Tolnai Népújság, 2011. március (22. évfolyam, 50-75. szám)

2011-03-24 / 69. szám

15 2011. MÁRCIUS 24., CSÜTÖRTÖK - TOLNAI NÉPÚJSÁG SPORT Az FKSE-nek csak pillanatai voltak, a DKC-nak még azok sem Lefékezték a vasi gyorsot kosárlabda Az első perctől kézben tartotta a meccset az Atom FÉRFI KOSÁRLABDA NB II NYUGATI CSOPORT. MARLEY FKSE SZEK- SZÁRD-ZALAEGERSZEGI KK 75-87 (13-31, 22-22, 20-19, 20-15). Szekszárd, 70 néző. V: Csányi, Csallóközi. Szekszárd: LACZA 15/9, Juhász 4, CSÁSZÁR 10/3, Himmel 8, Kaveczki 7. Csere: Klein 2, Molnár, Tarlós, Nagy 6/6, SÜMEGI 21/3. Edző: Bula­tova Anna. Katasztrofálisan kezdett a vendéglátó - 10-0-val nyitott a ZKK. Az időkérés és Klein be­cserélése után feljavult az FKSE játéka. Sajnos csak rövid időre sikerült megállítani a zalaeger­szegi pontgyártást, az első ne­gyed végére gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A folytatás sem a szekszárdiak szája íze szerint alakult, de a második szakasz hajrájára - Nagy és Sümegi be­állásával - jelentősen feljavult a védekezés és a támadás haté­konysága. A harmadik negyed elején megtáltosodott a Marley, s egy 11-2-es sorozattal három perc alatt ledolgozta a hátránya felét (23. p.: 46-55). A további felzárkózást négy triplával aka­dályozta meg a vendégcsapat. A záró negyedben is Sümegi volt a pontgyáros, de ez csak az ered­mény kozmetikázására volt elég. * * * DOMBÓVÁR KC-SOPRONI TIGRI­SEK 61-97 (19-26, 5-21, 20-18, 17-32). Dombóvár: Fodor 6, Moosz 21/12, Rajczi 8, Tamás 14/12, Széles 6. Csere: Müller 2, Szalai Á., Horváth B. 2, Kerényi 2. Edző: Halmai Balázs. Kollár Soma betegség miatt nem tudta vállalni a játékot a ta­bella második helyén álló sopro­ni csapat ellen, a teljesítménye hiányzott is DKC játékából. Meg- illetődötten kezdte a mérkőzést a vendéglátó. Középtávoli dobá­sokkal egyáltalán nem próbál­koztak a játékosok. A védekezés a második negyed közepére tel­jesen szétesett. A nagyszünet után letámadással meglepte el­lenfelét a Dombóvár, amely még­sem tudta végig hajtani a har­madik negyedet, mert néhány játékosa úgy gondolta, hogy aka­rat nélkül is lehet jól játszani. A hajrában ritmustalanul játszva, feltartott kézzel vették tudomá­sul a vereséget a dombóváriak. A bajnokságban a PTE-PEAC csapata vezet, a Marley FKSE nyolcadik, a Dombóvár KC az utolsó előtti, 12. helyen áll. ■ Kovács Ákos (a labdával) és az Atomerőmű SE játékosai nem adtak kegyelmet: alaposan visszavágtak a Falcénak a tavalyi, paksi vereségért Hiába volt félelmetes nyerőszériában a Falco, az Atomerőmű SE simán legyőzte a vasiakat a szerdai mérkőzésen. Balázs László ATOMERŐMŰ SE-FALCO KC 91-62 (24-13, 24-14, 15-13, 28-22). Paks, 900 néző. V: Valovics, Győrffy, Török R. Atomerőmű: Kovács Á. 6, HODGES 10/6, Vojvoda 8/3,1. JOHNSON 12/3, Sales 7. Csere: Pavlik 10/3, KÖRTÉLYES1 23/3, TÓTH P. 10/6, Faragó 5/3, Horti. Edző: Hor­váth Imre. Falco KC: Kálmán L. 7, DOYNE 14, Simon L. 2, Gosa 11/3, Aliakszejev 8. Csere: Pan- kár, Szanati 2, Borszéki 3/3, Will 2, Harazin 4, Hajmásy 9/6. Edző: Bencze Tamás. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 5. perc: 12-7. 15. p.: 31-17. 25. p.: 52-34. 35. p.: 78-54. Ezúttal nem követte el azt a hibát az ASE, amit a 2009/2010-es évad paksi bajnoki meccsén. Akkor nagyon gyenge első fél­időt produkált a piros-kék együttes, a 18. percben már 30 ponttal (21-51) is vezetett a Falco. A mostani meccsen már az elejétől kézben tartotta az irá­nyítást a Paks, a belső, palánk alatti védekezése jól működött az Atomnak az egész meccsen, a kinti dobásokra kényszerülő Falco meglepetésre az első ne­gyedben nem dobott hármast (az első húsz percben is csak egy triplát értek el Kálmánék). Támadásban elbizonytalanodott a sárga-fekete gárda, kidolgozott helyzetük alig akadt, inkább az egyéni megoldásokra alapoztak a Bencze-tanítványok. A piros­kék alakulat agresszívan kosa­razott, játékosai minden ideg­szálukkal a pontszerzésre kon­centráltak: az első húsz percben pályára lépő kilenc kosaras mindegyike eredményes volt hazai oldalon. A nagyszünet után továbbra is jól működött az ASE úgynevezett „nyüzsgő vé­dekezése”, Vojvodáék azonnal körbevették a labdás embert - végképp elbizonytalanítva ezzel Doyne-ékat. A finisben szipor­kázott az Atom, amely legjobb játékával szétmorzsolta ellenfe­lét. Az extra kosarakat szerző paksiak alaposan visszavágtak Kálmánéknak a tavalyi veresé­gért, megszakítva ezzel a szom­bathelyiek nyerőszériáját. Horváth IMRE: - Egy remek első félidőt produkáltunk, ez megadta az alapot a folytatás­hoz. A harmadik negyedben volt egy kis megingásunk, de ösz- szességében megérdemelten nyertünk. Kovacsics egyedül verte meg a Tolnát futsal Ötpercnyi játékidő után már 5-0-ra vezetett a Külker együttese Súlyos vereséget szenvedett a Tolna-Mözs NB Il-es férfifutsal- csapata a bajnokság második helyén álló Külker SC-től. A jó iramú mérkőzésen több helyze­tet Is kidolgoztak a hazaiak, de azokat nem sikerült gólra válta­niuk. A több NB I-es csapatban is megfordult Kovacsics Károly egymaga nyolc gólt szerzett. „Öt perc után 5-0-ra vezetett a Külker, ezután már elég volt ne­kik, hogy félgőzzel játsszanak, helyzeteiket így is maximálisan kihasználták, és sorozatban rúg­ták a gólokat. Átadták nekünk a területet, de kicsit több akarás kellett volna ahhoz, hogy esé­lyünk legyen egy ilyen erős csa­pattal szemben” - értékelt Her- czig Gábor, a Tolna edzője. FÉRFI NB II, NYUGAT, 19. FORDU­LÓ. TOLNA-MÖZS-KÜLKER SC 5-15 (2-10). Tolna: Schuck- Úri, Knel- ler, Csikó, Sós. Csere: Gyúró, Hartung, Gál T., Felkert, Simon J., Herczig, Mausz P. Gól: Sós, Kneller, Csikó, Úri, Simon J. ■ ■©mim Kosárlabda-akrobaták is fellépnek a szakmai napon szakmai nap A Testnevelő Tanárok Tolna Megyei Egye­sülete jövő szerdán, március 30-án Dombóváron rendezi meg újabb szakmai napját. A továbbképzés 15 órakor kez­dődik a DVMSE sportcsarno­kában. A program után Ma­gyarország leghíresebb ko­sárlabda-akrobatái, a Face Team csapata tart bemutatót. Az esemény 17 órától nyilvá­nos, a szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt. A teljes magyar élmezőny lóra pattan Kaposváron lovassport Hat országból 110 lovast és 210 lovat vár­nak Kaposvárra a szervezők a péntektől vasárnapig tartó, 13 millió forint összdíjazású Mesterek Tornája nemzetkö­zi díjugrató versenyre. A tel­jes magyar élmezőny tagjai mellett szlovén, szlovák, cseh, lengyel és román lova­sok érkeznek Somogyba. A finálé, amely egyben Túri Jó- zsef-emlékverseny, vasárnap 15 órakor kezdődik. Perrotta és Cassetti is hosszabbított Rómában labdarúgás Simone Per­rotta és Marco Cassetti egy évvel meghosszabbította szerződését az AS Roma csa­patánál. A világbajnok kö­zéppályás, Perrotta 2,5 mil­lió eurós fizetésért írt alá 2012 nyaráig, míg a védő, Cassetti 1,8 millió eurót fog keresni - és szintén jövő év nyaráig lesz a fővárosi klub alkalmazottja. A Roma jelen­leg a tabella 6. helyén áll. Perrotta jól bánik a labdával Továbbiak a TE0L.hu hírportálon Pontrekord: Reizinger Attila ötvenhármasa Nyolcas döntőbe jutott a KSC-kadett kosárlabda Szekszárd is pályázik a májusi országos finálé megrendezésére Április 11-én indul a paksi focibajnokság Pontrekord született a dombóvá­ri városi kosárlabda-bajnokság­ban. Az 1996-os indulás óta elő­ször fordult elő, hogy egy játé­kos egy mérkőzésen 53 pontot dobott. Az új rekordot Reizinger Attila (Elszármazottak) érte el. EREDMÉNYEK, 3. FORDULÓ: Luxusbusz-slusszkulcs-Elszár- mazottak 62-93, Kövér Egér- Úthenger 49-90, Fapuma-Dom- bóvári Kanárik 57-83.4. fordu­ló: Luxusbusz-slusszkulcs-Dom- bóvárl Kanárik 88-90, Úthen- ger-Fapuma 0-20, Kövér Egér- Elszármazottak 70-65. 5. FOR­DULÓ: Luxusbusz-slusszkulcs-Fa- puma 113-68, Kövér Egér-Dom­bóvári Kanárik 64-89, Úthenger- Elszármazottak 0-20. ■ Négy év után újra országos döntő­be jutott a szekszárdi kadett- csapat A sikert a hétvégi, bajai elő­döntőben harcolta ki két riválisa legyőzésével. A május 5. és 8. kö­zötti országos finálé megrendezé­sére története során először a KSC is pályázik. Ám előtte még lesz egy forduló, április 9-10-én - vélhető­en Budapesten - az alapszakasz győztese címért játszanak az ato­mos lányok a további három, már biztos döntős csapat, a BSE, a Vasas-Csata és a Miskolc ellen. EREDMÉNYEK. ATOMERŐMŰ- KSC SZEKSZÁRD-MISKOLCI SPORT­ISKOLA 50-54 (8-15,19-13,8-16, 15-10). Óriási küzdelemben ma­radtak alul Studerék a szerkeze­tileg sokkal jobb Miskolc ellen. Schönhardt Lilla (a labdával) kétszer 18, egyszer pedig 11 pontot szerzett Ld: Studer Zsuzsanna (12/3), Schönhardt L. (11/3). ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD- NYÍREGYHÁZA 80-58 (22-21, 14-18, 25-11, 19-8). Az atomo­sok a második félidőben fizikai­lag felőrölték ellenfelüket, és fon­tos győzelmet arattak. Ld: Studer Á. (25/15), Schönhardt L. (18/3), Rick M. (16), Simon A. (11). ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD- BAJAI NKK 67-54 (22-7, 16-16, 13-14,16-17). Repülőrajtot vet­tek a KSC-s lányok, a megszer­zett előnyt hatalmas akarattal és koncentrációval sikerült megtar­tani. Ld: Schönhardt L.( 18/3), Studer Zsuzsanna (17/9), Simon A. (12), Rick M. (10). Edzők: Szabó Noémi, Harsányi Mária. ■ Április 11-én rajtol a paksi vá­rosi focibajnokság az Atomerő­mű szabadidősport-szakosztá­lyának szervezésében. A mér­kőzéseket az ASE-sporttelep műfüves pályáján rendezik, hétköznaponként 18 és 19 órai kezdéssel. A szervezők az első 12 csapat nevezését fogadják, a tornán azok az együttesek ve­hetnek részt, amelyek április 4-ig hiánytalan nevezést adnak le. A szezonnyitó megbeszélést április 4-én, 18.30 órai kezdet­tel tartják az ASE-sporttelepen. Minden csapat tizenöt játékost nevezhet, a tornát a teremfoci (nem futsal) szabályai szerint (5+1 fő) rendezik. Érdeklődni az ASE-titkárságon lehet. ■ «