Tolnai Népújság, 2015. október (26. évfolyam, 230-255. szám)

2015-10-20 / 246. szám

12 SPORT HÍREK Tolnai Népújság 2015. OKTOBER 20., KEDD Micskó Márk szerint nem szabad figyelniük a bajnoki tabellát Lökést adna az első siker Rácz Dánielé lett a Világkupa TOLNA Idei eredményei alapján a tolnai Rácz Dániel (képün­kön) nyerte el korosztályában az összetett Világkupát quad- ratlon sportágban. Mint arról beszámoltunk, a Tolna Vízmű Kajak-Kenu SE 16 éves spor­tolója idén Európa-bajnoki cí­met szerzett, a világbajnok­ságon pedig ezüstérmes lett. Edzői Barina József, Szűcs Fat­ima és Klem Zsolt. S. K. Jövő héten kétszer is játszik a SZAC ASZTALITENISZ Egy héttel ké­sőbb, október 28-án rende­zik meg az SKST Hodonín és a Szekszárd AC találkozóját a női Klubcsapatok Szuperligá­jában. A meccset az eredeti program szerint ma játszották volna Csehországban. A SZAC két találkozót is vív jövő héten, hiszen október 27-én Linzben az LZ-Linz Froschberggel méri össze tudását. A megyeszék­hely együttese első meccsén 6:3-ra verte a linzieket. R. G. Nikolics tri plázott, már 15 gólnál jár LABDARÚGÁS Továbbra is re­mek formában futballozik Ni­kolics Nemanja, a lengyel Le- gia Warszawa magyar váloga­tott támadója, aki mesterhár­massal vette ki a részét a fő­városiak Cracovia elleni vasár­napi bajnoki sikeréből (3-1). A nyáron a Videotontól szerződ­tetett Nikolics 18 meccsen 22 gólt szerzett már a Legiában, a bajnokságban 12 találkozón 15 gól a mérlege, amivel ter­mészetesen toronymagasan vezeti a góllövőlistát. R. G. Kirúgta Szanyót a Vasas vezetése LABDARÚGÁS Menesztette Sza- nyó Károly vezetőedzőt az OTP Bank Ligában utolsó előtti he­lyen álló Vasas vezetése. Az újonc angyalföldiek 12 mécs­esén 10 pontot gyűjtöttek. A szakmai munka vezetését az a Simon Antal látja el a jövőben, aki amúgy PRO-licences edző­ként eddig a papírját adta a Vasasnak. A Vasas szombaton az Újpesthez látogat. R. G. Aligha így akart főszereplő­vé válni Micskó Márk, az NB lll-as focibajnokságban szerep­lő Szekszárdi UFC középpályá­sa, akit az ESMTK elleni, 3-0- ra elveszített hazai találkozón a hetedik percben piros lappal kiállított a játékvezető. Az el­lenfél ráadásul 11-es is kapott, a megyeszékhely csapatának pedig a folytatásban már nem volt esélye a pontszerzésre. Rónai Gábor gabor.ronai@mediaworks.hu- Tizenegyes volt?- Sajnos igen! Azt gondoltam, hogy el tudom pöckölni a labdát a támadó elől, de a lábát találtam el. Hozzá kell tennem, hogy a pi­ros lap is jogos volt, hiszen a srác egy az egyben húzhatott volna a kapura - mondta Micskó Márk, aki negatív főszereplője lett az ESMTK elleni bajnokinak.- Nem lett volna jobb hagy­ni, hogy betaláljon? Hátravolt még nyolcvan perc, és tizenegy a tizenegy ellen talán lett vol­na esély!- Felesleges azon rágódni, hogy mi lett volna ha... Gondol­hatja, hogy nem akartam felrúg­ni a támadót, de sajnos így sike­rült. Ilyen hibát, amit elkövet­tem, legfeljebb a serdülő bajnok­ságban lehet csinálni. Butaság volt elismerem, de már nem tu­dom jóvátenni.- Tizenegy meccs, tizenegy vere­ség. Mit lehet ilyenkor mondani?- Nagy okosságokat semmi­képpen. Pályafutásom során még nem voltam ilyen helyzet­ben. Annyit mindenképpen le­szögeznék, hogy mindenkinek magába kell néznie. Minden­kinek megvan a felelőssége eb­ben a szereplésben, az enyém is. Együtt jutottunk ide, és együtt is kell kimásznunk belőle.- Jól mondja, ki kell mászni belő­le, de gyorsan el kellene kezdeni, mert bizony vészesen fogynak a mérkőzések...- Mi is azon vagyunk, hogy mielőbb megszerezzük az el­ső győzelmünket, és elfeledtes­sük ezt a katasztrofális őszt. Ha szombaton, a Hódmezővásár­hely ellen meg tudnánk törni az átkot, az nagy lökést adna fiatal csapatunknak a hátralévő fordu­lókra. Egy biztos, nem szabad a tabellát figyelnünk, csak végez­nünk kell a dolgunkat, rá kell tennünk még egy lapáttal, mert csak ez hozhat eredményt. Egy jó téli felkészüléssel aztán új baj­nokságot kezdhetnénk tavasz- szal, végképp elfeledtetve druk­kereinkkel a borzalmakat. Hat piros lap Nem lehet azt mondani, hogy fegyelmezetlen csapat len­ne a Szekszárdi UFC. A koráb­bi években nem volt jellemző, hogy ilyen sok piros lapot szed­nek össze a játékosai, az idei szezon azonban eddig sajnos nem alakul jól ebből a szem­pontból. Micskó Márk hétvégi piros lapja mellett még öten ju­tottak a kiállítás sorsára, Már­ton Erik (Bölcske), Zsók József (Szentlörinc), Tóth Péter (Bé­késcsaba). Arena Ármin (Bé­késcsaba) és Mészáros István (Dabas) is idő előtt volt kényte­len elhagyni a pályát.- Sokan úgy vélik, a jelenlegi já­tékoskeret nagyon „vékony” a harmadik ligához, és semmi sem menti meg az UFC-t a kieséstől.- Nem értek velük egyet! Ez a keret alkalmas az NB III-ra, de azt is látni kell, hogy rengeteg sérülés, betegség, eltiltás nehe­zítette eddig a dolgunkat. Sok a fiatal játékosunk, akik be lettek dobva a mély vízbe, tőlük még nem lehet elvárni, hogy húzó­emberek legyenek. Nekik sem­miképpen sem tesz jót ez a hely­zet, de talán arra jó, hogy fel­gyorsítsa a felnőtté válásukat. Jó lenne persze, ha tudnánk erősí­teni a télen, de szerintem ezt a szakmai stáb is jól tudja.- Apropó, szakmai stáb! Milyen edző Nagy Tamás?- Azt gondolom, rajta nem múlik, hogy jó eredményeket ér­jünk el. Érti a szakmáját, nem egy helyen bizonyított már. Egy komoly, felkészült szakember­ről van szó, aki képes kivezetni a csapatot a válságból, de türe­lem és idő kell hozzá, hogy beér­jen a munkája. Az Arsenal-Bayern a keddi slágermeccs a BL-ben Kassai Leverkusenben LABDARÚGÁS A harmadik forduló mérkőzéseivel folytatódnak ma a Bajnokok Ligája küzdelmei. Az AS Roma leverkuseni fellé­pésének magyar érdekeltsége is lesz, hiszen Kassai Viktor fújja a sípot. A magyar játékvezető a rómaiaknak még nem vezetett, a németek egy győzelmet és egy vereséget jegyeznek vele. E-csoport: BATE Boriszov (fe­hérorosz) - FC Barcelona (spa­nyol) 20.45 (tv: Sport 1), Bayer Leverkusen (német)-AS Roma (olasz) 20.45 (tv: Sport2). Az ál­lás: 1. FC Barcelona 4 (3-2), 2. BaJ yer Leverkusen 3 (5-3), 3. BATE Boriszov 3 (4-6), 4. AS Roma 1 (3-4) ponttal. F-csoport: Arsenal (angol)- Bayern München (német) 20.45 (tv: M4 Sport), Dinamo Zagreb (horvát)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 20.45. Az állás: 1. Bay­ern München ó (8-0), 2. Olim- , piakosz Pireusz 3 (3-5), 3. Dina­mo Zagreb 3 (2-6), 4. Arsenal 0 (3-5) ponttal. G-csoport: FC Porto (portu­gál)-Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 20.45, Dinamo Kijev (ukránj- Chelsea (angol) 20.45. Az állás: 1. Dinamo Kijev 4 (4-2), 2. FC Porto 4 (4-3), 3. Chelsea 3 (5-2), 4. Maccabi 0 (0-6) ponttal. H-csoport: Zenit Szentpéter­vár (orosz)-Olympique Lyon (fran cia) 20.45, Valencia (spanyol)- Gent (belga) 20.45. Az állás: 1. Zenit 6 (5-3), 2. Valencia 3 (3-3), 3. Gent 1 (2^3), 4. Olympique Lyon 1 (1-2) ponttal. R. G. ■ . 1 ■J r r iS ( JON? J ( IGEN, LIZ? J i MIÉRT FEKETE 1 j H*T- J f A^LÁBAP?_J^^^^ NEM TALÁLTAM REGGEL A CIPŐMET. Jó kezdés alapozta meg a győzelmüket KÉZILABDA Női NB l/B, 5. fordu­ló. Szekszárdi FGKC-Pénzügy- őr SE 29-16 (12-7). V: Balogh B., Tóth V. Szekszárdi FGKC: SCHELL - Grénus 1, Fauszt 5, Nagy Sz. 1, Vasas 3, REISCH ó, Gulya 1. Cserék: Szalai (kapus), Weigel 8 (3), Tóth B. 2, Csajkó 1, Tauker 1. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Remekül kezdte a mérkőzést az FGKC: védekezésben külön figyelem hárult a tavalyi sze­zon során még szekszárdi szí­nekben játszó Farkas Anitára, míg támadásban a Fauszt-Gu- lya párossal nem tudott mit kez­deni az ellenfél (6. perc: 5-0). A biztos előny tudatában töb­bet hibáztak a szekszárdiak, de Schell bravúrosan védett (10. p.: 6-1). Hatgólos előnynél (8-2) két egymást követő kiállítás miatt kisebb hullámvölgybe került a Tabajdi-csapat, a Pénzügyőr há­rom gólra fel tudott jönni, de We­igel Zita gólja nyugtatóan hatott a csapatra és a szurkolókra. A második félidőt is kiváló­an indította az FGKC (35. p.: 16-7), bő tíz perccel a szünet után pedig már „rászámolha­tott” a lelkes szurkolótábor az ellenfélre (19-9). Teljesen szét­esett a Pénzügyőr, amit gyors in­dításgólokkal büntetett elsősor­ban Reisch Gabriella (49. p.: 23- 10). Az utolsó percekben pályá­ra lépett Szalai Szonja és Tauker Eszter is, akik egyáltalán nem vallottak szégyent. Ifi: 21-28. Tabajdi Ferenc: - A héten sok sérüléssel és betegséggel bajlód­tunk, ami néha meglátszott a tá­madójátékunkon. Védekezésben egységesek voltunk, ami kise­gített minket, amikor elől nem ment nekünk. Berg S. Csajkó Eliza (18) egy gólt szerzett i i I t i Micskó Márkot (feketében) bántja, hogy ő is benne volt az UFC vereségében. A középpályás ugyanak­kor hiszi, hogy még az ősszel elindulnak felfelé.