Tolnai Népújság, 2003. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-02 / 101. szám

2003. Május 2., Péntek SPORT 15. OLDAL NB lll-AS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGOK: ELMARADT A BONYHÁDI VISSZAVÁGÁS Megyei II. És III. osztályú bajnokságok Négyig jutott a fővárosban a Paks Magabiztos győzelemmel tudta le az első tavaszi fordulóból elmaradt mérkőzését a Duna-csoportban ezüstéremért harcoló Paksi SE együttese. Klement István „fiai” a duplázó Osztermájer Gábor vezérletével a Láng SK otthonában jutottak négy gólig. Ugyancsak négy gól született Bonyhádon, fájdalom, hogy valamennyi után a Kozármisleny játékosai örülhettek. Második rangadóját is elbukta a Dráva régióban ugyancsak érmes pozícióért küzdő Dombóvár, amely a Nagyatádtól hétvégén el­szenvedett balszerencsés vereség után most a Szentlőrincnek adta meg magát. DUNA-CSOPORT Láng SK-Paksi SE 0-4 (0-1). Budapest, 100 néző. V: Tóth. Láng: Gál- Blaumann, Sar­lós, Balogh, Turbusz- Szűcs (Prainer), Kar­ászi, Sárkány, Németh- Pergel (Rapaport), Moll (Koltai). Edző: Bajor László. Paksi SE: Antal- Debreceni, Jenei, Benedeczki, Pa­pes- Abonyi, Magócs, Osztermájer (Ra­dies), Vesztergombi- Galambos (Varga L.), Szili (Araczki). Edző: Klement István. Ese­ménytelen mezőnyjáték után a 28. percben Szili baloldali átadását Galambos a kifutó ka­pus mellett 14 méterről lőtte a jobb alsó sa­rokba (0-1). A szünet után felpörögtek az események, az 50. percben Varga nagy bedo­bását Magócs megcsúsztatta, és a hosszú ol­dalon érkező Osztermájer a jobb felső sarok­ba fejelt (0-2). Az 57. percben Osztermájer labdájával Varga húzott el a jobb oldalon, be­adása elgurult az üres kapu és az érkező Szili előtt. A 74. percben álomszép Osztermájer- Varga-Osztermájer háromszögelés után utób­bi 11 méterről elegánsan lőtt a kapuba (0-3). A 85. percben Németh 20 méteres szabadrú­gását Antal és a kapufa együttes erővel men­tette. A 88. percben Varga kitűnő labdáját Araczki a kifutó kapus felett 20 méterről ível­te az üres kapuba (0-4). Az első félidei visszafogottabb játéka után a fordulás után kitűnő teljesítmény­nyel rukkolt elő a PSE, és helyzetei alapján akár nagyobb gólkülönbséggel is nyerhe­tett volna. Jók: Sarlós, Balogh, Németh, il­letve Papes, Benedeczki, Osztermájer, Vesztergombi, Szili, Varga. ikarszti További eredmények: Rojik-Gázművek 0-2, Esztergom-Felcsút 1-1, Ikarus-Zsám- bék 2-1, Taksony-RAFC 3-1, Örkény-Nagy- igmánd 6-1, Dömsöd-Ercsi 0-3, Mezőfalva- Oroszlány 5-1. DRÁVA-CSOPORT Bonyhád Völgység LC-Kozármisleny 0-4 (0-2). Bonyhád, 300 néző. V: Hosszú A. Bonyhád: Kovács- Sztehló, Pál, Minker­Köllő, Biliczki R - Varga, György (Domo­kos), Till (Horváth G.)- Bíró, Gergely. Játé­kos-edző: Kiss János. Kozármisleny: Torma- Kovács P„ Bo­dor, Papp J., Papp Z.- Kövesligeti (Schweit­zer), Fülöp (Németh), Kanizsai, Tóth- Ka­szás (Csapó), Lauer. Edző: Tihanyvári László. A 22. percben Torma kapus elütötte Bírót a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Köllő végezte el, a ka­pu jobb oldala felé tar­tó labdát azonban Tor­ma kiütötte. A 25. percben Kaszás 18 mé­terről lövésre vállalko­zott, a labda Kovácsról kipattant, Tóth Z. ka­pura lőtt, lövése után a labda a gólvonal köze­lében álló Tillről a saját kapujába került (0-1). A 27. percben Tóth-Lauer adogatás után a vendégek gólzsákja 8 méterről a bal sa­rokba vágta a labdát (0-2). A 38. percben Bí­ró balról, 15 méterről, jobb belsővel a meg­dermedt kapus mellett a felső kapufára ívelte a labdát. A 77. percben Lauer tértölelő átadá­sára Kovács kapus és Kaszás rajtolt, utóbbi megelőzte a hazaiak hálóőrét és 16 méterről megszerezte a vendégek harmadik találatát (0-3). A 79. percben Kaszás kevergetett a jobb oldalon az ötös magasságából jól centerezett, és a fedezetle­nül álló Lauer közelről a há­lóba passzolt (0-4). A helyzeteit jobban ki­használó Kozármisleny megérdemelten nyert a mérkőzés fordulópontjá­nak a kihagyott 11-es bizo­nyult. Jó: Biliczki R., illetve Torma, Lauer, KaSZáS. (HUNYADI) Dombóvári FC-Rutin-Szentlőrinc 0-2 (0-1). Dombóvár, 400 néző. V: Mohai. Dombóvár: Bonto-vics- Hopp, Horváth Á., Szabadi- Várai, Steiger (Kőhalmi)- Kovács (Farkas), Sallai, Szabotin- Bán, Kása (Banai). Játékos-edző: Horváth Árpád. Szentlőrinc: Horváth- Zámbó, Csépán, Amb-ruszt, Jordanov- Orlovics, Elmájer, Lóth, Berkics- Pinczehelyi (Lakatos), Sza­A bonyhádi középpályás, György Attila (13) fejese után is csak súrolta a labda a lécet (Bonyhád-Kozármisleny 0-4) fotó: bakó jenő bó (Pongrácz). Edző: Mészáros Ferenc. Az 5. percben Berkics húzott el a bal oldalon, be­adását Lóth 8 méterről a kapu jobb oldalába fejelte (0-1). A 84. percben a második sárga lapját begyűjtő Várait a játékvezető kiállította. A 92. percben Lóth kényszerítőzött Szabóval, majd 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot (0-2). A sok sebből vérző hazai csapatot lelkes szurkolói sem tudták megmenteni a vere­ségtől a jól játszó vendégek Dráva-csopon ellen. Jók: Hopp, Szabadi, illetve Berkics, Lóth, Szabó. (NYÁRI) További eredmények: Mohács-Letenye 3-0, Keszt- hely-Zamárdi 5-1, Balaton- füred-Baja 4-2, Nagyatád- Bóly 1-1, Barcs-Beremend 5-2. A Harkány együttese szabadnapos volt. ________■ 1. Barcs 2. Szentlőrinc 3. Nagyatád 4. Keszthely 5. Dombóvár 6. Bóly 7. Kozármisleny 21 22 16 21 15 22 11 21 12 21 10 22 9 8. Beremend 9. Harkány 10. Mohács 11. Baja 12. Zamárdi 13. Balatonfüred 14. Letcnye 15. Bonyhád 3 10 3 12 3 12 3 12 4 13 9 10 5 13 52-20 40- 16 45-23 41- 26 33-24 44-36 49-37 33-33 23-29 30-35 44-51 22- 43 23- 64 29- 46 30- 55 Ötöst érdemeltek a majosiak A dobogósok egyaránt siker­rel vették az akadályokat a megye kettő első tavaszi for­dulójából elhalasztott, csü­törtökön pótolt összecsapása­in, így továbbra sincs változás a tabella élcsoportjában. A forduló legjobb játékával a majosiak rukkoltak ki, akik öt góllal terhelték meg a hét­végén a Madocsát kiütő Ger- jen hálóját. Bátaapáti-Pusztahencse 0-1 (0-1). Bátaapáti, 100 néző. V: Fang. Egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb vendégek kerül­tek ki győztesen. G: Varga Z■ Kiál­lítva: Lakatos (Pusztahencse) a 74. percben. Jók: Molnár K., Acsádi, Végh, Ádám, Koleszár, Ömböli, illetve Varga Z„ Erdélyi, Aschermann. Ifi: 9-0. Sióagárd-Tengelic 2-1 (2-0). Sióagárd, 150 néző. V: Odor. A hazai csapat saját maga számára tette nehézzé a győzelmet. G: Dér 2, illetve Molnár. Jók: Bíró, Acsádi, Szabó, Dér, illetve Mol­nár, Károly, Vida. Ifi: 3-3. Döbrököz-Cikó 1-3 (0-1). Döbrököz, 200 néző. V: Stier. A jól játszó vendégcsapat megérde­melten vitte el a három pontot, a hazai csapat 11-est hibázott. G: Nagy (11-esből), ill. Török, Tur- buk, Bíró. Jók: Horváth, Nagy, Szűcs M., ill. Csibi vezérletével az egész vendégcsapat. Ifi: 0-6. Hőgyész-Madocsa 0-3 (0-1). Hőgyész, 150 néző. V: Kardos. Biztosan nyert a jobb erőkből ál­ló vendégcsapat. G: Böde' 2, Baksa. Jók: Nándor, Erdős A., il­letve Somogyi vezérletével az egész vendégcsapat. Ifi: 5-2. Majos-Gerjen 5-1 (3-0). Majos, 120 néző. V: Albert. Jó já­tékvezetés mellett remek játék­kal biztos hazai győzelem. G: Ba­bai L. 2, Vita 2, Dávid, illetve Ko­vács. Jók: az egész hazai csapat, illetve Taba, Vajda. Ifi: i-6. Mucsfa-Kisdorog 1-1 (0-1). Mucsfa, 150 néző. V: Horváth. El­lentétes félidők, igazságos pont- osztozkodás. G: Varga, illetve Pechli. Jók: Köröndi, Szikra, Pfeifer, illetve Stölkler K., Miklós, Pechli. Váralja-Aparhant 0-1 (0-0). Váralja, 100 néző. V: Szabó G. Küzdelmes mérkőzésen nehezen nyert a sok helyzetet kihagyó vendégcsapat. G: Szököcs. Jók: Amrein, Lakatos, Ziener, illetve Tóth, Kiesz, Juhász Zs. A Bogyiszló-Magyarkeszi mér­kőzés elmaradt, mert a vendég­csapat sok sérültje miatt nem tu­dott elutazni az összecsapásra. 1. Pusztahencse 22 18 2 2 67-15 56 2. Sióagárd 3. Madocsa 4. Majos 5. Cikó 6. Tengelic 7. Gerjen 8. Bátaapáti 9. Bogyiszló 10. Hőgyész 11. Döbrököz 12. Kisdorog 13. Aparhant 14. Mucsfa 15. Magyarkeszi 16. Váralja 22 16 4 2 59-19 52 22 14 1 7 67-43 43 22 10 7 5 46-31 37 22 9 4 9 35-33 31 22 8 7 7 34-35 31 22 9 3 10 49-54 30 22 7 8 7 35-35 29 21 7 8 6 35-39 29 22 8 4 10 32-41 28 22 7 5 10 38-43 26 22 6 7 9 40-41 25 22 7 3 12 36-41 24 22 3 10 9 28-62 19 21 3 4 14 29-55 13 22 3 3 16 32-75 12 MEGYEI III. OSZTÁLY Felsőház: Mórágy-Kölesd 3-1 (2-0). Mórágy, 200 néző. V: Bagdi. Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteik alapján a hazaiak megérdemelten nyertek. G: Kiss 2, Dér, illetve Szűcs. Jók: Mózsik, Csipák, Kindl, illetve Csicsó, Pili­si. Ifi: 2-4. Fadd-Szálka 0-1 (0-0). Fadd, 50 néző. V: Kardos. Jó iramú mérkőzésen nyertek a vendégek. G: Szabó. Jók: Becze, Wiede­mann Z„ Wiedemann L, illetve Boros, Szabó, Major. Ifi: 1-7. Szedres-Dunaföldvár STE 3-1 (3-0). Szedres, 100 néző. V: Haszeg. A sok helyzetet kihagyó hazai csapat megérdemelten nyert. G: Bíró Adrián 2, Bíró Atti­la, illetve Süvöltős. Jók; Karip, Bí­ró Adrián, Szabó L., Farkas L„ il­letve Süvöltős. Ifi: 0-5. A Németkér-Pálfa és a Zom- ba-Györköny alsóházi mérkőzé­seket egy későbbi időpontra ha­lasztották. m ___________________Megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság, 16. forduló; büntetőt hibáztak a tolnaiak a hajrában dunaföldváron____________________ Bá taszéki lecke a bukdácsoló Bölcskének Két rangadót is játszottak a megyei első osztályú bajnokság csütörtökön bepótolt első tavaszi fordulójában. A meccsről meccsre egyre jobban futballozó Bátaszék súlyos vereséget mért az idén jobbára csak bukdácsoló Bölcskére, míg az éllo­vas, de ezúttal igencsak fásultan játszó Dunaföldvár úgy szer­zett pontot hazai pályán, hogy a tolnaiak a hajrában büntetőt hibáztak. Dunaföldvár-Tolna 1-1 (0-1). Dunaföldvár, 350 néző. V: Pálin- kó. Dunaföldvár: Molnár- Jakab, Fodor, Kindl- Alberczki Cs., Princz, Nagy L., Antal, Alberczki G. (Tárnái)- Farsang, Schulteisz (Pajor). Játékos-edző: Kindl Ist­ván. Tolna: Mausz- Fekete, Wies- ner (Bárdos), Fazekas D., Fauszt- Pesti (Izsák), Horváth E., Kiss G., Klein M - Juhász, Tarjáni. Edző: Kvanduk János. A szervezett fut­ballt játszó vendégcsapat megne­hezítette a tompán, fásultan focizó hazaiak dolgát, és rászolgált az egyik pontra. A ,80. percben Fekete 11-esét Molnár kapus hárította. G: Farsang (11-esből), illetve Tarjáni. Jók: Molnár, Princz, ületve Mausz, Juhász, Fauszt, Fazekas D. KINDL ISTVÁN Bátaszék-Bölcske 4-1 (2-0). Bátaszék, 300 néző. V: Éreth. Bátaszék: Grill- Hauwasser, Ve­csei, Zágonyi, Szabados- Beré- nyi, Péter (Kiss), Pusztai (Liesz- kovszky), Pankovics (Hegedűs A.)- Márton K. (Orsós), Kollár. Edző: Fiáth Tamás. Bölcske: Müller- Ledneczki, Szili, Tamási, Somogyi (Pummerschein)- Sza- uer G., Szauer Zs., Rácz, Taba- Besenczi, Szabadi. Edző: Blatt Pál. A jól játszó hazai csapat hely­zetei alapján megérdemelten nyer­te a rangadót. G: Berényi, Kollár, Márton K„ Orsós, ületve Szabadi. Jók: az egész hazai csapat, illetve Müller, Szabadi, Szili, sági istván Dunakömlőd-Kajdacs 3-1 (2-1). Dunakömlőd, 150 néző. V: Dunai. Dunakömlőd: Vesza- Frast, Pokorni, Szabó- Vincze, Majsai, Fritz, Kovács Z„ Búzás (Kajári) - Büttl, Kolarics. Játékos­edző: Kolarics Zsolt. Kajdacs: De­ák F.- Kovács, Varga, Lengyel, Kasza- Gazdag, Farkas (Milák), A góllövőlista élmezőnye 29 gólos: Fejes Zoltán (Bölcske). 22 gólos: Farsang János (Dunaföldvár). 20 gólos: Weisz József (Dunaszentgyörgy). 15 gólos: Letenyei Gábor (Őcsény). 14 gólos: Molnár László (Ta­mási). 13 gólos: Horváth László (Dunaszentgyörgy), Schulteisz Attila (Dunaföldvár), Büttl János (Dunakömlőd). 12 gólos: Márton Krisztián (Bátaszék), Szabadi Adrián (Bölcske). 11 gólos: Szedlák László (Kéty), Szőcs Roland (Tevel), Tóth Attila (Kakasd), Krepsz Krisztián (Dunaszentgyörgy). A bátasiéki Vecsei (jobbról) mellett indul légiútra Szauer Zsolt Régi, Kovács L.- Sáfrány, Borbély. Edző: Zámbó János. A lelkes ven­dégcsapat megnehezítette a hazai­ak dolgát. G: Frast, Kovács Z„ Kajári, illetve Sáfrány. Jók: Frast, Kovács Z„ Szabó, Fritz, illetve De­ák F., Varga, Lengyel, Kovács L. KOLARICS ZSOLT Ozora-Simontomya 2-1 (1-0). Ozora, 250 néző. V: Stefik R. Ozora: Somogyi- Sarudi, Surá- nyi, Viszti, Bebesdi- Szép, Siklósi (Illés), Kardos (Pokomy), Túrós Sz. (Csömör)- Kovács P. Papp (Túrós R.). Edző: Végh István. Simontornya: Tóth A.- Ihász, Molnár J., Pekli, Nádasdi- Bor- bás I. (Németh), Kapinya, Tóth L. (Csontos), Barabás B.- Molnár B„ Kovács. Edző: Csepregi György. Küzdelmes, jó mérkőzésen a szomszédvári rangadót megérde­melten nyerték meg az ozoraiak. G: Papp 2, ületve Csontos. Jók: Tamási-Nagymányok4-l (1-0). Tamási, 200 néző. V: Vincze I. Ta­mási: Lukács- Szabó (Illés T.), Kovács Z., Kovács P. (Páczelt), Kovács R - Filótás, Szakács, Ju­hász L, Béres (Agócs)- Márkus, Molnár L. (Frank) Játékos-edző: Molnár László. Nagymányok: Töpfner T- Bíró, Lovász, Guzo- rán, Töpfner M - Fritsi, Óber, An­tal, Borbély Cs. (Nagy G.)- Illés Cs., Herger. Játékos-edző: Töpf­ner Tibor. Az első félidei langyos játék után a fordulás után a hazai­ak bebiztosították győzelmüket. G: Füótás, Márkus, Agócs, Szakács, il­letve Óber. Jók: Filótás, Márkus, Szabó, Kovács Z„ illetve Óber, Illés FOTÓ: BAKÓ JENŐ CS. VÁMOSI FERENC Viszti, Surányi, Szép, Bebesi, illet­ve Tóth A., Molnár J. ID. CZIRÁKI JÓZSEF Tevel-Kakasd 2-1 (0-1). Tevel, 150 néző. V: Bese. Tevel: Illés- Szolomájer, Nagyfalusi L, Amb­rus, Nagyfalusi T.- Dézsi (Domo­kos), Kapás (Ferenc), Nagy B., Macsuka- Bátyi (Szőcs), Pfeifer (Szabó). Edző: Szabó Dénes. Kakasd: Prantner- Eisensehr, Kvanduk, Galambos, Nagy Z.- Kara (Sebestyén M.), Rikkers, Ta­kács, Nagy G.- Sebestyén F. (Ettig), Tóth A. Edző: Kniesz Má­tyás. A labdát többet birtokló haza­iak megérdemelten nyertek a kissé fegyelmezetlen, és a keménységet a durvasággal összekeverő vendé­gek ellen. G: Szőcs 2, illetve Tóth A. Jók: Nagyfalusi István vezérletével az egész hazai csapat, illetve Kvanduk, Nagy Z„ Tóth A. ZWICK JAKAB Nagydorog-Őcsény 0-4 (0-2). Nagydorog, 50 néző. V: Molnár. Nagydorog: Márton- Galambos, Mészáros, Csorján Cs., Juhász- Sárközi, Kiss (Bíró), Portikhegyi, Balogh- Mókus, Varga (Éberdt). Játékos-edző: Bóka Gábor. Őcsény: Cziráki- Kőkúti (Gil- lich), Kovács, Nagyfalusi L., Szunyogh (Révész)- Babanics (Somorjai), Puskás Z., Kárpáti (Horváth J.), Ruft- Letenyei, Hegedűs L. (Hegedűs B.). Edző: Horváth Péter. Megérdemelt ven­déggyőzelem. G: Ruft 2, Kárpáti, Puskás Z. Jók: Galambos, Csorján Cs., illetve Kovács, Nagyfalusi L, Ruft, PUSkáS Z. MIKLÓS JÁNOSNÉ Kéty-Dunaszentgyörgy 0-4 (0-2). Kéty, 250 néző. V: Csobot. Kéty: Faragó- Fazekas, Dani (Erős), Márton E., Horgos (Pál)— Tompái, Kalmár L., Márton R., Mester (Gangloff)- Szedlák (Se­bestyén M.), Pásztor. Játékos­edző: Márton Emü. Dunaszent­györgy: Szlanyinka- Ács, Péter, Horváth J., Horváth G.- Somogyi, Aradi (Hajpál), Nagy Zs. (Pál J.), Mizser- Weisz (Horváth L.), Krepsz. Játékos-edző: Horváth József. Sportszerű mérkőzésen megérdemelten nyertek a vendé­gek. G: Krepsz 3, Nagy Zs. Jók: Márton R., Tompái, Kalmár L, Horgos, illetve Ács, Krepsz, Péter, Horváth J. gödrei zoltán * * * Ifjúsági eredmények: Tevel- Kakasd 4-7, Ozora-Simontornya 1-5, Bátaszék-Bölcske 3-2, Nagy­dorog-Őcsény 1-7, Dunakömlőd- Kajdacs 13-2, Dunaföldvár-Tolna 1-0, Kéty-Dunaszentgyörgy 0-7. A Tamási-Nagymányok mérkőzés a 33. percben 3-0-nál félbeszakadt. Felnőttek 1. Dunaföldvár 22 18 2 2 72- 33 56 2. Bátaszék 22 15 5 2 51- 18 50 3. Dsztgyörgy 22 16 1 5 75- 22 49 4. Bölcske 22 14 3 5 62- 25 45 5. Tolna 22 12 5 5 53- 20 41 6. őcsény 22 12 4 6 48- 35 40 7. Tamási 22 11 4 7 49- 30 37 8. Dunakömlőd 22 11 3 8 57- 38 36 9. Kakasd 22 11 2 9 54- 24 35 10. Tevel 22 8 2 12 38- 43 26 11. Simontornya 22 7 5 10 37- 49 26 12. Ozora 22 7 3 12 31- 48 24 13. Nagymányok 22 4 4 14 23- 53 16 14. Kéty 22 4 2 16 27- 73 14 15. Nagydorog 22 2 1 19 22-109 7 16. Kajdacs 22 - 2 20 10- 89 2 Ifjúságiak 1. D.földvár 22 21 - 1 148- 12 63 2. Bölcske 22 17 2 3 101- 33 53 3. Tolna 22 17 1 4 116- 24 52 4. Ozora 22 16 - 6 86- 46 48 5. őcsény 22 15 2 5 91- 33 47 6. Bátaszék 22 14 1 7 108- 45 43 7. Simontornya 22 12 - 10 74- 42 36 8. Tamási 22 9 5 8 84- 50 32 9. Dsztgyörgy 22 9 5 8 74- 50 32 10. N.mányok 22 7 3 12 43- 71 24 11. Kakasd 22 7 2 13 68- 71 23 12. D.kömlőd 22 7 2 13 56-103 23 13. Kéty 22 4 4 14 27-106 16 14. Tevel 22 5 - 17 28-120 15 15. Nagydorog 22 - 3 19 31-155 3 16. Kajdacs 22 - 2 20 16-190 2