Tolnai Népújság, 2015. február (26. évfolyam, 27-50. szám)

2015-02-23 / 45. szám

16 2015. FEBRUAR 23., HÉTFŐ iTöH Stieber Zoltán gólt lőtt, de nem nyert a Hamburg Idénybeli második góljával vezetéshez juttatta csapatát, a Hamburgot Stieber Zoltán vasárnap a Mönchengladbach ellen, de a vendégek a hajrában egyenlítettek (1-1), így elvitték az egyik pontot. A Hamburg a 14., a Mönchengladbach pedig a 3. helyen áll a Bundesliga tabelláján. STIEBER ZOLTÁN Bronzérmés az Atomerőmű kosárlabda A harmadik hellyel vigasztalódtak Dzunics Braniszlavék Harmadikok (balról): Eilingsfeld, Körtélyesi, Szabó Zs., Markovics, Wise, Kovács Á., Jones, Baki G., Dugat, Medve, Hermann, Evans, Dzunics, Schmidt B. HÍRSÁV Tizennégy góllal nyert a BL-ben a Veszprém kézilabda A férfi Bajno­kok Ligája C-csoportjának utolsó, 10. fordulójában az MKB-MVM Veszprém kiüté­ses, 34-20-as győzelmet ara­tott a Montpellier otthoná­ban. A Veszprém az első, a Montpellier pedig - amely története során sosem kapott ki otthonában ilyen különb­séggel - negyedik helyen zárt a csoportban. ■ R. G. Bombameglepetés: kikapott a Barcelona labdarúgás Óriási megle­petésre a Nou Campban ka­pott ki az FC Barcelona a Málagától (0-1) a spanyol bajnokság szombati mécs­esén. A katalánok gyenge teljesítménnyel rukkoltak elő, szinte kapura sem lőt­tek, így tizenegy sorozatban megnyert meccs után szen­vedtek vereséget. ■ R. G. Öt góllal köszöntötték Bonyt a City-játékosok labdarúgás Az angol baj­nokság (Premier League) 26. fordulójában a Manchester City 5-0-ra (Gól: Agüero 2., Nasri 12., Dzeko 21., D. Silva 51., 53.) kiütötte a Newcast­le Unitedet. A télen a Swan­sea együttesétől igazolt ele­fántcsontparti Wilfried Bony első mérkőzését játszotta a címvédőnél. A City öt pont­ra megközelítette a Burnley csapatával ikszelő (1-1), éllo­vas Chelsea-t. ■ R. G. David Silva jó formában volt Megszerezte a harmadik he­lyet, így éremmel térhetett haza a férfi Magyar Kupa Tüskercsarnokban rende­zett nyolcas döntőjéről az Atomerőmű SE. Az aranyat a Szolnoki Olaj vitte haza. Rónai Gábor Két csalódott csapat meccseit - mindkettő többet remélt a Ma­gyar Kupa nyolcas döntőjétől. Az Atomerőmű SE nagyon sze­rette volna hazavinni a kupát, amire legutóbb hét éve volt pél­da. Azóta hiába próbálkoznak a piros-kékek, a döntőbe is csak egyszer, 2012-ben jutottak be, de ott kikaptak a Szolnoki Olaj­tól. Ezúttal is a Szolnok jelentett végállomást Dzunics Branisz- lav együttesének - de még az elődöntőben, így maradt a kis- döntő, a bronzért. Azt az első perctől látni le­hetett, hogy két csalódott csa­pat mérkőzik, talán a Paks volt kevésbé az, mert a legjobb ma­gyar csapattól „ki lehet kapni”, ám a 2014-ben is döntős Sop­ron esélyesebbnek tűnt a Kecs­kemétnél. Az első félidőben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, az ASE csak azért ve­zetett egy ponttal, mert Szabó Zsolt minden mindegy alapon eleresztett egy triplát saját pa- lánkja alól, és a labda a dudaszó pillanatában behullott a gyűrű­be. A korábbi meccsekkel el­lentétben a harmadik negyedet nem szúrták el a paksiak, mi több, ebben a felvonásban áll­va hagyták ellenfelüket, és ez elég is volt a bronzhoz. A végét még izgalmassá tehette volna az SKC, de amikor lehetőségük lett volna rá, hogy közelebb fér­kőzzenek, akkor hibáztak. Az ASE végül tíz ponttal nyert, és HELYOSZTÓ, A 3. HELYÉRT. ATOM­ERŐMŰ SE-SOPRON KC 88-78 (20-20, 21-20, 26-17, 21-21). ASE: Dugat 8/6, Medve 5/3, Körtélyesi 15/9, EILINGSFELD 7, J. JONES 19. Csere: Evans 7/3, SZABÓ ZS. 11/6, Wise 8, Tóth Á. 6, Kovács Á. 2, Baki G. Edző: Dzunics Braniszlav. Sop­ron: Ruják 12/3, Edwards 2, Bo­a tavalyi negyedik helye után visszalépett a dobogóra. „Lassan kezdtünk, az első fél­időben, nagyon sok hibával ját- szottun k. A szünet után viszont gyorsítani tudtunk a játékun­kon, jobban koncentráltunk, és ezzel nyertünk” - foglalta össze a történéseket Jarrod lones, az ASE centere. DZUNICS BRANISZLAV, AZ ATOMERŐMŰ SE EDZŐJE: - Sok mindent nem szeretnék hoz­záfűzni a látottakhoz. A har­madik negyedben döntöttük el a találkozót. A soproniak a végén még kapaszodtak, meg­próbáltak mindent, de akkor már mi voltunk nyeregben, a riszov 11/3, Dénes 6, TÓTH G. 22/6. Csere: THOMAS 7/3, Ta­kács 6/6, POSCIC12, Trepák. Edző: Sabáli Balázs. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 6. perc: 9-12. 17. p.: 36-32. 18. p.: 36-40. 24. p.: 53-40. 27. p.: 60-44. 35. p.: 73-68. 36. p.: 78-70. 38. p.: 81-76. KIPONTOZÓDOTT: Körtélyesi (34.). mi elképzelésünk szerint ala­kultak a dolgok. SABÁLI BALÁZS, A SOPRONI SÖRDÖGÖK EDZŐJE: - A Kecs­keméttől elszenvedett vereség után fel tudtunk pörögni. Az el­ső félidőben zónavédekezéssel megfogtuk az ASE-t, amely las­san játszott, de a második fél­időben öt perc alatt eldöntötték a meccset. Csalódott vagyok, mert szerettünk volna döntőt játszani, de az ASE jobb csapat mint mi, a Kecskemét pedig le­iskolázott bennünket. * ★ * * A fináléban a címvédő szol­nokiak esélyt sem adtak a meg­lepetésre döntőbe jutó Kecs­kemétnek, így törénetük so­rán hatodik alkalommal (2002, 2007, 2011, 2012 és 2014 után) szerezték meg a Magyar Ku­pa-trófeát. A döntő legjobbjá­nak (MVP) Sztrahinja Milose- vicset, a szolnokiak szerb légi­ósát választották. A DÖNTŐBEN: SZOLNOKI OLAJ- KECSKEMÉT 67-49 (11-9, 22-10, 21-10, 13-20). Legjobb dobók: Milosevics 18/9, Vojvoda 13/9, Keller 10, Wittmann 9/9 ill. Ba- rovics 9, Kinney 8/3. Grosiean érte el a legjobb köridőt, de Rosberg volt a leggyorsabb A második, valamennyi csapa­tot felvonultató Fl-es teszt zá­ró napján a Lótusszal verseny­ző Romain Grosjean érte el a legjobb időt. A francia piló­ta az egész barcelonai hét leg­jobb eredményét jegyezte szu­per lágy gumikon körözve, de a legfélelmetesebb tempója így a Mercedesnek volt, Nico Ros­berg ugyanis közepes keve- rékű abroncsokon maradt el csak kevéssel Grosjeantól. A vasárnap legijesztőbb esemé­nye volt, amikor a kétszeres vi­lágbajnok Fernando Alonso ki­csúszott a pályáról, és falnak ütközött. A balesetet követően mentőhelikopterrel vitték kór­házba, de a CT-vizsgálat nem mutatott ki sérülést a spanyol sportolónál. A NEGYEDIK BARCELONAI TESZTNAP VÉGEREDMÉNYE: 1. Grosjean (francia, Lotus-Mer- cedes) 1:24.067 (111 kör), 2. Rosberg (német, Mercedes) 1:24.321 (131), 3. Kvjat (orosz, Red Bull-Renault) 1:24.941 (104), 4. Nasr (brazil, Sau- ber-Ferrari) 1:24.956 (73), 5. Bottas (finn, Williams-Mer­cedes) 1:25.345 (129), 6. Sa- inz (spanyol, Toro Rosso-Rena- ult) 1:25.605 (88), 7. Vettel (né­met, Ferrari) 1:26.312 (76), 8. Hülkenberg (német, Force In- dia-Mercedes 2014) 1:26.591 (36), 9. Alonso (spanyol, McLa- ren-Honda) 1:27.956 (20). A 2015-ös Fl-es sorozat már­cius 15-én az Ausztrál Nagydíj­jal kezdődik. ■ R. G. Grosjean már készen áll a rajtra A harmadik negyedben döntötték el Körtélyesiék A végén nyerte meg a Vasas elleni meccsét a KSC Szekszárd kosárlabda A vártnál sokkal jobban megszenvedett Magyar Gergely együttese a még nyeretlen fővárosiak otthonában A vasas ellen idegenben kicsi­kart győzelmével már biztosan az alapszakasz 7. helyéről vár­hatja a rájátszást az Atomerőmű KSC Szekszárd női csapata. A papírforma vendégsikert ígért, a sok juniorral felálló piros-kékek még egy meccset sem nyertek a bajnokságban. Ám hasonló szi­tuációban megégette már magát a Pasaréti úton az atomos gárda, ráadásul Studer Ágnes betegség miatt nem tudta vállalni a játé­kot. S hogy a kötelező győzelem sokszor a legnehezebb, az most is beigazolódott. Az 5. percig kellett várnia a mintegy húsz vendég szurkoló­nak - akik töretlen lelkesedés­sel buzdították végig a lányo­kat - az első szekszárdi kosár­ra, amikor Studer Zsuzsa bünte­tőből volt eredményes. Még sze­rencse, hogy Flatárék sem céloz­tak túl pontosan, így nem tud­tak ellépni a rossz százalékkal dobó, sok labdát eladó KSC-től, a legnagyobb előnyük 6 pont volt az első negyed utolsó per­cében. A második periódus ele­jén Hajdú két triplájával sike­rült először egalizálni, de Aho Nina vezetésével ismét 6 pont­tal vezetett a Vasas. Aztán Ta­nús és Scsekics távolijaival új­ból egyenlítettek Magyar Ger­gely tanítványai, és a 7. percben a szerb irányító duplájával meg is szerezték a vezetést először a meccsen, igaz, a félidőre újból Maja Scsekics (7-es) higgadt maradt, ő nyerte mega meccset a KSC-nek Ez történt a meccsen MKB-EUROLEASING vasas - ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 61-64 (15-11,18-22,18-14,10­17). Pasaréti út, 100 néző. Ve­zette: Gorka, Fodor, Rácz. Va­sas: Cymmer 5, AHO 19, Bajnó- czi 7/3, Tóth 8, HATÁR 11. Cse­re: Farkas 4, Bach, Bagi 7. Edző: Krivacsevics Dragoljub. KSC: SCSEKICS 23/12, Studer Zsu. 3, THEODOREÁN 8, MAN- SARÉ10, SZTYEPANOVICS 9. Csere: Boskovics, Hajdú 6/6, Kovalcsik 2, Simon, Tamis 3/3. Edző: Magyar Gergely. magyar Gergely: - Katasztro­fálisan teljesítettünk, de ezzel nem voltunk egyedül. egyenlített a házigazda. A for­dulás után sem változott a játék képe. Határék keményen, sok­szor tisztátalanul védekeztek, a KSC pedig nem tudott felpö­rögni. Ugyan Theodoreánnak a kiváló védekezése mellett vol­tak jó periódusai támadásban, Sztyepanovics sok lepattanót begyűjtött, de emellett túl sok volt a hiba is. Az utolsó perc­ben 61-60-as Vasas vezetés­nél a profin küzdő Scsekics re­ménytelennek látszó szituáció­ban 9 méterről dobott kosarat, majd egy büntetővel is megfe­jelte azt, s erre már nem tudtak válaszolni Határék, így mázsás kő gördülhetett le a szekszárdi szívekről. ■ F. V. 1 4 t 4