Tolnai Népújság, 1998. január (9. évfolyam, 27-50. szám)

1998-02-24 / 46. szám

1998. február 24., kedd Sport 9. oldal Női Magyar Kupa negyeddöntő, első mérkőzés Kötelező (kettős) győzelem Ferropatent-Lazúr Szek- szárd SE-Kispesti AC: kedd, 18 óra. Laurencz László szakta­nácsadó: — Gyáva népnek nincs hazája. Egyszerűen nem értem a csapat megilletődött játékát. Még álmomban sem gondoltam rá, hogy hazai pá­lyán ilyen könnyen megadjuk magunkat. Lehet rosszul ját­szani, de a vasárnapi akarat­gyenge teljesítményünkre nincs mentség. Érdekes mó­don csak egyes játékosoktól ijedtünk meg, amíg például Hang védett a Debrecenben, minden rendben ment. Sza- mozvanova beállása után azonban elfogyott az önbi­zalmunk. Tizenkét helyzetet hagytunk kihasználatlanul, tíz emberelőnyben eltöltött perc alatt egyszer sem tudtuk be­venni a Löki kapuját, s ráadá­sul Pádár Margó nyolc kísér­letéből mindössze egy talált utat a hálóba. A hétvégén nyújtott gyenge produkció nem csak a Debrecen ellen kevés, ilyen játékkal egyetlen élvonalbeli csapatot sem győztünk volna le. Tabajdi Ferenc edző: — Sajnos, vasárnap a koráb­ban stabilan jó teljesítményt nyújtó játékosok egyike-má- sika is csődöt mondott. A ve­reséget és a gyenge játékot a lányok már a Kispest elleni kupameccsen szeretnék feled­tetni, s ez nagy valószínűség szerint görcsös akarást ered­ményez majd. Ennek ellenére- mindkét összecsapáson - csakis a győzelem elfogad­ható eredmény a fiatal, ügyes játékosokból álló NB Il-es fővárosi gárda ellen. Ma este debütál a csapatban tét mér­kőzésen a frissen igazolt Da- nica Nikics. Hazai pályán legkevesebb tízgólos sikert várok a lányoktól. A belépés ingyenes Az elnök úr bocsánatot kér. Horváth Ferenc, a Ferropa- tent-Lazűr Szekszárd SE ügyvezető elnöke elnézést kér a csapat szurkolóitól a vasár­napi halovány játékért. „En- gesztelésként” a ma 18 órakor kezdődő kupamérkőzésre a belépés ingyenes. Nemzetközi kupák A negyeddöntőket rendezték meg a hétvégén a női és a férfi európai kézilabdakupákban. A küzdelmekben négy ma­gyar csapat volt érdekelt. A továbbjutásra talán a női szakág egyetlen magyar kép­viselőjének van a legnagyobb esélye. A Dunaferr SE ugyanis mindössze egy góllal kapott ki (24-23) a norvég Trondheim otthonában, így ledolgozható hátránnyal vár­hatja a visszavágót. A Fotex KC Veszprém gárdája bravúros, öt gólos győzelmet (33-28) aratott a világ egyik legjobb együttese, az FC Barcelona ellen, de - a katalánok eredményeit figye­lembe véve - veresége elle­nére továbbra is az ibériaiak az esélyesebbek a továbbju­tásra. A City-kupában az Elektromos alacsony színvo­nalú mérkőzésen négy góllal nyert a német HSG Dutenho­fen ellen, míg a Pick-Szeged otthonában szenvedett három gólos vereséget a címvédő német TUS Nettelstedtől. Izmény maradt csak góltalan Frey-Bau-kupa Bataszek-Bonyhad 2-1 (0-0). Bátaszék, 100 néző. V: Schäfer. Bátaszék: Grill (Tenczlinger)- Rácz, Schep- pi, Acsádi (Sárközi), Hau- wasser (Kovács L.)- Szaba­dos (Kovács Cs.), Rupa, Ker­ner (Péter), Korosecz- Kiss, Pankovics. Edző: Fiath Ta­más. Bonyhád: Kovács (Götz)- Fodor (Balogh), Brunner, Végvári, László- Baumann, Stumpf, Torma, György- Dani (Papp), Sán­dor. Edző: ifj. Lőrincz Antal. Keserves hazai győzelem. G: Pankovics, Korosecz, illetve László. Kisdorog-Szedres 4-3 (2-2). Kisdorog, 50 néző. V: Mészáros. Jó iramú mérkőzés nagy gólokkal. G: Stölkler K. 2, Miklós, Lantos, illetve Far­kas, Nagy, Balogh. Bátaapáti-Kisdorog 1-3 (1-2). Bátaapáti, 50 néző. V: Bonyai. A kapu előtt határo­zottabb vendégek nyertek. G: Vecsernyés, illetve András, Bordi, Lantos. Nagymányok-Mucsfa 5-1 (4-1). Nagymányok, 100 néző. V: Dárdai. A hazaiak fölénye gólokban is megmu­tatkozott. G: Kiesz 2, Miszler, Vízin, Guth, illetve Fábián. Izmény-Majos 0-0. Iz­mény, 150 néző. V: Bonyai. Küzdelmes mérkőzésen igaz­ságos döntetlen. Mőcsény-Bonyhádbör- zsöny 3-5 (2-3). Mőcsény, 50 néző. V: Dunai. Megér­demelt vendégsiker. G: Má­tyás, Nagy, Törő, ill. Csoboth 2, Papp, Schüller, László. Koczák huszárcsíny a Nemzetiben A szekszárdi Unió Box Team szombat este első alkalommal lépett a főváros nagyközönsége elé. A Nemzeti Sportcsarnok­ban ezer néző előtt lebonyolí­tott profi ökölvívó gála a Koc­zák Sándor-Herald Geier szu- perharmatsúlyú mérkőzés ré­vén vált emlékezetessé. Koczák, az uniósok remény­sége mindössze negyedik hiva­tásos összecsapására készülő­dött, ezzel szemben osztrák el­lenfele korábban harmincnégy­szer mérette meg magát a pro­fik kemény világában. Két címmeccsét (egy Európa-baj- noki, egy világbajnoki) ugyan elbukta, ám egy döntetlenecs- kén kívül a többit megnyerte. Geier alighanem egy egyszerű kis edzőmérkőzésre számított a magyar „kezdő” ellen, mi taga­dás, kevesen hittek Koczák si­kerében. Rácz Félix menedzser viszont igen, s nyolcmenetes csatát kötött le ex-újpesti párt- fogoltjának. A hivatásosként csak pár menetet bunyózó Koczák bizo­nyította rátermettségét, egy rendkívül szoros, „adok-ka- pok” találkozón minimális kü­lönbséggel legyőzte Geiert! A két magyar bíró egy-egy pont­tal ítélte jobbnak, míg a belga pontozó döntetlent látott. A győztes az európai ranglistán húsz közé jutott, a korábbi ki­lencedik Geier menedzsere pe­dig lefújhatta védence nyárra tervezett világbajnoki címmér­kőzésének szervezését. Koczák Sándor fotó: gk A másik hét összecsapás kö­zül csupán kettőt öklöztek vé­gig, az egykori középsúlyú nemzetközi bajnok Gálfi And­rás feledhető színvonalú talál­kozón simán nyert a belga Monteyne ellen, a már Szek- szárdon is járt nehézsúlyú Deák „Könyörtelent” pedig Virágh birkózta le hat menetben. Az Unió Box Team törzs­gárdistái egytől-egyig idő előtt véget vetettek csatáiknak. Bog­nár László lengyel ellenfele nem érkezett meg, a WBU nemzetközi bajnokától a be­ugró Kovács Ferenc három menetet kapott. (Bognár sike­rével az európai ranglista har­madik helyére lépett eló're, nagy valószínűséggel a nyáron „Eb-t” öklözhet. Bunyós ber­kekben egyébként népszerű téma egy Kovács István-Bog- nár László magyar pehelysúlyú csúcsderbi várható kimenetele. Rácz Félix menedzser elképzel­hetőnek tartja, hogy idővel az amatőrként egymással többször is meccseit Kokó és Bogesz pro­fiként is egymásnak ugorhat.) Könnyűsúlyban Kalocsai Zoltán kesztyű végre kaphatta a várt francia Requiert, s hamar el is bánt vele. A gall rivális nem tudott komoly ellenállást kifejteni, már az első másod­percekben számoltak rá, a má­sodik menetben véget is ért a mérkőzés. Elekes Tamás félne­héz, Béres Zoltán egykori olimpiai bronzérmesünk pedig nehézsúlyban csapta le szlovák ellenfelét az első menetben. Kisváltóban eredetileg nem Szili Zoltán szerepelt volna, ám a kecskeméti Szakállas to­vábbra is sérült, így a paksi vasöklűre várt az ukrán Kosz- tev megpuhítása, két menetet vett igénybe a dolog. -teszi­Kosárlabda NB II A Értékes bonyhádi siker Pécsett Férfiak PEAC-Bonyhád 67-72 (28-34). Pécs, 100 néző. V: Kovács, Domokos. Bonyhád: Timer (15), Kiszler G. (-), Osas (17), Kési (16), Halmá- gyi (13). Csere: Ábrahám (6), Kiszler P. (5/3). Edző: Kiszler Ferenc, dr. Abrahám János. Rendkívül idegesen kezdett mindkét csapat, rengeteg rossz átadás, eladott labda jellemezte a mérkőzés ezen szakaszát. A folytatásban a bonyhádi együt­tes kapott előbb lábra, feljavult a völgységiek védekezése és támadójátéka is. A félidő köze­pére a vendégek tizenegy pon­tos előnyre tettek szert. A kö­vetkező percekben felváltva es­tek a kosarak, és a félidő végén szerzett két triplájával hat pontra felzárkóztak a hazaiak. A második játékrészt a házi­gazdák kezdték jobban, három perc alatt tíz ponttal elhúztak (51—41). Nem adta fel a Bony­hád, és két perccel később már újra a völgységi gárda vezetett (52-53). Kiélezett küzdelem alakult ki, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy-két ponttal. Harminc másodperccel a találkozó vége előtt, egy pon­tos bonyhádi vezetésnél Ábra­hám két büntetőjével három pontra nőtt a völgységiek elő­nye, majd Kiszler P. két újabb büntetőből beállította a vég­eredményt. Feszült hangulatú találkozón a véghajrában har­colt ki értékes sikert a Bony­hád. Kitűnt: Osas, Kiszler P. Nők Atomerőmű SE-Szombathe- lyi TK 70-58 (32-32). ASE: Szabó (22/3), Csepreghy (-), Osztermájer (6/3), Hirth (7), Szabadi (7). Csere: Pálfy (15), Farkas (6), Hosnyánszki (2), Bese (-). Edző: Daróczi Esz­ter. Visszavágásra készült a ha­zai csapat a Szombathelyen el­szenvedett egypontos veresé­gért. Az első félidő derekáig fej-fej mellett haladt a két csa­pat, időkérés után azonban fel­pörgött az ASE (13. p.: 21-13). Mindkét csapat szorgalmasan gyűjtötte a személyi hibákat, egy perc alatt tíz büntetőt dob­tak a csapatok. A főiskolások három pontnyira megközelítet­ték a hazaiakat, sőt a félidő vé­gére ki is egyenlítettek. A második játékrész köze­péig felváltva estek a kosarak, jelentős előnyt egyik csapat sem tudott kicsikarni (10. perc: 49-46). Daróczi edző újabb időkérése után feljavult az ato­mosok védekezése és ötletes támadásaikat is rendre kosárral fejezték be. Ennek köszönhe­tően fokozatosan növelték elő­nyüket a Duna-partiak és ala­posan visszavágtak a szombat- helyi fiaskóért. Jók: Pálfy, Hirth, Szabó, Simon. PEAC-Bonyhád SE 72-68 (37-34). Pécs, 100 néző. V: Kunvári, Kajtár. Kovács (5/3), Felszegi (6), Palkovics (18/3), Szabó N. (14), Lerch (3/3). Csere: Witzl (21/3), Fo- nyódi (1). Edző: Harsányi Mária. Az első félidő végig ki­egyenlített küzdelmet hozott, felváltva estek a kosarak, hol az egyik, hol a másik csapat veze­tett pár ponttal. Rengeteg hibá­val játszottak a csapatok, s a va­lamivel kevesebbet hibázó ha­zaiak hárompontos vezetéssel térhettek pihenőre. A második játékrész sem ho­zott változást. A nagyon rosszul védekező Bonyhád támadójá­tékában sem volt igazi átütő erő, így a völgységiek végül vesztesként hagyták el a pályát a győzelmet jobban akaró főis­kolások ellen. Mai sportműsor Kézilabda: Női Magyar Kupa negyeddöntő, első mérkőzés: Ferropatent-La­zúr Szekszárd SE-Kispesti AC 18. Asztalitenisz A zöld asztalnál is a szekszárdiak NB II, nők Tolnai SE-Szekszárd SK 1:17. A két együttes őszi összecsapása a fehér asztal mellett, a szövetségben „dőlt el”, a tolnaiak ugyanis akkor nem utaztak el Szek- szárdra. A megyeszékhely együttese szombaton Tol­nán a zöld asztalnál is bizo­nyította fölényét, mindössze egy győzelmet „engedélye­zett” a házigazdáknak. Győztesek: a Guld-Bucher pár, illetve Hortobágyi 4, Fekete 4, Gyöngyösi 4, Fritschi 4 és a Hortobá­gyi-Fekete pár. NB III, férfiak Polgárdi-Nagymányok 9:9. Jó színvonalú, küzdel­mes mérkőzésen kissé fá­radtan kezdett a Nagymá­nyok, s ezt kihasználva a hazaiak mindkét párost megnyerték. A mányokiak az egyéni mérkőzéseken 8:6-ra elhúztak, de a véghaj­rában a hazaiaknak sikerült döntetlenre menteni a talál­kozót. Győztesek: Varga, Kizakisz, Teleki Zs. 3-3. tjabb Wittínger bronz Wittinger Judit, a Tolnai SE serdülő korú asztalitenisze­zője a korábban a magyar serdülő bajnokságon páros­ban elért második, majd az ifjúsági OB - ugyancsak pá­rosban szerzett - harmadik helye után az elmúlt hétvé­gén sikeresen szerepelt a Budapest Serdülő Top 12 elnevezésű viadalon. Á vi­déki asztaliteniszezőket egyedüliként képviselve nagyszerű játékkal, az erős mezőnyben nyolc győzel­met aratva bronzérmet szer­zett egyéniben. A Kerekes * Teniszcentrum Domboriban tájékoztat minden teniszbarátot, hogy 1998. február 26-tól MEGNYITJA f # fedett salakos teniszpályáját Oktatást, húrozást vállalunk! Pftlun ríme- PflfirUWtkrm iaittlrtteinn Hnrnni h ruiyu ütne. ruuípvwnwwn uuutotuitrp, nujnui u. FeMájosítás: 30/375-753,19 óra ítán 74/447-758. XVIII. Téli olimpiai játékok, Nagano Viszontlátásra Salt Lake Cityben! Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a 8. hét to­tónyereményei a jövede­lemadó levonása után a kö­vetkezők: 13 plusz egy találatos szelvény 2 darab, nyeremé­nyük egyenként 3 874 992 forint. 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 1 347 823 forint. 12 találatos szelvényt 38 darabot találtak, nyeremé­nyük egyenként 79 805 fo­rint. 11 találatos szelvényt 573 darabot találtak, nyere­ményük egyenként 5292 fo­rint. 10 találatos szelvényt 4745 darabot találtak, nye­reményük egyenként 1065 forint. Vasárnap - a japán uralkodói pár jelenlétében - színpom­pás záróünnepséggel fejező­dött be a XVIII. téli olimpia. A naganói Sport Parkban lezaj­lott ceremónia, a résztvevő or­szágok nemzeti lobogóinak fel­vonulásával kezdődött. A ma­gyar zászlót Vidrai Szabolcs, a csapat legeredményesebb tagja vitte, aki a műkorcsolyázók versenyében a 13. helyen zárt. Kezdésként az amerikai csapat hatalmas transzparensen kö­szönte meg a japán szervezők munkáját, vendéglátását, s át­nyújtotta a következő téli olim­piára szóló meghívóját: „Well­come in Salt Lake City, 2002” felirattal. A folytatásban tradicionális japán műsor búcsúztatta a játé­kokat. Az olimpiai induló, va­lamint a görög, japán és ameri­kai nemzeti himnusz elhang­zása után került sor az ünnepé­lyes zászlóátadásra. Csukada Taszuku, Nagano polgármes­tere a 2002. évi téli olimpia há­zigazdájának, Salt Lake City polgármesterasszonyának, De- edee Corradininek nyújtotta át az olimpiai lobogót (képün­kön). Az átadást az amerikai város rövid ismertetője követte. Juan Antonio Samaranch, a NOB spanyol elnöke beszédé­ben köszönetét mondott a na­ganói rendezőknek, a Japán Olimpiai Bizottságnak és a sportolóknak a színvonalas ver­senyekért, majd hivatalosan is befejezettnek nyilvánította a já­tékokat. Samaranch rövid kö­szöntőjét követően az olimpiai láng kihunyásával jelképesen is véget ért a több mint két hétig tartó ötkarikás versengés. Az ünnepséget egy csodálatos fényben előadott japán dal, majd színpompás tűzijáték zárta. Schmitt Pál és három alel- nök-társa a Szent Kincs Arany- Ezüst Csillagrend kitüntetést vehette át bensőséges ünnepség keretében. A NOB alelnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság el­nöke az MTI-nek nyilatkozva elmondta: ez volt minden idők legnagyobb téli olimpiája, egy­ben különlegesnek is nevezte a rendezvényt. Véleménye sze­rint nem csak a 2300 sportoló részvételével gazdagodott a téli olimpia. Kiemelte a japánok precizitását, udvariasságát lel­kesedését és szeretetét. — A résztvevő 72 ország közül 24 szerzett érmes helye­zést, a további közel félszáz nemzet, közöttük mi, magyarok is, büszkék lehetünk, hogy részvételünkkel hozzájárultunk e kiválóan szervezett verseny sikeréhez - fejezte be Schmitt Pál. Az éremtáblázat végeredménye Németország arany 12 ezüst 9 bronz 8 Norvégia 10 10 5 Oroszország 9 6 3 Kanada 6 5 4 Egyesült Államok 6 3 4 Hollandia 5 4 2 Japán 5 1 4 Ausztria 3 5 9 Koreai Köztársaság 3 1 2 Olaszország 2 6 2 Finnország 2 4 6 Svájc 2 2 3 Franciaország 2 1 5 Csehország 1 1 1 Bulgária 1­­Kína­6 2 Svédország­2 1 Dánia­1­Ukrajna­1­Fehéroroszország­­2 Kazahsztán­­2 Ausztrália­­1 Belgium­­1 Nagy-Britannia­­1 Megjegyzés: A kettesbobok versenyében két aranyérmet osztottak ki. A férfi szuper- óriásmúíesiklásban két ezüstérem talált gazdára, míg a négyesbobok küzdelmében két bronzérmet adtak át. I