Tolnai Népújság, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-02 / 231. szám

SPORT 8. oldal - Tolnai Népújság 2000. Oktober 2., Hétfő I Százzal rogobott az atom-vonat A kosárlabda NB I szombati játéknapján a paksiak maga­biztos győzelemmel mutat­koztak be közönségük előtt, míg a szekszárdi hölgyek csak három negyeden át tud­tak lépést tartani a BSE gár­dájával. Kosárlabda Atomerőmű SE- Bp. Honvéd 100-59 (31-7, 17-21, 26-16,26-15) Férfi NB I. Paks, 1000 néző. V: Faidt, Kiss. ASE: MÉSZÁROS Z. (2), DAVIS (25/3), LUKMINAS (27/15), JURGILAS (14), CZIGLER (16). Csere: Rajkó (6), Érsek (7/3), Fodor M. (3), Molnár (-), Lőrincz (-). Edző: Fodor Pé­ter, Hirth Attila. Honvéd: Borszéki (2), ZSARKOVICS (13/6), Pálffy (10), Vukacsevics (11/3), Nagy (4). Csere: JUSZTIN (19/9). Edző: Farkas Attila. Az eredmény alakulása: 4. perc: 12-2, 13. p.: 33-7, 27. p.: 69-39,37. p.: 93-52. A mérkőzésre hangolás egyik mozzanataként mutatták be a pak­si szurkolóknak az ASE vadonatúj kabalaállatát, nevezetesen egy jám­bor oroszlánt. A jámborságnak vi­szont még nyomait sem lehetett fel­fedezni az atomosok játékában, hi­szen nagy kedvvel, és látható önbi­zalommal villámgyors 8-0-lal kzdett a Paks, s a lendület tovább tartott... A hazaiak ötletesen, gyor­san játszották meg a labdákat, lát­ványos pontokat szereztek. A paksi palánk alatt, illetve már annak kö­zelében is Czigler korlátlan úr volt. Az első tíz perc atomos örömjátékot hozott. A második negyedre vi­szont némileg kiegyenlítettebb lett a játék. A hazaiak talán könnyeb­ben vették a mérkőzést, a sok csere is megtörte a lendületet, a fővárosi­aknál a csereként beállt Jusztin új színt, és főként pontokat hozott. A szünet után ismét felpörgött az ASE, a lelkes szurkolók az első ne­gyed mindent elsöprő látványos já­tékát láthatták viszont. Lukminas és Davis hol közelről, hol távolról szállította a látványos pontokat, Cziglemek pedig jóformán a kezét is elég volt felemelnie, máris elszállt az ellenfél dobókedve. Hiába igye­kezett a fiatal játékosokból áló Honvéd, egyre csak nőtt a különb­ség. Nem volt azonos súlycsoport­ban a két együttes. Egy betörést kö­vetően Rajkó megszerezte a haza­iak 100. pontját is, így azután teljes volt az öröm: remekül kezdte baj­noki szereplését (is) az ASE. Fodor Péter: - Elégedett vagyok a csapat 30 percen át nyújtott telje­sítményével. A második negyedben sokat rontottunk, ezt erősebb ellen­felekkel szemben nem engedhetjük meg magunknak, medgyesy ferenc További eredmények: Szolnok- ZTE KK 97-67, Falco KC-Debreceri 99-83, Soproni Ászok-Marc-Kör- mend 70-77, Kaposvár-Nyíregyhá­Czigler László (9) korlátlan úr volt a palánkok alatt FOTÓ! GOTTVALD KÁROLY za 85-61, Albacomp-Soproni MAFC 99-73. BSE-Atomerőmű- KSC Szekszárd 74-57 (17-17,17-18, 19-13, 21-9) Női NB I. Budapest, Városmajori csarnok, 50 néző. V: Benczúr, Cimpán (román). BSE: Papp (11), Hagara (23/6), POP (10/3), Kalmár-Nagy (2), KOSJÁR (12/3). Csere: Nagy (6), Szélessy (4), Vaj­da (4), Bellovay (2). Edző: Sap- szon József, Incze Péter. Szek­szárd: Tóth (11), Lódi (8), Bulato­va (6/6), Kravcsuk (5/3), KAJ- DACSI (12). Csere: Nyíre (5), PRL- JEVICS (10). Edző: Újhelyi Gábor. Kipontozódott: Papp a 30., Bulatova a 40. percben. Bulatova tripláját követően fel­váltva találtak gyűrűbe a csapatok, a szekszárdiaknál általában Tóth volt eredményes. Mindkét együttes játékába sok szabálytalanság csú­szott, a szekszárdiak öt büntetőt hi­báztak, így nem tudtak előnyt sze­rezni. A második tíz perc is Bulatova hármasával indult, majd Kravcsuk is betalált távolról. A nagy rohanásban a BSE sorra hagyta ki ziccereit, így a csereként pályára lé­pő Prljevics kosaraival a 16. perc­ben négypontos vezetést szerzett a KSC. A vendégek előnye azonban a negyed végére minimálisra apadt. A szünet után nyolc percen át tartott az adok-kapok, melyben a BSE visszavette ugyan a vezetést, de elhúzni nem tudott (48-47). Az utolsó két perc azonban a hazaiaké volt. Az utolsó tíz percre a fővárosi­ak fizikailag, a szekszárdiak fejben fáradtak el teljesen. A vendégeknek ebben a szakaszban nem csak a zic­cereik, de a büntetőik is kimarad­tak, így eldőlt a mérkőzés. Újhelyi Gábor: - Féltünk, és kis- hitűek voltunk. földesi JÓZSEF További eredmények: Kecske- mét-ZTE 78-63, Sopron-Szolnok 73-52, Debrecen-Diósgyőr 71-75. Dombóvári VMSE- FehérvárKC 96-75 (25-11,16-14,25-29, 30- ’1) Férfi NB I/B. Dombóvár, 300 néző. V: Szabó Gy., dr. Páli. Dombóvár: Ecseri (2), TURS1CS (19/3), Ba­logh (7/3), SZILI (20/6), POL­STER (20). Csere: PANTA (17/3), Krasz-nai (9/6), Kovács V. (-), Ve­réb (-), Vati B. (2). Edző: Mesz- lényi Róbert. A fehérváriak legjobb dobói: Gorski (23), Füzy (20/12), Rutkai (15). Kipontozódott: Ecseri a 22., Du­dás (Fehérvár) a 21. percben. Jól kezdtek a hazaiak, s hat perc­nyi játék után már 10 pontos dom­bóvári előnyt mutatott az ered­ményjelző. Á második negyedben kissé visszafogottabban játszott a hazai együttes, a dobásaik ritkáb­ban sikerültek, így némileg köze lebb került a Fehérvár. Fordulás után mindkét csapat nagy lendülettel játszott, a felek ke vesebb gondot fordítottak a védeke zésre, ,így sok kosár esett. Az utolsó tíz percben fokozatosan elhúzott a hazai együttes, és biztosan nyert. Meszlényi Róbert: - A sok sza­bálytalanság miatt csapatom nem tudott felpörögni, ennek ellenére magabiztos győzelmet arattunk. Tanulság: a jövőben alkalmazkodni kell a játékvezető stílusához. • GAÁL ISTVÁN Braun Éva címvédése és duplája A sydneyi hős, Tóth Krisztina fáradtan is két ezüstöt kasszírozott a Szekszárd-kapán A tolnai megyeszékhe­lyen harmadik ízben rendezte meg 1. osztá­lyú női ranglistaverse­nyét a Jeans-Tex SZAC. A Szekszárd-kupán ha­gyományosan jól sze­replő Braun Éva két aranyérmet nyert. Asztalitenisz A pénzdíjas versenyre - rangjához illően - remek mezőny gyűlt össze a vá­rosi sportcsarnokban. A fővárosi és vidéki klubok legjobbjai mellett a szlová­kiai Topolcsány Szuperli­gás ping-pongosai is asz­talhoz álltak nemzetközi rangra emelve ezzel a tornát. Az már igazán csak hab volt a tortán, hogy a sydneyi nyári olimpiai já­tékokról nem egészen 48 órája hazaérkező, s ott párosban Bátorfi Csilla oldalán negyedik­ként záró Tóth Krisztina - betart­va a fél évvel ezelőtt Sáth Sándor­nak, a szekszárdiak szakmai igazgatójának tett ígéretét - ütőt fogott a harmadik Szekszárd-ku­pán. A párosok versenyében alkal­mi partnere, az ugyancsak olim­piai résztvevő, BSE-s Molnár Zita oldalán egészen fináléba is jutot­tak. Ott azonban Molnár klubtár­sai, Braun Éva és Anna Iszajeva megállították a válogatott kettős menetelését (2:0). A Tolna me­gyei párosok közül legtovább a tolnai dr. Bolvári-Lippai és a Majzik-Demeter, illetve a szek­szárdi Pata-Herczig duó jutott, mindannyian a nyolc közé kerü­lésért szenvedtek vereséget. Ugyancsak a 16 között búcsúzott a további küzdelmektől Wirth Gabriella oldalán a Jeans-Tex Szekszárd AC legújabb szerzemé­nyével, a kínai Zhu Ying-gel. A Sanghajból érkezett ázsiai játékos mindössze 20 esztendős, s hogy van benne „spiritusz”, azt az egyéni verseny során igazolta. A legmesszebb jutó szekszárdi a nyolcaddöntőben Molnár Zitának okozott fejfájást, a fővárosi ping- pongos az ötödik játszmában két meccslabdát hárítva, nagy csatá­ban kerekedett felül ellenfelén. A „szinglik” egyébként - a párosküzdelmekhez hasonlóan - papírforma eredményeket hoz­tak, az elődöntőkbe a kiemeltek, Tóth, Braun, Molnár és a statos Fazekas Mária jutott. Itt Tóth si­ma három szettben verte Faze­kast, míg a címvédő Braun négy- játszmás mérkőzésen biztosította helyét a fináléban. A Sydneyben eltöltött húsz nap fizikai és idegi fáradtsága, az utazás és az átállás nehézségei a nap végére jöttek ki Tóth Krisztán, aki 1:1 -nél még be­érte ellenfelét, ettől kezdve azon­ban egyre pontatlanabbá vált, Braun pedig türelmesen játszva, végig irányítva nyerte a meccset. A BSE asztaliteniszezője ezzel a Szekszárd-kupák történetében először duplázott, azaz mind a páros, mind az egyéni küzdelme­ket követően aranyérmet vehetett át. Végeredmény, egyéni: 1. Bra­un Éva (BSE), 2. Tóth (Busen- bach, német), 3. Fazekas (Statisz­tika) és Molnár (BSE). Páros: 1. Braun Éva-Anna Iszajeva (BSE), 2. Molnár-Tóth, 3. Szvitán-Lovas (Statisztika, Orosháza) és Éllő-Fazekas (Sta­tisztika). Statos fölény az ifjúságiak között Vasárnap az ifjúsági korú asztali­teniszezők vetélkedtek a ranglis­ta-pontokért. A nyílt viadal lehe­tőségeit kihasználva a szombaton a felnőttek között is induló, az osztrák Olimpia Wien csapatában játszó Diana Filistová partneré­vel, a soltvadkerti Ambrus Tíme­ával a papírformát felborítva sze­rezte meg az első helyet. A tolnai Wittinger Judit oldalán Mátrai Alexandrával (Postás) harmadik­ként zárt. Az egyesek küzdelmei mind­össze egy meglepetést tartogat­tak, kár, hogy ez éppen a negye­dikként rangsorolt Wittingert érintette, akit a nyolcaddön­tőben a veszprémi Pauer bú­csúztatott. A döntőbe a ranglista első két helyezettje, Póta Georgi­na és Csernyik Ildikó került. A két statos fiatal csatáját a felső ágról a fináléig menetelő Póta nyerte két szettben. A klubok közötti pontversenyben is- Sta­tisztika diadalmaskodott a BSE és a Postás előtt. Végeredmény, egyéni: 1. Póta Georgina, 2. Csernyik (mindkettő Statisztika), 3. Filis­tová (O. Wien) és Mátrai (Postás). Páros: 1. Ambrus-Filistova (Soltvadkert, Wien), 2. Mura-Nyitrai (Sta­tisztika), 3. Mátrai- Wittinger (Postás, Tolna) és Póta-Cser- nyik. (FEKETE) (A torna díjait az Paksi Atomerőmű Rt., a Varga Trans- Fer, az Aramis, az Ema-Lion, a Szek­szárdi Városi Önkor­mányzat Sportbizott­sága és a hőgyészi VISZ ajánlotta fel.) Wirth Gabi oldalán és egyesben is bemutatkozott a kínai-szekszárdi Zhu Ying Nyitva: hétfőtől péntekig: 6.30-16.30-ig szombaton: 8-11-ig I Szekszárd, Szluha György u. 23. I Telefon: 06-74410-286, 06-30/2355-339. Q^TEUtS KOMFORT y BIZTONSÁGOS MŰKÖDÉS ÜSÍÁZ ÉSl iilifTilCHNIK'A GAZDASÁGOS ÜZEM Chaffoteaox et Maury- FÉG, PELGRIM, LAMPART, konvektorok,- FÉG, QADRIGA, LAMPART, JETGLAS és KF gázbojlerek, ÓCEÁN, FERROLI, FÉG, JUNKERS, SUPRIMA és NECTRA fűtőkészülékek,- VAILLANT, BUDERUS gázkészülékek, HÖTERM, TERMO-ÖV Color, DUVAL öntvény- és lemezgázkazánok,- DUNAFERR-radiátorok: kedvezményekkel!- SANCO rézcsövek, rézfittingek,- MŰFÉM golyóscsapok, csaptelepek HERZ, COMAP radiátorszelepek GRUNDFOS, MYSON és WILO szivattyúk, Egyéb víz- gáz- és fűtésszerelési anyagok nagy választékban. A Szpari nyerte az első Vass Mari-emléktornát Vasárnap négy csapat rész­vételével rendeztek női fel­készülési tornát Faddon. A viadallal az egykori kiváló kapusra, Vass Máriára emlé­keztek a résztvevők. Kézilabda Több mint egy évtizede, hogy az egykori remek kézilabda kapus, Vass Mária, vagy ahogy mindenki ismerte a „Vassmari” 48 évesen tá­vozott az élők sorából. A faddi származású hálóőr a hatvanas-het­venes években védte a tolnaiak ka­puját, kulcsfigurája volt az akkori­ban NB Il-es bajnokságot nyert Vö­rös Lobogó együttesének. Tehetsé­gére hamar felfigyeltek, több nagy­csapat is hívta soraiba, ám sosem sikerült elcsábítaniuk Tolnáról. Nemrégiben Bojtos György faddi testnevelő egy kollégája felvetésére elhatározta, hogy 2000-ben egy női szárd SE, valamint az NB Il-es kézilabda tornával emlékezzenek Pécsvárad gárdája lépett parkett- meg róla. re. Az első elődöntőben a tolnaiak Vasárnap a faddi sportcsarnok- - némi revansot véve pénteki baj­ban négy együttes, az NB I-es Bp. noki vereségükért - magabizto- Spartacus, az NB I/B-s thelena san múlták felül a megyeszékhely SK Tolna és Ferropatent-Szek- együttesét (30-22), a másodikon Sipos Ágnes (középen takarva) lövése talál utat a Szpari kapujába fotós gottvald a pécsváradiak csak egy félidőn át tudtak lépést tartani a fővárosi gárdával (30-18). A fináléban a Thelena negyed órán át egyenrangú partnere volt NB I-es ellenfelének, a szünetig azonban Szélesi vezérletével ellé­pett a Spartacus, a fordulás után pedig tovább nőtt a különbség. Bp. Spartacus-Thelena SK Tolna 23-16 (13-8). Kerekes, Mátrai. Ld: Szélesi, Viglási 7-7, Csendes 5, ill. Pavelekné 4, Smetec 5, A torna gólkirálynői címét 13 találattal Szélesi Melinda (Bp. Spartacus) érdemelte ki. A leg­jobb mezőnyjátékosnak Marián Katalin (Pécsvárad), míg a leg­jobb kapusnak Baranyi Erzsébet (Tolna) bizonyult. A díjakat Vass Mária édesanyja és fia, valamint Kocsner Antal Fadd polgármestere adta át. -fl Braun Éva párosgyőzelme után egyesben megvédte címét fotók, gottvald károly