Tolnai Népújság, 2013. április (24. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-15 / 87. szám

2013. ÁPRILIS 15., HÉTFŐ SPORT 15 Barabás Ákos szögletből talált be labdarúgás A listavezető Tevel a 93. percben szerzett góllal győzött Dunaföldváron Forma-1: Alonso diadalmaskodott, de Vettel maradt a pontverseny élén A listavezető Tevel a 93. percben szerzett góllal nyert Dunaföldváron az UNIQA megyei I. osztályban. Rónai Gábor szedres-fadd 3-0 (1-0). Szed­res, 100 néző. V: Szappanyos. Szedres: Steinbach - Szabó Sz., Horváth L, Junkuncz, Horváth Balázs - Bierer (Wa'lczer), Ko­zák, Tóth Á., Horváth Bálint (Be- nizs), Kuti - Bíró Adrián. Edző: Lacza József. Fadd: Szalai Sz. - Aradi G., Pesti D., Fazekas R., Gerendái G. - Mizser (Szabó K.), Tóth A. (Pesti Z.), Nagy Zs., Udo- visits (Erdei I.) - Asztalos (Ber­ta), Pesti V. Játékos-edző: Nagy Zsolt. Magabiztos hazai győze­lem, amely nagyobb arányú is lehetett volna. Gól: Bíró Adrián 2, Tóth Á. Jók: Bíró Adrián, Tóth Á., Kozák, Junkuncz, illetve Aradi G., Gerendái G. Ifi: 5-0. DUNASZENTGYÖRGY-KAKASD í-o (0-0). Dunaszentgyörgy, 100 néző. V: Éreth A. Duna­szentgyörgy: Ellermann T. - Jóni K., Debreceni, Horváth B. (Krepsz), Kiss B. - Gerendái Z. (Horváth G.), Forray B. (Horváth L), Tóth Z., Lacza Zs. (Domsa D.) - Kovács L. (Katz), Jóni A. Edző: Domsa Ferenc. Kakasd: Reitzi - Tóth L, Hosnyánsz- ki Zs., Kiss Cs. (Csató), Palkó A. - Réti (Eisensehr M.), Kvan- duk E., Hosnyánszki T., Szabján F. (Taba) - Miklós L., Vituska N. Játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt. A mérkőzést megelőzően emléktáblát avattak a 2011-ben elhunyt egykori klubelnök Oláh Sándor emlékére, aki vezető­ként nagyon sokat tett a község sportjáért. Jó iramú mérkőzé­sen kevés helyzet alakult ki, a szentgyörgyiek megérdemelten nyertek. Gól: Jóni A. Jók: Jóni K., Kiss B., Tóth Z., Jóni A., illetve .Tóth L., Réti, Kvanduk E., Hos­nyánszki T. Ifi: 5-0. NAGYMÁNYOK-ŐCSÉNY 7-0 (4-0). Nagymányok, 100 néző. V: Péter I. Nagymányok: Schan- czenbacher (Kiss A.) - Galla, Miklós T. (Illés Zs.), Harangi, Wolf R. (Horváth B.) - Szabó F., Garai, Illés Z. (Köő), Töttös - Pongrácz, Barabás Á. (Rein Á.). Edző: Töpfner Tibor. Őcsény: Császár - Varga G., Martino- vits, Heffner A., Nagyfalusi L. (Batizi-Pócsi) - Rácz Z., Acsádi A faddi Gerendái Gábor (balról) és a szedresi Bierer Zoltán csatázik a labdáért - az éremesélyes hazaiak magabiztos játékkal gyűjtötték be a pontokat V. (Balogh J.), Szabó L., Kolomp­ár - Csizmadia, Samu A. (Gré- nus). Edző: Boros Attila. Ilyen arányban is megérdemelten nyert a szép támadásokat veze­tő hazai csapat. Barabás Ákos szögletből csavarta be érintés nélkül a hazaiak első gólját. Gól: Pongrácz 2, Barabás Á., Horváth B., Illés Z., Garai, Mik­lós T. Jók: Wolf R. vezérletével az egész hazai csapat. Ifi: 10-1. DUNAFÖLDVÁR-TEVEL 0-1 (0­0): Dunaföldvár, 100 néző. V: Szommer. Dunaföldvár: Nagy G. - Szalai Sz. (Farkas R), Bé­res L., Lénárt, Szüsz (Ferencz Z.) - Jaksa G. (Taba G.), Berényi R, Papp N., Schulteisz N. - Ra­bijász (Fancsali), Schulteisz A. (Princz G.). Edző: Szellák Sán­dor. Tevel: Szőcs Á. - Nagyfalu­si I., Nagy Z., Sas (Fazekas M.), Kertész D. - Nagy P. (Nagy G.), Simon J., Simon 1, Dézsi (Ah­med) - Pfeifer (Ferenc), Gyar­mati (Jakab Gy.). Edző: Kiss János. Kiegyenlített mérkőzést játszott a két csapat, amelyet a szerencsésebb vendégek nyer­tek meg. Gól: Ahmed. Jók: Be­rényi R, Schulteisz N., Béres L., illetve Ahmed, Nagy Z. Ifi: 5-0. KISDOROG-TAMÁSI 2009 FC 2-1 (1-1). Kisdorog, 100 néző. V: Nyakas B. Kisdorog: Preiszig - Miszler V., Brunner, Miklós K., Pálinkás G. (Németh Sz.) - Palkó Máté, Bordi R., Nagy L., Bognár F. (Bognár I.) - Schiller A., Horváth G. Technikai igaz­gató: Bőhm János. Tamási: Ba­logh B. - Hegedűs D., Pintér A., Csömör (Márkus K.), Bernáth D. (Vlocskó M.) - Pruck, Herr, Tóth Z. (Horváth K.), Kovács R. - Baranyai D., Kovács P. Edző: Márkus Krisztián. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Gól: Hor­váth G., Miklós K., illetve Tóth Z. Kiállítva: Vlocskó M. a 80. percben. Jók: az egész hazai csapat dicsérhető, illetve Ko­vács R, Pruck, Herr. Ifi: 0-1. KÖLESD-MAJOS 3-2 (3-1). KÖ­lesd, 150 néző. V: id. Rácz Z. Kölesd: Szabó T. - Weisz P. (Gazdag), Nagy R, Bors, Dömö­tör - Miklós T., Kapinya, Váli A Cikó és a Kölesd meccse a hétvége rangadója A cikó és a Kölesd hétvégi mér­kőzése ígérkezik a legizgalma­sabb összecsapásnak az UNI­QA megyei I. osztály 22. fordu­lójában. A kölesdiek biztosan lendületet kapnak a Majos le­győzésétől, a Cikó pedig hazai pályán mindenkire veszélyes. A listavezető Tevel a Nagymányo- kot fogadja - a vendégek maga­biztos, 7-0-s sikerrel melegítet­tek a völgységi rangadóra. A 22. FORDULÓ PROGRAMJA. Áp­rilis 20., szombat: Fadd-Duna- szentgyörgy, Tamási 2009 FC- Szedres 16. Április 21., vasár­nap: Cikó-Kölesd, Őcsény-Bá- taszék, Majos-Kisdorog, Ka- kasd-Dunaföldvár, Tevel- Nagymányok 16. I A megyei 1. osztályú bajnokság állása 1 1. Tevel 16 12 3 1 50-19 39 2. Majos 17 11 4 2 59-19 37 3. Szedres 17 10 4 3 49-23 34 4 Bátaszék 17 9 6 2 43-20 33 5. Cikó 17 8 4 5 34-34 28 6.Fadd 17 8 _3_ 6 35-34 27 7. Dunaszentgyörgy 17 8 1 8 4545 25 8. Kölesd 17 7 2 8" 4440 23 9. Kakasd 17 6 3 8 30-37 21 10. Kisdorog 17 6 4 7 2844 21 11. Őcsény 17 5 1 11 2148 16 12. Tamási _______ 16 4 1 11 2 948 13 13. Nagymányok 17 3 1 13 34-63 10 14. Dunaföldvár 17’ 2 1 14 1542 6 (Csicsó), Borbély I. (Kovács Á.) - Kun, Wascher (Kovács R.). Edző: Nagy Ferenc. Majos: Rács - Bá­lint ]., Szőts A., Czékmány T. (Pataki), Stumpf T. - Varga Á., Bognár S., Tálas, Máté B. (Baj­kai) - Bodó (Kelemen), György. Edző: Kalmár Ferenc. Jóiramú, élvezetes mérkőzésen a hazai csapat küzdeni tudásból jelesre vizsgázott. Gól: Wascher, Kun, Weisz R, illetve György, Bognár S. Jók: az egész hazai csapat di­cséretet érdemel. Ifi: 0-1. BÁTASZÉK-CIKŐ 0-0. Báta- szék, 200 néző. V: ifj. Hartung V. Bátaszék: Fügedi - Samu R, Torma, Stefán, Lieszkovsz- ky (Horváth L.) - Kovács J. (Camara), Rozgonyi (Horváth Ä.), Diriczi (Gábor R), Mészá­ros T. - Földvári, Botos (Sárkö­zi Gy.). Edző: Dienes Pál. Cikó: Zsilinszky - Forrai Z., Máté R, Löfli, Szabó Z. - Berényi Sz., Acsádi G., Zalai (Bíró D.), Du­dás Z. (Guzorán F.) - Dudás G., Sárközi F. (Gárgyán). Edző: Pozsár István. Mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek, a dön­tetlennek a hazaiak örülhettek jobban. Jók: a vendégcsapatból Löfli, Berényi Sz., Zalai és Acsá­di G. dicsérhető. Ifi: 8-0. A kétszeres világbajnok Fer­nando Alonso nyerte az idei Forma-l-es szezon harmadik futamát, a vasárnapi Kínai Nagydíjat. A Ferrari 31 éves spanyol pilótája mögött az ausztráliai idénynyitón győztes finn Kimi Räikkönen (Lotus) végzett a 2., Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája pedig a 3. helyen. A vb-pontversenyben továbbra is a világbajnoki cím­védő Sebastian Vettel, a Red Bull versenyzője áll az élen, aki ezúttal negyedik lett. A 41. körre Vettelen és Butto- nön kívül mindenki „letudta” utolsó boxkiállását, így Vettel vezetett Alonso, Button, Räik­könen és Hamilton előtt. Az előző futamon győztes német végül hat körrel a futam vége előtt kapta meg utolsó, lágy abroncsait, mellyel a 4. hely­ről vágott neki a harmadik Hamilton üldözésének, s bár nyolc másodperces hátrányát ledolgozta vele szemben, az előzésre már nem maradt ide­je, így végül negyedik lett. Alonso pályafutása 31. futam­győzelmét aratta, Kínában másodszor nyert. A verseny után a zsűri két pilótát, Mark Webbert (Red Bull) és Esteban Gutierrezt (Sauber) megbüntet­te. Az ausztrál versenyző a kö­vetkező futamon három hellyel hátrébbról indulhat majd, mint amit elér az időmérőn, míg az újonc mexikóit öt rajtkockával sorolják majd hátrébb. Előb­bi saját hibájából a Jean-Eric Vergne által vezetett Törd ftos- so autójával ütközött, utóbbi pedig belerohant hátulról Ad­rian Sutil gépébe. ■ B. L. Fernando Alonso pezsgőzhetett Száz pont közelében az atomos hölgyek a Ceglédi EKK ellen kosárlabda Fölényes győzelmet aratott a hetedik helyért rendezett párharc első felvonásán a KSC Szekszárd csapata Az Atomerőmű-KSC Szekszárd otthon magabiztosan nyert a Ceglédi EKK ellen a női NB I rá­játszásában a 7. helyért zajló, az egyik fél második győzelméig tartó párharc első, pénteki mér­kőzésén. ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD- CEGLÉDI EKK 96-75 (31-17, 20­21, 26-12, 19-25). Szekszárd, 200 néző. V: Söjtöri, Gelencsér, Radnóti. Szekszárd: SCSE- KICS 15/9, SZEPSI 7, BÁLINT 30/9, Szvitlica'7, ROGLICS 14. Csere: Studer Zs. 8/3, HAJ­DÚ 11/9, Pap R. 3/3, Tamis 1. Edző: Magyar Gergely. Ceglédi EKK: Orbán 7/3, Medgyessy 17, Cymmer 8/6, Serbán 9, MRO- ZINSKA 23. Csere: Kobolák 2, Millner 9/3, Filipowicz D. Edző: Újhelyi Gábor. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 2. perc: 0-5, 5. p.: 13-7, 7. p.: 21-11, 11. p.: 34-19, 14. p.: 40-25, 22. p.: 56-40, 27. p.: 64-44, 35. p.: 85-61. KIPONTOZÓDOTT: FÍlÍpOWÍCZ (34.), Cymmer (39.), Serbán (40.). A két csapat korábbi négy meccséből hármat a KSC, egyet a Cegléd nyert. Igaz, két szek­szárdi siker is csak hosszab­bítás után született. Az elején hiába ijesztett rá a nézőkre és az atomos együttesre Újhelyi Gábor alakulata - Medgyessy- ék 5-0-val nyitottak -, ezt köve­tően beindult az Atomerőmű, amely három perc alatt egy 13­Dragana Szvltlica (középen) a ceglédi présben - a KSC szerzett előnyt 2-es szériával állva hagyta Pest megyei riválisát. A vendéglátó kontrollálta a játékot, bemen­tek a távoli dobások, már ekkor látni lehetett, hogy Serbánék csak a tisztes vereségben bíz­hatnak ezen az estén. Ugyan a második negyedben még visz- szakapaszkodtak kilenc pontra a látogatók (34-25), de két trip­lával ismét megnyugtató előnyt szerzett a Szekszárd. A pádról Studer és Hajdú is pontokkal já­rult hozzá ahhoz, hogy a végén hátradőlés meccset láthattak a drukkerek. A második húsz perc csapkodó játékot hozott, a nagy különbség - húsz pont - ellenére néhány igen kemény test-test elleni ütközés azért jelezte, hogy bizony presztízs­csata zajlik a pályán. (Orbánt ölben kellett levinni a pályá­ról.) A KSC motivált volt, a já­ték minden elemében ellenfele fölé nőtt, csak a gyenge büntet­őzés (21/35, hatvan százalék) árnyalja egy kicsit a mérkőzés összképét. MAGYAR GERGELY: - A mai meccsen összeszedetten ját­szottunk, és megcsináltuk azt, amire készültünk. Ennek kö­szönhető a győzelmünk. Meg­próbálunk idegenben is nyerni, ha ez sikerül, akkor közönsé­günk most látott minket utoljá­ra az idei évadban. A PÁRHARC ÁLLÁSA: 1-0 a Szekszárd javára. ■ B. L.