Tolnai Népújság, 2015. február (26. évfolyam, 27-50. szám)

2015-02-23 / 45. szám

2015. FEBRUÁR 23., HÉTFŐ SPORT 15 FUTBALLRAJiNem bírt a három kapust is játszató Nyíregyházával a Paksi FC együttese Nyoma sem volt a téli edzőmérkőzéseken látott lendületes játéknak, van még min javítaniuk Báló Tamáséknak - az MTK ellen most pénteken ez a teljesítmény nem lesz elég NEM EZT A TAVASZT VÁRTÁK PAKSON Az OTP Bankiig* állása 1. Videoton 17 14 2 1 40-6 44 2. MTK 17 12 0 5 25-17 36 3. Diósgyőr 17 9 5 3 27-19 32 4. Debrecen 17 9 4 4 26-12 31 5. Ferencváros 17 9 4 4 26-15 31 6. PAKSI FC 17 7 7 3 26-14 28 7. Újpest 17 7 7 3 16-12 28 8. Puskás Akad. 17 7 3 7 19-20 24 9. Győri ETO 17 6 5 6 25-21 23 10. Kecskemét 17 6 4 7 18-21 22 11. Nyíregyháza 17 4 3 10 18-27 15 12. Lombard Pápa 17 3 5 9 8-29 14 13. Bp. Honvéd 17 3 4 10 12-22 13 14. Dunaújváros* 17 3 5 9 15-32 13 15. Szombathely 17 3 2 12 8-24 11 16. Pécsi MFC 17 2 4 ii 16-34 10 ^Megjegyzés: a Dunaújvárostól egy pontot levontak tékban az a tűz, amely az őszi bajnokikon jellemezte őket, hi­ányzott a frissesség, valahogy nem volt meg az á tempó, mint ami megvolt az edzőmérkőzése­ken, így az előzetesen esélyte­lennek tartott szabolcsiak győ­zelemmel felérő döntetlent ér­tek el. A végén Mátyus János még adott egy pofont a magyar futballnak: a 93. percben szé­les mosoly kíséretében pályára küldte harmadik kapusát, Hra- bina Alexet (természetesen a mezőnybe!), aki alighanem éle­te végéig emlékezni fog erre a paksi délutánra. A zöld-feketék a 93. percben még eldönthették volna a három pont sorsát, de Báló Tamás ballábas szabadrú­gását biztosan ölelte magához Balogh János. Maradt az egy- egy, ami paksi oldalon óriási csalódás, a nyíregyháziak szá­mára viszont győzelemmel fel­érő eredmény. Nagy lehetőséget hagytak ki a paksiak, akik egy győzelemmel két pontra meg­közelíthették volna a dobogós Diósgyőrt. „Úgy néz ki, a labdabirtoklás nem egyenesen arányos a győ­zelemmel - mondta Csertői Au­rél, a paksiak vezetőedzője. - A Nyíregyháza egy pontért jött, beállt védekezni, jóformán tá­madást sem vezetett. A góljuk­ról inkább nem akarok beszél­ni. A játékosaimat természete­sen nem akarom felmenteni, ha kicsit harcosabbak vagyunk, begyűrhettük volna az ellenfe­let. Ne tévesszen meg senkit ez a bohózat, ami itt történt. A pén­teki MTK elleni találkozó bizto­san futballmeccs lesz. Az MTK élcsapat, de le lehet győzni!” A Nyíregyháza kapussal a támadósorban érkezett a Paksi FC elleni bajnokira, de így is el tudta vinni az egyik bajnoki pontot. Az új mezt avató paksiak végig mezőny­fölényben játszottak, de ez kevés volt. A váratlan húzás, a lendület hiányzott az atom­városiak játékából. Rónai Gábor na... A szünetben a legtöbben azt elemezték, miben kellene ja­vulni a második félidőre, de ab­ban mindenki egyetértett, hogy meglesz a három pont. Nem lett meg. A szünetet kö­vetően voltak időszakok, ami­Eltűnt az MVM-logó a Paksi FC mezéről. Bartha Lászlóék vado­natúj, függőlegesen elfelezett zöld-fekete szerelésben futottak ki a pályára a Nyíregyháza el­leni, december 6-ról február 21- re halasztott bajnokira. A villa­mos művekkel december végén járt le a klub névadói megálla­podása, s egyelőre nincs hír ar­ról, hogy hosszabbítanának. „Figyeljétek meg, hamarosan visszakerül a lógó, mert ott le­szünk a dobogón!” - tette hoz­zá az első percekben egy pak­si szurkoló. Ha a dobogó messze is van, jól indult a meccs paksi szem­pontból. A 100. NB I-es fellépé­se alkalmából a találkozó előtt emlékplakettet kapó Kulcsár Dávid két ízben is meghúzta a jobboldalon, az egyik beadá­sa után a labda úgy ment el a kapu előtt, hogy ha valaki ér­kezik, alighanem gól születik belőle. De nem jött senki, nem úgy Haraszti Zsolt remek sza­badrúgásánál, az élesen a kapu elé tekert labdára a hosszú sa­roknál óramű pontossággal ér­kezett Vági András, és bevetőd­ve a kapu közepébe lőtt. Men­ni fog ez, gondolhatták a nézők, ám még mielőtt komolyabb ál­mokba ringatták volna magu­kat a gyors vezetőgól után, jött Törtei Tamás szöglete, és máris egyenlő volt az állás. A ballábas védő kétség kívül kitűnően te­kerte középre (kapura) a labdát, de azt csak Molnár Péter tudja megmondani, hogy az hogy ke­rült a jobb felsőbe (maradjunk annyiban, alaposan benne volt az ősszel bravúrt bravúrra hal­mozó hálóőr). Alig telt el húsz Kecskés Tamásnak (középen) és a paksiaknak nem volt könnyű dolguk, hiszen a nyíregyháziak az egész mérkőzésen önfeláldozóan védekeztek... perc és máris egyenlő volt az ál­lás. „Megérte kivárni a tavaszt, jó kis meccs lesz ez” - jegyezte meg egy másik drukker, és az addig látottak alapján kevesen szálltak volna vitába vele. Sen­ki sem volt a hazai lelátón, aki ne lett volna biztos benne, hogy jönnek az újabb gólok, s vele a paksi siker. A folytatás azonban elma­radt, a várt lendületes akciók csak nem akartak jönni, a sok­szor sikert hozó átlövésekből egyet sem láthattunk. A hátra­lévő időben így azt jegyezhet­tük fel, hogy a kényszerből csa­tárt játszó 37 éves kapus, Vo- lodimir Ovszijenko - bohózat­tal ér fel, hogy a magyar foci­ban kapust lehet játszatni a me­zőnyben! - néhányszor milyen jó tartja meg a rálőtt labdákat, mintha nem is a kapufák között élte volna le a fél életét. Még mi­előtt elaléltunk volna az ukrán teljesítményétől, megnyomta a Paks és a félidő utolsó percében kevés hiányzott hozzá, hogy is­mét vezessen. Gévay Zsolt fejelt az ötösről, Balogh János azon­ban bravúrral védett, a labda a léc tetejét érintve hagyta el a já­tékteret. Ha a kispadon ül, bizo­nyára Ovszijenko is tapsolt vol­kor beszorította az ellenfelét a Paksi FC, akadtak meleg pil­lanatok a Nyíregyháza kapuja előtt (érdekes, hogy ezúttal is Gévay Zsolt járt a legközelebb a gólhoz), de valami hiányzott. Nem volt meg Haraszti Zsol­..itt éppen Zoran Kosztics kanalazza el a labdát Bartha László (39) elöl Ez történt a meccsen OTP BANK LIGA, ELMARADT MÉR­KŐZÉS A 17. FORDULÓBÓL. PAKSI FC-NYiREGYHÁZA FC 1-1 (1-1). Paks, 1100 néző. V:IványiZ. Paks: Molnár P. - Kulcsár D., Gévay, Vági, Báló - Kecskés I (Simon A., 59.), Tamási Zs. - Könyves, Bertus (Hahn, 75.), Bartha - Haraszti Zs. Vezető­edző: Csertői Aurél. Nyíregyhá­za: Balogh 1. - Rubus, Szokol, Fodor, Törtei - Vámos (Marko- vics, 64.), Kosztics, Koller, Pé­kár (Hrabina, 93.) - Pákolicz, Ovszijenko (Bagi, 82.). Vezető­edző: Mátyus János. Gól: Vági (15.), illetve Törtei (18.). Pars Krisztián 40 centit javított a kalapáccsal évindító eredményén javít­va győzött kalapácsvetésben Pars Krisztián a téli dobó or­szágos bajnokságon, amelyet a Puskás Ferenc Stadion edző­pályáján rendeztek szombaton. A Londonban olimpiai bajnok Pars 78.42 méterrel diadalmas­kodott, amely pontosan negy­ven centiméterrel jobb, mint amennyit a dél-afrikai edzőtá­borozás alatt dobott. A győztesek, férfiak, disz­koszvetés: Huszák János (FTC) 61.30 m. Kalapácsvetés: Pars Krisztián (Dobó SE) 78.42 m. Nők, Diszkoszvetés: Márton Anita (Békéscsabai AC) 56.02. Kalapácsvetés: Orbán Éva (VE- DAC) 67.75 m. ■ R. G. Kemenes bronzérmet nyert a SYMA-csamokban atlétika Az AC Bonyhád sportolója 150 ponttal túlszárnyalta a tavaly elért hétpróba eredményét A februári fedettpályás orszá­gos bajnokságok sorában az if­júságiak, juniorok és felnőttek összetett bajnokságát rendez­ték meg a SYMA-csarnokban. A nők öt, a férfiak pedig hét­próbában mérték össze erejü­ket. A legjobbak a fedettpályás Eb-csapatba kerülésért küzdöt­tek. Több jó eredmény is szüle­tett, három országos csúcsot is átadtak a múltnak a Tolna me­gyei sportolók, akik közül idén is az AC Bonyhád versenyzői in­dultak. 2014-ben nem sikerült az éremszerzés, most viszont a juniorkorú Kemenes Ákos ré­vén egy bronzéremnek örül­hettek a völgységiek. Kemenes a múlt évi eredményénél több mint 150 ponttal többet telje­sített, magasugrásban pedig egyéni csúcsot ért el. A felnőttek között induló Berg Szabolcsnak - az ellenfelek sé­rülései után - komoly lehetősé­ge nyílt dobogóra állni, de tá­volugrásban egy erősen kérdé­ses bírói döntés három érvény­telen kísérletet eredményezett, így az esélyek elúsztak. Hasonlóan járt a junior nők mezőnyében Keresztes Réka, akinek a legjobb nyolc közé ke­rülésre voltak jó esélyei. A ver­senyzők edzője, Ferenczi Imre elmondta: hogy külön az össze­tett versenyre nem készültek, csak a felkészülés monotóniá­ját szerették volna megtörni. Kemenes Ákos (a kép jobb szélén) a dobogó harmadik fokára állhatott fel A kétnapos viadal során - nyílt verseny keretében - hu­szonegy egyéni számot ren­deztek, amelyre ötszáznál is több induló érkezett, többen a hazai élvonalból és külföld­ről érkeznek az eseményre. A Bp. Honvéd nemzetközi szin­ten jegyzett atlétája, Zsivocz- ky-Farkas Györgyi 4691 pon­tos eddigi legjobbjával nyerte az ötpróbát úgy, hogy mind az öt számban egyéni csúcsot ért el. (Klubtársa, Krizsán Xénia lett a második.) EREDMÉNYEK, JUNIOR FÉRFIAK: 3. Kemenes Ákos (AC Bonyhád) 4488 pont. felnőttek: ó. Berg Szabolcs (AC Bonyhád) 3362 pont. ■ B. L. t