Tolnai Népújság, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-02 / 231. szám

2000. Október 2., Hétfő SPORT Tolnai Népújság - 9. oldal Bajnoki tabellák NB I A-csoport L Tatabánya 11 6 4 1 23-15 22 2. Dunaién 10 5 4 1 24-13 19 3. Győr 11 5 2 4 16-16 17 4. Sopron 11 5 1 5 18-20 16 5. Ferencváros 11 4 3 4 19-19 15 6. Kispest 10 2 5 3 1.3-13 11 7. Nyíregyháza 11 3­8 8-16 9 8. Haladás 11 2 3 6 12-21 9 B-csoport 1. MTK 9 6 3 19- 5 21 2. Újpest 10 5 3 2 25-12 18 3. Debrecen 11 5 3 4 19-15 17 4. Videoton 11 4 3 4 14-15 15 5. Zalaegerszeg 11 2 7 2 9-15 13 6. Vasas 10 3 4 3 13- 9 13 7. Nagykanizsa 10 2 2 6 9-25 8 8. Pécsi MFC 10 1 2 7 5-17 5 NB II, Dráva A-csoport 1. Balatonlelle 11 8 3­25- 4 27 2. Kaposvölgye 11 5 3 3 15- 9 18 3. Szentlőrinc 11 5 3 3 14-14 18 4. MÁVNTE 11 5 2 4 19-10 17 5. Baja 11 5 2 4 18-22 17 6. Beremend 11 2 6 3 12-14 12 7. Paks 11 2 2 7 8-19 8 8. Decs 11 1 1 9 12-31 4 B-csoport 1. PVSK 11 7 3 1 27- 8 24 1 Bonyhád 11 7 3 1 28-16 24 3. Szekszárd 11 6 3 2 21- 9 21 4. Harkány 11 4 3 4 17-17 15 5. Dombóvár 11 4 1 6 23-21 13 6. Baracs 11 3 2 6 15-17 11 7. Kalocsa n 2 5 4 10-23 11 8. Andocs 11­2 9 9-39 2 Megyei I. osztály Felnőttek 1. D.szentgyörgy 8 6 2­29- 6 20 2 Tevel 8 6­2 13- 9 18 3. Tolna 8 5 2 1 17- 9 17 4. Őcsény 8 5 1 2 22- 9 16 5. Bölcske 8 5 1 2 25-14 16 6. Kajdacs 8 5 1 2 16-10 16 7. Tamási 8 4 2 2 16-14 14 8. Dunaföldvár 8 4 1 3 14-10 13 9. Bátaszék 8 3 2 3 13-11 11 10. Nagymányok 8 2 4 2 9-12 10 11. Nagydorog 8 1 4 3 12-23 7 12 Zomba 8 2­6 12-22 6 13. Aparhant 8 1 2 5 10-17 5 14. Pincehely 8 1 2 5 6-14 5 15. Kakasd 8 1 1 6 5-19 4 16. Simontornya 8 ­1 7 3-23 1 Ifjúságiak é 1. Dunaföldvár 8 8 _ 31- 2 24 2 Simontornya 8 7 1 34- 6 22 3. Bölcske 8 6 1 1 37-13 19 4. Bátaszék 8 5 1 2 39- 7 16 5. Őcsény 8 5 1 2 25-10 16 6. Kajdacs 8 5­3 22-11 15 7. Tevel 8 5­3 19-17 15 8. Tolna 8 4 2 2 23-13 14 9. D.szentgyörgy 8 4 1 3 25-15 13 10. Tamási 8 3­5 18-26 9 11. Nagymányok 8 2­6 15-27 6 12 Nagydorog 8 2­6 9-32 6 13. Aparhant 8 2­6 10-39 6 14. Kakasd 8 1 1 6 9-26 4 15. Pincehely 8 1­7 641 3 16. Zomba 8 ­­8 643­Totóeredmények A totó 39. heti szelvényén szereplő mérkőzések lapzártáig beérkezett ered­ményei: 1. Hamburg-Schalke 2-0 1 2. Leverk-1860 Münch. 0-0X 3. Freiburg-Bremen 0-1 2 4. Wolfsburg-Stuttgart 2-2 X 5. Napoli-Juventus 1-2 2 6. Milan-Vicenza 2-0 1 7. Parma-Fiorentina 2-2 X 8. Perugia-Lecce 1-1 X 9. Reggina-Inter 2-1 1 10. Roma-Bologna 2-0 1 11. Udinese-Brescia 4-2 1 12. Atalanta-Lazio 13. Chelsea-Liverpool 3-0 1 Pluszmérkőzés 14. Arsenal-Manch. United 1-0 1 A szekszárdi reminek a PVSK örült Az NB II Dráva csoportjának hétvégi játéknapján egyik csapatunk sem örülhetett győzelemnek. Szekszárdi döntetlenjével a Bonyhád hosszú idő után lecsúszott a tabella éléről. Labdarúgás A-csoport Paksi SE­Beremend 1-2 (1-0) Paks, 300 néző. V: Pataki. Paks: Licker- Wolf (Szilágyi), Jenei, Füredi, Harmati- Prantner, Bor­si (Nagy Zs.), Benedeczki, Sza­bó (Krepsz)- Fritz, Fejes. Edző: Vábró József. Beremend: Dem- hardt- Bábli, Macsi, Borsos, Kis- lőrincz- Polgári, Halász, Lóth, Juhász- Kósa (Ónodi), Kutyán- csányin. Edző: Hél János. A 23. percben a hazaiak első támadása góllá érett: Wolf jobb oldali be­adása átszállt Demhardt felett, és a- jókor érkező Benedeczki hat méterről a hálóba lőtt. 1-0. A 63. percben Ónodi hosszan indította Juhászt a bal szélen, a csatár lefu­totta őrzőjét, és 8 méterről a hosszú sarokba helyezett. 1-1. A 90. percben egy előrevágott lab­dára Ónodi rajtolt, s a védők dísz­kísérete mellett tíz méterről meg­szerezte a vendégek győzelmet jelentő találatát. 1-2. Közepes iramú, és színvonalú mérkőzésen a győzelmet jobban akaró, minden csapatrészében jobb Beremend megérdemelten vitte el a három pontot. Jók: Jenei, illetve Macsi, Kutyáncsá- nyin, Ónodi. zerza József Bajai LSE-Decs 3-1 (2-0) Baja, 300 néző. V: Dr. Borbély. Baja: Majzlinger- Csepregi, Szűcs L. (Viszmeg Z.), Orbán- Papp, Pilcsuk, Goretich G., Milasin (Sztankov), Czifra- He­gyi, Koch. Edző: Evanics Zoltán. Decs: Pokorni- Gál, Sztehló, Szabácsi, Nagyfalusi (Szűcs)- Kapás (Lovász), Pilisi, Berényi, Kocsis- Pusztai, Csende. Játé­kos-edző: Kalmár Ferenc. A 12. percben Pilcsuk cselezett a 16-os előtt, majd balra passzolt Czifrának. A hazaiak szélsője a kapu elé csavart, Koch pedig esté­ben, kiszorított helyzet­ből lőtte a hálóba a lab­dát. 1-0. A 41. percben Czifra a saját 16-osa elől nagyot rúgott a labdába, a felezővonalról startoló Koch lefutotta a vendég­védőket és 5 méterről a kapus mellet a hosszú sarokba lőtt. 2-0. A 46. percben Csepregit buk­tatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt azon­ban Orbán a kapu fölé lőtte. A 86. percben a vendégek a kezdőkörből előrelőtték a labdát, amit Csende a bizonytalanko­dó Majzlinger felett a ka­puba fejelt. 2-1. A 89. percben Czifra hatalmas bal oldali bedobásánál Pokorni „homályt bok­szolt”, Viszmeg pedig 7 méterről az üres kapuba passzolt. SM. A hazai együttes félgőzzel is könnyed győzelmet ara­tott. Jók: Czifra, Koch, Pilcsuk, illetve Pusztai, Csende. További eredmé­nyek: MÁV NTE-Szent- lőrinc 1-2, Balatonlelle- Kaposvölgye 2-1. Ezt a párharcot ugyan Ruff (felül), a szekszárdiak középpályása nyerte, a szekszárdi megyei rangadó azonban döntetlennel zárult (Szekszárd-Bonyhád 1 -1) fotó: gottvald károly B-csoport Szekszárdi UFC- Bonyhád Agraco FC 1-1 (1-0) Szekszárd, 450 néző. V: Tamás. Szekszárd: Blazsó- Fehér, Novák, Tóth, Torma- Kiss Cs. (Czékmány), Mészáros I., Ruff, Mészáros Zs.- Kiss J., Boros (Kvanduk). Edző: Kniesz Má­tyás. Bonyhád: Bogyai- Volár, Nagy, Farkas (Panghy), Tóth- Martinov, Bozsér, Schwarczkopf (Gál), Pusztai, Horváth- Molnár (Bíró). Edző: Teszler Vendel. A 3. percben Volár lökte meg könyékkel a 16-osra belépő Mé­száros Zsoltot. A játékvezető meglepetésre büntetőt ítélt, amit Kiss János váltott gólra. 1-0. A 6. percben Mészáros Zsolt ívelt be szögletet a bal oldalról. Labdája a jobb oldali kapufa tövén csat­tant, ám a vendég védők felsza­badítottak. A 35. percben Kiss János nagy helyzetben 2 méter­ről a jobb oldali kapufát találta telibe. Az 50. percben Molnár csele­zett befelé a bal oldalról, majd 20 méterről lőtt, és a meglepett Blazsó a kapuba ejtette a játék-' szert. Potyagól! 1-1. A 62. perc­ben Gál a hatosig vezette a labdát, majd középre gurított. A lesipus- kás Martinov elől Novák az utolsó pillanatban szabadított fel. A 80. percben Horváth jó kiugratásával Gál lépett be a 16-osra, tizenegy méterről „megeresztett” labdája azonban centikkel - a jobb kapufa mellett suhant el. A korai szek­szárdi találat lebénította a listave­zetőt, a hazaiaknak a mérkőzés elején több gólszerzési lehetősé­gük is adódott. A második játék­részre alaposan feljavult a Bony­hád, s egyenlítése után a győzel­met is megszerezhette volna. El­lentétes félidők, igazságos pont- osztozkodás. Jók: Torma, Kiss J„ Mészáros Zs., illetve Bozsér, Martinov, Molnár. írónak Dombóvári FC-Aramis For Men-Baracs 1-1 (1-1) Dombóvár, 200 néző. V: Lakos. Dombóvár: Bontovics- Erdei (Nagy), Horváth Á., Hopp, Vin- cze- Steiger, Ötvös, Horváth J., Szabotin (Pintér)- Kása, Varga. Játékos-edző: Horváth Árpád. Baracs: Vaszócsik- Tőkési, Ha­lász, Juhász, Éliás- Tóth L, Tóth A., Csanaki (Gáspár), Kiss- Král, Horváth. Edző: Freppán György. A 22. percben, egy kapu előtti kavarodást követően Král 5 m-ről lőtt a hálóba. 0-1. A 45. percben Kása 18 méterről, középről lőtt a bal alsó sarokba. 1-1. Unalmas mezőnyjátékkal telt a találkozó, a kapuk ritkán forogtak veszély­ben. Jók: Bontovics, Ötvös, Kása, illetve Vaszócsik, Kiss, Horváth. NAGY ZSOLT További eredmények: PVSK- Kalocsa4-0, Andocs-Harkány 1-3. Feltámadás a szünet után Kézilabda Cece-Simontornya-Nagyatád 29-24 (12-15). Női NB I/B. Simontornya, 200 néző. V: Natkai, Radnai. Ce-Si: Nagy- Pulay 2, Hingyi Z. 12 (8), Hingyi B. 3, Pech 3, Vágvölgyi 9, Killer. Csere: Fekete (kapus), Stiener, Trautmann, Kocsis. Já­tékos-edző: Kocsis Ilona. A hazaiak kezdtek jobban, s a 16. percben négy góllal elhúztak (10-6). Ezt követően azonban mintha megijedtek volna, a tá­madásokban tanácstalanokká váltak, s amíg tíz percen át gól­képtelenek voltak, a Nagyatád leindításokból rendre betalált (26. perc: 10-11). Ezúttal a cse­rék sem mozdították ki a holt­pontról a hazaiakat, a szünetig három gólra növelték előnyüket a vendégek. A fordulás után mintha egy másik Ce-Si lépett volna pályára. A hazaiak véde­kezése feljavult, a támadások­ban bátran vállalkoztak, s a ha­talmas iramú mérkőzésen vég­eredményben megérdemelt győzelmet arattak. Jók: Hingyi Z„ Vágvölgyi, Pech, Fekete. _____________ VARGA LÁSZLÓ T atabányai bravúr Labdarúgó NB I A-csoport Dunaferr-Tatabánya 2-5 (0-2). Dunaújváros, 3000 néző, V: Bede. G: Rósa, Tököli, ill. Vincze 3, Ko­vács A, Potemkin. Kispest-FTC 1-2 (1-1). Bozsik-stadion, 4000 néző. V: Arany. G: Faragó, ill. Vén, Horváth P. Nyíregyháza-Sopron 1-2 (0-1). Nyíregyháza, 2000 né­ző. V: Sápi. G: Kondora, ill. Sira 2. Győr-Haladás 2-2 (1-0). Győr, 2000 néző. V: Juhos. G: Kenesei, Farkas B., ill. Seper, Nelio (11- esből. B-csoport Nagykanizsa-Debrecen 1-3 (0-2). Nagykanizsa, 1200 néző. V: Kiss B. G: Usvat a 74., illetve Kerekes a 9. és az 50., Horváth I. a 42. percben. Pénteken: Videoton-ZTE 1-1. A Vasas-Pécs találkozó lap­zártánk után ért véget, az Újpest-MTK mérkőzést ma, 19 órakor rendezik. m Teveli huszárcsíny Őcsényben Bwnzpozícióba lépett a Földváron diadalmaskodó Tolna Kronos megyei I. osztály hétvégi fordulójában a Tevel és a Tolna együttese is az esélyesebb csapatok otthonából hozta el a há­rom bajnoki pontot. Labdarúgás^ ___ Ő csény-Tevel 0-1 (0-1). Őcsény, 300 néző. V: Petki. Őcsény: Győrfi- Mózes, Hor­váth, Bíró, Szünder- Kovács, Kárpáti, Nagy, Bartos- Juhász, Kollár. Játékos-edző: Horváth Péter. Tevel: Bogos- Nagy­falusi, Borbandi, Ferenc, Kocsi- Macsuka, Vendég (Il­lés), Gergely, Tolnai (Kovács)- György (Fazekas), Ambrus (Pál). Edző: Klein Mihály. Né­hány hazai játékos hetek óta tar­TELIKERTEK - ELŐTETŐK - TERASZBEEPITESEK- Esztétikus kivitelű- Műanyag nyílászárókkal Hosszú élettartamú Fa- és műanyag nyílászórók valamint garázskapuk I széles választékban ' sztéM^^p^ratók. PoulXQl I‘Km* 1 tó gyenge formáját nem bírta el a hazai csapat. G: Ambrus. A ven­dégcsapatból Bogos, Gergely, Nagyfalusi, Borbandi és Kocsi di­csérhető. HORVÁTH ISTVÁN Dunaföldvár-Tolna 0-2 (0-1). Dunaföldvár, 200 néző. V: Lehel. Dunaföldvár: Mol-nár- Simon, Szilasi, Antal, Szűrömén- Alberczki, Nagy G. (Szűcs)! Kindl, Tárnái- Farsang, Bóka. Játékos-edző: Kindl Ist­ván. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Zörényi (Kiss G.), Nagyváradi- Gödör (Horváth), Nagy, Szabó, Kiss- Bencze (Guth), Tarjáni. Edző: Kvanduk János. Megérdemelt vendégsiker született a helyzeteit elpuskázó hazaiak ellen. G: Tarjáni, Guth. Jók: Farsang, Antal, illetve Nagy, Szabó, Mausz. • kindl istván Simontornya-Bölcske 1-4 (0-2). Simontornya, 200 néző. V: Vincze. Simontornya: Tóth- Horváth, Molnár J. (Molnár T.), Ihász (Csontos), Pekli- Borbás L, Kovács 1 (Kapinya), Rabócz- ki- Kovács II, Borbás B„ Bo- zsányi. Edző: Csepregi György. Bölcske: Müller- Törjék, Ledneczki, Szili- Somogyi, Lacza, Pokorni, Rácz- Besenczi, Szauer, Pummerschein «(Tóth). Játékos-edző: Blatt Pál. A hazai­ak lelkes játéka kevésnek bizo­nyult a jobb játékerőt képviselő vendégcsapat ellen. G: Kovács II, illetve Lacza 2, Szauer, Besenczi. Jók: Molnár J„ Ihász, Bozsányi, illetve Lacza, Szili, Ledneczki. VARGA LÁSZLÓ Zomba-Tamási 3-5 (1-3). Zomba, 50 néző. V: Nagy. Zomba: Faragó- Henevald, Már­ton I A., Fazekas, Szemes- Kal­már, Horgos (Szedlák), Tóth (Jakab), Márton II A.- Márton K., Simcsik. Játékos-edző: Kal­már László. Tamási: Száka- Ko­vács Z., Vámosi, Kovács R., Illés- Szabó (Filótás), Agócs, Béres (Árvái), Gulyás (Kovács P.)- Szakács, Stircz (Jenei). Edző: Hajdics Attila. A mérkőzés összképe alapján megérdemelt a vendégek sikere. G: Szemes, Simcsik, Kalmár, illetve Stircz 2 Szakács 2, Béres. Jók: Kalmár, Szemes, Faragó, illetve Béres, AgÓCS, StirCZ. PINTÉR ISTVÁN Nagymányok-Pincehely 1-0 (1-0). Nagymányok, 100 néző. V: Sebestyén. Töpfner T.- Stangliczky, Lovász, Bóta (Bor­bély S.)- Bíró, Hopp, Töpfner M., Borbély Cs., Scheffer (Lőrincz)- Vízin (Guth), Kecs­keméti. Edző: Incze Zoltán. Pin­cehely: Zajtai- Tóth, Beren- gyán, Illés, Orsós- Csömör (Or­bán), Szép, Márkus, Császár II- Császár I (Túrós), Németh. Edző: Márkus István. A vendég­csapat szívós, lelkes játékával na­gyon megnehezítette a hazaiak dolgát., G: Vízin. Jók: Lovász, Stangliczky, illetve Tóth, Beren- gyán, Illés. dürr tamás Bátaszék-Dunaszentgyörgy 1-1 (1-1). Bátaszék, 250 néző. V: Fábián B. Bátaszék: Grill- Hauwasser, Varga, Zágonyi, Szabados- Péter (Veres), Rupa, Kiss M., Sárközi- Márton (Or­sós), Kovács Cs. Edző: Botos Ár­pád. Dunaszentgyörgy: Szla- nyinka- Somogyi, Horváth J., Takács, Mosonyi- Kiss I, Mi- zser, Rogács, Aradi- Domonkos (Hajpál). Játékos-edző: Dienes Pál. A hazai csapat első félidei já­téka alapján közelebb állt a győ­zelemhez mint a jó erőkből álló vendégegyüttes. G: Hauwasser, il­letve Mizser. Kiállítva: Zágonyi a 70. percben. Jók: Varga, Hauwasser, Rupa, Kiss M„ illetve Mosonyi, Mizser, Takács. SÁGI ISTVÁN Nagydorog-Kakasd 2-2 (1-0). Nagydorog, 100 néző. V: Vincze. Nagydorog: Gróf- Kirch­ner, Erdélyi, Galambos, Kovács- Balogh (Eberdt), Ács, Lamm, Hadobás (Király)- Barkóczi, Varga. Játékos-edző: Balogh Ti­bor. Kakasd: Sebestyén- Ettig, Weitner, Biliczki, Szabó F.- Fá­bián, Eisensehr (Somorjai), Sza­bó G., Galambos- Simcsik, Paróczai. Játékos-edző. Weitner Ádám. A sok kihagyott hazai gól­helyzet egy pontot eredménye­zett. G: Király, Barkóczi, ill Szabó G., Somorjai. Jók: Erdélyi, Ko­vács, Király, Sebestyén, Biliczki, Szabó F. Szabó G., Galambos, Fá­bián. MIKLÓS JÁNOSNÉ Aparhant-Kajdacs 0-3 (0-2). Aparhant, 150 néző. V: Éreth. Aparhant: Antal- Juhász Zs., Palkó (Wildanger), Juhász Sz., Lovász- Minker E., Lakatos, Ki- esz, Minker N.- Farkas (Mik- lóssy), Szököcs. Edző: Schlapp János. Kajdacs: Weisz- Katona, Lacza, Lengyel J. (Kasza), Váncsodi- Lengyel M., Magyar, Régi (Sebestyén), Bredák- Hencz, Kovács. Edző: Haraszti Zsolt. Súlyos egyéni hibák segí­tették elő a vendégcsapat nagy­arányú győzelmét. G: Kovács, Se­bestyén, Hencz. Jók: Lovász, Ju­hász Zs., Szököcs, illetve Lacza, Váncsodi, Hencz, Weisz. LÁSZLÓ FERENC Ifjúságiak: Őcsény-Tevel 1-2, Aparhant-Kajdacs 2-8, Nagymá­nyok-Pincehely 9-1, Dunaföld- vár-Tolna 2-1, Bátaszék-Duna­szentgyörgy 6-0, Simontor­nya-Bölcske 5-2, Zomba-Tamási 1-5, Nagydorog-Kakasd 3-2. 1