Tolnai Népújság, 2013. április (24. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-15 / 87. szám

2013. ÁPRILIS 15., HÉTFŐ A Larvik lesz a Győr ellenfele a BL-döntőben A Larvik csapatával játszik majd a Győri ETO a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében. A norvég csapat a hazai pályán elszenvedett 24-22-es veresége után idegenben 27-19-re nyert a szlovén Krim Ljubljana ellen, így bejutott a fináléba. LINN-KRISTIN RIEGELHUTH Bődé hármat lőtt a siófokiaknak, a tartalékos MTK otthon kapott ki BVLC-siker egy hónap után labdarúgás A Bonyhád március 9-én játszott utoljára bajnoki meccset Egy tucat, de ene aligha büszkék az NB ll.-ben játszó paksi csapatnál a Ferencváros a góllövőlistán éllovas Bődé Dániel mesterhár- I masának is köszönhetően 4-2- re nyert a vendég Siófok ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójában. A zöld-fehérek - akiknek ideiglenes otthona az új Albert Stadion építése miatt jelenleg a Puskás Ferenc Stadion - egy közel tizenegy éves átkot törtek meg, ugyanis legutóbb 2002. október 25-én győznék le saját közönségük előtt a Balaton-parti együttest. A Ferencváros mostani sikeré­vel hét bajnoki mérkőzés óta veretlen. Három győztes meccs után az MTK Budapest 1-0-ra kikapott. EREDMÉNYEK. KAPOSVÁRI RÁ- KÓCZI-BUDAPEST HONVÉD 1-2 (1-0). Gól: Waltner (15.), illetve Tchami (60., 11-esből), Lanza- fame (67.). DVSC-TEVA-EGRI FC 3-0 (1-0). Gól: Sidibe (33.), Bouadla (74.), Coulibaly (80.). MTK BUDAPEST-SZOMBATHELYI HALADÁS o-i (0-1). Gól: Radó (5.). Kiállítva: Fehér Z. (69., Hala­dás). PMFC-MATIAS-LOMBARD PÁPA termál FC 2-0 (1-0). Gól: Causic (27.), Lázár P. (68.). Kiállítva: Orozco (45., Pápa). FERENCVÁROS-FGSZ SIÓFOK 4-2 (l-l). Gól: Böde (11., 54., 65.), Leonardo (89.) illetve Tímár (26.), Melczer (71.). GYŐRI ETO FC-VIDEOTON 1-1 (0-0). Gól: Kamber (68.), illetve Tóth B. (64.). A Kecskemét-Új- pest FC mérkőzés lapzártánk után ért véget. ■ B. L. Az OTP Bank Liga állása % 1. Győri ETO 22 15 6 1 44-18 51 2. MTK 22 12 5 S 35-21 41 3. Videoton 23 11 6 6 38-18 39 4. Ferencváros 22 10 ~8 4 39-26 38 5. Debrecen 23 11 3 9 33-23 36 6. Bp. Honvéd 22 9 5 8 34-33 32 7. Paks 23 7 11 5 34-25 32 8. Diósgyőr 22 8 7 7 ,21-24 31 9. Szombathely 23 7 9 7 26-21 30 10. Kaposvár 23 8 5 10 2628 29 11. Újpest 21 7 7 7 28-30 28 12. PMFC-Matias 23 7 7 9 24-30 28 13. Kecskemét 21 7 6 8 26-30 27 14. Pipa 23 6 5 12 17-37 23 Í5. Eger 23 2 6 15 1747 i2 j 16. Siófok 22 " 2 4 16 20-51 10 A Dráva-csoport 19. fordu­lójában döntetlent játszott a Dombóvár, a Bölcske és a Szekszárd, a megyei rang­adót a Bonyhád nyerte. Balázs László BONYHÁD VLC-TOLNAI VFC 3-1 (1­l). Szekszárd, műfű. V.: Bánfai. Bonyhád: Kovács L - Takács N. (Kirch), Máté N., Kadosa, Pre- ininger- Márk K., Hencz (Sza­bó E.), Máté R., Gábor G., Pfaff (Sebestyén N.)- Márk A. Edző: Kniesz Mátyás. Tolna: Kiss G.- Wéber, Agócs, Házer, Karszt (Mausz)- Hegedűs L., Rikkers, Mátyás (Stadler)- Merkl, Sza- bolcska (Csende R.), Batánovics. Edző: Wiesner József. Két gyen­ge napot kifogó csapat mérkőzé­sén a hajrában szerzett gólok­kal múlta felül a Tolnát a BVLC. Gól: Házer (öngól), Márk A., Sebestyén N., illetve Szabolcs- ka. Jók: Gábor G. vezetésével az egész bonyhádi csapat dicsérhe­tő, illetve Agócs, Rikkers. kniesz mátyás: - Úgy kezd­tünk, mint egy jó zenekar - szünettel. A győzelemhez gra­tulálok a fiúknak. wiesner József: - A mérkő­zésben benne volt a pontszerzés lehetősége, de a játék több ele­mében önmagunkhoz képest is gyengébben teljesítettünk. Gra­tulálok a Bonyhádnak. BFC SIÓFOK ll.-TOLLE UFC SZEK­SZÁRD l-l (1-0). Siófok. V.: Mol­nár Á. Siófok: Heinrich- Máté J., Márkus, Kiss M., Vérségi (Gergő)- Mester, Pécseli, Fü- löp, Deák- Nyári, Horváth B. Játékos-edző: László András. Szekszárd: Kovács B- Koch (Elbegdorj), Márton E., Nánási, Szolomájer Miklós- Czinkon, Rigó (Fehér Cs.), Rátkai, Fe­jes (Ranga), Juhász M - Deli D. Edző: Kvanduk János. A haza­iak egyetlen helyzetükből gólt rúgtak. Az UFC hiába támadta végig a meccset, támadásaiból ezúttal hiányzott az átütőerő. Gól: Horváth B., illetve Deli D. Jók: Heinrich, Máté J., Pécseli, Márk Attila (a labdával) 79. percben lőtt bombagóljával szerzett vezetést a Bonyhád a Tolna elleni megyei derbin Horváth B., illetve Deli, Nánási, Czinkon, Juhász M., Fehér Cs. kvanduk János: - Mindent megtettünk a győzelemért. A mérkőzést eldöntő szituációk­ban nem biztos, hogy mindenki jó döntést hozott. DOMBÓVÁRI FC-RUTIN-HÍD SC l-l (0-0). Dombóvár. V.: Cservöl­gyi. Dombóvár: Szabados- Ge­lencsér (Szerelem), Várai, Far­kas L, Kovács R.- Keczeli, Méhn, Bán (Bódis), Androsics (Kőhal­mi)- Gyánó, Fábián. Edző: Kar­dos Ernő. Híd SC: Kraft- Visz- meg Z. (Koch), Mitasz, Csengő, Strigencz- Gyenei, Trucz (Vede­lek), Vata, Hernády (Várnagy)- Sibalin, Farkas P. Edző: Vanó Sándor. A hazaiak három gólt lőttek, de a „három főszereplő” csak egyet látott érvényesnek. A Dombóvár közelebb állt a győzelemhez. Gól: Gyánó, illet­ve Sibalin. Jók: Fábián, Farkas L, Méhn, Kovács R., illetve Siba­lin, Csengő, Trucz, Koch. kardos ernő: - Görcsösen játszottunk, „kevés gólt" lőt­tünk, így igazságos döntetlen született. KOMLÓI BSK-BÖLCSKEI SE 4-4 (4-2). Komló. V.: Mód. Komló: Herbert- Takács, Puskar, Kor- buly, Kovács Z - Dudu, Bárká- nyi, Kovács P. (Iván), Juninho (Halasi 89.p.)- Czonev (Nagy R.), Namuquita. Edző: Horváth Lajos. Bölcske: Müller- Misko- vicz, Kern (Kőkuti), Kollarics, Szili I, (Höss)- Besenczi I. (Szé­les), Fröhlich- Tóth J., Rompos, Márki- Nagy D. Edző: Búzás Attila. Fordulatos mérkőzésen végig nyílt vont a három pont sorsa- a bölcskei csapat szerencsé­vel hozta el az egy pontot. Gól: Juninho 2, Namuquita, Kovács P, illetve Tóth J. 2, Nagy D., Rompos. Jók: Juninho, Kovács R, illetve Tóth J., Miskovicz, Rompos. búzás attila: - A közönség­nek látványos, az edzőknek gyilkos mérkőzés volt. IA Dráva csoport állása 1. Szekszárd 17 14 3 0 4610 45 2. Dunaújváros 18 13 3 2 5510 42 3. Komló 17 10 2 5 29-22 32 4. Bólcske 17 9 4 4 34-21 31 5. Pécs II. 18 9 3 6 33-18 30 6. Nagyatád 17 8 4 5 29-24 28 7. Szentlőrinc 17 8 2 7 27-21 26 8. Dombóvár 17 4 7 6 21-24 19 9. Bonyhád 15 4 4 7 21-28 16 10. Híd SC 17 4 3 10 28-35 15 11. Siófok II. 17 4 3 10 1946 15 12. Nagybajom 18 4 2 10 14-35 14 13. Balatonlelle 18 3 2 13 1544 11 14. Tolna 17 ~ 2 4 u 1946 10 sorozatban tizenkettedik vereségét szenvedte el az NB Il-es MVM Paks. Lengyel Fe­renc csapata ezúttal a Csákvár- tól kapott ki, pedig a második félidőben akadtak helyzetei, ekkor helyenként már bizta­tóan játszottak a paksi fiatalok. A Paks továbbra is az utolsó, a 16. helyet foglalja el a tabellán. Az élen a Puskás Akadémia áll 56 ponttal, a második helye­zett Ajkának 42 pontja van. LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT, 22. FORDULÓ. CSÁK- VÁRITK-MVM PAKS II4-1 (2-0). Csákvár, 300 néző. V: Gyarma­ti IIT. (Kóbor, Kulman). Csák­vár: Hegedűs F. - Ambrus, Racskó, Burucz (Sötét, 61.), Ódé - Dómján A., Csordás Sz., Do- monyi, Burányi - Vinícius (hu­rik, 70.) - Bondarenko (Molnár Cs., 61.). Vezetőedző: Bognár György. Paks: Kiss M. - Féhr, Berkó, Lakatos G. (Szalontai, 25.), Juhász D. (Blatt, a szünet­ben) - Mészáros L, Feil, Pintér N. (Horváth M., a szünetben), Kesztyűs - Czinger, Pap R. Edző: Lengyel Ferenc. Gól­szerző: Bondarenko 6. és a 19., Dómján A. az 57., Imrik a 91., illetve Kesztyűs a 63. percben. LENGYEL FERENC: - Az első félidőben értékelhetetlenül ját­szottunk, de a hármas csere után feljavultunk. A második félidőben kapufát lőttünk, helyzeteket hagytunk ki, vagy­is az eredmény nem reális, szorosabb eredménynek kellett volna születnie. ■ R. G. Feil Mátéék (7) ismét kikaptak Tököli Attila korai góljával győzött a Paks a Diósgyőr ellen labdarúgás Négy nyeretlenül megvívott találkozó után ünnepelhetett újfent győzelmet Tomiszlav Szivics alakulata Tomiszlav Szivics a mérkőzés előtt az mondta, elnézve a két csapat jelenlegi formáját, s te­kintve a két csapat lehetőségeit (itt sérültek sora, ott válogatott játékosok sora) bravúrnak szá­mítana, ha csapata legyőzné a Diósgyőrt. A szakvezető hoz­zátette: ha ez netán nem sike­rülne, akkor sem fognak sírni. Nos, nem kellett sírni, mert a Paks legyőzte a DVTK-t, még ha ez az eredmény elnézve a diós­győriek pénteki futballját nem is számít bravúrnak. Tomiszlav Szivics korábban azt is mondta, örül neki, hogy olyan játékosai vannak, mint Csernyánszki Norbert, Éger László, Vayer Gábor vagy Tököli Attila, akik bár 36. évük kör­nyékén, vagy azon túl járnak, még mindig nélkülözhetetlen tagjai a mai paksi csapatnak. A „nagy öregek” péntek este is bizonyítottak. Csernyánszki Norbert kitűnően védett (két hatalmas bravúrja is volt), Éger László szinte hiba nélkül taka­rított hátul, Vayer Gábor akkor kavarta meg a szélt, amikor csak kedve tartotta, Tököli Atti­la pedig... A csatár már a meccs elején gólt szerzett, s azt köve­tően is végig nagyot küzdött a DVTK védőivel. A dicséret azért is jár neki, mert derekasan áll­ta a sarat a fiatalok ellen. Ők négyen eleget is tettek ahhoz, hogy a Paks az Újpest elleni Fiola Attila visszarántja Elek Ákost - jött a második sárga, majd a piros is Ez történt a meccsen MVM PAKS-DIÓSGYŐRI VTK1-0 (1-0). Paks, 750 néző. Paks: Csernyánszki - Heffler I, Éger, Fiola, Szabó J. - Sifter, Báló - FlefflerN. (Pap R., 90.), Lázok, Vayer (Éppel, 64.) - Tököli (Ko­vács G., 81.). Vezetőedző: To­miszlav Szivics. Diósgyőr: Tajti - Vági, Vadász, Kádár, Takács P. - Hanek (Gallardo, a szünet­ben), Elek - Tisza, Fernando (Seydi, 70.), Luque (Gosztonyi, 60.) - Rudolf. Vezetőedző: Szentes Lázár. Gólszerző: Tök­öli a 11. percben. Sárga lap: Szabó J. (49.), Fiola (87, 89.), illetve Luque (48.). Kiállítva: Fiola a 89. percben. 6-0-s siker után, a Siófok és az Eger elleni kínos döntetleneket követően újra győzzön, és meg­szilárdítsa helyét az öt „nagy” mögött a tabellán. „Végre úgy küzdött, úgy har­colt a csapatom, ahogy azt az előző fordulókban is kellett vol­na tennie - mondta Tomiszlav Szivics. - A Siófok és az Eger el­len sajnos lazábbra vettük a fi­gurát, pedig ha azokon a mécs­eseken is így futballozunk... Most sikerült rákényszeríte- nünk akaratunkat a DVTK-ra, és az első perctől kezdve kéz­ben tartpttuk a meccset. Az ele­jén gólt lőttünk, a folytatásban ziccereink akadtak, megérde­melt a sikerünk.” ■ R. G.