Tolnai Népújság, 1994. szeptember (5. évfolyam, 205-230. szám)

1994-09-26 / 226. szám

6 SIÉPÚJSÁG SPORT 1994. szeptember 26., hétfő Kosárlabda NB I. A megyei labdarúgó-bajnokságért Csapataink igazolták, hogy három a magyar igazság Ismét a Döbrököz a listavezető, három kiállítás Kajdacson Joggal elégedett a dombóvári szurkolótábor Atomerőmű SE-Fehérvári KC 99-60 (50-31). Székesfe­hérvár, 100 néző. V: Faidt, Elmauer. Atomerőmű SE: Si- nevici (8), Munteán (10), Mo- kos (8/6), Stan (19), Gulyás (22). Csere: Hosszú (5/3), Pál- kerti (2), Doma (13/3), Gócs (10), Lakosa (2). Edző: Simon Károly. Fehérvári KK: Gosz- tonyi (22/6), Zboray (11/9), Gombos (-), Kajtor (-), Kab- lár (4). Csere: Veres (16), Csík (5/3), Rajkó (-), Dudás (-), Andó (2). Edző: Kákonyi Le­hel. Jól kezdtek az atomosok, az 5. percben már tíz ponttal el­húztak. A paksiak ügyesen kanalazták el a palánk alatti lepattanókat, majd gyors lein- dításokból szerzett találatok­kal Stan és Gulyás révén sza­porították pontjaik számát. A 11. percben már 28-18-ra ve­zettek a Duna-partiak. A to­vábbiakban is a vendégek akarata érvényesült, a félidő vége felé főként Gulyás ered­ményessége révén növelték előnyüket a paksiak. A 15. percben 39-23 volt az állás. A hajrában Munteánék tovább növelték előnyüket. Szünet után Mokos triplái­val és Munteán találataival továbbra is eredményesek voltak a vendégek, a 26. perc­ben 64-38 volt az állás. Ké­sőbb a paksiak cseresora is pá­lyára lépett. Doma és Gócs ta­lálatainak köszönhetően a 31. percben az atomosok már harminc pontos előnyre tettek szert, 77-47. A paksiak erejé­ből a félidő végére már közön­ségszórakoztató játékra is fu­totta. A vendégek végig vezetve, időnként tetszetős játékkal magabiztos győzelmet arattak a nyáron alaposan meggyen­gült fehérváriak ellen. Dombóvári VMSE-MA- LÉV OCC 130-90 (62-44). Dombóvár, 300 néző. V: Péc- zely, Parádi II. Dombóvár: Nagy L. (19/15), Kerényi (24), Kiss S. (16/3), Halmai (11/3), Kiss A. (28/15). Csere: Erup- kin (17/15), Bosznai (15/3), Molnár (-), Krasznai (-), Trupp (-). Edző: Németh Jó­zsef. MALÉV OCC: Papp (6), Hensch (8), Judik (-), Deme­ter (8), Abeljanov (28). Csere: Haaz (4), Mischek (11/3), Já­nosi (8), Molnár (10), Villányi (7/3). Edző: Domokos Adám. A harmadik újonc ellen mérkőző, eddig veretlen hazai csapat találkozója több érdek­lődőt érdemelt volna. Csalód­niuk kellett azoknak, akik az első percekben lendületes kezdést vártak a vasutasoktól, így nem is volt meglepetés, hogy a 3. percben, 7-5-ös fő­városi vezetésnél a dombóvá­riak szakvezetője időt kért. Egy perc múlva 11-7-re fordí­tottak is a házigazdák. Mivel az idegenlégiós Abeljanov semlegesítése kissé feladta a leckét a dombóváriaknak, így a 7. percben ki is egyenlítették hátrányukat a vendégek, 15- 15. A csereként beállt Erupkin triplája adta meg a jelet a ha­zaiak ritmusváltásához, ennek köszönhetően a 12. percben már 36-24-re elhúztak a vas­utasok. A DVMSE ötletes játé­kát a távolról is rendre beta­láló Nagy L. és Kiss A. talála­tai színezték, így a félidő vé­gére a hazaiak megnyugtató előnnyel térhettek pihenőre. Szombaton és vasárnap rendezték meg Pozsonyban hét nemzet részvételével az OSY 400-as kategóriájú mo­torcsónak Európa-bajnoksá- got, amelyen a házigazda Szlovákián kívül Csehország, Finnország, Litvánia, Német­ország, Svédország és Ma­Szünet után Kerényi alapo­san feljavult dobóteljesít­ménnyel hívta fel magára a fi­gyelmet, de társai is megtették a magukét és a 23. percben már 73-53 volt az állás. Hét perccel később már harminc pontra nőtt a két csapat közti különbség, 95-65. A dombó­váriak századik pontjukat a 33. percben Kerényi büntető­jével érték el. A végére a MA­LÉV teljesen elkészült az ere­jével az óriási ramot diktáló vasutasokkal szemben, mi­közben Németh edző a cse­réknek is lehetőséget adott. A közönség vastapsa közepette Kerényiák tetszetősen játszot­tak, szinte alig hibáztak. A negyven pontos különbséget a lefújás pillanatában végül Halmai állította be egy triplá­val. A találkozó jó hírverése volt a sportágnak. A hazaiak he­lyenként látványos, közön­ségszórakoztató játékot nyújtva szerezték meg a két pontot a gyengébb képességű fővárosiak ellen. Győzelmük­kel a házigazdák az 1. helyen várják a folytatást. Kitűnt: Kiss A., Kiss S., Nagy L., Erupkin, Bosznai illetve Abel­janov, Molnár, Mischek. KSC Szekszárd-UNIVER KSC 65-46 (42-24). Kecske­mét, 150 néző. V: Berki, Ga­lambos. KSC Szekszárdi Szabó M. (7), Berkó (14/9), Madaras (16), Králik (12), Szeliversztova (12). Csere: Nagy R. (-), Nagy A. (-), Ba- dics (4). Edző: Kovács József. UNIVER KSC: Kosjár L. (-), Fück (5/3), Dubljevics (11), II- jashenko (9), Kosjár K. (16/3). Csere: Jáger (2), Pasek (-), Darida (-), Nagy H. (3). Edző: Adamik Ferenc, ifj. Tóth Vik­tor. A találkozó előtt mindkét együttes egy-egy győzelem­mel rendelkezett, így a két pont megszerzésén túl mind­két csapat számára a közép­mezőnyhöz való felzárkózás volt a tét. A hazaiak kaptak először lábra és a 4. percben 6­gyarország versenyzői vettek részt. Magyarország csapata nagyon jól szerepelt, hiszen egyesben Bodor Péter lett az Európa-bajnok. A Bodor Pé­ter, Éarkas Gábor összetételű csapat is az első helyen vég­zett. Eredmények: egyéni: 1. Bo­0-as előnyre tettek szert, míg a vendégek kilenc kísérlete eredménytelen volt. Ekkor Kovács edző időt kért és en­nek nyomban meg is lett az eredménye; játszani kezdett a Szekszárd. Berkó azonnal egy triplával iratkozott fel a gól- lövő listára, majd ezt még két­szer megismételte, közben Szeliversztova is egyre szor­galmasabban gyűjtögette a pontokat, így a félidő közepén már 12 ponttal a vendégek ve­zettek (23-11). Továbbra is a Szekszárd irányította a játé­kot, szebbnél szebb megoldá­sokkal szórakoztatták a nem túl nagyszámú publikumot. A félidő hajrájában Madaras és Králik pontjaival tovább nö­velték előnyüket a vendégek. A második játékrészben ki­egyenlítetté vált a játék, mindkét csapat elég nagy hi­baszázalékkal játszott. Sok volt a pontatlan dobás, az el­adott labda mindkét oldalon. A házigazdák Kosjár Katalin eredményessége révén a 37. percre 13 pontra csökkentet­ték hátrányukat: 54-41. A haj­rára azonban Berkóék ismét „összekapták" magukat, s nem hagytak kétséget afelől, hogy ezen az estén a két csa­pat közül melyik a jobb. A korrekt játékvezetés mel­lett sorra került szomszédvári rangadón a negyedik perctől kezdve végig a Szekszárd akarata érvényesült. Berkóék az első félidőben kitűnő telje­sítményt nyújtottak, rászol­gáltak tetemes előnyükre. Fordulás után sem sokat vál- toztott a játék képe, továbbra is a Szekszárd irányította a já­tékot, biztosan őrizték elő­nyüket. Akkor sem volt kétsé­ges, hogy ki nyeri a találkozót, amikor a házigazdák Kosjár Katalin eredményessége ré­vén 13 pontra felzárkóztak. A találkozó összképe alapján ilyen különbséggel is megér­demelten nyert a Szekszárd a szomszédvári rangadón. Ki­tűnt: Madaras, Berkó, Králik, illetve Kósjár K. dór Péter (magyar), 2. Lars Dikfors (svéd), 3. Kristina Sedwin (svéd), 4. Farkas Gá­bor (magyar), 5. Christian Hédin (svéd), 6. Kertes Krisz­tián (magyar). Csapat: 1. Magyarország (Bodor Péter, Farkas Gábor) 2. Svédország 3. Szlovákia. Decs-Harci KSC 2-0 (0-0). Szekszárd, 200 néző. V: Dár­dai. Decs: Komiáti- Végh, Mózes (Jelusics), Száraz, Lu- bastyik- Tóth, Vecsei (Acsádi), Weitner (Farkas)- Kocsis, Demkóy Herczeg. Edző: Weitner Adám. Harc: Siklósi L- Horváth A. (Ko­lompár), Jelusics, Gál, Pa­lásti- Sztojka (Siklósi II.), Bartal, Török, Horváth Cs.- Kovács, Babai. Edző: Kovács Ferenc. A második játékrész­ben a többet kezdeményező, lelkesebben futballozó decsiek nagyobb különbséggel is nyerhettek volna. G: Herczeg, Jelusics. Jók: Lubastyik, Szá­raz, Jelusics, illetve Gál. Tevel-Aparhant 1-0 (0-0). Aparhant, 250 néző. V: Sajgó. Tevel: Szabó- Patócs, Bor- bandi, Sebestyén, Dalos- Miszler, Kalmár (Kovács), Gergely- Ferenc G., Hodász (Ferenc Cs.), Illés (Lantos). Edző: Kitanics Lajos. Apar­hant: Bogos Cs.- Heidecker, Bogos R., Sármány, Palkó- Fülöp, Németh, Minker- Fe­renc (Wildanger), László (Dobos A.), Farkas. Edző: Wáger Pál. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a büntetők kihasználása döntött. László a 70. percben 11-est hibázott. G: Borbandi (11-esből). Jók: Szabó, Borbandi, Miszler, il­letve Sármány, Heidecker. Dombóvári FC-Paks 0-0. Dombóvár, 300 néző. V: Tóth K. Dombóvár: Fábián- Hopp, Tamai, Greschner, Halmai- Savanyú, Szűcs, Vincze, Ste­iger- Balaskó (Miszlai), Varga. Edző: Újvári Kálmán. Paks: Heizler- Péter, Prant- ner, Erdélyi- Borsi B., Wolf, Borsi J., Benedeczki, Radics- Feer, Kródi (Lakatos). Edző: Vábró József. Színvonalas mérkőzésen igazságos döntet­len született. Jók: Tárnái, Sa­vanyú, Szűcs, illetve Prantner, Erdélyi. Újabb pozitív doppingteszt Újabb ismert brit atléta doppingtesztje hozott pozitív eredményt. A gerelyhajító, 31 esztendős Colin MacKenzie egy júliusi, olaszországi versenyen „bu­kott meg". A vizsgálat ered­ményeit most véglegesítették, ezért hozták nyilvánosságra a tényt csak szeptemberben. Június óta MacKenzie a ne­gyedik brit atléta, aki meg nem engedett szerekkel fo­kozta teljesítményét. McCall legyőzte a címvédőt Az amerikai Oliver McCall a WBC profi ökölvívó világ- bajnokság nehézsúlyú döntő­jében legyőzte az angol cím­védő Lennox Lewist. A Lon­donban rendezett mérkőzés­nek meglehetősen hamar vé- geszakadt. McCall ugyanis a hazai közönség nagy bána­tára, már a második menet 31. másodpercében kiütötte ellen­felét. A 29 éves, 105 kg-os McCall, akinek 25 mérkőzéséből 18 végződött kiütéssel, 1 millió dollárt vehetett fel győzelmé­ért. Kakasd-Tamási 2-0 (1-0). Kakasd, 400 néző. V: Niki. Kakasd: Sebestyén A.- Kresz, László, Schell, Fábián (Sebes­tyén A.), Takács- Sebestyén Z. (Zengai), Kvanduk (Zala- vári), Sipos- Pámer, Müller. Edző: László József1. Tamási: Szálka- Siklósi, Árvái, Ko­vács, Surányi- Tóth (Szántó), Gyenei (Varga), Szakács, Agócs, Magócs- Végh (Szabó). Edző: Mészáros Já­nos. Megérdemelten nyert a hazai csapat a jól játszó ven­dégek ellen. G: Pámer, Müller. Jók: Sebestyén A., László, Schell, illetve Siklósi, Surányi, Agócs. Fadd-Dunaszentgyörgy 2- 1 (1-0). Fadd, 450 nézp. V: Ódor. Fadd: Sipos- Ádám (Pesti), Ujj, Hajnes, Kugli, Aradi- Szász, Kirtyán, Szabó- Beda, Palásti. Edző: Palásti Lajos. Dunaszent- györgy: Mészáros- Lakatos, Debreceni, Benedek (Ma­gyar), Kiss T. (Jóni)- Kovács, Káldi, Drubits (Gyöngyösi)- Baracz, Kiss L, Hajpál. Edző: Dienes Pál. A két szomszéd­vár nagy küzdelméből a haza­iak kerültek ki győztesen. G: Kirtyán (mindkettőt 11-esből), illetve Baracz. Jók: az egész hazai együttes, illetve Baracz, Káldi. Simontomya-Tolna 3-0 (0- 0). Simontornya, 300 néző. V: Nagy Gy. Simontornya: Tóth- Horváth, Molnár I., Molnár L. (Pekli), Nádasdi- Szentmártoni, Molnár A., Pa­jor- Dölles, Borbás B. (Bor- bás J.), Szántó. Edző: Szelei Ferenc. Tolna: Becze- Babos, Nagy, Wiesner, Horváth- Rogács, Réhm (Papp P.), Kern, Simon- Vincze (Már­kus), Szakállos (Vass). Edző: Bemáth József. A tolnaiak csak egy félidőn át bizonyul­tak egyenrangú ellenfélnek. G: Szentmártoni, Molnár A., Dölles. Jók: Tóth, Molnár I., Sakk Peugeot Kupa Nagy csatában dőlt el a he­lyezések sorsa a XI. Peugeot Kupa nemzetközi nyílt sakk­verseny zárófordulóiban. A hetedik körben az Azer­bajdzsánból érkezett Agama- liev nemzetközi mester teljes pontot szerzett Lukács P. nagymester ellen. Miután közvetlen vetélytársai (Grószpéter, Horváth J., Cser- nyisov) remiztek, egyedül ke­rült az élre. Kitűnően helytállt a két paksi éljátékos, Vidéki és Molnár B. is, akik erős nem­zetközi mesterek legyőzésével megerősítették helyüket az él­bolyban. Á nyolcadik fordulóban Vi­déki biztosan tartotta az egyensúlyt az éllovas Agama- lievvel szemben. A verseny végére némileg visszaeső Grószpéter világossal veszí­tett a honvédos Horváth J. nagymester ellen, míg Lénárt orosz ellenfelét legyőzve javí­tott helyezésén. A decsi Papp Cs. és a tabi Mihalecz újabb ér­tékes döntetlenjükkel minden bizonnyal magas Élő-ponttal iratkoznak majd fel a FIDE-lis- tára. A zárófordulóban Agama- liev gyors döntetlennel bizto­sította a tornagyőzelmet Csemyisov voronyezsi nem­zetközi mester ellen, és ezzel elnyerte a verseny fődíját, egy Peugeot motorkerékpárt. A helyezések megszerzéséért óriási küzdelem alakult ki: Vidéki remizett Horváth nagymesterrel, Grószpéter és Somorokhin viszont sötéttel Molnár A., illetve Becze, Nagy, Wiesner. Kajdacs-Nagydorog 2-0 (0-0). Kajdacs, 500 néző. V: Molnár. Kajdacs: Szla- nyinka- Lengyel J., Csótár I., Varga (Kapás), Vámosi, Lacza I.- Rácz, Horváth, Lacza J. (Major), Lengyel M.- Borza (Csótár A.). Edző: Ha­raszti Zsolt. Nagy dörög: Gősi- Vámosi, Kondor, Ma­tus, Lázár- Fancsali (Kovács P.)- Laták, Portikhegyi, Éberdt, Gangéi, Csótár Cs. Edző: Fodor László. A kiállítá­sokkal tarkított mérkőzésen a végig fölényben játszó Kaj­dacs nagyobb arányban is győzhetett volna. Kiállítva: Horváth (40. percben), ill. Lá­zár és Éberdt (60. percben). G: Lacza I., Lengyel M. Jók: Borza (a mezőny legjobbja), Csótár I., Lengyel }., illetve Gősi, Matus, Portikhegyi. Döbrököz-Nagymányok 3-0 (1-0). Nagymányok, 250 néző. V: Bacs. Döbrököz: Bien- Varga, Horváth, Pó­lyák, Bocsi- Pászti, Jakab, Katona, Kiss- (Lódri), Babul- jak (Hopp), Szűcs (Botos). Edző: Szieber József. Nagy­mányok: Haj ez- Hauck, Hor­váth, Borbély, Stangliczky, Vendég- (Bacsó), Lakatos, Töpfner M., Feik (Ócsai), Ví­zin- Bíró. Edző: Kozma Jó­zsef. A mérkőzés elején kima­radt hazai helyzetek meg­bosszulták magukat és a vé­gén magabiztosan nyert a Döbrököz. G: Jakab, Pólyák, Botos. Jók: Stangliczky, Bacsó, illetve Pászti, Horváth, Ka­tona. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: UFC Szekszárd- Decs 3-2, Dombóvár-Paks 1- 1, Simontornya-Tolna 4-0, Tamási-Kakasd 3-2, Duna- szentgyörgy-Fadd 2-1, Nagydorog-Kajdacs 2-1, Te­vel-Aparhant 2-1, Döbrököz- Nagymányok 3-2. nyert, így megérdemelten vé­geztek az élbolyban. A 13 éves paksi Tóth A. szenzációs győzelemmel ko­ronázta meg nagyszerű sze­replését. Ezúttal Horváth Júlia (Vasas) női válogatott nem­zetközi mester volt az „áldo­zat". Tóth így 5.5 pontjával a második legeredményesebb Tolna megyei játékosnak bi­zonyult. Érdekesebb eredmények. 7. forduló: Agamaliev-Lukács P. 1:0, Szekics (FIDE)-Grósz- péter 0.5:0.5, Kovacsevics (FIDE)-Yidéki (ASE) 0:1, Molnár B. (ASE)-Varga Z. (Miskolc) 1:0. 8. forduló: Vi- déki-Agamaliev 0.5:0.5, Grószpéter-Horváth J. 0:1, Csemyisov-Molnár B. 1:0, Krizsány (Sárospatak)-Ács (ASE) 1:0, Bocska-Tóth A. 0:1. 9. forduló: Agamaliev-Cser- nyisov 0.5:0.5, Horváth J.-Vi- déki 0.5:0.5, Káposztás- Grószpéter 0:1, Molnár B.- Krizsány 0:1, Tóth A.-Hor- váth Júlia 1:0. A XI. Peugeot Kupa vég­eredménye: 1. Gamil Agama- liev (azerbajdzsán) 7, 2. Ro­man Skomorokhin (orosz) 7,3. Konstantin Csernyisov (orosz) 6.5, 4. Grószpéter Attila (Du- tép) 6.5,5. Horváth József (Bp. Honvéd) 6.5, 6. Vidéki Sándor (ASE) 6.5 pont. A legeredményesebb Tolna megyei versenyző Vidéki Sándor 6.5, és Tóth András 5.5 ponttal (mindketten az Ato­merőmű SE sportolói). (dr. Szabó) Két aranyérem Pozsonyban Agamaliev nyerte a Peugeot motorkerékpárt