Tolnai Népújság, 2003. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-02 / 101. szám

2003 If. IDélhús] futás ír. szám Település Telefonszám Vállalom, hogy további 1 évig előfizető maradok és a fenti összeg befizetését az általam választott előfizetési periódusban teljesítem. Számunk: Beküldési eím: Tolnai Népújság kiodója 7100 Szekszárdi, , Liszt F. tér 3. Pf. 71. 06-74/511-503 A kivágott szelvényt válaszborítékban kérjük visszaküldeni, vagy a kézbesítőnek díjbeszedéskor átadni! 14. OLDAL 2003. Május 2., Péntek Overmars (jobbról) és Deco csatája a Hollandia-Portugália (1-0) mérkőzésen Az egy félidőnyi játéklehető­séghez jutó Szabics Imre két góllal mutakozott be a ma­gyar felnőtt válogatottban a Luxemburg elleni válogatott barátságos mérkőzésen. Magyarország-Luxemburg 5-1 (1-1) Megyeri út, 2000 néző. V.: Sko- mina (szlovén). Magyarország: Király (Babos, a szünetben) - Sala­mon, Dragoner (Bódog 49. p.), Juhár - Tokody (Kabát, a szünet­ben), Lipcsei, Lisztes (Zavadsz-ky 79. p.), Lőw (Fűzi 58. p.) - Tököli (Szabics, a szünetben), Gera (Mi- riuta, a szünetben), Kenesei (Tóth 69. p.). Szövetségi kapitány: Gellei Imre. Luxemburg: Gillet - Peters, Schauls, Hoffmann (Posing 71. p.), Federspiel - Leweck (Man- non 88. p.), Molitor, Strasser, Ré- my - Cardoni, Braun (Huss 69. p.) Szövetségi kapitány: Allan Simon- sen. 18. perc: Lisztes jobb oldali szögletére Gera 5 m-ről a hálóba bólintotta a labdát (1-0). 25. perc: Cardoni szabadrú­gásból a kapu elé ívelt, s a jó ütemben érkező Strasser a késve kimozduló Király mellett a háló­ba fejelt (1-1). 52. perc: 7 perccel a pályára lépése után Szabics Imre máris gól­lal hálálta meg a bizalmat: 15 m-es jobb lábas lövése a jobb alsó sarok­ba vágódott (2-1). 60. perc: remek egyéni akció vé­gén Lisztes 8 m-ről a bal alsó sarok­ba helyezett (3-1). 68. perc: Kabát jobb oldali be­adására Kenesei érkezett, és 5 m- ről a hálóba fejelte a labdát (4-1). 90. pierc: Szabics lépett ki a vé­dők közül és 13 m-ről a kapu köze­pébe vágta a labdát (5-1). Az első félidei visszafogott tel­jesítmény után a fordulást köve­tően sokkal lendületesebben és ötletesebben játszottak a magya­rok, s sikerült gólokra váltaniuk állandó mezőnyfölényüket. Gellei Imre: - Az első félidőben játékosaim pontatlanul és lassan futbalbztak. Hiába harcoltunk ki mezőnyfölényt, ez nem vezetett eredményre. Szerencsére bejöttek a félidei cserék. További eredmények: Belgi- um-Lengyelország 3-1, Svédor- szág-Horvátország 1-2, Spanyol- ország-Ecuador 4-0. __________■ NŐ I ASZTALITENISZ NB I, RÁJÁTSZÁS AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT: ELŐNY A VENDÉGEKNÉL Itt is, ott is elmaradt a bravúr AKCIÓ HŰSÉGES ELŐFIZETŐINKNEK! Új előfizetési csomagot kínálunk régi előfizetőinknek, melynek keretén belül kedvezményes áron juthatnak hozzá kiadónk öt lapjához. Az előfizetési csomag az alábbi öt lapot tartalmazza: Tolnai Népújság + lÜB] Tolnai Népújság + + TVR Kéthetes + Választható ajándéklap havonta 1990 Ft-ért! Azaz havi 1990 Ft-ért mindaz öt lapot megkapja, így havonta 1264 Ft-ot takarithat meg. X..........................................................X................................................ Am ennyiben az előfizető vállalja, hogy legalább egy évig előfizetőnk marad, úgy az alábbi színes magazinok közül egyet egy évre ajándékba választhat: A választott magazin mellé, kérjük tegyen egy X-et! A papírformának megfelelően a jobb játékerőt képviselő ven­dégek nyerték az elődöntőbe jutásért rendezett páros­mérkőzések első felvonásait. A Szekszárd AC erejéből három győzelemre futotta a Braunnal és Iszajevával felálló BSE el­len, míg a tolnaiak négy sikerig jutottak az Orosháza ellen. Szekszárd AC-BSE 3:10 Ha Braun Éva azt mondja, hogy a Szek- szárdnak még egy szoros eredményre sincs esélye, akkor bizonyára így is van. Miért is kételkednénk az egyik legjobb - ha nem a legjobb - honi asztaliteniszező szavaiban, nála jobban ugyanis kevesen ismerik a női szakág erőviszonyait. „A terem viszont nem fekszik nekünk, így kissé azért tartok a meccstől” - tette még hozzá Braun. Nos, alig több, mint két óra alatt kiderült, felesleges volt aggódnia a BSE vezérének. A fővárosiak mindkét párost elhappolták, pedig a hazaiak erősebb duójának, a Marcekova-Lass ket­tősnek azért illett volna legyűrnie a Kókai-Vass párost. Ezzel szemben az esély­telenebb Czebe-Pata formáció játéka ha­gyott mélyebb nyomokat a szemlélőkben, a második szettet ugyanis úgy nyerték meg 8- ra a szekszárdiak, hogy már 6: l-re is vezet­tek. Persze ez a fellángolás kevés volt, és Sáth Sándor már ekkor tudta, hogy csapatá­nak bizony kapaszkodnia kell majd a tisztes helytállásért is (0:2). A jó beírásnak köszön­hetően egy pillanatra aztán mégis sikerült egyenlítenie a SZAC-nak - Marcekovát kön­nyed játékáért, Lasst pedig tanári megoldá­saiért lehetett dicsérni -, persze arról szó sem volt, hogy ettől lendületbe jönnek a ha­zaiak. A hétvégi ifibajnokságra készülő, s emiatt szerepet kapó Czebe Lívia Iszajeva, míg Herczig Braunnal szemben tapasztal­hatta meg, mit is jelent, ha valaki csak az asztaliteniszre teszi fel életét (2:4). A máso­dik egyes kört Marcekova Vass elleni sikere vezette fel, aztán kész. A folytatásban már egyetlen sikerre sem futotta a szekszárdiak erejéből, s hiába mutatott be olykor szép dolgokat Czebe, hiába volt Herczig kezében a találkozó Kókai ellen, hiába nyerte meg az első szettet Lass Braun ellen (!) a BSE klasz- szisokkal jobb együttes, s ezt játékosai már az első találkozón igazolták. „Talán, ha Si­mon és Karádi itt lenne” - sóhajtott egy sokat látott szurkoló, s bizony szavaiban volt is né­mi igazság. Tavaly ugyanis Simonnal és Karádival ért el 9:9-es döntetlent a SZAC a BSE ellen, az idei csapatnak azonban nem sike­rült a bravúr. A to­vábbjutás tehát el­dőlt, a keddi fővárosi visszavágóra már csak tanulni utazhatnak a szekszárdi hölgyek, akik szerda estétői lélekben már a Tolna el­leni megyei rangadóra készülhettek. Eredmények, páros: Marcekova, Lass- Kókai, Vass 0:3; Pata, Czebe-Braun, Iszaje­va 1:3. Egyéni: Lass-Vass 3:2, Marcekova- Kókai 3:0, Czebe-Iszajeva 0:3, Herczig-Bra- un 0:3.Marcekova-Vass 3:0, Lass-Iszajeva 1:3, Czebe-Braun 0:3, Herczig-Kókai 2:3. Marcekova-Iszajeva 2:3, Lass-Braun 1:3, Czebe-Kókai 0:3. irónaii Fastron AC Tolna- Orosházi MTK 4:10 A beírásnak köszönhetően a párosok nem tartogattak különösebb izgalmakat, a jobbik duók játszmavesztés nélkül nyertek. Az első egyes kör mindjárt „rangadóval” indult, hi­szen két fiatal, Wittinger és Li Bin nézett far­kasszemet. A remek labdameneteket hozó összecsapást a tolnai kezdte jobban, 6:3-nál azonban megtorpant, a kínai-magyar ping- pongos pedig élt a lehétőséggel. Fordulatot a folytatás sem hozott, Wittinger a harmadik szettben ugyan 0:6-ról még felállt (10:9), ám a végjátékot a szerencsével is jó barátságban lévő orosházi játékos bírta jobban. Sikerél­mény a társaknak sem jutott az első forduló­ban, így már 1:5 állt a táblán, s ez bizony a A Majzik Zsuzsa (balról), Wittinger Judit tolnai duó sikerrel vette a párosmérkőzés je­lentette akadályt, egyéniben azonban csak Wittinger tudott nyerni fotó: gottvald 10 nyert mérkőzésig tartó párharcban - a rá­játszásban nem kell lejátszani mind a 18 ta­lálkozót - jelentős különbségnek tűnt. Wittinger kozmetikázott valamelyest az eredményen, majd Ackermann 0:2-ről egyenlített Karádi ellen, a döntő játszmára azonban „elfogyott”. A folytatásban Majzik a vártnál kisebb csatára késztette Szvitánt, míg Guld a vártnál nagyobb ellenállást tanúsított Li Bin ellen: a végeredmény azonban azo­nos. Kettő-nyolc után ismét Wittinger szépí­tett, a Fastron legjobbja a zsinórban harma­dik mérkőzésére elfáradó, tavaly még Szek- szárdon játszó Karádit nullázta le. A nap kel­lemes meglepetését Ackermann okozta, aki ötszettes mérkőzésen legyőzte Szvitánt, ez­zel azonban a Tolna csak késleltetni tudta a befejezést. Az orosházi sikert Kacsándi biz­tosította be Guld legyőzésével, s a 10:4-es vendégsiker tükrében a jövő heti visszavágó már formalitásnak tűnik. Eredmények, páros: Majzik, Wittinger- Karádi, Kacsándi 3:0; Ackermann, Guld- Szvitán, Li Bin 0:3. Egyéni: Wittinger-Li Bin 0:3, Ackermann-Kacsándi 1:3, Majzik-Kará- di 2:3, Guld-Szvitán 0:3. Wittinger-Kacsán- di 3:1, Ackermann-Karádi 2:3, Majzik-Szvi- tán 0:3, Guld-Li Bin 0:3. Wittinger-Karádi 3:0, Ackermann-Szvitán 3:2, Majzik-Li Bin 0:3, Guld-Kacsándi 1:3. (fekete) Délhús\ I Délhús II. Délhús-futás Rajtoljon, fusson és nyerjen velünk! Május 17-én rendezzük meg a második Délhús-futást Pécs belvárosában. Jöjjön el a Széchenyi térre, és vágjon neki a mindössze 4,8 km-es távnak! Minden induló napellenzős fejpántot, célba érkezéskor ajándékot kap! Pénzjutalom a felnőtt kategóriák első hat-hat, valamint a 14 éven aluli és a 14-18 év közötti kategóriák első három-három helyezettjének! Külön díjazzuk a legtöbb diákot nevező iskolát! Előnevezési határidő 2003. május 9., helyszíni nevezés 8.00 órától 10.00 óráig. Nevezés: www.delhus.hu • (06-30) 650-2000 • sol@solprodukcio.hu Barátságos labdarúgó mérkőzések ____ Sz abics két góllal debütált 1 i