Tolnai Népújság, 1999. március (10. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-16 / 62. szám

1999. március 16., kedd Sport 11. oldal Labdarúgó NB III, Dráva-csoport Visszhangos bonyhádi siker Tihanyban Dombóvári FC-Aramis For Men-Dunaszentgyörgy 1-0 (Ó-0) Dombóvár, 600 néző. V: Nagy. Dombóvár: Szabados- Mayer, Korcsmár, Vincze- Ötvös (Somodi), Kádár, Foki, Schmidt, Szabotin (Sava­nyú)- Korosecz (Bontovics), Horváth A. Edző: Lőrincz Sándor. Dunaszentgyörgy: Májik- Takács, Kiss, Hor­váth J.- Horváth L., Wiesner, Mizser, Rogács, Krepsz- Ma­gyar, Kovács (Dienes). Játé­kos-edző: Dienes Pál. Kiállítva: Korcsmár (utolsó emberként elkövetett lerántá­sért) a 6. percben. Végig a tíz emberrel is tá­madó dombóváriaknak voltak helyzetei. A 80. percben Kádár szabadrúgás-legurítását Schmidt 23 méterről óriási erő­vel vágta a léc alá. 1-0. A Dombóvár végig többet támadott, és megérdemelten tartotta otthon a bajnoki három pontot. Jók: Schmidt, Vincze, Kádár, illetve Kiss, Magyar. Varga László Bátaszék-Kaposfured 1-3 (1-1) Bátaszék, 400 néző. V: Sebes­tyén. Bátaszék: Szőcs- Ko­vács L., Makk, Takács, Ko­vács Cs.- Szabados (Pap), Rupa, Péter, Baumann- Hosszú, Pankovics. Játékos­edző: Szabados Tibor. Kapos- füred: Tánczos- Püspök, Pék, Gál, Károlyi- Nógrádi, Ko­vács G. (Szuh), Lassú, Faze­kas- Király, László. Edző: Márton József. A 9. percben Fazekas balol­dali beadását Király öt méterről a kapu jobb sarkába lőtte. 0-1. All. percben Hosszú jobb ol­dali szabadrúgását Pankovics nyolc méterről fejelte a kapu bal sarkába. 1-1. A 71. percben László szögletét Lassú a kapu bal oldalába fejelte. 1-2. A 80. percben Király lesgyanus hely­zetben kapta a labdát és öt mé­terről a kapu közepébe lőtt. 1-3. A hazaiak akarása kevésnek bizonyult a jobban játszó ven­dégekkel szemben, a fürediek megérdemelten nyertek. Jók: Pankovics, Makk, illetve Pék, Károlyi, László, Király. Sági István Tihany-Bonyhád Agraco FC 0-1 (0-1) Tihany, 250 néző. V: Képpé. Tihany: Kócsár- Sövény, Végh, Kamondi, László- Lu­kács, Németh, Cseresznyés, Cwetkó- Dömötör (Molnár P.) Hidegréti. Edző: Steier- lein István. Bonyhád: Száka- Hopp R. (Köllő), Hopp K., Somogyvári- Magócs, Bencze, Tálas, Stumpf (Szlama), Csende (Dani)- Ró­zsahegyi, Molnár L. Edző: Lanczki Gusztáv. Az első félidőben jobbára mezőnyjáték dominált, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A 42. percben egy gyors bonyhádi kontraakciónál Molnár briliáns kiugratásával Bencze tört ka­pura és 16 méterről a kifutó Kócsár fölött elegánsan a há­lóba fejelt. 0-1. A második já­tékrészben a völgységi gárda mezőnyfölényt harcolt ki, ám újabb gólt már nem sikerült szereznie, ennek ellenére a vendéggyőzelemtől visszhang­zott a tihanyi pálya. Jók: Végh, Kamondi, Molnár P., illetve Hopp K., Somogyvári, Bencze, Molnár L. Hunyadi István Paksi SE-Marcali 0-1 (0-0) Paks, 500 néző. V: Czakó. Paks: Szlanyinka- Somogyi J., Jenei, Borsi- Prantner, Somogyi V. (Farsang), Kródi, Csizmadia- Nagy Zs., Radics, Kindl (Szilágyi). Edző: Ha­raszti Zsolt. Marcali: Farkas- Bozsó, Hanák, Vajai, Ge- raldo- Horváth, Virág (Kor- pics), Csák (Prucsi), Körösi- Kasza, Szabó (Pongrácz). Edző: Menczeles Iván. A 46. percben Kasza remek labdával ugratta ki Szabót, aki 16 méterről vezetést szerzett a vendégeknek. 0-1. A kemény belemenésekkel tarkított mérkőzésen a gyor­sabb és tudatosabb futballt ját­szó somogyiak rászolgáltak győzelmükre. Jók: Jenei, Kródi, illetve Hanák, Csák, Szabó, Ge- raldo. Zerza Józsej További eredmények: MÁV NTE-Nagyatád 1-2, Pé­csi Postás-Mohács 1-0, Bala- tonföldvár-Harkány 1-1. Bala- tonlelle-Balatonfüred 3-1. Ifjúsági eredmények: Dom- bóvár-Aramis For Men-Duna- szentgyörgy 4-0, Bátaszék- Kaposfüred 7-0, Tihany- Bonyhád Agraco 3-2, Paksi SE-Marcali 1-0. Egy kaposfüredi játékosra gyakran három sötét mezes bátaszéki labdarúgó is jutott, végül - hasonló arányban - mégis a vendégek nyertek fotó: gottvald károly Mark nyert, de Carlos is örül Az ausztrál Mark Philippous- sis (képünkön) nyerte az In­dian Wellsben megrendezett férfi ATP tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben öt- játszmás mérkőzésen le­győzte a spanyol Carlos Moyát (5:7,6:4,6:4,4:6,6:2). Philipoussis természetesen boldog volt, de szomorkodni Moyának sincs oka, a spanyol teniszező ugyanis átvette a vezetést a világranglistán. „Moya, numero 1” — a spa­nyol lapok ilyen és hasonló címekkel az első oldalon számoltak be arról, hogy a te­nisz történetében tizenötödik­ként Carlos Moya került a férfi világranglistájának élére. Moyának sikerült elérnie azt, amit korábban egyetlen spanyol férfi teniszezőnek sem: az Indian Wells-i torna elődöntőjében a brazil Gus­tavo Kuerten felett aratott győzelme a világelsőséget je­lentette számára. — Az év elején nem ját­szottam jól, először vállsérü­lésem, később pedig a náthám hátráltatott. Amikor Indian Wellsbe jöttem, nem gondol­tam arra, hogy a világrang­lista élére kerülhetek - nyilat­kozta Moya, aki 1998-ban megnyerte a francia nemzet­közi bajnokságot. A spanyol férfiak közül az eddigi leg­jobb világranglista-helyezést Manuel Orantes érte el, aki 1973-ban a második volt. Profi ökölvívás Kovács István: „tucatdiadal” Kovács István profi pályafutása 12. győzelmét aratta szomba­ton, a Lübeckben rendezett pe­helysúlyú ökölvívó-mérkőzé­sen, melyen egyhangú ponto­zással diadalmaskodott az an­golai Manuel Gomes fölött. A találkozó első menetében a két ökölvívó elsősorban a má­sik stílusának kiismerésére he­lyezte a hangsúlyt. A harmadik menettől kezdve Kovács átvette az irányítást és némi fölényre tett szert. A negyedik felvonás­ban ismét kiegyenlített volt az összecsapás, ám az ezt követő menetekben - kiváltképpen az utolsó 3 percben - a magyar ök­löző egyértelmű fölénybe ke­rült. Ekkor már nem volt kétsé­ges, hogy a találkozó végén az amatőrként olimpiai, világ- és Európa-bajnoki címet szerző magyar ökölvívó kezét emelik a magasba. Kovács a hivatáso­sok között így továbbra is ve­retlen, míg angolai ellenfele ti­zedik mérkőzésén harmadik ve­reségét szenvedte el. Döntetlen Döntetlennel zárult a New York-i Madison Square Gar- denben a magyar idő szerint vasárnap hajnalban megrende­zett, három nemzetközi profi ökölvívó szervezet nehézsúlyú címmérkőzése, az amerikai Evander Holyfield és az angol Lennox Lewis között. A döntetlen miatt nem való­sult meg a három profi szerve­zet terve, nem tudtak közös bajnokot hirdetni. Holyfield maradt a Nemzetközi Bokszfö­deráció (IBF) és a Boksz Világ- szövetség (WBA) nehézsúlyú világbajnoka, míg a Boksz Vi­lágtanács (WBC) hasonló kate­góriájában továbbra is Lewis őrzi díszes övét. Hétfői hírek szerint erős nemzetközi nyomás hatására a három profi világszervezet (WBA, IBF és WBC) elnökei New York-ban válságértekezle­tet hívtak össze, ahol úgy dön­töttek, hogy a mérkőzést fél éven belül meg kell ismételni. Alpesisí, Világkupa-döntő Meissnitzer és Kjus sikere A férfiaknál a norvég Lasse Kjus, míg a hölgyeknél az oszt­rák Alexandra Meissnitzer nyerte az alpesisí Világkupa összetett versenyét. Kjus a hetedik helyen vég­zett a férfi óriásműlesiklók va­sárnapi, egyben idei utolsó, 35. futamában a Spanyolországi vk-döntőben. A nők mezőnyé­ben az osztrák Anita Wächter nyerte az idényzáró óriásműle­sikló-versenyt, de a szakági és az összetettbeli elsőséget honfi­társa, Alexandra Meissnitzer hódította el. Az összetett vk végeredmé­nye, férfiak: 1. Kjus 1465, 2. Aamodt (mindkettő norvég) 1442, 3. Maier (osztrák) 1307 ponttal. Nők: 1. Meissnitzer (osztrák) 1672, 2. Gerg (német) 1179, 3. Götschl (osztrák) 1035 ponttal. Női kézilabda NB I/B Simontomyai győzők a tolnai síkon Thelena SK Tolna­Cece-Simontornya KC 16-20 (7-11) Tolna, 350 néző. V: Barta, dr. Bucsek. Tolna: Eper- Kovács J., SZILÁGYI 7 (4), Pavelekné 4, Smetec 1, Csehné 1, Takács 1. Csere: Flick (kapus), Konkoly, Si­pos Á. 2, Peterdi. Edző: Kaj- csa András. Cece-Simontor- nya: NAGY- Killer 2, Hingyi Z. 1, TATÁR E. 2, Tatár A. 3, VÁGVÖLGYI 7 (4), HINGYI B. 5. Csere: Mol­nár. Edző: Zámbó Tibor. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4. Kihagyott Ce-Si hetes után Pavelekné a hazaiakat juttatta előnyhöz, Nagy kapus védése­inek köszönhetően azonban nem tudtak elhúzni a szeren­csével is hadilábon álló tolna­iak (9. perc: 3-2). A vendégek egyenlítettek, ám emberelőny­ből nem tudták bevenni a The­lena hálóját. Mindkét együttes nagy hibaszázalékkal kézilab­dázott, így negyedóra eltelté­vel még csak hét gólt láthattak a nézők (16. perc: 3-4). A tíz­perces tolnai gólínséget Pave­lekné második találata törte meg, a hazaiak ezzel együtt is csak futottak az eredmény után. Hingyi Bea átlövésgóljá- val a 23. percben az addigi legnagyobb különbséggel, há­rommal ment a Ce-Si (4-7). A tolnaiak játéka a félidő hajrá­jában szétesett, ráadásul em­berhátrányba is kerültek, így a szünetig a vendégek négy gólra növelték előnyüket. Fordulás után gyors találat­tal kezdett a határozottabban védekező Cece-Simontomya, s a folytatásban is jobbára a vendégek akarata érvényesült (38. perc: 9-14). A hazaiak felzárkózási kísérleteit néha a játékvezetői ítéletek is hátrál­tatták, a fiatal bírópáros téve­déseivel jobbára a tolnaiakat sújtotta. Kajcsa edző a folyta­tásban külön őrzőt rendelt a Ce-Sit mozgató Hingyi Bea és Tatár Edina mellé, s ez jó hú­zásnak bizonyult: negyedóra elteltével Szilágyi találataival két gólra apadt a vendégelőny (45. perc: 13-15). A lehetőség azonban láthatóan bénítólag hatott a hazaiakra, a Ce-Si rendezte sorait, Nagy kapus védései és Tatár Edina máso­dik gólja után újra néggyel ve­zetett a vendégegyüttes (52. perc: 13-17). A Thelena SK a találkozó hajrájában újabb esélyt kapott, miután kétszer is kettős emberelőnyben kísérel­hette meg a felzárkózást. Szi­lágyi heteseivel a hazaiak két gólra meg is közelítették ellen­felüket, de Killer és Vágvölgyi találata után két perccel a befe­jezés előtt eldőlt a mérkőzés (15-19). A jól kezdő tolnaiak nem tudták tartósítani lendületüket, a Cece-Simontornya Tatár Edina által remekül mozgatott gárdája negyedóra elteltével átvette a játék irányítását, s bár a hazaiak a második félidő kö­zepén még fordíthattak volna, a kevesebb hibát vétő, jobban védekező vendégek megérde­melten nyerték a megyei rang­adót. (fekete) Női NB I A 18. forduló eredményei: Ferropatent-Szekszárd SE- Dunaferr SE 20-33 (pénteken játszották), Kisvárda-Herz- FTC 20-30, Synergon Vác- Békéscsaba 42-29, Miskolci Honvéd-Kiskunhalasi NKSE .18-17, Cerbona-Vasas 29-24, Győri ETO-Debreceni VSC 34-27. A simontornyai Tatár Annamária (fehérben) Smetec és Szilágyi őrizetében FOTÓ: GOTTVALI