Tolnai Népújság, 1999. március (10. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-16 / 62. szám

10. oldal Sport 1999. március 16., kedd Férfi kosárlabda Magyar Kupa Bronzérmes az Atomerőmű SE Elődöntő: Marc- Körmend-Atomerőmű SE 81-80 (35-26) Körmend, 2500 néző. V: Har- sányi, Hartyáni. Körmend: Dumancsics (14), Madison (12), Zsebe (8), McCLEN- DON (18), NÉMETH (12). Csere: FODOR (17), Trüm­mer (-), Szájer (-), Csaplár- Nagy (-). Edző: Gellér Sán­dor. ASE: VISOCKAS (23), Stumbrys (3), GULYÁS (21), LUKMINAS (21/12), Boros (6). Csere: Merész (6/6), Szi­geti (-). Edző: Rezák László. Az eredmény alakulása: 5. p.: 13-2, 10. p.: 15-14, 15. p.: 30-23, 25. p.: 44-38, 30. p.: 60-44, 35. p.: 66-58. Kiállítva: Madison a 23. percben. Kipontozódott: Csaplár­Nagy a 33., Gulyás a 37., Vi- sockas a 40. percben. A szombati elődöntőben a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, Madison talá­lataival gyorsan elhúztak. Öt perc elteltével feljött az ASE, Lukminas triplájával és Gulyás kosaraival sikerült ledolgoznia a hátrányát. Az első félidő kö­zepén ismét a hazaiak vették át az irányítást, McClendon vezér­letével újból pár pontos előny­höz jutottak. A játékrész hajrá­jában pedig tartotta vezetését a Körmend. Szünet után felváltva estek a kosarak. A 23. percben Madi­son elveszítette a fejét, a kör­mendiek pedig az idegenlégió­sukat. Az amerikai játékos egy ártalmatlan szituációban bele­rúgott Borosba, a játékvezetők azonnal kiállították a magáról megfeledkezett színesbőrií be- dobót. A pályára rohanó hazai hívek miatt beiktatott párperces kényszerszünetet követően, a második játékrész közepén fel­zárkóztak az atomosok, Gulyás és Mérész pontjaival ismét tíz pontra csökkentették a különb­séget. A hátralévő játékidőben a vendégek kihasználták a há­zigazdák megingásait, és sike­rült Gulyás és Lukminas kosa­raival még szorosabbá tenniük az eredményt. A találkozó haj­rája rendkívül izgalmasan ala­kult. Egy perccel a befejezés előtt még hét ponttal vezetett a Körmend, ám az utolsó percben Lukminas triplájával egyenlí­tett az ASE. Az utolsó kör­mendi akció közben, a duda­szóval egyidőben szabálytalan­kodtak a paksiak. A két időntúli büntetőből Fodor a másodikat értékesítette, és így a házigaz­dákat bejuttatta a fináléba. Gellér Sándor: — Az első félidőben jól kihasználtuk a le­hetőségeinket, ám a második­ban felülmúltak bennünket a paksiak. Rezák László: — A győze­lemhez jobban kellett volna koncentrálnunk, s a helyzetein­ket nagyobb százalékban kellett volna értékesítenünk. A másik elődöntőben: Al- bacomp-SZÜV-Szedeák-Aku­téról 91-69 (40-25). Schmidt Ferenc A 3. helyért: Atomerőmű SE-Szedeák- Akuterm 92-72 (47-35) Körmend, 600 néző. V: Har­tyáni, Szlávik. ASE: Boros (4), Mérész (14/6), LUKMI­NAS (15/6), Szigeti (15), GU­LYÁS (25/6). Csere: HEN- CSEY (15/3), Rutkai (4), Molnár (-), Tunczinger (-). Edző: Rezák László. Szeged: Pálkerti (10), Búzás (4), Szlá­vik (-), HERBICH (24/12), Pávlicz (10). Csere: Polányi (3/3), Jáhni (12), Drahos (2), Kiss (7/3), Szabó (-). Edző: Bonifert Domonkos. Kipontozódott: Kiss a 35. percben. Az eredmény alakulása: 5. p.: 11-7, 10. p.: 18-15, 15. p.: 33-25, 25. p.: 54-45, 30. p.: 62-50, 35. p.: 78-59. Bátrabban kezdett az NB I/B-s szegedi csapat, mint szombaton, az alföldiek meg is lepték a paksiakat. Az atomo­sok csak az első félidő végén tudták tíz pont fölé tornászni a különbséget. Szünet után egyre többet cse­rélt Rezák edző, főleg a fiata­loknak adott lehetőséget, akik lelkes játékkal hálálták meg a bizalmat. A második félidő kö­zepén kifulladt a szegedi együt­tes, s kezdett edzőmérkőzés jel­leget ölteni a bronztalálkozó. (kiss t.) A döntőben: Albacomp­SZÍTV-Marc-Körmend 92-87 (39-40, 79-79) Körmend, 2000 néző. V: Har- sányi, Vígh. Ld: Halm (27), Shannon (24), Maroney (17), illetve Németh (21), Fodor (15), Dumancsics (13). A finálé első perceiben kap­kodó és ideges volt a játék, majd ezt követően a hazai pá­lyán játszó Körmend 19-9-re elhúzott. A vendégek egy idő­kérés után rendezték soraikat, és a 14. percben már egyenlő volt az állás (26-26). Ekkor is­mét a körmendiek szereztek előnyt, majd Halm (Albacomp) utolsó másodpercben dobott hárompontosa után 40-39-es körmendi vezetéssel zárult az első félidő. Szünet után többnyire az Al­bacomp akarata érvényesült, a 33. percben 58-70-es vendég­vezetés állt az eredményjelzőn. A hazaiak az utolsó négy perc­ben azonban remekül hajráztak, így a találkozó 79-79-re vég­ződött, hosszabbítás követke­zett. A ráadásban az amerikai Shannon és Halm kiváló telje­sítményével végül a fehérvári csapat öt ponttal nyerte a köze­pes színvonalú, helyenként lát­ványos és rendkívüli küzdelmet hozó összecsapást, így a tavalyi kupagyőztes körmendiek kény­telenek voltak címüket áten­gedni két a bajnok Albacomp- nak. A Magyar Kupa végered­ménye: 1. Albacomp-SZÚV, 2. Marc-Körmend, 3. Atomerőmű SE, 4. Szedeák-Akuterm. Labdarúgó profi liga Növelte előnyét az MTK A labdarúgó PNB 20. forduló­jának legnagyobb érdeklődés­sel várt rangadóját a Hungária körúton játszották, ahol a házi­gazda MTK mozgalmas mér­kőzésen 2-0-ás győzelmet ara­tott a Ferencváros ellen. Ezzel a kék-fehérek növelték előnyüket a bajnoki táblázat élén, már csak azért is, mert a Szőnyi úton a fordulót sereghajtóként váró BVSC váratlanul legyőzte a Győr együttesét. Gond nélküli és mindkét esetben némileg vá­ratlan vendéggyőzelmek szület­tek Debrecenben és Siófokon az ÚTÉ, illetve a ZTE révén. B V SC-Zugló-Győri ETO 2-1 (0-0). Szőnyi út, 1000 néző. V: Hanyecz. BVSC: Koszta- Bérczy- Szakos, Bon­darenko- Rósa D., Forrai (Po- lonkai, 70.), Détári, Fűzi K., Usvat- Aubel (Csillag, 91.), Potemkin (Anghel, a szünet­ben). Edző: Tajti József. Győr: Baji- Lakos- Korsós Gy., Stark- Bognár (Böjté, 79.), Csiszár, Somogyi, Salagean- Baumgartner, Lazar (Balia, 62.), Szarvas (Vayer, 62.). Edző: Reszeli Soós István. G: Rósa D. a 68., Détári a 74., il­letve Balia a 63. percben. Kiál­lítva: Fűzi K. (BVSC) a 89. percben. DVSC-Epona-Újpest FC 0-2 (0-1). Debrecen, 7500 néző. V: Bukovics. DVSC: Fe­kete- Gojan, Vadicska, Sándor (Bagoly, 46.), Pető Z- Dombi, Bodnár, Böőr, Szatmári (Sik­lósi, 46.)- Csehi (Madar, 89.), Szabó. Edző: Garamvölgyi La­jos. ÚTÉ: Bíró- Tamási, Ur- bán, Szekeres- Pető T„ Kiska­pusi- Jenei, Szanyó, Tóth N- Kovács Z., Herczeg. Várhidi Péter. G: Herczeg a 31., Kovács Z. a 64. percben. Kiállítva: Ur- bán (UTE) a 23. percben. Gázszer FC-Vác FC 1-0 (1-0). Akasztó, 1000 néző. V: Szabó J. Gázszer: Kövesfalvi- Szalai- Dulics, Bekő- Simek, Urbonas, Dvéri, Korol, Med- vid- Földes (Király, 65.), Ti­ber. Edző: Hartyáni Gábor. Vác: Hámori- Nagy- Kasza, Nyikos- Vojtekovszki, Ronta­nék, Vén (Kriska, a szünetben), Bábik (Krezsák, 68.), Kovács- Horváth, Füle. Edző: Csank Já­nos. G: Dvéri a 40. percben. Haladás-Nyírség-Sparta- cus 3-2 (1-2). Szombathely, 4000 néző. V: Csema. Haladás: Németh- Horváth, Balassa, Zugor, Tóth P - Fehér, Bonc- his, Kovács, Kocsis (Neczpál, 83.)- Kosztics (Vidóczi, a szü­netben), Jakoba (Jovanovics, 68.). Edző: Mihalecz István. Nyíregyháza: Celeszki- Ács, Markovics, Szatke, Kiss Gy- Bessenyei (Márkus, 78.), Szabó A. (Nagy S., 72.), Gradinariu, Karkusz- Baranyi, Kirchmayer (Azoitei, 58.). Edző: Őze Tibor. G: Fehér a 22., Zugor az 53., Bonchis a 73., ill. Szabó A. a 25., Kirchmayer a 30. percben. MTK FC-Ferencvárosi TC 2-0 (1-0). Hungária krt., 8000 néző. V: Hanacsek. MTK: Ba­bos G- Lőrincz- Babos Á., Szekér, Szamosi- Balaskó, Halmai, Illés, Madar- Kenesei (Czvitkovics, 86.), Preisinger (Farkas, 65.). Edző: Egervári Sándor. FTC: Udvarácz- Te­lek- Kriston (Schultz, 69.), Nagy N.- Szűcs, Nyilas, Lend- vai, Vincze, Fűzi (Bjelics, 77.)— Selimi, Szabics (Kulcsár, 59.). Edző: Mariján Vlak. G: Kene­sei a 4L, Madar a 82. percben. Siófok-Zalahús ZTE 0-2 (0-2). Siófok, 3000 néző. V: Szabó Zs. Siófok: Posza- Ko­vács B., Bimbó, Sallai (Juhász, 61.), László- Ördög (Pest K., 61.), Csoknay, Győri, Szabadi (Kun, a szünetben)- Lukács, Szabó Z. Edző: Nagy László. Zalaegerszeg: Vlaszák- Csóka (Tóth Z., 85.), Strasszer, Szabó 1., Molnár B - Babati, Szabó II. (Varga, 76.), Arany, Németh (Molnár Á., 64.)- Sebők, Fe- renczi. Edző: Strausz László. G: Strasszer a 3., Sebők a 45. percben. Vasas DH-Diósgyőr 0-0. Fáy utca, 2000 néző. V: Kiss G. III. Kerület-Videoton 1-2 (1-2). Hévízi út, 3000 néző, V: Bede. III. Kerület: Kiss Sz- Vincze- Gáspár, Filó- Kovács N„ Lendvai (Lázár, 13.), Tor- dai (Sági, 64.), Kilik, Pálfi- Wukovics, Juhos (Gyura, a szünetben). Edző: Schróth La­jos. Videoton: Milinte­Kozma- Kuttor, Schindler- Szalai (Győrök, 89.), Nagy L., Horváth Cs., Vancsa, Mikóczi- Kiss I., Waltner (Mester, 70.). Edző: Verebes József. G: Tor- dai a 43., illetve Waltner a 10., Nagy L. a 28. percben. Kispest-Honvéd-Dunaferr 0-0. Bozsik stadion, 3000 néző. V: Ábrahám. Labdarúgó NB I A labdarúgó NB I 22. forduló­jának eredményei: Matáv Sop- ron-Demecser 2-2, Szeged- Kecskemét 0-0, Tiszaújváros- Komlói Bányász 2-0, Kapos- vár-Tatabánya 2-4, Békéscsa- ba-Soroksár 3-0, Pécsi MFC- Érd 1-3, Komárom-Salgótar- ján 2-1, Hajdúszoboszló- Nagykanizsa 0-1, Tiszavas- vári-Soproni FAC 0-0, Tisza- kécske-Szolnok 3-2. ...azonnal két telefonvonallal. 1,2, 3 vagy akár 10 telefon- számmal rendelkezhet. Ügyfelei nyugodtan elfelejthetik telefonja vagy faxkészüléké foalalt jelzését. Március 31-ig * jelentős megtakarítással növelheti üzlete hatékonyságátI Egy szó. mint száz: az ISDN használatával Ön az igényeinek megfelelő hatékony, gazdaságos és rugalmas telekommunikációs rendszert alakíthat ki. Az akae ideje alatt a csomagokhoz Zöld és kék számot rendelhet belépési díj nélki. 'A szabad kapacitás ereiéig 4 megrendeléseket a MATAV ügyfélkapcsolati pontjai es hivatalos viszonteladói is fogadják. Ingyenes információs Zöld szám; C fZ C C C r- rr r- n r Egymás közt