M. (Hámori, 66.). Edző: Szabó Tibor. Simontornya: Kovács János - Jancski, Szűcs I. , Császár (Fung, 60.), Csepre- gi - Papp T. (Kovács József, 85.), Szabó J., Kapinya, Romhányi F. - Győré (Varga R., 71.), Sandó. Edző: Tóth Attila. A gólzáporos első félóra után a második já­tékrészben már csak „gyűrték” egymást a csapatok. Gól: Simon Gy. (7., 11-esből), Császár (9., ön­gól), Orosz (26.), Horváth R (11.), illetve Szabó J. (13.), Sümegi (31., öngól). Kiállítva: Simon Gy. (76.), illetve Jancski (76.). Jók: Auth, Horváth R, Nagy M., Orosz, il­letve Kapinya, Rományi, Szabó J. U19: 9-0. Dunakömlőd SE-Bátaapá- ti SE 1-0 (0-0). Dunakömlőd, 50 néző. V: Pekoli (Kovács T., Marcsek). Dunakömlőd: Szabó T. - Adorján, Füredi, Hoós, Far- nek - Szemes, Csömör, Rezics- ka, Szlucska (Poroszkai J., 91.) - Farsang J. (Piszár, 68.), Búzás T. (Poroszkai M., 89.). Játékos-edző: Farsang János. Bátaapáti: Soós - Kiss P, Csányi Cs. (Molnár K., 79.), Lovász, Tóth J. - Torda, Du­dás Z., Hesz, Szabó B. - Babanics Gy., Mihó. Edző: Darabos László. A küzdelmes találkozón a máso­dik félidőre feljavuló vendéglá­tók a sok helyzetük közül egyet értékesítettek a mezőnyben jól harcoló vendégekkel szemben. Gól: Szlucska (51.). Jók: Szabó T., Füredi, Adorján, Csömör, Szlucs­ka, illetve Soós vezérletével az egész vendégcsapat. U19: 8-1. letve Erdős Z. (5., 13.). Jók: Var­ga R., Iberhardt, Dervalits, illet­ve Erdős N. U19: 3-1. Aparhant SE-Bonyhád-Bör- zsöny SE 5-2 (2-0). Aparhant, 90 néző. V: Kozári (Mami, Pór). Aparhant: Erős (Ambrus, 87.) - Hegyi, Móricz (Palkó M., 82.), Szigetvári, Szőts (Farkas Zs., 78.) - Dézsi J., Miklós L., Molnár N., Müller - Beszterczán, Kajtár. Játékos-edzők: Dézsi János, Min- ker Endre. Bonyhád-Börzsöny: Ladányi - Lovász L., Ettig, Lász­ló T. (Fehér G., 67.), Szentes (Ec­kert, 78.) - Bakó, Töttős L., Cso- bot, Weisz P. (Gábori, 67.) - Pin­tér L., Pongrácz (Knipl, 73.). Já­tékos-edző: ifj. Töttős László. A jól játszó hazai csapat győzel­me a helyzetei alapján nagyobb is lehetett volna. Gól: Miklós L. (33., 81.), Kajtár (51., 54.), Szőts (20.), illetve Csobot (56.), Pintér L. (82.). Jók: Beszterczán vezeté­sével az egész csapat, illetve Ba­kó, Csobot, László T. U19: 3-2. A Kisdorogi FC-Majosi SE II mérkőzést nem tudták leját­szani, mert a vendégcsapat nem utazott el a találkozóra. A vétlen kisdorogiak 3-0-val kapják meg a három bajnoki pontot. Keleti csoport Bölcskei SE ll-Mórágy SE 4-4 (1-1). Bölcske, 60 néző. V: ifj. Hartung (Slarb, Verbászi). Bölcske II: Farkas P. - Kuti, Frid- rich, Klinger, Besenczi Z. - Czif- ra, Princz, Szili Sz., Besenczi I. ­náló hazaiak dolgát. Gól: Szili Á. (12., 37., 64.), Lacza Zs. (45., 67.), Domsa D. (40.), Stankovics (71.), Gyenis D. (74.), illetve Simon B. (26.), Szalai L. (46.), Király P. (60.), Gazdag (89.). Jók: Szili Á., Lacza Zs., illetve Opra, Gazdag, Orsós R, Orsós D. U19: 0-8. Fadd SE-Madocsa SE 2-1 (0-1). Fadd, 250 néző. V: ifj. Hartung (dr. Sipos, Vági). Fadd: Csősz - Udovisits, Szűcs R., Tóth A., Csibi (Vida T., 60., Szalai A., 90.) - Asztalos, Szatmári, Csá­nyi 0., Fehér K. (Müller Á., 53.) - Fazekas R., Gáncs. Játékos-edző: Vida Tamás. Madocsa: Müller R. Jön a zárókör Az utolsó forduló következik, de a szezon nem ér véget, hi­szen sok meccset kell pótolni. A 11. forduló programja, Kele­ti csoport. Október 24., szom­bat: Fadd SE-Bölcskei SE II 14. Október 25., vasárnap: Bá­taapáti SE-Pálfa SE, Mórágy SE-Sióagárd SE, Simontor­nya TC-Dunakömlőd SE, Kaj- dacs SE-Madocsa SE 14. Sza­badnapos: Gerjen SK. Nyuga­ti csoport. Október 24., szom­bat: Zomba KSE-Aparhant SE, Szakály KSE-Kisdorogi FC 14. Október 25., vasárnap: Majo- si SE ll-Döbröközi KSE, Bony­hád-Börzsöny SE-Nagymányo- ki SE, Kéty SC-Magyarkeszi KSE 14. Szabadnapos: Kaposz- szekcső-Csikóstőttős SE. Szabó R. (Höss, 85.), Wolf (Süvöl- tős, 73.). Edző: Fenyősi Gergely. Mórágy: Blága (Hujbert, 64.) - Simon J., Lestár, Dudás G., Be­ne - Fürst, Berényi Sz., Tóth B. (Tóth T., 73.), Löfli D. - Kovács K. (Decsák, 91.), Gábor P. (Lengyel 0., 78.). Edző: Illés Béla. Rendkí­vül kemény mérkőzésen a hazai­ak megnehezítették a listavezető dolgát. Többszöri vendégvezetés mellett a végjátékban a Bölcske állt közelebb a győzelemhez. Gól: Czifra (37., 85.), Princz (52.), Be­senczi I. (75.), illetve Tóth B. (9.), Fürst (49.), Dudás G. (54.), Tóth T. (81.). Jók: Besenczi L, Szili Sz., Sü- völtős, illetve Blága, Simon J., Be­rényi Sz., Löfli D., Dudás, Tóth B. U19: a Bölcske NB Il-es. Gerjen SK-Kajdacs SE 8-4 (4-1). Gerjen, 50 néző. V: Álló T. (Bárdos, Frazon). Gerjen: Tóth F. - Lacza Zs., Gerendái, Hajnes D., Bráz Sz. - Szili Á., Mező, Mol­nár T. (Gyenis D., 55.), Mizser Z. - Stankovics, Domsa D. Edző: Gyenis Mihály. Kajdacs: Opra - Farkas A., Király R, Kapás, Csó­ka - Milák (Orsós F., a szünet­ben), Szalai L., Orsós D., Simon B. - Gazdag, Király R. Edző: Var­ga László. A lelkes vendégcsa­pat nem tudta megnehezíteni a helyzeteit csak részben kihasz­...nem kis mértékben Barabás Ákos (elöl) négy góljának köszönhetően § t t f3U74f i Tnn 1. Mórágy 9 7 2 0 44-11 23 2. Madocsa 9 6 1 2 37-13 19 3. Dunakömlöd 9 5 2 2 25-15 17 4. Fadd 9 5 1 3 24-19 16 5. Bölcske II. 8 4 1 3 27-26 13 6. Simontornya 9 4 0 5 32-40 12 7. Sióagárd 8 3 1 4 17-18 10 8. Pálfa 9 3 1 5 19-27 10 9. Gerjen 10 3 0 7 24-40 9 10. Bátaapáti 8 2 0 6 15-33 6 11. Kajdacs 8 1 1 6 17-39 4 Az 5-2-es eredmény volt a sláger a megyei II. osztály Nyugati csoportjában A Fadd legyőzte a Madocsát, a mórágyiak az őszi bajnokok! i i t